Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

H παλιά Θύρα 21 ολοκληρώθηκε.. Συνεχίζουμε με σίδερα και μπετά μέχρι να λυσσάξει ο πουστηςο ο ΑΒ

 

Link to comment
Share on other sites

«σας κοροϊδεύουν κι έχουν μια μπουλντόζα που πάει τα χώματα από αριστερά δεξιά και ξανά το ίδιο

 

δεν έχει ειπωθεί από άνθρωπο εκτός ΑΕΚ. Ένας ...μέγας ΑΕΚτζής, το είπε πρώτος και το κατοχύρωσε. 

 

Ποιον εννοεί ο Τσαταλης;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Ξαναρωταω,να απαντησει ο ματζισιαν,το ξωκλησσι του οσιου λουκα ποιος θα το σηκωσει,με τι λεφτα και αν η ΠΑΕ θα εχει εσοδα απο τις λαμπαδες και το παγκαρι.

Link to comment
Share on other sites

Θα κάνουν και γαμήλιες τελετές στο ξωκκλήσι αλλά και βαφτίσια. Οι παίκτες εκεί θα παντρεύονται υποχρεωτικά και θα βαφτίζουν τα παιδιά τους  ενω θα έχουν την δυνατότητα και φίλαθλοι. Μετά θα ακολουθεί δεξίωση η γλέντι στο panoramic view restaurant. Θα τα βγάλει τα έξοδα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Στο live stream βλεπει κανεις ποσο διαφορετικα ειναι τα πραγματα σε σχεση με τα βιντεακια του λοιποοοοοοοννννΑντζελο ....οποιος θελει ας δει λιγη ωρα και μετα ας πει αν ειμαι εγω υπερβολικος που γραφω για 15% και για εργο φαντασμα με ελαχιστους εργατες την στιγμη που υπαρχουν 100000000000αδες εργασιες να γινουν.

Βιαζομαι πολυ να τελειωσει το γηπεδο γρηγορα για πολλους λογους πλεον.

 

Υ.Γ ΠΡΟΣΟΧΗ !! Μην σας μπερδεψει η εικονα και νομιζετε οτι ειναι παγωμενη. Ζωντανα ειναι αν δειτε αριστερα στον δρομο περνανε αυτοκινητα. Απλα στο γηπεδο δεν κουνιεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

αντε τωρα να εισαι μελισσαν και να πεισεις το χαμπο οτι οι ομαδες χτιζονται σιγα σιγα (ισχυει μεν αλλα ) .αγορασε του το σημα της ρεαλ τιγρη μπας και τον πιασεις πελατη 

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, XAMΠOΣ said:

Στο live stream βλεπει κανεις ποσο διαφορετικα ειναι τα πραγματα σε σχεση με τα βιντεακια του λοιποοοοοοοννννΑντζελο ....οποιος θελει ας δει λιγη ωρα και μετα ας πει αν ειμαι εγω υπερβολικος που γραφω για 15% και για εργο φαντασμα με ελαχιστους εργατες την στιγμη που υπαρχουν 100000000000αδες εργασιες να γινουν.

Βιαζομαι πολυ να τελειωσει το γηπεδο γρηγορα για πολλους λογους πλεον.

 

Υ.Γ ΠΡΟΣΟΧΗ !! Μην σας μπερδεψει η εικονα και νομιζετε οτι ειναι παγωμενη. Ζωντανα ειναι αν δειτε αριστερα στον δρομο περνανε αυτοκινητα. Απλα στο γηπεδο δεν κουνιεται τιποτα.

 

 

Αν κατσεις και τις 24 ωρες και παρακολουθεις καποια στιγμη θα δεις και μπουλντοζες να πηγαινοφερνουν χωμα απο την μια μερια στην αλλη...

Οταν τελιωσουν και με το σκεπαστρο μετα ολα τα αλλα θα γινουν πιο γρηγορα.τα μπετα και ο σκελετος που χτιζεται τωρα ειναι το πιο χρονοβορο και το πιο ακριβο κομματι μαζι με το σκεπαστρο.

Μια χαρα παει η δουλεια περα απο την πλακα και μια χαρα πανε οι εργατες και μια χαρα ειναι σε αριθμο.Εγω τελευται αφορα που πηγα πρεπει να ταν πανω απο 40 .

Τωρα αν περιμενατε ναχει 250 εργατες που να κανουν τον ταρζαν καλα ενταξει..

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, CHⓇIS said:

AEK ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΚΛΕΙΣΤΟΦΟΒΙΑ

a05aa19a206ce609f9996fc92e36e49a_647805.

 

 Θα αντηχεί το ένα πέταλο "εμπρός αετε" και θα απανταει το απέναντι. 

 

Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, XAMΠOΣ said:

Στο live stream βλεπει κανεις ποσο διαφορετικα ειναι τα πραγματα σε σχεση με τα βιντεακια του λοιποοοοοοοννννΑντζελο ....οποιος θελει ας δει λιγη ωρα και μετα ας πει αν ειμαι εγω υπερβολικος που γραφω για 15% και για εργο φαντασμα με ελαχιστους εργατες την στιγμη που υπαρχουν 100000000000αδες εργασιες να γινουν.

Βιαζομαι πολυ να τελειωσει το γηπεδο γρηγορα για πολλους λογους πλεον.

 

Υ.Γ ΠΡΟΣΟΧΗ !! Μην σας μπερδεψει η εικονα και νομιζετε οτι ειναι παγωμενη. Ζωντανα ειναι αν δειτε αριστερα στον δρομο περνανε αυτοκινητα. Απλα στο γηπεδο δεν κουνιεται τιποτα.

υπερβολές άλλα οκ είναι λογικό να μην τρέχει το γήπεδο αφού η β φάση είναι της περιφέρειας και τώρα δημοπρατείτε . Ο αργός ρυθμός ίσως ρίχνει και το κόστος για εργολάβο - ΑΕΚ .

Έχει δώσει πάντως σαφή απάντηση ο Ανδριόπουλος για το χρονοδιάγραμμα πριν λίγες μέρες , σημαντικό ότι μάλλον το κόστος κλειδώνει στο 60-65 εκ ( συνήθως τα γήπεδα έχουν υπερβάσεις ) .

«Μετά τις 9 Απριλίου όλο το διοικητικό σύστημα της ΑΕΚ παγώνει εν όψει των πολλαπλών εκλογών του Μαΐου, το δημόσιο σύστημα δεν δουλεύει πολύ σωστά. Η υπογειοποίηση και το αθλητικό έργο είναι δημόσια, άρα έχουμε ακόμη μπροστά μας απρόβλεπτες συνθήκες. Χρονοδιαγράμματα υπάρχουν, αλλά όταν έχουμε να κάνουμε με διαδικασίες δημοσίου, κανείς δεν μπορεί να τα ‘κλειδώσει’. Υλοποιούνται δύο δημόσια έργα στο γήπεδο της ΑΕΚ. Αν είχε η ΑΕΚ 60-65 εκατ. ευρώ και είχαν λυθεί όλα τα νομικά ζητήματα, θα μπορούσε να είχε τελειώσει σε 18 μήνες.

-το αν θα μπει η ΑΕΚ στο νέο της γήπεδο τη σεζόν 2020/21: «Αυτός είναι ο στόχος και η επιθυμία όλων και δουλεύουμε όσο πιο εντατικά γίνεται γι’ αυτό».

-τα επόμενα στάδια για την «Αγια-Σοφιά»: «Το έργο είχε αρχίσει από τον Ιούνιο του 2013 και είχε αρκετές ξεχωριστές στιγμές, αλλά το τελευταίο τριήμερο είναι πολύ σημαντικό. Περιμένουμε την ανάδειξη του εργολάβου που θα κάνει το έργο της υπογειοποίησης, που είναι τόσο αναγκαίο για τη Νέα Φιλαδέλφεια. Είναι ένα δημόσιο έργο, που δεν αφορά το γήπεδο, αλλά κατ’ αρχάς το δήμο. Από εκεί φυσικά θα γίνεται και η σύνδεση με το γήπεδο. Οι εκσκαφές άρχισαν τον Ιούλιο του 2017, σήμερα κλείνουμε έναν χρόνο από τότε που άρχισε η θεμελίωση και τα μπετά. Τον Απρίλιο θα αρχίσει η τοποθέτηση του σκεπάστρου, που βιομηχανοποιείται ήδη στην Ιταλία και θα αρχίσει να έρχεται με νταλίκες. Είναι μεν κομβικό το σημείο, αλλά έχουμε ακόμη πολλή δουλειά μπροστά μας».

Link to comment
Share on other sites

Ο άνθρωπος το λέει καθαρά ότι επειδή δεν υπήρχαν από την αρχή τα χρήματα και θα τα βρίσκαμε στη πορεία ( δάνειο η όπως τώρα από τα κέρδη ΠΑΕ) που επηρεάζει το Ρυθμό και ένταση εργασιών και επειδή γίνονται δύο δημόσια έργα ( β φάση , υπογειοποίηση ) που ήθελαν το χρόνο τους θα τελειώσει σε 30 μήνες και αν ενώ κανονικά θα ήταν 18 μήνες . 

Η ΑΕΚ νομίζω το πάει όσο γρήγορα χρειάζεται ώστε να μην υπάρχει καθυστέρηση όσο έρχονται κερκίδες , σκέπαστρο και να ξεκινήσει στην ώρα της και η β φάση της περιφέρειας . Δεν υπήρχε και λόγος να πάει γρηγορότερα με διάφορους ίσως κινδύνους ( κόστος ασφάλεια ποιότητα κατασκευής κτλ )

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οπως τα λες ειναι λογικα. 

Προβλημα καθυστερησης (απο την ΠΑΕ) θα υπαρξει αν πανε να δουλεψουν οι εργολαβοι της Περιφερειας (εντος κι εκτος γηπεδου) και πουν δεν ξεκιναμε γιατι δεν μας τα εχετε ετοιμα αυτα που πρεπει.

Link to comment
Share on other sites

σωστά άλλωστε η ΑΕΚ απο τη πρώτη μέρα  που μπήκαν για εργασίες , υπολογίζοντας και τις καθυστερήσεις απο περιφέρεια, μιλούσε με επιφύλαξη για προσπάθεια παράδοσης 20-21 και δεν έχει αλλάξει μέχρι τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

Και λέει επίσης καθαρός αριθμός. Χωρίς αυτών για δημοσιογράφους και αλλα

Εγώ με 30.000+ καθαρά είμαι 100% ικανοποιημενος

Link to comment
Share on other sites

Τα βασικα ειναι

Μινιμουμ 30.600 (χωρις αρδ αλλα μαζι με vip προφανως)

αποσταση απο τερεν 7,50 πλαι και 12,50 πεταλα

Πολυ κατακορυφη διαταξη με φοβερη ακουστικη

Τελος 2020 εφικτη αποπερατωση ολων

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Ε με τις γνωστες Αιλεινοικαις καθυστερησεις την χρονια 2022/2023 θα μπουμε απο την αρχη. Αρρα 2 χρονιες ολοκληρες μαλλον ακομα ΟΑΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×