Jump to content

Recommended Posts

Πάντως με το που έγραψε ο Στυλιανό για επίσκεψη του στο ξενοδοχείο το πρώτο πράγμα που σκέφτηκα και έγραψα κιόλας είναι το κακό μας περιμένει. 

Link to comment
Share on other sites

Επίσης με τον Καρερα και το βιογραφικό του και ολα τα υπόλοιπα τι φάση?

O pedro martis maritime - gimaraes & rio ave προπονούσε .

Εμείς τι βιογραφικό είμαστε διατεθειμένοι να στηρίξουμε ? 

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Θα επικρατήσει το 1% .

Η ΑΕΚ έχει κάνει προετοιμασία ( με αυτές τις συνθήκες ) η οποία θα αρχίσει να αποδίδει τώρα. 

Μιλάω για τρεξίματα.

Ο Πέτρος μου φαίνεται πως έχει ενταχθεί στην ομάδα ( χτες έκανε τη καλύτερη εμφάνιση εδώ και χρόνια λόγω και των τρεξίματων που έχει ξανά )

Λιβαγια Νέλσον είναι το πρόβλημα για αυτό τσιναει ο μεγάλος - μην ακούτε παραμύθια περί μπάλας - δεν θα μπορεί ούτε να ανανεώσει ούτε να πουλήσει .

Για 3 - 4 μύρια θα τη κάνει την ομάδα μπαχαλο. 

Επανέρχομαι στο πρώτο κομμάτι και λέω πως η ΑΕΚ δεν χάνει άλλο παιχνίδι μέχρι τη διακοπή και θα παίξει και μπάλα.

 

 

Ολο το ζουμί  είναι τα αποτελέσματα.

Κάθε επαγγελματίας πρέπει να δείχνει έργο για να κρίνεται η απόδοση του.

Επιτέλους είναι απλό, έχοντας 3 υποδεεστερους αντιπάλους το αφεντικό του ζητάει 3 γαμημενες νίκες.

Link to comment
Share on other sites

Tωρα διαβασα τα χθεσινοβραδυνα. Αμα φυγει ο Καρερα ειναι εγκλημα χωρις προηγουμενο. Ουτε εγω ειμαι ευχαριστημενος, αλλα ουτε δυσαρεστημενος. Ας φυγει στο τελος της χρονια αμα δεν μας κανει. Τωρα πρεπει να φερεις καποιον που ξερεις οτι θα ειναι καλυτερος. Υπαρχει τετοιος;;

Το σημαντικο ειναι να μεινει ο Ιβιτς.

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως μόνο στο ματς με τη Βόλφσμπουργκ είχες κάπως γεμάτο ρόστερ και η ομάδα μπορώ να πω ότι ευχαρίστησε και τον τελευταίο οπαδό της. Εκεί έχασες Γκαρσία αμέσως μετά σιμοες και λίγο με λιβάγια λίγο με τον ανύπαρκτο 1.2μ λίγο με την κόκκινη του πετραν  γαμηθηκε η φάση.

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Επίσης με τον Καρερα και το βιογραφικό του και ολα τα υπόλοιπα τι φάση?

O pedro martis maritime - gimaraes & rio ave προπονούσε .

Εμείς τι βιογραφικό είμαστε διατεθειμένοι να στηρίξουμε ? 

 

Σωστή η ερώτηση.

Αν δεν μας κάνει ο πρώην της Σπαρτάκ με την οποία πήρε ένα Πρωτάθλημα, τότε κάποιος από ένα τουλάχιστον παρόμοιο σε δυναμική πρωτάθλημα με περισσότερες από δύο σεζόν σαν πρώτος προπονητής.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Σωστή η ερώτηση.

Αν δεν μας κάνει ο πρώην της Σπαρτάκ με την οποία πήρε ένα Πρωτάθλημα, τότε κάποιος από ένα τουλάχιστον παρόμοιο σε δυναμική πρωτάθλημα με περισσότερες από δύο σεζόν σαν πρώτος προπονητής.

Δεν λέω να προσλάβουμε.

Να στηρίξουμε λέω - σημαίνει να αποδεχτούμε στραβές μέχρι να στρώσει.

Ο ΤΤ δικαιώνει πάντως δάσκαλο - πετάει μπιχτούλες  και έχει οπλίσει 

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στην ερώτηση αν ο Ιταλός έχει πάρει έστω από έναν παίχτη το 100% εδώ και σχεδόν έντεκα μήνες, δεν απάντησε κανένας.

Το μόνο επιχείρημα είναι ότι φοβόμαστε ποιόν θα φέρει.

Δεν έχει ποδοσφαιρική λογική ο φόβος του κάτι καλύτερου, όταν μετά από τόσο καιρό ψάχνεις για ναι βρεις αμυντική λειτουργία και συγκεκριμένο πλάνο στο γήπεδο. Γεγονός που ο Φερέιρα για παράδειγμα στον ΠΑΟΚ κατάφερε να παρουσιάσει.

Δεν θα κουραστώ να το γράφω.

Για κάτι καλύτερο, θα είναι καλύτερο για όλους. Αφού και ο ίδιος μοιάζει πλέον να μην πολυγουστάρει το project,  το οποίο τελειώνει ούτως η άλλως σε εφτά μήνες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά την προσωπολατρεία την έχω αφήσει πολύ πίσω και θεωρώ ότι ασυλία δεν έχει κανένας στο κλαμπ.

Ο Ιταλός είχε έντεκα μήνες να παρουσιάσει ένα δεμένο σύνολο και έχουμε μείνει με τις εμφανίσεις που αφήνουν υποσχέσεις. Που όντως υπάρχουν σποραδικά.

Έχει αχρηστεύσει στην ουσία τους δύο πιο ποιοτικούς σου παίχτες στα χαρτιά και είναι η δεύτερη ομάδα στο καπάκι που έρχεται σε ρήξη με τους παίχτες.

Τα Ωχ Παναγία μου τι θα κάνουμε χωρίς τον Ιταλό δεν τα ασπάζομαι σε καμία περίπτωση.

Μακάρι πάντως να έχετε όλοι σας δίκιο, να έχουμε τον καλύτερο προπονητή και απλά να έχει κολλήσει ο Πάνος Γαλάτσι με την πάρτη του.

 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Δεν λέω να προσλάβουμε.

Να στηρίξουμε λέω - σημαίνει να αποδεχτούμε στραβές μέχρι να στρώσει.

Ο ΤΤ δικαιώνει πάντως δάσκαλο - πετάει μπιχτούλες  και έχει οπλίσει 

Ε συγγνώμη κιόλας αν γκελάρει η ομάδα με τον ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ, με την άγνωστη Ζόρια και καπάκι με τον Άρη που έχει δέκα παίχτες με κορονοϊό εδώ και δέκα ημέρες να πάμε να του κάνουμε πενταετές μην τον χάσουμε.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, mobster21 said:

Πάντως στην ερώτηση αν ο Ιταλός έχει πάρει έστω από έναν παίχτη το 100% εδώ και σχεδόν έντεκα μήνες, δεν απάντησε κανένας.

Το μόνο επιχείρημα είναι ότι φοβόμαστε ποιόν θα φέρει.

Δεν έχει ποδοσφαιρική λογική ο φόβος του κάτι καλύτερου, όταν μετά από τόσο καιρό ψάχνεις για ναι βρεις αμυντική λειτουργία και συγκεκριμένο πλάνο στο γήπεδο. Γεγονός που ο Φερέιρα για παράδειγμα στον ΠΑΟΚ κατάφερε να παρουσιάσει.

Δεν θα κουραστώ να το γράφω.

Για κάτι καλύτερο, θα είναι καλύτερο για όλους. Αφού και ο ίδιος μοιάζει πλέον να μην πολυγουστάρει το project,  το οποίο τελειώνει ούτως η άλλως σε εφτά μήνες.

Πώς φαίνεται ότι ο ίδιος δεν γουστάρει ?

Δεν μπορεί να απαντηθεί η ερώτηση ακόμα γιατί είμαστε στην αρχή της σεζόν  και δεν μπορείς να υπολογίσεις την περσινή .

Αν θέλεις άλλον προπονητή ( συμφωνώ υπό προϋποθέσεις ) αυτό είναι λογικό να το κάνεις στο τέλος της σεζόν. Εφόσον ο τωρινός δεν είναι καρντοσο και εφόσον έχεις στήσει μια ομάδα στα θέλω του. 

Για τον αμπελ , και εγώ θεωρώ πως είναι καλός αλλά  μιας και τον αναφέρεις συμβαίνει το εξής παράδοξο .

Οι βου τον κράζουν - εμείς και άλλοι λέμε πως είναι καλός.

Με Καρερα ( συμβαίνει το αντιστροφο σε μικρότερο βαθμό ) 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Ε συγγνώμη κιόλας αν γκελάρει η ομάδα με τον ΟΦΗ στο ΟΑΚΑ, με την άγνωστη Ζόρια και καπάκι με τον Άρη που έχει δέκα παίχτες με κορονοϊό εδώ και δέκα ημέρες να πάμε να του κάνουμε πενταετές μην τον χάσουμε.

Ε καλά αν γκελάρει με τους 3 θα κάνουμε άλλη κουβέντα ρε συ. Προφανώς .

Για το έχει αχρηστεύει τους δύο ποιο ποιοτικούς παίχτες δεν συμφωνώ.

Ο Νέλσον έχει ελάχιστη προσφορά έτσι και αλλιώς 

Ο λιβαγια επίσης έχει όλα τα χρόνια τρομερά up & down 

Και οι δύο δεν υπογράφουν ανανεώση και ζητούν πολλά. 

Πώς τους έχει αχρηστέψει ?

 

Link to comment
Share on other sites

Κοίταξε. Αυτό που έβγαλε τον παίχτη που είχε βάλει αλλαγή δεν το κάνει κάποιος ούτε σε ερασιτεχνικό.

Μιλάμε για προπονητική ανωριμότητα.

Εκεί για εμένα ήταν σαν να είπε "ρε άντε να πα να γαμηθεί, τουλάχιστον να δείξω εγώ ότι είμαι σκληρός γιατί καλός σίγουρα δεν θα πουν".

Την επόμενη αγωνιστική έβαλε τον παίχτη ΒΑΣΙΚΟ στην διοργάνωση μια εβδομάδα μετά.

 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Man Of Faith said:

Φιλε μου εδιωξε πρωταθλητη προπονητη για να "δουμε" τοταλ φουτμπολ και τον ξαναφερε 8 μηνες μετα για να τον ξαναδιωξει και να "δουμε" μπιλντ απ και μετα μονιμοποιησε τον και καλα προσωρινο Κωστενογλου.Υπαρχουν πολυ στερεες βασεις για οποιοδηποτε τραβηγμενο σεναριο.

Τα παραπάνω είτε έγιναν έτσι είτε όχι είναι ποδοσφαιρικές επιλογές, η περίπτωση Μπάγεβιτς όχι. 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Ε καλά αν γκελάρει με τους 3 θα κάνουμε άλλη κουβέντα ρε συ. Προφανώς .

Για το έχει αχρηστεύει τους δύο ποιο ποιοτικούς παίχτες δεν συμφωνώ.

Ο Νέλσον έχει ελάχιστη προσφορά έτσι και αλλιώς 

Ο λιβαγια επίσης έχει όλα τα χρόνια τρομερά up & down 

Και οι δύο δεν υπογράφουν ανανεώση και ζητούν πολλά. 

Πώς τους έχει αχρηστέψει ?

 

Όταν δεν πάει καλά ένας αξιόλογος παίχτης σε μια ομάδα η ευθύνη παγκοσμίως αναζητείται στον άνθρωπο που κάθεται στον πάγκο ή στο γενικό κλίμα που επικρατεί στην ομάδα. 

Ο Λιβάγια τουλάχιστον έχει αποδείξει εδώ και χρόνια ότι μπορεί να παίξει στο ίδιο κλαμπ σε πολύ υψηλότερο επίπεδο. Αυτό δεν σημαίνει ότι είναι ένας μαλάκας και πολλές φορές τον έχω κράξει εδώ μέσα, αποδεδειγμένα.

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, mobster21 said:

Πάντως στην ερώτηση αν ο Ιταλός έχει πάρει έστω από έναν παίχτη το 100% εδώ και σχεδόν έντεκα μήνες, δεν απάντησε κανένας.

 

Σιμοες, κριστισιτς άλλοι παίκτες με καρερα. Πριν ήταν για σουτ τώρα πίναμε όταν δεν παίζουν.  Μανταλος σαν το χθεσινό δεν έχουμε δει ποτέ. 

Έβγαλε στο αφρό παίκτες που ούτε καν ξέραμε ότι ήταν ακόμα στο ροστερ και προσφέρουν έστω με όσες δυνατότητες έχουν όπως σβάρνας μαχαιρας βασιλαντωνοπουλος ακόμα και ο Παουλίνιο έχει προσφέρει και γλιτώσαμε το βρέξει χιονίσει μπακακης. 

Αυτα πρόχειρα 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ λέω να του δώσουμε χρόνο και να το αφήσουμε να κάνει τη δουλειά του και ας κάνουμε τη πρώτη αξιολογική στη πρώτη διακοπή. 

Προσωπικά πάντως θα του έδινα αρκετό χρόνο γιατί δεν ευθύνεται για το ότι το ροστερ ήταν άνω κάτω στην αρχή του πρωταθλήματος και έγινε ριζική ανανέωση και είχε να αντιμετωπίσει θέματα με τις ανανεώσεις. 

Βλέπω ότι γίνεται δουλειά στο ροστερ και αυτό σε αυτή τη φάση μου φτάνει. Απαιτήσεις έχω από όταν μπούμε στην Αγία Σοφία και εκεί είναι το μυαλό μου όχι να ξαναρχισουμε από το 0 με καινούργιο προπονητή για ακόμα μια φορά. 

Link to comment
Share on other sites

Λιγη ισορροπία να βρούμε μονο.

Καταρχην αφήστε τον βάτραχο εκτός κουβέντας, δεν έχει ακουστεί τέτοιο πραγμα, αν ακουστεί να τα πούμε.

Επισης. 
Τη περίπτωση την δικη μου, δλδ να μην είναι κάποιος ούτε φανατικά υπέρ ούτε φανατικά κατά και να πιστεύει ότι πρέπει να περάσουν και τα υπόλοιπα 3 ματς μέχρι την διακοπή για να καταλήξει πιθανότατα σε κάτι από τα δύο, δεν την θεωρείτε σχετικά νορμαλ; 

Link to comment
Share on other sites

Απλά να έχουμε κατά νου ότι καμία ομάδα στον κόσμο δεν έκανε κανονική προετοιμασία και ότι όλες οι ομάδες έχουν νέους παίχτες και ποδοσφαιριστές με συμβόλαια που λήγουν.

Γιατί έχουμε μία τάση να κάνουμε ήρωα τον Ιταλό για κάτι που αντιμετωπίζει ο κάθε προπονητής σε όλο τον πλανήτη αυτή την στιγμή.

Και το γεγονός ότι ο Σιμόες εμφανίστηκε καλύτερος από αυτόν που είδαμε επί Κωστένογλου δεν είναι μέτρο σύγκρισης.

Το χθεσινό του Μάνταλου όμως είναι. Και του το πιστώνω.

Αν δεν υπάρχει κάτι καλύτερο με προοπτική, δεν υπάρχει κανένας λόγος να φύγει. Σε αυτό έχω συμφωνήσει. Και μόνο σε αυτό. Ότι έχεις κάνει έρευνα στην αγορά και δεν υπάρχει κάτι άλλο. Γιατί το κλαμπ δεν αντέχει άλλον Κωστένογλου και άλλον πρίγκιπα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Λιγη ισορροπία να βρούμε μονο.

Καταρχην αφήστε τον βάτραχο εκτός κουβέντας, δεν έχει ακουστεί τέτοιο πραγμα, αν ακουστεί να τα πούμε.

Επισης. 
Τη περίπτωση την δικη μου, δλδ να μην είναι κάποιος ούτε φανατικά υπέρ ούτε φανατικά κατά και να πιστεύει ότι πρέπει να περάσουν και τα υπόλοιπα 3 ματς μέχρι την διακοπή φια να καταλήξει, δεν την θεωρείτε σχετικά νορμαλ; 

Εννοείται.

Ούτε εγώ αντιλαμβάνομαι τον έρωτα με τον Ιταλό όταν στην αγορά ΜΠΟΡΕΙ να παίζει κάτι καλύτερο που να έχει κάτσει πάνω από δύο χρόνια ως πρώτος προπονητής σε μια ομάδα.

Δεν είμαι τεχνικός διευθυντής ούτε έχω τον χρόνο να κάτσω να ψάξω την αγορά. Ούτε που την ξέρω κιόλας.

ΑΝ δεν υπάρχει, τότε μπροστά μας έχουμε μονόδρομο. Και τελειώνει η όποια συζήτηση.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα μετά το μπαοκ το παρακάτω που στη δεύτερη φάση που είμαστε όπως το βλέπω εγώ δείχνει να πετυχαίνει όλα εκτός από τους βαθμούς και λεφτά από Ευρώπη αλλά εχθές το προσπάθησε και αυτό. 

 

Τι είχε γράψει :

* Αν το δούμε καθαρά ψυχρά το πλάνο έχει πάει καλά στους λίγους μήνες που είναι ( πρώτη φάση ) 

- Διόρθωσες συμάζεψες το χάλι καρντόσο κωστένογλου

- Πήγες τελικό κυπέλλου

- Διεκδίκησες και έχασες στο τσάκ την έξοδο στο τσάμπιον λίγκ

- Ξεκαθάρισες στο μέτρο του δυνατού το ρόστερ

- Έκανες ολική ανανέωση του ρόστερ

- Βάζει νεαρούς έτοιμους παίκτες 

-Μπήκες ομίλους γιουρόπα

 

* Φυσικά ειχαμε και τα παρακάτω 

- ασχημα αποτελέσματα και εμφανίσεις στα ντέρμπι εκτός της τούμπας

- Αποτυχία στην τελική εκπλήρωση των στόχων ( έξοδο τσουλού , κύπελλο )

- Τραυματισμούς μυικούς και αγωνιστική αποσύνδεση 

 

*Τώρα το επόμενο διάστημα ( δεύτερη φάση ) είναι κρίσιμο που πρέπει να

- Διαχειριστή τους συνεχόμενους αγώνες

- Να μείνει κοντά στη κορυφή

- Να μαζέψει βαθμούς και χρήματα απο Ευρώπη

- Να βελτιώσει την αγωνιστική εικόνα

- Να βελτιώσει την ένταση των παικτών 

- Να μειώσει η ομάδα τους μυικούς τραυματισμούν εντοπίζοντας το πρόβλημα

- Να σταθεροποιήσει τους ρόλους των παικτών στην ομάδα και στο ροτέισον

- Να φιάξει την ομάδα της επόμενη ημέρες

 

Άρα θα έλεγε ότι δεν γίνεται να χαλάσεις τώρα το πλάνο απο τη στιγμή που η πρώτη φάση θα τη λέγαμε επιτυχημένη και να πάμε πάλι απο αρχή παρόλο  τι προβληματική μετάβαση απο τη ενδιάμεση φάση -κορονοιου θα την έλεγα- απο πρώτη στη δεύτερη φάση και θα πρέπει να δώσουμε αρκετό χρόνο ώστε να κριθεί εκτός και αν μαζευτούν πολλά σταβά αποτελέσματα και δεν φανεί αγωνιστική βελτίωση . 

 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, nikos said:

Λιγη ισορροπία να βρούμε μονο.

Καταρχην αφήστε τον βάτραχο εκτός κουβέντας, δεν έχει ακουστεί τέτοιο πραγμα, αν ακουστεί να τα πούμε.

 

Όταν ακουστεί όμως ... θα είναι αργά..

Εμένα έχει αρχίσει να με προβληματίζει έντονα το σενάριο αυτό καθώς με άδεια γήπεδα βγάινει ένα μεγάλο οσο να ναι εμπόδιο ενδεχόμενης νέας βατραχιάδας. Βάλε και τα μυαλά του διοικητικού ηγέτη,  βάλε και την πρόσφατη ενασχόληση με εθνική δεν το θεωρώ και απίθανο να μας την φορεσει

Link to comment
Share on other sites

3 νικες μενει 3 ηττες φευγει!!  End of discussion........

Αλλα δεν παιζει μεσα ο Καρερα, δεν τοβ γουσταρουν καποιοι απο τους παικτες γιατι τους ζορισε ... δεν παιζουν για την ομαδα αλλα για την παρτι τους.

Και θυμαμαι που καποιος εγραφε οτι δεν ανανεώνεις τους 2 σου κανουν μπουρδελο την ομαδα. Ειμαστε κοντα σε αυτο.  

Link to comment
Share on other sites

Ο αντίλογος του Πάνου Γαλάτσι:

- Διόρθωσες συμάζεψες το χάλι καρντόσο κωστένογλου

Ε τώρα σιγά το κατόρθωμα μεταξύ μας.

- Πήγες τελικό κυπέλλου

Τον έχασες.

- Διεκδίκησες και έχασες στο τσάκ την έξοδο στο τσάμπιον λίγκ

Έφερες ισοπαλία στην έδρα σου και την έχασες.

- Ξεκαθάρισες στο μέτρο του δυνατού το ρόστερ

Δεν τα έβαλες με τους παίχτες που κάνουν κουμάντο στα αποδυτήρια. Κάτι ταλαίπωρους Οικονόμου και Βέρντε έστειλες και πολύ καλά έκανες.

- Έκανες ολική ανανέωση του ρόστερ

Και πάλι ψάχνεις παίχτες σε όλες σχεδόν τις θέσεις.

- Βάζει νεαρούς έτοιμους παίκτες 

Και τους βγάζεις στο ημίχρονο ή τους εξαφανίζεις μετά από μία πολύ καλή εμφάνιση.

-Μπήκες ομίλους γιουρόπα

Εδώ έχει credit ο Ιταλός.

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unfeatured this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×