Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

8 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

? Πηγε ο Ρωσος και τους πηρε τον προπονητη ρε φιλε Ιουλιο μηνα και εσυ παλευες τον αναπληρωματικο εξτρεμ,η φαση ειναι να ψαχνεις πετρα να κρυφτεις

Καλα δεν ειναι ντροπη να εχεις τζαμπατζη αφεντικο.

Αυτοι το εχουν ζησει πιο πολυ απο μας.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Hades said:

Θέλαμε Μαρτινς, ο παίχτης ήθελε και αυτός, τελικά ήταν κακός ο πρόεδρος της μπραγκα (άνθρωπος του Ιβάν όπως αποδείχθηκε) 

Θέλαμε πονσε, έτοιμοι να πληρώσουμε 6 μύρια στη Ρομα αλλά ο παίχτης είχε φιλοδοξίες για την καριέρα του και κατέληξε στη Μόσχα (και εκεί δάχτυλος Ιβάν μυρίζει) 

Θέλουμε βερντε, μπορεί να διαβάσουμε ότι δίνουμε και 2-3 μύρια αλλά μάλλον στη Ρομα μας έχουν στη μπούκα που δεν πήραμε πονσε οπότε θα φάμε άκυρο. Άσε που είναι και ακριβός ο Μπάρκας άρα σίγουρο άκυρο 

Θα παίξουν 2-3 ονόματα με πανομοιότυπο σενάριο μέχρι να φτάσει 31 Αυγούστου και τελικά θα μείνουμε με κλωναριδηδες οι οποίοι θα έχουν λάμψει στην προετοιμασία, κάπου στο 1/3 της σεζόν θα είναι μεταξύ πάγκου και εξέδρας και θα καταλήξουμε με μανταλο στις πλευρές. 

Για τον Πόνσε δεν θα δίναμε τα λεφτά αλλά έτσι και αλλιώς  τσέπωσε δύο μύρια εκεί ενώ μέχρι τώρα είχε μισθό 1,2 εκατομμύρια ευρώ στη Ρόμα. Δηλαδή και ο χουβαρδάς Μελισσαν δεν θα μπορούσε να τον κρατήσει γιατί μία διαφορά 7-8 κατοστάρικα το έτος είναι βαρυσήμαντη. Και δύο εκατομμύρια δεν έπαιρνε ούτε ο γερο-Ριβάλντο. Ούτε ο παίκτης θα δεχόταν να υπογράψει πρόωρα αφού είχε το πλεονέκτημα του χρόνου δεδομένου κιόλας ότι ήταν παίκτης της Ρόμα με εγγυημένο συμβόλαιο.

Για τον Μάρτινς, οι ίδιοι οι δημοσιογράφοι σε θέματα ΑΕΚ και μάλιστα φίλα προσκείμενοι στη διοίκηση έλεγαν ότι δεν ισχύει ότι ο πρόεδρος της Μπράγκα ήταν εκνευρισμένος. Άρα άκυρο ότι επικοινωνιακά το διέρευσε η ΑΕΚ σαν επιχείρημα όταν κατά κανόνα ρητά και κατηγορηματικά στα κείμενα τονιζόταν ότι δεν υφίσταται τέτοιο θέμα και ότι ο Καρντόσο μίλησε δύο φορές με τον προέδρο της ομάδας. Αν ήθελαν να παρουσιάσουν ως δικαιολογία την υποθετική η πραγματική οργή του προέδρου της Μπράγκα δεν θα έγραφαν το αντίθετο, όπερ άτοπο. Το γιατί δεν ήρθε ο Μάρτινς αφορά προφανώς θέμα αγοράς, η ΑΕΚ δεν διατίθετο να δώσει ένα ποσό που απαιτούσε η Μπράγκα να τον αποκτήσει.

Μπορεί να εγκληθεί η διοίκηση για τη μη απόκτηση του, ωστόσο δεν χρέωθηκε έμμεσα ή άμεσα την αποτυχία της μεταγραφής ο πρόεδρος της Μπράγκα, μερικά πορτογαλικά ΜΜΕ το έγραψαν και αναπαρήχθη.

Με τον Καρντόσο από την μία πιστεύω η διοίκηση θα διαφοροποιηθεί λίγο, από την άλλη ο ίδιος δεν θα απαιτήσει πράγματα που δεν γίνονται οπότε οι δύο μεταγραφές θα γίνουν. Το τι ποιότητας θα είναι θα δείξει σε πρώτη φάση από την απόκτηση τους και σε δεύτερη φάση από το χορτάρι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ο έγκυρος σε θέματα μεταγραφών Τσατάλης, μιλάω για εκτιμήσεις που επαληθεύτηκαν, γράφει ότι:

"

Και οι δύο κινήσεις, ακόμη περισσότερο ίσως αυτή του φορ, σε οικονομικό επίπεδο θα είναι από τις υψηλότερες, που έχει κάνει η ΑΕΚ από το 2013 μέχρι σήμερα. Τουλάχιστον σε επίπεδο συμβολαίων. Και λέω από τις υψηλότερες, γιατί δεν πρέπει να ξεχνάμε πως ο 1,5 χρόνος του Αραούχο στην Ένωση για παράδειγμα, κόστισε πάνω από 2 εκατομμύρια καθαρά. Ενώ πληρώθηκαν άλλα 2 εκατομμύρια περίπου για την απόκτηση του Λιβάγια.

Ωστόσο, αν τελικά το φορ και παρά την εικόνα που είχαμε ως τώρα, έρθει με συμβόλαιο πάνω από 1 εκατομμύριο και ίσως κι αρκετά πάνω από αυτό, δεν θα μου προκαλέσει εντύπωση, βάσει της εικόνας που έχω από το ρεπορτάζ τα τελευταία 24ωρα.

Εννοείται πως όταν πας να κινηθείς σε αυτό το επίπεδο, οι επιλογές σου γίνονται περισσότερες. Άρα μεγαλύτερη και η ανάγκη να βγάλεις το καλύτερο δυνατό και με το μικρότερο δυνατό ρίσκο, από αυτές στις οποίες καταλήγεις. Που σημαίνει, πως το μόνο που δεν χρειάζεται είναι πίεση. Ειδικά για τον φορ.

Για τον ακραίο, τον ένα τουλάχιστον που κυνηγά η ΑΕΚ για να τον έχει όσο πιο νωρίς γίνεται στο βασικό στάδιο της προετοιμασίας, προφανώς και δεν πάει για το συμβόλαιο που θα διαθέσει στον φορ, αλλά και για εκεί, οι πιθανότητες να είναι στο επίπεδο των πιο ψηλών συμβολαίων που υπάρχουν ήδη και ίσως και λίγο περισσότερο, δεν είναι λίγες.

Απλά εδώ παίζεται κάπως. Γιατί μεταξύ των επιλογών, θα βρεις και παίκτες πιο έμπειρους με το βιογραφικό να «μιλάει» από μόνο του, άρα και αντίστοιχες οικονομικές απαιτήσεις. Αλλά θα βρεις και παίκτες που περισσότερο κρίνονται από τον προπονητή και τους ανθρώπους του σχεδιασμού, βάσει προοπτικής. Και μπορεί στο τέλος κάποιος από αυτούς να είναι η επιλογή.

Όπως είπα και πριν, με τις δύο αυτές κινήσεις, όταν με το καλό ολοκληρωθούν, η ΑΕΚ θα έχει κλείσει τον βασικό κύκλο των μεταγραφών της. Αυτές δηλαδή που από την αρχή ήταν δεδομένο πως έπρεπε οπωσδήποτε να γίνουν.

Αλλά όπως σωστά είπε ο Καρντόσο, οι μεταγραφές τελειώνουν τον Αύγουστο, στις 31. Αυτό αφήνει τα περιθώρια ανοιχτά για προσθαφαιρέσεις, ανάλογα με την εικόνα που θα αποκομίσει ο προπονητής μέσα στην προετοιμασία."

Xονδρικά ο ακραίος ίσως φτάσει το συμβόλαιο του Μπογέ ή και λίγο παραπάνω, ο επιθετικός μάλλον θα πάρει παραπάνω από τον Λιβάγια.

Αν υπάρξει τρίτη μεταγραφή μεσοαμυντικά θα παίρνει λιγότερα από τον Μάνταλο κατά πολύ.

Γενικότερα η λογική της διοίκησης είναι ότι η κλίμακα των συμβολαίων για βασικούς αλλά και αναπληρωματικούς αντίστοιχα διαφοροποιείται με αύξουσα σειρά από την άμυνα πρός την επίθεση. Αυτό έχει διαπιστωθεί όλα τα χρόνια.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, nikos said:

Καλα δεν ειναι ντροπη να εχεις τζαμπατζη αφεντικο.

Αυτοι το εχουν ζησει πιο πολυ απο μας.


Κατι που ειναι λογικο.Αυτο που ζουμε τωρα αγγιζει τα ορια του μεταφυσικου

 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Το πρωτο μαλλον το εχασε ας τον ξυπνησει καποιος γιατι μαλλον με το Express ερχεται που δεν κανει σταση στον Αγιο Κωνσταντινο για κατουρημα νερακι κτλ.

 

Screenshot_8.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Καλα αυτο το εβαλε πριν κοιμηθει. Κατσε να ξυπνησει το πρωι και θα βαρεθεις να μετρας αρθρα?

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο κινήσεις, ακόμη περισσότερο ίσως αυτή του φορ, σε οικονομικό επίπεδο θα είναι από τις υψηλότερες, που έχει κάνει η ΑΕΚ από το 2013 μέχρι σήμερα. Τουλάχιστον σε επίπεδο συμβολαίων. Και λέω από τις υψηλότερες, γιατί δεν πρέπει να ξεχνάμε πως ο 1,5 χρόνος του Αραούχο στην Ένωση για παράδειγμα, κόστισε πάνω από 2 εκατομμύρια καθαρά. Ενώ πληρώθηκαν άλλα 2 εκατομμύρια περίπου για την απόκτηση του Λιβάγια.

Ωστόσο, αν τελικά το φορ και παρά την εικόνα που είχαμε ως τώρα, έρθει με συμβόλαιο πάνω από 1 εκατομμύριο και ίσως κι αρκετά πάνω από αυτό, δεν θα μου προκαλέσει εντύπωση, βάσει της εικόνας που έχω από το ρεπορτάζ τα τελευταία 24ωρα.

Τσατάλης

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
5 minutes ago, Bukowski said:

Και οι δύο κινήσεις, ακόμη περισσότερο ίσως αυτή του φορ, σε οικονομικό επίπεδο θα είναι από τις υψηλότερες, που έχει κάνει η ΑΕΚ από το 2013 μέχρι σήμερα. Τουλάχιστον σε επίπεδο συμβολαίων. Και λέω από τις υψηλότερες, γιατί δεν πρέπει να ξεχνάμε πως ο 1,5 χρόνος του Αραούχο στην Ένωση για παράδειγμα, κόστισε πάνω από 2 εκατομμύρια καθαρά. Ενώ πληρώθηκαν άλλα 2 εκατομμύρια περίπου για την απόκτηση του Λιβάγια.

Ωστόσο, αν τελικά το φορ και παρά την εικόνα που είχαμε ως τώρα, έρθει με συμβόλαιο πάνω από 1 εκατομμύριο και ίσως κι αρκετά πάνω από αυτό, δεν θα μου προκαλέσει εντύπωση, βάσει της εικόνας που έχω από το ρεπορτάζ τα τελευταία 24ωρα.

Τσατάλης

Τωρα αυτοι δεν κανουν κακο στην ομαδα? Αν δεν γινουν αυτα που γραφει οι ΤσατσαΛης  εγω θα πρεπει να βρισω την ΠΑΕ? Οχι ! Αυτον τον μαλακα θα βρισω και τον αλλον τον κεφτε που ειπε για 2 κινησεις που θα ενθουσιασουν κτλ. Εγω Μελισσανιδη θα βρισω αν πει κατι και δεν το κανει. Αυτες τις μαλακιες που διαβαζουμε αν δεν γινουν δεν θα θεωρησω υπευθυνη την διοικηση που δεν εγιναν. Ξεκαθαριζω την θεση μου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Τωρα αυτοι δεν κανουν κακο στην ομαδα? Αν δεν γινουν αυτα που γραφει οι ΤσατσαΛης  εγω θα πρεπει να βρισω την ΠΑΕ? Οχι ! Αυτον τον μαλακα θα βρισω και τον αλλον τον κεφτε που ειπε για 2 κινησεις που θα ενθουσιασουν κτλ. Εγω Μελισσανιδη θα βρισω αν πει κατι και δεν το κανει. Αυτες τις μαλακιες που διαβαζουμε αν δεν γινουν δεν θα θεωρησω υπευθυνη την διοικηση που δεν εγιναν. Ξεκαθαριζω την θεση μου.

Εγώ Κεφτέ δεν ανεβάζω, ανέβασα αυτό όμως γιατί ο Τσατάλης έχει σχετικά καλή ενημέρωση σε τέτοια και σπάνια λέει φίδια.

Πάντως είτε αποκτηθεί τέτοιος παίχτης, είτε όχι θεωρώ πως ελάχιστη σημασία έχει και θα φανεί ούτως ή άλλως 2-3 μέρες το πολύ μετά την ανακοίνωση του.

Link to comment
Share on other sites

Λέγεται ότι έρχεται μεγάλη πρόταση για Γαλανόπουλο.

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, XAMΠOΣ said:

Τωρα αυτοι δεν κανουν κακο στην ομαδα? Αν δεν γινουν αυτα που γραφει οι ΤσατσαΛης  εγω θα πρεπει να βρισω την ΠΑΕ? Οχι ! Αυτον τον μαλακα θα βρισω και τον αλλον τον κεφτε που ειπε για 2 κινησεις που θα ενθουσιασουν κτλ. Εγω Μελισσανιδη θα βρισω αν πει κατι και δεν το κανει. Αυτες τις μαλακιες που διαβαζουμε αν δεν γινουν δεν θα θεωρησω υπευθυνη την διοικηση που δεν εγιναν. Ξεκαθαριζω την θεση μου.

Καλα και η διοικηση αν διαφωνει και δεν θελει να ταιζεται κουτοχορτο ο κοσμος της μπορει να βαλει το Ανδρεα το Δηματο να κανει μια διαψευση. Για αλλα θεματα μια χαρα διαβαζεις πρωτα την διαψευση. Αλλα μια χαρα τον συμφερει και τον Μελ ολο αυτο. 

Link to comment
Share on other sites

Τίγρη σήμερα θέλω εξτρεμ και 1/2 πωλήσεις. Ο καλός μήνας από την πρώτη μέρα φαίνεται 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Πολυ μεγαλη κινηση αργα το βραδυ,μεινετε συντονισμενοι.:lol:

Link to comment
Share on other sites

εποχες aek-live, Αγγελιδης με φοντο τη μπομπα και ΑΕΚ exclusive στις 12 η ωρα λιωσιμο το F5 

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι γράφει το Κετσοσάητ κλείσαμε τον Βέρντε. Προσωπικά δεν με πείθει ιδιαίτερα ο παίχτης, ο οποίος πάντως είναι κανονικός ποδοσφαιριστής/αθλητής. Για να γίνω πιο συγκεκριμένος θα προτιμούσα τον Μπογιέ ας πούμε.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Hades said:

μιλαμε για αγορα ή δανεισμο ? 

Αγορά λένε.

Μακάρι για να μας φύγει και το απωθημένο αυτό.

Link to comment
Share on other sites

λογικα κατω απο 2 μυρια γιατι τελειωνει και το συμβολαιο του το 2020. δε πεταω και τη σκουφια μου αλλα οκ... τον θεωρω κανονικο ποδοσφαιριστη. σε τι θεση μπορει να αγωνιστει ?

αριστερα ? δεξια ? 

ο πετρος θα κατσει παγκο η παλι δεν τον αγγιζει τιποτα ? 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×