Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Hades said:

Αυτό ήταν πριν ένα μήνα. Όποιος τυχερός πρόλαβε. 

Αυτο εινα τωρα που μιλαμε

Link to comment
Share on other sites

Εμενα δεν με νοιαζει για τον παιχτη, αρκει που τον πηραμε. Και βασικα μου αρκει που για ακομα μια φορα φετος αγορασαμε. Γενικα τον τελευταιο χρονο μπηκε το νερο στο αυλακι και παλι γι αυτο απο εκει που μασταν χαβαλες περσι φετος επιστρεψαμε Ευρωπη αφηνοντας εκτος ομαδα απο Μπουντεσλιγκα. Προσωπικα ανυπομονω πλεον για την χρονια, με την ελπιδα να συνεχισουμε ετσι και να βελτιωνομαστε διαρκως. Εκανε σοβαρη δουλεια ο Ιλια και μπραβο του. Απο κοντα και ο Μασιμος ο οποιος καθοτι προσωπικη του επιλογη, αναποφευκτα στηριζεται. Τα υπολοιπα στο γηπεδο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, tzav said:

Πάντως στο βιντεάκι που ανεβάσατε ρεσιτάλ δίνει ο Ρουμάνος...  απ'τα 6 γκολ που αρπάζουν τα 5 είναι "δικά του"....

ή που πιέζει με τον τρόπο του να φορέσει τα κιτρινόμαυρα... ή που θα χορτάσουμε Στράτο στη μάπα... 

το εκανε επιτηδες γιατι ηθελε να φυγει ?

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με το 365 η ΑΕΚ έκανε βελτιωμένη πρόταση και πλέον είναι «μια ανάσα» από την μεταγραφή του Ρουμάνου.

Link to comment
Share on other sites

Από ένα ματς δεν μπορείς να κρίνεις προφανώς απλά να πω ότι διαφωνώ με τα συμπεράσματα από την εξάρα της Ζενίτ.

Εκεί που κάνει το πέναλτι με τον αγκώνα δεν υπάρχει πέναλτι.

Στο 4 ο γκολ δεν φταίει πουθενά,η εκτέλεση είναι απίθανη.

Στη φάση που τρωει την τριπλα,δεν είμαι σίγουρος ότι είναι κακή η αντίδραση του.Ελεγχει εντυπωσιακά το σώμα του(για 1.90)στην προσποίηση και τελικά καταφέρνει κ κόβει το σουτ απλά είναι άτυχος π βρίσκει στο χέρι του.Στην αντίστοιχη τριπλα του Ελ αραμπι στον τελικό με μια προσποίηση άδειασε δύο παίκτες μας,δεν υπήρξε ριμπαουντ.

Το μόνο που μου την έσπασε ειναι αυτό του όρθιου τσολιά με τα χερια πίσω από την πλατη

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, teo21 said:

Από ένα ματς δεν μπορείς να κρίνεις προφανώς απλά να πω ότι διαφωνώ με τα συμπεράσματα από την εξάρα της Ζενίτ.

Εκεί που κάνει το πέναλτι με τον αγκώνα δεν υπάρχει πέναλτι.

Στο 4 ο γκολ δεν φταίει πουθενά,η εκτέλεση είναι απίθανη.

Στη φάση που τρωει την τριπλα,δεν είμαι σίγουρος ότι είναι κακή η αντίδραση του.Ελεγχει εντυπωσιακά το σώμα του(για 1.90)στην προσποίηση και τελικά καταφέρνει κ κόβει το σουτ απλά είναι άτυχος π βρίσκει στο χέρι του.Στην αντίστοιχη τριπλα του Ελ αραμπι στον τελικό με μια προσποίηση άδειασε δύο παίκτες μας,δεν υπήρξε ριμπαουντ.

Το μόνο που μου την έσπασε ειναι αυτό του όρθιου τσολιά με τα χερια πίσω από την πλατη

Ως Αντι- Τσισκρίνσκι έρχεται. Σε πιο νέο φύσικα και πιο άγουρο. 

Ένας λόγος που δεν ήθελα βράνιες ήταν αυτος. Ότι μαζι τσίγκρινσκι ήταν τρομερο δίδυμο, με Σβάρνα όμως ....

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, εδώ κάποτε είχαμε τον Κώστα Μανωλά και λέγαμε ότι έπαιζε λόγω ονόματος. Είχαμε φάει και την περιβόητη εξάρα στο τηγάνι με αυτόν μέσα μην ξεχνάμε. Κατέληξε να βάζει γκολ στη Μπαρτσελόνα με τη φανέλα της Ρόμα. Θέλω να πω δηλαδή ότι δεν είμαστε εμείς οι ξύπνιοι βλέποντας ένα βίντεο. 

Είμαστε ικανοί να μας προτείνουν τον Πικέ και να πούμε έλα τώρα με το ταγάρι, έφαγε 8 από τη Μπάγερν ενώ ο Οικονόμου μόνο 2.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Γενικά νομίζω για κεντρικο αμυντικο και τερματοφύλακα δεν μπορείς να κρίνεις χωρίς να δεις ολόκληρους αγώνες.Καλοδεχουμενα τα αθλητικά προσόντα αλλά πάνω από όλα θες σταθερότητα και μυαλό.

Ο τσιγκρινσκι πχ προχθες ήταν φοβερός και αν με ρωτήσεις τι έκανε δεν μπορώ να θυμηθώ φάση.

Μου αρεσει πάντως που ο Ίβιτς προσπαθεί να το δέσει από παντού.Νεος,διεθνής με πολλές συμμετοχές,δεν μπορεί όλοι οι προπονητές του να είναι άσχετοι.Θα τον πληρώσεις βέβαια αλλά αν δεν σου κάτσει τον πουλάς εύκολα.Δεν είναι Σιμάο.

Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, nikos said:

Σύμφωνα με το 365 η ΑΕΚ έκανε βελτιωμένη πρόταση και πλέον είναι «μια ανάσα» από την μεταγραφή του Ρουμάνου.

Το μια ανασα ειναι πιο κοντα απ το τελικη ευθεια?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aris2168 said:

Το μια ανασα ειναι πιο κοντα απ το τελικη ευθεια?

Δεν ξερω γιατί το συγκεκριμένο site έχει τις δικές του ερμηνείες στις λέξεις. Πχ μάθαμε ότι το «βομβα» δεν είναι αυτό που νομιζουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, aris2168 said:

Το μια ανασα ειναι πιο κοντα απ το τελικη ευθεια?

Ξεκαθαρα. 

το τελικη ευθεια εινα χωρις προταση

το μια ανασα ειναι με προταση που αν δεν ανακατευτει κανενας περιεργος μανατζερ ΄η ο ιδιος ο Μελ εχουμε συμφωνια

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, mporat said:

Καλά, εδώ κάποτε είχαμε τον Κώστα Μανωλά και λέγαμε ότι έπαιζε λόγω ονόματος. Είχαμε φάει και την περιβόητη εξάρα στο τηγάνι με αυτόν μέσα μην ξεχνάμε. Κατέληξε να βάζει γκολ στη Μπαρτσελόνα με τη φανέλα της Ρόμα. Θέλω να πω δηλαδή ότι δεν είμαστε εμείς οι ξύπνιοι βλέποντας ένα βίντεο. 

Είμαστε ικανοί να μας προτείνουν τον Πικέ και να πούμε έλα τώρα με το ταγάρι, έφαγε 8 από τη Μπάγερν ενώ ο Οικονόμου μόνο 2.

Σβαρνας > Μαγκουαιρ > Οικονομου > Πικε

Αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Όταν η Άρσεναλ παίρνει σέντερ μπακ από τον ΠΑΣ Γιάννενα είναι γιατί έχει δίκτυο σοβαρό που ξεχωρίζει ταλέντα και τα μαζεύει.

Όταν η ΑΕΚ παίρνει διεθνή Ρουμάνο από την Ρωσία είναι ανέκδοτο που το χρησιμοποιούμε ως αφορμή για να ξεσπάσουμε.

Είναι τέτοια η θέση και τέτοια η σοβαρότητα των Ίλια και Μάσιμο που προσωπικά δεν θα κάτσω να κρίνω αρνητικά. Μόνο θετικά. Και όπως είπα και πριν ειδικά για την θέση του σέντερ μπακ ας αφήσουμε τον Καρέρα να δώσει την συγκατάθεσή του και όχι τον Πάνο Γαλάτσι από το ίντερνετ.

Με το καλό λοιπόν.

ΟΠΟΙΟΣ ΤΟΥΣ ΓΑΜΑΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΕΚ

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, mporat said:

Καλά, εδώ κάποτε είχαμε τον Κώστα Μανωλά και λέγαμε ότι έπαιζε λόγω ονόματος. Είχαμε φάει και την περιβόητη εξάρα στο τηγάνι με αυτόν μέσα μην ξεχνάμε. Κατέληξε να βάζει γκολ στη Μπαρτσελόνα με τη φανέλα της Ρόμα. Θέλω να πω δηλαδή ότι δεν είμαστε εμείς οι ξύπνιοι βλέποντας ένα βίντεο. 

Είμαστε ικανοί να μας προτείνουν τον Πικέ και να πούμε έλα τώρα με το ταγάρι, έφαγε 8 από τη Μπάγερν ενώ ο Οικονόμου μόνο 2.

Νομιζω δεξι μπακ τον ειχε βαλει ο Μανολο σ' εκεινο το ματς, οχι οτι εχει σημασια, μπορει και να κανω λαθος βεβαια.

Εγω παντως εμπιστευομαι τον Ιβιτς, οκ δεν θα σου βγουν οι παντες και μπορει να φαμε και καμια φολα με παικτη που τον αγορασαμε ακριβα, αλλα ετσι ειναι το ποδοσφαιρο.Υπαρχει πλανο ομως και οχι οτι κατσει, εμενα αυτο μου δειχνει.

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μην το πατε μακρια. Βαλτε να δειτε τους αμυντικους της Σιτυ προχτες που εφαγε 5 απο την Λεστερ.

Link to comment
Share on other sites

Εμπιστευομαι Καρερα σε οτι εχει να κανει με Στοπερ.
Και γενικοτερα εμπιστευομαι Καρερα-Ιλια.
Μεχρι του χρονου το καλοκαιρι πιστευω θα εχουμε αναβαθμιστει και σε ακραια μπακ και σε χαφ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Εμπιστευομαι Καρερα σε οτι εχει να κανει με Στοπερ.
Και γενικοτερα εμπιστευομαι Καρερα-Ιλια.
Μεχρι του χρονου το καλοκαιρι πιστευω θα εχουμε αναβαθμιστει και σε ακραια μπακ και σε χαφ.

Ουτως ή αλλως του χρονου ληγουν τα συμβολαια Βασιλαντωνοπουλου και Παουλινιο.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Μόνο ανησυχητικό σημάδι η επιλογή Ινσούα για Ίλια και Μάσιμο.

Εγω παντως ακομα και ετσι τον προτιμω απο Λοπες και Χουλτ που ξεκινουσε κατεβασια ο αντιπαλος απο την πλευρα τους και με επιανε η ψυχη μου καθε φορα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως δεν γινεται να μας βγουν ολες κι μεταγραφες. Αν καταφερουν να σου βγαινουν παραπανω απο τις μισες καθε φορα εισαι καλα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
12 minutes ago, mobster21 said:

Μόνο ανησυχητικό σημάδι η επιλογή Ινσούα για Ίλια και Μάσιμο.

Καλά σίγουρα δεν τρελαίνονταν για Ινσούα ο Ίλια και ο Μάσιμο. Απλά αποτελούσε με δεδομένο το περιορισμένο μπάτζετ μια αξιόπιστη και χωρίς μεγάλο ρίσκο λύση.

Link to comment
Share on other sites

Καλά εγω τον έχω ξεκολιάσει στο κράξιμο και δεν τον πιστευω από όταν ακούστηκε, αλλά μπορεί και να βγει ο Ινσούα. έστω να στρώσει και να μην παίζει σαν παπαρας.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, mobster21 said:

Μόνο ανησυχητικό σημάδι η επιλογή Ινσούα για Ίλια και Μάσιμο.

Όχι και τόσο

Του χρόνου που μπορείς να αναβαθμίσεις Λόπεζ θα κινηθείς για ένα καλό φουλ Μπακ με προοπτική και θα έχεις Μπακ απ τον ινσουα που είναι οκ 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, fighter21 said:

Καλά σίγουρα δεν τρελαίνονταν για Ινσούα ο Ίλια και ο Μάσιμο. Απλά αποτελούσε με δεδομένο το περιορισμένο μπάτζετ μια αξιόπιστη και χωρίς μεγάλο ρίσκο λύση.

Απο που προκυπτει οτι δεν τρελαινονται για Ινσουα Καρερα και Ιβιτς; Ξερω γω 500-600k του εδωσαν αν δεν κανω λαθος. Μια χαρα βιογραφικο εχει, τσουρουκας μεν, αλλα ηθελες τετοιο παιχτη να παιζει ξυλο εκει. Φυσικα ο Ντιντακ εξακολουθει να ναι ο καλυτερος παιχτης που εφερε ο Μελ αριστερα, με τον Ινσουα να εχει τα φοντα να αποδειχθει εξισου καλος. Επειδη εκανε την μαλακια με το χερι με Λαμια και το παρα λιγο γκολ στην Ελβετια το γαμησαμε και ψοφησε ξερω γω. Που και με Λαμια βεβαια αλλα κυριως με Ελβετους οταν χρειαστηκε εβγαλε το λατιν δρεπανι και τους εκοψε τον βηχα εκει στο 30'. Μου φαινεται βρηκαμε φετος ατομο να κραζουμε. Ενω ο Λοπες που με Βιντι σε αφησε με 10 παιχτες στις καθυστερησεις μια χαρα. Τεσπα, νομιζω το χουμε κανει λιγο λυσσα με τον Αργεντινο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Δεν τον κράζω τον Ινσούα. Λέω το αυτονόητο ότι είναι καλός για το ποσό που διαθέσαμε και ακριβώς αυτό πιστεύουν και ο Καρέρα με τον Ίβιτς. Απλά πολλοί αναζητούν χαρακτηριστικά σε παίκτες μας που αν τα είχαν θα κόστιζαν πολύ περισσότερο και δεν θα έρχονταν στην ΑΕΚ με τα χρήματα που διαθέτουμε.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×