Jump to content

Recommended Posts

Το οτι ενας ανθρωπος που ΞΑΝΑΛΕΩ και ως παιχτης και ως προπονητης λατρευτηκε οπου πηγε με την εργατικοτητα, την πιστη και την νοοτροπια του στην Ελλαδα βαφτιζεται "απομακρος" εμενα προσωπικα μου δειχνει ποσο πολλα ψυχολογικα εχουμε ως οπαδοι γενικα. Θελουμε οπαδισμο, μπζυχη και στοργικοτητα, δηλωσεις αιωνιας πιστης κτλ. Μακαρι σε λιγα χρονια να ειμαστε φουλ στους ανιωθους και απομακρους παιχτες και προπονητες θα πω εγω που θα πονταρουν στο να κριθουν μονο απο την δουλεια τους και τον επαγγελματισμο τους.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Υπομονή και στήριξη στον προπονητή, μπας και μας βγεί.

Εκτός κι αν θέλουμε πίσω Ζουζου για επιθετικό ποδόσφαιρο (γιατί δεν βγαίνει ο Ματζισαν στο τηλ κυρία Στάη μου;)

Link to comment
Share on other sites

Μου αρεσει που ψαχνοντας κατι να προσαψουμε στον Καρερα ειναι το απομακρος. Πως θα επρεπε να ειναι καποιοςπου εχει παιξει σε Γιουβε  εχει παρει τιτλους και βλεπει κατι τσουτσεκια να μην τον ακουνε? Φτανει με ολους τους παικτακους που νομιζουν ειναι η ΑΕΚ τσιφλικι τους επειδη ακουστηκε το ονομα τους απο την εξεδρα καποια στιγμη.. Θα κριθει και ο Καρερα για οσα κανει αλλα μην ξεχναμε τι χρονια εχουμε και τι ερχεται μπροστα μας. Ποτε ξανα δεν ειχε παιχνιδια Πεμπτη Κυριακη συνεχομενα, με κρουσματα , τραυματισμους και ακυρωσεις. Ας περασει αυτο το διαστημα και βλεπουμε 

Link to comment
Share on other sites

Για τον Χιμενεθ να θυμισω τι κατεβατα γραφοντουσαν (αρνητικα) εδω μεσα καθε φορα που διαβαζαμε την ενδεκαδα.Καθομαστε κρινουμε τον Καρερα που του εχουν τυχει ενα σωρο αναποδιες και τα εχει παει παρολα αυτα σχετικα καλα.Ανετα θα μπορουσαμε τωρα να ειμασταν 5 βαθμους πισω και να λεγαμε παει και αυτη η χρονια.Η ομαδα παιζει μετρια οχι χαλια με ενα σωρο απουσιες κομβικες συν τις ελλειψεις που δεδομενα εχεις στο ροστερ.Γενικα δεν εχω παραπονο απο τις εμφανισεις μας ακομα και μεσα στην Πορτογαλια που μια χαρα φασεις βγαλαμε αλλο αν δεν τις καναμε γκολ.Οσο φταιει ο Μανολο στο Κιεβο που δεν το εβαλε ο Μασουντ τοσο φταιει και ο Καρερα που δεν τα εβαλε ο Ολιβειρα στην Μπραγκα.Το μονο ματς που με σοκαρε η ομαδα ηταν με τον παοκ που την θεωρω πολυ κακη εμφανιση ακομα και αν ηταν απο επιλογη αλλα και τοτε εστω κι ετσι παραλιγο να παρουμε την νικη και δεν ειναι οτι μας εβγαλε και τιποτα τρομερες φασεις ο αντιπαλος οπως πχ περυσι στο 2-2.

Εν ολίγοις ο Καρερα αυτη την στιγμη ειναι μονοδρομος εκτος αν γινουν τιποτα απιστευτα πραγματα ξερω γω.Μας εχει στους στοχους μας και εχουμε να ελπιζουμε οτι θα φτιαξει η κατασταση στην συνεχεια.Δεν εχει να προσφέρει τιποτα αυτη την στιγμη μια αλλαγη προπονητη.Θα μας παει παλι πισω πιστευω.Υποτιθεται εχουμε ενα πλανο και πρεπει να το ακολουθησουμε.Ας το κανουμε επιτελους.Και ξαναλεω οι αλλοι μας υπολογιζουν περισσοτερο απ οτι εμεις.Φανηκε στο ποσο τους πειραξε που οι αποφασεις του var ηταν σωστες και παρολα αυτα πεταξαν το φαρμακι τους, γιατι αλλες χρονιες ηταν αλλιως, ναι οκ αδικηθηκες αλλα ας επαιζες καλυτερα χτυπημα στην πλατη και φαε μια εσωστρεφεια.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Bukowski said:

Το οτι ενας ανθρωπος που ΞΑΝΑΛΕΩ και ως παιχτης και ως προπονητης λατρευτηκε οπου πηγε με την εργατικοτητα, την πιστη και την νοοτροπια του στην Ελλαδα βαφτιζεται "απομακρος" εμενα προσωπικα μου δειχνει ποσο πολλα ψυχολογικα εχουμε ως οπαδοι γενικα. Θελουμε οπαδισμο, μπζυχη και στοργικοτητα, δηλωσεις αιωνιας πιστης κτλ. Μακαρι σε λιγα χρονια να ειμαστε φουλ στους ανιωθους και απομακρους παιχτες και προπονητες θα πω εγω που θα πονταρουν στο να κριθουν μονο απο την δουλεια τους και τον επαγγελματισμο τους.

Δεν έχω ψυχολογικά. Ούτε θέλω πσυχή και sweetness και γλυκούλη προπονητή. Απεναντίας.

Η προσαρμοστικότητα αφορά soft skill και δεν έχει να κάνει με το πού έχεις μεγαλώσει. Ούτε πού έπαιζες. Ο Κλοπ δηλαδή που μεγάλωσε στην Μάιντζ είναι κακός προπονητής και δεν έχει παραστάσεις από κούπες σαν παίχτης? Αυτό θα του προσάψουμε?

Αλίμονο αν ως manager πας σε μια δουλειά και θεωρήσεις ότι όλα θα προσαρμοστούν πάνω σου. Πήγε και ο Μπιέλσα στην Leeds και προσάρμοσε τακτική και συμπεριφορά απέναντι σε ένα νεανικό σύνολο.

Τέλος από εμένα για να μην το κουράζουμε.

Ποιός είμαι εγώ που θα αμφισβητήσω τον πρώην της Σπαρτάκ που πέταξε έξω ο Λουτσέσκου σε διπλούς αγώνες από 0-2 με βασικό επιθετικό τον Προμές?

Μακάρι να έχω κάνει λάθος σε όλα και να βλέπετε κάτι που μου διαφεύγει. Ειλικρινά το λέω και δεν θα μπω ξανά σε αντιπαράθεση για το θέμα αφού αρέσει ο coach.

Link to comment
Share on other sites

Και είναι και ξεκάθαρη η θέση μου.

Αν αντέχεις οικονομικά μια ακόμα αποζημίωση και βρεις στην αγορά καλύτερο βιογραφικό, ας το κοιτάξουν στα σοβαρά.

Αν όχι ας τον στηρίξουν με νέο συμβόλαιο αφού τον πιστεύουν.

Από εμένα δεν υπάρχει ασυλία σε κανέναν.

Link to comment
Share on other sites

"ΕΧΟΥΜΕ" εγραψα @mobster21 εβαλα και εμενα μεσα, δεν ειπα εχει2. Και εγω την εχω πατησει δεκαδες φορες ετσι με παιχτες κυριως.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω ότι διεκδικεί κανένας το αλάθητο. Απόψεις αλλάζουμε. Δεν σημαίνει ότι όλες μας οι τοποθετήσεις είναι σωστές σε βάθος χρόνου. Ε προφανώς αν ήταν θα μας ζητούσε η ΠΑΕ σε καλή θέση.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά τώρα 

Όλη η γκρίνια ξεκινάει γιατί ο Καρερα παίζει αμυντικά. 

Αρχικά είναι Ιταλός προπονητής , τον επιλέξαμε , άρα πάνω κάτω ξέρουμε ότι θέλει άμυνα μπετό - αντεπιθέσεις και ποδόσφαιρο κατοχής όπου είσαι πολύ ανώτερος .

Το ότι με τους βου δώσαμε χώρο πχ, guess what στη παρούσα φάση με απουσίες - δεν ήσουν ... πολύ ανώτερος και αν πήγαινες να παίξεις ποδόσφαιρο κατοχής με αυτά τα Μπακ, με ασύνδετα σέντερ Μπακ και κέντρο ελλειπτικό θα ήσουν 0 - 2 στο 30'.

Κατά τα άλλα μέχρι στιγμής έχεις χάσει στο Περιστέρι που έμεινες με 10 και τραυματίστηκε βασικός παίχτης ( αν και νέος ) 

Έχεις χάσει στη Μπράγκα με μαλακίες όλων των πρωτοκλασάτων και έχεις φέρει Χ με τους Βου.

Δηλαδή για να λέγαμε δεν τον αλλάζουμε και γαμαει που θα ειμασταν happy ? 

Νίκες μέσα έξω με τριάρες? 

Μακάρι αλλά δεν είμαστε εκεί ( απέχουμε παααααρα πολύ ) και με τέτοιο σκεπτικό δεν φτάσουμε ούτε καν κοντά .

Έχεις έναν καλό προπονητή με προσωπικότητα με παραστάσεις με σχέδιο και πλάνο. Τον κρατάς σαν σοβαρό κλαμπ ( που λες πως είσαι )  και όταν έχει φτιάξει την ομάδα το συζητάς αν θα φέρεις καλύτερο . Καλύτερο όμως ε .

Όχι τον Βλάνταν Ίβιτς . Λέω εγώ τώρα 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είπε κανείς ότι θέλει πίσω το Μανόλο. Αλλά το να βρίσκετε παιχνίδια για να του την πείτε είναι άδικο . Υπάρχει προπονητής να κάνει 100-0-0  νίκες. Ο Ζιντάν μηπως ο κλοπ η ο γκουαρντιολα???  Η γενική εικόνα είναι που μετραει, το feeling. Τους είχε όλους μια παρέα αποδυτήρια όλο υγεία, πήρε το 100 τοις εκατό κάθε παίχτη πήρε ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ καρυδατο έμεινε Ευρώπη αήττητος και με ρόστερ επιεικως μέτριο χειρότερο των άλλων. Χαίρω πολύ έχασε και παιχνίδια και πήρε και άλλα οριακά γιατί είχε χτίσει μέταλλο. Τι να λέμε τώρα.

Link to comment
Share on other sites

μανολο χεμενεθ 

πρώτη θυτεια

κύπελο μετά από 11 χρόνια (νομίζω) με 3ο μπάτζετ 

δεύτερη θυτεια 

πρωτάθλημα μετά από 24 χρόνια 

Τρίτη θυτεια (6μηνες) 

τελικό κυπέλου χαμένος. 

Link to comment
Share on other sites

Αν βρεθούμε να ψάχνουμε για προπονητή θα πω τη γνώμη μου αλλά μη βαρατε είναι πολύ προχω. Παίζι επιθετική μπαλιτσα αλλά δεν είναι σκορποχωρι, είναι σοβαρός και εχει κύρος και πρεστιζ και την σπας και στους γκέι όπως με τον Καρίμ. Τον λενε Βαλβέρδε, Ερνέστο Βαλβέρδε και είναι ελεύθερος. Η κάποιον με τέτοια χαρακτηριστικά anyway μην έχουμε εμφράγματα. Είναι κοουτς για Αγία Σοφία.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, luckyluck said:

Αν βρεθούμε να ψάχνουμε για προπονητή θα πω τη γνώμη μου αλλά μη βαρατε είναι πολύ προχω. Παίζι επιθετική μπαλιτσα αλλά δεν είναι σκορποχωρι, είναι σοβαρός και εχει κύρος και πρεστιζ και την σπας και στους γκέι όπως με τον Καρίμ. Τον λενε Βαλβέρδε, Ερνέστο Βαλβέρδε και είναι ελεύθερος. Η κάποιον με τέτοια χαρακτηριστικά anyway μην έχουμε εμφράγματα. Είναι κοουτς για Αγία Σοφία.

Καθολου προχω, ειχε απορριφθει απο Ιβιτς Ντεμη οταν οι γαυροι αγνοουσαν την υπαρξη του.Απο αυτη την αποψη το λεω.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, luckyluck said:

Αν βρεθούμε να ψάχνουμε για προπονητή θα πω τη γνώμη μου αλλά μη βαρατε είναι πολύ προχω. Παίζι επιθετική μπαλιτσα αλλά δεν είναι σκορποχωρι, είναι σοβαρός και εχει κύρος και πρεστιζ και την σπας και στους γκέι όπως με τον Καρίμ. Τον λενε Βαλβέρδε, Ερνέστο Βαλβέρδε και είναι ελεύθερος. Η κάποιον με τέτοια χαρακτηριστικά anyway μην έχουμε εμφράγματα. Είναι κοουτς για Αγία Σοφία.

ναι 25 μύρια τον χρόνο έπαιρνε πέρυσι στην μπράτσα.ρεαλιστικός στόχος. εγώ προτείνω κλοπ

Link to comment
Share on other sites

H ομάδα έχει και προπονητή και τεχνικό διευθυντή σοβαρούς. Ας δουλέψουν κανα δυο χρόνια (ουτε εναν δεν εκλεισε ο Μασιμο) και βλέπουμε. Ουτε το ρσοτερ σου αδικειται απο τα ως τωρα αποτελεσματα ουτε εκτος στοχων εισαι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Για εμένα θα χρειαστεί να δει λίγο το θέμα των δύο μεγαλύτερων συμβολαίων της ομάδας. Από τους οποίους φέτος δεν έχεις πάρει τίποτα ακόμα.

Και αυτό δεν είναι θέμα μόνο του Ιταλού.

Link to comment
Share on other sites

Εν τω μεταξυ να πουμε οτι οταν ο Γαλανοπουλος δεν ανανεωνε πηγε ο Καρερα και του ειπε "¨Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε υπολογιζω". Τωρα εχεις 3 τετοια συμβολαια οι οποιοι αγωνιζονται κανονικα (Ολιβειρα, Λιβαγια, Βασιλαντωνοπουλος). Δεν ξερω αν ξεχναω καποιον ακομη. Εχει και αυτο την σημασια του, ως προς το πως το λαμβανουν οι υπολοιποι παικτες.

Μπορει να ειναι περισσοτερο θεμα διοικησης αλλα ο Καρερα στο συγκεκριμενο κομματι εδρασε λιγο ως "yes, sir".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Aussie said:

Εν τω μεταξυ να πουμε οτι οταν ο Γαλανοπουλος δεν ανανεωνε πηγε ο Καρερα και του ειπε "¨Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε υπολογιζω". Τωρα εχεις 3 τετοια συμβολαια οι οποιοι αγωνιζονται κανονικα (Ολιβειρα, Λιβαγια, Βασιλαντωνοπουλος). Δεν ξερω αν ξεχναω καποιον ακομη. Εχει και αυτο την σημασια του, ως προς το πως το λαμβανουν οι υπολοιποι παικτες.

Μπορει να ειναι περισσοτερο θεμα διοικησης αλλα ο Καρερα στο συγκεκριμενο κομματι εδρασε λιγο ως "yes, sir".

Μην ξεχνας οτι αλλο Γαλανοπουλος και αλλο Λιβαγια Ολιβειρα, Επσιης τωρα τους εχεις αναγκη λογω συνεχομενων αγωνων. Οταν τελειωσει το Europa θα δουμε και την αντιμετωπιση προς τους 2 

Link to comment
Share on other sites

Παντως ο Καρερα εχει κοουτσαρει την ΑΕΚ σε 38 παιχνιδια και εχει 22 Νικες, 10 ισοπαλιες και 6 ηττες ή αλλιως 2 βαθμους/ματς και γκολ 1,53-0,71 κατα μο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, luckyluck said:

Αν βρεθούμε να ψάχνουμε για προπονητή θα πω τη γνώμη μου αλλά μη βαρατε είναι πολύ προχω. Παίζι επιθετική μπαλιτσα αλλά δεν είναι σκορποχωρι, είναι σοβαρός και εχει κύρος και πρεστιζ και την σπας και στους γκέι όπως με τον Καρίμ. Τον λενε Βαλβέρδε, Ερνέστο Βαλβέρδε και είναι ελεύθερος. Η κάποιον με τέτοια χαρακτηριστικά anyway μην έχουμε εμφράγματα. Είναι κοουτς για Αγία Σοφία.

Δυνατη τρολια..

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, goku21 said:

ναι 25 μύρια τον χρόνο έπαιρνε πέρυσι στην μπράτσα.ρεαλιστικός στόχος. εγώ προτείνω κλοπ

Εγω Βενγκερ.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, Aussie said:

Εν τω μεταξυ να πουμε οτι οταν ο Γαλανοπουλος δεν ανανεωνε πηγε ο Καρερα και του ειπε "¨Λυπαμαι αλλα δεν μπορω να σε υπολογιζω". Τωρα εχεις 3 τετοια συμβολαια οι οποιοι αγωνιζονται κανονικα (Ολιβειρα, Λιβαγια, Βασιλαντωνοπουλος). Δεν ξερω αν ξεχναω καποιον ακομη. Εχει και αυτο την σημασια του, ως προς το πως το λαμβανουν οι υπολοιποι παικτες.

Μπορει να ειναι περισσοτερο θεμα διοικησης αλλα ο Καρερα στο συγκεκριμενο κομματι εδρασε λιγο ως "yes, sir".

Ολοι οι προπονητες παγκοσμιως σημερα πλην 5-6 "yes, sir" ειναι..

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ολοι οι προπονητες παγκοσμιως σημερα πλην 5-6 "yes, sir" ειναι..

ΔΕν υπαρχει προπονητης σημερα που δεν συμβιβαζεται με τα θελω της διοικησης. Καποτε μπορει 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνω πουθενα με αυτα που λετε.

Εκει που δινω εμφαση ειναι στο πως το αντιλαμβανονται οι υπολοιποι παικτες, που παρατηρουν ανιση αντιμετωπιση.

PS αν δεν ερθει ο Βαλβερδε και ο Βενγκερ, εγω θα ηθελα Κοντε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Aussie said:

Δεν διαφωνω πουθενα με αυτα που λετε.

Εκει που δινω εμφαση ειναι στο πως το αντιλαμβανονται οι υπολοιποι παικτες, που παρατηρουν ανιση αντιμετωπιση.

PS αν δεν ερθει ο Βαλβερδε και ο Βενγκερ, εγω θα ηθελα Κοντε.

Εχει στειλει τον Καρερα να παιζει το συστημα του για να προετοιμασει την ΑΕΚ, οπως ο Περσιας τον Ολυμπιακο πριν παει ο Μπαγεβιτς.

ΠΡΟΧΩΡΑΜΕ.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×