Jump to content

ΑΕΚ - ΠΑΟΚ (9η Αγ. Play-Offs), 15/07/2020, 21:30, NS1


agelos
 Share

MVP-Κοουτσινγκ-βραβειο σοιλεδη  

26 members have voted

  1. 1. M.V. P.

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      0
    • Παουλίνιο
      0
    • Τσιγκρίνσκι
      4
    • Οικονόμου
      2
    • Σβάρνας
      4
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      4
    • Μάνταλος
      6
    • Λιβάγια
      3
    • Ολιβέιρα
      0
    • Βέρντε
      2
    • Αραούχο
      0
  2. 2. Κόουτσινγκ Καρέρα

    • Καλό
      2
    • Μέτριο
      8
    • Κακό
      13
    • Φυσιολογικό
      2
  3. 3. Βραβείο Σοϊλέδη (χειρότερος παίκτης)

    • Μπάρκας
      0
    • Λόπες
      2
    • Παουλίνιο
      1
    • Τσιγκρίνσκι
      0
    • Οικονόμου
      4
    • Σβάρνας
      0
    • Σιμόες
      0
    • Κρστισίτς
      1
    • Μάνταλος
      2
    • Λιβάγια
      8
    • Ολιβέιρα
      6
    • Βέρντε
      0
    • Αραούχο
      1


Recommended Posts

Φτάσαμε σχεδόν 30...έχουμε ζήσει Ποντικη, Μπούρμπους στη Λεωφόρο, Νατσουρα, Βάλνερ, Τρίπολη, τα κύπελλα με τον ΠΑΟΚ, μέσα σε μια νύχτα να βγάζουν εισιτήρια στο ματς με Κομίνη.

Γενικά με όποιον το έχω συζητήσει εδώ, προσπαθώ να τους περιγράψω στα αγγλικά τη λέξη αγαθομουνιαση και δυσκολεύομαι.

Χέστηκα για το ΤσουΛου - ούτως ή αλλιώς με πορδες δύσκολα μπαίνεις. Χέστηκα για την δεύτερη θέση. Αυτό που με νοιάζει είναι ότι (1) δίνεις πάλι κωλο (i.e. παθητικός), (2) κρεμάς την ομάδα σου. Γιατί σόρρυ φίλε, αλλά άμα ήμουν Καρερα και Λιβαγια θα είχα ήδη ετοιμάσει τα μπαγκαζια μου. Με τι ψυχολογία θα κατέβεις για το κύπελλο....

Άντε με το καλό να μπούμε στο γήπεδο, να σηκωθεί να φύγει και αυτός, μπας και μπει κανας Λυσσανδρου στο τιμόνι. Ούτως ή άλλως, φράγκα δεν βάζει. Διαχειριστές που δεν ξέρουν τι σημαίνει ΑΕΚ, εταιρικοί τεχνοκράτες μόνο. Παλαίμαχοι, πρώην στελέχη και λοιπά λιμα που τρέφονται από την σάρκα της ΑΕΚ μακριά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, felman said:

Ego den goustaro enstaseis. Me to zori na mou alakseis gnomh Kai aksies. 

An Sou aresei. Ean den...diko sou to thema.

Εσυ καλα θα εκανες να μην εκανες ενσταση. Και αν πιστευα οτι και ο μαλακας ο δικος μας σκεφτεται οντως ετσι δεν θα λεγα κουβεντα

Αλλα ο μαλακας απλα βαζει πανω απ ολα τις κολεγιες του με τον Ρωσο και την ΑΕΚ την γραφει στα @@ του. Γι αυτο πηγε πασο σημερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Afta sas exoun meinei apo thn enasxolhsh sas me thn A.E.K?

Oti mas erikse sthn 3h gia na mas parei tzaba den?.....Oti paizame me Triglies Rafhnas kai Kati apithanous telikous kypelou me agrotiko astera Kai xaname den?...

Thn megalyterh kseftyla sthn istoria ths A.E.K Kai den kounithike fylo

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Α, που λέτε είμαι διακοπές όπως είπα. Πίνουμε τα δικά μας (εχθές το βράδυ γύρισα μόνος στο σπίτι να δω ματς στο λαπτοπ, πιο loser πεθαίνεις δλδ) και αναφέρω στην παρέα σήμερα το περιστατικό. Πρώτη ερώτηση από πανασχετο με μπάλα και Ελλάδα: Πόσα τον πληρώνουν τον δικό σας οι άλλοι;.....

Link to comment
Share on other sites

Στα του ποδοσφαίρου δεν βλέπουμε καν κολλεγιες με τον Ρωσο. Δουλοπρέπεια βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, SpiRos said:

Α, που λέτε είμαι διακοπές όπως είπα. Πίνουμε τα δικά μας (εχθές το βράδυ γύρισα μόνος στο σπίτι να δω ματς στο λαπτοπ, πιο loser πεθαίνεις δλδ) και αναφέρω στην παρέα σήμερα το περιστατικό. Πρώτη ερώτηση από πανασχετο με μπάλα και Ελλάδα: Πόσα τον πληρώνουν τον δικό σας οι άλλοι;.....

Pou eisai re? 

Link to comment
Share on other sites

Ήδη πρέπει να ψάχνουμε για νέο προπονητή. Δεν υπάρχει περίπτωση να θέλει να μείνει εδώ ο Ιταλός όταν με απόφαση δική σου τον βγάζεις τρίτο αντί για δεύτερο. Και του στερείς την ευκαιρία να δείξει το έργο του στα προκριματικά του ChL.

Κατά δεύτερον δεν υπάρχει καμία περίπτωση να είσαι συγκεντρωμένος πλέον στο Κύπελλο όταν οι παίχτες γνωρίζουν ότι θα παίξουν Europa ούτως ή άλλως και έχασαν μια μεγάλη ευκαιρία για μεγάλα πριμ λόγω συμμετοχής της ομάδας στο ChL και φυσικά την μεγάλη ευκαιρία να δείξουν σε μεγάλο επίπεδο την αξία τους και να διεκδικήσουν μεγαλύτερα συμβόλαια.

Δυστυχώς σήμερα έκανε πολύ μεγάλο κακό στην ομάδα αυτή η απόφαση.

Μακάρι να είναι λάθος οι εκτιμήσεις μου.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, felman said:

Afta sas exoun meinei apo thn enasxolhsh sas me thn A.E.K?

Oti mas erikse sthn 3h gia na mas parei tzaba den?.....Oti paizame me Triglies Rafhnas kai Kati apithanous telikous kypelou me agrotiko astera Kai xaname den?...

Thn megalyterh kseftyla sthn istoria ths A.E.K Kai den kounithike fylo

Ε χαιρω πολυ του τα χω ξανασουρει για τη Γ εδω μεσα και καποιοι μου ζηταγανε αποδειξεις οτι μας εριξε αυτος

Ε σημερα ολα τα κακα επανερχονται στη μνημη και αν τα βαλεις ολα μαζι... παραειναι πολλα 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα ξαναγράψω ότι τον Μελισσανίδη γενικά τον θεωρω Φιλιππινέζα πλουσίων. 
Ε, με την μπαλα έχει βρει τον Ιβαν τα τελευταία χρονια γιατί ο χοντρός δεν του συγχωρεί ότι προσφέρει υπηρεσίες και στον Κόκκαλη.

Link to comment
Share on other sites

Η πεσάδα διέγραψε χρέη.

Το σημερινό διέγραψε πιθανά έσοδα. Και δημιούργησε τις προϋποθέσεις για έσοδα σε αντίπαλο που τρία χρόνια σου ρίχνει λάσπη και σε χτυπά κάτω από την ζώνη.

Έχουν διαφορές οι δύο περιπτώσεις.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, felman said:

Pou eisai re? 

Εδώ στα κοντά μωρέ, απόδραση για ποδήλατο, δάσος και ξύδια το βράδυ με την παρέα. Ελλάδα φέτος γιοκ. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, felman said:

Afta sas exoun meinei apo thn enasxolhsh sas me thn A.E.K?

Oti mas erikse sthn 3h gia na mas parei tzaba den?.....Oti paizame me Triglies Rafhnas kai Kati apithanous telikous kypelou me agrotiko astera Kai xaname den?...

Thn megalyterh kseftyla sthn istoria ths A.E.K Kai den kounithike fylo

Η μεγαλύτερη ξεφτίλα είναι ότι άφησες ένα σύστημα επί 20 χρόνια να μασουλαει τα λεφτά του ΤσουΛου και εσύ να πετάς χαρταετό μέχρι να σε γονατίσει οικονομικά. Σου γκρέμισαν το γηπεδο, σου έκλεψαν τουλάχιστον δύο πρωταθλήματα και έφτασες να χρωστάς και στην κουτση Μαρία. Το αίτιο της Γ ήταν η σταδιακή οικονομική εξαθλίωση της ομάδας η οποία γιγαντώθηκε όταν αποσύρθηκε η επενδυτική ομάδα και χτύπησε η οικονομική κρίση. Το ίδιο έγινε και με τον Βαζελο σε μικρότερη κλίμακα.

Καθαρά τεχνοκρατικά, εκείνη η ΑΕΚ έπρεπε να πέσει στη Γ, αλλιώς σήμερα μπορεί να ήταν στην καλύτερη όπως ο Βαζελος απλά χωρίς γήπεδο. Κόκκινο σημάδι στην ιστορία της ομάδας, αλλά και ευκαιρία για αναγέννηση. Ελπίζω σήμερα να μην την κλωτσησαμε οριστικά.

Link to comment
Share on other sites

Αναμένουμε με αγωνία δήλωση της ΠΑΕ για την οριστική επιστροφή των εφτά βαθμών στην ομάδα του κολλητού του για την υπόθεση πολυιδιοκτησίας.

Μλκ Μελισσανίδη μην και δεν το κάνεις. Ή είμαστε διαφορετικοί ή δεν είμαστε.

Ή θέλουμε να κερδίζουμε στα γήπεδα ή δεν θέλουμε.

Αλά καρτ διαφορετικότητα, αλλού.

Και φυσικά καμία τιμωρία για καμία ΠΑΕ σε οποιοδήποτε αδίκημα.

Δεν μας νοιάζει ρε εμάς τί κάνετε. 

Εμείς είμαστε διαφορετικοί.

Μόνο προσέχε μλκ γιατί είναι πολύ μικρή η απόσταση μεταξύ διαφορετικότητας και ΜΑΛΑΚΙΑΣ.

Και κάτι μου λέει ότι σήμερα έκανες την μεγαλύτερη ΜΑΛΑΚΙΑ που θα μπορούσες να κάνεις.

Άντε μλκ με εκνεύρισες καλοκαιριάτικα.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, Asvos21 said:

άμα ήμουν Καρερα και Λιβαγια θα είχα ήδη ετοιμάσει τα μπαγκαζια μου. Με τι ψυχολογία θα κατέβεις για το κύπελλο....

Να τους βαλει να δουν μαζεμενη ολη τη σιζον 1 απ το κοκκινο ποταμι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Asvos21 said:

Καθαρά τεχνοκρατικά, εκείνη η ΑΕΚ έπρεπε να πέσει στη Γ

Ομιλεις ως τεχνοκρατης; Για να ξέρω δηλαδη.

Link to comment
Share on other sites

Guest Fadrhonc21

Όταν πέσαμε στην Γ και φαγώθηκαν εκατομμύρια ευρώ σε χρέη ο κ. Δημήτρης είχε βρει την ηθική ή όχι ακόμα; Την βρήκε αφότου άρχισαν να τον κυνηγάνε οι Αμερικάνοι ή πιο πριν;

Link to comment
Share on other sites

Όχι εφέτο ... όχι του χρόνου ... μπορεί όχι και του παραχρόνου ...

Αλλά μετά από καΝιά τριετία -καλά νά 'μαστε- ετοιμαστείτε και "προπονηθείτε" για το σούπερ χιτ που θα παίζουνε ασταμάτητα τα ντέκς της "ερωτικής" :

"Είχανε τη φωλιά τους λερωμένη με το χάρτινο του 2018 και δεν τους έπαιρνε για την ένσταση"

Εμετός που ΕΜΕΙΣ του δώσαμε το δικαίωμα να ξεραστεί πάνω μας ....

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Ομιλεις ως τεχνοκρατης; Για να ξέρω δηλαδη.

Ομιλώ από πιλοτική διάβαση σε τριγωνικό ραντάρ. Τα σκορδοψωμα κερασμενα από την ΠΑΕ.

Μαύρη μέρα σήμερα. Αυτό που έλλειψε δυστυχώς ήταν αποθεωτικες δηλώσεις Ντέμη για διαφορετικότητα ακολουθούμενες από proper fat shaming στο ΚΜ.

Link to comment
Share on other sites

Ένα απωθημένο έχω. Το γηπεδο. Άντε να γίνουν τα εγκαίνια να μου φύγει και ο προτελευταίος καημός στα της ΑΕΚ. Γιατί ο τον τελευταίο καημο τον ξεγραψα σήμερα. Δεν βλέπαμε την ώρα που θα επαιρνε την ΑΕΚ κάποιος και θα τους γαμαγε τα σωψυχα. Δεν υπήρξε και δεν υπάρχει κανεις. Οποτε εγκαίνια και αντιο. Αν ποτέ βρεθεί ο ένας που θα αγαπήσει την ΑΕΚ περισσότερο από την πάρτη του εδω γυρω θα ειμαστε

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, felman said:

Ego pou den goustaro enstaseis eimai 60arhs nostalgos tou Bajevic? Gia xalarose ligo. Kai sta arxidia mou o Melisanidhs

Αν ο γαύρος στον τελικό κατεβάσει 12 παίχτες και για κάποιο λόγο ο διαιτητής δεν το διακόψει και αν για κάποιο λόγο ο Μαρινάκης θέλει να κάνει πλάκα και φέρει για ένα ματς έναν ραντομ παιχταρα πχ από τη Λίβερπουλ (δεν ξέρω ούτε έναν)... Η ΑΕΚ θα πρέπει να κάνει ένσταση ή να το αφησει; Ρητορικό το ερώτημα προφανώς, αλλά δεν υπάρχει λίγη ή πολλή τήρηση των κανονισμών

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, stavros 9-11 said:

Αν ο γαύρος στον τελικό κατεβάσει 12 παίχτες και για κάποιο λόγο ο διαιτητής δεν το διακόψει και αν για κάποιο λόγο ο Μαρινάκης θέλει να κάνει πλάκα και φέρει για ένα ματς έναν ραντομ παιχταρα πχ από τη Λίβερπουλ (δεν ξέρω ούτε έναν)... Η ΑΕΚ θα πρέπει να κάνει ένσταση ή να το αφησει; Ρητορικό το ερώτημα προφανώς, αλλά δεν υπάρχει λίγη ή πολλή τήρηση των κανονισμών

Αγαπητε νομικε, πες μου πραγματικα, πως γινεται μια φανερη και γνωστη σε ολους παρανομια να μην υπάρχει αλλος τροπος να τιμωρηθει εκτος αν κανει καταγγελια καποιος? Αυτο που λες για τους 12 παικτες ας πουμε, αντε και ο δικος μας το τρωει, θα περασει ετσι? θα δείχνουν δηλαδη στην ευρώπη αγώνα με 23 παικτες και δε θα τιμωρηθει καποιος? 

Εχει λιγο και τη πλακα του αν το σκεφτεις.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×