Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Τιγρη τον βγαλανε επειδη ρισκαρει και επειδη δεν κωλωνει πουθενα και καλα.  Ρισκαρεις και κερδιζεις - ρισκαρεις και χανεις , επειδη τωρα χανει παντου ειναι απροβλεπτο τι θα κανει διοτι το ονειρο του βασιλια τιγρη στη ΝΦ ειναι πολυ μεγαλο.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, mobster21 said:

λες αν εβαζε καποιος 80 μυρια στον ΟΦΗ να μην γεμιζε το Παγκρητιο καθε δευτερη Κυριακη?

μια χαρα εμπορικος θα ηταν και ο ΟΦΗ και θα εχωνε και οσα εδωσε στα χρεη του παοκ σε μεταγραφες απο day one.

Ο παοκ ήταν εμπορικός και χωρίς τον Ιβαν. Και όχι, η δημοφιλεστερη ομάδα του Ηρακλείου ποτέ δεν θα έφτανε σε δημοφιλια την δημοφιλεστερη της Θεσσαλονίκης και βορείου ελλαδος. Και δεν συμφωνώ ότι είναι υπερβολικά μεγάλο μεγεθος για παοκ ο Ιβαν. Μια δημοφιλής ομάδα μπορεί στο τέλος να αποκτήσει και διοίκηση με χρήματα, όπως η Παρι στην Γαλλία που είχε μόλις δύο πρωταθλήματα πριν  μπουν οι άραβες. 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ο παοκ ήταν εμπορικός και χωρίς τον Ιβαν. Και όχι, η δημοφιλεστερη ομάδα του Ηρακλείου ποτέ δεν θα έφτανε σε δημοφιλια την δημοφιλεστερη της Θεσσαλονίκης και βορείου ελλαδος. Και δεν συμφωνώ ότι είναι υπερβολικά μεγάλο μεγεθος για παοκ ο Ιβαν. Μια δημοφιλής ομάδα μπορεί στο τέλος να αποκτήσει και διοίκηση με χρήματα, όπως η Παρι στην Γαλλία που είχε μόλις δύο πρωταθλήματα πριν  μπουν οι άραβες. 

εγω το βλεπω διαφορετικα.

βασει ιστοριας ειναι. αν ειχε παρει γαυροβαζελους δεν θα ηταν.

και μονο οτι με αυτον πηρε το πρωτο νταμπλ της ιστοριας του, πηρε το 3ο  πρωταθλημα της ιστοριας του και μαλιστα αηττητος, εχει 3 σερι κυπελλα και το μεγαλυτερο μπατζετ, ειναι η δυνατοτερη διοικηση τους σε 94 χρονια ιστοριας.

αν τυχον μαλιστα δεν βρεθει ισαξιος αντικαταστατης μετα, αλλα αποχωρησει και σχετικα ομαλα χωρις να βουλιαξουν, θα τον εχουν πολυ πιο πανω απο ο,τι εχουμε εμεις τον Μπαρλο, ειδικα αν φτιαξει και γηπεδο.

και για την Παρι μεγαλυτερο μεγεθος απο την ομαδα ειναι οι Αραβες., τουλαχιστον με τον τροπο που το εννοω εγω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, nikos said:

εγω το βλεπω διαφορετικα.

βασει ιστοριας ειναι. αν ειχε παρει γαυροβαζελους δεν θα ηταν.

και μονο οτι με αυτον πηρε το πρωτο νταμπλ της ιστοριας του, πηρε το 3ο  πρωταθλημα της ιστοριας του και μαλιστα αηττητος, εχει 3 σερι κυπελλα και το μεγαλυτερο μπατζετ, ειναι η δυνατοτερη διοικηση τους σε 94 χρονια ιστοριας.

αν τυχον μαλιστα δεν βρεθει ισαξιος αντικαταστατης μετα, αλλα αποχωρησει και σχετικα ομαλα χωρις να βουλιαξουν, θα τον εχουν πολυ πιο πανω απο ο,τι εχουμε εμεις τον Μπαρλο, ειδικα αν φτιαξει και γηπεδο.

και για την Παρι μεγαλυτερο μεγεθος απο την ομαδα ειναι οι Αραβες., τουλαχιστον με τον τροπο που το εννοω εγω.

Σίγουρα έχουν τον δυνατότερο ιδιοκτήτη στην ιστορία τους αν και ο παντελακης υπήρξε επίσης μεγάλος για αυτούς αφού χωρίς να έχει καν μεγάλη οικονομική επιφάνεια οδήγησε τον παοκ στους πρώτους του τίτλους στα 70ς και στο να αποκτήσει την δημοφιλια που πολλά χρόνια αργότερα θα προσέλκυσε και τον Ιβαν. Αν μείνουμε στους τίτλους ούτε ο παοκ ούτε η Παρι ήταν μεγάλοι, αλλά εκπροσωπούν κάτι, ο πρώτος ως δημοφιλεστερος της βορείου ελλαδος η δεύτερη ως ομάδα της πρωτεύουσας στην χώρα της, οπότε δεν τους έκαναν ακριβώς χάρη που τους αγόρασαν. 

Link to comment
Share on other sites

ναι, για αυτο λεω, εινια πώς το εννοει ο καθενας. βασει ιστοριας ή βασει δημοφιλιας οπου συμφωνω οτι δεν ειναι το ιδιο με τον ΟΦΗ, γιατι τον ΟΦΗ δεν θα τον επαιρνε τετοιος.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σίγουρα έχουν τον δυνατότερο ιδιοκτήτη στην ιστορία τους αν και ο παντελακης υπήρξε επίσης μεγάλος για αυτούς αφού χωρίς να έχει καν μεγάλη οικονομική επιφάνεια οδήγησε τον παοκ στους πρώτους του τίτλους στα 70ς και στο να αποκτήσει την δημοφιλια που πολλά χρόνια αργότερα θα προσέλκυσε και τον Ιβαν. Αν μείνουμε στους τίτλους ούτε ο παοκ ούτε η Παρι ήταν μεγάλοι, αλλά εκπροσωπούν κάτι, ο πρώτος ως δημοφιλεστερος της βορείου ελλαδος η δεύτερη ως ομάδα της πρωτεύουσας στην χώρα της, οπότε δεν τους έκαναν ακριβώς χάρη που τους αγόρασαν. 

Ειναι ο μποαγκ η δημοφιλεστερη ομαδα σε ολη την Βορειο Ελλαδα;; Δεν νομιζω. Στην Σαλονικη και στην κεντρικοδυτικη Μακεδονια ναι, στην Αν. Μακεδονια και Θρακη εχω τις αμφιβολιες μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στην ήπειρο σίγουρα όχι. :)

Στην Θράκη αμφιβαλλω επίσης, αλλά αυτό νομίζω δεν αλλάζει κάτι. 

Σαν να γράφε κάποιος ότι δημοφιλεστερη ομάδα της νότιου Ιταλίας είναι η Νάπολη και για αυτό εκπροσωπεί κάτι και κάποιος να του υπενθυμίζε ότι στην Σικελία είναι η Παλέρμο. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
On 9/2/2014 at 10:35 AM, ΧΑΜΠΟΣ said:

Με τον σταυρο στο χερι και χωρις να ξοδευει λεφτα λοιπον. Ωραια.

5 χρονια πριν.....σαν να μην περασε μια μερα. Φυσικα τοτε ζητουσαμε να ξοδεψει δικα του λεφτα . Που να φανταστουμε οτι δεν θα ξοδευε ουτε τα τεραστα εσοδα της ομαδας απο ΟΥΕΦΑ που δεν ειναι δικα του.....αλλα θα τα κρατουσε για να χτισει το γηπεδο που αλλα μας ειχε πει στην παρουσιαση κτλ.

5 χρονια μετα επιτελους το ΚΜ μαζικα πλεον ως διαμαντι των οπαδικων φορουμ βριζει τον σκατογερο και για μενα αυτο ειναι μια δικαιωση απιστευτη. Δεν το παιζω στασταλεγακιας ουτε χαιρομαι που φτασαμε εδω να βριζεται ομαδικα το σιχαμα για να νιωσω ωραια απλα πως να το κανουμε μετα απο χιλιαδες ποστ που χρειαστηκε να γραψω για τον μαλακα σημερα απλα γραφω πινελιες γιατι τα γραφετε ολα εσεις.

Οπως νιωθετε εσεις τωρα νιω6ω 5 χρονια καθημερινα. Πνιγομαι. Στην αρχη ενιωθα μονος μετα ειχα 1-2 μαζι μου δειλα δειλα μετα 3-4 ...πλεον νομιζω οτι επεσε η μασκα της νεκροκεφαλης και ολοι ειμαστε ενα απεναντι στον μαλακα.

Συμφωνουμε οτι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΣ για την ομαδα και ας κατσει να κανει το γηπεδο και τερμα. Για την ομαδα ειναι 10.000 ποστ οτι του εχω γραψει ολα μαζι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

5 χρονια πριν.....σαν να μην περασε μια μερα. Φυσικα τοτε ζητουσαμε να ξοδεψει δικα του λεφτα . Που να φανταστουμε οτι δεν θα ξοδευε ουτε τα τεραστα εσοδα της ομαδας απο ΟΥΕΦΑ που δεν ειναι δικα του.....αλλα θα τα κρατουσε για να χτισει το γηπεδο που αλλα μας ειχε πει στην παρουσιαση κτλ.

5 χρονια μετα επιτελους το ΚΜ μαζικα πλεον ως διαμαντι των οπαδικων φορουμ βριζει τον σκατογερο και για μενα αυτο ειναι μια δικαιωση απιστευτη. Δεν το παιζω στασταλεγακιας ουτε χαιρομαι που φτασαμε εδω να βριζεται ομαδικα το σιχαμα για να νιωσω ωραια απλα πως να το κανουμε μετα απο χιλιαδες ποστ που χρειαστηκε να γραψω για τον μαλακα σημερα απλα γραφω πινελιες γιατι τα γραφετε ολα εσεις.

Οπως νιωθετε εσεις τωρα νιω6ω 5 χρονια καθημερινα. Πνιγομαι. Στην αρχη ενιωθα μονος μετα ειχα 1-2 μαζι μου δειλα δειλα μετα 3-4 ...πλεον νομιζω οτι επεσε η μασκα της νεκροκεφαλης και ολοι ειμαστε ενα απεναντι στον μαλακα.

Συμφωνουμε οτι ειναι ΑΝΙΚΑΝΟΣ για την ομαδα και ας κατσει να κανει το γηπεδο και τερμα. Για την ομαδα ειναι 10.000 ποστ οτι του εχω γραψει ολα μαζι.

Εγώ δεν συμφωνώ απόλυτα. Όταν φύγει από την ΑΕΚ θα κρίνουμε συνολικά όσα έκανε η δεν έκανε. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Εγώ δεν συμφωνώ απόλυτα. Όταν φύγει από την ΑΕΚ θα κρίνουμε συνολικά όσα έκανε η δεν έκανε. 

Ποσα χρονια πρεπει να περιμενουμε να φυγει εχεις βαλει καποιο οριο η θα κατσουμε καμια 10αρια χρονια ετσι? Δεν εχει καποιο συμβολαιο να ληγει παντως. Μπορει να κατσει να βολοδερνει και 15 χρονια μην σου πω...

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, XAMΠOΣ said:

Ποσα χρονια πρεπει να περιμενουμε να φυγει εχεις βαλει καποιο οριο η θα κατσουμε καμια 10αρια χρονια ετσι? Δεν εχει καποιο συμβολαιο να ληγει παντως. Μπορει να κατσει να βολοδερνει και 15 χρονια μην σου πω...

Λες να μας θάψει ο κωλογερος;;  :)

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
1 minute ago, Rayo Vallecano 21 said:

Λες να μας θάψει ο κωλογερος;;  :)

Και γιατι ειναι τοσο δυσκολο να φυγει απο τι διοικητικα της ΠΑΕ? Ειπαμε να κατσει στα του γηπεδου. Δεν υπαμε να φυγει εντελως αλλα μην βαζει χερι στην παε μαζι με τα νουμερα που εχει γυρω του δεν γινεται?

Εαν δεν γινεται τοτε να παει να γαμηθει σιγα μην κατσω να περιμενω ποτε θα βαρεθει ο κωλογερος η οταν πεθανει για να ερθει καποιος καλυτερος να διαχειριστει τα λεφτα της ομαδας οπου δεν θα βαζει χερι για θεματα εκτος ποδοσφαιρου ....

 

Ε ανετα μπορει να κατσει αλλα 10 χρονια αν δεν ψοφησει.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, XAMΠOΣ said:

Και γιατι ειναι τοσο δυσκολο να φυγει απο τι διοικητικα της ΠΑΕ? Ειπαμε να κατσει στα του γηπεδου. Δεν υπαμε να φυγει εντελως αλλα μην βαζει χερι στην παε μαζι με τα νουμερα που εχει γυρω του δεν γινεται?

Εαν δεν γινεται τοτε να παει να γαμηθει σιγα μην κατσω να περιμενω ποτε θα βαρεθει ο κωλογερος η οταν πεθανει για να ερθει καποιος καλυτερος να διαχειριστει τα λεφτα της ομαδας οπου δεν θα βαζει χερι για θεματα εκτος ποδοσφαιρου ....

 

Ε ανετα μπορει να κατσει αλλα 10 χρονια αν δεν ψοφησει.

Για αυτό λέω να μας θάψει, χτύπα ξύλο κιόλας. Φαντάσου να χουμε ανάλογες πορείες με την φετινή. Το μισό ΚΜ θα το ξεκάνει. 

Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ
9 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Για αυτό λέω να μας θάψει, χτύπα ξύλο κιόλας. Φαντάσου να χουμε ανάλογες πορείες με την φετινή. Το μισό ΚΜ θα το ξεκάνει. 

Γαμησε τα.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σοβαρά, πήραμε ένα πρωτάθλημα έστω και από σπόντα, που δεν παίρναμε για 24 χρόνια, γήπεδο χτίζει με τον Δήμο απέναντι, που άλλος παιζει να μην έβγαζε ούτε άδεια. Για αυτό λέω θα τον κρίνουμε συνολικά όταν φύγει, οπότε και να γίνει αυτό. 

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο προβλημα για την ΑΕΚ να κρεμεται απο τα παπαρια του Δημητρη

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

μεγαλο προβλημα για την ΑΕΚ να κρεμεται απο τα παπαρια του Δημητρη

Ενώ ο γαύρος δεν κρέμεται από τα παπάρια του Μαρινάκη ή ο βούλγαρος από του Ιβάν. Εδώ κρέμεται ολόκληρος βάζελος από αυτά του Αλαφούζου τί να λέμε;

Γενικά όλα τα μαγαζιά από τα παπάρια του ιδιοκτήτη κρέμονται, όταν το συνειδητοποιήσουμε και σταματήσουμε να φαντασιωνόμαστε αρχιδιές ότι οι ΑΕ είναι θρησκείες, ιδεολογίες κτλ όλα θα φτιάξουν. Και άμα αρχίσουμε να λειτουργούμε και ως πελάτες τότε ακόμα καλύτερα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest Saxon21

Oτι εχει πει ο ραπτοπουλος για τον μελισσανιδη ειναι σωστο,πιο γυφτος και απο τους γυφτους,στις κρισιμες περιοδους που το ροστερ χρειαζοταν ενισχυση,εκεινος ηταν απων,να θυμηθουμε τον γεναρη του 2018 που εφερε παλι σαπακια και προσπαθουσε ο χιμενεθ χωρις παγκο να παιξει σε 3 διοργανωσεις,να θυμηθουμε τον αυγουστο του 2018 που περιμενε μεχρι την τελευταια ημερα των μεταγραφων για να φερει υπερβαρους ελευθερους απο τα πανερια,τον γεναρη του 2019 που εφερε εναν κριστιστιτς ανετοιμο και μετριο,καλα για αλεφ κλπ ας μην τα πουμε ξανα.

 

post-14-14425775137647_thumb.gifpost-14-14425775410211_thumb.gif

Link to comment
Share on other sites

Ο Σαββίδης «περπατά» με τη νοοτροπία,τη δομή και τα χαρακτηριστικά Κόκκαλη.Η τουλάχιστον αυτό προσπαθεί.
Αργησε να πάρει μπροστά τρια-τεσσερα χρόνια οπως και ο «θείος» αν θυμάστε,93-96, όπου στο διάστημα αυτό πρόκανε και πήρε 2 πρωταθλήματα με την ΑΕΚ ο Μελισσανιδης, όπως και σήμερα καλή ώρα.Τι συμπτώσεις ε; Τότε έδωσε τον Μπάγεβιτς για να λάβει υποσχετικές για το μέλλον. Οι οποίες «εξαργυρωθηκαν παριστάνοντας τον μεγαλομετοχο σημερα του ΟΠΑΠ. (μα, Ιντρακατ υπάρχει ακομα και στο έργο του νεου γηπεδου,σήμερα ε;)

Με τη σέσουλα τα λεφτά τότε ο Σώκρατες (ας όψονται οι απευθείας αναθέσεις επί το 500% σε πραγματικά κοστη). Με την σέσουλα και ο Ιβαν τα λεφτά τα οποία διαχειριζεται,δηλαδη του εδωσαν «να τα κανει κατι».
Και στη μεση-ξανα-μανα- ο Μελισσανίδης.Τι παράξενο,ε; Τοτε νεότερος, με καυλες, με οικονομικα μικρής εμβέλειας, αλλά με όρεξη για «δουλειά» και για «θυσίες» (με ότι αυτο σήμανε τελικά για τον ίδιο και την ομάδα στην πάροδο του χρόνου) 

Σήμερα,ασπρισμένος,»σοφός» και «νουνεχής» (έτσι γενικά χαρακτηρίζεται καμουφλαρισμένα η γεροντικη ανημπόρια) με μεγαλύτερη υποτίθεται οικονομική επιφάνεια και προφανώς περισσότερες «άκρες». Και όμως ο σημερινός μοιάζει σαν καρικατούρα μπροστά σε εκείνον της δεκαετίας του 90. «Λογικο» θα πει κάποιος. «Πέρασαν τα χρόνια»
ΜΑ δεν μιλάω απο πλευρας ορμέμφυτου και εκρηκτικότητας. Μιλάω για την οικονομική κακομοιριά. Για την γυφτοτσιγκουνια, που πλέον πλησιάζει τα όρια για νούμερο στο Δελφινάριο.
Μιλάμε για τσικιρικιτζή με iphone kai bmw (15ετιας). Για μια φιγούρα του Γερο-Λαδα σε συγχρονη εκδοχή. Μιλάμε για «μεγιστάνα» που τριγυρίζει με ζητιανόξυλο στα χέρια. Μιλάμε για οικονομικό παράγοντα που ζητάει «λιγα απο πολλους και πολλα από λίγους». Δεν μας έφτανε ο Τσακαλώτος,έχουμε και τούτον τον πονηρό από πάνω.
Μιλάμε για άνθρωπο που κολάει με τσίχλα τα παπούτσια του,μεχρι να φτασει στο κεφαλόσκαλο. Μιλάμε για έναν κακομοιρη ΟΛΚΗΣ οσο και αν αυτο φαντάζει οξύμορο. Μιλάμε για άνθρωπο-φαρσοκωμωδία
Τέλος πάντων.

Τώρα για σημερα, τί ακριβως θυσιασε ο Αβρααμ από τη Κοκκινια προκειμενου να εχουν ουριο ανεμο τα γιωτ της φαμελιας του,δεν ξέρω.
Το πρωτάθλημα το έχασε στην ουσια αυτοαπενεργοποιημενος. Οχι ότι θα συνέβαινε κατι διαφορετικό αν έστω για τα ματια του κοσμου παριστανε οτι προσπαθει να το παρει-αυτό αλλωστε δεν θα ηταν καλο μήνυμα στους εξω οι οποιοι ηθελαν τον τιτλο-η τους τιτλους ακομα καλυτερα-στην συμπρωτευουσα. Αλλα καλο ειναι να μη προκαλει κανεις την τυχη του,ειδικα οτα εχει ασπρα μαλλια.
Θα έλεγε κανείς μάλιστα πως ότι κατάφερε από πλευράς παρασκηνίου τα τελευταία χρόνια, το παρέδωσε ως «προίκα» στον Σαββίδη. «Αγορά με Leasing» για να το πούμε πιο σωστά. (δεν πιστευω να τρώτε τα παραμύθια με τις κατα καιρους εχθρες και φιλίες τους,ε;)

Είναι αυτός που φτιάχνει τα βαρελότα και τα μοιράζει το Πασχα εξω απο την εκκλησία,με τη προυπόθεση να μη πει κανεις τίποτα στον παπα,γιατι απλα και ο παπας ειναι στο κολπο. Μιλάμε για παιδί-τζιμάνι.

Ετσι βγάζει το ψωμι του γενικά,αυτός ο άνθρωπος, για όποιον δεν το έχει καταλάβει:.
Πείθει τους από «πάνω» του ότι θα μπορούσε να αποδειχθεί-δυνητικά-επικίνδυνος εις το μέλλον και άρα θα μπορούσε να τους φανεί χρησιμος στο παρόν και απ’την άλλη «πείθει» τους απο «κάτω» του οτι θα τους είναι χρησιμος στο αποοότερο μέλλον ειδ’αλλως θα μπορούσε-δυνητικά – να φανεί επικίνδυνος στο παρόν..
Με αποτέλεσμα να κερδίζει και από εδώ και από εκεί.
Δεν ξέρω αν το κατανοείτε.

Οτι κάνει και η καθώς πρέπει μαφία π.χ. από την «διαχείρηση» μιας γειτονιάς,ως τον έλεγχο ολόκληρων αγορών όπλων,ναρκωτικών. σάρκας κλπ.
Τα ίδια και τα ίδια,εκατονταετίες τωρα. Σαματαζής και προστάτης,δύο σε ένα.
Αλλά πάντως έτσι καίγονται τα πούρα. Πουλώντας κυριολεκτικα τον εαυτό σου,ως ενα αδειο κοστουμι.Αερα μπανα.
Θέλει «κοτσια»; Ασφαλώς. Θράσσος θα έλεγα καλύτερα. Πολλοί το προσπαθούν-ησαν και οι περισσότεροι καταλήγουν-ηξαν μινιμουμ γελοιοι μαξιμουμ στον ταφο.-δεν είναι δα και λίγα τα παραδείγματα που ολοι μας θα έχουμε απο προσωπικές εμπειρίες.
Κατα μια εννοια, μπράβο του.

Αλλα οχι και δουλεμα μεταξύ μας. Οχι ετσι γενικα να περνιόμαστε σαν κατι και να περιμενουμε καθολικη αποδοχη.
Να βλέπω μετα απο μια χρονιά πληρους αυτοκαταστροφης ποδοσφαιρικης (αλλα με την εικοσαρα του C.L ΞΑΝΑ στο παντελόνι) να παίζεται αυτο το θέατρο του «αφεντικου» που έτριξε τα δόντια και έστειλε τελεσίγραφα σε εν γνώση του και επιλογη του, μετριους παικτες (το ειπε και ο ιδιος άλλωστε: «δεν νομιζω οτι δεν θελατε.Μαλλον δεν μπορουσατε…»
Και αφου ειναι ετσι ρε μεγάλε,τοτε γιατι ζητας τα ρεστα απο το προσωπικο; Τελικα μπορουν αλλα δεν θελουν ή οντως δεν μπορουν και αν ειναι ετσι,γιατι προσβάλουν αυτοι την φανελα της ΑΕΚ και οχι εσυ πρωτος αλλα και οι αυλικκοι σου που φερατε αυτους τους παικτες.
Με λιγα λογια: Δε ντρεπεσε βρε μασκαρα;

Εντάξει.Παίξτο θύμα, παίξτο θύτης, παίξτο Ιουστινιανός. Παιξτο ότι θέλεις. Αλλά άσε και σε καποιους που δε μασάνε από γελοιότητες να βλέπουμε,να γελάμε και να κρατάμε τα παπάρια μας. Μεινε με τους αυλοκολακες και τους παλαμακιστες που ζουν μεσα απο τις ζωες αλλων.
Αλλα εμας,χέσε μας αδερφε μου. Που θα μου περαστείς ως κατι σημαντικό,λες και δεν εχω δικη μου αξιακή ιεραρχηση εδω και καιρό και περιμενω το βλαχοκουμπούρα από τη Κοκκινια. Να μου πει «τί ειναι ΑΕΚ», «τί είναι προσφυγια» και «τί είναι να είσαι καθαρός και τίμιος» (εδώ,όσοι θέλετε, μπορείτε να βγάλετε τον εγκεφαλό σας βόλτα με το λουράκι)

Φυσικά ο ίδιος πιστεύει πως πάλιωσε σαν καλό κρασι. Οχι ότι έγινε ξύδι. Δε βαριέσαι. Ασ τον να νομίζει. Και η Φουρέιρα λέει ότι τραγουδάει.

Οποτε παιδια, «καλώς» εχοντων των πραγματων-και εχοντας την παρελθούσα εμπειρία- η λογική λέει ότι θα δουμε πρωτάθλημα ξανα σε καμια 5ετια. Ενταξει. Δεν ειναι Ολυμπιακος ο ΠΑΟΚ μητε και πραγματικος Κοκκαλης ο Ιβαν,ουτε και οι κοινωνικες-οικονομικες και κυριως πολιτικες συνθηκες ομοιαζουν, οποτε δεν νομιζω να πέσουμε σε 20ετη νηστεία. Αλλα όπως και να εχει,ένα μικρο σερι ο Ιβαν θα το απαιτησει.
Εν τω μεταξυ ο Μελισσανιδης ολο αυτό το διάστημα που θα τρώει η ομάς φάπες, θα σηκώνει πεταλα και σκέπαστρα και θα κανει γιορτες και θυρανοιξια. Μεσα στη τρελη χαρά οι περισσότεροι.
Τι τα θέτε τα πρωταθλήματα καιμενοι. Δικιο έχει. Σαν 20 τιτλοι είναι το γήπεδο.
Λες και αμα δώσεις την Επιδαυρο στη Τζούλια, θα μεταμορφωθεί σε Κυβέλη.
Δεν βαριέσαι. Καλύτερα τσόντες.

?

Link to comment
Share on other sites

Dear all....

«Εμένα ο «Λύμπε» μου κάνει! Δεν έχω κανένα παράπονο. Είναι έντιμος, δουλεύει σωστά και… that’s all»

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×