Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, fighter21 said:

Δεν τον κράζω τον Ινσούα. Λέω το αυτονόητο ότι είναι καλός για το ποσό που διαθέσαμε και ακριβώς αυτό πιστεύουν και ο Καρέρα με τον Ίβιτς. Απλά πολλοί αναζητούν χαρακτηριστικά σε παίκτες μας που αν τα είχαν θα κόστιζαν πολύ περισσότερο και δεν θα έρχονταν στην ΑΕΚ με τα χρήματα που διαθέτουμε.

Ο Τσιμικας και ο Γιαννουλης δηλαδη ποσα επαιρναν σε ΠΑΟΚ και Ολυμπιακο; Ή ο Ντιντακ οταν ηρθε; Εξυπακουεται πως αν πας να σκασεις 1-1,5m θα φερεις παιχταρα εκει που και παλι υπαρχει περιπτωση να μην σου βγει αυτο που περιμενεις. Οποτε το θεμα δεν ειναι τα λεφτα που εδωσες και τι παιχτη εβρισκες με αυτα. Το θεμα ειναι αν με τα λεφτα που εδωσες δημιουργησες απο εκεινη την πλευρα ενα ισορροπημενο διδυμο αμυντικα και επιθετικα. Εγω θεωρω πως το καναμε, οπως επισης θεωρω πως ο Ινσουα θα βελτιωθει με Καρερα μολις αυτοματοποιηθουν καποια πραγματα και ξεψαρωσει. Οτι ειναι βλαξ τωρα δεν μου λεει και κατι, ο Λοπες θεωρω ειναι ακομα πιο επικινδυνος βλαξ. Τωρα αν οι ΑΕΚτσηδες περιμενουν ακραιους μπακ που ξεκινησαν ως επιθετικοι επειδη εχουν μεινει στην εποχη Μπαγεβιτς, ε ΟΚ τι να κανουμε, ο μπακ πρεπει να ειναι ΠΡΩΤΑ μπακ. Και ο Ινσουα ειναι ο μοναδικος μας ακραιος που το χει αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Καλά δεν περιμένουμε καμιά τρομέρη εξέλιξη του Ινσούα που είναι 29 χρονών. Καμιά σχέση με την περίπτωση Τσιμίκα. Μακάρι να βελτιωθεί με τον Καρέρα και να θεωρούμε ότι αξίζει παραπάνω απο όσα δώσαμε. Απο κει και πέρα συμφωνώ απο όσα βλέπω με αυτά που γράφεις περί ισορροπίας.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fighter21 said:

Καλά δεν περιμένουμε καμιά τρομέρη εξέλιξη του Ινσούα που είναι 29 χρονών. Καμιά σχέση με την περίπτωση Τσιμίκα. Μακάρι να βελτιωθεί με τον Καρέρα και να θεωρούμε ότι αξίζει παραπάνω απο όσα δώσαμε. Απο κει και πέρα συμφωνώ απο όσα βλέπω με αυτά που γράφεις περί ισορροπίας.

Δεν μιλησα για εξελιξη (που μια χαρα μπορει να βελτιωθει ενας παιχτης και στα 35 αν μπει σε καλυτερο συνολο απο το προηγουμενο). Ρωτησα απλα ποσα επαιρνε ο 25χρονος Τσιμικας πριν παει Anfield. Ο Ινσουα απλα πρεπει να καταλαβει πως αν στον ΠΑΟ επρεπε να κανει 10 πραγματα εστω και "οπως οπως" και "τσαπατσουλικα" γιατι δεν υπηρχαν αλλοι να τα κανουν, στην ΑΕΚ πρεπει να κανει τα μισα πραγματα αλλα να τα κανει ΚΑΛΑ. Θελει λιγο χρονο μεχρι να το χωνεψει αυτο και να μην μπαινει σαν Καμικαζι σε φασεις οπως με την Σεν Γκαλεν. Εγω θεωρω θα παει μια χαρα και πως εχουμε βρει κανονικο ακραιο για μια 3ετια.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21

Κι εγώ είμαι αισιόδοξος ότι θα δέσει ο Ινσούα με την ομάδα και με την καθοδήγηση του Καρέρα θα μπει Αγιά Σοφιά.

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Bukowski said:

Απο που προκυπτει οτι δεν τρελαινονται για Ινσουα Καρερα και Ιβιτς; Ξερω γω 500-600k του εδωσαν αν δεν κανω λαθος. Μια χαρα βιογραφικο εχει, τσουρουκας μεν, αλλα ηθελες τετοιο παιχτη να παιζει ξυλο εκει. Φυσικα ο Ντιντακ εξακολουθει να ναι ο καλυτερος παιχτης που εφερε ο Μελ αριστερα, με τον Ινσουα να εχει τα φοντα να αποδειχθει εξισου καλος. Επειδη εκανε την μαλακια με το χερι με Λαμια και το παρα λιγο γκολ στην Ελβετια το γαμησαμε και ψοφησε ξερω γω. Που και με Λαμια βεβαια αλλα κυριως με Ελβετους οταν χρειαστηκε εβγαλε το λατιν δρεπανι και τους εκοψε τον βηχα εκει στο 30'. Μου φαινεται βρηκαμε φετος ατομο να κραζουμε. Ενω ο Λοπες που με Βιντι σε αφησε με 10 παιχτες στις καθυστερησεις μια χαρα. Τεσπα, νομιζω το χουμε κανει λιγο λυσσα με τον Αργεντινο.

Αυτα μπροστα στο παιχνιδι με τους γερμανους ηταν πταίσματα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευω ο Ινσουα μολις ξενερωσει απο αυτα που εχει φαει θα στρωσει.

Link to comment
Share on other sites

Ο Ινσουα πιστευω θα βγει οκ λυση, οχι κατι τρομερο αλλα οκ αρκει να ειναι καλος αμυντικα.Επιθετικα δεν σκαμπαζει αλλα ανεβαινει συνεχεια και ζηταει μπαλα οποτε πιστευω καποια στιγμη μπορει να δωσει και καμια ασιστ ή να δημιουργησει κανα ρηγμα στην αντιπαλη αμυνα.

Τωρα γενικα τις μεταγραφες μπορει και να την πατησεις.Δεν ειναι γραμμενο πουθενα οτι αν δωσεις καλα λεφτα για αγορα ή μεγαλο συμβολαιο σου εγγυαται κανεις οτι θα σου βγει ο παικτης.Να θυμισω μιας και πιασαμε το αριστερο μπακ οτι περασαν ονοματα βαρια στη θεση, Αρουαμπαρενα και Χουανφραν με 800ρια συμβολαια αλλα δεν.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, BillR21 said:

Αυτα μπροστα στο παιχνιδι με τους γερμανους ηταν πταίσματα.

Για τη φαση στο γκολ λες;

Link to comment
Share on other sites

Με τον Ρουμάνο είμαστε οκ ποσοτικά στην θέση του σέντερ μπακ. Ποιοτικά στηρίζομαι στην κρίση του τεχνικού διευθυντή και του προπονητή.

Από μέσα μου εύχομαι τελευταία στιγμή να έρθει μια πρόταση για Ολιβέιρα, να έρθει δανεικός με μικρή οψιόν ο Αραούχο και με τα χρήματα του Νέλσον να πάρουμε ένα χαφ διαφοράς και ένα σοβαρό δεξί μπακ γιατί όλοι μαζί που έχουμε ένα σοβαρό δεν κάνουν.

Για το θέμα του Ινσούα τώρα. Εμένα δεν μου αρέσει. Ήθελα κάτι άλλο. Άλλα είναι επιλογή ανθρώπων που έχω εμπιστευτεί. Για την μέχρι τώρα δουλειά τους. Και κακή επιλογή να βγει, είναι μέσα από ένα πλάνο.

Έβλεπα πριν στην ΕΡΤ αφιέρωμα στο 89. Μιλάμε ότι ήταν το πιο τρελό πρωτάθλημα που πήραμε ποτέ. Με καλύτερο παίχτη τον τερματοφύλακα. Χειρότερο ποιοτικά ρόστερ από αυτό του γαύρου. Λάρισα στα καλύτερά της. Επαρχιακά γήπεδα γεμάτα. Και πήραμε τίτλο με πολλούς μέτριους ποδοσφαιριστές. Τί θέλω να πω? Πόσο σημαντική είναι η θέση του προπονητή. Έχουμε Καρέρα. Με τα λάθη του. Άλλα δείχνει ότι είναι προπονητής. Με ένα συγκεκριμένο πλάνο. Που στο πιο κρίσιμο παιχνίδι με την καλύτερη ομάδα που έχει αντιμετωπίσει με την ΑΕΚ να βγάζει χαρακτήρα η ομάδα που θύμισε κάτι από τα παλιά.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Man Of Faith said:

Ο Ινσουα πιστευω θα βγει οκ λυση, οχι κατι τρομερο αλλα οκ αρκει να ειναι καλος αμυντικα.Επιθετικα δεν σκαμπαζει αλλα ανεβαινει συνεχεια και ζηταει μπαλα οποτε πιστευω καποια στιγμη μπορει να δωσει και καμια ασιστ 

Πχ στον Σιμοες προχτες αυτος εδωσε την ασιστ

Link to comment
Share on other sites

τρέχει πάρα πολύ ο ινσούα , θα βρεί τα πατήματα του και θα είναι μια πολυ αξιοπρεπείς λύση μη μασάτε

Και ο ρουμάνος φαίνεται πολύ στοχευμένη κίνηση.. στα συν οτι είναι πύργοςς

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Για τη φαση στο γκολ λες;

Για την παρουσία του γενικοτερα. Κ επιθετικα κ αμυντικα, δεν ηταν καν για γελια, απο ενα σημειο κ μετα τον λυπομουν. 

 

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Πχ στον Σιμοες προχτες αυτος εδωσε την ασιστ

Την εδωσε και μετραει στα στατιστικα αλκα πρεπει να ευθυγραμμιστουν πλανητες για να ξαναμπει τετοιο γκολ ειδικα απο τον Σιμοες.Απλα εγω εχω κατι αλλο στο νου μου, κατι καλυτερο απο αυτο που εκανε προχθες, που μπηκε απο αριστερα και επεσε κατω στην προσπαθεια να πασαρει.Αλλα ζηταει συνεχως την μπαλα δεν κρυβεται και καποιες φορες θα πετυχει ασιστ ή ανακατωσουρα στην αντιπαλη αμυνα.

Μοιαζει η λιγοτερο πετυχημενη μεταγραφη μας για την ωρα αλλα ειμαι αισιοδοξος.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες κινήσεις γίνονται και με ορίζοντα την επόμενη χρονιά 

 

Θα δώσεις περισσοτερα λεφτά για αντικατάσταση τσιγκρι Λόπες παουλινιο 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
17 minutes ago, mobster21 said:

Με τον Ρουμάνο είμαστε οκ ποσοτικά στην θέση του σέντερ μπακ. Ποιοτικά στηρίζομαι στην κρίση του τεχνικού διευθυντή και του προπονητή.

Από μέσα μου εύχομαι τελευταία στιγμή να έρθει μια πρόταση για Ολιβέιρα, να έρθει δανεικός με μικρή οψιόν ο Αραούχο και με τα χρήματα του Νέλσον να πάρουμε ένα χαφ διαφοράς και ένα σοβαρό δεξί μπακ γιατί όλοι μαζί που έχουμε ένα σοβαρό δεν κάνουν.

Για το θέμα του Ινσούα τώρα. Εμένα δεν μου αρέσει. Ήθελα κάτι άλλο. Άλλα είναι επιλογή ανθρώπων που έχω εμπιστευτεί. Για την μέχρι τώρα δουλειά τους. Και κακή επιλογή να βγει, είναι μέσα από ένα πλάνο.

Έβλεπα πριν στην ΕΡΤ αφιέρωμα στο 89. Μιλάμε ότι ήταν το πιο τρελό πρωτάθλημα που πήραμε ποτέ. Με καλύτερο παίχτη τον τερματοφύλακα. Χειρότερο ποιοτικά ρόστερ από αυτό του γαύρου. Λάρισα στα καλύτερά της. Επαρχιακά γήπεδα γεμάτα. Και πήραμε τίτλο με πολλούς μέτριους ποδοσφαιριστές. Τί θέλω να πω? Πόσο σημαντική είναι η θέση του προπονητή. Έχουμε Καρέρα. Με τα λάθη του. Άλλα δείχνει ότι είναι προπονητής. Με ένα συγκεκριμένο πλάνο. Που στο πιο κρίσιμο παιχνίδι με την καλύτερη ομάδα που έχει αντιμετωπίσει με την ΑΕΚ να βγάζει χαρακτήρα η ομάδα που θύμισε κάτι από τα παλιά.

Καλά αν υπήρχαν το 89 οι παράγκες και οι εγκληματικές οργανώσεις το πολύ πολύ να μην είχες βγει εκτός τίτλου απο τον Οκτώβριο αλλά απο τον Δεκέμβριο σίγουρα. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Vagos21 said:

Καμία πρόταση για τον ψηλό δεν βλέπω...

Ισως να σκεφτονται να τους ανανεωσουμε εναν χρονο ας πουμε για να πωληθουν το καλοκαιρι καλυτερα εχοντας παιξει και Ευρωπη με ομαδες Αγγλιας και Πορτογαλιας (ειδικα ο Νελσον).

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ισως να σκεφτονται να τους ανανεωσουμε εναν χρονο ας πουμε για να πωληθουν το καλοκαιρι καλυτερα εχοντας παιξει και Ευρωπη με ομαδες Αγγλιας και Πορτογαλιας (ειδικα ο Νελσον).

Μακάρι να γίνει κ αυτό αλλά μας βλέπω για απλά να προχωράμε χωρίς συμφωνία 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Vagos21 said:

Καμία πρόταση για τον ψηλό δεν βλέπω...

Οπως ειπε ο Στυλ υπαρχουν 2 προτασεις, οι οποιες ικανοποιουν την ΑΕΚ αλλα οχι τον Ολιβειρα.

Αν δεν ανανεωσει καλυτερα να φυγει απο τωρα και να κινηθουμε για Αραουχο ή καποια λυση Καρερα/Ιβιτς.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά στο δεύτερο ημίχρονο ο Ινσουα ήταν απροσπέλαστος. Καμία σχέση με το α που έψαχνε τα πατήματα του. Και πάλι όμως παρά το γεγονός ότι έτρωγε τη φάση, δεν μάσαγε και έφευγε πάλι τσαμπουκας να βοηθήσει. Δεν τον φοβάμαι από την άποψη τσαμπουκά - πάθους. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×