Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης


Guest ALati
 Share

Recommended Posts

Ειπα εγω να μην τονιζουμε τις μλκιες που θα κανει;

 

Απλα αλλο να μην δινει λογαριασμο τι κανει και να υποθετουμε κι αλλο να σου εξηγει οτι αυτα κανει/μπορει, δλδ τι να του πεις σε τελικη αναλυση.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα να μας αποστομώσει. Δηλαδή τώρα δεν θα τονίζουμε τις μαλακίες που κάνει; Δεν είναι ούτε το αφεντικό μας ούτε ο οδηγητής μας ούτε τίποτα, αν έχει να λογοδοτήσει κάποιος είναι αυτός προς τον κόσμο Της.

Σε τι ακριβώς να λογοδοτήσει?

Δύο πράγματα είναι που του ασκούμε κριτική,στην οικονομική πολιτική και στην επιλογή των στελεχών,το παρασκήνιο το βγάζω απ'έξω γιατί είναι περίπλοκο και σου λέει κατάμουτρα αυτός είμαι κι αν δεν γουστάρεις άντε και γαμήσου.Αν προέκυψε κάτι από αυτά που είπε και που δεν γνωρίζαμε είναι η φάση με τα οριτζινάλια που τους έβγαλε στη σέντρα στεγνά.

Link to comment
Share on other sites

Ειπα εγω να μην τονιζουμε τις μλκιες που θα κανει;

 

Απλα αλλο να μην δινει λογαριασμο τι κανει και να υποθετουμε κι αλλο να σου εξηγει οτι αυτα κανει/μπορει, δλδ τι να του πεις σε τελικη αναλυση.

Μάλλον αυτός μας είπε να μη του ζαλίζουμε τα παπάρια.

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβώς να λογοδοτήσει?

Δύο πράγματα είναι που του ασκούμε κριτική,στην οικονομική πολιτική και στην επιλογή των στελεχών,το παρασκήνιο το βγάζω απ'έξω γιατί είναι περίπλοκο και σου λέει κατάμουτρα αυτός είμαι κι αν δεν γουστάρεις άντε και γαμήσου.Αν προέκυψε κάτι από αυτά που είπε και που δεν γνωρίζαμε είναι η φάση με τα οριτζινάλια που τους έβγαλε στη σέντρα στεγνά.

 

Δεν λέω για κάτι συγκεκριμένα, για όλα. Αυτός που ηγείται μιας ομάδας λογοδοτεί προς τον κόσμο της.

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέω για κάτι συγκεκριμένα, για όλα. Αυτός που ηγείται μιας ομάδας λογοδοτεί προς τον κόσμο της.

Και βγήκε και σου είπε ποιός και τι είναι και σάλτα και γαμήσου.

Και 600 θα δώσει στον μάνταλο γιατί καυλώνει με τα σπυριά του και επίδειξη πλούτου δεν θα σου κάνει ποτέ όσο και να χτυπιέσαι και μη του κλαίγεσαι πολύ για χαφ γιατί τον χειμώνα μπορεί να πάρεις ξανά τα παπάρια του.

Link to comment
Share on other sites

Btw είπε και κάτι άλλο που πέρασε στα ψιλά σχετικά με τα συμβόλαια.

 

"Ο Βράνιες έπαιρνε εδώ 200 και πήγε στο Βέλγιο με 1 εκατ. ευρώ. Να του δώσω εγώ 1 εκατ. ευρώ να τινάξω την ομάδα στον αέρα; Τι λέτε ρε;"

 

Ο άνθρωπος το 1εκ το θεωρεί καταστροφή.

Ετσι για να έχουμε μια τάξη μεγέθους σχετικά με το τι εννοεί επίδειξη πλούτου.

Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνει Άντερλεχτ και η ΑΕΚ τότε θα μπορεί να δίνει ένα μυριο στον κάθε Βρανιες. Και εννοείται πως αν του έδινες ένα μυριο θα τινάζεις την ομάδα στον αέρα αφού μετά θα έπρεπε να δώσεις τουλάχιστον σε άλλους τρεις παίχτες τα ίδια χρήματα. Η ομάδα φέτος είναι πλεονάσματος χωρίς να υπολογίζει τα χρήματα της Ευρώπης (που δεν ήταν δεδομένα). Οπότε πραγματικά δεν κατανοώ ως προς τι τον κραζουμε; Που δεν ρίσκαρε χωρις τα σίγουρα της Ευρωπης; Ή απλά γενικά θέλουμε να αναγκαστεί να βάλει χρήματα επειδή πολύ στο τσάμπα την έχει βγαλει; Γιατί στο κάτω κάτω της γραφής δεν θα βάλει, η ΑΕΚ θα χρωστάει. Για μένα καλά το πάει οικονομικά, παλιομοδίτικα μεν αλλά δεν ξέρω πολλές κερδοφόρες ΠΑΕ χωρίς να υπολογίζουν τα λεφτά της Ευρώπης και να κάνουν και πρωταθλητισμό.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Όταν γίνει Άντερλεχτ και η ΑΕΚ τότε θα μπορεί να δίνει ένα μυριο στον κάθε Βρανιες. Και εννοείται πως αν του έδινες ένα μυριο θα τινάζεις την ομάδα στον αέρα αφού μετά θα έπρεπε να δώσεις τουλάχιστον σε άλλους τρεις παίχτες τα ίδια χρήματα. Η ομάδα φέτος είναι πλεονάσματος χωρίς να υπολογίζει τα χρήματα της Ευρώπης (που δεν ήταν δεδομένα). Οπότε πραγματικά δεν κατανοώ ως προς τι τον κραζουμε; Που δεν ρίσκαρε χωρις τα σίγουρα της Ευρωπης; Ή απλά γενικά θέλουμε να αναγκαστεί να βάλει χρήματα επειδή πολύ στο τσάμπα την έχει βγαλει; Γιατί στο κάτω κάτω της γραφής δεν θα βάλει, η ΑΕΚ θα χρωστάει. Για μένα καλά το πάει οικονομικά, παλιομοδίτικα μεν αλλά δεν ξέρω πολλές κερδοφόρες ΠΑΕ χωρίς να υπολογίζουν τα λεφτά της Ευρώπης και να κάνουν και πρωταθλητισμό.

Δεν αναφέρομαι στο 1εκ να πάει αποκλειστικά στον βράνιες ούτε νομίζω ότι ο μελ το είπε με αυτό το σκοπό.

Ο μελ με βάση την οικονομική πολιτική του και το "δεν κάνουμε επίδειξη πλούτου" το 1εκ το θεωρεί καταστροφή για την ΑΕΚ είτε έχεις πλεόνασμα είτε μπεις στην αγια σοφιά είτε μπεις στο μπερναμπέου.

Link to comment
Share on other sites

Ο καθενας ερνηνευει τις δηλωσεις του αναλογα με το με τι βαση κρινει τον Μελισσανιδη.

Αν τον κρινει με βαση το 70-70 τοτε ειναι μπινες (ο Μελισσανιδης). Ωστοσο εδω να πουμε οτι η σημερινη κατασταση στην χωρα δεν εχει σχεση με τοτε, ο Μελισσανιδης ειναι μαλλον τελειωμενος επιχειρηματικα σε σχεση με τοτε ενω τοτε ειχε διπλα του και Ρεστη, Λαυρεντιαδη που εχμμμμ ναι ας μην το ανοιξουμε το θεμα για αυτους.

Αν τον κρινει με βαση τα οσα ειπε οταν ανελαβε (να μην εχει αναγκη η ΑΕΚ κανεναν) τοτε μαλλον κρινεται θετικα και εχει κανει στο ΕΠΑΚΡΟ οσα υποσχεθηκε.

Εγω προτιμαω να κρινω τον καθενα με βαση το τι λεει οταν γινεται... κυβερνηση και οχι οταν ειναι αντιπολιτευση. Βασικα πουτσα μας τι λεει οταν ειναι αντιπολιτευση δεν διεκδικει και την ψηφο μας.

Εχω ξαναπει πως οταν ελεγε 70-70 για εμενα ηταν ενας γραφικος παλιος παραγοντας τυπου Τροχανας, Γιδοπουλος κτλ, θεωρουσα οτι ειχαμε καλυτερους επιχειρηματικες τοτε (ακομα το θεωρω) και ενα πλανο απειρως ελκυστικοτερο (εννοειται ηταν). Τωρα αν καποιοι τσιμπησαν και εφτυναν τον κοντο επειδη παραηταν γκευ σε σχεση με τον Νικαιωτη (ακομα θυμαμαι το βιντεο Κουλης vs Τιγρης) ας προσεχαν. Επισης ας προσεχαν και οι του Κοντου που δεν βγηκαν να πουν στους ΑΕΚτζηδες "μαλακες εχουμε βαλει ενα σκασμο εκατομμυρια, βρειτε το γενικα και μην μας σπατε τον ψωλο γιατι αν φυγουμε εμεις θα πατε στην Γ" που θα χαν και δικιο αλλα ηθελαν ηδη να απεμπλακουν (και καλα εκαναν, εχω πει οτι αν ειχα λεφτα εγω πχ σιγα μην εμπλεκα).

Στα του Βρανιες, το τι ειπε, πως το ειπε ειναι λιγο σχετικο. Γενικα μπαρουφες λεει ο Μελισσανιδη γυρω γυρω απο οσα θελει να πει. Την κεντρικη ιδεα ομως μια χαρα την σερβιρει παντα. Η κεντρικη ιδεα ηταν (για μενα) πως αν εδινε 1εκ στον Βρανιες θα τιναζε την ομδα απο αποψη μπατζετ στον αερα. Θεωρω λοιπον πως ειχε δικιο. Δεν νομιζω πως θεωρουσε επιδειξη πλουτου το 1εκ αλλιως δεν θα αγοραζε 1,8 τον Λιβαγια πχ.

Νομιζω πως και με τον Μελισσανιδη πεφτουμε στην παγιδα των απωθημενων οταν τον κρινουμε.

Το καναμε και με τον Ντεμη.

Γενικα δεν κρινουμε τον καθε ενα με βαση το σημερα αλλα με βαση το χτες.

Ενα μονιμο αγχος μην τυχον ξερω γω και αδικησουμε τον Ντεμη για καποιο λογο που δεν κατανοω αν ειμαστε πιο ελαστικοι πχ με τον Μελισσανιδη. ΟΚ εγω προσωπικα θεωρω πως ο Ντεμης αδικηθηκε (αδικησε βεβαια και τον εαυτο του). Αυτο ηταν ενα λαθος. Δεν νομιζω ομως πως πρεπει απο εδω και περα να αδικουμε τους παντες επειδη καναμε καποτε λαθος.

Λιγο σκορπιες αποψεις ειναι αυτες βεβαια.

Απλα λεγαμε οτι δεν βγαινει να μιλαει και υποθεταμε πραγματα.

Βγηκε μιλησε, ειπε ουσιαστικα οσα υποθεταμε (αλλο ομως να στα λεει ο ιδιος) και θεωρουμε οτι πουλαει... σανο (επειδη ειπε οσα υποθεταμε).

Ε ΟΚ δεν βγαινει ακρη ετσι.

Link to comment
Share on other sites

ο Μελισσανιδης εχει κατηγορηθει χοντρικα για 3 πραγματα

 

1) καβουριαση/τζαμπατζιλικι/παει να φτιαξει γηπεδο με τα εσοδα της ΠΑΕ

2) αμπαλοσυνη/ανικανοτητα διοικησης/σκαλωμα με τον τροπο λειτουργιας των 90s

3) δεν δινει λογαριασμο τι ακριβως κανει

 

Για το 1) ειπε οτι βαζει 15 με 20 για το γηπεδο και τιποτε αλλο και οτι πραγματι πιστευει οτι τα εσοδα απο το σεντονι ειναι καλο να πανε στο γηπεδο (περαν αυτων που θα βαλει αυτος).

Για το 2) ειπε οτι αυτος ειναι και αυτα κανει, σε οποιον αρεσουν

Για το 3) εξηγησε επαρκως τις θεσεις του και μαλιστα ειπε οτι αν ενφανιστει καποιος δυνατοτερος του δινει την ΑΕΚ αν τον θεωρησει οκ.

 

Νικο για το 1) ειχε πει το 16 νομιζω οτι "εχει εξασφαλισει το 85% της χρηματοδοτησης" και για τα υπολοιπα θα παει σε δανειο. Κουβεντες του κι αυτες σε συν. Τυπου. Δεν ξερω πως προκυπτει το 15 με 20 δικα του ΣΥΝ τα 25 του Τσ.Λ. Με αυτη τη λογικη πας στα μινιμουμ 40, μαξιμουμ 45. Κατι δεν παει καλα εδω με τα νουμερα γιατι αν βαλεις και τα 5 που ειπε του Παππαπολυ, τα 10 του ονοματος και τα 20 της ΠΕΑ, το γηπεδο παει στο 80 απο δω και περα. Και σημειωτεον οτι εχουν δοθει ηδη 20+ εκατ. για το γηπεδο. Δλδ παμε στα 100 χωρις τον ΦΠΑ. Κατι δεν στεκει στα μαθηματικα του.

 

Στο 2) υπηρξε οσο πιο σαφης γινεται. Γουσταρω Μανταλο σου λεει στην τελικη και του τα σκαω. Σε πρωτο ενικο μιλησε. Βεβαια στην αρχη παρουσιασε το ολο προτζεκτ με γνωμονα οτι δεν ειναι επενδυτης, η ΑΕΚ ζει απο τα εσοδα της κλπ κλπ. Αρα καπου δεν συναδει το "κανω το κεφι μου και σκαΩ οπου θελω τοσα" με τα υπολοιπα. Γενικα εχει πολλες αντιφασεις σε οσα ειπε.

 

Στο 3) Ιδια συζητηση. Καλως δε δινει, αλλα απο την αλλη διαχειριζεται κατα δηλωση του και δεν επενδυει. Δεν θα επρεπε εστω στο ιδεατο κομματι να δινει λογαριασμο; Δεν τα γραφω με κακη διαθεση, προσπαθω να ανοιξω και σε αλλα πλαισια την κουβεντα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν τα γραφω με κακη διαθεση, προσπαθω να ανοιξω και σε αλλα πλαισια την κουβεντα.

Ο χρήστης Ματζίσιαν νιώθει εντασιακός στην περιοχή Βαγιέκας.

 

Μην τσιμπάτε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επισης αυτο το "μεχρι το ματς στο Καραισκακης δεν ψηνοταν να παρει πρωταθλημα" μου κανει λιγο προσπαθεια δικαιωσης οσων πιστευαν οτι το χε ταξει στον Ρωσο ενω τελικα φανηκε πως ηταν μια απο τις (πολλες δεκαετιες τωρα) πιπες που καλλιεργουν στο μυαλο τους οι ΑΕΚτζηδες και λεγε λεγε τις πιστευουν κιολας στο τελος.

Περσι μολις ξεκινησε η σεζον ο Μελισσανιδης και ο Βατραχος ΕΠΙΣΗΜΑ ΜΕ ΔΗΛΩΣΕΙΣ ΤΟΥΣ οπως και στην κοπη της πιτας μιλησαν για ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ.

Τις προηγουμενες σεζον διαβαζαμε "οι στοχοι της ΑΕΚ ειναι παντα υψηλοι" και κραζαμε κιολας.

Τωρα το οτι ειπε "ε δεν το υπολογιζαμε φετος" πανω στην χαρα ειναι μια της πουτσας δηλωση (απο τις πολλες που κανει) που σοβαρα μπορει να την παρει μονο οποιος θελει να πιστεψει πως ειχε δικιο που ολη την σεζον θεωρουσε πως το διναμε στον Ιβαν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο χρήστης Ματζίσιαν νιώθει εντασιακός στην περιοχή Βαγιέκας.

 

Μην τσιμπάτε.

Μπα, στον παπαγου ολοι ατονοι ειναι  :P

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ego eimai kalymenos m auta pou eipe o tsiphs eite m aresei eite oxi.

Apla perimena na mou ta pei apo thn arxh.

Auta

 

Ps g mena dn uparxei diadoxh katastash opote tzampa syzhtame

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

με την συνταγή "αλλαζω τεχ.διευθυντες ανα εξαμηνο,εσοδα στο γηπεδο,εξοδα στον πατο,χαμηλο ταβανι στα συμβολαια,ακαδημιες με ανύπαρκτα αποτελέσματα",προβλεπω στα εγκαινια του γηπεδου να μπανει ομαδα στην 5-6η θεση,με το σβερκο κοκκινο απο τις σφαλιαρες.

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω πως αν παιξουμε προκριματικα τσουλου του χρονου και εχει εξασφαλιστει η εισοδος στο γιουροπα που δινει πλεον και περισσοτερα χρηματα, θα πεσουν λεφτα για μεταγραφες.Για το καλοκαιρι μιλαω.Δεν γινεται διαφορετικα.Στα σιγουρα παει θα πει καποιος, αλλα καλα κανει πιστευω.

Link to comment
Share on other sites

Μλκς ειστε μεγαλες ψωναρες αν νομιζετε οτι ασχολειται με 20-30-40 βλακες που γραφουμε εδω περα.

Δεν τον νοιαζουν αλλοι κ αλλοι κα θα σπαταλουσε χρονο για τον φαποεισπρακτωρα μαγο κ τους φιλους του!

  • Δικεφαλάκι 12
Link to comment
Share on other sites

Νικο για το 1) ειχε πει το 16 νομιζω οτι "εχει εξασφαλισει το 85% της χρηματοδοτησης" και για τα υπολοιπα θα παει σε δανειο. Κουβεντες του κι αυτες σε συν. Τυπου. Δεν ξερω πως προκυπτει το 15 με 20 δικα του ΣΥΝ τα 25 του Τσ.Λ. Με αυτη τη λογικη πας στα μινιμουμ 40, μαξιμουμ 45. Κατι δεν παει καλα εδω με τα νουμερα γιατι αν βαλεις και τα 5 που ειπε του Παππαπολυ, τα 10 του ονοματος και τα 20 της ΠΕΑ, το γηπεδο παει στο 80 απο δω και περα. Και σημειωτεον οτι εχουν δοθει ηδη 20+ εκατ. για το γηπεδο. Δλδ παμε στα 100 χωρις τον ΦΠΑ. Κατι δεν στεκει στα μαθηματικα του.

 

Στο 2) υπηρξε οσο πιο σαφης γινεται. Γουσταρω Μανταλο σου λεει στην τελικη και του τα σκαω. Σε πρωτο ενικο μιλησε. Βεβαια στην αρχη παρουσιασε το ολο προτζεκτ με γνωμονα οτι δεν ειναι επενδυτης, η ΑΕΚ ζει απο τα εσοδα της κλπ κλπ. Αρα καπου δεν συναδει το "κανω το κεφι μου και σκαΩ οπου θελω τοσα" με τα υπολοιπα. Γενικα εχει πολλες αντιφασεις σε οσα ειπε.

 

Στο 3) Ιδια συζητηση. Καλως δε δινει, αλλα απο την αλλη διαχειριζεται κατα δηλωση του και δεν επενδυει. Δεν θα επρεπε εστω στο ιδεατο κομματι να δινει λογαριασμο; Δεν τα γραφω με κακη διαθεση, προσπαθω να ανοιξω και σε αλλα πλαισια την κουβεντα.

1) Καταρχην δεν ειπαμε οτι κοβεται η κριτικη απο εδω και περα, ουτε για πλακα. Βλεπουμε και κρινουμε. Τα 20 που εχουν μπει απο ποιον εχουν μπει, αυτα δεν ειναι τα δικα του; Επισης δεν ξερω αν μιλαει με ΦΠΑ ή χωρις καθε φορα. Οπως και να εχει θα τα δουμε ολα αυτα, αλλα πλεον ξερουμε την θεση του επι του θεματος.

 

2) Μην ξεχναμε οτι διευκολυνσεις κανει. Και βοηθειες με τις γνωριμιες του κανει. Αρα δεν διαχειριζεται ακριβως, αλλιως θα πηγαινα εγω στην θεση του χωρις να εχω και δικαιωμα να μιλαω ετσι. Αλλα δεν μπορω να κανω τα ιδια εγω.

 

3) Νομιζω οτι σημερα εδωσε λογαριασμο, τι αλλο να πει δλδ. Κατ´εμε ηταν πιο σαφης κι σπο κατι συνεντευξεις τυπου με ισολογισμους κλπ του Θεμιστοκλη, ο οποιος στην προσπαθεια του να μας δειξει οτι ειχε δηθεν μαθει απο οικονομικα, εχανε την ουσια στο τελος. Τουτος εδω χοντρικα σου ειπε τι παιζει και τελος. Ειπε την ουσια. Το αν λεει αληθειες αλλο καπελο, θα τα δειξει πιστευω η συνεχεια αυτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Εντωμεταξύ με τα λεγόμενα του επιβεβαίωσε ότι στα συρτάρια του υπάρχει πρόταση για τον πετρομάνταλο 8εκ. και ότι κάνουμε και τους δύσκολους γιατί είναι το πουλέν του προέδρου και δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα αν θα τον παραχωρήσουμε ή όχι. 

Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ με τα λεγόμενα του επιβεβαίωσε ότι στα συρτάρια του υπάρχει πρόταση για τον πετρομάνταλο 8εκ. και ότι κάνουμε και τους δύσκολους γιατί είναι το πουλέν του προέδρου και δεν έχουμε αποφασίσει ακόμα αν θα τον παραχωρήσουμε ή όχι.

 

Για τον Πελκα παντως ακομα να ερθει προταση

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μλκς ειστε μεγαλες ψωναρες αν νομιζετε οτι ασχολειται με 20-30-40 βλακες που γραφουμε εδω περα.

Δεν τον νοιαζουν αλλοι κ αλλοι κα θα σπαταλουσε χρονο για τον φαποεισπρακτωρα μαγο κ τους φιλους του!

Εννοείται δεν ασχολείται κάνεις με ΚΜ και ιντερνετικά φόρουμ, μερικοί αρδ καυλαντίζουν, μέχρι εκεί.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • George_D locked and locked this topic
  • George_D featured this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×