Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

22 minutes ago, AEK Goa said:

Η ΑΕΚ θα αποτελεί για πάντα ένα ξεχωριστό κομμάτι στην καριέρα, αλλά και στην καρδιά μου και παρά το ότι είχα πρόταση και από άλλη ομάδα της χώρας, θα παραμείνει για εμένα η μοναδική ομάδα στην Ελλάδα.

ΓΑΥΡΟΣ ή ΒΟΥ έκανε τη πρόταση;

πιστεύω Βού.. 

Ο γαυρος εχει παρε δωσε με Ρομα και ψαχνεται με δεδομενη την προσπαθεια για Μπεργκ.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Προσωπικα προτιμαω Αραουχους και Πονσηδες ακομα και δανεικους απο Γιακουμακηδες και Ιατρουδηδες που θα μας ανηκουν.

Γνωμη μου

Σωστο αλλα το διλημμα που θετεις ειναι διλημμα ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Bukowski said:

Προσωπικα προτιμαω Αραουχους και Πονσηδες ακομα και δανεικους απο Γιακουμακηδες και Ιατρουδηδες που θα μας ανηκουν.

Γνωμη μου

Ε με 6 εκ ευρω αγορα φερνεις καλο επιθετικο πιστευω.Γιατι να εχεις Γιακουμακη Ιατρουδη?

Link to comment
Share on other sites

Με 6 εκατομύρια ανεβάζεις μπάτζετ μισθων κατα 2 εκατομύρια σε βάθος τριετίας

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, nikos said:

Σωστο αλλα το διλημμα που θετεις ειναι διλημμα ΑΕΚ.

Ωραια για να το θεσω λοιπον σε γενικοτερο πλαισιο. Απο το να φερνω το μαξιμουμ που μπορει να φερει ελληνικη ομαδα στην επιθεση της, προτιμω δανεικους παιχταραδες απο σοβαρες ομαδες. Ειδικα για τις θεσεις του αξονα

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

  The biggest winner of the summer update is Robert Skov (photo) from the new champion FC Copenhagen. The 23-year-old attacker contributed 24 goals in 26 games. In the past season, no player has scored as many goals. Tottenham Hotspur has been linked to a signing of the 23-year-old, and as a result, the Dane has been awarded with an 8 million euro rise in value: His worth went 6 million euro.

 

?

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
6 minutes ago, Bukowski said:

Προσωπικα προτιμαω Αραουχους και Πονσηδες ακομα και δανεικους απο Γιακουμακηδες και Ιατρουδηδες που θα μας ανηκουν.

Γνωμη μου

Σε βάθος χρόνου είσαι χαμένος με τους δανεικούς. Το ίδιο ακριβώς γίνεται και στην πραγματική ζωή με buying vs leasing a car ας πούμε.

Να βάλουν τον κώλο τους κάτω και να πάνε σε καμιά Νότια Αμερική και να βρουν 2-3 ταλεντάκια αφού δεν μπορούν να φέρουν έτοιμο παίκτη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21
6 minutes ago, Bukowski said:

Προσωπικα προτιμαω Αραουχους και Πονσηδες ακομα και δανεικους απο Γιακουμακηδες και Ιατρουδηδες που θα μας ανηκουν.

Γνωμη μου

Σε βάθος χρόνου είσαι χαμένος με τους δανεικούς. Το ίδιο ακριβώς γίνεται και στην πραγματική ζωή με buying vs leasing a car ας πούμε.

Να βάλουν τον κώλο τους κάτω και να πάνε σε καμιά Νότια Αμερική και να βρουν 2-3 ταλεντάκια αφού δεν μπορούν να φέρουν έτοιμο παίκτη.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Ε με 6 εκ ευρω αγορα φερνεις καλο επιθετικο πιστευω.Γιατι να εχεις Γιακουμακη Ιατρουδη?

Δεν χρειαζεται να διαθεσει 6m. Η ΑΕΚ δεν ψαχνει κατι ξερω γω εξεζητημενο για την επιθεση της. Εναν τιμιο γκολτζη παιχτη 22-26 ετων που να χει γεματες χρονιες και 10+ γκολ/σεζον.

Επειδη ανηκω στους ανωμαλους που βλεπω σκανδιναβικο ποδοσφαιρο παιχτες τετοιοι υπαρχουν. Με 1,5-2m αγορα και 750k-1m/χρονο ερχονται τρεχατοι.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
3 minutes ago, Bukowski said:

Δεν χρειαζεται να διαθεσει 6m. Η ΑΕΚ δεν ψαχνει κατι ξερω γω εξεζητημενο για την επιθεση της. Εναν τιμιο γκολτζη παιχτη 22-26 ετων που να χει γεματες χρονιες και 10+ γκολ/σεζον.

Επειδη ανηκω στους ανωμαλους που βλεπω σκανδιναβικο ποδοσφαιρο παιχτες τετοιοι υπαρχουν. Με 1,5-2m αγορα και 750k-1m/χρονο ερχονται τρεχατοι.

Συμφωνω ! Ας διαθεσει 2 για ΑΓΟΡΑ παιχτη αυτου του στυλ που λες και εγω θα κανω τουμπες. Αλλα δεν Μπουκο δεν φιλε. Παπας ειναι ολη η ιστορια με τα 6εκ. Παλι με δανεικο και με 500κ για 1 χρονο θα βγαλει την χρονια και του χρονου βλεπουμε ειναι η φαση. Τσαμπα ελπιζουμε. Οτι κοστιζει πανω απο 1εκ δεν το αγοραζει τελος. Το νοικιαζει. Και αυτους τους παιχτες που περιγραφεις δεν τους νοικιαζουν δεν ειναι μαλακες οι ομαδες τους.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

Μαζί σου. Μόνο για τον Παουλίνιο θέλω μια εξήγηση γιατί τον θεωρείς ότι είναι στην σωστή λογική. Μιλάμε για παίχτη με νούμερα που διαβάζοντάς τα σκέφτηκα πόσο τυχεροί είμαστε που έχουμε τον Μπακάκη.

γιατι με ολη τη μετριοτητα του,

νομιζω οτι ειναι καλυτερος παικτης απο τα δεξια μπακ των Λεβαδειακων κλπ.

Για αλλαγη εχει ερθει ετσι κι αλλιως.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Συμφωνω ! Ας διαθεσει 2 για ΑΓΟΡΑ παιχτη αυτου του στυλ που λες και εγω θα κανω τουμπες. Αλλα δεν Μπουκο δεν φιλε. Παπας ειναι ολη η ιστορια με τα 6εκ. Παλι με δανεικο και με 500κ για 1 χρονο θα βγαλει την χρονια και του χρονου βλεπουμε ειναι η φαση. Τσαμπα ελπιζουμε. Οτι κοστιζει πανω απο 1εκ δεν το αγοραζει τελος. Το νοικιαζει. Και αυτους τους παιχτες που περιγραφεις δεν τους νοικιαζουν δεν ειναι μαλακες οι ομαδες τους.

Για Λιβαγια μωρε δεν εδωσε 1,8m αγορα και 700k τριετες συνολο 4m δηλαδη;

Εγω πιστευω θα κανει καποια καλη κινηση το θεμα ειναι πως δεν εμπιστευομαι το ματι τους εκει στην ΠΑΕ.

Προς το παρον αδειαζουν το ροστερ απο συμβολαια (θεωρω πως καλα κανουν) και ψαχνουν και καποια πωληση (μακαρι θα πω εγω).

Imo θα ημουν ΟΚ αν σε αυτη την μεταγραφικη περιοδο φερναμε μονο 4 παιχτες αλλα καλους: CB, DM, CM και CF.

Θα το δεχομουν και ας μην ηταν πληρες το ροστερ και ας επαιζα αλλη μια χρονια με Μανταλο και Μπακασετα στα ακρα.

4 παιχτες φετος και 1 τον Γεναρη ειναι 5/11. Και καπως ετσι του παραχρονου (3 μεταγραφικες περιοδοι) μπορεις να εχεις νεα ομαδα κατα 9/11.

Η ΑΕΚ δεν χρειαζεται παιχτες απλα για να πει οτι πηρε.

Θελει 4 παιχτες στον αξονα για αρχη φετος. 

Προς το παρον δεν εχει παρει ουτε CB, ουτε DM, ουτε CM ενω εχασε και τον Πονσε (που φετος εκανε την διαφορα αναμεσα στην ΑΕΚ και τη Ξανθη πχ) οποτε θελει και αρχιδατο CF.

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, nedved21 said:

γιατι με ολη τη μετριοτητα του,

νομιζω οτι ειναι καλυτερος παικτης απο τα δεξια μπακ των Λεβαδειακων κλπ.

Για αλλαγη εχει ερθει ετσι κι αλλιως.

Εγω πιστευω οτι ο Πορτογαλος μια χαρα παιχτης θα βγει.

Μαρκαρει κιολας απ οσο ειδα, γρηγορες επιστροφες εχει, τακτικη σιγουρα θα γνωριζεξ αρα ΟΚ θα ναι. Ενταξει δεν θα σεντραρει και δεν θα σκοραρει αλλα δεν ειναι η βασικη δουλεια του αμυντικου αυτη, εκτος αν εισαι η Μπαρτσελονα.

 

Αλλου ποναμε ομως

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Bukowski said:

Δεν χρειαζεται να διαθεσει 6m. Η ΑΕΚ δεν ψαχνει κατι ξερω γω εξεζητημενο για την επιθεση της. Εναν τιμιο γκολτζη παιχτη 22-26 ετων που να χει γεματες χρονιες και 10+ γκολ/σεζον.

Επειδη ανηκω στους ανωμαλους που βλεπω σκανδιναβικο ποδοσφαιρο παιχτες τετοιοι υπαρχουν. Με 1,5-2m αγορα και 750k-1m/χρονο ερχονται τρεχατοι.

Ο Ισακ παντως που επαιζε ΑΙΚ και τον τσιμπησε η Ντορτμουντ 8εκ οταν ηταν ακομα 17 δεν ειχε προλαβει να βαλει 10 γκολ συνολικα στο Σουηδικο πρωταθλημα.Δηλαδη θελω να πω οτι τον παικτη πρεπει να τον προλαβεις πριν κανει το ξεπεταγμα.Και οχι μονο αυτους των μικρων ηλικιων.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Ο Ισακ παντως που επαιζε ΑΙΚ και τον τσιμπησε η Ντορτμουντ 8εκ οταν ηταν ακομα 17 δεν ειχε προλαβει να βαλει 10 γκολ συνολικα στο Σουηδικο πρωταθλημα.Δηλαδη θελω να πω οτι τον παικτη πρεπει να τον προλαβεις πριν κανει το ξεπεταγμα.Και οχι μονο αυτους των μικρων ηλικιων.

Ωραιο παραδειγμα μου εφερες.

Τετοιους παιχτες η θα τους βγαλεις εσυ απο ακαδημιες (lol), η θα στους δωσει δανεικους η καθε Ντορμουντ για να ψηθουν.

Επισης δεν ειναι Ντορτμουντ ουτε παιζεις Γερμανια.

Ο Ισαν πηγε στην Ντορτμουντ με 8 σε εσενα θα ερχοταν αν εδινες 18, οπως και ο Πονσε θα πηγαινε εκει και με 2m και μισο συμβολαιο.

Η ΑΕΚ δεν θελει 17χρονους.

Θελει 23-25 ετων μπαρουτοκαπνισμενους σε ξυλοκοπικα πρωταθληματα με γεματες σεζον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ωραιο παραδειγμα μου εφερες.

Τετοιους παιχτες η θα τους βγαλεις εσυ απο ακαδημιες (lol), η θα στους δωσει δανεικους η καθε Ντορμουντ για να ψηθουν.

Επισης δεν ειναι Ντορτμουντ ουτε παιζεις Γερμανια.

Ο Ισαν πηγε στην Ντορτμουντ με 8 σε εσενα θα ερχοταν αν εδινες 18, οπως και ο Πονσε θα πηγαινε εκει και με 2m και μισο συμβολαιο.

Η ΑΕΚ δεν θελει 17χρονους.

Θελει 23-25 ετων μπαρουτοκαπνισμενους σε ξυλοκοπικα πρωταθληματα με γεματες σεζον.

Υπαρχει και το παραδειγμα του Vardy που δεν τον ειχε παρει χαμπαρι κανενας στις μικρες ηλικιες και ηταν και παμφθηνος.Ανετα τον εφερνες και με Αδαμιδη.Τεσπα αλλου ηθελα να την παω την κουβεντα.Καλα τα στατιστικα αλλα αν μιλαμε για 10+ γκολ ανα χρονια,θα τον εχουν δει και αλλοι δεν ειμαστε εμεις οι ξυπνιοι.Τετοιος ηταν ο Πουκι,αν και σε μεγαλη σχετικα ηλικια εγινε απλησιαστος για τα δεδομενα μας.Γενικα το χουμε ψιλογαμησει με τη σημασια που δινουμε στα στατιστικα.Να στρωσουν τον κωλο τους κατω οι αργομισθοι να κανουν καμια πραγματικα εξυπνη κινηση

Link to comment
Share on other sites

Eκλαψα

 

Quote

Και μόνο το γεγονός ωστόσο ότι ο Καρντόσο θα ήθελε νέο 8αρι και νέο 10αρι, δημιουργεί απορίες και στους ίδιους τους παίκτες της ομάδας.

 

Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο crash test είναι οι πτέρυγες. Αν στην προετοιμασία δουλεύει με μανταλο και κασέτα, δεν πάρουμε παίχτες σε αυτές τις θέσεις και κάνει και καμιά δήλωση είμαι οκ με το υπάρχον υλικό είναι για κλωτσιές 

Link to comment
Share on other sites

 (μου είπαν δε, ότι η ΑΕΚ πιάστηκε ξανά αδιάβαστη, μη γνωρίζοντας για τις 800.000 ευρώ που έπρεπε να δοθούν και νομίζοντας ότι ο παίκτης είναι ελεύθερος οικονομικών βαρών!).

Καταπληκτικη δουλεια του ΤΔ μας. ΚΑι ηθελα μερες να το ρωτησω αφου μας ελεγαν για ελευθερο γιατι πληρωσε ο μπαογκ ?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hades said:

Το μεγάλο crash test είναι οι πτέρυγες. Αν στην προετοιμασία δουλεύει με μανταλο και κασέτα, δεν πάρουμε παίχτες σε αυτές τις θέσεις και κάνει και καμιά δήλωση είμαι οκ με το υπάρχον υλικό είναι για κλωτσιές 

Εγω προβλεπω φαση Στανογεβιτς και ερχομο Δελλα τον Αυγουστο,αγκαλιες με Μανταλο/Κασετα κλπ

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Bukowski said:

Αν ισχυουν οσα γραφει ο Αρναουτογλου τοτε ολο και περισσοτερο συμπαθω τον Καρντοσο και μου δειχνει πως μαλλον βλεπει μπαλιτσα

https://www.sport24.gr/Columns/Arnaoutoglou/o-karntoso-ta-fernei-ola-toumpa.5533617.html

Το λογικό. Χαφ και πάλι χαφ. Το θέμα είναι θα του πάρουν αυτούς που θέλει ή θα έχουμε αλχημείες;

Link to comment
Share on other sites

Απο το 2016 λεμε οτι θελουμε καλυτερο επιθετικο χαφ.Ρε μην το ψαχνετε.Ετσι και ισχυουν αυτα που εγραψε ο Αρναουτογλου ηδη εχει μπει σε εφαρμογη το σχεδιο Λυμπε/Μανταλου,δεν τον βγαζει τον Αυγουστο ο Πορτογαλος.

Link to comment
Share on other sites

τι λεει ρε διναμε 6μ για πονσε ?? νο προμπλεμ, μας κανουν και 4 παικτες του 1,5μ, ολα για καποιο λογο γινονται...τα συμβολαια θα καλυφτουν απο τον αγαπημενο παικτη χαμπου ακα ιμπισεβιτς

Link to comment
Share on other sites

Επειδη εχετε γαμηθει με τον Δελλα, ο Τραϊανος μαλλον θα παει ΟΦΗ και μαλιστα με συμβολαιο μακρας διαρκειας (3+ ετη). Δεν υπαρχει προοπτικη ΑΕΚ για Τραι εκτος αν κατσει Εθνικη.

Σχετικα με τον Καρντοσο τωρα, δεν ειναι... Μοραις, αλλα μαλλον περισσοτερο προς... Πογιετ παει αλλα στο πιο εστετ καθοτι και ακαδημαικος.

Δεν ξερω ποσο τον παιρνει τον Μανταλο πλεον να κανει ιστοριες.

Παντως καποιοι εχουν χεσει βρακια ηδη εντος ΑΕΚ, και αποδειξη το προχτεσινο αποθεωτικο για Μπακακη αρθρο του Καζαβλακα.

Σιμοες, Μπακακης, Μανταλος ειναι πολυ χλωμοι για του χρονου.

Και ενω ολοι λεγαμε για Λιβαγια, ξαφνικα εχει παγωσει αυτο θεμα, δειγμα πως μαλλον ο νεος κοουτς θελει τυπους που ξερουν μπαλιτσα.

Θα χει πλακα η σεζον.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
  • stavros 9-11 unlocked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×