Jump to content

Α.Ε.Κ. - βάζελος (24η αγ.): 09/03, 19:30, Νovasports 1


George_D
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

17 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μπακασέτας
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Άλεφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
    • Τσιγκρίνσκι
    • Οικονόμου
    • Γαλανόπουλος
    • Σιμόες
      0
    • Μπακασέτας
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
    • Κρστιτσιτς
    • Άλεφ
      0


Recommended Posts

Αλεξ θελεις να σου βαλω τα αποτελεσματα του Ουζουνιδη με αυτο το ροστερ (συν τις απουσιες στην αρχη + τους 3 κομμενους απο ενα σημειο και μετα) και να αντιπαραβαλλουμε τι ειδες με το λιγο και τι βλεπεις με το Μανολο;

Ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ οτι επεστρεψε ο Χιμενεθ, καταλαβετε το. Ειναι προπονητης για πολυ συγκεκριμενες καταστασεις και πραγματα. Ο Ουζουνιδης ηταν ενας πολυ βολικος μετριος στους κακους που ηθελε να κουβαλησει ο Μελισσανιδης. Οταν το καταλαβετε και αυτο θα μπορεσουμε να συζητησουμε επι πραγματικης βασης.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς την άποψη ότι θα έφερναν καλύτερους από τον Σιμόες και τον Μπακασέτα, με βάση τους πουθενάδες που γράφονται στην μεταγραφολογία (τέτοια ονόματα τόσο ανύπαρκτων ποδοσφαιριστών δεν παίζουν ούτε για την αελ) και τις τερατολογίες εκεί που ξεπερνούν οποιοδήποτε όριο τρολλαρίσματος?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η ομαδα ειναι σε πολυ κακη κατασταση, χωρις ποδια και τρεξιματα και κατ επεκταση χωρις καθαρο μυαλο. Η μονη ελπιδα ειναι να υπαρχει καποια λογικη εξηγηση γι αυτο και να φορμαριστει καπως οταν θα μετραει, δλδ στο κυπελλο.

Δεν υπηρχε κι ο αποδιοπομπαιος τραγος στο ματς σημερα και φανηκε οτι μαλλον το προβλημα δεν ειναι ενας παικτης.

Ο Χιμενεθ θα κριθει βεβαιως οταν ολοκληρωθει το 1/3 της σεζον που κληθηκε να διαχειριστει μετα την παραιτηση του προηγουμενου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Επίσης στον τελικό κυπέλλου (ΑΝ περάσεις) θα γνωρίσεις την συντριβή που γλίτωσες πέρισυ.

Link to comment
Share on other sites

Μιας και πιασατε Σιμοες-Μπακασετα.

Το γατονι περηφανευεται λεει στους κυκλους του οτι ανανεωσαν με οσα τους ειπε.

Τα γεγονοτα οτι διελυσε χειροτερα την ηδη διαλυμενη σεζον, οτι εμφανιστηκαν τελικα ακομα χειροτεροι και οτι σε ομαδα που θελει να παει μπροστα δεν επρεπε καν να ανανεωσει ειδικα ο Μπακασετας (γιατι απο τον Σιμοες τετοια απαραδεκτοσυνη δεν την περιμεναν και πολλοι), δεν παιζουν ρολο. Το θεμα ειναι οτι δεν τον επιασαν κοροιδο. Τον θαυμαστη του μοντελου πτωχευσης βαζελου.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, The Magician said:

Αλεξ θελεις να σου βαλω τα αποτελεσματα του Ουζουνιδη με αυτο το ροστερ (συν τις απουσιες στην αρχη + τους 3 κομμενους απο ενα σημειο και μετα) και να αντιπαραβαλλουμε τι ειδες με το λιγο και τι βλεπεις με το Μανολο;

Ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ οτι επεστρεψε ο Χιμενεθ, καταλαβετε το. Ειναι προπονητης για πολυ συγκεκριμενες καταστασεις και πραγματα. Ο Ουζουνιδης ηταν ενας πολυ βολικος μετριος στους κακους που ηθελε να κουβαλησει ο Μελισσανιδης. Οταν το καταλαβετε και αυτο θα μπορεσουμε να συζητησουμε επι πραγματικης βασης.

Χρήστο, στα απολύτως σοβαρά και πέραν της όποιας πλάκας, εγώ θα μπω σε αυτή τη συζήτηση ΑΝ μου εξηγήσεις τον-τους λόγο-ους που πέρσι τον Απριλομάη λέγαμε ΟΛΟΙ (δεν θυμάμαι για εσένα προσωπικά και αν το επιθυμείς σε εξαιρώ) χλευαστικά ότι "θα στείλουμε στον γαύρο προπονητή τον ΟΥΖΟΥΝΙΔΗ".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το χειρότερο ειναι ότι αυτό που βλέπουμε οι ιθύνοντες το επεδιωξαν και το υλοποίησαν με τις κινήσεις του καλοκαιριού. Δεν εγινε τυχαια, γιατι κατα τυχη κανεις 1-2 λαθη.

Εγιναν σκοπίμως όλα λάθος για να μην υπάρχουν απαιτήσεις οικονομικές.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για Ουζουνιδη, Χιμένεθ και άλλους προπονητές που ίσως ακολουθήσουν. Όσο θα υπάρχει κακός σχεδιασμός (4-5 παίκτες που η θέση τους είναι πίσω από τον φορ και σε μας παίζουν στα πλάγια) και έλλειψη δημιουργικών παικτών οποιοσδήποτε προπονητής και να κάτσει στον πάγκο θα καει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

Δεν ηταν συγκυριακο αλλα αποτελεσμα δουλειας της διοικησης το περσινο. Ετσι μου απαντησαν καποιοι οταν ελεγα οτι αυτο πιστευω  εκει  γυρω στον Ιουνη.

Εμένα, όταν μιλάω για ρολά και πιστόλια, ο Στυλιανόπουλος (πλάκα ? σοβαρά ? δεν έχω διακρίνει) ΑΚΟΜΑ με κατηγορεί ότι υποστηρίζω το "ΧΑΡΤΙΝΟ" που λένε οι άλλοι.

Link to comment
Share on other sites

Οτι ο άλλος μπήκε με όπλο στο γήπεδο, δε σημαίνει ότι το πρωτάθλημα είναι χάρτινο.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Νονός said:

Εμένα, όταν μιλάω για ρολά και πιστόλια, ο Στυλιανόπουλος (πλάκα ? σοβαρά ? δεν έχω διακρίνει) ΑΚΟΜΑ με κατηγορεί ότι υποστηρίζω το "ΧΑΡΤΙΝΟ" που λένε οι άλλοι.

Δεν μετραει ο Στυλ ομως γιατι ουτε ο ιδιος δεν ξερει αν μιλαει σοβαρα. ?

Στα σοβαρα τωρα. Εγω μιλαω σε μεγαλυτερο βαθος. Πρωταθλημα πηρες και με αυτα που λες, αλλα εκανες ετσι κι αλλιως πρωταθλητισμο, που απο εκει ξεκινανε ολα και το πρωταθλημα μπορει και να προκυψει μετα.

Και ο πρωταθλητισμος συγκυριακος ηταν ομως.

Καθησαν ο καταλληλος προπονητης, με τους καταλληλους παικτες στην καταλληλη εποχη τους ολοι, εκαναν την υπερβαση τους κι εγινε ο,τι εγινε.

Φαινονταν ολα για οποιον ηθελε να τα δει, τωρα φαινονται ακομα περισσοτερο.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, The Magician said:

Αλεξ θελεις να σου βαλω τα αποτελεσματα του Ουζουνιδη με αυτο το ροστερ (συν τις απουσιες στην αρχη + τους 3 κομμενους απο ενα σημειο και μετα) και να αντιπαραβαλλουμε τι ειδες με το λιγο και τι βλεπεις με το Μανολο;

Ειναι ΕΓΚΛΗΜΑ οτι επεστρεψε ο Χιμενεθ, καταλαβετε το. Ειναι προπονητης για πολυ συγκεκριμενες καταστασεις και πραγματα. Ο Ουζουνιδης ηταν ενας πολυ βολικος μετριος στους κακους που ηθελε να κουβαλησει ο Μελισσανιδης. Οταν το καταλαβετε και αυτο θα μπορεσουμε να συζητησουμε επι πραγματικης βασης.

Να τα βαλεις. Γιατι εγω πλην της προκρισης επι της Σελτικ που οντως την πιστωνεται, θυμαμαι:

1. πουτσες σε ολα τα μεγαλα ματς, (και στο μοναδικο "μεγαλο" που καθαρισες με την ψυχη στο στομα, αυτο με τη Βιντι, ο αντιπαλος κοουτς τον ειχε κανει γιογιο)

2. τακτικη ακαμψια (μεχρι να ζοριστει ο κωλος του και να γυρισει το συστημα, επαιζε το ιδιο ειτε με την Μπαγερν, ειτε τον Απολλωνα) και ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΕΣ αλλαγες σχεδον σε ολα τα ματς.

3. Κακο ποδοσφαιρο και με τους μικρους πλην του ματς με τον Αρη και αντε να τον βαλω και αυτο με τον Πανιωνιο. Δηλαδη ουτε μπαλα εβλεπες (που εμενα πουτσα μου το τι μπαλα θα δω απο την ΑΕΚ αν ειναι να νικαει, αλλα ολοι μας ζαλιζαν για την μπαλαρα που θα παιξουμε με τον Εβριτη) ουτε ειχες εναν προπονητη που ενιωθες οτι με το κοουτσαρισμα του θα παρεις βαθμους. Δηλαδη εσενα τι σου αρεσε;

Ο Ουζουνιδης δεν ειναι απλως μετριος, αλλα ανυπαρκτος, οπως και ολοι οι Ελληνες προπονητες. Το εγκλημα ηταν που πηγες σε αυτον το καλοκαιρι αντι για καποιο σοβαρο ξενο απο τη στιγμη που καλως η κακως αποφασισες να το ληξεις με τον Ισπανο. Οσο για τον Σεβιγιανο μαζι σου οτι ειναι μετριοτατος, αλλα το καλοκαιρι ηταν εγκλημα που δεν τον κρατησες (αφου δεν ειχες καποιο αλλο σοβαρο σχεδιο οπως αποδειχτηκε και δεν φαινεται οτι θα χεις και ποτε) και δεν εχτισες εστω πανω στο μομεντουμ που σου προεκυψε. Κακως τον εφερες πισω 6 μηνες μετα και κακως δεχτηκε και ο ιδιος να ρθει, αλλα απο το να μου φερουν κανα Κωστενογλου απο την Κ19 (μην μου πεις οτι δεν τους εχεις ικανους) θα τον στηριξω μεχρι τελους. Παροτι διαφωνησα με την επιστροφη του. Και αν ποτε αναλαβει τις τυχες της ομαδας κανας τεχνοκρατης (χαχα) το ξανασυζηταμε.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

Να τα βαλεις. Γιατι εγω πλην της προκρισης επι της Σελτικ που οντως την πιστωνεται, θυμαμαι:

1. πουτσες σε ολα τα μεγαλα ματς, (και στο μοναδικο "μεγαλο" που καθαρισες με την ψυχη στο στομα, αυτο με τη Βιντι, ο αντιπαλος κοουτς τον ειχε κανει γιογιο)

2. τακτικη ακαμψια (μεχρι να ζοριστει ο κωλος του και να γυρισει το συστημα, επαιζε το ιδιο ειτε με την Μπαγερν, ειτε τον Απολλωνα) και ΤΡΑΓΙΚΟΤΑΤΕΣ αλλαγες σχεδον σε ολα τα ματς.

3. Κακο ποδοσφαιρο και με τους μικρους πλην του ματς με τον Αρη και αντε να τον βαλω και αυτο με τον Πανιωνιο. Δηλαδη ουτε μπαλα εβλεπες (που εμενα πουτσα μου το τι μπαλα θα δω απο την ΑΕΚ αν ειναι να νικαει, αλλα ολοι μας ζαλιζαν για την μπαλαρα που θα παιξουμε με τον Εβριτη) ουτε ειχες εναν προπονητη που ενιωθες οτι με το κοουτσαρισμα του θα παρεις βαθμους. Δηλαδη εσενα τι σου αρεσε;

Ο Ουζουνιδης δεν ειναι απλως μετριος, αλλα ανυπαρκτος, οπως και ολοι οι Ελληνες προπονητες. Το εγκλημα ηταν που πηγες σε αυτον το καλοκαιρι αντι για καποιο σοβαρο ξενο απο τη στιγμη που καλως η κακως αποφασισες να το ληξεις με τον Ισπανο. Οσο για τον Σεβιγιανο μαζι σου οτι ειναι μετριοτατος, αλλα το καλοκαιρι ηταν εγκλημα που δεν τον κρατησες (αφου δεν ειχες καποιο αλλο σοβαρο σχεδιο οπως αποδειχτηκε και δεν φαινεται οτι θα χεις και ποτε) και δεν εχτισες εστω πανω στο μομεντουμ που σου προεκυψε. Κακως τον εφερες πισω 6 μηνες μετα και κακως δεχτηκε και ο ιδιος να ρθει, αλλα απο το να μου φερουν κανα Κωστενογλου απο την Κ19 (μην μου πεις οτι δεν τους εχεις ικανους) θα τον στηριξω μεχρι τελους. Παροτι διαφωνησα με την επιστροφη του. Και αν ποτε αναλαβει τις τυχες της ομαδας κανας τεχνοκρατης (χαχα) το ξανασυζηταμε.

olo to kalokairi tou lega dn yparxoun ellhnes proponhtes k mou lege tha deite pragmatakia k AEK epithesh ktl

Aplos ekana lathos sto pote tha fygei.dn perimena tosh sthrixh.idios ekeino to tha ton doume meta ta xristougenna me tis metagrafes pou tha kanouume......lollllll

Ekei mou kophkan ta podia....

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Νονός said:

Χρήστο, στα απολύτως σοβαρά και πέραν της όποιας πλάκας, εγώ θα μπω σε αυτή τη συζήτηση ΑΝ μου εξηγήσεις τον-τους λόγο-ους που πέρσι τον Απριλομάη λέγαμε ΟΛΟΙ (δεν θυμάμαι για εσένα προσωπικά και αν το επιθυμείς σε εξαιρώ) χλευαστικά ότι "θα στείλουμε στον γαύρο προπονητή τον ΟΥΖΟΥΝΙΔΗ".

Και μετα ο τυπας που εγραφε τους παραπανω τιτλους, το γυριζε στο "καλυτερος Ελληνας προπονητης" και "παμε παλι για Ελληνα πρωταθληματικο προπονητη μετα τον Σταματιαδη". Ειναι να τρελαινεσαι με το τι δουλεμα μας εχουν ριξει και συνεχιζουν να μας ριχνουν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κρατάτε μία πισινή για τον τελικό του κυπέλλου λέω εγώ και αφήστε τις συντριβές. Ας έρθει εκείνη η στιγμή και αναλύουμε τι και πως 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

παντως το πιο σημαντικό δεν είναι τα αποτελεσματα ή το θέαμα, αλλα το ότι καποιοι τα λεγαν. ομάδα μπορεί να μην έχουμε, ούτε διοίκηση ούτε προπονητη, ούτε γήπεδο, αλλα Πυθίες και μέντιουμ έχουμε ενα σωρο.

Link to comment
Share on other sites

Η σημερινη εμφανιση δηλωνει τελμα,Μελισσανιδη το νου σου.Ενα ΚΥΠΕΛΑΚΙ(που δεν προκειται να παρουμε) δεν θα μας γλυκανει ουτε στο ελαχιστο.

Link to comment
Share on other sites

Παραδοχή Χιμένεθ ότι οι παίκτες δεν έχουν δυνάμεις όπως μας μετέφερε ο Στυλ χτες ότι σε ερώτηση του απάντησαν "ότι καίνε οι πατούσες τους μετά το 60"..

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/ximeneth-oi-paiktes-mas-dinoun-o-ti-exoun-alla-den-exoun-polla-na-dwsoun/3966908

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

παντως το πιο σημαντικό δεν είναι τα αποτελεσματα ή το θέαμα, αλλα το ότι καποιοι τα λεγαν. ομάδα μπορεί να μην έχουμε, ούτε διοίκηση ούτε προπονητη, ούτε γήπεδο, αλλα Πυθίες και μέντιουμ έχουμε ενα σωρο.

Οι Πυθίες και τα μέντιουμ ΜΑΝΤΕΥΟΥΝ, δεν επισημαίνουν απλά το ΠΡΟΦΑΝΕΣ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

Παραδοχή Χιμένεθ ότι οι παίκτες δεν έχουν δυνάμεις όπως μας μετέφερε ο Στυλ χτες ότι σε ερώτηση του απάντησαν "ότι καίνε οι πατούσες τους μετά το 60"..

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/ximeneth-oi-paiktes-mas-dinoun-o-ti-exoun-alla-den-exoun-polla-na-dwsoun/3966908

Μια λεει ετσι και μετα οτι δεν αφηνει αιχμες για τον Ουζουνιδη. Ο,τι να ´ναι κι αυτος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

Παραδοχή Χιμένεθ ότι οι παίκτες δεν έχουν δυνάμεις όπως μας μετέφερε ο Στυλ χτες ότι σε ερώτηση του απάντησαν "ότι καίνε οι πατούσες τους μετά το 60"..

http://www.sport-fm.gr/article/podosfairo/ximeneth-oi-paiktes-mas-dinoun-o-ti-exoun-alla-den-exoun-polla-na-dwsoun/3966908

Apokleietai.ekane katse kala peoponhsh o marinos

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Νονός said:

Οι Πυθίες και τα μέντιουμ ΜΑΝΤΕΥΟΥΝ, δεν επισημαίνουν απλά το ΠΡΟΦΑΝΕΣ.

Εντελώς ασχετα απο την κουβέντα που κανουμε τωρα, τα μέντιουμ επισημαίνουν μόνο ΠΡΟΦΑΝΗ πραγματα και λενε καποιες γενικολογίες.

Η Πυθία πασίγνωστη για τους δισημους χρησμούς.

τελικά δεν είναι και τοσο ασχετο αυτό με την κουβέντα που κανουμε εδώ

Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Το σημερινό ακόμα δεν μπορώ να το χωνέψω. Το θεωρούσα δεδομένο ότι ακόμα και με το υλικό που έχουμε ότι αυτό τον βάζελο θα τον παίρναμε χωρίς πολλά πολλά. Μάλιστα είχαμε και μια διαφωνία εδώ μέσα στον αν θα έπρεπε να κάνουμε fair play ή όχι, αν δηλαδή μετά το 3-0 να σταματάγαμε ή όχι. Ήταν αποκαρδιωτικό το σημερινό. Στα προηγούμενα υπήρχε μια δικαιολογία. Στα μάτς του πρώτου γύρου υπήρχαν τα παιχνίδια του τσουλού ενδιάμεσα. Στο μάτς με τον άρη υπήρχε το παιχνίδι με τον ατρόμητο στο κύπελλο. Ακόμα και στο παιχνίδι στο τηγάνι έκανες ένα καλό πρώτο ημίχρονο που θα μπορούσες να είχες προηγηθεί και με 0-2 και τέλος πάντων έπαιζες σε μια δύσκολη έδρα με έναν αντίπαλο με διπλάσιο μπάτζετ. Το σημερινο είναι ακατανόητο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Εντελώς ασχετα απο την κουβέντα που κανουμε τωρα, τα μέντιουμ επισημαίνουν μόνο ΠΡΟΦΑΝΗ πραγματα και λενε καποιες γενικολογίες.

Η Πυθία πασίγνωστη για τους δισημους χρησμούς.

τελικά δεν είναι και τοσο ασχετο αυτό με την κουβέντα που κανουμε εδώ

Επειδή μπερδεύτηκα, όταν βλέπεις ένα αμάξι να τρέχει με 200 χωρίς να φρενάρει, και είναι 60 μέτρα πριν το στηθαίο του γκρεμού, αν πεις "αυτό θα γκρεμοτσακιστεί" τι είσαι ? Πυθία ? Μέντιουμ ? Κάτι άλλο ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Εντελώς ασχετα απο την κουβέντα που κανουμε τωρα, τα μέντιουμ επισημαίνουν μόνο ΠΡΟΦΑΝΗ πραγματα και λενε καποιες γενικολογίες.

Η Πυθία πασίγνωστη για τους δισημους χρησμούς.

τελικά δεν είναι και τοσο ασχετο αυτό με την κουβέντα που κανουμε εδώ

An to eipes g mena to mono pou tha sou po einai oti dn goustaro dikaiosh se varos ths AEK.

Alla dn yparxei ellhnas proponhths.vgazoume ektos ton poluprotathlimatiko lemonh  k ton servonikh pollyellhna

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×