Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

10 minutes ago, parakmiakos said:

Εχω μια κρυφη ελπίδα ότι θα επιστρέψουν οι Άραβες για Μάνταλο. Αν κάτσει αυτό το ντιλ και δεδομένου ότι ένα καλό μέρος του ποσου θα παει για 2 χαφ, η χρόνια σώζεται. 

Γενικά είμαι της άποψης ότι αν έρθει μια ικανοποιητική προταση για Ολιβέιρα και Λιβαγια, καλο θα ήταν να τους σουταρουμε. 

Ας επιστρεψουν και με την αρχικη προσφορα τους

Link to comment
Share on other sites

Πολύ μεγάλο το hype πλέον για τον παίχτη που σημαίνει ότι εύκολα μπορεί να καεί πολύ γρήγορα 

Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, Bluesman said:

Σε μεταγραφικές ειδήσεις ο Νικολακόπουλος είναι πάντα 100% έγκυρος. Ούτε 99%.

  Aμφισβητήθηκε έντονα ο Στυλιανόπουλος αυτή τη δόση . Μερικοί προτίμησαν να ενημερωθούν απο υπαλληλους του Μακέδου παρά από τον Παναγιώτη που είχε πει πρώτος στο kitrinomavro εδώ και μέρες   καλώς ήλθες Λέβι ή Λιβάι ή Λεβιάθαν ή Λεβαλουά ή Λέβις501  Γκαρσία στην ΑΕΚαρα μας.

 Το έγκυρο και αποκαλυπτικό παρελθόν του Στυλιανό δε σας έχει διδάξει τίποτε ;

 Κύριοι , δε θα ήθελα να προχωρήσετε σε στοχοποίηση των αντιφρονούντων & των αμφισβητιών . Μερικά ή και πολλά δικεφαλάκια κάτω από το ποστ αυτό όσων πίστεψαν την έγκυρη μεταγραφική Στυλιανοπληροφόρηση μου αρκούν .

         ΥΓ.  Πάτερ, ἄφες αὐτοῖς˙ οὐ γὰρ οἴδασι τί ποιοῦσι .

         ΥΓ2. ΑΕΚ σ'αγαπώ .  Μελισσανίδη αγάπησε την και συ επιτέλους.

         ΥΓ3. Λατρευω έναν προς έναν και τους 300 που έφθασαν με αμάξια και βανάκια στον Βόλο ξημερωμα Σαββάτου. Το να κοιμάσαι σε παγκάκια και σε πορτ μπαγκάζ για να βρεθείς στο ξενοδοχείο της ομάδας να εμψυχώσεις και να βοηθήσεις να νικήσει η μεγάλη σου αγάπη η ΑΕΚ .. είναι ο,τι πιο όμορφο έχω αισθανθεί φέτος . Τους ευχαριστώ .

 

 

  • Δικεφαλάκι 24
Link to comment
Share on other sites

Τα γαυρορεπορτάζ σήμερα είναι της εποχής: είχαμε έτοιμη την επιταγή για τον Ιμπίσεβιτς αλλά δεν άρεσαν τα χαρακτηριστικά του στο Δέλλα. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
13 minutes ago, Stylianopoulos said:

  Aμφισβητήθηκε έντονα ο Στυλιανόπουλος αυτή τη δόση . Μερικοί προτίμησαν να ενημερωθούν απο υπαλληλους του Μακέδου παρά από τον Παναγιώτη που είχε πει πρώτος στο kitrinomavro εδώ και μέρες   καλώς ήλθες Λέβι ή Λιβάι ή Λεβιάθαν ή Λεβαλουά ή Λέβις501  Γκαρσία στην ΑΕΚαρα μας.

 Το έγκυρο και αποκαλυπτικό παρελθόν του Στυλιανό δε σας έχει διδάξει τίποτε ;

 Κύριοι , δε θα ήθελα να προχωρήσετε σε στοχοποιήση των αντιφρονούντων & των αμφισβητιών . Μερικά ή και πολλά δικεφαλάκια κάτω από το ποστ αυτό όσων πίστεψαν με την έγκυρη μεταγραφική Στυλιανοπληροφόρηση μου αρκούν .

         ΥΓ.  Πάτερ, ἄφες αὐτοῖς˙ οὐ γὰρ οἴδασι τί ποιοῦσι .

         ΥΓ2. ΑΕΚ σ'αγαπώ .  Μελισσανίδη αγάπησε την και συ επιτέλους.

         ΥΓ3. Λατρευω ένας προς έναν και τους 300 που έφθασαν με αμάξια και βανάκια στον Βόλο ξημερωμα Σαββάτου. Το να κοιμάσαι σε παγκάκια και σε πορτ μπαγκάζ για να βρεθείς στο ξενοδοχείο της ομάδας να εμψυχώσεις και να βοηθήσεις να νικήσει η μεγάλη σου αγάπη η ΑΕΚ .. είναι ο,τι πιο όμορφο έχω αισθανθεί φέτος . Τους ευχαριστώ .

 

 

Δηλαδή ήταν ψεύτικη η όποια εμπλοκή και προσπάθεια του γαύρου να πάρει τον παίκτη; Είχε κλείσει εδώ και μέρες και όλα τα υπόλοιπα ήταν παραμύθι;

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Man Of Faith said:

Οσο θα εχουμε αυτα τα χαφ αυτη τη μπαλα θα παιζουμε και Ντανι Αλβες να φερουμε για δεξι μπακ και Κουαδραδο για εξτρεμ.

Ναι βεβαια η διαφορα ειναι πως προχτες ας πουμε με Ινσουα αντι Λοπες και εναν CB στυλ Βρανιες ή καννιβαλο τυπου Χνιντ στην θεση Σβαρνα, απλα δεν θα ετρωγες τον γκολ. Οποτε ναι μεν τα χαφ σου δινουν ισορροπια και ενα 6αρι θα τους ανεβασει ολους, αλλα εδω μιλαμε η κατασταση ειναι μια τραγωδια πισω.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Hades said:

νομιζω πως μεχρι το Ευρωπαικο δεν θα γινει αλλη μεταγγραφη. εκτος ισως του ονοματος που εγραψε ο Στυλ οτι εχει κλεισει μαζι με τον Λεβι.

απο κει και περα, το Ευρωπαικο ειναι η μιση χρονια για την ομαδα. Αν καταφερουμε και περασουμε και γενικα μπουμε ομιλους 1-2 κινησεις θα κανει (και ανανεωσεις)

αν αποκλειστουμε, μονο με περηφανες πωλησεις θα δουμε νεο αιμα 

Εγω νομιζω μεχρι το ευρωπαικο θα εχουμε μια ηχηρη αποχωρηση. Συγκεκριμενα οποιο ονομα παιχτη μας παιξει στα ρεπορταζ το επομενο τριημερο θεωρω πως αποχωρει και θα χουμε αμεσα αντικατασταση του.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zara said:

Αν είχε και πέρασμα από Σκωτία ο παίχτης, θα ήταν ιδανικός. Μηδέν θέμα προσαρμογής. 

LOL

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ότι όλοι βλέπουμε ότι (πλην δεξιού φτερου) θες οπωσδήποτε χαφ, στοπερ, δεξιό μπακ, διοτι αυτοί που υπάρχουν δεν είναι επαρκείς (ας αφησουμε έξω τερμα και αλλους για να μην το παρακάνουμε).

Το τι χρειαζεσαι πιο πολύ ώστε να κανεις εκπτωσεις στα παραπανω, είναι στο προσωπικο γούστο του καθενος.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ναι βεβαια η διαφορα ειναι πως προχτες ας πουμε με Ινσουα αντι Λοπες και εναν CB στυλ Βρανιες ή καννιβαλο τυπου Χνιντ στην θεση Σβαρνα, απλα δεν θα ετρωγες τον γκολ. Οποτε ναι μεν τα χαφ σου δινουν ισορροπια και ενα 6αρι θα τους ανεβασει ολους, αλλα εδω μιλαμε η κατασταση ειναι μια τραγωδια πισω.

Ναι και αμυνα αλλα αν δεν ειναι μονο τα χαφ τοτε αξονα, και με τους πλαινους θα βρεις την ακρη ακομα και αν κανουν τα βασικα.Οδηγος μας πρεπει να ειναι το 2004, εξαλλου το εχεις πει κι εσυ.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Man Of Faith said:

Ναι και αμυνα αλλα αν δεν ειναι μονο τα χαφ τοτε αξονα, και με τους πλαινους θα βρεις την ακρη ακομα και αν κανουν τα βασικα.Οδηγος μας πρεπει να ειναι το 2004, εξαλλου το εχεις πει κι εσυ.

Ειπαμε θες χαφ. Αλλα και οι Λοπες, Σβαρνας, Μπακακης ε ειναι τρυπα πως να το κανουμε;

Link to comment
Share on other sites

Γενικα εγω εβλεπα οτι και πριν απο τον τελικο, ειδικα το enwsi προσπαθουσε να μας πει οτι απο δευτερα ερχονται μεγαλες αλλαγες ανεξαρτητου αποτελεσματος. Τελικα ομως θελουμε μεγαλυτερες αλλαγες και απο αυτες που περιμεναν οι αρδ. Δηλαδη και εγω πιστευω και συμφωνω με μπουκο οτι μεσα στις επομενες μερες θα γινει μια ηχηρη αποχωρηση και αμεση αντικατασταση. Ενδεχομενως με τον παιχτη που λεει οτι ειναι κλεισμενος ο Στυλ.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Εγω νομιζω μεχρι το ευρωπαικο θα εχουμε μια ηχηρη αποχωρηση. Συγκεκριμενα οποιο ονομα παιχτη μας παιξει στα ρεπορταζ το επομενο τριημερο θεωρω πως αποχωρει και θα χουμε αμεσα αντικατασταση του.

Μλκ κοντεύεις να γίνεις πιο Νοστράδαμος και από μένα. Κοίταξε το

Link to comment
Share on other sites

ΚΚ365: Επομενος στοχος 11δατος χαφ.
Πονταρω σε Αλεις, αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι ασχολουμασταν μαζι του πολυ πριν φανερωθει το ενδιαφερον του Μανταλου.

Link to comment
Share on other sites

Εγω για να ξερετε πιστευω πως Ολιβειρα και Λιβαγια θα αποχωρησουν, ενας εκ των Σιμοες/Μανταλος/Κρστσιτς επισης ςνω θα γινει και προσπαθεια για αποχωρηση ενος εκ των Μπακακη/Παουλινιο. Δηλαδη 3-4 παιχτες θα φυγουν και θα αντικατασταθουν.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Brom21 said:

ΚΚ365: Επομενως στοχος 11δατος χαφ.
Πονταρω σε Αλεις, αλλωστε δεν ειναι τυχαιο οτι ασχολουμασταν μαζι του πολυ πριν φανερωθει το ενδιαφερον του Μανταλου.

Για να ερθει αυτος θα πρεπει να φυγει ενας εκ των Μανταλος/Σιμανσκι/Γαλανοπουλος/Κρστσιτς. 

Link to comment
Share on other sites

Ωραια ολα αυτα αλλα θα ειμαστε μεσα στο μπατζετ ή θα ξεφυγουμε;Ή μηπως θα καλυψει ο εγγυητης τα χαιλικια του;

@amd εμφανισου θελουμε απαντησεις.

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, Stylianopoulos said:

  Aμφισβητήθηκε έντονα ο Στυλιανόπουλος αυτή τη δόση . Μερικοί προτίμησαν να ενημερωθούν απο υπαλληλους του Μακέδου παρά από τον Παναγιώτη που είχε πει πρώτος στο kitrinomavro εδώ και μέρες   καλώς ήλθες Λέβι ή Λιβάι ή Λεβιάθαν ή Λεβαλουά ή Λέβις501  Γκαρσία στην ΑΕΚαρα μας.

 Το έγκυρο και αποκαλυπτικό παρελθόν του Στυλιανό δε σας έχει διδάξει τίποτε ;

 Κύριοι , δε θα ήθελα να προχωρήσετε σε στοχοποιήση των αντιφρονούντων & των αμφισβητιών . Μερικά ή και πολλά δικεφαλάκια κάτω από το ποστ αυτό όσων πίστεψαν την έγκυρη μεταγραφική Στυλιανοπληροφόρηση μου αρκούν .

         ΥΓ.  Πάτερ, ἄφες αὐτοῖς˙ οὐ γὰρ οἴδασι τί ποιοῦσι .

         ΥΓ2. ΑΕΚ σ'αγαπώ .  Μελισσανίδη αγάπησε την και συ επιτέλους.

         ΥΓ3. Λατρευω ένας προς έναν και τους 300 που έφθασαν με αμάξια και βανάκια στον Βόλο ξημερωμα Σαββάτου. Το να κοιμάσαι σε παγκάκια και σε πορτ μπαγκάζ για να βρεθείς στο ξενοδοχείο της ομάδας να εμψυχώσεις και να βοηθήσεις να νικήσει η μεγάλη σου αγάπη η ΑΕΚ .. είναι ο,τι πιο όμορφο έχω αισθανθεί φέτος . Τους ευχαριστώ .

 

 

Ποτε δεν αλλαξοπιστησα Δασκαλε. Εννοουσα πως ο παίκτης ενδιέφερε και τον Ολυμπιακo και το τι διέρρευσαν. Ωστόσο η διατύπωση ηταν αστοχη και ιδιως οταν εχεις 100% ευστοχία για πραγματα που αλλοι μαθαινουν στο και πεντε.

Mea culpa.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Αμα φυγει ο Λιβαγια, φερνεις τανκοβιτς απο τωρα, με μειωμενα λεφτα στους μανατζερ(εφοσον δεν στον φερνουν ελευθερο και εφοσον δεν εχει βρει ομαδα) και 300-400 χιλιαρικα στη χαμαρμπι. Τον Ολιβειρα τον θεωρω ηδη εκτος ΑΕΚ. Και πιστευω οτι σιγουρα ενα χαφ θα αποχωρησει. Θεωρω οτι αυτο που προεκυψε δυνατα μετα τον τελικο ειναι το δεξι μπακ, που ηταν εκτος σχεδιασμου.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Εγω για να ξερετε πιστευω πως Ολιβειρα και Λιβαγια θα αποχωρησουν, ενας εκ των Σιμοες/Μανταλος/Κρστσιτς επισης ςνω θα γινει και προσπαθεια για αποχωρηση ενος εκ των Μπακακη/Παουλινιο. Δηλαδη 3-4 παιχτες θα φυγουν και θα αντικατασταθουν.

Εγω θεωρω οτι ενας εκ των Ολιβειρα Λιβαγια θα πουληθει.Δεν νομιζω οτι θα εχουμε 2 συμβολαια ανω του εκατομμυριου που δεν το δικαιολογουνε κιολας.Και αν απο τον Λιβαγια εχουμε δει καλα πραγματα αρκετες φορες και θεωρουμε οτι αξιζει αυτα τα λεφτα και τελος παντων ειναι επιπεδου ΑΕΚ, ε τρεις τελικους επαιξε και δεν εφερε τιτλο.Ειδικα αν δεν δεχθει την προταση μας.

Για τον Ολιβειρα εχω πει πολλες φορες την αποψη μου, οτι αν οντως υπηρχε προταση και δεν τον δωσαμε πραξαμε ασχημα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω πωα θελουν παιχτη τυπου Τανκοβιτς. Περισσοτερο γρηγορους θελουν. Βεβαια τους εχω ικανουν να σπρωξουν Λιβαγια και να πουν εχουμε Ενομπακαρε και με τα λεφτα απο Ολιβειρα να φερουν Αραουχο με οψιον και χαφαρο (αν αποχωρησει ενας εκ των 6).

Link to comment
Share on other sites

Εγώ προσωπικά θέλω να ανανεώσουν και ο λιβαγια και ο Ολιβέιρα, το πρόβλημα δεν είναι αυτοί, πιο συγκεκριμένα αυτοί κάνουν τα ζητήματα της ομάδας μικρότερα.

Ο λιβαγια πέρυσι στην αρχή της χρονιάς ήταν ο μοναδικός που κράτησε σε ένα σχετικό επίπεδο την ομάδα και δεν είδαμε ακόμα χειρότερα, και επί καρερα ήταν τρομερά σημαντικός. 

Και ο Ολιβέιρα αν δεν είχε τα θέματα με τους κοιλιακούς θα είχε πιθανόν αρκετά γκολ επιπλέον.

Εννοείται φυσικά ότι εάν έρθει σοβαρή πρόταση για κάποιον από τους δύο να το δεις εάν σε συμφέρει.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Giorgos said:

Εγώ προσωπικά θέλω να ανανεώσουν και ο λιβαγια και ο Ολιβέιρα, το πρόβλημα δεν είναι αυτοί, πιο συγκεκριμένα αυτοί κάνουν τα ζητήματα της ομάδας μικρότερα.

Ο λιβαγια πέρυσι στην αρχή της χρονιάς ήταν ο μοναδικός που κράτησε σε ένα σχετικό επίπεδο την ομάδα και δεν είδαμε ακόμα χειρότερα, και επί καρερα ήταν τρομερά σημαντικός. 

Και ο Ολιβέιρα αν δεν είχε τα θέματα με τους κοιλιακούς θα είχε πιθανόν αρκετά γκολ επιπλέον.

Εννοείται φυσικά ότι εάν έρθει σοβαρή πρόταση για κάποιον από τους δύο να το δεις εάν σε συμφέρει.

Ο Ολιβειρα δε γινεται να ζηταει 1,5 εκατ και να εξαφανιζεται σε ολα τα ντερμπι, να χανει εξ επαφης γκολ. Ο Λιβαγια εχει το ελαφρυντικο οτι μας γλυτωσε απο γκελα πολλες φορες και οτι επαιζε σε λαθος θεση. Ας φυγουν και οι 2 αρκει να ανανεωθει η ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×