Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

Προφανως ισως και να υπαρχουν εξοδα που δεν αφορουν το γηπεδο απλα ως κτηριο.

Πχ οι εργασιες στο οικοδοπεδο στην α φαση του εργου. Βεβαια δεν θυμαμαι ποσα εξοδα απαιτουνταν για την καθε φαση ξεχωριστα, τα εχετε αναφερει σε προηγουμενες σελιδες.

Απλως ισως το κοστος να ανεβαινει λιγο παραπανω απο τα ''γυρω γυρω''.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Το πας αλλού, δεν ασχολούμαι με προπαγάνδες άλλων και δεν με ενδιαφέρει* από που προέρχονται τα χρήματα. Απλά θέλω να πω ότι αν το γήπεδο αυτό καθαυτό κοστίζει 80 εκ. χωρίς περιβάλλοντες χώρους, τότε είναι ή τουλάχιστον μου φαίνεται πολύ ακριβό.

*με ενδιαφέρει φυσικά όταν δεν μπαίνουν στην ομάδα, αλλά δεν είναι το θέμα μας τώρα.

Οχι, απλα το συνδεσα σε περιπτωση που χρειαστει σε καποια κουβεντα με αλλοθρησκους.

Σε αυτα που λες λοιπον το γηπεδο μας λογικα θα κοστισει 55 με 60 μυρια + την εφορια.

Μενει να δειτε αν αυτα που βρισκετε σε ομαδες του εξωτερικου ειναι με την εφορια ή ανευ.

υγ. Λογικα κοστιζει το κατι παραπανω το δικο μας λογω στριμωγματος, ενω εχει και περισσοτερη πολυτελεια σε σχεση με κατι γηπεδα τυπου πχ Καραισκακη.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Οχι, απλα το συνδεσα σε περιπτωση που χρειαστει σε καποια κουβεντα με αλλοθρησκους.

Σε αυτα που λες λοιπον το γηπεδο μας λογικα θα κοστισει 55 με 60 μυρια + την εφορια.

Μενει να δειτε αν αυτα που βρισκετε σε ομαδες του εξωτερικου ειναι με την εφορια ή ανευ.

υγ. Λογικα κοστιζει το κατι παραπανω το δικο μας λογω στριμωγματος, ενω εχει και περισσοτερη πολυτελεια σε σχεση με κατι γηπεδα τυπου πχ Καραισκακη.

Ευτυχώς δεν συζητάω με αλλόθρησκους :D εκτός από τον κολλητό μου τον βάζελο, ο οποίος όμως είναι νορμάλ άτομο.
Με εφορία είναι τα νούμερα παντού στο εξωτερικό, δεν έχει κανά νόημα να υπολογίζεις χωρίς την εφορία αν δεν την κλέβεις.

Link to comment
Share on other sites

Και το καραισκακης 60 κοστισε που ναι 33χιλ.ασχημο απεξω αλλα αγωνιστικος χωρος και κερκιδες καλουτσικες φαινονται

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, SpiRos said:

Ευτυχώς δεν συζητάω με αλλόθρησκους :D εκτός από τον κολλητό μου τον βάζελο, ο οποίος όμως είναι νορμάλ άτομο.
Με εφορία είναι τα νούμερα παντού στο εξωτερικό, δεν έχει κανά νόημα να υπολογίζεις χωρίς την εφορία αν δεν την κλέβεις.

Καλο αυτο...

Η εφορια ειναι ξεχωριστο θεμα ομως πχ εδω ειναι 24%, αλλου ειναι αλλο νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Για την υπόγειοποιηση, μπορεί αυτή να ομορφύνει λίγο την γειτονιά αφού από πάνω θα φτιαχτεί πεζόδρομος κτλ, αλλά κανενας δεν την είχε ζητήσει, αυτή γίνεται λόγω του γηπέδου, αλλιώς δεν θα ασχολιόταν η περιφέρεια. 

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει η θεση μελετητων, Περιφερειας και γενικοτερα κοσμου και κοσμακη που υπογραφει για να γινει ενα εργο, οτι το εργο ανεξαρτητα απο την αναπλαση που λες (που δεν ειναι κι αυτη κατι αμελητεο βεβαια και αφορα και τους δημοτες) ή την προσβαση στο γηπεδο (που αφορα μονο το συμφερον της Αγια Σοφιας) ειναι απαραιτητη για τη  βελτιωση της κυκλοφοριακης συμφορησης τις ημερες των αγωνων (που αφορα και τις 2 πλευρες, δημοτες και φιλους ΑΕΚ).

Και ναι, μονο την ΑΕΚ νοιαζει, μονο η ΑΕΚ το ζηταει, αλλα οταν ξαναρχισουν οι αγωνες μαλλον θα νοιαζει και τους κατοικους και γενικα οποιονδηποτε κυκλοφορει στους δρομους αυτους να ειναι καλυτερη η κατασταση στην κυκλοφορια απο ο,τι ηταν πριν γκρεμιστει το γηπεδο. Θα το καταλαβουν τοτε, φανταζομαι. Και γενικα πολλα εργα εκτιμωνται αφου γινουν, ακομα και απλες αναπλασεις, ποσο μαλλον οταν μιλαμε για κατι παραπανω απο αυτο.

Το οποιο γηπεδο γινεται με νομιμη αδεια στο οικοπεδο της ΑΕΚ, δεν ειναι οτι τους βρηκαμε εκει και μπλεχτηκαμε στα ποδια τους (αυτο πρεπει να το θυμουνται παντα οι εκει κατοικοι ωστε να συνεργαζονται αρμονικα οι 2 πλευρες).

Αυτη τουλαχιστον ειναι η θεση της Περιφερειας κσι της ΑΕΚ, πιστευω οτι θα ειναι λογικη θεση,  ωστε να εγκριθηκε και το κονΤυλι.

 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, nikos said:

Υπαρχει η θεση μελετητων, Περιφερειας και γενικοτερα κοσμου και κοσμακη που υπογραφει για να γινει ενα εργο, οτι το εργο ανεξαρτητα απο την αναπλαση που λες ή την προσβαση στο γηπεδο ειναι απαραιτητη για τη  βελτιωση της κυκλοφοριακης συμφορησης τις ημερες των αγωνων.

Και ναι, μονο την ΑΕΚ νοιαζει, μονο η ΑΕΚ το ζηταει, αλλα οταν ξαναρχισουν οι αγωνες μαλλον θα νοιαζει και τους κατοικους, να ειναι καλυτερη η κατασταση στην κυκλοφορια απο ο,τι ηταν πριν γκρεμιστει το γηπεδο. 

 

Σιγά την βελτίωση που θα χει η κυκλοφορία με μια μικρή υπογειοποιηση, λες και θα γλυτώνουν οι οδηγοί κανένα φανάρι. Απλά για μερικά μέτρα θα πηγαίνουν υπογείως αντί να πηγαίνουν από πάνω. Σίγουρα δεν θα χειροτερεψει η κυκλοφορία ενώ με τον πεζόδρομο θα ομορφύνει  το κομμάτι αλλά αυτά για την βελτίωση της κυκλοφορίας τις μέρες που δεν θα χει αγώνα, είναι επινόηση για να δικαιολογηθει η αναγκαιότητα του έργου ως "ανεξαρτητου από το γηπεδο". 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως με την μίνι αναπλαση κάποιοι κάτοικοι θα βγουν και κερδισμένοι. Πχ, αυτοί που με μένουν γωνία φωκων με πατριάρχου Κωνσταντίνου και εχουν φάτσα κάρτα στα σπίτια τους κεντρικό δρόμο χωρίς καν φανάρι  με καυσαέριο κτλ, θα βρεθούν με πεζόδρομο μπροστά ενώ και το γηπεδο θα έχει μετακινηθεί προς τα βόρεια, αφήνοντας περισσότερο ελεύθερο χώρο. Όλα τα έργα κάποιους ευνοούν και άλλους όχι. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, nikos said:

Η υπογειοποιηση ειναι ενα εργο για την Νεα Φιλαδελφεια εγκεκριμενο εδω και χρονια που εξυπηρετει τον Δημο σε πολλα πραγματα, ΕΝΑ εκ των οποιων ειναι και η προσβαση στο νεο γηπεδο. Εχει ΜΟΝΟ πρακτικη σχεση με το γηπεδο η υπογειοποιηση, τιποτε αλλο.

Νικο το γηπεδο δεν λαμβανει αδεια λειτουργιας χωρις την υπογειοποιηση. Και υπογειοποιηση χωρις γηπεδο δεν επροκειτο να γινει. Εφοσον πηρες τα παραπανω στρεμματα, η μονη περιπτωση ηταν να πεζοδρομηθει ο δρομος και να γινει η υπογειοποιηση ή να φας κι αλλο απ το Αλσος. Το 2ο δεν επαιζε, οποτε επαιξε το 1ο και πατησανε στην αποφαση του 2003 οταν ειχε ενταχθει στα Ολυμπιακα Εργα η ΝΦ και επροκειτο να ξαναχτιστει. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν εγραψα το αντιθετο ρε Μαγιστρε.

Εγω λεω οτι ειναι Δημοσιο εργο που βοηθαει και σε αλλα πραγματα τον Δημο. Δεν εχω ακριβη εικονα για το κυκλοφοριακο και το τι θα αλλαξει, να παω πασο σε αυτο οτι  το κυκλοφοριακο ειναι προφαση, αλλα εστω και ως αναπλαση να το παρεις καλο θα κανει συνολικα κι οχι κακο (πλην της οχλησης κατα την διαρκεια εκτελεσης του, οπως συμβαινει με ολα τα τεχνικα εργα). 

Αρα Ραγιε καλα τα αλλα, αλλα κακο στο τελος του εργου δεν βλεπω να κανει σε κανεναν, μονο καλο. Για την οχληση τα εγραψα, παντου και παντα ετσι γινεται.

Link to comment
Share on other sites

Κανένα κακό κατά την γνώμη μου. Όπου γίνει πεζόδρομος θα ομορφύνει, στην Καππαδοκίας μόνο θα χουν το γήπεδο μπροστά τους αλλά το είχαν και παλιότερα ενώ τώρα ο δρόμος θα μεγαλώσει λίγο σε πλάτος. Άσε που στο κάτω μέρος της Καππαδοκίας θα χουν τον πεζόδρομο μπροστά τους αντί για το γήπεδο, που θα χει ανέβει βορειότερα. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Να το πουμε αλλιως λοιπον εστω?

Ενα εργο που κανει τεραστιο καλο στην ΑΕΚ και κανει και κατι αρκετα καλο και για τον Δημο και την συγκεκριμενη περιοχη.

Link to comment
Share on other sites

περασα σημερα.. γηπεδαρα κανουμε. Εν τω μεταξυ εκπληρωνει πληρως το διαχρονικο ονειρο μου, για ενα γηπεδο ολοκληρο σκεπαστη. Νομιζω μολις τελειωσει με το καλο θα παθουμε ολοι πλακα.

 

Για υπογειοποιηση , θα ομορφυνει αφανταστα τη περιοχη. 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλαβαινω για ποιον λογο πρεπει να βγει "ηθικο" το γηπεδο ή να διαβαζουμε μαλακιες οπως μια που ειδα σημερα στο 365 με το Νασο Λαμα.

Γηπεδα μετα το 2000 μεσα σε αστικο ιστο και σε συμπραξη με το ελληνικο δημοσιο και περιμενουμε να πουμε τι;

Οτι δεν εχει γινει λαμογια; Δεδομενο ειναι. Και ο αλλος ειχε παρει λεφτα για τα συνοδα και μολις τα εβγαλε ο συχωρεμενος ο Φιλιππας τον εστειλαν στο νοσοκομειο οι θριαμβευτες της Λαυριου.

Τι συζηταμε τωρα; Ο Μελισσανιδης πιστωνεται οοοοοοοολη τη νομοπαρασκευαστικη διαδικασια, τη διαπλοκη, τις συμφωνιες και ασφαλως την κρατικη χρηματοδοτηση. Προφανως κατι θα εδωσε κι αυτος και κατι δινει στο κρατος, δεν μιλαμε οτι αγαπησε την ΑΕΚ ξαφνικα η πολιτικη ηγεσια και αποφασισε να δωσει τοσα λεφτα για να αποκτησει ο Χαμπος γηπεδο.

Εν προκειμενω βεβαια διοτι πρεπει να συζηταμε σε σωστες βασεις, το οικοπεδο εδω ηταν της ΑΕΚ απο τη δεκατια του '30. Ναι, κρατικο κι αυτο, αλλα ιδιοκτησια της ΑΕΚ παραχωρημενη απο το δημοσιο. Οπως και η Λεωφορος που με διαφορετικο καθεστως παραχωρηθηκε στον Παναθηναϊκο που εκμεταλλευομενος τη χρησικτησια την εκανε δικη του. Το Καραϊσκακης δεν ηταν ιδιοκτησια του Ολυμπιακου. Ακομα παραχωρετεο θεωρειται παρολο που δεν υπαρχει ουτε μια στο τρισεκατομμυριο να παει το κρατος και να τους πει "δρομο".

Η διαφορα με εμας ειναι οτι το 2004 ο Κοκκαλης μπορουσε να απευθυνθει και σε Τραπεζες διοτι δεν ειχε καταρρευσει το τραπεζικο συστημα. Εμεις το 2017 δεν μπορουσαμε να το κανουμε αυτο και γι αυτο το χτιζει το κρατος με τη βοηθεια "του σωματειου". Κανενα σωματειο δεν μπορει να χτισει γηπεδο, αυτα ειναι για τα πολιτικα γραφεια και τα χαπατα. Σοβιετικου τυπου διακυβερνηση ειχαμε και εχουμε στην Ελλαδα, ετσι γινονται οι μεγαλες δουλειες απο το 1979 και εντευθεν. Πιο πριν ηταν ακομα πιο θολο το τοπιο και ακομα μεγαλυτερη η πολιτικη παρεμβατικοτητα. Δεν συζηταμε για την περιοδο της χουντας.

Σε καθε περιπτωση, και το δικο μας  και ολα ειναι εις βαρος του ελληνικου δημοσιου και δεν υπαρχει κανενας λογος να προσπαθουμε να αποδειξουμε το αντιθετο. Ετσι ηταν, ετσι ειναι, ετσι θα ειναι παντοτε. Οπως φωναζαμε εμεις για το Καραϊσκακη φωναζουνε αυτοι τωρα για τη Φιλαδελφεια. Οπως φωναζουν οι αρειανοι στους παοκτσηδες για το κλειστο της Πυλαιας και οι παοκτσηδες στους αρειανους για την παραχωρηση του Αλεξανδρειου. Ετσι πανε αυτα. Οπαδικες νομεκλατουρες ειναι.

Δεν πειραζει. Ξυδι σε οσους πολεμησαν το γηπεδο στη Φιλαδελφεια, αλλα δεν θα γινω και Νασος Λαμας να γλειφω την κωλοτρυπιδα του Μελισσανιδη. Μαγκια του και θα την εξαργυρωσει απο την ιστορια. Μεχρι εκει. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Να το πουμε αλλιως λοιπον εστω?

Ενα εργο που κανει τεραστιο καλο στην ΑΕΚ και κανει και κατι αρκετα καλο και για τον Δημο και την συγκεκριμενη περιοχη.

Καλο στην περιοχη θα κανει αν οι Μπιλακοι καθισουνε φρονιμοι. Αν οι Μπιλακοι αρχισουν και σπανε και κλεβουν και δερνουν κοσμο, δεν ειναι καλο για την περιοχη. Ο φοβος των κατοικων αυτος ειναι. Δεν ειναι ροματζαδα το γηπεδο οπως παλια, ουτε τα οπαδικα ειναι στα ιδια επιπεδα επικινδυνοτητας με τη δεκαετια του 80 και του 90. Εγω γηπεδο μεγαλης ομαδας διπλα στο σπιτι μου δεν θα ηθελα ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Και δανεισμό να μπορούσαμε να πάρουμε δεν υπάρχει ελληνικό ποδοσφαιρικο προιον στο συνολο του. Τα αρθρα που βγαινουν απο ολες τις πλευρες ειναι για λαικη καταναλωση. Κανονικα η πολιτεια επρεπε να δινει τα δεκαπλασια σε ολους, να εχουν ολοι συγχρονα γηπεδα μπας και φτιαχτει καποια στιγη το ελληνικο ποδοσφαιρο.

Αυτος ειναι και ο λογος που τα 30000 - 31000 ειναι υπεραρκετα

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικα ουτε εγω θα εμενα.  Αλλα δεν ειναι θεμα τις ΑΕΚ τι θα κανει μια ομαδα του κοσμου της .Αυτο ειναι θεμα πολιτειας και σαν κουβεντα εχει κοινωνικες προεκτασεις, οχι αθλητικες - οπαδικες. Παντως θεωρω θα ειναι καλυτερα σε σχεση με το προηγουμενο γηπεδο, αλλα θεωρω λαθος οι οργανωμενοι να πανε στην παλια 21

Link to comment
Share on other sites

Just now, The Magician said:

Καλο στην περιοχη θα κανει αν οι Μπιλακοι καθισουνε φρονιμοι. Αν οι Μπιλακοι αρχισουν και σπανε και κλεβουν και δερνουν κοσμο, δεν ειναι καλο για την περιοχη. Ο φοβος των κατοικων αυτος ειναι. Δεν ειναι ροματζαδα το γηπεδο οπως παλια, ουτε τα οπαδικα ειναι στα ιδια επιπεδα επικινδυνοτητας με τη δεκαετια του 80 και του 90. Εγω γηπεδο μεγαλης ομαδας διπλα στο σπιτι μου δεν θα ηθελα ποτέ.

Ουτε εγω, αλλα δεν μας πεφτει λογος οταν καποιος φτιαχνει γηπεδο σε οικοπεδο ΤΟΥ  και γινονται ολα νομιμα με αποφασεις που δεν προσβαλλονται στο ΣΤΕ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, The Magician said:

Εγω δεν καταλαβαινω για ποιον λογο πρεπει να βγει "ηθικο" το γηπεδο ή να διαβαζουμε μαλακιες οπως μια που ειδα σημερα στο 365 με το Νασο Λαμα.

Γηπεδα μετα το 2000 μεσα σε αστικο ιστο και σε συμπραξη με το ελληνικο δημοσιο και περιμενουμε να πουμε τι;

Οτι δεν εχει γινει λαμογια; Δεδομενο ειναι. Και ο αλλος ειχε παρει λεφτα για τα συνοδα και μολις τα εβγαλε ο συχωρεμενος ο Φιλιππας τον εστειλαν στο νοσοκομειο οι θριαμβευτες της Λαυριου.

Τι συζηταμε τωρα; Ο Μελισσανιδης πιστωνεται οοοοοοοολη τη νομοπαρασκευαστικη διαδικασια, τη διαπλοκη, τις συμφωνιες και ασφαλως την κρατικη χρηματοδοτηση. Προφανως κατι θα εδωσε κι αυτος και κατι δινει στο κρατος, δεν μιλαμε οτι αγαπησε την ΑΕΚ ξαφνικα η πολιτικη ηγεσια και αποφασισε να δωσει τοσα λεφτα για να αποκτησει ο Χαμπος γηπεδο.

Εν προκειμενω βεβαια διοτι πρεπει να συζηταμε σε σωστες βασεις, το οικοπεδο εδω ηταν της ΑΕΚ απο τη δεκατια του '30. Ναι, κρατικο κι αυτο, αλλα ιδιοκτησια της ΑΕΚ παραχωρημενη απο το δημοσιο. Οπως και η Λεωφορος που με διαφορετικο καθεστως παραχωρηθηκε στον Παναθηναϊκο που εκμεταλλευομενος τη χρησικτησια την εκανε δικη του. Το Καραϊσκακης δεν ηταν ιδιοκτησια του Ολυμπιακου. Ακομα παραχωρετεο θεωρειται παρολο που δεν υπαρχει ουτε μια στο τρισεκατομμυριο να παει το κρατος και να τους πει "δρομο".

Η διαφορα με εμας ειναι οτι το 2004 ο Κοκκαλης μπορουσε να απευθυνθει και σε Τραπεζες διοτι δεν ειχε καταρρευσει το τραπεζικο συστημα. Εμεις το 2017 δεν μπορουσαμε να το κανουμε αυτο και γι αυτο το χτιζει το κρατος με τη βοηθεια "του σωματειου". Κανενα σωματειο δεν μπορει να χτισει γηπεδο, αυτα ειναι για τα πολιτικα γραφεια και τα χαπατα. Σοβιετικου τυπου διακυβερνηση ειχαμε και εχουμε στην Ελλαδα, ετσι γινονται οι μεγαλες δουλειες απο το 1979 και εντευθεν. Πιο πριν ηταν ακομα πιο θολο το τοπιο και ακομα μεγαλυτερη η πολιτικη παρεμβατικοτητα. Δεν συζηταμε για την περιοδο της χουντας.

Σε καθε περιπτωση, και το δικο μας  και ολα ειναι εις βαρος του ελληνικου δημοσιου και δεν υπαρχει κανενας λογος να προσπαθουμε να αποδειξουμε το αντιθετο. Ετσι ηταν, ετσι ειναι, ετσι θα ειναι παντοτε. Οπως φωναζαμε εμεις για το Καραϊσκακη φωναζουνε αυτοι τωρα για τη Φιλαδελφεια. Οπως φωναζουν οι αρειανοι στους παοκτσηδες για το κλειστο της Πυλαιας και οι παοκτσηδες στους αρειανους για την παραχωρηση του Αλεξανδρειου. Ετσι πανε αυτα. Οπαδικες νομεκλατουρες ειναι.

Δεν πειραζει. Ξυδι σε οσους πολεμησαν το γηπεδο στη Φιλαδελφεια, αλλα δεν θα γινω και Νασος Λαμας να γλειφω την κωλοτρυπιδα του Μελισσανιδη. Μαγκια του και θα την εξαργυρωσει απο την ιστορια. Μεχρι εκει. 

Ναι, αλλα κουβεντες του τυπου δινει 40 μυρια το κρατος για να φτιανει η ΑΕΚ γηπεδο τζαμπα αντι να τα δινει για τις πλημμυρες κλπ ειναι οχι απλα ανακριβεις, αλλα γελοιες.

Υπαρχει και το αλλο ακρο απο το Νασο τον Λαμα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, The Magician said:

Καλο στην περιοχη θα κανει αν οι Μπιλακοι καθισουνε φρονιμοι. Αν οι Μπιλακοι αρχισουν και σπανε και κλεβουν και δερνουν κοσμο, δεν ειναι καλο για την περιοχη. Ο φοβος των κατοικων αυτος ειναι. Δεν ειναι ροματζαδα το γηπεδο οπως παλια, ουτε τα οπαδικα ειναι στα ιδια επιπεδα επικινδυνοτητας με τη δεκαετια του 80 και του 90. Εγω γηπεδο μεγαλης ομαδας διπλα στο σπιτι μου δεν θα ηθελα ποτέ.

Τότε ήταν πολύ μεγαλύτερη η επικινδυνότητα, με το 30 % των εισιτηρίων να πηγαίνουν σε φιλοξενουμενους στα ντέρμπι, ειδικά πριν αρχίσουν να τους φέρνουν με συνοδεία από πευκακια μέσω νέας Ιωνίας. 80ς και αρχές 90ς γινόταν πόλεμος  είτε προς περισσό είτε στην Δεκελείας με ολυμπιακους και παναθηναϊκους. Οσο για το να δερνουν, να κλέβουν και να βιάζουν οι Μπιλακοι, αυτό είναι εικόνα βγαλμένη από την ταινία "οι χούλιγκανς" :)

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Ναι, αλλα κουβεντες του τυπου δινει 40 μυρια το κρατος για να φτιανει η ΑΕΚ γηπεδο τζαμπα αντι να τα δινει για τις πλημμυρες κλπ ειναι οχι απλα ανακριβεις, αλλα γελοιες.

Υπαρχει και το αλλο ακρο απο το Νασο τον Λαμα.

Παραπανω δινει το κρατος. Και τ ακουω βερεσε αυτα τα "τζαμπα" και τις παπαριες καμαρωτες για της πλημμυρες. Και αντι του Καραϊσκακη θα μπορουσαν να φτιαξουνε νοσοκομεια. Τι παει να πει αυτο; Φορανε ολοι το οπαδικο γυαλι και γραφουνε μαλακιες. Να μας πουνε ολοι αυτοι για τα στεγαστικα του ΟΜΕΧ και τις εργατικες κατοικιες που πιστολιασε το 40% του ελληνικου πληθυσμου τη δεκαετια του 80 με το μεγαλο ηγετη. Νισαφι με τη μαλακια σ αυτη τη χωρα να πουμε.

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Τότε ήταν πολύ μεγαλύτερη επικινδυνότητα, με το 30 % των εισιτηρίων να πηγαίνουν σε φιλοξενουμενους στα ντέρμπι, ειδικά πριν αρχίσουν να τους φέρνουν με συνοδεία από πευκακια μέσω νέας Ιωνίας. 80ς και αρχές 90ς γινόταν πόλεμος  είτε προς περισσό είτε στην Δεκελείας με ολυμπιακους και παναθηναϊκους. Το να δερνουν, να κλέβουν και να βιάζουν είναι βγαλμένο από την ταινία "οι χούλιγκανς" :)

Ελα ρε Ραγιε τωρα με τους βιασμους. Σπαω-δερνω-κλεβω εγραψα. Καθημερινο φαινομενο. Και δεν εντασσω καν στην κουβεντα το ΤΕΡΑΣΤΙΟ θεμα με τα ντρογκια. Διαφωνω οτι το 80 ηταν πιο επικινδυνα. Εχω γυρισει τα περισσοτερα γηπεδα στην Αθηνα, πολλα στην επαρχια και τα 3 της Θεσσαλονικης. Δεν ειχε ζητηματα τοτε. Τωρα δεν παω γιατι ακομα κι αν παιξει σκηνικο δεν θα ειναι με γυμνα χερια και κανονικο τσαμπουκα, αλλα θα μου βγαλουνε κερατο στην καλυτερη κι αν ειμαι τυχερος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τι παραπανω δινει το κρατος; Σε λεφτα λεω.

ζητημα να δωσει 15-17 μαζι με την υπογειοποιηση.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, The Magician said:

Παραπανω δινει το κρατος. Και τ ακουω βερεσε αυτα τα "τζαμπα" και τις παπαριες καμαρωτες για της πλημμυρες. Και αντι του Καραϊσκακη θα μπορουσαν να φτιαξουνε νοσοκομεια. Τι παει να πει αυτο; Φορανε ολοι το οπαδικο γυαλι και γραφουνε μαλακιες. Να μας πουνε ολοι αυτοι για τα στεγαστικα του ΟΜΕΧ και τις εργατικες κατοικιες που πιστολιασε το 40% του ελληνικου πληθυσμου τη δεκαετια του 80 με το μεγαλο ηγετη. Νισαφι με τη μαλακια σ αυτη τη χωρα να πουμε.

Ελα ρε Ραγιε τωρα με τους βιασμους. Σπαω-δερνω-κλεβω εγραψα. Καθημερινο φαινομενο. Και δεν εντασσω καν στην κουβεντα το ΤΕΡΑΣΤΙΟ θεμα με τα ντρογκια. Διαφωνω οτι το 80 ηταν πιο επικινδυνα. Εχω γυρισει τα περισσοτερα γηπεδα στην Αθηνα, πολλα στην επαρχια και τα 3 της Θεσσαλονικης. Δεν ειχε ζητηματα τοτε. Τωρα δεν παω γιατι ακομα κι αν παιξει σκηνικο δεν θα ειναι με γυμνα χερια και κανονικο τσαμπουκα, αλλα θα μου βγαλουνε κερατο στην καλυτερη κι αν ειμαι τυχερος.

Δεν θα χες βρεθεί σε επεισόδια, εγώ τα χα έξω από το σπίτι μου. Πιο επικίνδυνα για την περιοχη λέω. Φιλαδέλφεια πριν τα ντέρμπι συχνά γινόντουσαν οδομαχιες και όχι "με τα χέρια", ενώ τώρα που οι φιλοξενούμενοι δεν θα παιρνουν εισιτήρια θα γίνονται λιγότερο. 

Όσο για το σπάω, δέρνω και ληστευω κατοικους, σιγά λες και στην Τούμπα η στο Φάληρο έχουν τέτοια προβλήματα. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×