Jump to content

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (9η Αγ. Play-Offs), 15/07/2020, 21:30, NS1


agelos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. M.V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      4
    • Οικονόμου
      2
    • Σβάρνας
      4
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      4
    • Μάνταλος
      6
    • Λιβάγια
      3
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βέρντε
      2
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      13
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      2
    • Παουλίνιο
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      4
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      1
    • Μάνταλος
      2
    • Λιβάγια
      8
    • Ολιβέιρα
      6
    • Βέρντε
      0
    • Αραούχο
      1


Recommended Posts

Μεγάλη κουβέντα για να την ανοίξουμε Κρίς.

Το καθήκον σου είναι να μην ενισχύεις με κάποια κλικ το αφεντικο ενός αντιπάλου, το οποίο την ίδια ωρα ενισχύει με εκατομμύρια ευρώ το αφεντικό το δικό σου και για το οποίο (δικό σου αφεντικό) γενικά δεν κουνιέται φύλλο ο,τι και να κάνει;

Μπερδεμα, οποτε ας το αφησουμε καλύτερα. Anyway, ο καθενας κάνει αυτό που κρίνει πιο σωστό.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, nikos said:

Μεγάλη κουβέντα για να την ανοίξουμε Κρίς.

Το καθήκον σου είναι να μην ενισχύεις με κάποια κλικ το αφεντικο ενός αντιπάλου, το οποίο την ίδια ωρα ενισχύει με εκατομμύρια ευρώ το αφεντικό το δικό σου και για το οποίο (δικό σου αφεντικό) γενικά δεν κουνιέται φύλλο ο,τι και να κάνει;

Μπερδεμα, οποτε ας το αφησουμε καλύτερα. Anyway, ο καθενας κάνει αυτό που κρίνει πιο σωστό.

eimai yper ths entashs kata tou dixasmou kai ayto to kano apo tote pou ginan ferefona

g sdna k open leo

 

Link to comment
Share on other sites

Και την ίδια ώρα ανεχόμαστε αυτόν που τους κάνει ΠΑΣΑ κάτι δεκάδες μυρια.

Τεσπα. Ο,τι και να λέμε/κάνουμε εμεις, λιγο ρολο βαράει πλέον.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, CHⓇIS said:

eimai yper ths entashs kata tou dixasmou kai ayto to kano apo tote pou ginan ferefona

g sdna k open leo

 

O μελισσανιδης άραγε ποια κανάλια παρακολουθεί? 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, George_D said:

O μελισσανιδης άραγε ποια κανάλια παρακολουθεί? 

Οπεν έχει κάνει και παρέμβαση παντως. Εκεί που τον παίρνει πάντα, στον υπάλληλο. ?

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, CHⓇIS said:

ego  aporo pos katheste k diavazete ton kathe papara

Έτσι. Ποτέ, ότι διαβάζω από δαύτους είναι εδώ μέσα που δεν μπορώ να αποφύγω και καμιά φορά το περνάω μία διαγώνια. Ούτε ΑΕΚτζήδικο ούτε αλλόθρησκο φυσικά δεν διαβάζω. Να μάθω τι από αυτούς;

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Νταξει, τους διαβάζεις για να ξέρεις με ποιους έχεις να κάνεις και επειδή πλεον τους ξερεις τους διαβάζεις για να γελάσεις. Ενίοτε τους ξεφευγει και καμια αλήθεια. Αλλά να περιμενω τι θα γράψει ο Κολκας μήπως και πει καλη κουβέντα για την ΑΕΚ παει πολυ. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SpiRos said:

 Να μάθω τι από αυτούς;

Την τέχνη της προπαγάνδας. Θα μου πεις είναι τόσο γκροτεσκ η προπαγάνδα των οπαδικων φυλλαδων που τελικά την γαμανε και αυτή. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το βαρύ πυροβολικό δεν βγάζει εικόνα ξενερώματος και προσωπικά δεν θα επιχειρήσω άλλη ερμηνεία.

Μάλιστα ο Λιβάγια έμμεσα κάνει και κριτική στον Καρέρα ενώ παράλληλα του αναγνωρίζει την καλή δουλειά(=τελευταίο εξάμηνο)

Λιβάγια: Το παιχνίδι έπρεπε να το κερδίσουμε στο γήπεδο
[2936730.jpg]
Ξεκάθαρος ο Κροάτης αναφορικά με την υπόθεση των δελτίων και την επιλογή της ΑΕΚ να μην καταθέσει ένσταση

O Μάρκο Λιβάγια μίλησε για την υπόθεση με τα δελτία του ΠΑΟΚ και όσα ακολούθησαν. Σε ερώτηση για την επιλογή της ΑΕΚ να μην καταθέσει ένσταση και ήταν ξεκάθαρος. «Άποψη μου είναι ότι το παιχνίδι έπρεπε να το κερδίσουμε μέσα στον αγωνιστικό χώρο. Από εκεί και πέρα δεν έχω κάτι να πω. Αυτό που μετράει είναι ότι έχουμε δύο παιχνίδια μπροστά μας και συνεχίζουμε τη δουλειά μας» τόνισε ο Κροάτης στο Novasports.gr και τον συνάδελφο Γιώργο Βασιλείου. Μιλώντας για το παιχνίδι της Τετάρτης ανέφερε: «Δεν μπήκαμε καλά στο πρώτο ημίχρονο, ίσως μας επηρέασε και η αλλαγή συστήματος. Δεν ήμασταν συνηθισμένοι και χρειαζόμασταν, με το 4-3-3 η απόδοσή μας ήταν καλύτερη. Ίσως χάσαμε χρόνο μέχρι να προσαρμοστούμε. Όταν αλλάζει το σύστημα είναι λογικό να χρειάζεσαι κάποιο διάστημα. Στο πρώτο ημίχρονο δημιουργήσμαε κάποια πράγματα αλλά όχι αυτά που θέλαμε. Ίσως χάσαμε λίγο χρόνο».

Ο Λιβάγια επιθετικός δήλωσε υπερήφανος για τους συμπαίκτες του και την προσπάθεια των τελευταίων μηνών και δεν χάνει τις ελπίδες του σχετικά με την δεύτερη θέση, λέγοντας πως στο ποδόσφαιρο όλα μπορούν να συμβούν και ότι μπορεί να κερδίσει ο Άρης, όμως θα πρέπει να κάνει το ίδιο και η ΑΕΚ κόντρα στον Ολυμπιακό. "Είμαι υπερήφανος για τους συμπαίκτες μου, για την προσπάθεια που κάναμε. Για την προσπάθεια που γίνεται τουλάχιστον για την περίοδο των τελευταίων έξι μηνών. Μην ξεχνάμε ότι ξεκινήσαμε τα πλέι οφ με μια διαφορά 14 βαθμών από τον δεύτερο και με μια νίκη θα μπορούσαμε να είμαστε εμείς στη δεύτερη θέση. Οπότε αυτό που πρέπει να κάνουμε είναι να συνεχίσουμε συγκεντρωμένοι" τόνισε.

Όσο για τον τελικό Κυπέλλου; Δεν βιάζεται να τον σκεφτεί. "Σίγουρα είναι σημαντικό να κατακτάς έναν τίτλο. Έχουμε όμως μέρες για το σκεφτούμε αυτό. Τώρα πρέπει να συγκεντρωθούμε στο παιχνίδι της Κυριακής" ανέφερε.

https://aek365.org/a-731741/libagia-to-paixnidi-eprepe-na-to-kerdisoume-sto-ghpedo.htm

Ολιβέίρα


Ολιβέιρα: «Τι μου λέτε για δελτία και ενστάσεις…»
Εξαιρετικό το κλίμα στην ΑΕΚ
Σταμάτης Βούλγαρης    18/07/20, 00:30
27
Share

Το κλίμα απόψε στα Σπάτα ήταν καλό. Ούτε έριδες, ούτε διχόνοιες, ούτε προβληματισμός επειδή η διοίκηση αποφάσισε να μην προχωρήσει σε ένσταση κατά του κύρους του αγώνα με τον ΠΑΟΚ. Σενάρια επιστημονικής φαντασίας που προέρχονταν κυρίως από κύκλους του «ερυθρόλευκου» ρεπορτάζ.

Χαρακτηριστικότερη όλων ήταν η αντίδραση του Νέλσον Ολιβέιρα, ο οποίος μιλώντας με τους ανθρώπους της ΑΕΚ, όταν η κουβέντα πήγε στην ιστορία με την ένσταση, ζήτησε να μάθε λεπτομέρειες. Όταν του εξήγησαν τι ακριβώς είχε συμβεί, ο Πορτογάλος επιθετικός στράβωσε και είπε: «Τι μου λέτε για δελτία και ενστάσεις… Εμείς έπρεπε να έχουμε κερδίσει τον ΠΑΟΚ. Είμαστε καλύτερη ως ομάδα και έπρεπε να το δείξουμε».

Στο ίδιος μήκος κύματος ήταν και οι αντιδράσεις όλων των υπόλοιπων ποδοσφαιριστών, όπως για παράδειγμα του Μάρκο Λιβάια και άλλων πρωτοκλασάτων ποδοσφαιριστών

https://www.enwsi.gr/oliveira-ti-moy-lete-gia-deltia-kai-enstaseis/

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, nikos said:

Και μιας και πιάσαμε την κουβέντα, εδώ έχουμε την τοποθέτηση 16 σουβλακοφαγων μας για το θέμα 

https://www.enwsi.gr/aek-16-dimosiografoi-arthrografoyn-sto-enwsi-gr-gia-tin-enstasi/

Εντάξει ένα σουβλάκι έχει από 2,40 μέχρι 2,80 εκτός αν είναι μοσχαρίσιο κρέας που τα τελευταία χρόνια υπάρχει ως επιλογή και κοστίζει γύρω στα 3,60 ευρώ. Αν τους κερνούσε αστακομακαρακονάδα να το σηζήτουσαμε. Ενώ δεν αποκλείω καμία φορά λόγω και πανδημίας να τους πει να κάνουν ρεφενέ σε επόμενη συνάντηση,χαχα.

Στα σοβαρά τώρα, Καζαντζόγλου και πιο άμεσα Αρναούτογλου, Μιαούλης είναι αντίθετοι στην ένσταση ενώ την προβληματική θίγουν και οι Δαρσινός, Καπετανάκος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Οσοι εξέφρασαν την αντίθεση τους πήραν ένα πόντο από μένα (από το λιγο που τους δίνω σημασια βέβαια), όχι γιατί συμφωνούμε, αλλά γιατί έδειξαν ότι δεν είναι καθαροί υπάλληλοι.

 

Link to comment
Share on other sites

Από την άλλη όπως ο καθένας εδώ μέσα μπορεί να εκφράσει την άποψη του, έτσι και ένας δημοσιογράφος μπορεί να συμφωνήσει ή να μην συμφωνήσει. Αυτό με τους σουβλακοφαγους, ισχύει για αυτούς που συμφωνούν πάντα με τον Μελ.οτι και να κανει και όχι μόνο στην συγκεκριμένη περίπτωση. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
6 hours ago, nikos said:

Και μιας και πιάσαμε την κουβέντα, εδώ έχουμε την τοποθέτηση 16 σουβλακοφαγων μας για το θέμα 

https://www.enwsi.gr/aek-16-dimosiografoi-arthrografoyn-sto-enwsi-gr-gia-tin-enstasi/

 Να γράψω και τα ονόματα που ξεχώρισα 

Μιαούλης, Αρναούτογλου, Δαρσινος

προσωπικα τους εξαιρώ απο σουβλακοφαγους (έστω κι αν πχ ο δεύτερος μια φορά με μπλόκαρε και μου είπε να πηγαίνω στο Καραϊσκάκη γιατί είπα τον τιγρη λούτρινο)

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

 Να γράψω και τα ονόματα που ξεχώρισα 

Μιαούλης, Αρναούτογλου, Δαρσινος

προσωπικα τους εξαιρώ απο σουβλακοφαγους (έστω κι αν πχ ο δεύτερος μια φορά με μπλόκαρε και μου είπε να πηγαίνω στο Καραϊσκάκη γιατί είπα τον τιγρη λούτρινο)

Αρναουτογλου εχει προιστορια με Τιγρη. Απο το καλοκαιρι που εφυγε ο Μανολο. Βασικα ειναι ΑΕΚ και πολλες φορες πορωνεται παραπανω. Τωρα για το λουτρινος δεν ξερω γιατι αντεδρασε αλλα μαλλον δεν θελει να υπρχουν χαρακτηρισμοι στον τοιχο του. Επισης ηταν απο τους πρωτους που διαφωνησε με την επιλογη Τιγρη 

Link to comment
Share on other sites

partizanos21......

 

“Δεν θα φτάσεις ποτέ στον “προορισμό” σου..αν σταματάς..και πετάς πέτρες σε κάθε “σκυλί” που γαβγίζει...”

Σας το έχω γράψει εδώ και καιρό ότι όσο το όνειρο θα γίνεται πραγματικότητα...
Όσο θα “σηκώνεται”..
Τόσο οι επιθέσεις...η λάσπη..η παραπληροφόρηση..το “άσπρο” να γίνεται “μαύρο”..θα ενταθούν...
Θα μιλήσω για άλλη μια φορά μέσα απ΄ την καρδιά μου...
Σε σένα μιλάω...
Όχι “σ' αυτούς”...
Γιατί έτσι, δεν θα φτάσουμε στον “προορισμό” μας ποτέ...
Στην δική μας Ιθάκη...
Διάβασα με προσοχή, όλα τα μηνύματα που στείλατε...
Δημόσια και προσωπικά...
Σαφώς, και δεν θα έμπαινα στην διαδικασία να απαντήσω σε κάθε έναν ξεχωριστά...
Μιλάει το γραφτό...
Της “μοίρας” μου γραφτό...
Αυτούς που σε κάποια σχόλια ξεπέρασαν τα όρια της υπερβολής και έφτασαν στα όρια της γραφικότητας..τους σημειώνω να μην διαβάσουν παρακάτω..
Δεν θα τους πει τίποτα..
Θα μιλήσω σ' αυτούς που σέβομαι την άποψή τους..έστω κι αν διαφωνώ...
Κατ' αρχήν, τα λόγια της προηγούμενης ανάρτησης δεν είχαν σκοπό να προσβάλλουν ΚΑΝΕΝΑΝ..
Ούτε έβαλα ΑΕΚόμετρο , όπως ένας φίλος της σελίδας έγραψε σε σχόλιό του..
Εκτιμώ ότι όσοι ακολουθείτε την σελίδα εδώ και 8 χρόνια, γνωρίζετε καλά αν μας θέλω ενωμένους ή διχασμένους...
Όπως επίσης γνωρίζετε, ότι όταν κάτι νιώθω – σαν οπαδός – ότι “θίγει” ή “βλάπτει” την ΑΕΚ...
Είτε είναι Πρόεδρος..παράγοντας...αθλητής..οργανωμένο ή ανοργάνωτο οπαδικό κομμάτι της ΑΕΚ..
Γίνομαι καυστικός..μπορεί παρορμητικός..ποτέ άδικος...
Το ΑΕΚόμετρο έχει μπει στο χρονοντούλαπο της Ιστορίας, τον Απρίλη του 2013..
Εκεί που όποια ΑΕΚ κι αν είχε ο καθένας στο μυαλό του...
Νιώσαμε πως είναι να σβήνεις...
Να “αδειάζεις”..
Δεν θα μπω στην διαδικασία να απαριθμήσω πόσες παρανομίες..πόσες απάτες..πόσες αλητείες..πόσες δολοφονίες..πόσες πρέζες..πόσες φωτογραφικές διατάξεις..πόσους “υποβιβασμούς”..πόσο μεροληπτική πολιτική και αθλητική δικαιοσύνη..πόσα πιστόλια..πόσα οφσάιντ ...πόσα, πόσα..πόσα...
Οένας έχει τον Πειραιά..
Ό άλλος την Θεσ/νίκη..
Δύο πόλεις...
Μία μπουγάτσα πια...
Οι μεν αντί να λένε και ευχαριστώ που έπεσαν απ' τον Λευκό Πύργο και βρήκαν και “πορτοφόλι με εκατομμύρια”...γράφουν..λένε..περί χάρτινης πρωταθλήτριας...
Και τα λένε για ένα πρωτάθλημα που ήμουν το αουτσάϊντερ και έκανα την ανατροπή...τους γλέντησα ΟΛΟΥΣ στα ντέρμπυ..ο γαύρος του Βορρά δεν κέρδισε ούτε ένα...έκανε επεισόδεια..μπούκες σε γήπεδα..ο Νόμος “τυφλός”..αλλαγές αποφάσεων εν μία νυκτί..τύπωμα εισιτηρίων στην εφορία Κυριακή ξημερώματα...οφσάιντ γκολ..σερίφης ο Ιβάν...
“Ποτέ την Κυριακή...”
Και έρχεται η ΑΕΚ και κάνει την ανατροπή σε Πειραιά και Θεσ/νικη...
Το “Φως”, σήμερα έχει πρώτο θέμα άρθρο με τίτλο “Αληθινά Ψέμματα”..
Αν και δεν το χω διαβάσει ακόμα..μου αρκεί που προσπαθεί να αποδομήσει την διαφορετικότητα της ΑΕΚ...
Που φτάσαμε..!!!
Πρώτο θέμα του “Φωτός”..η ΑΕΚ..!!!!!
Δίνει πόνο η ΑΕΚ...
Θέλω να τους δίνω πόνο...
Αγωνιστικά...
Οπαδικά...
“Διαφορετικά”...
Δεν τους μισώ...
Τους λυπάμαι..
Γιατί δεν μπορούν να νιώσουν όπως εγώ...
“Μιλάμε με την Ιστορία μας..” έλεγε ο “Καφές” στο 1968...
Μια Ιστορία που χαλάει την μαγιά..σε “δίπολα” και “μονοπώλια”...
Σε βία και πιστόλια..σε προπαγάνδα του “φωνάζει ο κλέφτης...”
Για χρέη που έχουν κάνει καραμέλα..
Γελάω με την “άγνοια της προπαγάνδας”...
Πληρωμένα όλα...
Και με “τόκο”...
Την Γ΄ Εθνική...
Η Γ΄ Εθνική ήταν “τόκος”...όχι κεφάλαιο..
Αφήνω πίσω μου λοιπόν, όλα αυτά τα “σκυλιά που γαβγίζουν”..
Και προσηλώνομαι στον “προορισμό”..
Σ' ένα “ταξίδι στο χρόνο” που δεν τελειώνει ποτέ...
Θα ξεκινήσω με τον Τίγρη..
Η απόφαση του να μην γίνει ένσταση ήταν απόλυτα συμβατή με το αξιακό κομμάτι της ΑΕΚ..
Ο καθένας, εχθρός ή φίλος μπορεί να κατηγορήσει ...να χαρακτηρίσει..με ότι τρόπους πιστέυει..
Καβούριας...Γατούλης..Λαμόγιο..Λαθρέμπορος..και ότι άλλο κατά καιρούς γράφουν εχθροί και “φίλοι”..
Για τους πρεσβύτερους ΑΕΚτζήδες..που έχουν ζήσει τον Μελισσανίδη στα προηγούμενα περάσματά του απ' την ΑΕΚ.. όλοι έχουν αντιληφθεί ότι δεν είναι ο ίδιος..
Δεν ξέρω αν είναι η υστεροφημία του που επιδιώκει να γραφτεί στην Ιστορία..
Δεν ξέρω αν είναι το “πέρασμα του χρόνου” που κάνει τους ανθρώπους να ψάχνουν την ψυχική λύτρωση..
Δεν ξέρω καν, αν πίστευε – καθαρά σαν επιχειρηματίας – ότι συμμαχόντας με ύαινες και φίδια για να ξεδοντιάσει τον ελέφαντα..θα άνοιγε τον δρόμο για ένα πιό “ανταγωνιστικό προϊόν” που θα σύμφερε ΟΛΟΥΣ τους “επενδυτές”...
Γιατί μην έχετε αυταπάτες...σ' αυτούς η “καύλα” έπεται του κέρδους..
Η αίσθηση που μου άφησε, είναι ότι η απόφαση του ήταν απόφαση που “βάραινε” απ την Ιστορία...
Ήταν “ασήκωτη”...
Έστω κι αν το αντάλλαγμα ήταν 10, 20 ή 30 εκ ευρώ....
Ομολογώ ότι εντυπωσιάστηκα απ' το ”ποσοστό” των ΑΕΚτζήδων που ήθελαν να γίνει η ένσταση...
Προσπάθησα -μέσα από τα σχόλια σας αλλά και όπου διάβασα ή ενημερώθηκα- να “εξηγήσω” αυτή την αντίδραση..
Και ξεκαθαρίζω απ την αρχή ότι το μοναδικό που δεν επιθυμώ είναι ο διχασμός..
Ούτε είμαι πιό ΑΕΚ από ΚΑΝΕΝΑΝ...
Η ΑΕΚ χρόνια τώρα..ζει..υπάρχει..διακρίνεται για μια διαφορετικότητα που έχει να κάνει με τις ρίζες της...
Την προσφυγική της ιδιότητα..
Και την “παράλληλη πραγματικότητα”...
Στην Τουρκία... “Έλληνας”...
Και στην Ελλάδα..”Τούρκος”..
Και το “Τούρκος” δεν το εννοώ με τον εθνικό προσδιορισμό..
Αλλά με την “αντιμετώπιση”...
Η ΑΕΚ δεν έχει Πειραιά ή Θεσ/νικη...
Γι αυτό “άναψε” σαν κεριά “μπόμπες” από πόλη σε “Πόλη”...
Δεν παίζει “πολιτικά παιχνίδια” και μαγειρέματα...
ΟΛΟΙ θέλουν να πάρουν κομμάτι για να την “μαγειρέψουν”...
Μέχρι και οι “Μάγισσες της Σμύρνης”...
Κάποτε ένας πρώην σύντροφος έγραφε πολύ εύστοχα...”Τρώνε από μας..και μένει και μαγιά..”
Αυτή η μαγιά είναι που δεν “σώνεται”..
Ούτε “αποθνήσκει”...
Ότι κι αν κάνουν..
Όσο κι αν την χτυπήσουν..
Λοιδωρήσουν..
Συκοφαντήσουν..
“Ρίξουν”...
Είναι οι “παραχαράκτες της Ιστορίας”..
Ενώ εγώ... είμαι η ίδια η “Ιστορία”...
Αυτοί έχουν δύο “πόλεις”..
Ενώ εγώ έχω την ομορφότερη “Πόλη” στον κόσμο..
Αυτή ήταν, είναι και θα είναι η Ιθάκη μου..
Έστω κι αν δεν φτάσω ποτέ...
Γι αυτό είμαι σε ένα “μόνιμο” ταξίδι στο χρόνο..
Εσύ αδερφέ μου..
Που στην οργή σου..γι αυτή την “παραχάραξη της Ιστορίας”...
Μου ζητάς να θάψω την “συνείδησή” μου..
Το μεγαλύτερο όπλο της ΑΕΚ...
Την “ανθρωπιά της συνείδησης”..
Ξέχνα το + - 7...
Αγωνιστικά..έφερα ισοπαλία με τον ψόφιο βαζέλα..ισοπαλία με τα “παιδιά του Ξηροκώστα”..έχασα απ τον γαύρο...
Διάλεξε όποιο παιχνίδι θες..
Κέρδισέ το.. και γαμώ τους + - 7..το CAS..και τους “πειθαρχικούς δικαστές” της ΕΠΟ...
Ο Ολυμπιακός Θεσ/νικης έπαιζε εδώ και ένα μήνα με ληγμένα δελτία...
Και ως δια μαγείας..δεν το “πρόσεξε” ΚΑΝΕΙΣ...!!!
Μόνο πριν ξεκινήσει το παιχνίδι με την ΑΕΚ...
ΜΟΝΟ ΑΕΚ...!!!
Δεν θα μπω στην διαδικασία να απορήσω γιατί η αντίπαλη ομάδα πρέπει να κάνει ένσταση..και για ένα θέμα υγείας των αθλητών δεν κινείται αυτεπάγγελτα το θεσμοθετημένο όργανο όπως εύστοχα σχολίασε ένας φίλος της σελίδας..
Σας το χω γράψει πολλές φορές...
Η ΑΕΚ τους δίνει πόνο γιατί τους βάζει να κοιταχτούν στον καθρέφτη...
Τους “ξεβρακώνει”..
Αγωνιστικά..έκανε γκέλες “αλά ΑΕΚ”..
Δεν τους ρίχνω άλλα δύο γκολ όπως στην Τούμπα...
Και πάω να “κρεμαστώ”..και να βγάλω την οργή και την αγανάκτηση μου..από ένα “τυχαίο” γεγονός που μου δίνει το παιχνίδια στα χαρτιά...
Στο γράμμα του “Νόμου”..
Όποτε ο “Νόμος” ήταν με το μέρος μου...ήταν για να κατηγορηθώ για “παραχάραξη της διαφορετικότητας”...κι ας είχα οφθαλμοφανέστατα δίκαιο..
Γενιές και γενιές πέρασαν...
Ο ΑΕΚτζης – σαν τον πρόσφυγα – κρατήθηκε γιατί ο “Νόμος” δεν ήταν η “Δικαιοσύνη της Ανηθικότητας”...
Νόμος ήταν ..
Η Ανθρωπιά του..
Η αμεροληψία του...
Η Ιστορία του...
Και τέλος η “συνείδησή” του...
Μια Ιστορία μας μεγαλώνει...
Αδέρφια μου...
Μην μου ζητάτε να θάψω την “συνείδησή” μου...
Αυτό με κράτησε όρθιο...
Αυτό με “γέννησε” Original...

Μείνετε Ενωμένοι...γιατί το “ταξίδι” δεν τελειώνει ΠΟΤΕ...

Link to comment
Share on other sites

ΑΕΚ φτώχεια πόνος προσφυγιά και άλλες 7000 λέξεις για να δικαιολογηθεί η επιλογή να μη διεκδικεί ποτέ αυτή η ομάδα ο,τι της αναλογεί. Ευχαριστώ πολύ, αυτή την ΑΕΚ σας τη χαρίζω. Τη βαρέθηκα

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, stavros 9-11 said:

ΑΕΚ φτώχεια πόνος προσφυγιά και άλλες 7000 λέξεις για να δικαιολογηθεί η επιλογή να μη διεκδικεί ποτέ αυτή η ομάδα ο,τι της αναλογεί. Ευχαριστώ πολύ, αυτή την ΑΕΚ σας τη χαρίζω. Τη βαρέθηκα

Αυτές οι δύο λέξεις είναι που ενοχλούν περισσότερο.

Θα Μπορούσε με άλλους 100 τρόπους να στηριχθεί η .. μη ένσταση. 

Αλλα όχι . Αξιακά συστήματα, σανός, παπαρολογία κτλ κτλ 

Βασικά, και εγώ βαρέθηκα

Link to comment
Share on other sites

Αφού είσαι σύλλογος αναξιοπαθούντων και ο κόσμος σου γουστάρει με κάτι τέτοια...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αμα κάνει το καλοκαίρι ΑΜΚ αναλογη των χρημάτων που θα χάσει η ομάδα από Ευρώπη (δηλαδή αν ας πούμε μπούμε EL να βάλει την διαφορά με όσα θα παίρναμε αν μπαίναμε CL, αν δεν μπουμε πουθενα -που το 'χω σιγουρο, να βάλει όσα θα παίρναμε αν μπαίναμε εστω EL) θα του πιστωσω ότι είναι κιμπαρης τελικα, πως όντως βάζει την ηθική πάνω από το χρήμα και πως όντως εγώ ήμουν μαλακας.

Ξεκάθαρες κουβέντες και τις γράφω από τώρα να μην ειμαι αδικος.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μου αρέσει που ξεχνιέστε και συζητατε λες και ο Μελισσανίδης το έκανε από αποψη

αχχαχαχαχχα

Link to comment
Share on other sites

Αφού μέχρι και το σύνθημα "Μία ιστορία από την Πόλη" φτώχεια και πόνο βγάζει, αυτά θέλει ο κόσμος, αυτά που φέραν οι παππούδες μας. Μόνοι μας δεν είμαστε ικανοί να φέρουμε τίποτα στην ομάδα. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×