Jump to content

Champions League


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Η αληθεια ειναι οτι δεν ειδαμε καποιο επιθετικο πλανο απο τους 2 προπονητες

Link to comment
Share on other sites

 

"Πηρε ο Καπελο πρωταθλημα και τον σφυριζε ολο το Μπερναμπεου, πηρε ο Μου τα παντα και δεν τον γουσταρε ανθρωπος γιατι επαιζε πισω."

 

 

 

Τον Μουρινιο ενα μερος του κοσμου τον γουσταρε (ειχαν χωριστει οι μαδριτιστας) γιατι ανεβασε επιπεδο την Ρεαλ, η οποία ειχε καταντησει να μην φθανει ουτε στους 8 της ευρωπης.

Χωρις αυτον θα αργουσε να ξαναβρει τον δρομο της η Ρεαλ και ας μην πρόλαβε να σηκωσει ευρωπαικη κουπα.

Link to comment
Share on other sites

Otan phge o Mou sthn Real mono 3 paiktes eixan paiksei apo quarter final kai pano. O Cas, o Ronaldo me thn Utd kai o Alonso me thn Liverpool. Oi ypoloipoi oute quarter final den eixan paiksei.

Link to comment
Share on other sites

Η ωρα της απονομής στο Μπερναμπέου

 

Asi gana madrid, ετσι νικαει η μαδριτη, φωναζουν

Εμεις θα λεγαμε, "ετσι γαμαει" :)

Link to comment
Share on other sites

Το asi gana madrid, το λενε και ειρωνικά οι αντίπαλοι, οταν πάρει κανα πεναλντι η Ρεαλ.

Εχει ιστορια το συνθημα, ειναι απο τα παλιοτερα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Ρε κούκι εκτός από ΑΕΚ τίποτα άλλο καλό έχεις? Και ρεαλ και μαν γιου τι σου συνεβει μικρός?

Link to comment
Share on other sites

Τέσπα τελείωσε το πήραν όπως το πήραν να το χαρούν γιατί δε νομίζω να συνεχιστεί αυτό το φάρδος. Η κατάρα του Φαραώ θα πιάσει την κατάρα του Μπέλα Γκούντμαν. Βάλτε και την κατάρα του Άδη

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που στα social media το δηλητήριο πέφτει ποτάμι εναντίον του Σέρχιο Ράμος τρεις θρυλικές μορφές του αγγλικού ποδοσφαίρου τον έβγαλαν λάδι. Στο στούντιο του αγγλικού BT Sports βρέθηκαν σε ρόλο σχολιαστών οι Φρανκ Λάμπαρντ, Στίβεν Τζέραρντ και Ρίο Φέρντιναντ, οι οποίοι δεν είδαν πρόθεση στην ενέργεια του αρχηγού της Ρεάλ Μαδρίτης: «Δεν βλέπω πρόθεση. Ο Ράμος ήρθε κοντά, όπως κάθε αμυντικός πρέπει να κάνει και μερικές φορές όταν έρχεσαι σε επαφή τότε τα χέρια κλειδώνουν. Θα έλεγα ότι είναι περισσότερο άτυχος από τον τρόπο που πέφτει», ήταν τα λόγια του Φρανκ Λάμπαρντ, με τα οποία συμφώνησε και ο Στίβεν Τζέραρντ: «Όχι, δεν βλέπω κάποια πρόθεση. Δεν πιστεύω ότι ήθελε στα αλήθεια να προκαλέσει αυτόν τον τραυματισμό».

 

Ερωτηθείς για την εικόνα του Σέρχιο Ράμος να αστειεύεται με τον βοηθό, την ώρα της αναγκαστικής αλλαγής του Μοχάμεντ Σαλάχ, ο Ρίο Φέρντιναντ εξέφρασε την άποψη ότι πρόκειται για δύο ξεχωριστά περιστατικά: «Δεν θα συνέδεα τα δύο περιστατικά. Νομίζω ότι ήταν μία καλή αμυντική ενέργεια από τον Ράμος και δεν πιστεύω ότι ήθελε να τραυματίσει τον Σαλάχ».

Link to comment
Share on other sites

Την ώρα που στα social media το δηλητήριο πέφτει ποτάμι εναντίον του Σέρχιο Ράμος τρεις θρυλικές μορφές του αγγλικού ποδοσφαίρου τον έβγαλαν λάδι. Στο στούντιο του αγγλικού BT Sports βρέθηκαν σε ρόλο σχολιαστών οι Φρανκ Λάμπαρντ, Στίβεν Τζέραρντ και Ρίο Φέρντιναντ, οι οποίοι δεν είδαν πρόθεση στην ενέργεια του αρχηγού της Ρεάλ Μαδρίτης: «Δεν βλέπω πρόθεση. Ο Ράμος ήρθε κοντά, όπως κάθε αμυντικός πρέπει να κάνει και μερικές φορές όταν έρχεσαι σε επαφή τότε τα χέρια κλειδώνουν. Θα έλεγα ότι είναι περισσότερο άτυχος από τον τρόπο που πέφτει», ήταν τα λόγια του Φρανκ Λάμπαρντ, με τα οποία συμφώνησε και ο Στίβεν Τζέραρντ: «Όχι, δεν βλέπω κάποια πρόθεση. Δεν πιστεύω ότι ήθελε στα αλήθεια να προκαλέσει αυτόν τον τραυματισμό».

 

Ερωτηθείς για την εικόνα του Σέρχιο Ράμος να αστειεύεται με τον βοηθό, την ώρα της αναγκαστικής αλλαγής του Μοχάμεντ Σαλάχ, ο Ρίο Φέρντιναντ εξέφρασε την άποψη ότι πρόκειται για δύο ξεχωριστά περιστατικά: «Δεν θα συνέδεα τα δύο περιστατικά. Νομίζω ότι ήταν μία καλή αμυντική ενέργεια από τον Ράμος και δεν πιστεύω ότι ήθελε να τραυματίσει τον Σαλάχ».

Άντε γιατί θα ξεχάσουμε και αυτά που ξέρουμε τόσα χρόνια στο ποδόσφαιρο. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κούκι εκτός από ΑΕΚ τίποτα άλλο καλό έχεις? Και ρεαλ και μαν γιου τι σου συνεβει μικρός?

 

Poios sou eipe oti eimai Real re gaou? San tous gyftous ta mpaokia kaneis apo exthes. Den se eklepse kaneis. Trypio fyskoula eixes kai ean vasizete h omada sou se enan paikth mono e ti na sou po.

 

Kai sto eipa kai exthes. Me thn Liverpool eimouna alla eleos

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ρε κούκι εκτός από ΑΕΚ τίποτα άλλο καλό έχεις? Και ρεαλ και μαν γιου τι σου συνεβει μικρός?

 

Λοιπόν,  αυτό που μου συνέβη ήταν ότι μεγάλωσα σε σπιτι που βλέπαμε μπάλα όταν (σπανίως τότε) έδειχνε διεθνείς αγώνες.

 

Ρεάλ έγινα εκείνη την μαγική βραδιά βλεποντας τη ρεβάνς του 5-1 στη Γερμανία

 

Man Utd παρακολουθώντας τελικό κυπέλλου Αγγλίας με Εβερτον και το γκολ του Whiteside

 

Συνεχίζω να τις υποστηρίζω και ειδικά στην εποχή μας (τουλάχιστον στην Ελλάδα) το να υποστηρίζεις Ρεάλ είναι πράξη αντίστασης  :lol:  :lol:

Edited by moukie
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και τον Αδη που ειναι να πεθανει απο χτες λογω Liverpool ενω φετος σηκωσε πρωταθλημα η ΑΕΚ ξερω γω.

Αδη βρες το επιτελους.

Link to comment
Share on other sites

H Ρεάλ στον τελικό του 2014...

 

Real Madrid (4-3-3):

Casillas 

Carvajal 

Varane

Ramos

Coentrao

Modric 

Khedira 

Di Maria

Bale 

Benzema

Ronaldo

 

Subs:

Diego Lopez 

Pepe 

Marcelo

Arbeloa

Morata

Iscο

Illarramendi

 

Οκτώ από τους χθεσινούς βασικούς ήταν και τότε, ο Μαρσέλο  και ο Ίσκο στη Λισαβόνα είχαν μπει αλλαγή στο δεύτερο ημίχρονο στο 59'. 

 

Δε σας βάζω το 2016 και το 2017 για ευνόητους λόγους. 

 

Οι τύποι είναι επαγγελματίες νικητές. 

Link to comment
Share on other sites

 

 

Συνεχίζω να τις υποστηρίζω και ειδικά στην εποχή μας (τουλάχιστον στην Ελλάδα) το να υποστηρίζεις Ρεάλ είναι πράξη αντίστασης  :lol:  :lol:

Αυτό. 

 

:lol:  :lol:  :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι απο Ισπανια συμπαθουσα την Λα Κορουνια του Ιρουρετα αλλα στην πραγματικοτητα γουσταρα Βαλενθια. Κατι το σημα (μπατμανικος ημουν) κατι οι δυο χαμενοι τελικοι και το κλαμα του Σαντιαγκο με εκαναν να την συμπαθησω. Ηταν και το πορτοκαλι το χρωμα (αυτοι και οι Ολλανδοι) ε εκατσε και εδεσε. Στην πορεια καπου αποστασιοποιηθηκα.

Τα τελευταια χρονια, επειδη μου την εχει σπασει ο καταλανικος πατριωτισμος των Ελληνων (ελεος και ημαρτον μαζι) στηριζω Ρεαλ επειδη ετσι γαμαει η Ρεαλ. Πουτσα μου και να διαλυθουν οι Μαδριλενοι δηλαδη, αλλα σαν το κλαμα των ελληνοκαταλανων οταν η Ρεαλ γαμαει δεν εχει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Δείτε για να καταλάβετε τι κάναμε στην Φιλαδέλφεια πριν 3 βδομάδες !!!

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν,  αυτό που μου συνέβη ήταν ότι μεγάλωσα σε σπιτι που βλέπαμε μπάλα όταν (σπανίως τότε) έδειχνε διεθνείς αγώνες.

 

Ρεάλ έγινα εκείνη την μαγική βραδιά βλεποντας τη ρεβάνς του 5-1 στη Γερμανία

 

Man Utd παρακολουθώντας τελικό κυπέλλου Αγγλίας με Εβερτον και το γκολ του Whiteside

 

Συνεχίζω να τις υποστηρίζω και ειδικά στην εποχή μας (τουλάχιστον στην Ελλάδα) το να υποστηρίζεις Ρεάλ είναι πράξη αντίστασης  :lol:  :lol:

Εποχες, με καγκελα στα πέταλα στα μεγαλα ευρωπαικα γηπεδα.

Ειδικα το μπερναμπεου φαινεται τελειως διαφορετικο, ορθιοι και στα δυο πεταλα, λαικος κοσμος στις εξεδρες με μαλλον φθηνο σε σχεση με τωρα εισιτηριο, κολαση το γηπεδο. Υποθετω καθολου ή ελαχιστοι τουριστες στις εξεδρες σε αντιθεση με σημερα.

Το μονο κοινό τότε και σήμερα η κυριαρχία της ισπανικής σημαίας στην εξεδρα, ομαδα της μαδριτης, αντιπροσωπευει και συμβολιζει παντα την ενοτητα της ισπανιας κτλ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι απο Ισπανια συμπαθουσα την Λα Κορουνια του Ιρουρετα αλλα στην πραγματικοτητα γουσταρα Βαλενθια. Κατι το σημα (μπατμανικος ημουν) κατι οι δυο χαμενοι τελικοι και το κλαμα του Σαντιαγκο με εκαναν να την συμπαθησω. Ηταν και το πορτοκαλι το χρωμα (αυτοι και οι Ολλανδοι) ε εκατσε και εδεσε. Στην πορεια καπου αποστασιοποιηθηκα.

Τα τελευταια χρονια, επειδη μου την εχει σπασει ο καταλανικος πατριωτισμος των Ελληνων (ελεος και ημαρτον μαζι) στηριζω Ρεαλ επειδη ετσι γαμαει η Ρεαλ. Πουτσα μου και να διαλυθουν οι Μαδριλενοι δηλαδη, αλλα σαν το κλαμα των ελληνοκαταλανων οταν η Ρεαλ γαμαει δεν εχει.

Εγω δεν καταλαβαινω ουτε τον... καταλανικο πατριωτισμο των ελληνων ουτε τον..ισπανικο πατριωτισμο και αντικαταλανισμο αλλων ελληνων. Ελεος και ημαρτον και για τα δυο.

Link to comment
Share on other sites

Το δευτερο δεν ειναι ισπανικος πατριωτισμος.

Ειναι οτι εχουμε βαρεθει στην χωρα αυτη τους κλαψες.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ αυτό που δεν καταλαβαίνω, είναι πως γίνεται κάποιος, σε αγώνα ρεαλ Λίβερπουλ, να φτανει σε τέτοιο επίπεδο αγανακτησης που να λέει "γαμω τα πεθαμένα σας".

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×