Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #2 ​​​🐅🦀🦀


Hades
 Share

Recommended Posts

Guest XAMΠOΣ

Επειδη εδω στην Ελλαδα οι καταναλωτες ειναι βοδια δεν σημαινει οτι και στις αλλες χωρες ειναι ετσι.

 

Ουτε σεντς στον ΜΠΑΚΑΛΗ μεχρι να φυγει.

Link to comment
Share on other sites

αμα δεν ειχαν λεφτα, να το λεγανε, να τους δανειζαμε.

Ετσι ετσι.....και εννοείται με μνημονιο
Link to comment
Share on other sites

Είδα στον ύπνο μου ότι πέθανε ο Μελισσανίδης και έμεινε το γήπεδο ως έχει.

Το νου σας.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είδα στον ύπνο μου ότι πέθανε ο Μελισσανίδης και έμεινε το γήπεδο ως έχει.

Το νου σας.

 

Απο τι πεθανε;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest XAMΠOΣ

Έμφραγμα.

Το διάβαζα στην ΩΡΑ.

Τυχερε ωραιο ονειρο. Εγω βλεπω μονο εφιαλτες

Link to comment
Share on other sites

Flint ολοι εχουμε εμμονες αλλα εσυ φιλε μου εχεις προσωπικα με τον "φιλαθλο" και χανεις πλεον το οποιο δικιο σου. Δικαιωμα σου να μην τον γουσταρεις αλλα κατανταει κουραστικο ...

Αληθεια με ποιον θα ησουν ικανοποιημενος για την ομαδα σου ?? 

Δν θελω αοριστη απαντηση ...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Είμαι τριάντα παρά κάτι και διοικητικά η περίοδος που ζούμε είναι η καλύτερη που θυμάμαι (μαζί με την πρώτη τριετία Ντέμη).

Επειδή δεν έχω πεισθεί προσωπικά πως αυτή η διοικητική σταθερότητα είναι ο κανόνας για την ομάδα μας εξακολουθώ να στηρίζω Μελισσανίδη με τα μπούνια.

Φυσικά δεν γουστάρω πολλά από όσα κάνει, δεν μπορώ όμως να μην του αναγνωρίσω πως σε 5 χρόνια έχει πετύχει ήδη σπουδαία πράγματα.

Το βασικότερο που με κάνει να νιώθω κάπως "ασφαλής" είναι πως γράφει στα παπάρια του την κοινή γνώμη και πράττει αυτό που ο ίδιος θεωρεί σωστότερο για την εταιρεία.

Ξαναλέω για την ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

Και χωρίς υγιή εταιρεία δεν υπάρχει υγιής ομάδα μακροπρόθεσμα.

Μακάρι να μας σταθεροποιήσει σε επίπεδο σοβαρής παρουσίας στο CL, τίτλων και να ολοκληρώσει γήπεδο + προπονητικό, καταφέρνοντας παράλληλα να έχει σταθερά κερδοφόρα την εταιρεία.

Και όταν έρθει η ώρα να την πουλήσει πακέτο σε κάποιον με σοβαρή οικονομική οντότητα να πάμε παρακάτω.

Μέχρι τότε όμως έχουμε δρόμο ακόμα.

Αν εστιάσουμε σε μεμονωμένες στιγμές της πενταετίας Μελισσανίδη θα δούμε πολλές ανορθογραφίες.

Αν δούμε όμως το σύνολο νομίζω πως είμαστε παραπάνω από καλά.

Αν μου έλεγε κάποιος το 2013 πως σε 5 χρόνια θα ήμουν πρωταθλητής, Κυπελλούχος, θα έπαιζα CL, θα σήκωνα γήπεδο, θα είχα ιδιόκτητο προπονητικό επιπλέον 70 στρέμματα για επέκταση και παρόλα αυτά θα γκρίνιαζα επειδή δεν έχω χαφ και εξτρέμ θα κοιτούσα λες και είναι μπαμπουίνος.

Αυτά..

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

Έμφραγμα.

Το διάβαζα στην ΩΡΑ.

Ντροπη....μονο ΚΜ για ενημερωση ακομα και στα όνειρα
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να τα λέμε σωστά, αν κάποιος εκτός Ελλάδας διαβάσει τι έχουμε καταφέρει την τελευταία 5ετια, θα δει τρελό success story. Εμείς γκρινιάζουμε επειδή κοιτάμε καθημερινά τις επιλογές και μας στέλνουν κάτι παρανοϊκές κινήσεις του. :P

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

 

Αν μου έλεγε κάποιος το 2013 πως σε 5 χρόνια θα ήμουν πρωταθλητής, Κυπελλούχος, θα έπαιζα CL, θα σήκωνα γήπεδο, θα είχα ιδιόκτητο προπονητικό επιπλέον 70 στρέμματα για επέκταση

+τον καλύτερο προπονητή της Ελλάδος :D

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για να τα λέμε σωστά, αν κάποιος εκτός Ελλάδας διαβάσει τι έχουμε καταφέρει την τελευταία 5ετια, θα δει τρελό success story. Εμείς γκρινιάζουμε επειδή κοιτάμε καθημερινά τις επιλογές και μας στέλνουν κάτι παρανοϊκές κινήσεις του. :P

 

Εγώ προτιμώ να βλέπω τμηματικά την ιστορία.

Από την πτώση του 2013 φτάσαμε στο πρωτάθλημα του 2018.

Μια πενταετία που έφτασε στο πικ της η ομάδα, μια πενταετία που για να φτάσει εκεί έφαγε και τις τριαροτεσσάρες της όταν επέστρεψε στο Καραϊσκάκης.

Για εμένα στα περσινά πανηγύρια έκλεισε ο πρώτος (πενταετής) κύκλος.

Η ομάδα με μικρά συμβόλαια (τριετή) πήρε το μέγιστο.

Εταιρικά δεν είναι ακόμα σε θέση να πληρώσει την τρομερή υπεραξία που παρήγαγε.

 

Πάμε λοιπόν στα φετινά.

Νέος κύκλος ξεκινά κατά την άποψη μου.

Είμαστε πλέον πρωταθλητές, έχουμε γήπεδο στα σκαριά, έχουμε περιουσιακά στοιχεία (πούλμαν, προπονητικό), επιστροφή στην Ευρώπη, εταιρία σε καλή κατάσταση και μια ομάδα με τρανταχτές μεν ελλείψεις που όμως στην μέτρια της κατάσταση φαίνεται πως είναι εντός των ιστορικών της στάνταρντς (τοπ3). Ειδικά αυτό το τελευταίο όπως είδαμε δεν είναι ούτε εύκολο ούτε απαραίτητα δεδομένο.

Οι τριαροτεσσάρες με την επιστροφή μας στους ομίλους είναι πάντα δυσάρεστες.

Δυσάρεστες ήταν και στο Καραϊσκάκης όμως μόλις επιστρέψαμε στην λίγκα.

Ελπίζουμε να βρούμε τον βηματισμό μας και πλέον να αρχίσουμε να στεκόμαστε αξιόλογα και στο νέο υψηλό (το υψηλότερο) επίπεδο.

Προσωπικά εκτιμώ πως με αυτή την διοίκηση στο τέλος της δεύτερης πενταετίας που ξεκινά φέτος θα δούμε μεγάλα πράγματα.

ΟΚ ίσως τότε να γκρινιάζουμε ξέρω γω επειδή τα έργα στο προπονητικό έχουν καθυστερήσει ή επειδή δεν πήραμε δύο παίχτες τον Γενάρη να διεκδικήσουμε πρόκριση στους 8 του CL και αποκλειστήκαμε με κάτω τα χέρια στους 16 του CL από την Barcelona.

Όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

Και καλά θα κάνουμε και να κράζουμε τότε.

Ωστόσο αν δούμε τον συνολικό "πίνακα" θα καταλάβουμε πως βαδίζουμε σωστά.

 

Θεωρώ πως το φετινό κατά κάποιο τρόπο "restart" έχει να κάνει κυρίως με το ότι η ομάδα δεν ήταν ακόμα εταιρικά έτοιμη να καλύψει οικονομικά πρωταθληματικό ρόστερ.

Εκτιμώ ωστόσο πως σύντομα (εφόσον πλέον η εταιρεία δείχνει να είναι σταθερά κερδοφόρα) θα είμαστε σε αυτή την θέση.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Είμαι τριάντα παρά κάτι και διοικητικά η περίοδος που ζούμε είναι η καλύτερη που θυμάμαι (μαζί με την πρώτη τριετία Ντέμη).

Επειδή δεν έχω πεισθεί προσωπικά πως αυτή η διοικητική σταθερότητα είναι ο κανόνας για την ομάδα μας εξακολουθώ να στηρίζω Μελισσανίδη με τα μπούνια.

Φυσικά δεν γουστάρω πολλά από όσα κάνει, δεν μπορώ όμως να μην του αναγνωρίσω πως σε 5 χρόνια έχει πετύχει ήδη σπουδαία πράγματα.

Το βασικότερο που με κάνει να νιώθω κάπως "ασφαλής" είναι πως γράφει στα παπάρια του την κοινή γνώμη και πράττει αυτό που ο ίδιος θεωρεί σωστότερο για την εταιρεία.

Ξαναλέω για την ΕΤΑΙΡΕΙΑ.

Και χωρίς υγιή εταιρεία δεν υπάρχει υγιής ομάδα μακροπρόθεσμα.

Μακάρι να μας σταθεροποιήσει σε επίπεδο σοβαρής παρουσίας στο CL, τίτλων και να ολοκληρώσει γήπεδο + προπονητικό, καταφέρνοντας παράλληλα να έχει σταθερά κερδοφόρα την εταιρεία.

Και όταν έρθει η ώρα να την πουλήσει πακέτο σε κάποιον με σοβαρή οικονομική οντότητα να πάμε παρακάτω.

Μέχρι τότε όμως έχουμε δρόμο ακόμα.

Αν εστιάσουμε σε μεμονωμένες στιγμές της πενταετίας Μελισσανίδη θα δούμε πολλές ανορθογραφίες.

Αν δούμε όμως το σύνολο νομίζω πως είμαστε παραπάνω από καλά.

Αν μου έλεγε κάποιος το 2013 πως σε 5 χρόνια θα ήμουν πρωταθλητής, Κυπελλούχος, θα έπαιζα CL, θα σήκωνα γήπεδο, θα είχα ιδιόκτητο προπονητικό επιπλέον 70 στρέμματα για επέκταση και παρόλα αυτά θα γκρίνιαζα επειδή δεν έχω χαφ και εξτρέμ θα κοιτούσα λες και είναι μπαμπουίνος.

Αυτά..

Μπουκοφσκι επειδη εγω παρακολουθω την ομαδα 30 χρονια και κατι (απο αποσταση βεβαια μιας και δεν μενω Αθηνα), σε διαβεβαιω οτι μεγαλυτερη περιοδο διοικητης σταθεροτητας και μαλιστα συνδυασμενης και με τιτλους δεν ειχαμε ποτε.Μιλαω για οσα χρονια παρακολουθω εν πληρει συνειδηση την ΑΕΚ, χρονια που φτανουν στη εποχη Ζαφειροπουλου, συγκεκριμενα την περιοδο '86-'87 απο την μεση της περιπου, σεζον που δεν ολοκληρωθηκε οπως θυμουνται οι πιο παλιοι και τερματισαμε στην ως τοτε χειροτερη θεση μας την 7η.Εβλεπα και παλιοτερα την ΑΕΚ θυμαμαι δηλαδη και Μαυρο Εστερχαζι Σαντμπεργκ και Στυλιανοπουλο φυσικα αλλα περισσοτερο αποσπασματικα και απο χαρτακια.Για να φανταστεις γιατι μιλαμε εχω ζησει Αλεφαντο στην ΑΕΚ και πρωτοσελιδο του Δικεφαλου "Ανασταση" η περιπου ετσι στην βραχεια οπως αποδειχτηκε επανεμφανιση του μεγαλου Μαυρου.Γιατι τα λεω αυτα;Για να δεις οτι ειμαι γεννημα θρεμα των πετρινων χρονων (με ενα foreshadowing απο τοτε ειδα οτι θα εχουμε εδρα το ΟΑΚΑ στο μελλον, αφου ουσιαστικα εκει την πρωτοειδα) και της διοικητικης ανυπαρξιας, και οτι πιστευω πως ξερω να εκτιμω μια καλη διοικηση (ακομα και με τα στραβα της) και μια κανονικοτητα.Δυστυχως δεν ειδα η δεν εζησα κατι αντιστοιχο με τον τεραστιο Λουκα Μπαρλο.Μεχρι στιγμης ομως και συνδυαστικα να το δεις με την προηγουμενη θητεια του ο Μελ ειναι αυτος που εχει φτασει πιο κοντα σ' αυτον.Με εργα (γηπεδο, αγορα προπονητικου και επιπλεον εκτασης ακομα και του πουλμαν που καποιοι γελανε), τιτλους στην τρεχουσα θητεια του και σερι τιτλους και παικταραδες αλλα και εργα στο παλιο γηπεδο στην προηγουμενη θητεια του.Μονο το νταμπλ δεν εχει παρει ακομα (το περσινο ηταν απαραδεκτο που χαθηκε, εχασε και του'94 στις λεπτομερειες σε ματς διαφημιση), και την Ευρωπαικη πορεια αν και στην Ευρωπη εχει σταθει αξιοπρεπως και εχει διατηρησει ενα καλο status στην ομαδα μας και στις δυο θητειες του.Ναι λοιπον μαζι με την τριετια Νικολαιδη (με τεραστια διαφορα ομως στην κεφαλαιοποιηση αυτης της σταθεροτητας), ειναι η πιο σταθερη διοικηση και μαλλον η πιο πετυχημενη (σε μεγαλο βαθμο λογω των εργων), στα χρονια που παρακολουθω την ΑΕΚ.Νομιζω πως αν ειχε και ενα σταθερο καλο προπονητη που θα ασχολειται μονο αυτος με το αγωνιστικο, οπως ειχε στην πρωτη του θητεια, θα ειχαμε πετυχει αρκετα περισσοτερα.Θα μπορουσα να γραψω περισσοτερα για να σου δωσω πολλους λογους να συνεχισεις να μην πειθεσαι οτι η διοικητικη σταθεροτητα στην ΑΕΚ ειναι δεδομενη.Δεν ειναι.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

Εγώ προτιμώ να βλέπω τμηματικά την ιστορία.

Από την πτώση του 2013 φτάσαμε στο πρωτάθλημα του 2018.

Μια πενταετία που έφτασε στο πικ της η ομάδα, μια πενταετία που για να φτάσει εκεί έφαγε και τις τριαροτεσσάρες της όταν επέστρεψε στο Καραϊσκάκης.

Για εμένα στα περσινά πανηγύρια έκλεισε ο πρώτος (πενταετής) κύκλος.

Η ομάδα με μικρά συμβόλαια (τριετή) πήρε το μέγιστο.

Εταιρικά δεν είναι ακόμα σε θέση να πληρώσει την τρομερή υπεραξία που παρήγαγε.

 

Πάμε λοιπόν στα φετινά.

Νέος κύκλος ξεκινά κατά την άποψη μου.

Είμαστε πλέον πρωταθλητές, έχουμε γήπεδο στα σκαριά, έχουμε περιουσιακά στοιχεία (πούλμαν, προπονητικό), επιστροφή στην Ευρώπη, εταιρία σε καλή κατάσταση και μια ομάδα με τρανταχτές μεν ελλείψεις που όμως στην μέτρια της κατάσταση φαίνεται πως είναι εντός των ιστορικών της στάνταρντς (τοπ3). Ειδικά αυτό το τελευταίο όπως είδαμε δεν είναι ούτε εύκολο ούτε απαραίτητα δεδομένο.

Οι τριαροτεσσάρες με την επιστροφή μας στους ομίλους είναι πάντα δυσάρεστες.

Δυσάρεστες ήταν και στο Καραϊσκάκης όμως μόλις επιστρέψαμε στην λίγκα.

Ελπίζουμε να βρούμε τον βηματισμό μας και πλέον να αρχίσουμε να στεκόμαστε αξιόλογα και στο νέο υψηλό (το υψηλότερο) επίπεδο.

Προσωπικά εκτιμώ πως με αυτή την διοίκηση στο τέλος της δεύτερης πενταετίας που ξεκινά φέτος θα δούμε μεγάλα πράγματα.

ΟΚ ίσως τότε να γκρινιάζουμε ξέρω γω επειδή τα έργα στο προπονητικό έχουν καθυστερήσει ή επειδή δεν πήραμε δύο παίχτες τον Γενάρη να διεκδικήσουμε πρόκριση στους 8 του CL και αποκλειστήκαμε με κάτω τα χέρια στους 16 του CL από την Barcelona.

Όλα μέσα στο πρόγραμμα είναι.

Και καλά θα κάνουμε και να κράζουμε τότε.

Ωστόσο αν δούμε τον συνολικό "πίνακα" θα καταλάβουμε πως βαδίζουμε σωστά.

 

Θεωρώ πως το φετινό κατά κάποιο τρόπο "restart" έχει να κάνει κυρίως με το ότι η ομάδα δεν ήταν ακόμα εταιρικά έτοιμη να καλύψει οικονομικά πρωταθληματικό ρόστερ.

Εκτιμώ ωστόσο πως σύντομα (εφόσον πλέον η εταιρεία δείχνει να είναι σταθερά κερδοφόρα) θα είμαστε σε αυτή την θέση.

 

Μακαρι αυτη η νεα πενταετια να φερει και αλλους τιτλους και ευρωπαικη πορεια μεχρι ημιτελικα τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Για να τα λέμε σωστά, αν κάποιος εκτός Ελλάδας διαβάσει τι έχουμε καταφέρει την τελευταία 5ετια, θα δει τρελό success story. Εμείς γκρινιάζουμε επειδή κοιτάμε καθημερινά τις επιλογές και μας στέλνουν κάτι παρανοϊκές κινήσεις του. :P

Γκρινιαζουμε γιατι υπαρχει το ιντερνετ και ασχολουμαστε καθημερινα.Τωρα μεγενθυνονται ολα και επισης θελουμε να εχουμε λογο για τα παντα.Δεν ειναι κακο να εχουμε απαιτησεις, ειναι κακο ομως η ισοπεδωση.Γενικα μιλαω με αφορμη το ποστ σου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μαν οφ φειθ

σταθεροτηττα διοικητικη ειχαμε με ΕΝικ-Νετμεντ.

Ναι μεν αλλα.Ειναι περιπου μια τριετια, με αρκετες αλλαγες στην διοικηση απο την οποια περασε και ο Μελ και επισης και μονο που υπαρχει η διαδοχη απο την ENIC στην Νετμεντ μεσα σε μολις δυο χρονια δεν ειναι ακριβως και σταθεροτητα.Θελω να πω οσο να ναι μια μεταβιβαση σου δημιουργει μια ανησυχια.Χρηματα βεβαια περασαν πολλα εκεινα τα χρονια απο την ΑΕΚ και νομιζω θα συμφωνησεις και συ οτι αυτες οι ιδιοκτησιες ηταν μεγαλη χαμενη ευκαιρια.Γι αυτο και το ναι μεν αλλα.Μπορει να ειχαμε και γηπεδο απο τοτε.Καλα σε σχεση με ολα αυτα που περασαμε ηταν βραχος.Περιεργα συναισθηματα για εκεινα τα χρονια αλλα κανονικη ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

  • nikos pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×