Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. VII


Recommended Posts

13 minutes ago, Ban Viveur said:

Βρε καλώς το πρωτόκολλο 

 

Ενταξει ρε συ, σε φορουμ της ΑΕΚ εισαι,

τι περιμενες να γινεται copy paste η προπαγανδα του Γαβαθιωτη για το γηπεδο της ΑΕΚ,

και να μη λεμε τιποτα;

Και στην τελικη δεν νομιζω οτι παραφερθηκε κανενας,

απλα σχολιαζουμε οσα γραφονται, καποιες φορες ειρωνικα,

καποιες φορες πλακιζοντας.

Ετσι παει.

 

Σε ποιο πρωτοκολλο αναφερεσαι εσυ;

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, Ban Viveur said:

Βρε καλώς το πρωτόκολλο 

 

Εγώ το είπα ότι το κρατάω. Είμαι μυστήριος. 

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιον αναφέρεστε οι 2 από πάνω; 
 

Nedved σου έχω ξαναπεί ότι δεν είναι δουλειά σου να κρίνεις το φόρουμ.  Μην επανερχόμαστε στα ίδια, κρίμα είναι.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Σε ποιον αναφέρεστε οι 2 από πάνω; 
 

Nedved σου έχω ξαναπεί ότι δεν είναι δουλειά σου να κρίνεις το φόρουμ.  Μην επανερχόμαστε στα ίδια, κρίμα είναι.

Εγω αναφερομαι σε Epitaph21, Ban Viveur, MikrosKaiAtropos.

 

Τι εκρινα ακριβως;

Σχολιαζω τα λεγομενα των συνομιλητων,

δειξε μου καπου που βριζω ή λεω "μη γραφετε αυτα στο φορουμ."

Αποψη τους οσα γραφουν, αποψη μου οσα γραφω,

δεν προσπαθησα πουθενα να τους "φιμωσω."

 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, nedved21 said:

Εγω αναφερομαι σε Epitaph21, Ban Viveur, MikrosKaiAtropos.

 

Τι εκρινα ακριβως;

Σχολιαζω τα λεγομενα των συνομιλητων,

δειξε μου καπου που βριζω ή λεω "μη γραφετε αυτα στο φορουμ."

Αποψη τους οσα γραφουν, αποψη μου οσα γραφω,

δεν προσπαθησα πουθενα να τους "φιμωσω."

 

 

 Χρειάζεται να αναλύσουμε ότι τα περι Γαβαθιωτη, GNTM κλπ ξεφεύγουν από την αποψη ή την απλή διαφωνεια και το πάνε στο προσωπικό; 
Κι ότι εμμέσως κρίνεις και την διαχείριση;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nikos said:

 Χρειάζεται να αναλύσουμε ότι τα περι Γαβαθιωτη, GNTM κλπ ξεφεύγουν από την αποψη ή την απλή διαφωνεια και το πάνε στο προσωπικό; 
Κι ότι εμμέσως κρίνεις και την διαχείριση;

Την διαχειριση σιγουρα δεν την κρινω, και δεν ξερω πως εκανες αυτη την συνδεση.

Ειλικρινα δεν ζηταω να σταματησουν απο την διαχειριση ή απο τους ιδιους,

αποψεις που ειναι διαφορετικες απο την δικη μου.

Να παραθετονται και οσοι διαφωνουμε να απανταμε.

 

Μετα το ματς με την Ξανθη αρχισε μια πολυεπιπεδη συζητηση/κραξιμο για το γηπεδο της ΑΕΚ και την αισθητικη του.

Εκανα μια απλη αναφορα στο GNTM, που ειναι μια εκπομπη περι αισθητικης,

και το προτεινα σε οσους κοπτονται τοσο πολυ για την αισθητικη,

ως εναλλακτικη λυση του ποδοσφαιρου που ομολογουμενως εχει αμεση συνδεση με την "ασχημια."

 

Οσο για τον Γαβαθιωτη, εκανα τον συνειρμο, γιατι οπως και οι προαναφερθεντες,

εγραφε για το ποσο κακογουστο θα ειναι, για το ποσο θα ανηκει στον Μελισσανιδη,

για το ποσο θα κλεψουν την Μανα ΑΕΚ κλπ.

Δηλαδη σχεδον κατα γραμμα αυτα που διαβαζουμε απο το Σαββατο.

Δεν ειναι οτι ξυπνησα μια μερα και αρχισα να λεω ΑΕΚτζηδες "γαβαθιωτηδες."

Η αποψη τους ταυτιζεται σε μεγαλο βαθμο με αυτη του Γαβαθιωτη, τι να κανουμε;

 

 

Προσωπικα με εχουν αποκαλεσει "ερωμενο του Μελισσανιδη," "χαμηλου επιπεδου ανθρωπο,"

και πολυ πιο προσωπικες προσβολες απο το "αν σε νοιαζει η αισθητικη δες GNTM."

Δεν ξερω πως λειτουργει και αν μπορεις να το δεις,

αλλα ουτε μια φορα δεν εχω κανει καποιον ριπορτ,

ακομα και οταν παραφερονταν προσωπικα,

κατι που ειδικα σημερα δεν εχω κανει στο ελαχιστο.

 

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα ας λήξει εδώ. 
 

Δεν το κάνω για μένα, πρέπει να καταλαβεις ότι κρίνετε κόσμο που έχει παρελθόν στο φορουμ.

Ας το αφησουμε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

Τεσπα ας λήξει εδώ. 
 

Δεν το κάνω για μένα, πρέπει να καταλαβεις ότι κρίνετε κόσμο που έχει παρελθόν στο φορουμ.

Ας το αφησουμε εδώ.

Δηλαδη το 2024 που θα εχω 10 χρονια στο φορουμ,

και πλεον θα εχω και "παρελθον στο φορουμ,"

οποιος διαφωνει μαζι μου δεν θα μπορει να κρινει την αποψη μου;

Γιατι αποψεις εκρινα, οχι ανθρωπους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nedved21 said:

Δηλαδη το 2024 που θα εχω 10 χρονια στο φορουμ,

και πλεον θα εχω και "παρελθον στο φορουμ,"

οποιος διαφωνει μαζι μου δεν θα μπορει να κρινει την αποψη μου;

Δεν θέλω να το συνεχίσω, δεν έχω κάποιο κέρδος. Σου ξαναλέω ότι δεν εκρινες απλά και δεν εκρινες αγνώστου προελεύσεως άτομα.

Αν δεν το βλέπεις, το βλέπω εγώ. 
 

Προσπαθηστε να μην το πηγαίνετε επι προσωπικού, γιατί προς τα εκεί πηγαίνουν τέτοια σχόλια. Το ιδιο ισχυει και από την αντίστροφη πλευρά, αν πραγματι σου την έχουν πει και δεν έχουν δεχτεί παρατήρηση (χλωμό το κόβω παντως να το είδαμε και να πέρασε ετσι), λαθος.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Δεν θέλω να το συνεχίσω, δεν έχω κάποιο κέρδος. Σου ξαναλέω ότι δεν εκρινες απλά και δεν εκρινες αγνώστου προελεύσεως άτομα.

Αν δεν το βλέπεις, το βλέπω εγώ. 
 

Προσπαθηστε να μην το πηγαίνετε επι προσωπικού, γιατί προς τα εκεί πηγαίνουν τέτοια σχόλια. Το ιδιο ισχυει και από την αντίστροφη πλευρά, αν πραγματι σου την έχουν πει και δεν έχουν δεχτεί παρατήρηση (χλωμό το κόβω παντως να το είδαμε και να πέρασε ετσι), λαθος.

Οκ το σταματαω εδω.

Παντως αν καποιος με προσβαλει προσωπικα,

ειλικρινα δεν θελω να τον μπαναρετε ή κατι τετοιο,

οχι πως εχει σημασια η αποψη μου σε τετοιο θεμα,

αλλα οντως δεν θελω.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mporat said:

Εμένα δε μου αρέσει καθόλου μα καθόλου ότι απέναντι από το ναό μας έχει μεξικάνικο εστιατόριο. Τι σχέση έχει ρε το Μεξικό με την Αγιά Σοφια; Δηλαδή απέναντι από το γήπεδο της Τολουκα έχει κεμπαπτζιδικο; Πού ακούστηκε αυτό

Πήγε ο άλλος και άνοιξε το καλύτερο μεξικάνικο της Αθήνας στην σουβλακούπολη που θέλουμε να έχει κεμπαπτζίδικα να τρώμε κανένα γιαουρτλού καθισμένοι σε τελάρα και να ακούμε τον αναστεναγμό του Στελάρα στα ηχεία.

Link to comment
Share on other sites

Λογικό είναι κάποιοι να θέλουν κάτι καλύτερο ή να μην συμπαθούν τον Εγγυητή οπότε να όλα φαίνονται πιο άσχημα απο ότι είναι.

Προσωπικά, επειδή μπήκα μέΣα, έπαθα πλάκα με το γήπεδο γιατί είναι ΤΟ ΚΛΟΥΒΙ και θα γράψει ιστορία στις κερκίδες.

Τα κατασκευαστικά πάντα μπορούν να γίνουν καλύτερα,ας έχουν κάτι να φτιάχνουν και οι επόμενοι. :D

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Just now, Ban Viveur said:

Κάθε φόρουμ έχει το γραφείο πρωτοκόλλου .Το οποίο ανασύρει ποσαρίσματα, είτε αυτοβούλως είτε αν του ζητηθούν. Οι λόγοι που οδήγησαν μια ip να επωμιστεί αυτό τον άχαρο ρόλο δεν μπορούν να αναζητηθούν από εδώ. Υπάρχει μια ολόκληρη επιστήμη που τους αιτιολογεί και αναζητεί τις βαθύτερες αιτίες . Not my responsibility, πως το λεν
Η αισθητική είναι υποκειμενική. Οι οικονομοτεχνικές μελέτες, ο σχεδιασμός που άλλαξε και θα ξαναλλάξει μελλοντικά, η τίγρικη ανακατωσούρα για να μη βρεθεί άκρη στο τέλος, facts. Ε!, σοβαρή συζήτηση για τη βιωσιμότητα ενός γηπέδου από ένα λουξ εστιατόριο με θέα, δεν μπορώ να κάνω. Η μεγαλύτερη προσφορά μου, είναι ένα φιλικό χτύπημα στην πλάτη. Και το αισθητικό κομμάτι πάλι δεν προσφέρεται για συζήτηση. Αν αληθεύουν και τα ρεπορτάζ για την εξωτερική επένδυση, εγώ τι παραπάνω να γράψω;
Η κολεκτίβα έχει καλυφθεί απόλυτα και με την αισθητική και με τις οικονομοτεχνικές μελέτες. Ποιος ο λόγος να χαλιέστε;

Κόιτα, αν υπήρχαν τρείς υποψήφιοι εγγυητές να κάνουν το γήπεδο, προσωπικά ο μελισσανίδης θα ταν ο τελευταίος στην επιλογή. Ο πιο τεχνοκράτης και φρέσκος θα ήταν ο Πρωτος.

Αλλα σε αγώνα που τρέχεις μόνος σου, μάντεψε ποιος παίρνει όλα τα μετάλλια ??

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Ban Viveur said:

Δεν υπάρχει άλλος. Fact και αυτό 

Αλλά διαφωνώ για τη θέση του. Πρώτος και καμαρωτός θα ήταν πάλι 

Για μένα είπα, και οχι δεν θα ταν πρωτος. 

Link to comment
Share on other sites

Φαντάσου να μπουν και τα πόμολα, τι διαφωνίες θα υπάρξουν και τι αναλύσεις θα κάνουμε :)

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Οι αλλαγές στα σχέδια που μας επέβαλλε το κεντρικό συμβούλιο αρχιτεκτονικής για να πάρουμε την άδεια, δεν εφαρμόζονται.

Και εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είμαι σχεδόν βέβαιος ότι πάνω στο etalbond θα παιξει σχέδιο με δικέφαλο κλπ...

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Και εμένα αυτό μου κάνει εντύπωση 

Τι αλλαγες θελανε και δεν καναμε? Δεν θυμαμαι

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, aris2168 said:

Τι αλλαγες θελανε και δεν καναμε? Δεν θυμαμαι

Διάτρητο etalbond και ορθογώνιες πολεμίστρες και όχι καμπυλωτές 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Διάτρητο για "να φωτίζονται φυσικά οι εσωτερικοί χώροι"αλλά και για "να έχουν ορατότητα οι θεατές στον προσφυγικο οικισμό" δηλαδή στις πολυκατοικιες της οδού καπαδοκιας ενώ πηγαίνουν τουαλέτα ή αγοράζουν βρώμικο στο κυλικείο. Για τα παράθυρα να μην μοιάζουν λέει με βυζαντινά. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Skepastos said:

Πάντως είμαι σχεδόν βέβαιος ότι πάνω στο etalbond θα παιξει σχέδιο με δικέφαλο κλπ...

Μα πες οτι το χτιζει ετσι οπως ηθελε... αντε να τοθ κοψει ξερω γω το κρατος 10 -20 χιλ. Προστιμο.... τι θα κανει δεν θα δωσει αδεια για τις πολεμιστρες? Αυτα ηταν για να περασει το στε μετα νομοιμοποιουνται ολα...

Link to comment
Share on other sites

Just now, goku21 said:

Μα πες οτι το χτιζει ετσι οπως ηθελε... αντε να τοθ κοψει ξερω γω το κρατος 10 -20 χιλ. Προστιμο.... τι θα κανει δεν θα δωσει αδεια για τις πολεμιστρες? Αυτα ηταν για να περασει το στε μετα νομοιμοποιουνται ολα...

Δεν είναι ακριβώς ετσι. Με καταγγελία μπορεί να γίνει διακοπή οικοδομικών εργασιών. Βέβαια μπορεί να ζητήσει εκ νέου τροποποίηση της αρχιτεκτονικής μελέτης...Του σπανού τα γενιά δεν γίνονται μόνο 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Skepastos said:

Δεν είναι ακριβώς ετσι. Με καταγγελία μπορεί να γίνει διακοπή οικοδομικών εργασιών. Βέβαια μπορεί να ζητήσει εκ νέου τροποποίηση της αρχιτεκτονικής μελέτης...Του σπανού τα γενιά δεν γίνονται μόνο 

Δηλαδη αν είχαμε ακόμα Βασιλόπουλο ίσα που θα έκανε καταγγελία ο ίδιος ο δήμος ΝΦ-ΝΧ. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked and unpinned this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×