Jump to content

Recommended Posts

Guest fighter21

Για μένα είναι ακατανόητο μετά τα δείγματα που έδωσε πέρσι ο Καρέρα να δέχεται κριτική για 2-3 άσχημους αγώνες με πολλούς νέους παίκτες και πολλούς τραυματισμούς και αυτό όταν ταυτόχρονα έχει και 2 προκρίσεις με νίκες στην Ευρώπη.

Και είναι ακόμα πιο ακατανόητο όταν γνωρίζουμε ότι το μπάτζετ της ομάδας δεν είναι υψηλό ούτε για παίκτες ούτε για προπονητή. Ποιος περιμένετε δηλαδή να έρθει στη θέση του αν φύγει;

Δεν γίνεται συνέχεια να πετάμε στα σύννεφα και να ονειρευόμαστε ομαδάρες και τρομερό ποδόσφαιρο με οικονομικά δεδομένα που δεν μπορούν να στηρίξουν κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που γράφει ο mobster21 είναι αιτία οριστικου υποβιβασμού του στην Κ17. Αλλα, όπου φτωχός και η μοίρα του. Αν το κάνεις κερδίζεις τα αποδυτήρια, όμως θα πρέπει να τα σκάσεις για να την αντικατάσταση. Είμαστε υποχρεωμένοι να ανεχόμαστε κάθε καγκουρια και να αναζητούμε τις ισορροπίες σε παιδαγωγούς και θα το επαναλαβω στην καλή μας θεληση. Δυστυχώς δεν βγαίνει πια η "Διάπλαση των Νέων" το οποίο πιστεύω ότι θα βοηθούσε πολύ στην περίπτωση μας 

Link to comment
Share on other sites

Είναι και οικονομικο το θέμα, αλλα πιο σημαντικό για τον Λιβαγια είναι οτι ι μεγάλος τον αγάπησε. Και οποιον αγαπαει ο μεγάλος θα τον έχουμε στην ομάδα για όσι θελει ο ιδιος ο παικτης.

Αυτό ισχύει για τον Μανταλο, αυτό για τον Μαρκο, αυτό ισχύει και για τον Βρανιες, που αν αρχισει να μην παιζει και παρει τηλεφωνο να πει ποσο ΑΕΚαρας ειναι θα γινει προσπάθεια να τον φέρουμε.

Με αυτές τις συνθήκες συγχρονη δουλεια δεν γινεται ούτε απο προπονητη ούτε από ΤΔ.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, fighter21 said:

Για μένα είναι ακατανόητο μετά τα δείγματα που έδωσε πέρσι ο Καρέρα να δέχεται κριτική για 2-3 άσχημους αγώνες με πολλούς νέους παίκτες και πολλούς τραυματισμούς και αυτό όταν ταυτόχρονα έχει και 2 προκρίσεις με νίκες στην Ευρώπη.

Και είναι ακόμα πιο ακατανόητο όταν γνωρίζουμε ότι το μπάτζετ της ομάδας δεν είναι υψηλό ούτε για παίκτες ούτε για προπονητή. Ποιος περιμένετε δηλαδή να έρθει στη θέση του αν φύγει;

Δεν γίνεται συνέχεια να πετάμε στα σύννεφα και να ονειρευόμαστε ομαδάρες και τρομερό ποδόσφαιρο με οικονομικά δεδομένα που δεν μπορούν να στηρίξουν κάτι τέτοιο.

Ήδη έχεις χάσει το Κύπελλο. Έχεις μία ήττα στο Περιστέρι. Μια τριάρα στην Ευρώπη. Και ο τελευταίος αγώνας που άρεσε η ομάδα ήταν στην Τούμπα στο 0-2.

Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα όμως είναι τα αποτελέσματα αλλά η γενική εικόνα. Η μεγάλη εικόνα που λένε στο χωριό μου.

Και βέβαια η αστεία αλλαγή του Λιβάγια στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ενώ χάνεις με 3-0 και ξέρεις ότι την επομένη θα πάρεις πίσω ό.τι έκανες για το "καλό της ομάδας" αγκαλιάζοντας τον ίδιο ακριβώς παίχτη στο επόμενο ακριβώς παιχνίδι.

 

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Geologos said:

Είναι και οικονομικο το θέμα, αλλα πιο σημαντικό για τον Λιβαγια είναι οτι ι μεγάλος τον αγάπησε. Και οποιον αγαπαει ο μεγάλος θα τον έχουμε στην ομάδα για όσι θελει ο ιδιος ο παικτης.

Αυτό ισχύει για τον Μανταλο, αυτό για τον Μαρκο, αυτό ισχύει και για τον Βρανιες, που αν αρχισει να μην παιζει και παρει τηλεφωνο να πει ποσο ΑΕΚαρας ειναι θα γινει προσπάθεια να τον φέρουμε.

Με αυτές τις συνθήκες συγχρονη δουλεια δεν γινεται ούτε απο προπονητη ούτε από ΤΔ.

Με τις ίδιες συνθήκες ο μυτόγκας πήρε πρωτάθλημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει κανενας απολυτως λογος για τοση κριτικη αυτη την στιγμη στον Καρερα. Οσον αφορα τον Μανολο και την πρωταθληματικη σεζον, για να μην ξεχνιομαστε εχουμε και λεμε:

2η αγωνιστικη 0-0 στα Γιαννενα

4η αγωνιστικη 0-1 στην Λαμια (με πεναλτι ψιλοεφευρεση - το αναφερω επειδη καποιοι ψαχνονται τελευταια πως μας βοηθησε το VAR προχτες)

5η αγωνιστικη μεγαλη αλλα οριακη νικη με Ολυμπιακο

Και απο εκει και περα παρτε μολυβι και σημειωστε:

6η αγωνιστικη ηττα 0-2 στην Τριπολη

7η αγωνιστικη ισοπαλια 1-1 στην Ξανθη

8η αγωνιστικη ηττα 0-1 απο Ατρομητο στο ΟΑΚΑ (!!)

Με τον α' γυρο να ληγει με ενα υπεροχο 0-0 με Απολλωνα στο ΟΑΚΑ...

Στο μεταξυ σε απειρως ευκολοτεροβτου φετινου ομιλο στο Europa, εφτασες να χαροπαλευεις τελευταια αγωνιστικη στην Αυστρια επειδη στο ΟΑΚΑ εχασες δικα σου παιχνιδια με Ριεκα και Αουστρια και εφερες Χ (βασικα κοντεψες και να χασεις).

Αυτα τα γραφω επειδη αισθανομαι πως καπου το παραγαμησαμε με Καρερα επειδη εχασε με 10 στο Περιστερι μετα απο το ματς με Γερμανους, ισοφαριστηκες στο '89 απο τον ΠΑΟΚ που σε εχει κανει πελατη τα τελευταια χρονια (και με Καρερα κερδισες και στην Τουμπα λιγους μηνες πριν) και εχασες 3-0 στην Πορτογαλια (σε παιχνιδι που παντως δικαιουσουν να σκοραρεις). Δηλαδη καπου ωπα... Θα φτασουμε να νομιζουμε πως την χρονια του Χιμενεθ η ομαδα γαμουσε και εδερνε παντα και παντου και τωρα με Καρερα υποφερουμε. Καλα μην αναφερω τωρα κατι συνθεσεις που κατεβαζε ο Μανολιος στα παραπανω παιχνιδια και τι κλαψα και μιρλα επεφτε εδω μεσα. 

Ετσι για να μην ξεχναμε..

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Έγραψα χθες 2 κουβέντες και τα τις επαναλαβω

1) Περι Χιμένεθ: ο εγκέφαλος κραταει τα θετικά. Καποιοι έχουν αρχίσει και τον παρα-αναπολούν μου φαίνεται. Επέστρεψε μετά τον Ουζουνίδη και είδαμε. Να γίνει το ιδιο και τώρα; 
 

2) Δεν μπορώ να διαβάζω ότι ο Καρερα κάνει εγκλήματα στον καταρτισμό της ενδεκαδας επειδή πχ προτίμησε τον Μπακακη από τον Βασιλαντωνοπουλο ή τον Σβάρνα από τον Χνιντ. Κι εγώ έχω τις προτιμήσεις μου αλλά ποδοσφαιρικό έγκλημα είναι μονο οι χοντράδες. Και αυτά που έχει κάνει μέχρι στιγμής δεν είναι χοντράδες.

Ο Καρερα να κριθεί όπως όλοι λοιπον  (εγώ τα γράφω από περισυ που είχαμε φτάσει για κάποιον δυσνόητο λόγο να είναι ιεροσυλία να λες κάτι για τον Ιταλό), αλλα με λιγη σοβαροτητα και με λιγη γνώση του αθληματος.

 

υγ. Ο,τι και να λέμε όλοι μας, ο Ιταλος θα κριθεί από τα αποτελέσματα. Άλλο πχ αύριο να έρθεις 1-0, άλλο να έρθεις 0-0 κι άλλο να έρθεις 0-4. Αλλά η υπερβολή στην κριτική απεναντί του στο ενδιάμεσο -μέχρι να δούμε πού θα αρχίσει να κάθεται το πραγμα μαζί του- μονο κακό μπορεί να κάνει.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Βλέπουμε τα πράγματα διαφορετικά και ανταλλάζουμε απόψεις από τον καναπέ μας.

Δεν προσπαθώ να πείσω κανέναν, ούτε νιώθω ότι έχω το αλάθητο, όπως και κανένας εδώ μέσα.

Αν είναι να πιάσουμε από την αρχή τί έχει πει ο καθένας εδώ μέσα για τον κάθε παίχτη και τον κάθε προπονητή δεν θα βγάλουμε άκρη ποτέ.

Για εμένα έχει ευθύνες για την γενική εικόνα της ομάδας και όχι μόνο αγωνιστικά. Για άλλους είναι ό.τι καλύτερο θα μπορούσαμε να έχουμε αυτή την στιγμή.

Μακάρι να αντέξει η ομάδα αυτή την δύσκολη περίοδο με τους πολλούς τραυματισμούς και να δείξει κάτι καλύτερο στο άμεσο μέλλον.

Μακάρι να έχεις δίκιο Νίκο και απλά να το παραγάμησε ο Πάνος Γαλάτσι.

Την καλημέρα μου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εμένα κακή εντυπωση μου έκανε στα Γιάννενα που δεν συνεργαζοντουσαν μπροστά μετά το 0-1, ο Καρίμ,ακόμα και ο Μαχαιρας κάπως την είχε δει και έκανε ότι του φαινόταν. 

Link to comment
Share on other sites

Χάλια παίζουμε αλλά έχουμε και τα εξης δεδομένα, ΠΛΗΝ της πρόκρισης σε ομίλους με 2 νικες:

 

Ο γαυρος έχει 10 βαθμούς σε 4 αγωνες 

Η ΑΕΚ έχει 10 βαθμούς σε 5 αγωνες

Ο μποακ έχει 9 βαθμούς σε 5 αγωνες 

 

ΑΕΚ και μποακ έχουν παιξει ομως και μεταξύ τους.

 

Μην το πηδάμε λοιπόν το θέμα τόσο νωρις. Και αυτά τα λεω εγώ που είμαι και κλασικός γκρινιάρης.

Link to comment
Share on other sites

Αν εισαι σοβαρο κλαμπ κρατας τον ιταλο μεχρι το τελος και τον κρινεις τοτε αφου εχει δουλεψει με ολο το ροστερ και αφου προσπαθησεις το γεναρη να καλυψεις τις ατελειες που εχεις.

Και επειδη φετος εισαι σοβαρο κλαμπ ετσι θα γινει.

Η μπαλα ειναι πουτανα και στρογγυλη αν στο τελικο το βαζε ο ολιβειρα στη γραμμη και γινοταν 1-0 αντι 0-1 στην επομενη φαση τωρα μπορει να λεγαμε αλλα.

Με τους γερμανους εκανες δυο φασεις δυο γκολ με την μπραγκα εκανες 4 τελικες και πακετο.

Εισαι σε χρονια κοβιντ παιζεις ευρωπη ανα βδομαδα για αυτο εχεις 5 αλλαγες που κανουν οι αλλοι και φρεσκαρονται και εσυ με το ζορι εχεις δυο με τρεις να βαλεις.

Προς το παρον μεχρι τη διακοπη πρεπει να φτυσεις αιμα να κερδισεις οφη και αρη και να παρεις χ με λεστερ και μετα με τις επιστροφες θα τα δουμε ολα σιγα σιγα.

Το πρωτο ημιχρονο στα γιαννενα ειναι το καλυτερο σου φετος.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή άμα σου έρθει τζάμπα ο Μπιέλσα θα πεις οχι γιατί είσαι σοβαρό κλαμπ και έχεις εμμονή με τον προγραμματισμό?

Όλα θέμα χρημάτων είναι. Οπότε είναι προφανές ότι δεν θα πάει για άλλη μια αποζημίωση ο Μίμης αλλά θα πιέσει για αποτελέσματα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην το κουράζουμε, από τα αποτελέσματα θα κριθεί, ολα τα αλλά είναι απλά κουβεντούλα που κάνουμε κάποιοι γιατί θεωρούμε ότι δεν πρέπει να βαραίνουμε το κλίμα στο ενδιάμεσο.

Καντε εικόνα πχ τι θα γίνει με 2 σερι ήττες και τι θα γίνει με 2 σερι νικες 

Link to comment
Share on other sites

Και να μην ξεχασουμε και το 4-1 στο Καραισκακης του Μανολο στην τελευταια θητεια του που πηγαμε στο ημιχρονο με 0-1 και ρουφηξαμε 4 στο δευτερο. Αφηνω τους τρεις χαμενους τελικους με ΠΑΟΚ στην ακρη.

Link to comment
Share on other sites

Ας ερθει ο μπιελσα και το συζηταμε προς το παρον κρινουμε ρεαλιστικα με τα δεδομενα που κινουμαστε.

Ουτε ρουβλια εχουμε ουτε πετροδολαρα και παμε εσοδα εξοδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Και να μην ξεχασουμε και το 4-1 στο Καραισκακης του Μανολο στην τελευταια θητεια του που πηγαμε στο ημιχρονο με 0-1 και ρουφηξαμε 4 στο δευτερο. Αφηνω τους τρεις χαμενους τελικους με ΠΑΟΚ στην ακρη.

ρε συ Νικ

Και εξάρα έφαγε στο Καραισκάκης

ΑΛΛΑ πήρε ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

 

και δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε να συγκρίνουμε τον έναν με τον άλλον

προσωπικά μου έχει λείψει εκείνη η αμυντική λειτουργία της ομάδας γι΄αυτό και με βλέπεις να εστιάζω συνεχώς στην ΕΙΚΟΝΑ και όχι στα αποτελέσματα

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω πως προπονητη που εχει κατσει εστω και για σελφι σε παγκο ομαδας οπως η Γιουβεντους (Καρερα) ή η Σεβιλλη (Μανολο) δεν παιζει να φερουμε στην παρουσα φαση. Ποσο μαλλον να σηκωσει Πρωταθλημα σε ανωτερο πρωταθλημα απο εμας (Ρωσικο) και οχι με την ισχυροτερη ομαδα της εκει λιγκας. Προσωπικα προτιμω προπονητες που εχουν γαλουχηθει σε κλαμπς οπως η Γιουβε, η Λιβερπουλ, η Μιλαν και η Ρεαλ απο αλλους που εχουν σε ομαδες οπως η Σεβιλλη, η Παρμα και η Χοφενχαιμ. Οχι γιατι οι δευτερες ειναι του πεταματου προφανως, απλα γιατι η ΑΕΚ εχει αναγκη για μεταμοσχευση νοοτροπιας και αυτη μπορει να ερθει μονο απο ανθρωπους γαλουχημενους σε κλαμπς με αισθημα υπεροχης. Το ειδαμε και με τον γαυρο.. Ηταν ο Μιτσελ καλυτερος προπονητης απο Βαλβερδε; Σαφως και οχι. Ο πρωτος ομως που χε μεγαλωσει ποδοσφαιρικα στην Ρεαλ του εφερε τις πρωτες μεγαλες νικες στο CL και τον πηγε ενα βημα απο τον προημιτελικο κοντρα στην Γιουναιτεντ. Μεχρι τοτε ο Ολυμπιακος ηταν ευρωκαρναβαλος. Αυτος ειναι ο λογος που επιμενω πως πρεπει να στηριχθει ο Καρερα συν οτι εχει σηκωσει ΗΔΗ 3 τιτλους στην προπονητικη του καριερα (1 με Γιουβε και 2 με Σπαρτακ). Φυσικα και το εχω ξαναγραψει ειναι απειρος ακομα προπονητικα και αγουρος σε σχεση με τον Μανολο ή τον Μπολονι πχ. Λιγα χρονια ειναι πρωτος προπονητης. Το οτι ειναι ακομα αγουρος του γενναει ανασφαλειες και αυτο εχει φανει ΗΔΗ. Πρεπει να στηριχθει για να νιωσει ασφαλης και να κερδισει η ομαδα πρωτα απο αυτο και μετα ο ιδιος. Η βραδια κοβτρα στην Βολφσμπουργκ οπως και η τεσσαρα με Σπαρτακ επι της Σεβιλλης δειχνουν πως το 'χει. Απο την αλλη βεβαια η απειρια του τον οδηγει σε θολωμα κοντρα σε Μπραγκα μετα το τριτο γκολ (ποναει αυτο ΕΙΔΙΚΑ Ιταλο κοουτς που επιθυμει να προπονησει Γιουβεντους) να ψαχνει που να ξεσπασει. ΩΣΤΟΣΟ με ΠΑΣ εδειξε αντιδραση η ομαδα στα καπακια. Γενικα θα ναι οριακη η χρονια αυτη και για την ομαδα και για τον ιδιο που εχει ευκαιρια πλεον να χτισει χαρακτηρα ως πρωτος προπονητης. Γιατι στην Σπαρτακ ξεκινησε ως υπηρεσιακος και με το Πρωταθλημα που σηκωσε αμεσως απεκτησε ασυλια δυο ετων. Η ΑΕΚ ειναι η πρωτη του δουλεια και προσωπικα εχω διαθεση να τον στηριξω οχι μονο φετος αλλα και του χρονου οπως στηριξε ο γαυρος τον Μαρτινς εφοσον ο ανθρωπος εχει δειξει πως μονο απαταιωνας δεν ειναι!

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, mobster21 said:

ρε συ Νικ

Και εξάρα έφαγε στο Καραισκάκης

ΑΛΛΑ πήρε ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ

 

και δεν έχει νόημα να συνεχίζουμε να συγκρίνουμε τον έναν με τον άλλον

προσωπικά μου έχει λείψει εκείνη η αμυντική λειτουργία της ομάδας γι΄αυτό και με βλέπεις να εστιάζω συνεχώς στην ΕΙΚΟΝΑ και όχι στα αποτελέσματα

Με νεο τερματοφυλακα, διαφορετικους ακραιους μπακ, δυο νεους κεντρικους αμυντικους και εναν νεο χαφ παντως θελει χρονο το πραγμα μεχρι να αποκτηθει χημεια. Ο Μανολο ειχε ηδη ενα εξαμηνο τους παιχτες της αμυνας και το καλοκαιρι ειχε προστεθει μονο ο Λοπες αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αν ηταν ολοι κομπλε και σε καλη κατασταση για μενα πρεπει να κατεβαινεις με 4-2-3-1 καπως ετσι

                                                                                             ΤΣΙΝΤΩΝΤΑΣ

                                                                      ΠΑΟΥΛΙΝΙΟ    ΧΝΙΝΤ ΝΕΝΤΕ    ΛΟΠΕΣ 

                                                                                          ΣΙΜΑΝΣΚΙ   ΣΑΚΧΩΦ

                                                                              ΓΚΑΡΣΙΑ ΛΙΒΑΓΙΑ ΝΕΝΤΟΒΙΤΣ

                                                                                             ΟΛΙΒΕΙΡΑ

Σε ποιο δυσκολα ματς-ντερμπι μπακακη και ινσουα η ενας απο τους δυο και αναλογως τον αντιπαλο και εχεις για παγκο 

ΙΝΣΟΥΑ ΜΠΑΚΑΚΗ(εφοσον δεν ξεκινανε)ΤΣΙΓΚΡΙ ΣΒΑΡΝΑ ΣΙΜΟΕΣ ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟ ΚΡΙΚΡΙ ΜΑΝΤΑΛΟ ΑΛΜΠΑΝΗ ΜΑΧΑΙΡΑ ΚΑΡΙΜ(και μπορεις να διορθωσεις πραγματα εν ωρα αγωνα)

Δεν εισαι για να κατεβαινεις ομονοια αλλα εισαι υποφερτος.

Σε ενα ιδανικο κοσμο τον γεναρη φερνεις 2 μπακ βασικα η εστω ενα (μη το χεσουμε κιολας)στελνεις παουλινιο λοπες(μπακακης δυστυχως δεν φευγει) και αλλο ενα οχταρι καλο(δινεις σαμπα δανεικο) και εισαι πολυ υποφερτος για να αντεξεις μεχρι το τελος.

Στο τελος της χρονιας κρινεις ολους και ολα και αναλογως κινεισαι χωρις ομως να ξανααλλαξεις δεκα παιχτες προσπαθεις λιγους και καλους κανοντας ποιοτικη αναβαθμιση.

Την ειδα και εγω μανατζερ.?

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mobster21 said:

Με τις ίδιες συνθήκες ο μυτόγκας πήρε πρωτάθλημα.

Παιζει και να τον έβριζες τον Μανολο. Αν όχι εσυ, σιγουρα πολλοι που τον αναπολουν. Μην το παρεις προσωπικα, σαν φαινομενο το λεω.

Επισης, αναφέρθηκα σε συγχρονο επαγγελματισμο. Και εκει ειναι το θέμα με τον Μανολο και το πρωταθλημα που σηκωσε. Δεν λειτούργησε με συγχρονο επαγγελματισμο, για αυτο τα καταφερε. Ο Μανολο εβαλε συναισθημα πανω απο ολα. Και εβαλε το καλο της ομαδος πανω απο το δικο του καλο. Καθε προπονητης επαγγελματιας που σεβεται τον εαυτό του, εκει μετα το διπλό στο Καραισκακη, ή εκει που περάσαμε τον ομιλο, θα πηγαινε και θα ζητούσε ανανεωση ή επεκταση. Καθε επαγγελματιας θα εθετε βέτο για βράνιες. Το θέμα του Λαζαρου επισης πολυ δυσκολο να το διαχειριστει, εγώ έμαθα ότι το ήξεραν οι συμπαίκτες οτι εκλεισε στο γαβρο. 

Εκεί που θέλω να καταλήξω, είναι πως με Μελ δεν μπορούμε να ζηταμε αυστηρο επαγγελματισμο. Δεν θα αντέξει κανεις επαγγελματιας να δουλεψει στο περιβάλλον της ομάδας. Αυτό ειναι δικαιολογία για τον Καρέρα? Όχι, αλλα εξαρτάται τι του ζητάμε. 

Μπορεί να κανει μαγικά? Οχι

Μπορεί να διαβάσει καλύτερα τα ματς από την αρχή? Μπορεί, αλλα σε αυτό τα παει σχετικά καλά.

Μπορεί να πράξει το σωστό με τον Μαρκο? Όχι, Μαρκο και Μανταλος τους χειριζεται αποκλειστικά ο Ενας.

Μπορεί να παρεμβαίνει καλύτερα στη διαρκεια του ματς? Σιγουρα.

Μπορεί να κανει κατι για τους τραυματισμούς? Αυτό δεν το γνωρίζω καθώς δεν είμαι γιατρος φυσιοθεραπευτξς ή γυμναστης.

Μπορεί να παρουσιάσει την ομάδα με μεγαλύτερη ομοιογένεια? Αυτό είναι ενα ζητουμενο για Δεκεμβριο Ιανουάριο. 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, NIS21 said:

Αν ηταν ολοι κομπλε και σε καλη κατασταση για μενα πρεπει να κατεβαινεις με 4-2-3-1 καπως ετσι

                                                                                             ΤΣΙΝΤΩΝΤΑΣ

                                                                      ΠΑΟΥΛΙΝΙΟ    ΧΝΙΝΤ ΝΕΝΤΕ    ΛΟΠΕΣ 

                                                                                          ΣΙΜΑΝΣΚΙ   ΣΑΚΧΩΦ

                                                                              ΓΚΑΡΣΙΑ ΛΙΒΑΓΙΑ ΝΕΝΤΟΒΙΤΣ

                                                                                             ΟΛΙΒΕΙΡΑ

Σε ποιο δυσκολα ματς-ντερμπι μπακακη και ινσουα η ενας απο τους δυο και αναλογως τον αντιπαλο και εχεις για παγκο 

ΙΝΣΟΥΑ ΜΠΑΚΑΚΗ(εφοσον δεν ξεκινανε)ΤΣΙΓΚΡΙ ΣΒΑΡΝΑ ΣΙΜΟΕΣ ΓΑΛΑΝΟΠΟΥΛΟ ΚΡΙΚΡΙ ΜΑΝΤΑΛΟ ΑΛΜΠΑΝΗ ΜΑΧΑΙΡΑ ΚΑΡΙΜ(και μπορεις να διορθωσεις πραγματα εν ωρα αγωνα)

Δεν εισαι για να κατεβαινεις ομονοια αλλα εισαι υποφερτος.

Σε ενα ιδανικο κοσμο τον γεναρη φερνεις 2 μπακ βασικα η εστω ενα (μη το χεσουμε κιολας)στελνεις παουλινιο λοπες(μπακακης δυστυχως δεν φευγει) και αλλο ενα οχταρι καλο(δινεις σαμπα δανεικο) και εισαι πολυ υποφερτος για να αντεξεις μεχρι το τελος.

Στο τελος της χρονιας κρινεις ολους και ολα και αναλογως κινεισαι χωρις ομως να ξανααλλαξεις δεκα παιχτες προσπαθεις λιγους και καλους κανοντας ποιοτικη αναβαθμιση.

Την ειδα και εγω μανατζερ.?

 

Θα βάζει και τρίποντα ο αριστερός ο εξτρέμ; 

:D

Link to comment
Share on other sites

Τον έβριζα για εκείνο το σκορ το μεγάλο στο Φάληρο.

Από εκεί και πέρα εμένα όλα αυτά που γράφουμε για τον μυτόγκα μου δείχνουν ένα πράγμα: προσαρμοστικότητα.

Αδυνατώ να πιστέψω ότι στην Αραβία που πήγε φέρθηκε και εκεί συναισθηματικά και δεν είχε ατζέντα.

Ο Ιταλός δείχνει ότι δεν έχει αυτή την προσαρμοστικότητα. Πρέπει να προσαρμοστούν και οι άλλοι σε εσένα αλλά κι εσύ στην ομάδα. Δείχνει ξένος. Απόμακρος. Δεν έχει γίνει η ΑΕΚ οικογένεια μαζί του. Κερδίσαμε την Βόλφσμπουργκ και πήραν οι παίχτες αγκαλιά τον Μάνταλο.

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, yiannis_21 said:

Θα βάζει και τρίποντα ο αριστερός ο εξτρέμ; 

:D

νεντοβιτς τανκοβιτς ολοι ιτς ειναι ?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
3 hours ago, mobster21 said:

Ήδη έχεις χάσει το Κύπελλο. Έχεις μία ήττα στο Περιστέρι. Μια τριάρα στην Ευρώπη. Και ο τελευταίος αγώνας που άρεσε η ομάδα ήταν στην Τούμπα στο 0-2.

Δεν νομίζω ότι το πρόβλημα όμως είναι τα αποτελέσματα αλλά η γενική εικόνα. Η μεγάλη εικόνα που λένε στο χωριό μου.

Και βέβαια η αστεία αλλαγή του Λιβάγια στο τελευταίο λεπτό του αγώνα ενώ χάνεις με 3-0 και ξέρεις ότι την επομένη θα πάρεις πίσω ό.τι έκανες για το "καλό της ομάδας" αγκαλιάζοντας τον ίδιο ακριβώς παίχτη στο επόμενο ακριβώς παιχνίδι.

 

Ο Καρέρα βελτίωσε πολύ την εικόνα της ομάδας πέρσι και κέρδισε το δικαίωμα να μην τον κρίνουμε αυστηρά απο κάποιες αποτυχίες μέσα σε ένα δίμηνο φέτος που ξαναλέω ότι σχετίζονται κατά πολύ με θέματα τραυματισμών και συνοχής.

Και βέβαια δεν θα κρίνω τον Καρέρα απο ένα μονό αγώνα στον τελικό κυπέλλου όπου είχαμε πλεονέκτημα και χάσαμε μεγάλη ευκαιρία. Δεν θα έκρινα κανένα προπονητή απο μια αποτυχία όπου φαινόταν ότι είχες το πάνω χέρι. Άλλωστε δεν φταίει αυτός για το γεγονός ότι ήταν ο τέταρτος χαμένος τελικός και μας πείραξε όλους πολύ. Αν ξέρω γω είχαμε κατακτήσει το κύπελλο στους 2 προηγούμενους θα τον είχαμε ξεχάσει άμεσα τον τελευταίο τελικό.

Ούτε θα τον κατηγορήσω για την αδιαφορία του Λιβάγια. Καλά έκανε και τον έβγαλε. Τη δυσαρέσκεια που νιώσαμε όλοι έβγαλε κι αυτός. Στη συνέχεια όμως καλά έκανε και έριξε τους τόνους. Αυτό θα έκανε ο κάθε προπονητής. 

Θα έχουμε και άλλα άσχημα αποτελέσματα πιστεύω αυτόν τον μήνα γιατί δεν μπορούν να γίνουν θαύματα αυτή τη χρονική στιγμή με τόση πίεση και τόσα ντέρμπι.

Και θα κριθεί και για τη διαχείριση απέναντι σε κάποιους προβληματικούς χαρακτήρες.

Για μένα όμως είναι μονόδρομος να κριθεί συνολικά στο τέλος της χρονιάς μετά απο τα τραγικά λάθη που έγιναν με προπονητές στο πρόσφατο παρελθόν.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mobster21 said:

 

Ο Ιταλός δείχνει ότι δεν έχει αυτή την προσαρμοστικότητα. Πρέπει να προσαρμοστούν και οι άλλοι σε εσένα αλλά κι εσύ στην ομάδα. Δείχνει ξένος. Απόμακρος. Δεν έχει γίνει η ΑΕΚ οικογένεια μαζί του. Κερδίσαμε την Βόλφσμπουργκ και πήραν οι παίχτες αγκαλιά τον Μάνταλο.

Θα συμφωνησω μαζι σου οσον αφορα οτι δεν δειχνει προσαρμοστικοτητα.Αυτο βεβαια δεν ειναι απαραιτητα κακο γιατι και εμεις απαιτουμε να μην δειχνει προσαρμοσμενος σε κακως κειμεναχπου θελουμε να εκλειψουν απο την ομαδα.Επισης ναι ειναι καπως απομακρος αλλα πιο απομακρο απο τον Μπαγεβιτς δεν θυμαμαι.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×