Jump to content

Α.Ε.Κ. - βάζελος (24η αγ.): 09/03, 19:30, Νovasports 1


George_D
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

17 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μπακασέτας
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Άλεφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
    • Τσιγκρίνσκι
    • Οικονόμου
    • Γαλανόπουλος
    • Σιμόες
      0
    • Μπακασέτας
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
    • Κρστιτσιτς
    • Άλεφ
      0


Recommended Posts

Τα προβλήματα τραυματισμών, μεταγραφές που δεν έγιναν είναι χιλιοειπωμένα.

Το πρόβλημα της ΑΕΚ στην παρούσα φάση αγωνιστικά είναι αυτό που είχα γράψει ήδη από τον αγώνα με τον ΟΦΗ, αναφερόμενος και στην μετά Ουζουνίδη εποχή: Ούτε ότι οι αποστάσεις των χαφ ήταν μεγάλες ούτε το 3-5-2 ή το 4-4-2 κλπ. 

Υπάρχει θέμα φυσικής κατάστασης σε αντοχή αλλά και υψηλή ένταση. Προφανώς οι ευθύνες πέρα από τη διοίκηση που πάντα τις έχει, αφορούν τεχνικό διευθυντή, ιδίως τεχνικό επιτελείο και λιγότερο συγκυρίες. Η ΑΕΚ του 1995 είχε πολύ καλό προπονητή και παικταράδες, εντούτοις τερμάτισε πέμπτη παρότι Ολυμπιακός και ΠΑΟΚ τότε δεν ήταν και στ ακαλύτερα τους. Κοινώς, και με Βράνιες ή Χριστοδουλόπουλο θα ήταν μία από τα ίδια καθώς θα παρουσιάζονταν δυσανάλογα πρός την αξία τους, ο Χριστοδουλόπουλος μάλιστα παρά την προσεκτική διαχείριση του Μάρτινς δεν έπαιξε σχεδόν τίποτα στον Ολυμπιακό. Έτσι λοιπόν η απουσία τρεξιμάτων, δύναμης και διάρκειας καθιστά την ΑΕΚ ικανή να χάσει σχεδόν από κάθε αντίπαλο.

Τι βλέπουμε και εδω συμφωνώ μερικώς με τον Magician:

Ο Χιμένεθ έγραφα εγω, παρότι είμαι υπέρ του από πριν έρθει στην ΑΕΚ επί Μελισσανίδη και στην Λας Πάλμας έφαγε πολλά γκόλ σε κάποια παιχνίδια ενώ και πέρυσι η ΑΕΚ παρά τον Βράνιες κόντεψε να διασυρθεί με την Ριέκα και έφαγε δύο ανόητα γκόλ από τον Ολυμπιακό του Χάσι.  Τώρα ο ίδιος προπονητής παίζει ουζουνιδικά με τον Ολυμπιακό και τρώει τέσσερα και παίζει πιο επιφυλακτικά με τον αδύναμο ΠΑΟ και δεν βάζει κανένα. Εντελώς ανάποδα πράγματα...

 Ο Ουζουνίδης απέτυχε τόσο σε θέματα τεχνογνωσίας και διαχείρισης αποδυτηρίων(με τους τρεις που τέθηκαν εκτός ομάδας), ωστόσο υποτίθεται ο Χιμένεθ είναι ο κασκαντέρ, αυτός δλδ που δεν μπορεί να αλλάξει δραστικά την κατάσταση αλλά δεν θα κινδυνεύσει με διασυρμό από τον μέτριο Ολυμπιακό εκείνης της χρονικής στιγμής και από τον καλό αλλά όχι πλούσιο Άρη. Για αυτό τον θέλαμε πίσω.

Καλά διαβάζαμε για τον αγέλαστο στρατηγό που δεν ξέρει από άμυνα και τις αποστάσεις των χαφ, εδω όμως έχουμε μία πραγματικότητα που πρέπει να διαφοροποιηθεί ακόμα και με το υπάρχον δυναμικό, ακόμα και με την υπάρχουσα κατάσταση. Σε τελική ανάλυση όπως ο ΠΑΟΚ έχει μεγαλύτερο προϋπολογισμό από την ΑΕΚ έτσι και η ΑΕΚ έχει  μεγαλύτερο προϋπολογισμό από τον Ατρόμητο, τον ΠΑΟ ή τον Άρη ή τον Παναιτωλικό.

Με δεδομένες λοιπόν τις ευθύνες άλλων, ο Χιμένεθ δεν μπορούσε να κάνει θαύματα. Επιβάλλεται όμως κοινή λογική, βγάλε τον ντεφορμέ Μπακασέτα(χρήσιμος παίκτης δεν συμφωνώ ότι δεν κάνει σε επίπεδο 18αδας), βάλε έναν κινητικό παίκτη μπροστά. Τον Αλμπάνη, τον Κλωναρίδη, άφησε μέσα τον Μπογέ σε άλλο ρόλο. Βγάλε τον Λιβάγια, να αποκτήσει η επίθεση κινητικότητα και ευελεξία, δεν υπάρχουν ιερές αγελάδες.

 

Στα του αγώνα δεν υπάρχει κριτική να γίνει, εξαιρετικός ο Πόνσε πάντως με φοβερή νοοτροπία λες και ήταν ΑΕΚ από μικρός ή έχει πολυετές συμβόλαιο με την ομάδα.

 

 

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Χθες βγήκα για κάτι μπύρες και είχα μαζί μου κάτι άλλους εκ των οποίων ούτε ένας ΑΕΚ. Προσπαθούσα να τους εξηγήσω πως είναι δυνατόν μια ομάδα να φτιάχνει γήπεδο, να μην έχει χρέη (μάλλον) και να μην έχει καμία απολύτως προοπτική για το μέλλον.

Δεν ξέρεις ποτέ πως τα φέρνει η ζωή. Αλλά νομίζω πως η ΑΕΚ είναι τελειωμένη ιστορία. Κυρίως γιατί πίστεψε ότι τα προβλήματα της θα λυθούν με ένα γήπεδο.

5 χρόνια μόνο λάθη και μόνο μαλακίες. Ένας Μελισσανίδης που πλέον παίζει να μη του σηκώνει το τηλέφωνο ούτε ο Μπάγεβιτς και μια ΑΕΚ που έκαψε όλο της το "εφοπλιστικό κεφάλαιο" την προηγούμενη δεκαετία.

Σφαλιάρα η φετινή σεζόν, σφαλιάρα κανονική. Δυστυχώς μέλλον υπάρχει μόνο με πανίσχυρο ιδιοκτήτη και φοβάμαι ότι στο προσεχές μέλλον δεν διαφαίνεται παρουσία τέτοιου ανθρώπου.

Link to comment
Share on other sites

ε προφανως και το μοντερνο ποδοσφαιρο εχει απαιτηση απο ΧΡΗΜΑΤΑ

και οταν αυτα που σου ερχονται εχεις επιλεξει να καλυψεις αλλα κενα (ΓΗΠΕΔΟ), οι αντιπαλοι που δεν εχουν τα ιδια κενα με εσενα (ΓΗΠΕΔΟ) και ετυχε αυτη την στιγμη της ιστοριας τους να εχουν δυνατους παιχτες (ΧΡΗΜΑΤΑ) θα ειναι απο πανω

εδω μιλαμε ομως οτι ακομα και ομαδες χωρις ΧΡΗΜΑΤΑ και χωρις (στην ουσια) ΓΗΠΕΔΟ ειναι μια η αλλη με σενα

ας ξεκινησουμε απο αυτο

 

 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, mobster21 said:

ε προφανως και το μοντερνο ποδοσφαιρο εχει απαιτηση απο ΧΡΗΜΑΤΑ

και οταν αυτα που σου ερχονται εχεις επιλεξει να καλυψεις αλλα κενα (ΓΗΠΕΔΟ), οι αντιπαλοι που δεν εχουν τα ιδια κενα με εσενα (ΓΗΠΕΔΟ) και ετυχε αυτη την στιγμη της ιστοριας τους να εχουν δυνατους παιχτες (ΧΡΗΜΑΤΑ) θα ειναι απο πανω

εδω μιλαμε ομως οτι ακομα και ομαδες χωρις ΧΡΗΜΑΤΑ και χωρις (στην ουσια) ΓΗΠΕΔΟ ειναι μια η αλλη με σενα

ας ξεκινησουμε απο αυτο

 

 

Mob ase ris mlks k anevase tis ekpompes ths r sto site ap to blue sky gt theloume na tis doume k meis apo makrya?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

My 2 cents:

Σχετικά με την αγωνιστική κατάσταση, θεωρώ ότι ο Χιμένεθ έχει 3 προβλήματα:

  • Το πρώτο είναι ότι Οικονόμου-Cosic αυτή την στιγμή είναι για τον Μανδραϊκό και δεν έχεις τρόπο να τους αλλάξεις. Κι αν ο Cosic μετά τον τραυματισμό του είναι χάλι σταθερά, ο Οικονόμου κάνει extreme κοιλιά τον τελευταίο καιρό. Πηρε το ρίσκο με τον Ιησού σήμερα μπας και συμμαζευτεί η κατάσταση, δεν του βγήκε και may the force be with us για το πότε θα επανέλθει. Με αυτά τα δεδομένα, αναγκαστικά η ομάδα πρέπει να παίζει με 3αδα πίσω. Όχι γιατί είναι καλύτερα και της ταιριάζει περισσότερο —που το πιστεύω προσωπικά— αλλά γιατί αλλιώς κάθε ματς είναι accident waiting to happen. Και παρότι εκνεύρισε πολλούς, ο Μπακάκης (imho μετά τον Ponce) ήταν όντως ο MVP σήμερα.
  • Το δεύτερο είναι ότι δεν μπορεί να πάρει καθόλου πλάτος αριστερά. Όσο σου λείπουν Hult/Lopes, ο αντίπαλος προπονητής μπορεί απλά να αγνοήσει την αριστερή σου πτέρυγα και να βάλει τους παίκτες του κεντρικά και προς τα δεξιά. Προφανώς ατυχία να τους χάσεις και τους 2, αλλά όταν φτιάχνεις ένα ρόστερ με 5 αριστεροπόδαρους (Hult, Lopes, Γιαννούτσος, Μπακασέτας, ηλιόσπορος) εκ των οποίων οι 3 είναι βαρείς και αργοί, κάτι υπολογίζεις λάθος (και προφανώς τρελή μαλακία που δεν πήρες έστω έναν δανεικό την χειμερινή). Προσωπικά, δεν ξέρω πως διορθώνεται αυτό. Το παλεύει ο Μανόλο, δοκιμάζει παίκτες, αλλάζει τακτικές, αλλά δεν έχει καταφέρει να βρει λύση. Νομίζω Lopes/Hult επιστρέφουν σύντομα, ας ελπίσουμε να επιστρέψουν και σε οκ κατάσταση μπας και διορθωθεί η κατάσταση.
  • Το τρίτο είναι η φυσική κατάσταση. Έγραψε ο πατέρας πριν 2-3 μέρες για καμμένα πατουσάκια και ώχου τα μωλέ μωλέ τα παιζάκια, αλλά η αλήθεια είναι ότι το θέμα είναι μάλλον αρκετά πιο σοβαρό. Να θυμήσω ότι στο κύριο μέρος της προετοιμασίας, το πρόγραμμα δεν είχε διπλές προπονήσεις για να είναι έτοιμοι οι παίκτες για τα προκριματικά και ο Ουζουνίδης μίλαγε για το ποδόσφαιρο που έχει αλλάξει. Για να μην μιλήσουμε για αρδ που έγραφαν για απαιτητικά κοροϊδα. Αν η διοίκηση είχε πει στον αγέλαστο ότι 90% μας νοιάζει το CL και 10% όλα τα άλλα, τότε γάμησαν μια χρονιά συνειδητά. Αν ήταν απόφαση του αγέλαστου για να ισχυροποιήσει την θέση του όσο γινόταν (είχε πετάξει ότι "δεν θέλω η ομάδα να είναι έτοιμη σε 2 μήνες, γιατί μπορεί να έχω φύγει"), τότε μας γάμησε μια χρονιά εκείνος. Όπως και να έχει, καλό είναι ο Μανόλο που (ελπίζω ότι) θα κάνει την επόμενη προετοιμασία να το δουλέψει πιο σωστά το θέμα.

Όσο είναι και τα 3 προβλήματα μαζί, η κατάσταση δεν βελτιώνεται εύκολα. Με τις επιστροφές DC (Ιησού και απ'ότι καταλαβαίνω Λαμπρόπουλου) + Hult/Lopes και την (ελπίζω) καλύτερη δουλειά στις προπονήσεις στο τομέα της φυσικής κατάστασης, hopefully θα ανέβει η ομάδα αρκετά ώστε να πάρουμε το κύπελλο.

2 hours ago, The Magician said:

Αυτο ειναι η πιο σοβαρη κουβεντα που θα μπορουσε να γινει σε ενα φορουμ της ΑΕΚ. Ποιον αεκτζη, πότε παγιωθηκε αυτη η αποψη, απο ποιους και γιατι. Και ποιος εξουσιοδοτησε αυτους που πηγαν να τον βρουν ή για να το παω και πιο πισω, ποιος ειπε στον Παππα το καλοκαιρι του ΄12 να παει να τον βρει και να του πει "στη δινω για να κανεις το γηπεδο" και ο αλλος του ειπε "λευκη σελιδα" και παπαριες καμαρωτες. Γιατι βολευει να τα ριχνουμε ολα στους Μπιλακους, αλλα δεν ειναι οι Μπιλακοι οι πρωταιτιοι αυτης της καταστασης. Αν θελετε να κανουμε κανονικα αυτην την κουβεντα, να πουμε και αληθειες για τον πολεμο του συστηματος Μελισσανιδη στους προηγουμενους, να ξεθαψουμε Κοζωνηδες, να ξεθαψουμε Δαλακουρες και ο,τι θελετε. Γιατι καλως ή κακως καποια πραματα τα ζησαμε τοτε και εγω προσωπικα ειμαι βεβαιος οτι πολυς κοσμος εχει αναθεωρησει. Να δουμε στην τελικη ποσο βολεψε ΚΑΙ τους μετοχους να μπουμπουνισει η ΑΕΚ, να καθαρισει το μαγαζι και να το παρει ο Μελισσανιδης. Με τυρακι στον κοσμο ακριβως αυτο: το γηπεδο. Και πουδρα ολους τους.

Να τα πουμε κανονικα ομως, οχι παλι μισολογα και μαλακιες. 

Please πες τα γιατί κάποιοι ούτε άκρες μέσα στην ομάδα έχουμε και ήμασταν (από τότε) σε απόσταση οπότε είχαμε περιορισμένη πληροφόρηση. Αν δεν θες να τα γράψεις εδώ, δεχόμεθα και πμ.
 

1 hour ago, stavros 9-11 said:

Χθες βγήκα για κάτι μπύρες και είχα μαζί μου κάτι άλλους εκ των οποίων ούτε ένας ΑΕΚ. Προσπαθούσα να τους εξηγήσω πως είναι δυνατόν μια ομάδα να φτιάχνει γήπεδο, να μην έχει χρέη (μάλλον) και να μην έχει καμία απολύτως προοπτική για το μέλλον.

Δεν ξέρεις ποτέ πως τα φέρνει η ζωή. Αλλά νομίζω πως η ΑΕΚ είναι τελειωμένη ιστορία. Κυρίως γιατί πίστεψε ότι τα προβλήματα της θα λυθούν με ένα γήπεδο.

5 χρόνια μόνο λάθη και μόνο μαλακίες. Ένας Μελισσανίδης που πλέον παίζει να μη του σηκώνει το τηλέφωνο ούτε ο Μπάγεβιτς και μια ΑΕΚ που έκαψε όλο της το "εφοπλιστικό κεφάλαιο" την προηγούμενη δεκαετία.

Σφαλιάρα η φετινή σεζόν, σφαλιάρα κανονική. Δυστυχώς μέλλον υπάρχει μόνο με πανίσχυρο ιδιοκτήτη και φοβάμαι ότι στο προσεχές μέλλον δεν διαφαίνεται παρουσία τέτοιου ανθρώπου.

Πολλές υπερβολές μαζεμένες. Και επιτυχίες έχεις κάνει τα τελευταία 5 χρόνια και μια χαρά προοπτική έχεις. Πισωγύρισμα το φετινό αλλά μέχρι εκεί. Στο άλλο κομμάτι που λες για το εφοπλιστικό κεφάλαιο δεν διαφωνώ ιδιαίτερα, αλλά πάντα πιστεύω ότι θα υπάρχει κόσμος να θέλει την δύναμη και την επιρροή που προσφέρει η ιδιοκτησία μιας από τις μεγαλύτερες ομάδες της χώρας. Εκτός αν πιστεύει κανείς ότι ο τσετσένος πήρε τον μπαοκ επειδή μεγάλωσε με φανέλες του Κούδα εκεί στις στέπες και όχι σαν όχημα. Και δεν είναι ανάγκη να είναι ΑΕΚτζής. Ο μεγαλύτερος πρόεδρος στην ιστορία μας Αρειανός ήταν πριν.

Αυτά, με την ελπίδα να μην σπάζω όρχεις.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Για το ιδιοκτησιακό της ομάδας σε σχέση με το τι βλέπουμε στο βορρά, έχω τις αμφιβολίες μου ότι ο κόσμος θα δει με θετικό μάτι έναν "Ιβαν" να μας παίρνει. δεν πιστευω ότι θα ναι πιο ικανοποιημένος ο κόσμος μας με Νιμανήδες Ολίσεδες Βιτορες Στοχηδες ΜακΡατΠατΞαπηδες, δεν πιστευω ότι θα καβλωνε με πηγαινελα στεφενς δώνηιβιτς μπολόνι, δεν ψηνομαι ότι γουσταρει να δει πρόεδρα να χουφτώνεται με αλαφούζο σε τελικό κυπέλου ή να μπαίνει με κουμπούρι σε γήπεδο. Ούτε νομίζω ότι μας τρελαίνει που δεν έχει στελεχωθεί η ΠΑΕ με τον σβούρα, τον Κυριάκοχ2, τον γκαρσία τον βεζυρτζή και τον Κούδα.

Newsflash: πρόεδρο τύπου Σωκράτη ή Μαρινάκη δεν πρόκειται να προσελκύσει η ΑΕΚ, Μπαρλος δεν υπάρχει πια στο επαγγελματικό ποδόσφαιρο. Μακάρι να ρθει καποιος αποφασισμένος να μπεί στην ομάδα και να βάζει καθε χρόνο από τσέπη του ενα χ ποσό και να στελεχώσει την ομάδα με επαγγελματίες, δεν υπάρχει ελπίδα για κάτι καλύτερο αυτή τη στιγμή τουλάχιστον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Τελικά το περσινό αποδείχθηκε ... εφήμερη χαρά.

Τρελή ξενέρα αυτή η ομάδα. Δεν ξέρω τι θα κάνει ο φοβικός Μανόλο για να σηκώσει κούπα. Αν και πιστεύω καλή η κούπα αλλά αν νομίζουν ότι με αυτή όλα τα προβλήματα θα λυθούν τότε in the long run ίσως είναι καλύτερα να μην την πάρουμε. Δεν μπορώ άλλες εφήμερες χαρές (κάποτε ο Δημητριάδης κορόιδευε τον Ντέμη για αυτό και τώρα κάνει ακριβώς τα ίδια). Μια φορά ρε πούστη μου να δουλέψουν πάνω στην επιτυχία και να κάνουν κάτι καλό και να μην κάνουν ένα βήμα μπροστά και 2 πίσω. Βαρέθηκα.
ΥΓ: Γαμήστε τον μπαοκ στο μπάσκετ, δεν θα αντέξω άλλη ξενέρα φέτος.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Geologos said:

Ελα να σου απαντήσω.

Αν βλέπεις ένα αυτοκίνητο να τρέχει με 200 με σπασμένα φρένα 60 μέτρα απτο γκρεμό, και πεις αυτο θα γκρεμοτσακιστει ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ ΠΟΥΑ, δεν σε κάνει ατομο διορατικό.

Αν είναι το χιλιοστο αυτοκίνητο για το οποίο "προβλέπεις" ότι θα γκρεμοτσακιστει, δεν κανει τις προβλέψεις σου σωστές.

Αν βλέπεις ένα αυτοκίνητο να τρέχει με 200 με σπασμένα φρένα 60 μέτρα απτο γκρεμό, και πεις αυτο θα γκρεμοτσακιστει ή θα στρίψει τελευταία στιγμή ή το χουν στήσει να παρουν τα λεφτά της ασφάλειας ή δεν είναι γκρεμός αλλά οφθαλμαπάτη, ε δεν γίνεται να βγαίνεις σαν το κοκόρι και να λές ΤΑΛΕΓΑΓΩ ανεξαρτήτως outcome.

 

και παρακάτω νταξει εσύ επιασες Μαρίνο που υπήρξε σχεδόν καθολική μια συγκεκριμένη γνώμη για το ποιος είναι εκτός τους Ματζισιανιστές. το θέμα είναι ότι καρμπόν τα ίδια που γράφονταν φέτο το καλοκαίρι για την ομάδα τα ίδια γραφτηκαν και πέρυσι, με τους ίδιους αφοριστικούς ή υπερθεματικούς χαρακτηρισμούς, με τα ίδια αυθαίρετα επιχειρήματα, με την ίδια "καλυψη" για παν ενδεχόμενον. και φυσικά σε καθε αγώνα τα ίδια ΤΑΛΕΓΑΓΩ είτε ρίξουμε είτε φάμε ντόρτι.

 

και στην τελική, εγώ είμαι με αυτό που λέει ο Κρις. εγώ μακροπρόθεσμα δεν γουστάρω να δικαιωθεί η αποψάρα μου, δεν καθομαι να γράφω όλη τη σεζόν τα λεγα εγώ και τα λεγα εγώ μετα απο καθε ματς ενώ η σεζόν πάει ακριβώς όπως πίστευα, και μαλιστα με ποδοσφαιρικά επιχειρήματα και όχι υπερφυσικά όπως οι φράντζες των παικτών ή τα δόντια του ιδιοκτήτη.

Στις εκδοχές του παραδείγματος με το αυτοκίνητο συνεχίζεις να μου γράφεις άλλα αντ' άλλων. ΚΑΝΕΝΑ εκ των τριών που γράφεις δεν συνέβη. Μάλλον "φοβάσαι" τις λέξεις οπότε άστο και μην προσπαθήσεις να μου απαντήσεις και να με "ξεμπερδέψεις". Χειρότερα τα κάνεις στο μπέρδεμα ...

Για τα υπόλοιπα ...

Προτροπή Νο1 : Μην μπερδεύεις χρήστες. Όταν απευθύνεσαι σε εμένα να μιλάς για όσα έχω πει ή έχω γράψει εγώ χωρίς γενικεύσεις.

Προτροπή Νο2 : Αν θεωρείς ότι υπάρχει μεγάλη κάψα για να "κάνω το κοκκόρι" σε εσένα ή να σου αποδείξω ότι "σου τα έλεγα εγώ", πίστεψε με, υπερεκτιμάς τον εαυτό σου. Αν δεις και διαβάσεις με καθαρό μυαλό, θα παρατηρήσεις ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν κομπάζει στο στυλ που υπαινίσσεσαι "ΣΑΣ ΤΑ 'ΛΕΓΑ ΕΓΩ". Η αναφορά είναι "όταν τα λέγαμε, ΚΑΠΟΙΟΙ μας έλεγαν Γ-Α-Υ-Ρ-Ο-Υ-Σ" !!! Αντιληπτή η διαφορά ?????

Προτροπή Νο3 : Ανεξάρτητα με το αν "εσύ είσαι με τον Κρις" και εγώ "γουστάρω να δικαιωθεί η αποψάρα μου ευχαριστημένος με την κατάντια της ομάδας", μαθήματα ΑΕΚοφροσύνης ΟΧΙ από εσένα ! Θέλεις πολλά "ψωμιά" ακόμη ! Αν δεν γουστάρεις τα όσα γράφω, προσπέρασε τα. Αν δεν τα αντέχεις υπάρχει και το ιγκνόρ. Αλλά να μου "πεις" εσύ ΤΙ να γράφω, δεν παίζει, πίστεψε με.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, Νονός said:

Στις εκδοχές του παραδείγματος με το αυτοκίνητο συνεχίζεις να μου γράφεις άλλα αντ' άλλων. ΚΑΝΕΝΑ εκ των τριών που γράφεις δεν συνέβη. Μάλλον "φοβάσαι" τις λέξεις οπότε άστο και μην προσπαθήσεις να μου απαντήσεις και να με "ξεμπερδέψεις". Χειρότερα τα κάνεις στο μπέρδεμα ...

Για τα υπόλοιπα ...

Προτροπή Νο1 : Μην μπερδεύεις χρήστες. Όταν απευθύνεσαι σε εμένα να μιλάς για όσα έχω πει ή έχω γράψει εγώ χωρίς γενικεύσεις.

Προτροπή Νο2 : Αν θεωρείς ότι υπάρχει μεγάλη κάψα για να "κάνω το κοκκόρι" σε εσένα ή να σου αποδείξω ότι "σου τα έλεγα εγώ", πίστεψε με, υπερεκτιμάς τον εαυτό σου. Αν δεις και διαβάσεις με καθαρό μυαλό, θα παρατηρήσεις ότι ΚΑΝΕΙΣ δεν κομπάζει στο στυλ που υπαινίσσεσαι "ΣΑΣ ΤΑ 'ΛΕΓΑ ΕΓΩ". Η αναφορά είναι "όταν τα λέγαμε, ΚΑΠΟΙΟΙ μας έλεγαν Γ-Α-Υ-Ρ-Ο-Υ-Σ" !!! Αντιληπτή η διαφορά ?????

Προτροπή Νο3 : Ανεξάρτητα με το αν "εσύ είσαι με τον Κρις" και εγώ "γουστάρω να δικαιωθεί η αποψάρα μου ευχαριστημένος με την κατάντια της ομάδας", μαθήματα ΑΕΚοφροσύνης ΟΧΙ από εσένα ! Θέλεις πολλά "ψωμιά" ακόμη ! Αν δεν γουστάρεις τα όσα γράφω, προσπέρασε τα. Αν δεν τα αντέχεις υπάρχει και το ιγκνόρ. Αλλά να μου "πεις" εσύ ΤΙ να γράφω, δεν παίζει, πίστεψε με.

Χωρις ψωμια και τυριά, δειξε μου καπου να αναφέρθηκα σε σενα. Εσυ μου απαντησες σε κατι που έγραψα εγώ.

Δεν τα κανα εγώ χειρότερα στο μπέρδεμα εσυ εχεις μπερδευτει μαλλον. Αν καποιος σε ειπε γαβρο και σε εθιξε, λύστο μαζι του αν θες χωρίς να βαλεις εμένα στο ενδιαμεσο.

Και για αυτο που λες για το αυτοκινητο, κανένας φοβος και σου απαντησα ξεκάθαρα, εμενα τι με ενοχλει. Ελεγες οτι θα παει σκατα η χρονια? Και γω. Φαινοτανε? Μπαμ εκανε. Σε είπε καποιος γαβρο? Εμενα όχι. 

Ισως σου φανει περιεργο και ξαφνιαστεις με αυτο που θα σου πω, αλλα ούτε ΑΕΚοφροσυνη σου πουλησα, ουτε σου ειπα τι να γραφεις. Βαλτα ποστ κατω ολα μαζι και δες τα. Τα υπολοιπα σε πμ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που δεν έχω τις άκρες και την εμπειρία του Magician, του Νονου και άλλων και εδώ και δέκα χρόνια απλά βλέπω τα παιχνίδια και δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα από αυτό, έχω σχηματίσει μια εικόνα στο μυαλό μου πάντως εδώ και μια τετραετία.. Οτι η ομαδα το 12-13 (ίσως και από νωρίτερα) έμοιαζε ένα καλό Project να κάνουμε γήπεδο και να μοσχοπουλήσουμε. Αλλά έπρεπε πρώτα να την έχουμε. Ναι αλλά είχε χρέη, ωφειλές, μετόχους, μαλακίες ... οπότε τι ποιο εύκολο, τη διαλύουμε και έρχεται τζάμπα. Γ και Β Εθνική δεν θέλει και πολλά λεφτά, ευκολάκι. Α Εθνική θέλουμε απλά να είμαστε αξιοπρεπεις και να κάνουμε το γήπεδο βάζοντας όσο γίνεται λιγότερα λεφτά (αν γίνεται και καθόλου πάλι καλύτερα). Περιφέρειες, χορηγοί κλπ μια χαρά. Κάπου στη διαδρομή χώνεται και ένα γαμημένο πρωτάθλημα να μας χαλάσει τη σούπα αλλά οκ, το εκμεταλευόμαστε και αυτό για να σιγουρέψουμε οτι δεν θα βάλουμε μια για το γήπεδο. 

Μετά θα πουλήσουμε πακέτο ομαδα και γήπεδο να βγάλουμε φράγκα και να κερδίσουμε μια θέση στη λεωφόρο της δόξας. Βέβαια για να είμαι δίκαιος, αυτό σημαίνει οτι ΜΠΟΡΕΙΣ να ξεπεράσεις το γραφεικρατικό κλπ και να κάνεις γήπεδο. Αυτό το εχεις ενώ άλλοι δεν ...

 

Το μόνο που ίσως χαλάει το πλάνο είναι ο τσετσένος που βάζει καράβια λεφτά και μας κάνει να φαινόμαστε λίγοι αλλά οκ, οι δημοσιογράφοι να είναι καλά. 

 

 

Μπορεί να είμαι άδικος (εύχομαι να είμαι άδικος), αλλά αυτό πιστεύω και είναι από τους παράγοντες που με ξενερώνει γενικώς με την ομάδα 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Μια 25ετια τωρα ο λαος ηθελε Δημητρη.

Μια 15ρτια τωρα ο λαος ενδιαφεροταν για γηπεδο ειδικα στην ΝΦ εστω και 15,000 θεσεων και για τα αλλα βλεπουμε.

Τελικα φτασαμε να εχουμε Δημητρη, να σηκωνουμε και γηπεδο 30,000+ θεσεων στην ΝΦ, ονειρα δεκαετιων για τον ΑΕΚτζη, σηκωσαμε και πρωταθλημα ομως του ΑΕΚτζη κατι του φταιει. Εγω θεωρω πως το ξερο του το κεφαλι του φταιει που ειναι ευπιστος (χαλβας συγκεκριμενα) και θεωρουσε τον Μελισσανιδη Ροκεφελερ. 

Κατα τα λοιπα η ομαδα φετος επαθε αυτο που επαθε περσι και ο Ολυμπιακος του Χασι. Μηδεν προετοιμασια και καμμενη σεζον. Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο, τα αλλα που γραφονται ειναι υπερβολες. Imo καλα εκανε και εκαψε μια σεζον αφου τσεπωσε τα 25m. Το ασχημο θα ταν να την εκαιγε και να μην τα τσεπωνε κιολας. Ουτως η αλλως πρωταθλημα φετος δεν σηκωνες. Απο του χρονου που θα αρχισει να τα ξανασηκωνει ο Βαγγελας θα ηρεμησουμε ολοι. Και σε 10 χρονια θα λενε οι γαυροι οτι και οι Βαζελοι για Βαρδινογιαννη οτι δηλαδη "Με Βαγγελη σηκωσαν πρωταθλημα και ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ".

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, CHⓇIS said:

Mob ase ris mlks k anevase tis ekpompes ths r sto site ap to blue sky gt theloume na tis doume k meis apo makrya?

@CHⓇISΠότε πέρασαν τόσα χρόνια? Μου λες?

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Bukowski said:

Μια 25ετια τωρα ο λαος ηθελε Δημητρη.

Μια 15ρτια τωρα ο λαος ενδιαφεροταν για γηπεδο ειδικα στην ΝΦ εστω και 15,000 θεσεων και για τα αλλα βλεπουμε.

Τελικα φτασαμε να εχουμε Δημητρη, να σηκωνουμε και γηπεδο 30,000+ θεσεων στην ΝΦ, ονειρα δεκαετιων για τον ΑΕΚτζη, σηκωσαμε και πρωταθλημα ομως του ΑΕΚτζη κατι του φταιει. Εγω θεωρω πως το ξερο του το κεφαλι του φταιει που ειναι ευπιστος (χαλβας συγκεκριμενα) και θεωρουσε τον Μελισσανιδη Ροκεφελερ. 

Κατα τα λοιπα η ομαδα φετος επαθε αυτο που επαθε περσι και ο Ολυμπιακος του Χασι. Μηδεν προετοιμασια και καμμενη σεζον. Τιποτα περισσοτερο τιποτα λιγοτερο, τα αλλα που γραφονται ειναι υπερβολες. Imo καλα εκανε και εκαψε μια σεζον αφου τσεπωσε τα 25m. Το ασχημο θα ταν να την εκαιγε και να μην τα τσεπωνε κιολας. Ουτως η αλλως πρωταθλημα φετος δεν σηκωνες. Απο του χρονου που θα αρχισει να τα ξανασηκωνει ο Βαγγελας θα ηρεμησουμε ολοι. Και σε 10 χρονια θα λενε οι γαυροι οτι και οι Βαζελοι για Βαρδινογιαννη οτι δηλαδη "Με Βαγγελη σηκωσαν πρωταθλημα και ο ΠΑΟΚ και η ΑΕΚ".

Θα συμφωνήσω για όσα γράφεις στην αρχή. Δυστυχώς έχουμε τα θέματά μας γιατί μας κυριεύει το συναίσθημα. Αυτό που μας κάνει να ξεχωρίζουμε και να επιβιώνουμε, είναι και το ευαίσθητο σημείο μας.

Στο τέλος μόνο έχω τις αμφιβολίες μου. Μιλάμε για εποχή με ξένους διαιτητές, με τον Ιβάν να έχει σπρώξει ΗΔΗ μια ογδοντάρα στον ΠΑΟΚ και τον Μελισσανίδη να θέλει να πουλήσει ένα κλαμπ που πρωταγωνιστεί.

Θα δούμε, που λέει και μία ψυχή. 

Η γνώμη μου είναι ότι δεν θα δούμε αυτοκρατορίες ξανά τόσο εύκολα στο ελληνικό ποδόσφαιρο.

Για εμάς, το πρόβλημα εντοπίζεται στην στελέχωση του τμήματος. Και αν στο θέμα προπονητής θεωρούμε ότι θα πρέπει να δώσουμε την ευκαιρία στον Χιμένεθ να δείξει μια δική του ομάδα με δική του προετοιμασία και δικές του επιλογές στις μεταγραφές, η θέση του τεχνικού διευθυντή θέλει άμεσα αλλαγή όπως και οι υπόλοιπες θέσεις μέσα στην ΠΑΕ.

Ας ξεκινήσουμε από εκεί. Γιατί το κεφάλι δεν το πειράζει κανείς όσο χτίζεται γήπεδο. 

Ας πάμε στον λαιμό τουλάχιστον. Μην τα ρίχνουμε όλα στον Μπακάκη και στον Οικονόμου.

Link to comment
Share on other sites

και καπου επειδη ΟΝΤΩΣ εχουμε μεινει λιγο στο συναισθημα

να δουμε τί εκαναν τα χρηματα του Αμπραμοβιτς στην Chelsea του ΕΝΟΣ Πρωταθληματος μεχρι να την παρει

 

απο το 2013 εχουμε:

5 η Chelsea

5 η United

3 η City

1 η Leicester

 

αυτα γιατι εμεις ακομα νομιζουμε οτι ο Ιβαν ειναι φωτοβολιδα επειδη ετσι θελουμε να ειναι τα πραγματα

και δυστυχως ο τυπος που διοικει δεν καταφερε να διαχειριστει την επιτυχια

φανταζομαι δηλαδη πώς θα διαχειριστει την φετινη ΑΠΟΤΥΧΙΑ

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Bukowski said:

Μια 25ετια τωρα ο λαος ηθελε Δημητρη.

Μια 15ετια τωρα ο λαος ενδιαφεροταν για γηπεδο ειδικα στην ΝΦ εστω και 15,000 θεσεων και για τα αλλα βλεπουμε.

Εγω αυτο ρωτησα και δεν μου απανταει κανεις. Ποιος ειναι αυτος ο λαος που τα προκρινε αυτα; Ποιος ειπε ρε παιδι μου "γηπεδο ΝΦ εστω και 15Κ";

Αυτο το κουβαρι προσπαθω να ξετυλιξω και δεν ξετυλιγεται.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, The Magician said:

Εγω αυτο ρωτησα και δεν μου απανταει κανεις. Ποιος ειναι αυτος ο λαος που τα προκρινε αυτα; Ποιος ειπε ρε παιδι μου "γηπεδο ΝΦ εστω και 15Κ";

Αυτο το κουβαρι προσπαθω να ξετυλιξω και δεν ξετυλιγεται.

Αυτός ο λαός που έμεινε να ασχολείται και στα σκατα. Στις μεγάλες κοινωνικές ομάδες, όπως είναι η ΑΕΚ πχ, τη γραμμή δεν τη δίνει απαραίτητα η πλειοψηφία. Οι 60000 με τη Μίλαν το 2007(?) σκόρπισαν το 2010 και έμειναν οι Χατζηχρήστοι που έφερναν στην ΑΕΚ τον Σιαλμά. Θέλω να πω ότι με την απουσία σου δε μπορείς να επιβάλεις κατευθύνσεις και στόχους. Θα επιβάλουν αυτοί που είναι εδώ κάθε φορά. Ε αυτοί, έθεσαν το γήπεδο στη ΝΦ σαν το απόλυτο ζήτημα της ΑΕΚ. Λάθος/σωστό θα φανεί σε καμία 10 χρόνια από σήμερα. Εγώ λέω λάθος, αλλά υποθέσεις κάνω.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana
24 minutes ago, The Magician said:

Εγω αυτο ρωτησα και δεν μου απανταει κανεις. Ποιος ειναι αυτος ο λαος που τα προκρινε αυτα; Ποιος ειπε ρε παιδι μου "γηπεδο ΝΦ εστω και 15Κ";

Αυτο το κουβαρι προσπαθω να ξετυλιξω και δεν ξετυλιγεται.

αν δεν κανω λαθος ,οι οργανωμενοι ,πρωτ απο ολους και επονταν οι αλλοι. ( αλλοι= αγνωστοι και ανωνυμοι)

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, tan21 said:

ποιο μπακακη κ οικονομου. εδω αρχισαν οι γκρινιες για παικτες , στα αληθεια ομως οχι οπως γαμωσταυριζεις αραια κ που, απο οκτωβρη μηνα, μεχρι τοτε μονο μανταλος ετρωγε φλειμ. κι ομως αρχισε  να βγαινει ΟΛΗ μα ΟΛΗ η ομαδα σιγα σιγα "αχρηστη" απο το φιλοθεαμων κοινο, μονο ο χουλτακος δεν εκανε τη χαρη σε κανεναν και με το που μπηκε λιγο κ το "παλτο" ο πονσε τους το κοψε κι αυτος σιγα σιγα.

Αχρηστη ολη η ομαδα δεν ειναι και δεν θα μπορουσε να ειναι. Το ζητημα εν προκειμενω ειναι πως η ομαδα εχει καποιες σταθερες οι οποιες imo ειναι κορεσμενες να το πω; "Άδειες;"; Τελος παντων καποιες μοναδες που στη δικη μου λογικη τα καλυτερα τα εδωσαν και εχουν αφησει πισω τους το peak της καριερας τους. Και αυτα τα υλικα, αυτοι οι ποδοσφαιριστες σε "υποχρεωνουν" να παιξεις ενα συγκεκριμενο ποδοσφαιρο, βασισμενο σε συγκεκριμενες σταθερες. Υλικο εχεις, σημεια αναφορας δεν εχεις διοτι ο Ουκρανος (τον οποιο λατρευω) ειναι ευπαθης και μεγαλωνει, ο Πονσε αποχωρει και ο Μανταλος μοιαζει να ειναι κατωτερος του ηγετικου ρολου/χαρακτηρα που του εχεις προσδωσει. 

Δεν βαζω στην κουβεντα Μπακακη, Σιμοες, Μπακασετα και Μπαρκα τους οποιους εκτιμω οτι τους αξιολογησει εντελως λαθος και τους θεωρεις πολυ "περισσοτερους" απ οτι ειναι.

Αυτη τη στιγμη λοιπον ανανεωσες το Σιμοες, ανανεωσες το Μπακασετα, στην αρχη της σεζον ειχες ανανεωσει Μπαρκα και Μπακακη και εχεις συγκεκριμενες οικονομικες δυνατοτητες για να αλλαξεις την ομαδα.

Ο Μπακακης και ο Μπακασετας εμενα δεν με ενοχλουν, μαλιστα αν με ρωτησεις θα σου πω οτι δεν εχω κανενα προβλημα για το Μιχαλη να λογιζεται βασικος, αλλα με εναν ποδοσφαιριστη μπροστα του δεξια με πολυ μεγαλες δυνατοτητες, εναν δεξιο ακραιο που θα επιτρεψει στο Μπακακη να μενει πισω ή οταν ανεβαινει να του δινει τις απαραιτητες βοηθειες. Ο Τασος ειναι μια περιπτωση πολυ φιλοτιμου παιδιου που μπορει να βοηθησει σε πανω απο μια θεση. Δλδ δεν λεω "διωχτε τους" αλλα "αξιοποιηστε τους αφου τους αξιολογησετε σωστα".

Και με τον Οικονομου δεν εχω θεμα. Ειχα πει απο τοτε που ηρθε το παιδι οτι ειναι μια χαρα αντι-Τσιγκρινσκι και θα μαθει παρα πολλα διπλα στον Ουκρανο. Δυστυχως ομως στην ΑΕΚ ο Οικονομου εγινε διδυμο με τον Τσιγκρινσκι διοτι η ιδιοκτησια και οι υπευθυνοι σχεδιασμου στο αγωνιστικο θεωρησαν οτι ειναι αντιβρανιες (!) Ελεος και ημαρτον μαζι.

Για τον Σιμοες και τον Γαλανοπουλο τα εχω χιλιογραψει, μην γινομαστε κουραστικοι. Μετρηθηκαν αμφοτεροι και αποδειχτηκαν λιγοι. Παικτες ροτεησον και για συγκεκριμενα σχηματα και οι δυο. Ειδικα αν θεωρουμε δεδομενη την παρουσια του Μανταλου στην ενδεκαδα που σε υποχρεωνει να παιξει με εναν "συρτη" πισω του.

Πως μπορεις λοιπον να μασκαρεψεις αυτη τη στιγμη τις αδυναμιες στο ροστερ; Κατα την προσωπικη μου αποψη ως εξης: Με τρεις παικτες του εκατομμυριου στον αξονα, πολυ μεγαλες προσωπικοτητες και με δυο πολυ ταχεις ακραιους με δυνατοτητα να δημιουργουν αριθμητικο πλεονεκτημα μπροστα για το διδυμο Λιβαγια-Αραουχο στο οποιο φαινεται οτι καταληγεις.

Το Μπαρκα δεν τον θεωρω εντελως χαμενη υποθεση, πιστευω οτι αν μεινει τελικα και δουλευτει, μπορει να προσφερει και να εξελιχθει το παιδι.

Αρα θες για το βασικο σχημα οπωσδηποτε 1 στοπερ πολυ δυνατο να κουμπωσει με Τσιγκρινσκι (και Οικονομου που κανει τα ρεπα του ευπαθους Ουκρανου) - εναν χαφ παγκοσμιο να ανεβασει επιπεδο και το Σιμοες και το Μανταλο και τον Κρστιτσιτς και το Γαλανοπουλο (δεν σου κανουν οι Αλεφ, θες ετοιμο και φτασμενο παικταρα) και εναν "Αραουχο" ή τον ιδιο τον Αραουχο μπροστα. Να στηριξεις το πλανο ναι μεν στο "σφιχτος πισω" που θελει ο προπονητης που διαλεξες, αλλα να εχεις τη δυνατοτητα να βγεις και γρηγορα μπροστα και να μην ξερουν οι αντιπαλοι ποιον να κλεισουν. Σχηματικα:

Μπαρκας / εμπειρος για να εχει ανταγωνισμο ο Μπαρκας

Μπακακης / δεξιος να μοιραζεται με το Μιχαλη τη θεση - Τσιγκρινσκι / Οικονομου - παικταρας 1 / ας ειναι και ο Λαμπροπουλος 4ος - Χουλτ / Λοπες

Σιμοες / Γαλανοπουλος

παικταρας 2 / Κρστιτσιτς - Μανταλος / Μπακασετας

και μπροστα εχεις απειρες δυνατοτητες με τους 2 ταχυτατους ακραιους, το Λιβαγια και τον Αραουχο (που ειναι ο παικταρας 3)

Το πιο πανω ειναι το σχημα για τα "δυνατα" ματς που θες οπωσδηποτε "συρτη" πισω απο τα χαφ και παιζεις με 3. Στα πιο ευκολα παιχνιδια εχεις τη δυνατοτητα να πας και σε σχημα με 2 χαφ - 2 ακραιους - Λιβαγια και Αραουχο μπροστα.

Για τι πραγμα συζηταμε δλδ αυτη τη στιγμη; Συζηταμε για 5 παικτες, οι 3 πολυ μεγαλης κλασης και οι 2 με συγκεκριμενα χαρακτηριστικα, δλδ ταχυτητα, τριπλα και "μπουκα". Εαν η ΑΕΚ κανει αυτες τις 5 κινησεις και ΜΟΝΟΝ αυτες, τοτε μιλαμε οτι εχει ανεβει αυτοματως πολλα επιπεδα και στο δικο μου μυαλο εχει ξεφυγει απο τον Ολυμπιακο και ειναι παρα πολυ κοντα στο ροστερ του ΠΑΟΚ που εχει ξοδεψει μια περιουσια. 

Παμε και στο οικονομικο που "καιει" τον ιδιοκτητη:

1. Στοπερ σε αυτα τα επιπεδα εχεις με 500 χιλιαδες, μαξιμουμ 700. Για την οικονομια να το καθισουμε στη μεση = 600 χιλιαδες

2. Χαφ πρεπει να τα σκασεις. Εκατομμυριο.

3. Ο επιθετικος ειναι στα επιπεδα Τσινο, μιλαμε δλδ για 800 χιλιαδες μινιμουμ. Παλι εκατομμυριο, οπως ειναι δλδ ο Αραουχο.

4&5 οι δυο ακραιοι. Εδω θα ζοριστεις γιατι δεν διαθετεις κοσμο και στελεχη να σου βρουν τους ιδιους παικτες πολυ φτηνοτερα. Αρα θα αναγκαστεις να πας μινιμουμ στο 1,2 και για τους 2.

Τι μαζευεται στη σουμα; 0,6+1+1+1,2= 3,8 εκατ. 

Με 4 εκατ. λοιπον η ΑΕΚ ξαναγινεται οχι απλα ΑΕΚ, αλλα φαβορι για τις εγχωριες διοργανωσεις και με πολυ καλη παρουσια στο Γιουροπα Λιγκ. 

Τα δινεις αυτα λεφτα; Τελειωνει η ιστορια. Δεν τα δινεις; Θα μας φταιει παλι η μοιρα, η προετοιμασια, το  Τσαμπιονς Λιγκ, ο Ουζουνιδης, ο Χιμενεθ και το κακο το ριζικο.

Απλα ειναι τα πραγματα.

 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

το "γηπεδο στη Νεα Φιλαδελφεια" τί πρόβλημα δημιουργεί με το να σχολάσεις τον Λυμπερόπουλο και να πάρεις έναν κανονικό ΤΔ για αρχή, ας πούμε?

 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

ποιος ρε συ ματζικ ,θα ψαξει αυτους τους παικτες που,συμφωνω με το σκεπτικο σου,θα κοστιζουν πανω απο το ταβανι του τμηματος?

ποιος θα ψαξει ,ποιος θα προτεινει και ποιος θα διαπραγματευει? ο λυμπεροπουλος?

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, mobster21 said:

το "γηπεδο στη Νεα Φιλαδελφεια" τί πρόβλημα δημιουργεί με το να σχολάσεις τον Λυμπερόπουλο και να πάρεις έναν κανονικό ΤΔ για αρχή, ας πούμε?

 

Εχει, διοτι οπως εχουμε αντιληφθει απο την πολιτικη του ιδιοκτητη, η ομαδα πηγαινει εντελως πισω εξ αιτιας του γηπεδου συγκεκριμενα εκει. Και δεν εχω καταλαβει εαν ο ιδιοκτητης ειπε σε οσους του παρουσιασαν το αιτημα (δεν το ξερω εικασιες κανω) οτι "ναι μεν θα σας το κανω, αλλα να ξερετε οτι για να γινει εκει, η ομαδα πρεπει για Χ-Ψ χρονια να πορευθει με πολυ λιγοτερα εσοδα".

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, The Magician said:

1. Στοπερ σε αυτα τα επιπεδα εχεις με 500 χιλιαδες, μαξιμουμ 700. Για την οικονομια να το καθισουμε στη μεση = 600 χιλιαδες

2. Χαφ πρεπει να τα σκασεις. Εκατομμυριο.

3. Ο επιθετικος ειναι στα επιπεδα Τσινο, μιλαμε δλδ για 800 χιλιαδες μινιμουμ. Παλι εκατομμυριο, οπως ειναι δλδ ο Αραουχο.

4&5 οι δυο ακραιοι. Εδω θα ζοριστεις γιατι δεν διαθετεις κοσμο και στελεχη να σου βρουν τους ιδιους παικτες πολυ φτηνοτερα. Αρα θα αναγκαστεις να πας μινιμουμ στο 1,2 και για τους 2.

Τι μαζευεται στη σουμα; 0,6+1+1+1,2= 3,8 εκατ. 

Με 4 εκατ. λοιπον η ΑΕΚ ξαναγινεται οχι απλα ΑΕΚ, αλλα φαβορι για τις εγχωριες διοργανωσεις και με πολυ καλη παρουσια στο Γιουροπα Λιγκ. 

Τα δινεις αυτα λεφτα; Τελειωνει η ιστορια. Δεν τα δινεις; Θα μας φταιει παλι η μοιρα, η προετοιμασια, το  Τσαμπιονς Λιγκ, ο Ουζουνιδης, ο Χιμενεθ και το κακο το ριζικο.

Απλα ειναι τα πραγματα.

 

εγω λεω οτι περυσι το καλοκαιρι με Ραντόγια και Ναρσινγκ (ή με καποιους που θα τους εμοιαζαν και θα εκαναν την διαφορα) φετος θα ησουν ευκολα δευτερος, αρα και με κληρωση για ChL και θα εβγαζες ενα εντελως διαφορετικο προσωπο

τον χειμωνα εφερνες και τον αλλον ακραιο αφου ειχες Πονσε δανεικο μεχρι το καλοκαιρι

και το καλοκαιρι φερε εναν επιθετικο να γαμησεις

 

καταληγουμε οτι το θεμα ειναι κυριως οικονομικο και οργανωτικο

και ΜΕΤΑ προπονητη

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×