Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Araujo21 said:

Θυμάμαι ακομανπως πανηγυριζαν όταν τον πήραν. Πανηγυριζα και γω που τον ξεφορτωθηκαμε. .Ξερω οτι υπαρχουν συμφορουμιτες που τον γουστάρουν αλλά ο τυπος ειναι παλτο . Χιλιες φορές Γκαρσία έστω και με άλλαγη θέσης , χιλιες φορές Αραουχο και ας τα χάνει. Αλλά οχι αυτός. Καλη χώνεψη Βου 

Δεν ξέραμε να τον αξιοποιησουμε μας εγραφε ο Σταυρίτος. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, MITSAKLAS said:

Δεν ξέραμε να τον αξιοποιησουμε μας εγραφε ο Σταυρίτος. 

Το έχουμε αυτό το θέμα 😂  Να  τώρα με Ελιασον θα εσπερνε 

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, ο Ολιβέϊρα είναι καλός επιθετικός αλλά όχι για ένα και πλέον εκατομμύριο ευρώ. Στο ΠΑΟΚ-Παναθηναϊκος δεν είναι ότι έβαλε ένα απλό αλλά ωραίο γκολ, αλλά το ότι κέρδιζε πολλές μονομαχίες και ζόριζε την αντίπαλη άμυνα.

Παίκτης δυνατός, με καλές τοποθετήσεις, ικανότητα στο να κερδίζει φάουλ ή να κάνει το έξυπνο κλέψιμο, όχι γρήγορος αλλά ούτε αδιάφορος στο πρέσινγκ, όχι μεγάλος γκολτζής αλλά έβλεπε δίχτυα ιδίως αν ρόλαρε κάπως η ομάδα κλπ.

Στο μεταξύ, από το 2019 που υπολογίζονται τα xGoals, η καλύτερη επίδοση της ΑΕΚ σε χρονική περίοδο προ της φετινής, ήταν επί Καρέρα στο δεύτερο μισό της περιόδου 2019-20. Εκείνη τη χρονιά ο Ολιβέϊρα έβαλε 16 τέρματα και είχε και αρκετές ασιστ.

 

Link to comment
Share on other sites

παίχτουρμαν

 

Ο Κάρλος Γκαμάρα παραχώρησε συνέντευξη και μιλάει για την ΑΕΚ

Τα χρόνια πέρασαν, αλλά κάποιοι παίκτες που φόρεσαν τη φανέλα της ΑΕΚ δεν ξεχνιούνται. Κι ας τη φόρεσαν μόνο για μία χρονια. Οπως συμβαίνει με τον Κάρλος Γκαμάρα. Ο μεγάλος Παραγουανός στόπερ μίλησε στο SDNA μιλώντας για την επιστροφή της ΑΕΚ στη Νέα Φιλαδέλφεια και στο δικό της γήπεδο, αλλά και για τον κόσμο της ομάδας: 

«Είμαι χαρούμενος που η ΑΕΚ απέκτησε το δικό της γήπεδο. Είναι κάτι που αξίζει με το παραπάνω ο σύλλογος και οι υπέροχοι οπαδοί. Πέρασαν πολλά χρόνια, αλλά γνωρίζω πως με σκέφτονται οι φίλοι της ΑΕΚ. Θέλω να ξέρουν πως μου λείπουν πολύ και μένα. Θα μου μείνουν αξέχαστοι, η ατμόσφαιρα στις εξέδρες ήταν εκπληκτική. Μου λείπει η ΑΕΚ και προσπαθώ να παρακολουθώ έστω από απόσταση τα νέα του συλλόγου. Η ΑΕΚ ήταν ένας πολύ σημαντικός σταθμός στην καριέρα μου».

Ο Γκαμάρα παραδέχθηκε πως χάρη στην εντυπωσιακή σεζόν του στην ΑΕΚ κατάφερε να πάρει μεταγραφή για την Ίντερ.

«Η ΑΕΚ αποτελεί μια όμορφη ανάμνηση και έτσι την βλέπω πάντα, αφού εκτός από το γεγονός πως πέρασα υπέροχα στην ομάδα, χάρη στην ΑΕΚ πραγματοποίησα το πιο σημαντικό βήμα στην καριέρα μου παίρνοντας μεταγραφή για την Ίντερ.Μπορεί να έπαιξα για μόλις μια σεζόν όμως η ΑΕΚ θα βρίσκεται για πάντα στην καρδιά μου. Είναι ένα σημαντικό κεφάλαιο για μένα. Θέλω πάντα το καλύτερο για τον σύλλογο, στέλνω τα χαιρετίσματα μου σε όλους τους οπαδούς της»

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Έλυσε το συμβόλαιό του και ψάχνει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του. Ο Μάριος Οικονόμου έλυσε κοινή συναινέση το συμβόλαιό του με τη Κοπεγχάγη στην οποία αγωνιζόταν.

Μακριααααα

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Araujo21 said:

Έλυσε το συμβόλαιό του και ψάχνει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του. Ο Μάριος Οικονόμου έλυσε κοινή συναινέση το συμβόλαιό του με τη Κοπεγχάγη στην οποία αγωνιζόταν.

Μακριααααα

Καλο παιδι, Ελληνας που νιώθει την φανελα

Link to comment
Share on other sites

On 10/11/2022 at 12:27 PM, Araujo21 said:

......Ξερω οτι υπαρχουν συμφορουμιτες που τον γουστάρουν....

Όχι μόνο. Ορδές δημοσιογράφων/σχολιογράφων της ΑΕΚ, όταν ο Πρόεδρος αποφάσισε να μείνει αυτός και όχι να πληρωθεί ο Τσίνο, είχαν γράψει ΤΙΣ αρκούδες. 

Ας μην ξύνω πληγές, μερικοί διαβάζουν κιόλας εδώ μέσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, Araujo21 said:

Έλυσε το συμβόλαιό του και ψάχνει τον επόμενο σταθμό της καριέρας του. Ο Μάριος Οικονόμου έλυσε κοινή συναινέση το συμβόλαιό του με τη Κοπεγχάγη στην οποία αγωνιζόταν.

Μακριααααα

Μέγιστο επίτευγμα του Ίλια 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Παλιό αλλά εξηγεί αυτό που ίσχυε στο γήπεδο, γιατί ο Μπάρκας ήταν καλύτερος τερματοφύλακας ως παίκτης της ΑΕΚ από όσους ακολούθησαν. Τα στοιχεία για τον Τσιντώτα έχουν μπει παλαιότερα.

3xgaontarget2020.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Οι πατημασιές μου είναι παντού στη Φιλαδέλφεια. Νιώθω αυτό το γήπεδο σαν το σπίτι μου, αφού ήμουν από τα 15 μου μέχρι τα 38 μου όλη μέρα εκεί. Το θεωρώ και τώρα που έγινε ένα πανέμορφο γήπεδο αλλά το θεωρούσα και παλιά το πιο όμορφο γήπεδο του κόσμου
Στέλιος Μανωλάς
 
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης αναφέρθηκε και σε δύο πολύ σημαντικές απουσίες από τους παλαιμάχους της ΑΕΚ την ημέρα των εγκαινίων

Ο Δημήτρης Μελισσανίδης κλήθηκε να σχολιάσει και την απουσία του Στέλιου Μανωλά και του Τόνι Σαβέφσκι από την παρέλαση των παλαιμάχων την ημέρα των εγκαινίων του νέου γηπέδου της ΑΕΚ.

«Εγώ έκανα αυτό που έπρεπε να κάνω. Ο Μανωλάς είναι σημαία, τον τιμώ, έχω το ομοίωμα του στο Μουσείο, δεν ξέρω γιατί δεν ήρθε, κάποιοι δεν μπορέσανε να έρθουν».

Link to comment
Share on other sites

https://apollonefpaliou.gr/440

Στη Φωκίδα συνεχιζει ο αγαπημένος του Μπιλ21 Σιαλμάς και προχωρα σε δηλώσεις που δειχνουν ήθος και διαθεση για διδασκαλία .

 https://stoplekto.gr/eίχε-τον-σιαλμά-της-η-αεκ-2-0-στην-λειβαδιά/

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, CHⓇIS said:

Γιακουμακης μας πιτσιλαει

Τον ηθελα αντι του κοσιδη

 

Κ εμένα ήθελες αντί του Κοσιδη, δεν είναι κριτήριο αυτό.

Για τρίτος οκ πάντως. Αλλά ως εκει

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Γιακουμακης σημειωτέον ως αλλαγή δεν έκανε σχεδόν τίποτα. Βασικά τίποτα πέραν του γαμηστερου γκολ στο Καραϊσκάκης. Έμπαινε μέσα και "απασχολούσε" τους αμυντικους, δηλαδή τους έπιανε μουχαμπέτι με πασατέμπο.

Τουτέστιν, για τρίτος γενικά δεν κάνει. Θέλει ρυθμό και ματς για να δείξει κάτι, και αυτό το κάτι που δείχνει τώρα στη Σέλτικ εμένα δεν μου κάνει.

Για δεύτερο η και τρίτο θέλουμε παίκτη που να δίνει κάτι οπότε μπαίνει, έναν Ολε Γκουναρ Σολσκιερ των πολύ φτωχών ψαχνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Ο λόγος για τους Μιτάι και Λε Ταλέκ, που… απογοητεύουν. Ο νεαρός διεθνής Αλβανός αριστερός μπακ –αγορά 3.000.000 από την Ένωση– μετράει μόλις 124’ σε 6 συμμετοχές του στη Λοκομοτίβ, η οποία έπεσε στην ζώνη του υποβιβασμού και εσχάτως άλλαξε όλο το τιμ της (προπονητή και διευθυντές, αθλητικό και τεχνικό, αυτοί που είχαν πάει τον Μιτάι στην Μόσχα).

Μία από τα ίδια και χειρότερα για τη Τορπέντο Μόσχας του Λε Ταλέκ που είναι τελευταία με μόλις 6 βαθμούς. Ο Λε Ταλέκ μετά από 5 ματς ως βασικός (στα 3 ως στόπερ και στα 2 ως αμυντικός μέσος) πλέον πέρασε στον πάγκο κι ας έχει το δεύτερο πιο υψηλό συμβόλαιο στην ομάδα!

https://radar.gr/article/i-dynati-metagrafi-kotarski-ston-pastorelo-o-livagia-kai-to-boostarisma-gia-anti-vlachodimos-xafniki-epithesi-agapis-boto-se-loutseskou-me-tis-ev

Link to comment
Share on other sites

O αδικημένος πάλι δεν παίζει.... ούτε καν στην αποστολή δεν τον βλέπω. Του χρόνου τον βλέπω στο χωριό του να.... χομπάρει ποδοσφαιρικά.

Link to comment
Share on other sites

«Σε 10 μήνες φυλάκιση και 5.000€ χρηματική ποινή με αναστολή καταδικάστηκε από το Μονομελές Πλημμελειοδικείο Αθηνών παλαίμαχος αθλητής για τρανσφοβική ανάρτηση του το 2017 κατά το χρόνο που συζητούσε η Βουλή το νομοσχέδιο για την Νομική Αναγνώριση Ταυτότητας Φύλου με την οποία διέγειρε αναγνώστες σε πράξεις μίσους και διακρίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×