Jump to content

Μεταγραφές - Αποχωρήσεις: Ιανουάριος 2020


George_D
 Share

Recommended Posts

7 hours ago, nikos said:

ναι, οκ, με αστερισκους το 3η φορα και πραγματι 3η φορα δανεικος, απιστευτο στατιστικα.

Ουσιαστικα ομως παντα σε μας ανηκε, εμεις τους τον δανειζαμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, nikos said:

αν ειναι οπως στην πρωτη του θητεια, ειναι ο,τι πιο κοντινο ειδαμε στον Νικολαιδη. τελος.

επισης επιθετικος δεν ειναι μονο τα γκολ.

 

αν τυχον μαλιστα δουμε τριπλετα με Λιβαγια και Ολιβειρα, ΑΝ λεω, θα θυμηθουμε 80s που ησουν σε κακη κατασταση και καποια στιγμη βρεθηκες με τριπλετα Μαυρου-Σαντμπεργκ-Εστερχαζυ να γαζωνει.

ester1-e1535459531619-808x404.jpg

Η πρωτη μου ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3,5 εκατομμυρια ειναι για λιβαγια απο τη  Σπαλ

ειχαν κανει και πριν 10 μερες δανεικο με οψιον ειχαμε πει οχι

Link to comment
Share on other sites

Αν πηρες αραουχο δανεικο με οψιονν για να διωξεις λιβαγια με 3,5 οκ αστο καλυτερα.

Ελπιζω αφου δεν εδιναν τον ολιβειρα με 4,5. στα 3,5 του λιβαγια να μην απαντησουν καν 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Skepastos said:

Επίσης να καταθέσω την αποψή μου. Ιστορικά η καλύτερη τριάδα που συνυπήρξε ήταν τα 3 Μ. Μαύρος - Μίμης - Βάτραχος. Εστω και στα τελειώματα του Μίμη

Με αυτή θα μπορούσε να συγκριθεί μόνο το Μπατίστα - Ντέμης - Κωστής, το οποίο δυστυχως δεν μπορέσαμε να απολαύσουμε όσο θέλαμε λόγω του τραυματισμού του Χρηστάρα. Χωρίς να θέλω να φανώ υπερβολικός πιστεύω οτι ο τραυματισμός του Χρήστου άλλαξε την ιστορία. Πιστεύω οτι με αυτόν στην 11αδα η ΑΕΚ άνετα σήκωνε άλλες 2-3 κούπες τη δεκαετία 1996-2006

Χρησταρας ο πρωτος υδραυλικος.Απιστευτος παικταρας.

Επισης και στην ομαδα του 2008 υπηρχαν σπουδαιοι παικτες στην επιθεση.

Link to comment
Share on other sites

Just now, amd said:

τουλάχιστον με τα διπλά συζητάμε για λιβαγια 

Και τα διπλα λιγα ειναι για τον λιβαγια .

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Bukowski said:

Σιγά ρε συ μην έμενε ο Κωστής Ελλάδα αν δεν τραυματιζόταν. 

Ακομα και τραυματιας εφυγε

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Skepastos said:

Δεν τη θυμάμαι να είμαι ειλικρινής αυτή τη δήλωση. Δεν ξέρω για Μπαρτσελόνα αλλά για όποιον τον έχει δει είτε λάιβ είτε στην τηλεόραση, μπορεί να καταλάβει οτι άνετα έπαιζε σε ομάδα πρώτης 5άδας σε οποιοδήποτε πρωτάθλημα. Ο τρόπος που κάλπαζε με τη μπάλα (γιατί δεν έτρεχε απλά), ο τρόπος που τρίπλαρε, το ένστικτο του σκόρερ, οι σουτάρες του (απο τα 40 μέτρα στον Ηρακλή μέσα στο Καυταντζόγλειο, δεν πρόλαβε τη μπάλα ούτε η κάμερα)...Α ρε Χρηστάρα, δεν τον άκουσες τον Νικολάου

Δεν εχω αλλα like φιλε

Link to comment
Share on other sites

Μιας και λεμε για τον Λιβαγια καλο θα ταν να δουμε τι θα γινει και με το συμβολαιο του σιγα σιγα.

Του χρονου το καλοκαιρι ληγει και δεν θα θελα να τρεχουμε τελευταια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, goku21 said:

Και τα διπλα λιγα ειναι για τον λιβαγια .

Οχι και λιγα τα 7εκ μην το γαμησουμε τελειως.Απλα τα 3.5 ειναι οντως λιγα για τελευταια μερα μεταγραφικης περιοδου.

Link to comment
Share on other sites

Ενα ταληρο και κορδελα. Και μενει ο μανταλος για πουλο. Εκτος αν συμμορφοθει και δουλεψει να γινει ενα 8αρι box to box.

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, nedved21 said:

Ειμαστε με διαφορα η πρωτη ομαδα σε πρωτους σκορερ.

20 φορες εμεις,

15 φορες ο βαζελος,

15 φορες ο γαυρος,

4 φορες ο Πανιωνιος,

2 φορες ο Ποακ και ο Εθνικος,

1 φορα οι Αρης, Αστερας Τριπολης, Καλλιθεα, Ξανθη, Ολυμπιακος βολου, ΟΦΗ.

 

Παλια βγαζαμε συχνα πρωτο σκορερ, τα τελευταια χρονια εχουμε πεσει και σε αυτο.Το θεωρω σημαντικο να εχουμε τον πρωτο σκορερ ακομα και αν αυτο δεν εξαργυρωνεται με καποιο τιτλο.Ο σκορερ μενει στην μνημη.Τιτλους δεν παιρναμε στα 80s αλλα ο Μαυρος ηταν εμβληματικη φυσιογνωμια για μας τους πιτσιρικαδες τοτε.Επρεπε να βγει περυσι ο Πονσε.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, chris manousopoulos said:

Ενα ταληρο και κορδελα. Και μενει ο μανταλος για πουλο. Εκτος αν συμμορφοθει και δουλεψει να γινει ενα 8αρι box to box.

Γιατι να πουληθει σωνει και καλα; Να χουμε στο μυαλο μας οτι αργα η γρηγορα και ο Ολιβειρα λογικα θα την κανει

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, SpiRos said:

Θα ξενερώσω το Κωστής φαν κλαμπ του ΚουΜου, αλλά εγώ δεν τον θεωρούσα τόοοσο καλό παίχτη. Δεν λέω ότι δεν ήταν παιχταράς, αλλά όχι στο μέγεθος που λέτε. Ήταν και λίγο σοφτ. Τεσπα, γούστα είναι αυτά από ένα σημείο και μετά.

Λες λογια λυπητερα ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι δεν εχουν παικτικη αξια οι ποδοσφαιριστες μας, αλλα μας τους κοστολογουν πολυ χαμηλα αυτοι που μας κανουν προτασεις.Προφανως αυτο εχει να κανει οτι και εμεις ψωνιζουμε φθηνα και αρκετους ελευθερους και δεν μπλεκομαστε με μανατζερς.

Link to comment
Share on other sites

τσαταλης πριν μια βδομαδα για λιβαγια

Quote

• Μια που το έφερε η κουβέντα, δεν γνωρίζω πραγματικά κάτι για το ενδιαφέρον που έχει γραφτεί πως υπάρχει από ομάδα της Κίνας για τον Λιβάγια. Το μόνο που ξέρω είναι πως μέσα στην τρέχουσα μεταγραφική περίοδο, έχει υπάρξει πρόταση της ιταλικής Σπαλ, που όμως δεν έγινε δεκτή.

http://www.sport-fm.gr/article/Tasos Tsatalis/ena-mats-pou-eleges-na-min-teleiwsei-kai-i-moni-protasi-pou-exei-erthei-stin-aek-gia-libagia/4036956

Link to comment
Share on other sites

Ο λιβαγια πρεπει να ανανεωσει.λιβαγια,  αραουχο, βρανιες , μπαρκας ειναι οι πεντε παιχτες που πρεπει να αναι στην ΑΕΚ και του χρονου βασικοι. Και απο κει και περα:

Ολιβειρα ,Μανταλος, τσιγκρι, σιμοες, λοπες, γαλανοπουλος ,αλμπανης πρεπει να μεινουν για βαθος ροστερ 

Παουλινιο, μπακακης,  χουλτ, οικονομου, σβαρνας,  βερντε, κλωνα, γιακουμακης για διωξιμο

Ερωτιματικο κριστισιτς σιμανσκι. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×