Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


George_D
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, Skepastos said:

 

Απο την άλλη ρε αλάνια πόσο τυχεροί είμαστε που έχουμε θαυμάσει (όλες οι γενιές) στην ΑΕΚάρα τους καλύτερους επιθετικούς (σκόρερ) που πέρασαν απο Ελλάδα. Είτε Ελληνες είτε ξένους. Και όχι 1-2. Καμία ομάδα τόσους πολλούς

Νεστοριδης - Μαύρος - Παπαιωαννουοι πιο τρανταχτοί

Κολοκοτρώνη-Παπαφλέσσα-Διάκο οι λίγο μεγαλύτεροι

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Skepastos said:

 

Απο την άλλη ρε αλάνια πόσο τυχεροί είμαστε που έχουμε θαυμάσει (όλες οι γενιές) στην ΑΕΚάρα τους καλύτερους επιθετικούς (σκόρερ) που πέρασαν απο Ελλάδα. Είτε Ελληνες είτε ξένους. Και όχι 1-2. Καμία ομάδα τόσους πολλούς

Νεστοριδης - Μαύρος - Παπαιωαννου - Βατραχος - Δημητριάδης - Νικολαιδης - Κωστής - Μπλάνκο οι πιο τρανταχτοί

Ειμαστε με διαφορα η πρωτη ομαδα σε πρωτους σκορερ.

20 φορες εμεις,

15 φορες ο βαζελος,

15 φορες ο γαυρος,

4 φορες ο Πανιωνιος,

2 φορες ο Ποακ και ο Εθνικος,

1 φορα οι Αρης, Αστερας Τριπολης, Καλλιθεα, Ξανθη, Ολυμπιακος βολου, ΟΦΗ.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nedved21 said:

Ειμαστε με διαφορα η πρωτη ομαδα σε πρωτους σκορερ.

20 φορες εμεις,

15 φορες ο βαζελος,

13 φορες ο γαυρος,

4 φορες ο Πανιωνιος,

2 φορες ο Ποακ και ο Εθνικος,

1 φορα οι Αρης, Αστερας Τριπολης, Καλλιθεα, Ολυμπιακος βολου, ΟΦΗ.

 

ακομα? θα ορκιζομουν οτι μας εφτασαν, ειδικα οι γαυροι

Link to comment
Share on other sites

Απο το 08-09 εχουμε να βγαλουμε πρωτο σκορερ εμεις,

σπασαμε αρνητικο ρεκορ,

το προηγουμενο ηταν μια 10ετια χωρις να βγαλουμε πρωτο σκορερ την περιοδο 65-75.

Link to comment
Share on other sites

Θα ξενερώσω το Κωστής φαν κλαμπ του ΚουΜου, αλλά εγώ δεν τον θεωρούσα τόοοσο καλό παίχτη. Δεν λέω ότι δεν ήταν παιχταράς, αλλά όχι στο μέγεθος που λέτε. Ήταν και λίγο σοφτ. Τεσπα, γούστα είναι αυτά από ένα σημείο και μετά.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, SpiRos said:

Θα ξενερώσω το Κωστής φαν κλαμπ του ΚουΜου, αλλά εγώ δεν τον θεωρούσα τόοοσο καλό παίχτη. 

 

takis.gif

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, nikos said:

ακομα? θα ορκιζομουν οτι μας εφτασαν, ειδικα οι γαυροι

Όχι ακόμα,αλλα έχουν αρχίσει να μας πλησιάζουν. 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, SpiRos said:

Θα ξενερώσω το Κωστής φαν κλαμπ του ΚουΜου, αλλά εγώ δεν τον θεωρούσα τόοοσο καλό παίχτη. Δεν λέω ότι δεν ήταν παιχταράς, αλλά όχι στο μέγεθος που λέτε. Ήταν και λίγο σοφτ. Τεσπα, γούστα είναι αυτά από ένα σημείο και μετά.

Αν δεν ήταν σοφτ θα ταν παγκόσμια κλάση ο Κωστης. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Αν δεν ήταν σοφτ θα ταν παγκόσμια κλάση ο Κωστης. 

Και ο McManaman soft ηταν :D 

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Όχι ακόμα,αλλα έχουν αρχίσει να μας πλησιάζουν. 

Θελει αρκετα χρονια για να σε φτασει καποιος απο τους 2.

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν λέω παγκόσμια κλάση, εννοώ ότι θα παιζε άνετα σε πρωταθλήματα όπως το ισπανικό, το αγγλικό ή το ιταλικό, και όχι σε ομαδα που θα πάλευε να σωθεί. Για την Ελλάδα και ετσι ήταν πολύ μεγάλος παίκτης, 19 και 21 γκολ στο πρωτάθλημα  το 95-96 και το 96-97 χωρίς να εκτελεί καν πέναλτι, σκόραρε συχνά και σε ντέρμπι, ενώ το 97-98 πριν τραυματιστεί και καταστραφεί η καριέρα του νομίζω ότι ήταν πρώτος σκόρερ ή από τους πρώτους 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

γουστο ειναι πραγματι Σπυρε, αν εννοεις οτι τον αλλον τον θεωρεις λιγο καλυτερο ή λιγο χειροτερο απο τον Ντεμη ή τον Μπατιστα πχ.

 

αλλα σαν γενικο επιπεδο θεωρω αντικειμενικο το θεμα. για ολους τους παικτες. δλδ δεν θα κατσεις να συγκρινεις πχ τον Κωστη με τον Μπογε ας πουμε. ή με τον Μαλαδενη γισ να το παω στην τοτε εποχη.

 

πχ υπαρχουν ανθρωποι που τους της εσπαγε ο Τσιαρτας ή σε γαυρους ο Ζιοβανι. Δικαιωμα τους και δεκτον. Αλλα γενικα το επιπεδο τους ηταν δεδομενο.

Link to comment
Share on other sites

3αδα Ολιβειρα-Αραουχο-Λιβαγια ειναι παντως ονειρο για το αστειο αυτο ελληνικο πρωταθλημα εστω για 6 μηνες...

Να μασταν και λιγο πιο κοντα στους αλλους 2 ρε γαμωτο, εστω στους 6 ποντους και θα το παλευες ανοιχτα, τουλαχιστον για τη 2η θεση και το τσου λου

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

3αδα Ολιβειρα-Αραουχο-Λιβαγια ειναι παντως ονειρο για το αστειο αυτο ελληνικο πρωταθλημα εστω για 6 μηνες...

Να μασταν και λιγο πιο κοντα στους αλλους 2 ρε γαμωτο, εστω στους 6 ποντους και θα το παλευες ανοιχτα, τουλαχιστον για τη 2η θεση και το τσου λου

Ας παίξουν μπαλίτσα και αλλάζουν τουλάχιστον τα δεδομένα στο ηθικό κομματι, έχουμε ένα σωρο ντερμπυ καταρχην και φυσικά κυπελλο.

Link to comment
Share on other sites

Δύσκολο να κατέβει ο συντηρητικός Ιταλός με την 3αδα μπροστά.

Επείγει να δέσει μια καλή 3αδα πίσω τους, πριν τους εμφανίσει (αν το κάνει ποτέ) και τους 3 στην 11αδα. 

Να δούμε τι θα γίνει και με τους κοιλιακούς του Νέλσονα.  

Link to comment
Share on other sites

Θα μπορούσε να βάλει τον Λιβαγια κέντρο, τον αραουχο αριστερά και τον Ολιβειρα στην κορυφή της επίθεσης, λέω σαν προπονητης του πληκτρολογιου 

Link to comment
Share on other sites

καταρχην ο Ολιβειρα δεν ξερουμε τι παιζει γεννικα. κοιλιακοι, απογοητευμενος ή ολα θα πανε καλα και με τα 2 αυτα θεματα.

 

ΑΝ ομως ο Καρερα τους εχει διαθεσιμους και θελουν να παιξουν μπαλα, εγω ειμαι της αποψης οτι συνηθως πρεπει να τους πεταει μεσα και τους 3 και ας παιζουν αμυνα οι υπολοιποι 8.

 

απο ο,τι θυμαμαι παρομοια σπεκουλα υπηρχε καποτε με τον Ντουντου (για Κωστη, Ντεμη, Μπατιστα), εφαγε κραξιμο γιατι αφηνε εξω συνηθως τον Ντανιελ, σοβαρευτηκε και μολις τους εβαλε πεταγες παλι. μεχρι να γινουν οι στραβες με τους τραυματισμους κυριως του Χρηστου.

Link to comment
Share on other sites

Και το σκοκκο τζεμπουρ μπλάνκο ήταν φοβερή 3άδα . Δυστυχώς ήταν πολλές οι ΑΕΚ που έμειναν στο ερωτηματικό και στο "τι θα γινόταν " , γαμώ τη βρωμο λίγκα που παίζουμε

Link to comment
Share on other sites

εγω ειπα πως θα τους εβαζα  4-3-1-2 ή 3-4-1-2

Λιβαγια

Ολιβειρα-Αραουχο

 

οι 3 χαφ να παιζουν σαν σκυλια ομως κι εδω ειναι το θεμα ποιοι μπορουν να ανταποκριθουν σε αυτο. κυριως ο Πετρος δεν ξερω αν μπορει

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, amd said:

o ολιβειρα θα ειναι μια μεσα 2 εξω 

αφού υπάρχει πρόβλημα κοιλιακών και όλο αυτό το συννεφάκι γιατί δεν τον δώσανε με 4.5μ ? να πάρουμε άλλο ένα γαμώ χαφάκι που το έχουμε καημό

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

εγω ειπα πως θα τους εβαζα  4-3-1-2 ή 3-4-1-2

Λιβαγια

Ολιβειρα-Αραουχο

 

οι 3 χαφ να παιζουν σαν σκυλια ομως κι εδω ειναι το θεμα ποιοι μπορουν να ανταποκριθουν σε αυτο. κυριως ο Πετρος δεν ξερω αν μπορει

Εγω πιστευω το ακριβως αντιθετο, δηλαδη οτι μπορει. Ως τωρα ειναι πολυ καλος στην συγκεκριμενη θεση ο Μανταλος και εκ των MVPs στα τελευταια παιχνιδια που επαιξε σαν εσωτερικος χαφ εχοντας αρκετα θετικη παρουσια. Μαλλον εννοεις εαν «θελει» και οχι αν μπορει.

Εμενα το προβλημα μου ειναι αλλο: το κατα ποσο θα αποδωσουν στα πλαγια ο Λιβαγια και ο Αραουχο. Χανονται σε αυτες τις θεσεις, τουλαχιστον οσο μπορω να θυμηθω. Ας ελπισουμε να το λυσει ο Καρερα αυτο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, enck1 said:

αφού υπάρχει πρόβλημα κοιλιακών και όλο αυτό το συννεφάκι γιατί δεν τον δώσανε με 4.5μ ? να πάρουμε άλλο ένα γαμώ χαφάκι που το έχουμε καημό

δεν ξερω προφανως πιστευουν οτι τον Μαιο που θα κανει εγχειρηση θα βρουν την ρητρα

 

4-3-3 θα παιξει ο καρερα αν τους εχει ολους διαθεσιμους ειναι η 3αδα στα χαφ που ειδαμε χθες αριστερα λιβαγια δεξια αραουχο φορ ολιβειρα 

 

σε ντερμπι παντως το βλεπω πιο δυσκολο.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×