Jump to content

Champions League


GIANNHS
 Share

Recommended Posts

Έχουν, το ξερω εγώ. Είναι πληροφορία που μπορείς να την βρεις σχετικα ευκολα στο διαδικτυο

Link to comment
Share on other sites

Έχουν, το ξερω εγώ. Είναι πληροφορία που μπορείς να την βρεις σχετικα ευκολα στο διαδικτυο

Αφου το εχεις βρει ετσι θα ναι.

Ειναι πολλοι ομως οι λατινοαμερικανοι παικτες που απεκτησαν ισπανικη εθνικοτητα;;

Οι μεγαλες ισπανικες ομαδες, αυτες που πρωταγωνιστουν στην ευρωπη, στηριζονται κυριως  σε λατινοαμερικανους ποδοσφαιριστες, πολιτογραφημενους ισπανούς;;

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω εγώ, το λέει η Ισπανικη κυβέρνηση στις εξαιρέσεις που έχει για τους τρόπους που αποκτα καποιος Ισπανικη υπηκοότητα.

 

20 και χρόνια μετά τον Μποσμαν, με την Ρεάλ στον τελικό να χρησιμοποιεί τόσους μη Ισπανούς, δεν έχει νόημα να μου κάνεις τις ερωτήσεις αυτές, όπως δεν έχει και νόημα να ψάχτείς να διαφωνήσεις μαζί μου

Link to comment
Share on other sites

Δεν το λέω εγώ, το λέει η Ισπανικη κυβέρνηση στις εξαιρέσεις που έχει για τους τρόπους που αποκτα καποιος Ισπανικη υπηκοότητα.

 

20 και χρόνια μετά τον Μποσμαν, με την Ρεάλ στον τελικό να χρησιμοποιεί τόσους μη Ισπανούς, δεν έχει νόημα να μου κάνεις τις ερωτήσεις αυτές, όπως δεν έχει και νόημα να ψάχτείς να διαφωνήσεις μαζί μου

Δεν ειπα οτι το λες εσυ, ειπα οτι το εχεις βρει και οτι ετσι θα ειναι.

Δεν ειναι προσωπικο, συζητηση κανουμε, μπορει να κανω λαθος μπορει και συ να κανεις.  Για αυτο ρωταω αν οι μεγαλες ισπανικες ομαδες στηριζονται κυριως σε λατινοαμερικανους παικτες που εχουν αποκτησει ισπανικη εθνικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εννοειται δεν ειναι προσωπικο.

Το ερωτημα σου δεν στέκει. Δεν έχουν ανάγκη οι Ισπανικες ομαδες την πολιτογράφηση. Ο Μποσμαν και η επεκταση των ξενων τους επιτρεπει να κανουν ομαδαρες ετσι και αλλιώς.

Ο Μιτσακλας ομως διαφωνώντας μαζί σου, σου είπε χωρίς Μποσμαν και διπλασιασμο ξενων οι Ισπανοι δεν θα κανανε οτι κανανε.

Και εγώ είπα οτι ειδικα χωρις Μποσμαν και διπλασιασμό ξενων, οι Ισπανοι θα είχαν ένα ασυγκριτο πλεονέκτημα.

Ελπίζω τώρα να έγινα κατανοητός.

Link to comment
Share on other sites

Θα ηταν πιθανο να ισοπεδωσουν τους αλλους καποια στιγμη  λογω προσβασης στην αγορα της λατινικης αμερικης.

Link to comment
Share on other sites

Διαφορά ποιότητας υπάρχει, αυτό είναι το βασικό. 

Οι ιταλικές ομάδες έχουν υποστεί καθίζηση, για χρόνια βρίσκονται στην 4η θέση της ειδικής βαθμολογίας της ΟΥΕΦΑ με χαώδη διαφορά ακόμα και από την Γερμανία. Οι μεσαίες ιταλικές ομάδες δεν φτάνουν ούτε στα προημιτελικά του europa εδώ και 15ετια, μην πώ παραπάνω, δεν συζητάμε τώρα για τελικούς κτλ. Η ξεφτίλα έφτασε στο αποκορύφωμα με τον αποκλεισμό της εθνικής ομάδας από το μουντιάλ. Πλέον μόνο η Γιουβέντους υπάρχει σε σοβαρό επίπεδο και πρέπει να ξαναδούν σοβαρά το ποδόσφαιρό τους. Πρώτοι οι ίδιοι το λένε.

Η Μίλαν συγκεκριμένα σέρνεται και καμία επιτυχία δεν κάνει στις ευρωπαικές διοργανώσεις εδώ και χρόνια.

Οι Άγγλοι θα ανακάμψουν λογικά, μιάς και έχουν επενδύσει πλέον στους καλούς προπονητές (ενώ παλαιότερα γελούσε ο πλανήτης). Δεν αποκλείονταν πάντα από ισπανικές ομάδες, μέχρι και από γαλλικές έχουν αποκλειστεί με κάτω τα χέρια, έχουν αποκλειστεί από τους ομίλους πάμπολες φορές, δεν είναι τυχαία αυτά.

Λίγο η τακτική οπισθοδρόμηση, λίγο η αφοσίωση στις εσωτερικές διοργανώσεις και βλέπεις τα αποτελέσματα. Επίσης λόγω παράδοσης παίζουν στα κόκκινα τον χειμώνα όταν οι άλλοι κάνουν διακοπές και αυτό είναι ντεσαβανταζ που το έχει θίξει και ο Μουρίνιο.

Όσα politics και να υπάρχουν, δεν νομίζω η Ατλέτικο για παράδειγμα να ήθελε φέτος να αποκλειστεί στους ομίλους από Ρόμα και Τσέλσι και να συνεχίσει στο europa. Εφόσον συνέχισε στο europa όμως, είχε διαφορά ποιότητας από τους υπόλοιπους, δεν σνόμπαρε το κύπελλο και το πήρε άνετα. Όπως είχε κάνει για παράδειγμα και η United. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Όσα politics και να υπάρχουν, δεν νομίζω η Ατλέτικο για παράδειγμα να ήθελε φέτος να αποκλειστεί στους ομίλους από Ρόμα και Τσέλσι και να συνεχίσει στο europa. Εφόσον συνέχισε στο europa όμως, είχε διαφορά ποιότητας από τους υπόλοιπους, δεν σνόμπαρε το κύπελλο και το πήρε άνετα. Όπως είχε κάνει για παράδειγμα και η United. 

Έχω την αίσθηση ότι αυτή η μαλακία με το σνομπάρισμα του Γιουρόπα πρέπει να είναι άλλη μια ελληνική παπαριά. 

Ακόμα και ο Γκάμπι που είπε ότι το Γιουρόπα είναι σκατά και τελικά παραδέχθηκε ότι τα μπουκώθηκε, μάλλον εξαίρεση πρέπει να είναι στον κανόνα που θέλει τα σοβαρά κλαμπ όταν βρεθούν στο Γιουρόπα να το παίρνουν πολύ στα σοβαρά. 

Link to comment
Share on other sites

Οι Ισπανοί φαίνεται να το παίρνουν στα σοβαρά. Ίσως να παίζει ρόλο ότι δεν έχουν τόσο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα και τους παίρνει να επικεντρώνονται εκεί. Αλλά η Νάπολι αποκλείστηκε στο Τσαμπιονς Λιγκ και έπαιξε europa φέτος, δεν έπρεπε να φτάσει μέχρι τα ημιτελικά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ βάση δυναμικής? Στους 32 μαζί με εμάς αποκλείστηκε με κάτω τα χέρια. Ε αυτό δεν είναι θέμα της ουέφα.

Link to comment
Share on other sites

Οι Ισπανοί φαίνεται να το παίρνουν στα σοβαρά. Ίσως να παίζει ρόλο ότι δεν έχουν τόσο ενδιαφέρον στο πρωτάθλημα και τους παίρνει να επικεντρώνονται εκεί. Αλλά η Νάπολι αποκλείστηκε στο Τσαμπιονς Λιγκ και έπαιξε europa φέτος, δεν έπρεπε να φτάσει μέχρι τα ημιτελικά ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ βάση δυναμικής? Στους 32 μαζί με εμάς αποκλείστηκε με κάτω τα χέρια. Ε αυτό δεν είναι θέμα της ουέφα.

Η ναπολι το θυσιασε οντως για την μεγαλη κουπα.Το να παρεις αγγλικο,ισπανικο,ιταλικο ειναι πιο σημαντικο απο το ουεφα.Τι ουεφα πια ομως δινει εξοδο τσλ και εχει γινει σημαντικο και για τους αγγλους.Δες μαν γιου.

Link to comment
Share on other sites

Του χρονου τρεις ισπανικες εχουν εναν παραπανω λογο να θελουν το τσου λου.

Η Ρεαλ επειδη ο τελικος γινεται στη μαδριτη αλλά και στο νεο γηπεδο  της "αγαπημενης" συμπολιτισσας Ατλετικο, 

η Ατλετι προφανως επειδη γινεται στην εδρα της, οπου ονειρευεται να σηκωσει το πρωτο της.

Η Μπαρσα για να το σηκωσει μεσα στη μαδριτη, εστω και αν δεν ειναι στο μπερναμπεου, οπως ονειρευοντουσαν το 2010 οι καταλανοι και τους στερησε ο Μοου με την Ιντερ.

Link to comment
Share on other sites

Η Real θα σηκώσει το 4ο του χρόνου.

Το διαβάσατε πρώτοι εδώ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Του χρόνου θα μείνει μαδρίτη η κούπα αλλά θα πάρει ο Αθλητικος και οχι ο Βασιλικός.

Και το 2020 θα το πάρει η Βαρκελώνη.

Link to comment
Share on other sites

Με περίοδο έπαιζε ο Κάριους, όχι με διάσειση.

ΟΚ και η Γιουβέντους πέρσι 4 άρπαξε και είχανε πάει και τίγκα καυλωμένοι ότι θα το πάρουν και μια αξιοπρέπεια την κράτησαν.

Δεν είναι ανάγκη η Λίβερπουλ δηλαδή να το κάνει ακόμα χειρότερο από όσο της συνέβη στο Κίεβο.

Edited by MITSAKLAS
Link to comment
Share on other sites

Τι χειρότερο;; Εχασαν εναν τελικο απέναντι σε μια ομαδα που ηταν το φαβορί.

Link to comment
Share on other sites

Τι χειρότερο;; Εχασαν εναν τελικο απέναντι σε μια ομαδα που ηταν το φαβορί.

Χειρότερο και από την ήττα είναι αυτά τα καραγκιοζιλίκια για διασείσεις, καρατιές του Ράμος κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Και η ηττα σε εναν τελικο με αντιπαλο που ειναι φαβορι, στο προγραμμα ειναι

Link to comment
Share on other sites

Και η ηττα σε εναν τελικο με αντιπαλο που ειναι φαβορι, στο προγραμμα ειναι

Βρε Νίκο μου, δε λέω για την ήττα καθ' αυτή. Μέσα στο πρόγραμμα είναι. 

Για την προσπάθεια να δικαιολογηθούν τα αδικαιολόγητα λέω και το όριο που υπάρχει εκεί με την γελοιότητα-γραφικότητα. 

Αν ο Κάριους έπαιζε με διάσειση στο τελικό, τότε πρέπει να έχει παίξει με διάσειση το 95% των παιχνιδιών που έχει αγωνιστεί γιατί και σε αυτά τις ίδιες και χειρότερες παπαριές έχει κάνει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Βρε Νίκο μου, δε λέω για την ήττα καθ' αυτή. Μέσα στο πρόγραμμα είναι. 

Για την προσπάθεια να δικαιολογηθούν τα αδικαιολόγητα λέω και το όριο που υπάρχει εκεί με την γελοιότητα-γραφικότητα. 

Αν ο Κάριους έπαιζε με διάσειση στο τελικό, τότε πρέπει να έχει παίξει με διάσειση το 95% των παιχνιδιών που έχει αγωνιστεί γιατί και σε αυτά τις ίδιες και χειρότερες παπαριές έχει κάνει. 

Ε ναι, γενικά πάσχει το παιδί :lol:

Link to comment
Share on other sites

Γενικα οι ηττημενοι εχουν μια ταση να ψαχνουν για τα (παντα) απροσμενα αιτια της ηττας.

Link to comment
Share on other sites

Με διάσειση παίζει να αγωνιζόταν ο Ντάρμπισιρ στο τελικό του 2009 που από τις 5 μπάλες που έβλεπε να του έρχονται στο κεφάλι, πέτυχε την μοναδική που ήταν κανονική. 

Ο Κάριους παίζει με κάλο στον εγκέφαλο. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

 

Ο Κάριους παίζει με κάλο στον εγκέφαλο. 

Δινεις δικαιολογιες και εσυ, τωρα.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D featured this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×