Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

3 hours ago, Epitaph21 said:

Από την άλλη δεν μπορούν να έχουν όλοι οι άνθρωποι καλό γούστο.

 

 

Βεβαια το γουστο ειναι 2ο3ης σημασιας οταν μιλαμε για σοβαρα πραγματα.

Δηλαδη, ο Λακης Γαβαλας σιγουρα καταλαβαινει και διαχειριζεται την αισθητικη πολυ καλυτερα απο τον Μελισσανιδη,

αλλα ποτε δεν θα μπορουσε να φτιαξει γηπεδο.

Ευτυχως εχουν περασει ανεπιστρεπτι οι εποχες που η ΑΕΚ ηταν η ομαδα της "show biz,"

των "διαφορετικων" και των "ευαισθητων."

 

Η ΑΕΚ των Γαβαλαδων ηταν ατιτλη, αδυναμη, ανοργανωτη και καταχρεωμενη,

η ΑΕΚ των wannabe Ιουστινιανων, πηρε πρωταθλημα μετα απο 24 χρονια, δεν χρωσταει πουθενα,

και ολο της το πλανο εδω και 6 χρονια γυρναει γυρω απο την ιδεα του "θα αναπτυξουμε τις υποδομες μας."

 

Στην τελικη, σου ξαναλεω, αμα σου χαλαει την αισθητικη το γηπεδο της ΑΕΚ στην φυσικη της εδρα,

μπορεις να πας με τον δικο σου στα αφεντικα του, 

να δειτε ποδοσφαιρο στην μαγευτικη Τουμπα που δεν εχει και τεντοπανα.

 

 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Υπέροχο είναι το allianz όταν έχει αγώνα και παίρνει και διαφορετικές μορφές.

 

%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%

 

allianz-arena-rot-hp.jpg

 

M%C3%BCnchen_%E2%80%94_Allianz_Arena_%E2

Link to comment
Share on other sites

Η πρώτη δοκιμαστική επένδυση της Αγια Σοφιάς

 


Κομμάτια επένδυσης μπήκαν στην Αγια Σοφιά. Πρόκειται για δοκιμαστική επένδυση ώστε να αποφασιστεί αν θα είναι αυτή τελικά που θα καλύψει το εξωτερικό του γηπέδου. Ο Δημήτρης Μελισσανίδης και οι συνεργάτες του θα δουν το αποτέλεσμα και θα αποφασίσουν. Κάτι παρόμοιο είχε γίνει και με τις "πολεμίστρες".

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

«Το γήπεδο δεν μπορεί να γίνει στη Νέα Φιλαδέλφεια». Για μία ακόμα φορά, ο
Ντέμης Νικολαΐδης ξεκαθάρισε τη θέση του σχετικά με το γήπεδο. Αυτή τη φορά,
στη χθεσινοβραδινή συνάντησή του με το προεδρείο των παλαίμαχων ποδοσφαιριστών
της AEK, που εκλέχθηκε μόλις προχθές.

Τα Νέα, 10 Νοεμβριου 2005

 

Καλυτερα να εχεις προεδρο με αισθητικη,

και ας ειναι ψευτης υποτακτικος προπαγανδιστης.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά το σκέπαστρο άλλα αυτό που δοκιμάσανε σαν περίβλημα εξωτερικό είναι μεγάλη μαλακία . Ας κάνουν ένα σχεδιάκι και αυτό το χρωμα ....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Epitaph21 said:

Υπέροχο είναι το allianz όταν έχει αγώνα και παίρνει και διαφορετικές μορφές.

 

%CE%9A%CE%B1%CF%84%CE%B1%CE%B3%CF%81%CE%

 

allianz-arena-rot-hp.jpg

 

M%C3%BCnchen_%E2%80%94_Allianz_Arena_%E2

Είναι θέμα γούστου. Εμένα με εντυπωσιάζει αλλά δεν μου αρέσει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να κάνεις παπάδες με etalbond και να κάνεις σχέδια όπως κάνουν σε όλα τα γήπεδα του κόσμου και πήγαν και έστησαν αυτή τη μαλακια. 

elval.jpg

acp_cladding_aluminium_composite_panels_

images?q=tbn:ANd9GcTRtVUIuFnOkiEqhkfa3Ao

Για το τελευταίο μπορείς να γράφεις ότι θέλεις πάνω και πήγαν και έβαλαν αυτό το έκτρωμα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

images?q=tbn:ANd9GcSRuewBmJZNnhZo1Hrl-IF

images?q=tbn:ANd9GcRiGgBGxbW-Km098u4t1lR

images?q=tbn:ANd9GcSh4rT0s3MCd0OpVJdYcsF

Πολύ ωραία όλα αυτά, αλλα δεν νομίζω πως υπάρχουν τέτοια budjet. 

Νομίζω σε 10 χρόνια στην ανακαίνιση, κάτι μπορεί να γίνει

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

LOL. 

Ξεχάστε τα σχέδια με etalbond και λοιπές ακριβές κατασκευές. 

Το σκεπαστρο δεν με χαλάει, αυτό με χαλάει. Πόσο θα του πάει παραπάνω? Αν είναι να βγάλει δίσκο. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Το σκεπαστρο δεν με χαλάει, αυτό με χαλάει. Πόσο θα του πάει παραπάνω? Αν είναι να βγάλει δίσκο. 

Επίσης είναι λιγο τραγικό να δοκιμάζουν μοτίβα για να διαλέξει ο εγγυητής. Αρχιτέκτονας δεν υπάρχει?

 

εδιτ : Etalbond είναι

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Επίσης είναι λιγο τραγικό να δοκιμάζουν μοτίβα για να διαλέξει ο εγγυητής. Αρχιτέκτονας δεν υπάρχει?

Για να είναι με την έγκριση του ή μαλακια. Μεταξύ τι να δει το πιο απλό και προφανώς φθηνό etalbond βάλανε. Για να δει μήπως πάνω στο κτήριο φαίνεται ωραίο. Ότι κάνει με τους παίκτες κανει και με τα υλικά και τον είχα για κιμπαρη. 

Link to comment
Share on other sites

Καλά προς το παρόν μοιάζει με κουρτίνα που πάει ασορτί με την τέντα. 

Πάντως σοβαρά, δεν είμαι σίγουρος ότι θα ναι χάλια το τελικό αποτέλεσμα. Μπορεί να βγει και ωραίο. 

Link to comment
Share on other sites

Όταν οριστικοποιηθεί ποια θα ναι η εξωτερική οψη, να ανοίξουμε poll με ρωτήσεις για το αν μας αρέσει, αν το δεχόμαστε και ας μην μας αρέσει, αν είναι έκτρωμα κτλ. 

Link to comment
Share on other sites

Το σκεπαστρο ειναι μια χαρα, το μονο που με χαλαει ειναι οτι δεν ειναι δυο μετρα πιο μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

Στο Καραισκακης ΝΟΜΙΖΩ  γίνεται το ιδιο, σκεπάζεται ίσα ίσα. Άγνωστος ο λόγος. 
Στατικοτητα; Οικονομία; Για 2-3 μέτρα;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά προς το παρόν μοιάζει με κουρτίνα που πάει ασορτί με την τέντα. 

Πάντως σοβαρά, δεν είμαι σίγουρος ότι θα ναι χάλια το τελικό αποτέλεσμα. Μπορεί να βγει και ωραίο. 

Για καποιους δεν εχει καμια σημασια αν ειναι ομορφο,

σημασια εχει ποιος το φτιαχνει.

Οπως τις επιτυχιες της ομαδας τις ονομαζουν "τυχερες,"

ετσι και το πιο ομορφο γηπεδο της Ελλαδας θα το ονομασουν "κακασχημο" και "τεντοπανο."

Ξυδακι, θα τους περασει.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου ότι απέναντι από το ναό μας έχει μεξικάνικο εστιατόριο. Τι σχέση έχει ρε το Μεξικό με την Αγιά Σοφια; Δηλαδή απέναντι από το γήπεδο της Τολουκα έχει κεμπαπτζιδικο; Πού ακούστηκε αυτό; 

Τίγρη, αυτά δεν τα αφήνουν στην τύχη, να καταπιουμε τα τεντοπανα πριμαβερα, αλλά μήπως να δεις το θεματακι αυτό; Ο Βαγγελας δε θα άφηνε ποτέ να ανοίξει fusion ασιατικό απέναντι από το τηγάνι, ούτε ο απλας ο Ιβάν καμία μπρασερι στην Τούμπα. Έτσι μας παίρνουν τα κυπελλα και δεν περάσαμε το βαζελο ακόμη. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mporat said:

Εμένα δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου ότι απέναντι από το ναό μας έχει μεξικάνικο εστιατόριο. Τι σχέση έχει ρε το Μεξικό με την Αγιά Σοφια; Δηλαδή απέναντι από το γήπεδο της Τολουκα έχει κεμπαπτζιδικο; Πού ακούστηκε αυτό; 

Τίγρη, αυτά δεν τα αφήνουν στην τύχη, να καταπιουμε τα τεντοπανα πριμαβερα, αλλά μήπως να δεις το θεματακι αυτό; Ο Βαγγελας δε θα άφηνε ποτέ να ανοίξει fusion ασιατικό απέναντι από το τηγάνι, ούτε ο απλας ο Ιβάν καμία μπρασερι στην Τούμπα. Έτσι μας παίρνουν τα κυπελλα και δεν περάσαμε το βαζελο ακόμη. 

Εντωμεταξυ περιμεναν νικη της ομαδας,

νεο προπονητη, μια μικρη ελπιδα τελοσπαντων, για να βγαλουν μενος για το γηπεδο.

Μεχρι τωρα ειχαμε τα "που πας με τον Ολιβειρα που ειναι χειροτερος απο τον Ναλιτζη,"

τωρα που επεστρεψε στις νικες η ομαδα, 

τεντοπανα, "αισθητικη," και λοιπες ομορφιες.

Οι ιδιοι που μας λεγανε οτι η ΑΕΚ ηταν "τυχερη" οταν εκανε 14 ματς αηττητη στην Ευρωπη.

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nedved21 said:

Εντωμεταξυ περιμεναν νικη της ομαδας,

νεο προπονητη, μια μικρη ελπιδα τελοσπαντων, για να βγαλουν μενος για το γηπεδο.

Μεχρι τωρα ειχαμε τα "που πας με τον Ολιβειρα που ειναι χειροτερος απο τον Ναλιτζη,"

τωρα που επεστρεψε στις νικες η ομαδα, 

τεντοπανα, "αισθητικη," και λοιπες ομορφιες.

Οι ιδιοι που μας λεγανε οτι η ΑΕΚ ηταν "τυχερη" οταν εκανε 14 ματς αηττητη στην Ευρωπη.

 

Ναι ρε, έχω κρατήσει κ το σχόλιο από το τοπικ του Καρέρα που έλεγε στο τέλος "Αναμένω  τη Σ/Τ (συνέντευξη τύπου) μετά από  κουκούνα, τον διερμηνέα σοόυμαν και χαλί το felicita" 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, mporat said:

Ναι ρε, έχω κρατήσει κ το σχόλιο από το τοπικ του Καρέρα που έλεγε στο τέλος "Αναμένω  τη Σ/Τ (συνέντευξη τύπου) μετά από  κουκούνα, τον διερμηνέα σοόυμαν και χαλί το felicita" 

Το ειχα ξεχασει με τον Καρερα, που μολις κατεβηκε απο το αεροπλανο,

αρχισανε τα οργανα για τα ρουχα του και ποσο καραγκιοζης ειναι.

??

 

Εντωμεταξυ παμε 2020,

υπαρχουν επιλογες διασκεδασης για οσους κοιτανε τα φουλαρια, τα κομπινεζον και την "αισθητικη."

Μπορουν να βλεπουν GNTM και να λενε "ποποπο ποσο κακογουστο ηταν το καλσον της Μαριαννας;"

Τι βρισκουν στο ποδοσφαιρο, που σαν αθλημα γενικοτερα,

ειναι ταυτισμενο με την γραφικοτητα και την cultιλα, μονο οι ιδιοι το ξερουν.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×