Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

6 minutes ago, Vargas21 said:

Ελα τωρα ειναι αστειο αυτο με το στεγαστρο. Ολοι στην Ευρωπη τετοια βαζουν. ας το δουμε ολοκληρωμενο. Τι να βαζαμε τσιγκο σαν του Παγκρητιου και να ψαχναμε τις λαμαρινες στο αλσος ? Δηλ δεν ξερουν ολοι αυτοι και ξερουμε εμεις για τις κατασκευες 

Καλά παρασυρθηκαμε και αρχίσαμε τις υπερβολές για το σκεπαστρο. 

Σε ποια άλλα γήπεδα της Ευρώπης έχει μπει τέτοιο σκεπαστρο;; Απλά επειδή δεν ξέρω η δεν έχω δει-προσέξει  παρόμοιο. Δεν μας ενημερωσε και ο κιοφτες με αναλυτικό άρθρο και βρίσκομαι  στα σκοταδια. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mporat said:

Είμαι τεντοπανα πριμαβερα, σχόλιο έπος θα το κρατήσω να το λέω όταν μπω μέσα την πρώτη φορά και τον έχω βγάλει έξω για να τον κοπανάω στα τσιμέντα 

Για αυτο μας τα βαλε ασπρα για να μην φαινονται ασχημα απο τα πολλα τα χυσια.?

Ποσο μπροστα αυτος ο προεδρος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το στεγαστρο θα ειναι πριμαβερα και τα μακαρονια στο ρεστοραν μισκο. Στο μεταξυ επειδη εχω μπει στο γηπεδο να σας πω πως γαμαει το στεγαστρο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Το στεγαστρο θα ειναι πριμαβερα και τα μακαρονια στο ρεστοραν μισκο. Στο μεταξυ επειδη εχω μπει στο γηπεδο να σας πω πως γαμαει το στεγαστρο.

Λεπτομερειες...

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που μπήκε στο στέγαστρο, χωρίς να είμαι και ειδικός, ειναι το καλυτερο δυνατόν στα μπατζετ που παίζουμε. Είναι ιδιο με του γαύρου. Το άσπρο χρώμα προτιμάται λόγω ανθεκτικότητας στον χρόνο.

Τιποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά παρασυρθηκαμε και αρχίσαμε τις υπερβολές για το σκεπαστρο. 

Σε ποια άλλα γήπεδα της Ευρώπης έχει μπει τέτοιο σκεπαστρο;; Απλά επειδή δεν ξέρω η δεν έχω δει-προσέξει  παρόμοιο. 

Θα ψαξω και θα σου τα στειλω. 

http://www.aek365.org/a-677955/h-membranh-pou-xrhsimopoihthhke-se-allianz-arena-juventus-stadium-sthn-agia-sofia.htm

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό είναι το στέγαστρο. Γενικώς ειναι προτιμητέα τα πιο ελαφριά υλικά, τεχνολογικα εξελιγμενα κτλ κτλ.

 

Οτι και να λεμε η ομαδα θα αποκτησει αλλη δυναμικη οταν μπει στο γηπεδο.

 

Οσον αφορα το αγωνιστικο, αυτο που έχω καταλαβει ειναι οτι ο μεγαλος δεν ασχολειτε αλλο. Ουτε επισκεψεις, ουτε μεταγραφες , ουτε τιποτα.

Απο εδω και περα θα δουμε τι σκαμπαζει ο Ιβιτς. Πολυ καλύτερα, γνωμη μου

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Αυτο που μπήκε στο στέγαστρο, χωρίς να είμαι και ειδικός, ειναι το καλυτερο δυνατόν στα μπατζετ που παίζουμε. Είναι ιδιο με του γαύρου. Το άσπρο χρώμα προτιμάται λόγω ανθεκτικότητας στον χρόνο.

Τιποτα περισσότερο και τίποτα λιγότερο.

Τα παραδείγματα είναι πάρα πολλά, αφού το συγκεκριμένο υλικό που μοιάζει με PVC (σκληρό πλαστικό)αλλά είναι ακόμα πιο ανθεκτικό και δεν αλλοιώνεται, δεν ξεθωριάζει και δεν φθείρεται στον χρόνο, έχει χρησιμοποιηθεί – μεταξύ άλλων - στο Allianz Arena της Μπάγερν Μονάχου, στο Juventus Stadium της Γιουβέντους, στο Vodafone Arena της Μπεσίκτας, στο Groupama Stadium της Λυών, στο Volgograd Arena και στο Estádio Nacional Mané Garrincha (Εθνικό Στάδιο Βραζιλίας). Επίσης, άλλη μια παράμετρος που προτιμάται το συγκεκριμένο υλικό τα τελευταία χρόνια από τους κορυφαίους κατασκευαστές, για τα κορυφαία γήπεδα και όχι μόνον, έχει να κάνει με την ευκολία που υπάρχει σε χρήση – αντικατάσταση και φυσικά στην τοποθέτηση (λόγω ελαφρότητας), αφού όπως θα δούμε τις αμέσως επόμενες ημέρες, το σκέπαστρο-μεμβράνη θα προχωρά με τάχιστους ρυθμούς με την αρχή να γίνεται από το Βόρειο πέταλο και την παλιά 21.

Φυσικά, κάτω από την τελική λευκή μεμβράνη που θα τοποθετείται πάνω από τα σιδερένια τόξα του σκεπάστρου, θα βρίσκεται άλλη μια στρώση, η οποία θα είναι και η εικόνα που θα έχει το στέγαστρο της Αγιά Σοφιάς, από την εσωτερική οπτική της. Είναι περιττό να αναφέρουμε πως το συγκεκριμένο υλικό που χρησιμοποιείται στην μεμβράνη επικάλυψης του στεγάστρου της Αγιά Σοφιάς, όχι μόνο έχει περάσει όλα τα τεστ ανθεκτικότητας που μπορεί να περιλαμβάνει και να απαιτεί ένα σκέπαστρο ποδοσφαιρικού γηπέδου αλλά συνεχώς εξελίσσεται και αυτός είναι και ο λόγος που έχει κερδίσει κορυφαία κλαμπ ανά τον κόσμο.

Ολοι τσιπιδες αυτοι βαλανε το ιδιο ??

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vargas21 said:

Τα παραδείγματα είναι πάρα πολλά, αφού το συγκεκριμένο υλικό που μοιάζει με PVC (σκληρό πλαστικό)αλλά είναι ακόμα πιο ανθεκτικό και δεν αλλοιώνεται, δεν ξεθωριάζει και δεν φθείρεται στον χρόνο, έχει χρησιμοποιηθεί – μεταξύ άλλων - στο Allianz Arena της Μπάγερν Μονάχου, στο Juventus Stadium της Γιουβέντους, στο Vodafone Arena της Μπεσίκτας, στο Groupama Stadium της Λυών, στο Volgograd Arena και στο Estádio Nacional Mané Garrincha (Εθνικό Στάδιο Βραζιλίας). Επίσης, άλλη μια παράμετρος που προτιμάται το συγκεκριμένο υλικό τα τελευταία χρόνια από τους κορυφαίους κατασκευαστές, για τα κορυφαία γήπεδα και όχι μόνον, έχει να κάνει με την ευκολία που υπάρχει σε χρήση – αντικατάσταση και φυσικά στην τοποθέτηση (λόγω ελαφρότητας), αφού όπως θα δούμε τις αμέσως επόμενες ημέρες, το σκέπαστρο-μεμβράνη θα προχωρά με τάχιστους ρυθμούς με την αρχή να γίνεται από το Βόρειο πέταλο και την παλιά 21.

Φυσικά, κάτω από την τελική λευκή μεμβράνη που θα τοποθετείται πάνω από τα σιδερένια τόξα του σκεπάστρου, θα βρίσκεται άλλη μια στρώση, η οποία θα είναι και η εικόνα που θα έχει το στέγαστρο της Αγιά Σοφιάς, από την εσωτερική οπτική της. Είναι περιττό να αναφέρουμε πως το συγκεκριμένο υλικό που χρησιμοποιείται στην μεμβράνη επικάλυψης του στεγάστρου της Αγιά Σοφιάς, όχι μόνο έχει περάσει όλα τα τεστ ανθεκτικότητας που μπορεί να περιλαμβάνει και να απαιτεί ένα σκέπαστρο ποδοσφαιρικού γηπέδου αλλά συνεχώς εξελίσσεται και αυτός είναι και ο λόγος που έχει κερδίσει κορυφαία κλαμπ ανά τον κόσμο.

Ολοι τσιπιδες αυτοι βαλανε το ιδιο ??

Πέρα δώθε το πάνε ακόμα, κοροιδευουν το κόσμο

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Vargas21 said:

Στο άρθρο, λέει ότι θα μπει και άλλη στρώση από κατω. Αν είναι έτσι, δεν θα μείνει όπως είναι τώρα, από το κάτω μέρος. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στο άρθρο, λέει ότι θα μπει και άλλη στρώση από κατω. Αν είναι έτσι, δεν θα μείνει όπως είναι τώρα, από το κάτω μέρος. 

Ωραιο ειναι απο κατω παντως

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξύ είμαστε εντελώς εκτός θέματος, συζητάμε για το σκεπαστρο ταυτόχρονα σε δύο διαφορετικά τοπικς, που κανένα τους δεν είναι για το γήπεδο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τα λεμε τωρα που μπορουμε γιατι μολις κανουν 45 αρια οι βαζελοβουλγαροι θα κλαιμε και θα λεμε γιατι δεν καναμε 50αρι στα σκουπιδια να κανουμε το μεγαλο αλμα.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εν τω μεταξύ είμαστε εντελώς εκτός θέματος, συζητάμε για το σκεπαστρο ταυτόχρονα σε δύο διαφορετικά τοπικς, που κανένα τους δεν είναι για το γήπεδο. 

Ποσο ΑΕΚ ομως αυτο

Link to comment
Share on other sites

Just now, NIS21 said:

Τα λεμε τωρα που μπορουμε γιατι μολις κανουν 45 αρια οι βαζελοβουλγαροι θα κλαιμε και θα λεμε γιατι δεν καναμε 50αρι στα σκουπιδια να κανουμε το μεγαλο αλμα.

Μου θυμιζει αυτο ολους οσους εκανα μεζονετες επι ΠΑΣΟΚ και τωρα δεν μπορουν να τις θερμανουν . Που καταριουνται τα πανω κατω στην σκαλα και γενικα υπρχει η ταση πλεον τοσο οσο. Γιατι καλα τα 50αρια αλλα δεν αυξανεται ο πληθυσμος. Αντιθετα μειωνεται. Οπως και η προσευλεση στα γηπεδα 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Bukowski said:

Ωραιο ειναι απο κατω παντως

Ίσως εξαρταταται από το τι θέλουν να κάνουν. Αν είναι να φωτίζεται με κίτρινο φως, μπορεί να χρειάζεται να κλείνει και από κατω, μην έχουμε τεράστιες λάμπες πάνω από τα κεφάλια μας. Δεν ξέρω, ας τελειώσει και μετά κρίνουμε αν μας αρέσει κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ακριβως, Ας τελειωσει πρωτα και κρινουμε. Επομενο σημειο γκρινιας ο χλοοταπητας που θα μπει 

Link to comment
Share on other sites

Αν το φωτίσουν από κατω κίτρινο ώστε να φωτίζεται όλο εκτός οτι θα είναι τέλειο θα διωχνει και τα κουνούπια. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Αν το φωτίσουν από κατω κίτρινο ώστε να φωτίζεται όλο εκτός οτι θα είναι τέλειο θα διωχνει και τα κουνούπια. 

Φαντάζεσε να το φωτίζουν με λάμπες χωρίς να κλείσει από κατω, τι έντομα και νυχτοπεταλουδες θα μαζεύει στα καλοκαιρινά φιλικά. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πρόβλημα που βλέπω πως θα προκύψει (μπορεί κ να κάνω λάθος) είναι ότι το στέγαστρο δεν είναι όσο πλατύ θα έπρεπε.

Με βροχή κάποιας Χ κλίσης οι πρώτες σειρές του κάτω διαζώματος θα γίνονται μούσκεμα.

Φυτίλι 21

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, gybe21 said:

Εγώ το πρόβλημα που βλέπω πως θα προκύψει (μπορεί κ να κάνω λάθος) είναι ότι το στέγαστρο δεν είναι όσο πλατύ θα έπρεπε.

Με βροχή κάποιας Χ κλίσης οι πρώτες σειρές του κάτω διαζώματος θα γίνονται μούσκεμα.

Φυτίλι 21

Η αληθεια ειναι οτι το περιμενα να ειναι πιο καλυπτικο σε πλατος. Να μπαινει πιο μεσα σε σχεση με τις κερκιδες. Τωρα αυτοι που το σχεδιασαν κατι θα ξερουν. Εκτος αν εκανε περικοπες εκει ο εγγυητής

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×