Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

Guest geo_1990
1 hour ago, The Magician said:

Τι συζηταμε τωρα; Ο Μελισσανιδης πιστωνεται οοοοοοοολη τη νομοπαρασκευαστικη διαδικασια, τη διαπλοκη, τις συμφωνιες και ασφαλως την κρατικη χρηματοδοτηση. Προφανως κατι θα εδωσε κι αυτος και κατι δινει στο κρατος, δεν μιλαμε οτι αγαπησε την ΑΕΚ ξαφνικα η πολιτικη ηγεσια και αποφασισε να δωσει τοσα λεφτα για να αποκτησει ο Χαμπος γηπεδο.

Πιστεύεις ότι μπορεί σε αυτήν την συναλλαγή που έγινε με την κυβέρνηση να περιλαμβάνει και το κύπελλο του βόλου στον τσετσένο;;Να έβαλε δηλαδή την ίδια την ομάδα ως θυσία για να μην χρειαστεί να βάλει ο ίδιος λεφτά. Υπάρχει σίγουρα συναλλαγή του σαββίδη με την κυβέρνηση σανελ και φαίνεται η κυβέρνηση να οφείλει πράγματα στον ρώσο. Μόνο εικασίες θα μπορούσαν να γίνουν. Αλλά προσωπικά ότι έγινε στον βόλο και αυτά που άκουσα μετά για το γήπεδο μου φαίνονται ύποπτα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, geo_1990 said:

 Πιστεύεις ότι μπορεί σε αυτήν την συναλλαγή που έγινε με την κυβέρνηση να περιλαμβάνει και το κύπελλο του βόλου στον τσετσένο;;Να έβαλε δηλαδή την ίδια την ομάδα ως θυσία για να μην χρειαστεί να βάλει ο ίδιος λεφτά. Υπάρχει σίγουρα συναλλαγή του σαββίδη με την κυβέρνηση σανελ και φαίνεται η κυβέρνηση να οφείλει πράγματα στον ρώσο. Μόνο εικασίες θα μπορούσαν να γίνουν. Αλλά προσωπικά ότι έγινε στον βόλο και αυτά που άκουσα μετά για το γήπεδο μου φαίνονται ύποπτα.

Ότι δλδ η κυβέρνηση έδωσε χρήματα στον Μελ για το γήπεδο με σκοπό να πάρει ο τσετσένος το κύπελλο; Τώρα σοβαρά πιστεύεις ότι τσετσένος και κυβέρνηση κοστολογούν 1 κύπελλο 20+Μ; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest geo_1990

Σε αυτήν την ιστορία ο ρώσος είναι αυτός που πληρώνει,αυτός είναι που κοστολογεί. Μέχρι τότε δεν είχε πάρει τίποτα. Και ότι το είχε ανάγκη όσο τίποτα άλλο. Επίσης δεν είναι απαραίτητο ότι όλο το ποσό των 20εκ. προέκυψε απο εκεί. Τα εκατομμύρια στις ενώσεις έχουν λογική;;Τα 500ευρα σε βαλίτσες που τα τρώγανε στον δρόμο έχουν λογική;;Ξέπλυμα κάνει.

2 μήνες μετά τον χαμένο τελικό βγήκε η άδεια μέσα ιουλίου και ξεκίνησανε έργα την επόμενη.

Κατέκλεψαν τον βάζελο μια ομάδα με δεκαπλάσια φανέλα απο αυτούς και τότε είχαν καλή ομάδα και μετά καπάκι και εσένα.

Η υπόθεση του βόλου όλοι το αποδέχονται ότι είναι περίεργη και συνέβησαν ασσύληπτα πράγματα τότε.

Μόνο εικασίες μπορούν να γίνουν.Απλά ρώτησα τον μάγο αν θα μπορούσε να έχει βάσει όλο αυτό ως σοφότερο.

Link to comment
Share on other sites

Ας απαντήσει ο Μάγος, αλλά μου φαίνεται όχι απλά sci-fi αλλά κάτι περισσότερο να συνδεέται η άδεια με τον Βόλο.
 

Πέρα από την πιστολιά με το offside και την κωμωδία που προηγήθηκε σχετικά με το που θα γίνει ο αγώνας, τι το ασύλληπτο συνέβη; 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Να ρωτησω κατι αλλο,ενα γηπεδο στην εκταση του ελληνικου,ναι τοτε που μας λεγανε για τα καρεκλακια που χε παραγγειλει ο τιγρης,τι κοστος θα ειχε δηλαδη εν συγκρισει με την αγια σοφια?

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, geo_1990 said:

Σε αυτήν την ιστορία ο ρώσος είναι αυτός που πληρώνει,αυτός είναι που κοστολογεί. Μέχρι τότε δεν είχε πάρει τίποτα. Και ότι το είχε ανάγκη όσο τίποτα άλλο. Επίσης δεν είναι απαραίτητο ότι όλο το ποσό των 20εκ. προέκυψε απο εκεί. Τα εκατομμύρια στις ενώσεις έχουν λογική;;Τα 500ευρα σε βαλίτσες που τα τρώγανε στον δρόμο έχουν λογική;;Ξέπλυμα κάνει.

2 μήνες μετά τον χαμένο τελικό βγήκε η άδεια μέσα ιουλίου και ξεκίνησανε έργα την επόμενη.

Κατέκλεψαν τον βάζελο μια ομάδα με δεκαπλάσια φανέλα απο αυτούς και τότε είχαν καλή ομάδα και μετά καπάκι και εσένα.

Η υπόθεση του βόλου όλοι το αποδέχονται ότι είναι περίεργη και συνέβησαν ασσύληπτα πράγματα τότε.

Μόνο εικασίες μπορούν να γίνουν.Απλά ρώτησα τον μάγο αν θα μπορούσε να έχει βάσει όλο αυτό ως σοφότερο.

Και το ότι βγήκε μέσα Ιουλίου η άδεια 3μηνες μετά τον Βόλο τι σημαίνει αυτό? Δηλ το αντίστροφο είναι αν κερδίζαμε το κυπελλο δεν θα γινόταν το γήπεδο ποτέ γιατί δεν θα βγαίνε η άδεια ποτέ? 

Και η κυβέρνηση τι κέρδισε από κάτι τέτοιο? 

Τα 20εκατ για τα οποία γίνεται λόγος είχαν εγγραφεί στον προϋπολογισμό της Περιφέρειας από το 2014 πριν αναλάβει η Δουρου

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πάντως με την μίνι αναπλαση κάποιοι κάτοικοι θα βγουν και κερδισμένοι. Πχ, αυτοί που με μένουν γωνία φωκων με πατριάρχου Κωνσταντίνου και εχουν φάτσα κάρτα στα σπίτια τους κεντρικό δρόμο χωρίς καν φανάρι  με καυσαέριο κτλ, θα βρεθούν με πεζόδρομο μπροστά ενώ και το γηπεδο θα έχει μετακινηθεί προς τα βόρεια, αφήνοντας περισσότερο ελεύθερο χώρο. Όλα τα έργα κάποιους ευνοούν και άλλους όχι. 

Μόντε Κάρλο την έκανε τη Φιλαδέλφεια ο Μελισσανίδης.

Δικαίωση Βασιλόπουλου.

Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Νονός said:

Μόντε Κάρλο την έκανε τη Φιλαδέλφεια ο Μελισσανίδης.

Δικαίωση Βασιλόπουλου.

Ε ναι από κει που ήταν μια ήρεμη νοικοκυρεμενη γειτονιά τώρα θα γεμισει ψυχαγωγίες για την κερδοσκοπία μερικών καπιτα-ληστων  εις βάρος των κατοικων, οι οποίοι επιπλέον θα τρέμουν μην τους δείρουν και τους κλέψουν οι ορδές των καφρων της Κυριακής, όπως συμβαίνει στο Φάληρο και στην Τούμπα. :)

Link to comment
Share on other sites

Παλιο πλεον και χωρις σημασια αλλα για την ιστορια να ρωτησω κατι οσους μπορει να θυμουνται.Διαβαζω για μια επενδυση για εμπορικο και πολιτιστικο παρκο στο κτημα Καμπα, εκει δεν ειχε προταθει επι Ντεμη να γινει το γηπεδο; Μια απο τις πολλες περιοχες που ειχαν ακουστει δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ναι στην Κάντζα ήταν, δίπλα από την Αττική Οδό και τον σταθμό του Προαστιακού. Μεγάλες εκτάσεις στην περιοχή εκεί γύρω.

Link to comment
Share on other sites

Ναι και την Καντζα θυμαμαι που ειχε ακουστει.Δεν ηξερα οτι ηταν το ιδιο.Ειχαμε χτισει πολλα γηπεδα τοτε σε ολη την Αττικη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Ναι το κτήμα Καμπά κι όλη αυτή η έκταση στην Κάντζα είναι ακριβώς στο ίδιο μέρος. Δεν ξέρω αν όλος αυτός ο χώρος ανήκει στο κτήμα Καμπά βέβαια, αλλά σίγουρα έχει μεγάλο μέρος της πίτας. Θρησκόληπτος ο Ντέμης και δεν ήθελε να μπλέξει με τα σατανικά χώματα της περιοχής.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, The Magician said:

Καλο στην περιοχη θα κανει αν οι Μπιλακοι καθισουνε φρονιμοι. Αν οι Μπιλακοι αρχισουν και σπανε και κλεβουν και δερνουν κοσμο, δεν ειναι καλο για την περιοχη. Ο φοβος των κατοικων αυτος ειναι. Δεν ειναι ροματζαδα το γηπεδο οπως παλια, ουτε τα οπαδικα ειναι στα ιδια επιπεδα επικινδυνοτητας με τη δεκαετια του 80 και του 90. Εγω γηπεδο μεγαλης ομαδας διπλα στο σπιτι μου δεν θα ηθελα ποτέ.

Ουτε εμεις θα θελαμε το γηπεδο μας διπλα στο σπιτι σου φυσικα

 

:D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Η σαφής(απειλητική) εντολή από τον Μελ προς τους υψηλά ιστάμενους του έργου είναι η Αγια Σοφιά πάση θυσία ναναι έτοιμη τον Αύγουστο-Σεπτ. του 2020 να παίξουμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επιμένει και την ψάχνει για τα τουρνικέ .Δε θέλει να περνάει μύγα χωρίς εισιτήριο στο νέο γήπεδο (όπως συμβαίνει στο ΟΑΚΑ τώρα)

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Stylianopoulos said:

Η σαφής(απειλητική) εντολή από τον Μελ προς τους υψηλά ιστάμενους του έργου είναι η Αγια Σοφιά πάση θυσία ναναι έτοιμη τον Αύγουστο-Σεπτ. του 2020 να παίξουμε.

Κι εγω ελπιζω να ειναι ετοιμο τοτε οπως εχω γραψει αρκετες φορες.Πιστευω οτι τον Αυγουστο θα μπορουμε να ξερουμε πανω κατω αν θα προλαβουμε.Παντως αλλη χρονια στο ΟΑΚΑ δεν μας σηκωνει πραγματικα.Και λεγοντας για ΟΑΚΑ παρατηρησα συγκρινοντας με παλια βιντεο, οτι το στεγαστρο προσφερει σκια μονο στους ποδοσφαιριστες.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
34 minutes ago, Stylianopoulos said:

Επιμένει και την ψάχνει για τα τουρνικέ .Δε θέλει να περνάει μύγα χωρίς εισιτήριο στο νέο γήπεδο (όπως συμβαίνει στο ΟΑΚΑ τώρα)

Αναρωτιέμαι αν ποτέ ο Τίγρης έχει πάει σε γήπεδο εκτός Ελλάδος. Πιο εύκολη λύση από αυτό δεν έχει υπάρξει.

Επίσης να του μεταφερθεί τα διαρκείας αντι για καρτούλα, να είναι εισιτήρια (ιδανικά μόνο μέσω κινητού για ευνόητους λόγους). Αν ένας οπαδός με διαρκείας δεν μπορεί να πάει στο γήπεδο, να μπορεί να το πουλήσει online, όπου η ΠΑΕ θα παίρνει ένα επιπλέον 10-20% του transaction αυτού. Όλα εμείς θα του τα πούμε;

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Fadrhonc21 said:

Αναρωτιέμαι αν ποτέ ο Τίγρης έχει πάει σε γήπεδο εκτός Ελλάδος. Πιο εύκολη λύση από αυτό δεν έχει υπάρξει.

Επίσης να του μεταφερθεί τα διαρκείας αντι για καρτούλα, να είναι εισιτήρια (ιδανικά μόνο μέσω κινητού για ευνόητους λόγους). Αν ένας οπαδός με διαρκείας δεν μπορεί να πάει στο γήπεδο, να μπορεί να το πουλήσει online, όπου η ΠΑΕ θα παίρνει ένα επιπλέον 10-20% του transaction αυτού. Όλα εμείς θα του τα πούμε;

Αυτά δεν γίνονται στην Ελλάδα . Στη Βαρκελώνη τα διαρκείας είναι ιδιοκτησία που όσο πληρώνεις είναι δική σου και μπορείς να το πουλήσεις ( ειδικά τώρα με τους Κινέζους ) σαν διαμέρισμα δλδ με 100.000 αν είναι σε καλό σημείο και μπορεί να πουληθεί ( ξέρω περίπτωση όπου σε προάστιο της Βαρκελώνη αν δεν πάει κάτοχος γίνεται μάχη ποιός θα το πάρει με πληρωμή ) η κληρονομούνται σε περίπτωση θανάτου όπως πάλι ένα διαμέρισμα .

Αυτά όμως σε πολλή λίγα γήπεδα μπορεί να γίνει όπου υπάρχει άπειρη ζήτηση και μηδέν προσφορά . 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Κάνοντας αυτό που λέω κάνεις το διαρκείας ελκυστικό για άτομα εκτός Αττικής ακόμα κι εκτός Ελλάδος. Προσωπικά θα ήθελα να πάρω διαρκείας, αλλά αν δεν πηγαίνει ο πατέρας μου ξέρω γω ποιος ο λόγος να είναι μια θέση κενή; Για αυτό το λόγο προτιμώ να παίρνω εμφάνιση. Εντάξει το ΟΑΚΑ πες δεν μετράει γιατί είναι τεράστιο, η ΝΦ μεθαύριο όμως;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Stylianopoulos said:

Επιμένει και την ψάχνει για τα τουρνικέ .Δε θέλει να περνάει μύγα χωρίς εισιτήριο στο νέο γήπεδο (όπως συμβαίνει στο ΟΑΚΑ τώρα)

απο μόνη της η άγια σοφιά είναι δύσκολο να μπείς εκτός αν είσαι ο spiderman . μέχρι και την άκρη του σκεπάστρου είναι ερμητικά κλειστή και έχει πολλές εισόδους περιμετρικά που σε στέλνουν σε διάφορα επίπεδα ( είτε απευθείας στο ισόγειο κάτω διάζωμα είτε μέσω σκάλας στο πάνω διάζωμα ) . Απο το σχέδιο της είναι φιαγμένη tsambatzi-free . 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Fadrhonc21 said:

Αναρωτιέμαι αν ποτέ ο Τίγρης έχει πάει σε γήπεδο εκτός Ελλάδος. Πιο εύκολη λύση από αυτό δεν έχει υπάρξει.

Επίσης να του μεταφερθεί τα διαρκείας αντι για καρτούλα, να είναι εισιτήρια (ιδανικά μόνο μέσω κινητού για ευνόητους λόγους). Αν ένας οπαδός με διαρκείας δεν μπορεί να πάει στο γήπεδο, να μπορεί να το πουλήσει online, όπου η ΠΑΕ θα παίρνει ένα επιπλέον 10-20% του transaction αυτού. Όλα εμείς θα του τα πούμε;

να' τος ο κυριος stuhbub.

Link to comment
Share on other sites

Για αυτό που λέτε για διαρκείας από όσο ξέρω και στην Ισπανία καρτουλα είναι, τουλάχιστον στην Ραγιο. Επίσης σίγουρα βγαίνει σε όλα τα γηπεδα (και) τυπωμένο εισιτήριο. Αλλά μου χει τύχει σε αγώνα της Ατλετικο για το τσου λου, με τον γαυρο πριν μερικά χρόνια (φυσικά έκατσα με τους Ατλετικος) να μου πουν στα εκδοτήρια να περιμένω μπας και ελευθερωθουν φθηνές θεσεις από κόσμο που δεν θα ερχόταν τελικά, όπως και τελικά εγινε. Μου έμεινε η απορία, τους ειδοποιούν πχ ίντερνετικα οι κάτοχοι ότι δεν θα έρθουν;; 

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
22 minutes ago, agelos said:

να' τος ο κυριος stuhbub.

χαχα πρέπει να υπάρχουν 4-5 εταιρίες εδώ στην Αμερική που κάνουν τα ίδια την τελευταία 5ετία τουλάχιστον. Οι Bucks φέτος και γενικά το βλέπω αυτό τελευταία και σε διάφορα άλλα στάδια/events  το εισιτήριο το έχουν μόνο μέσω κινητού το οποίο είναι πολύ καλό μέτρο.
Δεν ξέρω από πότε οι Αμερικάνοι δίνανε αντί για καρτούλα στα διαρκείας όλα τα εισιτήρια της σεζόν σε μπλοκάκι, αλλά το μέτρο αυτό βοηθάει πάρα πολύ στο να έχουν γεμάτα στάδια.  Και πλέον με το μέτρο να τα κάνεις όλα μέσω κινητού, η ομάδα παίρνει και προμήθεια και είναι πιο εύκολο να πάρεις εισιτήριο από 2ο χέρι, από το να ψάχνεις να βρεθείς με αγνώστους, να ανταλλάξεις printed tickets που δεν ξέρεις αν ο άλλος τα έχει εκτυπώσει 2-3 φορές κτλ. Συν ότι πολλές φορές το εισιτήριο αυτό είναι πιο φθηνό από το κανονικό.

Link to comment
Share on other sites

30ihket.jpg

εδω ενα σχεδιαγραμμα των θεσεων του Καραισκακη ανα θυρα. Αν βγαλουμε τις VIP και του τυπου δεν βγαινουν κατω απο 30.000? ή εγω δεν μετραω σωστα??

To βρηκα σε αυτο το αρχειο: https://www.google.gr/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=2ahUKEwjCxJCo1a_hAhX0A2MBHRVzAmkQFjAAegQIBBAC&url=https%3A%2F%2Fwww.olympiacos.org%2Fsites%2Fdefault%2Ffiles%2Fsitefiles%2F2015_2016_corpor_hospitality_site_small_size.pdf&usg=AOvVaw1RiRHgTFfZOFTlJ7CIyHKx

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×