Jump to content

Α.Ε.Κ. - βάζελος (24η αγ.): 09/03, 19:30, Νovasports 1


George_D
 Share

mvp-κόουτσινγκ-βραβείο Σοιλέδη  

17 members have voted

  1. 1. mvp

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
    • Μπακάκης
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      0
    • Γαλανόπουλος
      0
    • Σιμόες
      0
    • Μπακασέτας
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
      0
    • Κρστιτσιτς
      0
    • Άλεφ
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Χιμένεθ

    • Καλό
    • Μέτριο
    • Κακό
    • Φυσιολογικό
  3. 3. Βραβείο Άρη Σοιλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Γκάλο
      0
    • Μπακάκης
    • Τσιγκρίνσκι
    • Οικονόμου
    • Γαλανόπουλος
    • Σιμόες
      0
    • Μπακασέτας
    • Μπογέ
      0
    • Λιβάγια
      0
    • Πόνσε
    • Τσόσιτς
    • Κρστιτσιτς
    • Άλεφ
      0


Recommended Posts

Το ερώτημα είναι ένα και απευθύνεται στον μεγάλο:ΟΚ προχθές έκανε το μαγκιωρικο κομμάτι του και με ένα τηλέφωνο στον άνθρωπο του και ένα δώσε μου ρε τωρα αυτόν που τους μάζεψε εκεί τον @&€@_@*  να ξηγηθώ γω ρε όπως πρέπει..είπες ας λήξει..Τώρα τη νύχτα μετά τον βάζελο  άραγε έχει ακριβό συμβόλαιο για να καλέσει στο τηλέφωνο και τους 20.000 που γιούχαραν σήμερα όλη την αηδία που δημιουργησε φέτος  ; 

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

O Ουζουνιδης πήρε τον πουλο, για την ακρίβεια παραιτήθηκε. Τι νόημα έχει αυτή η συζήτηση πάλι? Το θέμα είναι από εδώ και πέρα τι γίνεται. Όπως είπα πιο πάνω όσο θα υπάρχει κακός σχεδιασμός και έλλειψη ποιότητας οποίος και να είναι στον πάγκο θα καει. Και όπως άκουσα να λέει ο Γεωργίου στον realfm ο τίγρης θα κάνει ακριβές μεταγραφές στα εγκαίνια του γηπέδου δηλ το μεθεπόμενο καλοκαίρι. Μέχρι τότε προχωράμε φαίνεται με μέτριο ροστερ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

Το ερώτημα είναι ένα και απευθύνεται στον μεγάλο:ΟΚ προχθές έκανε το μαγκιωρικο κομμάτι του και με ένα τηλέφωνο στον άνθρωπο του και ένα δώσε μου ρε τωρα αυτόν που τους μάζεψε εκεί τον @&€@_@*  να ξηγηθώ γω ρε όπως πρέπει..είπες ας λήξει..Τώρα τη νύχτα μετά τον βάζελο  άραγε έχει ακριβό συμβόλαιο για να καλέσει στο τηλέφωνο και τους 20.000 που γιούχαραν σήμερα όλη την αηδία που δημιουργησε φέτος  ; 

Η γιουχα δεν τον πειραζει τοσο.

Τον πειραζουν κυριως αυτα που γυρνανε την ΑΕΚ δεκαετιες πισω. Διοτι ειναι συγχρονος τεχνοκρατης παραγοντας και δεν τα μπορει κατι τετοια.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, George_D said:

O Ουζουνιδης πήρε τον πουλο, για την ακρίβεια παραιτήθηκε. Τι νόημα έχει αυτή η συζήτηση πάλι? Το θέμα είναι από εδώ και πέρα τι γίνεται. Όπως είπα πιο πάνω όσο θα υπάρχει κακός σχεδιασμός και έλλειψη ποιότητας οποίος και να είναι στον πάγκο θα καει. Και όπως άκουσα να λέει ο Γεωργίου στον realfm ο τίγρης θα κάνει ακριβές μεταγραφές στα εγκαίνια του γηπέδου δηλ το μεθεπόμενο καλοκαίρι. Μέχρι τότε προχωράμε φαίνεται με μέτριο ροστερ 

Akrives metagrafes h akrives metagrafes g ton tigrh.as exhghsei o fafouths...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, George_D said:

Και όπως άκουσα να λέει ο Γεωργίου στον realfm ο τίγρης θα κάνει ακριβές μεταγραφές στα εγκαίνια του γηπέδου δηλ το μεθεπόμενο καλοκαίρι. Μέχρι τότε προχωράμε φαίνεται με μέτριο ροστερ 

ναι. μονο που εχει ξεχασει να μας πει για ποσο θα αντεξει ο κοσμος της ΑΕΚ αυτη την κατασταση γιατι ερχεται απο την πεσαδα και δεν εχει την υπομονη του παρελθοντος

και το εχω γραψει πολλες φορες

αν ειναι να διαλυθει το κλαμπ επειδη θα φυγει ο ΜΕΛΙΣΣΑΝΙΔΗΣ, να γινει

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mobster21 said:

ξενερωσε τον κοσμο ο ΜΑΛΑΚΑΣ

μετα απο ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

 

Οχι απλα τον ξενερωσε, αλλα μετραμε πλεον αντιστροφα να ρθει το πληρωμα του χρονου και να φυγει

Link to comment
Share on other sites

ελα με κουρασε

ας κανει το γηπεδο να κανουμε μια προτομη εκει απ εξω να λεμε μπραβο κι ας δωσει το κλαμπ σε μια λογικη τιμη να παμε παρακατω

υπαρχει κι ο Αγγελοπουλος να κανει την διαχειριση και φαινεται οτι ειναι ανθρωπος που μαθαινει απο τα λαθη του

νισαφι πια με την προσωπολατρεια και τα πισωγυρισματα λες και τους εχουμε γκομενους

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

κι επειδη το θεμα θα παει αλλου

ναι. προτιμω να παιρνω ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ και να κανω πορειες στην Ευρωπη κι ας μην εχω Νεα Φιλαδελφεια

κι ας γινονται στο ΟΑΚΑ αυτα και στην Ριζουπολη

εγινε αυτοσκοπος το γηπεδο και θα ξεχασουμε την μπαλα στο τελος

μεγαλωνουν οι Βουλγαροι ρε μαλακα και εμεις κοιταμε να ανανεωνουμε κομμενους με πενηντα χιλαρικα λιγοτερα για να λεμε οτι ειμαστε γαμαω

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

ελα με κουρασε

ας κανει το γηπεδο να κανουμε μια προτομη εκει απ εξω να λεμε μπραβο κι ας δωσει το κλαμπ σε μια λογικη τιμη να παμε παρακατω

υπαρχει κι ο Αγγελοπουλος να κανει την διαχειριση και φαινεται οτι ειναι ανθρωπος που μαθαινει απο τα λαθη του

νισαφι πια με την προσωπολατρεια και τα πισωγυρισματα λες και τους εχουμε γκομενους

 

Βασικα ο Μακης μπορει το 6 και στοχευει στο 7.

Ο αλλος (φερεται να) μπορει το 9 και στοχευει στο 2.

Γνωμη μου.

Link to comment
Share on other sites

θα μας φαει το συναισθημα στο τελος και θα ψαχουμε γιατι αντι να φτασουμε σε πρωταθληματα τον βαζελο μας πλησιαζουν οι βουλγαροι

και μακαρι να τα λεμε αυτα στην Αγια Σοφια 

να εχει μεινει και κατι απο την πεσαδα εκτος απο ενα πρωταθλημα μετα απο 24 χρονια

γιατι με τον τυπο πλεον, αν δεν το δω ολοκληρωμενο κατι, δεν πιστευω μια πλεον 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Stylianopoulos said:

Το ερώτημα είναι ένα και απευθύνεται στον μεγάλο:ΟΚ προχθές έκανε το μαγκιωρικο κομμάτι του και με ένα τηλέφωνο στον άνθρωπο του και ένα δώσε μου ρε τωρα αυτόν που τους μάζεψε εκεί τον @&€@_@*  να ξηγηθώ γω ρε όπως πρέπει..είπες ας λήξει..Τώρα τη νύχτα μετά τον βάζελο  άραγε έχει ακριβό συμβόλαιο για να καλέσει στο τηλέφωνο και τους 20.000 που γιούχαραν σήμερα όλη την αηδία που δημιουργησε φέτος  ; 

Τοσο πολυ σε πειραξε αυτη η ιστορια; Για μενα εχεις αξιολογησει απ την αρχη λαθος τον ανθρωπο. Ισως επειδη ειχες κι εσυ την αναγκη να πιστεψεις.

Link to comment
Share on other sites

Πριν τις βαθυστοχαστες αναλυσεις, καλο ειναι να θυμαται ο καθενας και τι σταση τηρουσε επι Ντεμη Προεδρου παντως.

Γνωμη μου ετσι;

Link to comment
Share on other sites

εχουν αλλαξει πολλα απο τοτε με τον Ντεμη

και δεν νομιζω οτι ειναι υποχρεωτικο να εμμενει κανεις σε μια αποψη για μια ζωη επειδη την ειχε πριν απο 12-13 χρονια

δεν μιλαμε να αλλαζεις γνωμη καθε δεκαπεντε του μηνος

αλλα να προσαρμοζεσαι στην πραγματικοτητα

 

θα ηταν αλλο το θεμα μας σημερα πχ ΑΝ δεν υπηρχε ο Ιβαν ο Σαββιδης να εμπλακει με τον παοκ

θα ειχαμε παρει και δυο Κυπελλα ακομα

και θα εβρισκες μονο αντιπαλο τον γαυρο του σημερα που τον αποκλειει η Λαμια στο Κυπελλο

αλλα η ζωη συνεχιζεται και καλο ειναι να προσαρμοζεσαι στα νεα δεδομενα και να κοιτας παρακατω

Link to comment
Share on other sites

και οκ

μην παμε την κουβεντα παλι πισω

για παρακατω μιλαμε τι κανουμε

Link to comment
Share on other sites

Ναι μονο που αυτα που μου γραφεις mobster αφορουν το αγωνιστικο.

Τον ΑΕΚτζη 15 χρονια τωρα τον αφορα κυριως το γηπεδο ειδικα στην Νεα Φιλαδελφεια με προεδρο συγκεκριμενα τον Τιγρη.

Link to comment
Share on other sites

τον ΑΕΚτζη τον αφορουσε και τον αφορα το γηπεδο στη Νεα Φιλαδελφεια κι ας το κανει και ο Νικος ο Στρατος

τί σχεση εχει αυτο με τον Τιγρη?

η αντίδρασή του ηταν ο Τιγρης σε αυτα που ελεγε ο Ντεμης για ΟΔΔΥ και οτι ΔΕΝ γινεται γηπεδο στην ΦΙλαδελφεια

 

αλλα ολα αυτα ειναι ιστορια σημερα

το γηπεδο σηκωνεται. μακαρι να ολοκληρωθει

αλλα νοιωθουμε ολοι οτι βρισκομαστε ΞΑΝΑ πισω απο καποιον

τοτε ηταν ο γαυρος, σημερα οι βουλγαροι

και τοτε με τον γαυρο δεν ειχαμε φαει την πεσαδα και την λεζα

τωρα?

 

και ειπαμε. οχι παλι κουβεντα για το τι εγινε και γιατι δεν ειπε ναι ο ντεμης στα 70 και γιατι ο mobster δεν πηγε σαν μελος της Ερα τοτε να ψηφισει Μελ και λοιπα τα οποια τα εχουμε αναλυσει πολλακις

το παρακατω κανεις?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Ναι μονο που αυτα που μου γραφεις mobster αφορουν το αγωνιστικο.

Τον ΑΕΚτζη 15 χρονια τωρα τον αφορα κυριως το γηπεδο ειδικα στην Νεα Φιλαδελφεια με προεδρο συγκεκριμενα τον Τιγρη.

Αυτο ειναι η πιο σοβαρη κουβεντα που θα μπορουσε να γινει σε ενα φορουμ της ΑΕΚ. Ποιον αεκτζη, πότε παγιωθηκε αυτη η αποψη, απο ποιους και γιατι. Και ποιος εξουσιοδοτησε αυτους που πηγαν να τον βρουν ή για να το παω και πιο πισω, ποιος ειπε στον Παππα το καλοκαιρι του ΄12 να παει να τον βρει και να του πει "στη δινω για να κανεις το γηπεδο" και ο αλλος του ειπε "λευκη σελιδα" και παπαριες καμαρωτες. Γιατι βολευει να τα ριχνουμε ολα στους Μπιλακους, αλλα δεν ειναι οι Μπιλακοι οι πρωταιτιοι αυτης της καταστασης. Αν θελετε να κανουμε κανονικα αυτην την κουβεντα, να πουμε και αληθειες για τον πολεμο του συστηματος Μελισσανιδη στους προηγουμενους, να ξεθαψουμε Κοζωνηδες, να ξεθαψουμε Δαλακουρες και ο,τι θελετε. Γιατι καλως ή κακως καποια πραματα τα ζησαμε τοτε και εγω προσωπικα ειμαι βεβαιος οτι πολυς κοσμος εχει αναθεωρησει. Να δουμε στην τελικη ποσο βολεψε ΚΑΙ τους μετοχους να μπουμπουνισει η ΑΕΚ, να καθαρισει το μαγαζι και να το παρει ο Μελισσανιδης. Με τυρακι στον κοσμο ακριβως αυτο: το γηπεδο. Και πουδρα ολους τους.

Να τα πουμε κανονικα ομως, οχι παλι μισολογα και μαλακιες. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

και ειπαμε. οχι παλι κουβεντα για το τι εγινε και γιατι δεν ειπε ναι ο ντεμης στα 70 και γιατι ο mobster δεν πηγε σαν μελος της Ερα τοτε να ψηφισει Μελ και λοιπα τα οποια τα εχουμε αναλυσει πολλακις

το παρακατω κανεις?

Καποια στιγμη ομως να δουμε και κατα ποσο το πληρωσε εκεινο το "κατα συνειδηση" το μουσι και κατα ποσο φερθηκε ρεβανσιστικα ο Μελισσανιδης απεναντι στο οργανωμενο κομματι του κοσμου της ΑΕΚ. Γιατι κι εγω τα εχω με τους Μπιλακους, αλλα σε καποια ζητηματακια εχουν δικιο και οι Μπιλακοι, ετσι;

Link to comment
Share on other sites

Sorry ligo.

Na po k gia to project ton neon pou o mel dn thelei as poume to ollandiko, mazepse 6 shmera apo to vazelo pou oi misoi tou paizoun sthn proth omada

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Νονός said:

Αν έχεις υπ' όψη σου κάποιον που να έλεγε "Μαλάκας ο Ουζουνίδης, πισωγύρισμα, θέλαμε να τον "στείλουμε" στον γαύρο, στουρνοκέφαλος, αντιεπικοινωνιακός αλλά μπορεί να παίξει και ωραία μπάλα ίσως χτυπήσει και πρωτάθλημα, κάνει όμως καλές προετοιμασίες, έχει και γαμάτο τημ γυμναστών, "βλέπει" γήπεδο εν ώρα ματς και είναι μετρ των αλλαγών, άριστος εμψυχωτής των παικτών παίρνει το 120% από αυτούς", πες μου τον κι εμένα. Γιατί εκεί "αντανακλά" το παράδειγμα σου και με μπερδεύει ακόμη περισσότερο.

Πάντως ΑΝ απαντήσεις στο ερώτημα μου -που ΔΕΝ απάντησες- θα με βοηθήσεις να ξεμπερδευτώ.

Ελα να σου απαντήσω.

Αν βλέπεις ένα αυτοκίνητο να τρέχει με 200 με σπασμένα φρένα 60 μέτρα απτο γκρεμό, και πεις αυτο θα γκρεμοτσακιστει ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΜΠΛΕ ΠΟΥΑ, δεν σε κάνει ατομο διορατικό.

Αν είναι το χιλιοστο αυτοκίνητο για το οποίο "προβλέπεις" ότι θα γκρεμοτσακιστει, δεν κανει τις προβλέψεις σου σωστές.

Αν βλέπεις ένα αυτοκίνητο να τρέχει με 200 με σπασμένα φρένα 60 μέτρα απτο γκρεμό, και πεις αυτο θα γκρεμοτσακιστει ή θα στρίψει τελευταία στιγμή ή το χουν στήσει να παρουν τα λεφτά της ασφάλειας ή δεν είναι γκρεμός αλλά οφθαλμαπάτη, ε δεν γίνεται να βγαίνεις σαν το κοκόρι και να λές ΤΑΛΕΓΑΓΩ ανεξαρτήτως outcome.

 

και παρακάτω νταξει εσύ επιασες Μαρίνο που υπήρξε σχεδόν καθολική μια συγκεκριμένη γνώμη για το ποιος είναι εκτός τους Ματζισιανιστές. το θέμα είναι ότι καρμπόν τα ίδια που γράφονταν φέτο το καλοκαίρι για την ομάδα τα ίδια γραφτηκαν και πέρυσι, με τους ίδιους αφοριστικούς ή υπερθεματικούς χαρακτηρισμούς, με τα ίδια αυθαίρετα επιχειρήματα, με την ίδια "καλυψη" για παν ενδεχόμενον. και φυσικά σε καθε αγώνα τα ίδια ΤΑΛΕΓΑΓΩ είτε ρίξουμε είτε φάμε ντόρτι.

 

και στην τελική, εγώ είμαι με αυτό που λέει ο Κρις. εγώ μακροπρόθεσμα δεν γουστάρω να δικαιωθεί η αποψάρα μου, δεν καθομαι να γράφω όλη τη σεζόν τα λεγα εγώ και τα λεγα εγώ μετα απο καθε ματς ενώ η σεζόν πάει ακριβώς όπως πίστευα, και μαλιστα με ποδοσφαιρικά επιχειρήματα και όχι υπερφυσικά όπως οι φράντζες των παικτών ή τα δόντια του ιδιοκτήτη.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, The Magician said:

Αυτο ειναι η πιο σοβαρη κουβεντα που θα μπορουσε να γινει σε ενα φορουμ της ΑΕΚ. Ποιον αεκτζη, πότε παγιωθηκε αυτη η αποψη, απο ποιους και γιατι. Και ποιος εξουσιοδοτησε αυτους που πηγαν να τον βρουν ή για να το παω και πιο πισω, ποιος ειπε στον Παππα το καλοκαιρι του ΄12 να παει να τον βρει και να του πει "στη δινω για να κανεις το γηπεδο" και ο αλλος του ειπε "λευκη σελιδα" και παπαριες καμαρωτες. Γιατι βολευει να τα ριχνουμε ολα στους Μπιλακους, αλλα δεν ειναι οι Μπιλακοι οι πρωταιτιοι αυτης της καταστασης. Αν θελετε να κανουμε κανονικα αυτην την κουβεντα, να πουμε και αληθειες για τον πολεμο του συστηματος Μελισσανιδη στους προηγουμενους, να ξεθαψουμε Κοζωνηδες, να ξεθαψουμε Δαλακουρες και ο,τι θελετε. Γιατι καλως ή κακως καποια πραματα τα ζησαμε τοτε και εγω προσωπικα ειμαι βεβαιος οτι πολυς κοσμος εχει αναθεωρησει. Να δουμε στην τελικη ποσο βολεψε ΚΑΙ τους μετοχους να μπουμπουνισει η ΑΕΚ, να καθαρισει το μαγαζι και να το παρει ο Μελισσανιδης. Με τυρακι στον κοσμο ακριβως αυτο: το γηπεδο. Και πουδρα ολους τους.

Να τα πουμε κανονικα ομως, οχι παλι μισολογα και μαλακιες. 

πες τα. και αμα δεν τα ακούει κανείς, πες τα μου μονο σε μενα σοβαρά. γιατί εγώ μόνο μισόλογα διαβάζω εδώ και εκει.

και αν ξες πες μου και ποιος μιλούσε με τον καλογεροπουλο στο τηλέφωνο στο ματς με τον πανθρακα που έχει γράψει ο Κεφτές για αυτό 3πλασιες φορές από τα υπονοούμενα που αφηνε πως παίρνουμε πρώην του Γαβρου και μισές φορες από την ατάκα "τα καλύτερα έρχονται"

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

εχεις και τα καρκινωματα ( κιτρινιαριδες αρδ) να σου βγαζουν mvp τον μπακακη.

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

και φυσικα,ενω ο για ενα σουβλακι,εχει το ονομα του φιλαθλου ψωμοτυρι και απο το γλυψιμο εχει βγαλει φουσκαλες ,στα απανωτα χαστουκια, η ευθυνη ειναι της ......"διοικησης".

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×