Jump to content

Μεταγραφές / Σχεδιασμός: Καλοκαίρι 2020


Man Of Faith
 Share

Recommended Posts

4 minutes ago, moukie said:

Το χαν πει οτι ειχε θλαση και γι αυτο δεν ειχε παιξει στο ματς της Μπειταρ. Κριμα, η μεγαλυτερη ζημια χθες ηταν αυτος.

Έχω ξενερώσει απίστευτα, είδαμε επιτέλους έναν παίκτη να μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω και σακατευτηκε.

Γαμώ την τύχη του και την δικιά μας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τελευταια μερα μεταγραφων επρεπε να παιρνει φωτια το τοπικ, σε μια χρονια που χρειαζεσαι ενισχυση σε τουλαχιστον 2 θεσεις ακομα, ενω εχεις μπει σε ομιλους ευρωπαικη διοργανωσης.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Τελευταια μερα μεταγραφων επρεπε να παιρνει φωτια το τοπικ, σε μια χρονια που χρειαζεσαι ενισχυση σε τουλαχιστον 2 θεσεις ακομα, ενω εχεις μπει σε ομιλους ευρωπαικη διοργανωσης.

Τα χουμε ξαναζήσει αυτά οπότε ξέρουμε τι να περιμένουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβως επειδη τα εχουμε ξαναζησει και ξερουμε πως εξελιχθηκαν τα πραγματα τοτε, φετος επρεπε να δρασουμε διαφορετικα. Οκ ναι καλοι οι Καρερα/Ιβιτς, αλλα αν δεν δωθει το πρασινο φως απο την διοικηση...

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρό το ιατρικό τιμ μας. Να το κρατήσουμε κι αυτό σαν τον Μάνταλο. Μην και χάσουμε τέτοιους επιστήμονες. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Giorgos said:

Έχω ξενερώσει απίστευτα, είδαμε επιτέλους έναν παίκτη να μπορεί να κάνει κάτι παραπάνω και σακατευτηκε.

Γαμώ την τύχη του και την δικιά μας

Ας δουμε την διαγνωση.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Περνανε medical οι παικτες οταν ερχονται στην ΑΕΚ?

Εχουν ελεγξει το εδαφος που προπονουνται ολη την βδομαδα στα Σπατα;

Link to comment
Share on other sites

Φτασαμε τελευταια μερα μεταγραφων, δεν εχει ακουστει τιποτα με Λιβαγια-Ολιβειρα. Αποτι καταλαβαινω και βλεπω απο αποδοση μεσα στο γηπεδο, και οι δυο πανε να φυγουν ελευθεροι και να παρουν περισσοτερα λεφτα οι μανατζερ τους. Αμα γινει αυτο, μιλαμε για χασουρα γυρω στα 10 εκατ. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Brom21 said:

Φτασαμε τελευταια μερα μεταγραφων, δεν εχει ακουστει τιποτα με Λιβαγια-Ολιβειρα. Αποτι καταλαβαινω και βλεπω απο αποδοση μεσα στο γηπεδο, και οι δυο πανε να φυγουν ελευθεροι και να παρουν περισσοτερα λεφτα οι μανατζερ τους. Αμα γινει αυτο, μιλαμε για χασουρα γυρω στα 10 εκατ. 

Είναι η πρώτη φορά που είμαι υπέρ του "ψυγείου" 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Hoffman21 said:

Είναι η πρώτη φορά που είμαι υπέρ του "ψυγείου" 

Βεβαια και εμεις φταιμε 100% που καθισαμε να ξεκινησουμε συζητησεις αρχες σεπτεμβριου. Επρεπε με το που τελειωναν τα πλει οφφ, να τους εκανες προταση και να τους εθετες διωρια απαντησης 1-2 βδομαδες. Και μετα ειχες 1μισι μηνα χρονο να τους πουλησεις.

Link to comment
Share on other sites

Έπρεπε να πουληθούν κ οι τρεις ( Μάνταλος, Λιβαγια, Ολιβέιρα) για διαφορετικούς λόγους. Από εκεί κ πέρα δεν έγινε οποτε οι επιλογές είμαι περιορισμένες. Στο θέμα Λιβαγια η μια λύση είναι να του δώσεις τα λεφτά κ να ψάξεις να τον πουλήσεις μετά. Χαμένος δεν θα βγεις. Η άλλη επιλογή είναι να τον αφήσεις να φύγει με 0 έσοδα, η να τον βρίζουμε σαν τον λαζαρο αν πάει σε κανα γαύρο. 
ο Ολιβέιρα είναι άλλη περίπτωση. Δεν ξέρω αν αξίζει το ρίσκο να πάρει 1.5 μυριο καθώς κ πρόβλημα με τους κοιλιακούς έχει, κ προτάσεις δεν φέρνει. Ούτε καμία Γαμημενη ανταλλαγή δεν μπορούμε να τον κάνουμε;

μανταλος πρέπει να φύγει γιατί πλέον κάνει κακό στην ομάδα αλλά κ στον εαυτό του όσο μένει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Κλασικές υπερβολές, επίτηδες δεν παίζουν για να φύγουν ελεύθεροι... Οκ, όποιος θέλει να το πιστεύει, πρόβλημά του. Την Πέμπτη να χοροπηδάμε σα μαϊμούδες και την Κυριακή paint it black. Sorry, αλλά ασόβαρα πράματα ενώ περιμένουμε σοβαρά πράματα από τον κάθε παιχτάκο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SpiRos said:

Κλασικές υπερβολές, επίτηδες δεν παίζουν για να φύγουν ελεύθεροι... Οκ, όποιος θέλει να το πιστεύει, πρόβλημά του. Την Πέμπτη να χοροπηδάμε σα μαϊμούδες και την Κυριακή paint it black. Sorry, αλλά ασόβαρα πράματα ενώ περιμένουμε σοβαρά πράματα από τον κάθε παιχτάκο.

Καμια υπερβολη. Αλλο το να παιζεις ενα ματς στο τελευταιο χρονο του συμβολαιου σου και αλλο στο πρωτο χρονο.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21

Λιβαγια 700-800 χιλιάρικα και άμα θέλει. Ολιβέιρα το ίδιο ποσό αφού θέλουν να τον κρατήσουν. Προσωπικά τον Πορτογάλο θα τον έδιωχνα με τις κλωτσιές. Κομβικό σημείο η μη πώληση μάνταλου στην Αραβία , θα μας έλυνε τα χέρια. Θα τον φάμε στην μάπα για χρόνια τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Οκ, εσύ ξέρεις φαντάζομαι.

Δεν ξερω, αλλα μου φαινεται πολυ λογικο. Ειδικα οταν εχω ακουσει ομαδες που λενε οτι μου προσφερουν τα 2πλασια τουλαχιστον.

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 απο τα 3 μεγαλα σου συμβολαια πρεπει να φυγουν.

Με τα λεφτα που θα παρεις πρεπει να φερεις εναν ακομα παικτη στα προτυπα της μεταγραφης του Λιβαι, ο ποιος εχει και μικρο συμβολαιο.

Ανανεωση Λιβαγια το πολυ με 1.1εκ. Εν τω μεταξυ ο Κροατης φετος δεν εχει παιξει ουτε για τα μισα. Τουλαχιστον προκλητικη η παρουσια του, ενω θα επρεπε να δειξει οτι τα αξιζει αυτα που ζηταει.

Οπως και να'χει επρεπε μαζι με τον Μπαρκα να σμπρωξουμε και κανα δυο ακομα το καλοκαιρι.

Link to comment
Share on other sites

Αμα μεινουν στον παγο Ολιβειρα-Λιβαγια με αυτα τα συμβολαια που εχουν, μιλαμε οτι ο Ιβιτς γινεται αποτυχημενος κατευθειαν. Οι ανανεωσεις/πωλησεις τους ηταν το πιο σημαντικο θεμα του καλοκαιριου. Αμα τους πουλαγες, θα μπορουσες να εφερνες 3-4 παιχταραδες στην ομαδα (οχι οτι θα το καναμε βεβαια).

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Παντως με τα λεφτα που μας εδινε η Γουλβς τον Γεναρη για τον Ολιβειρα, εφερνες 2 Λιβαι Γκαρσιες. Αλλα εμεις θελαμε την ρητρα ακατεβατα. Ε τωρα να μας δω που μας εμεινε ο παικτης με 1.2εκ συμβολαιο και παιζει χειροτερα απο τον (τιμιοτατο για να μην παρεξηγουμαι) Ανσαριφαρντ.

Χανει εδαφος ο Ιβιτς αν διαχειριστει λαθος τις περιπτωσεις Λιβαγια-Ολιβειρα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, SpiRos said:

Κλασικές υπερβολές, επίτηδες δεν παίζουν για να φύγουν ελεύθεροι... Οκ, όποιος θέλει να το πιστεύει, πρόβλημά του. Την Πέμπτη να χοροπηδάμε σα μαϊμούδες και την Κυριακή paint it black. Sorry, αλλά ασόβαρα πράματα ενώ περιμένουμε σοβαρά πράματα από τον κάθε παιχτάκο.

Εγώ δεν πιστεύω ότι ισχύει αυτό. Γενικά όμως η ψυχολογία επηρεάζεται όταν υπάρχει ανοιχτό θέμα κ διαπραγματεύσεις για την ανανέωση κλπ. Σε άλλους μπορεί να βγει εγωιστικά κ επιπλέον πάθος όπως πχ ο τσιγκρι, σε άλλους απογοήτευση και νευρικότητα. 
Το μόνο σίγουρο είναι ότι για το συμφέρον της ομάδας καλό είναι να μην τραβάμε πολύ τέτοια θέματα.

απο εκεί κ πέρα το χθεσινό δεν είναι για συμπεράσματα καθώς γαμηθηκαν όλα, η ομάδα ήταν κ από δύσκολο αγώνα την Πέμπτη , ε οκ στράβωσε.κ ο γαύρος με περισσότερες λύσεις σε πιο εύκολο παιχνίδι και χωρίς ευρωπαϊκό παιχνίδι ανάλογης έντασης έφερε χ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Kostas21 said:

Να φυγουν λετε, να ερθουν λετε. 

Σορρυ για ποτε μιλαμε? Για το Γεναρη?

Φυσικα. 

Αλλα ακομη κι αν σκασει τελευταια στιγμη προταση για τον Ολιβειρα (οπως ειχε γινει για τον Λιβαγια απο τη Σπαλ) εγω θα προτιμουσα να τον δωσουμε και να κινηθουμε τον χειμωνα για αντικαταστατη αφου τωρα δεν προλαβαινουμε. Με Καριμ-Λιβαγια ως επιθετικους βγαινει το προγραμμα μεχρι τον Γεναρη.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ιβιτς παντα εχει μια short list για καθε θεση. Ε λογικα θα εχει και για εξτρεμ. Λεφτα (θεωρητικα) εχεις οποτε μπορεις να κλεισεις παικτη ακομη και τις τελευταιες ωρες.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Stylianopoulos said:

Ψάχνουμε εξτρέμ . Ο Μπράιτ Ενομπακάρε τέλος  απτην ΑΕΚ .

 

 

Τι φαση;

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×