Jump to content

George_D
 Share

Recommended Posts

9 minutes ago, mporat said:

Και μην ξεχνάμε ότι το δίδυμο Κλωναρίδη-Μπεργκ έκανε όργια στη βαζέλα, πώς θα χωρέσει εκεί ο Μάνταλος μου λέτε;

Με Ουζουνιδη ?

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, SpiRos said:

Ναι, έχω σοβαρές ενστάσεις. Ο παίχτης πέρασε τα καλά του χρόνια στο ελληνικό πρωτάθλημα (στο πλέον υποτιμημένο όπως γράφεις), ενώ εδώ και 2 χρόνια έφυγε για Αραβία. Δεν βρέθηκε κανείς να του δώσει σοβαρό συμβόλαιο στα 30-31 του τότε. Για μένα είναι υπερεκτιμημένος για κάποιον λόγο στην Ελλάδα. Δεν λέω ότι είναι κακός παίχτης, λέω ότι δεν είναι αυτό το γουάο που έχουν στο μυαλό τους αρκετοί.

Κοιτάς ποιούς έχεις στην ομάδα σου. Κοιτάς ποιούς έχουν οι αντίπαλοι. Και κοιτάς ποιούς μπορέις να φέρεις στην Ελλάδα. Ε, ο Μπεργκ είναι στις τοπ επιλογές νομίζω. Αν και προσωπικά θα ήθελα πίσω Αραούχο.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Στο πρωτο γκολ εγω πιστευω οτι αν ηταν ο Μπαρκας εκει ειτε θα ειχε μπλοκαρει τη μπαλα ειτε θα την ειχε αφησει να περασει παραλληλα.Και δεν θα θυμοτανε κανεις τη φαση,ουτε θα μας φαινοταν σαν κατι εντυπωσιακο.Γι αυτο ξαναλεω,δεν ειναι τοσο απλα τα πραγματα στο θεμα τερματοφυλακα,πολλα φαινονται ευκολα ενω δεν ειναι.

Μπορεί να γινόταν και όπως λες, αλλά νομίζω ότι στην Τρίπολη έτσι όπως παίζαμε θα χάναμε ή το πολύ να καθόμασταν στην ισοπαλία. Ήταν τραγική η ομάδα εκείνη την ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Οχι εννοω οτι οταν ηταν να κλεισει γαυρο διαβαζα σχολια περι του σιγα την γερονταρα και ειμαι βεβαιος οτι καποιοι απο τους ιδιους αν τελικα παει ΑΕΚ θα χοροπηδανε.

Εννοεις απο τους δικους μας.Οκ το καταλαβα.

Εγω ειμαι 50/50, γερονταρα ομως αξιοπιστη που ενα αλματακι στα πλαισια του χοροπηδηχτου το εριχνα.Μεχρι εκει ομως.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1989 generation said:

Κοιτάς ποιούς έχεις στην ομάδα σου. Κοιτάς ποιούς έχουν οι αντίπαλοι. Και κοιτάς ποιούς μπορέις να φέρεις στην Ελλάδα. Ε, ο Μπεργκ είναι στις τοπ επιλογές νομίζω. Αν και προσωπικά θα ήθελα πίσω Αραούχο.

Και Μπεργκ και Αραουχο

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Εννοεις απο τους δικους μας.Οκ το καταλαβα.

Εγω ειμαι 50/50, γερονταρα ομως αξιοπιστη που ενα αλματακι στα πλαισια του χοροπηδηχτου το εριχνα.Μεχρι εκει ομως.

Κι εγω καπως ετσι. Αλλα αυτα τελος Αυγουστου κλπ παραπεμπουν σε γνωστες μιζερες καταστασεις χωρις καμια λογικη, εκει ειναι που εχω το θεμα.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, 1989 generation said:

Κοιτάς ποιούς έχεις στην ομάδα σου. Κοιτάς ποιούς έχουν οι αντίπαλοι. Και κοιτάς ποιούς μπορέις να φέρεις στην Ελλάδα. Ε, ο Μπεργκ είναι στις τοπ επιλογές νομίζω. Αν και προσωπικά θα ήθελα πίσω Αραούχο.

Ναι, μπροστά στον Γιακουμάκη σίγουρα είναι παιχταράς. Θα προτιμούσα κι εγώ Αραούχο ή Πόνσε ή κάποια τέτοια λύση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, 1989 generation said:

Μπορεί να γινόταν και όπως λες, αλλά νομίζω ότι στην Τρίπολη έτσι όπως παίζαμε θα χάναμε ή το πολύ να καθόμασταν στην ισοπαλία. Ήταν τραγική η ομάδα εκείνη την ημέρα.

Kαι η ομαδα ηταν τραγικη και η διαιτησια ηταν 70/30(μπραβο τιγρη),και ναι λογικα το Χ ηταν το μαξιμουμ,αλλα εγω το παιχνιδι το ανεφερα μονο για το θεμα τερματοφυλακα και κυριως για τη συγκεκριμενη φαση του πρωτου γκολ η οποια ειναι textbook case για την κουβεντα που καναμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Kαι η ομαδα ηταν τραγικη και η διαιτησια ηταν 70/30(μπραβο τιγρη),και ναι λογικα το Χ ηταν το μαξιμουμ,αλλα εγω το παιχνιδι το ανεφερα μονο για το θεμα τερματοφυλακα και κυριως για τη συγκεκριμενη φαση του πρωτου γκολ η οποια ειναι textbook case για την κουβεντα που καναμε.

Είναι κάπως άδικο να τον κρίνεις από μία φάση.

Link to comment
Share on other sites

Γουστα ειναι γενικα

εγω προτιμω Αραουχο>Μπεργκ>Πονσε τωρα, αλλα ο Πονσε εχει ποτενσιαλ για το μελλον, αρα ανεβαινει ανετα και 2η και 1η θεση.

ο τιγρης παλι προτιμαει Γιακουμακη.

Link to comment
Share on other sites

Ας παρουν οποτε θέλουν επιθετικο, απλά να παρουν καποιον που έκανε προετοιμασία αν παρουν αργα. Όχι διακοπες.

Ο Μπεργκ δεν ειχε δώσει συνεντευξη και λιγο πολύ κατονομασε τον Λυμπε ως ορχηστρωτή πουστιών και πισώπλατων μαχαιριών? Πως θα τον φερουμε?

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Είναι κάπως άδικο να τον κρίνεις από μία φάση.

Δεν κρινω τοσο τον Τσιντωτα που το γαμησε και ψοφησε βεβαια σε αυτο το ματς,απλα λεγαμε για τις λεπτομερειες του τερματοφυλακα και για φασεις που φαινονται απλες αλλα δεν ειναι.Ε το 1ο γκολ ειναι μια φαση "απλη" για εναν κηπερ που εχει την αισθηση του χωρου.

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
2 minutes ago, nikos said:

ο τιγρης παλι προτιμαει Γιακουμακη.

Η Τσεπη του.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Geologos said:

Ας παρουν οποτε θέλουν επιθετικο, απλά να παρουν καποιον που έκανε προετοιμασία αν παρουν αργα. Όχι διακοπες.

Ο Μπεργκ δεν ειχε δώσει συνεντευξη και λιγο πολύ κατονομασε τον Λυμπε ως ορχηστρωτή πουστιών και πισώπλατων μαχαιριών? Πως θα τον φερουμε?

 

Θα τον φερουν οπως Ραντογια και Ναρσινγκ περισυ.

Θελαμε αλλα...

Κατσαπλιαδες και μιζεροι και στην κοροιδια.

Και δεν αμφισβητω αυτα που εγραψε ο δασκαλος, αμφισβητω τους ιδιους που τα διαρρεουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, gybe21 said:

Για μένα είναι αδιανόητο να ψάχνεις κάθε χρόνο για CF .

 

Αυτή είναι όλη η ουσία.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Η Τσεπη του.

Ε, ειπαμε ειναι ασχετος αλλα οχι τοσο. Αυτο εννοω κι εγω.

Η διαχειριση του για την ακριβεια, η τσεπη του δεν ασχολειται με την ΠΑΕ ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, MikrosKaiAtropos said:

Δεν κρινω τοσο τον Τσιντωτα που το γαμησε και ψοφησε βεβαια σε αυτο το ματς,απλα λεγαμε για τις λεπτομερειες του τερματοφυλακα και για φασεις που φαινονται απλες αλλα δεν ειναι.Ε το 1ο γκολ ειναι μια φαση "απλη" για εναν κηπερ που εχει την αισθηση του χωρου.

Νομιζω οτι ο Τσιντωτας ειναι καλος τερματοφυλακας που αν δουλευτει θα παει πολυ καλυτερα.Απο τον Ανεστη καλυτερος που ετρωγε την θεση βασικου απο τον Μπαρκα.

Εδω οι αλλοι ειχαν Πααχαλακη με 20 συμμετοχες ξερω γω σε ολη την καριερα του μεχρι να παει στον ποακ σχεδον 30 χρονων για βασικος.

Link to comment
Share on other sites

Σε ότι έχει να κάνει με τον Berg ας έρθει μπας και μαζί με Livaja και Vranjes το γυρίσουμε και λίγο στην αλητεία γιατί δεν παλεύεται η περσινή φλωροπουστιά που κυριάρχησε σε όλο το αγωνιστικό τμήμα με φόντο την μουτσούνα του Σαχλαμαρίνου. Καλός παίχτης είναι και γενικά μας παίρνει ηλικιακά για 1-2 παίχτες 32 ετών. Αλλά κυρίως είναι επαρκώς μουνόπανο ως άνθρωπος και αλητήριος πράγμα απαραίτητο με τις αδερφές που έχουμε μαζέψει οι οποίες πέρσι με έκαναν να αναπολώ το μπλαζέ "δεν σας βλέπω" υφάκι του Κονέ στις δηλώσεις μετά την διακοπή με ΠΑΟΚ και να εξοργίζομαι όταν τις σύγκρινα με τον Μάνταλο που μετά από τον τρίτο σερί χαμένο τελικό στον οποίο ο ίδιος ηγήθηκε κόντρα στον ΠΑΟΚ θεώρησε πως έπρεπε να δηλώσει πως... το μέλλον του ανήκει.

Link to comment
Share on other sites

ο Μπαρκας ξερετε οτι την χρονια του πρωταθλήματος ξεκίνησε με τραυματισμό 3 μήνες έξω. και έξω απο τη λίστα της Ευρώπης. ε οταν τα σπασαν με Ανέστη, Τσιντώντα θα βλέπαμε όπως είχε η κατάσταση, αφού είχε φύγει και ο Αλμειδα που είχε δειξει καλα στοιχεια στη θέση.

Καλός ο Τσιντώντας και καλούτσικος οσο έπαιζε στον Λεβαδειακο. Αλλα ο Αθανασιαδης στον Αστερα και στον Πανθρακικο, και ο Μπαρκας στον Ατρόμητο, έδειξαν καλύτερα στοιχεία πχ. δεν μπορώ να καταλάβω πως ο τσιντωντας είναι καλύτερος

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Man Of Faith said:

Νομιζω οτι ο Τσιντωτας ειναι καλος τερματοφυλακας που αν δουλευτει θα παει πολυ καλυτερα.Απο τον Ανεστη καλυτερος που ετρωγε την θεση βασικου απο τον Μπαρκα.

Εδω οι αλλοι ειχαν Πααχαλακη με 20 συμμετοχες ξερω γω σε ολη την καριερα του μεχρι να παει στον ποακ σχεδον 30 χρονων για βασικος.

Τον Τσιντωτα σε σχεση με το Μπαρκα τον θεωρω downgrade.Δεν εχει αυτο το raw talent που θα σε κανει να πεις ωπ κατι καλο βλεπουμε εδω.Παρολα αυτα και επειδη εμεις δεν τον βλεπουμε καθε μερα στις προπονησεις δεν αποκλειω να εχει ολα τα φοντα να γινει ενας τιμιος και σταθερος τερματοφυλακας επιπεδου κηπουρου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Geologos said:

Ας παρουν οποτε θέλουν επιθετικο, απλά να παρουν καποιον που έκανε προετοιμασία αν παρουν αργα. Όχι διακοπες.

Ο Μπεργκ δεν ειχε δώσει συνεντευξη και λιγο πολύ κατονομασε τον Λυμπε ως ορχηστρωτή πουστιών και πισώπλατων μαχαιριών? Πως θα τον φερουμε?

 

Καλά βαζέλες είναι όλοι αυτοί, σήμερα πουστεύονται αναμεταξύ τους, αύριο αγαπιούνται.

Link to comment
Share on other sites

Καλά, γιατί δεν κάνουμε μια πρόταση στη βαζέλα για το Μπουζούκη; 2 κατοστάρικα θα αρκούν θαρρώ, αντάλλαγμα κι ο Μάνταλος, εκεί θα νιώθει βασιλιάς. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Man Of Faith said:

Εγω δεν ξερω αν θελουμε ή αν μπορουμε να παρουμε τον Μπεργκ, αλλα δεν μπορει οταν τον θελουν οι αλλοι να ειναι επιθετικος που σπερνει και ειδατε πως ανοιγουν την ψαλιδα, ενω οταν τον θελουμε εμεις να σκορπαμε λεφτα σε 32χρονους και παικτες μιας χρησης.

Καπου να το βρουμε λιγο δηλαδη.

Εγω παντως και οταν ηταν να τον παρει ο γαυρος δεν τον θεωρουσα κατι το τρομερο και ουτε ειχα γραψει κατι τετοιο. Για την ακριβεια δεν πρεπει να χα γραψει τιποτα, ουτε θετικο, ουτε αρνητικο.

Απο κει και περα το μεγαλυτερο μου θεμα δεν ειναι τοσο η ποιοτητα του Μπεργκ, αλλα η ηλικια του σε συνδυασμο με την τιμη του. Το ολο πακετο δηλαδη. Γιατι με 33χρονους και δανεικους μπορει να εχεις ποιοτητα για μια χρονια, αλλα εχεις ομαδα "μιας χρησης" και του χρονου πας παλι απ την αρχη. Δεν χτιζεις δηλαδη. Και υποτιθεται φετος θα μπαινανε οι βασεις για την ομαδα της Αγιας Σοφιας. Και αν ειναι να κανεις καπου την υπερβαση (γιατι η λογικη λεει οτι για Μπεργκ θα χρειαστει να κανεις υπερβαση) θα προτιμουσα πχ να κανεις δικο σου τον Αραουχο, τωρα που η Λας Παλμας ειναι σε περιοδο μνημονιου και να ξεμπερδεψεις επιτελους με το θεμα του φορ που μας καιει καθε χρονο, παρα να φερεις τον Μπεργκ για 1 σεζον.

Θεωρητικα βεβαια ολα αυτα, προσωπικα θεωρω πολυ δυσκολο το να τον φερουμε οποτε η ολη φαση ειναι να χαμε να λεγαμε

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν με ψηνει ο Μπεργκ.

Οχι λογω ποιοτητας, σιγουρα μπορει να δωσει.

Πιστευω οτι λογω φοβου για το που θα πανε τα 800 του δυνατου συμβολαιου,

κοιταμε Μπεργκ γιατι νιωθει μια σιγουρια η διοικηση για το τι αγοραζει.

Αλλα σιγουρα υπαρχουν καλυτερα φορ στην Ευρωπη,

σε ηλικιες 24-28 με απολαβες 800κ τον χρονο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×