Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

Κρίμα αυτό το παιδί τα είδε όλα... έχασε την γυναίκα του, πόλεμος... τώρα και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτόν τον άνθρωπο τι άλλο θα τον βρει. Έχασε την γυναίκα του και κινδυνεύει και ο ίδιος. Μακάρι να επανέλθει υγιείς. Δεν γίνονται αυτά.

Link to comment
Share on other sites

Περαστικά του παιδιού, γιατί δεν είναι δύσκολο να τον καταλάβει κάποιος σε τι κατάσταση βρέθηκε

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν ήταν πιο πριν πιο τυχερός, αλλα απο τότε που ήρθε στην ομάδα τον βρίσκει το ένα κακό μετα το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
3 hours ago, nikos said:

Πολυ ενδιαφέρον, είναι και από αυτούς που δεν λένε ξύλινα λόγια και τετριμμένα. Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί επιμένει ότι στις 7 Μαΐου του 89 ήμασταν 2 χιλιάδες στις εξέδρες. Σίγουρα ήμασταν λιγότεροι από τους γαυρους και ίσως θέλει να το τονίσει, αλλά υπερβάλει. Μόνο μια θύρα στο πάνω διάζωμα, χωράει 2 χιλιάδες. Δεν μπορεί να έχει τόσο στρεβλή αίσθηση. 12 χιλιάδες σίγουρα ήμασταν. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

(Ξανα)διάβασα την συνέντευξη του Τάκαρου. Ξέρω ώρες-ώρες είμαι ένας κουραστικός γεροξούρας αλλά αυτή η φάμπρικα που ξεκίνησαν τα ορκ με το -τσής και που συχνά-πυκνά πλέον το χρησιμοποιουν και δικοί μας, μου την δίνει στο δόξα πατρί. Δεν ξέρω από τούρκικα και τις καταλήξεις τους αλλά ξέρω ότι μια ζωή ήμουν ΑΕΚΤΖΗΣ και όχι ΑΕΚτσής . Ετσι το λεμε εμείς. Αύριο στην ΝΦ θα παραγγείλω καφέ στον καφεΤΖΗ, θα γελάσω με τους καλαμπουρΤΖηδες φίλους, θα αποφύγω τους καυγαΤΖήδες, θα χειροκροτήσω τους ΓΚΟΛΤΖΗΔΕΣ μας και χαρούμενο -ελπίζω- θα με πάει ο λεωφοριαΤΖης ή ο ταξιΤΖης σπίτι μου.

  • Δικεφαλάκι 10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πολυ ενδιαφέρον, είναι και από αυτούς που δεν λένε ξύλινα λόγια και τετριμμένα. Δεν καταλαβαίνω βέβαια γιατί επιμένει ότι στις 7 Μαΐου του 89 ήμασταν 2 χιλιάδες στις εξέδρες. Σίγουρα ήμασταν λιγότεροι από τους γαυρους και ίσως θέλει να το τονίσει, αλλά υπερβάλει. Μόνο μια θύρα στο πάνω διάζωμα, χωράει 2 χιλιάδες. Δεν μπορεί να έχει τόσο στρεβλή αίσθηση. 12 χιλιάδες σίγουρα ήμασταν. 

μπερδεύεται ο Τάκαρος...

Screenshot 2023-02-24 at 1.31.38 PM.png

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5,000 minimum eimastan mono sthn poreia apo skepasth sto OAKA. Akoma to thymame kai anatrixiazo pou vgainane geroi kai gries sta bakonia kai xeirokrotagane fonazontas me kaskol ths A E.Karas

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pappous said:

(Ξανα)διάβασα την συνέντευξη του Τάκαρου. Ξέρω ώρες-ώρες είμαι ένας κουραστικός γεροξούρας αλλά αυτή η φάμπρικα που ξεκίνησαν τα ορκ με το -τσής και που συχνά-πυκνά πλέον το χρησιμοποιουν και δικοί μας, μου την δίνει στο δόξα πατρί. Δεν ξέρω από τούρκικα και τις καταλήξεις τους αλλά ξέρω ότι μια ζωή ήμουν ΑΕΚΤΖΗΣ και όχι ΑΕΚτσής . Ετσι το λεμε εμείς. Αύριο στην ΝΦ θα παραγγείλω καφέ στον καφεΤΖΗ, θα γελάσω με τους καλαμπουρΤΖηδες φίλους, θα αποφύγω τους καυγαΤΖήδες, θα χειροκροτήσω τους ΓΚΟΛΤΖΗΔΕΣ μας και χαρούμενο -ελπίζω- θα με πάει ο λεωφοριαΤΖης ή ο ταξιΤΖης σπίτι μου.

Και οπως εχω ξαναπει για να μαθαινουν οι βλαχαρες οι αθηναιοι.

Ειναι ΒενιΤΖελος και μπριΤΖολα.

Link to comment
Share on other sites

Tάκαρος ο οποίος έχει διατελέσει γυμανστής σε λύκειο των δυτικών προαστίων στο οποίο και πήγαινα. Είμασταν 3-4 ΑΕΚτζήδες και με το που του το έλεγες έλιωνε για πάρτη σου. Σε έβαζε αρχηγό σε κάποια ομάδα, και όποτε ήθελες έκανες μάθημα, όποτε ήθελες έλεγες έχουμε προπόνηση και έχανες μάθημα.

Σε γαύρους έριχνε ωριαίες και του λέγαμε έμεις έλα ρε Τάκαρε μαλακία δεν είναι να τον αφήσεις, αφού τους το έχεις κάνει μια φορά και στο τέλος τους χαρίζονταν. Μετά, οι ίδιοι του λέγανε Ε Τάκη, γαμώ την ΑΕΚ σου και ο Τάκαρος τους κυνήγαγε στους διαδρόμους. Δεν τον είχα εκτιμήσει όσο έπρεπε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, NIS 9-11 said:

Και οπως εχω ξαναπει για να μαθαινουν οι βλαχαρες οι αθηναιοι.

Ειναι ΒενιΤΖελος και μπριΤΖολα.

ΜπΡΤΖόλα το σωστό. :P 

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Atlas21 said:

Δεν τον είχα εκτιμήσει όσο έπρεπε.

Αυτό ξαναπέστο. Αν και πιστεύω πολλοί είχαμε την αίσθηση τότε ότι αν έλειπε κάποιος από το κέντρο της άμυνας ή μεσοαμυντικός, λέγαμε οκ, έχουμε Καραγκιοζόπουλο, όχι τόσο καλός όσο οι βασικοί, αλλά κουτσά στραβά θα την κάνει την δουλειά. Είχε να αντικαταστήσει και παιχταράδες, πολύ δύσκολη αποστολή πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×