Jump to content

Παλιοί παίκτες της ΑΕΚ #2


nikos
 Share

Recommended Posts

Ενδιαφέροντα αλλά και ευχάριστα πράματα! Είναι χίλες φορές καλύτερη η κατάσταση από το να είχε πάθει "κανονική" ανακοπή.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Πώς γίνεται όλοι οι ξένοι, ακόμα και αυτοί που έμειναν λίγο ή πέρασαν αδιάφοροι να μας λατρεύουν και οι Έλληνες, ακόμα και αυτοί που έμειναν για χρόνια να το παίζουν αντικειμενικούληδες;

  • Δικεφαλάκι 4
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, AlexKR21 said:

Πώς γίνεται όλοι οι ξένοι, ακόμα και αυτοί που έμειναν λίγο ή πέρασαν αδιάφοροι να μας λατρεύουν και οι Έλληνες, ακόμα και αυτοί που έμειναν για χρόνια να το παίζουν αντικειμενικούληδες;

Πραγματικά, χρήζει ψυχιατρικής μελέτης 

Link to comment
Share on other sites

Τεράστιος Θόδωρος Αλέξης,χρόνια πολλά για προχθές. ΑΕΚάρα μεγάλη.

 

IMG_20230308_233406.jpg

FB_IMG_1677953800420.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, AlexKR21 said:

Πώς γίνεται όλοι οι ξένοι, ακόμα και αυτοί που έμειναν λίγο ή πέρασαν αδιάφοροι να μας λατρεύουν και οι Έλληνες, ακόμα και αυτοί που έμειναν για χρόνια να το παίζουν αντικειμενικούληδες;

Έχει τα καλά του να παρακολουθείς απο μακριά την μαγευτική Σούπερ Λίγκα και να μην δηλητηριάζεσαι καθημερινά με το όλο πανηγυράκι περί αυτής. 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τη μεγαλύτερη μάχη της ζωής του δίνει ο Αντρίγια Ντελίμπασιτς. Ο 41χρονος πλέον Σέρβος διαγνώστηκε με καρκίνο, έκανε επέμβαση και πλέον ακολουθεί θεραπεία. Ο Ντελίμπασιτς, ο οποίος το 2006 αγωνίστηκε και με την φανέλα της ΑΕΚ, δέχθηκε μήνυμα συμπαράστασης στο παιχνίδι του Μαυροβουνίου με τη Σερβία για τα προκριματικά του Euro. Στο στάδιο στη Γκόριτσα ανέβηκε πανό που έγραφε: «Αντρίγια νίκησε μια ακόμα φορά». Ευχές έστειλε και η Ρεάλ Σοσιεδάδ στην οποία έπαιξε ο παλαίμαχος Σέρβος φορ.  

  • Sad 11
Link to comment
Share on other sites

Όγκο εγκεφάλου έχει ο Ντελιμπασιτς, αν κρίνω από τον γνωστό γενειοφορο με τα πανό που μετά το οακα βλέπω και στη Φιλαδέλφεια, δε θα πάθει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Έχετε προσέξει κ εσείς ότι έχουμε Μανωλιαδα τον τελευταίο καιρό ή είναι ιδέα μου?

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

On 4/8/2023 at 4:15 PM, Rossi said:

Έχετε προσέξει κ εσείς ότι έχουμε Μανωλιαδα τον τελευταίο καιρό ή είναι ιδέα μου?

Έχει βγει μπροστά για καλό σκοπό, οπότε χαλάλι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Μιαου γράφει πως ο Παπασταθόπουλος έκανε κρούση για επιστροφή κ πως ο ενδιάμεσος έφαγε χυλοπιτα.

😂😂

@Stylianopoulos

  • Hahaha 12
Link to comment
Share on other sites

Ο Γιώργος Σαββίδης ήταν καλεσμένος στον Super Sport FM 104 όπου μίλησε για την καριέρα του.

 

Αναλυτικά:

Πότε ξεκίνησε να παίζει ποδόσφαιρο: «Πέντε χρονών στις αλάνες ξεκίνησα να παίζω μπάλα. Σαν παιδί έκανα κάτι που ερωτεύτηκα, σηκωνόμουν στις 5 το πρωί, πήγαινα στο Δημοτικό και μέχρι τις 8 έπαιζα μπάλα».

Πως προέκυψε ο Ολυμπιακός: «Ο Ολυμπιακός προέκυψε από σπόντα. Πήγα μπάσκετ στην Ομόνοια για να προπονούμε, γιατί στο σχολείο πήγα απογευματινό. Το καλοκαίρι έκανε προπονήσεις ο Έσσο στα δεύτερα της Ομόνοιας. Πήγα στις πρώτες 4-5 προπονήσεις, αλλά είχε πολλά παιδιά και τελικά πήγα στον Ολυμπιακό. Μου έδωσαν ρούχα και άρχισα να προπονούμε εκεί. Ήρθε ο πρόεδρος του Ολυμπιακού και μιλήσαμε. Άρχισα να παίζω μεσοεπιθετικός».

Πώς ήρθε η μεταγραφή στην Ομόνοια: «Αφού πήγα στρατό, τα βρήκαν ο Ολυμπιακός με την Ομόνοια και το 1981-82 πήγα στην Ομόνοια. Ήμουν 20 χρονών. Εγώ ήμουν στις καταδρομές. Μου έκαναν καψόνι γιατί ήθελα να πάω στην Ομόνοια και με θεωρούσαν κομμουνιστή. Μου έκαναν όμως την καλύτερη προπόνηση».

Πως ήρθε η μεταγραφή στην ΑΕΚ: «Η ΑΕΚ προέκυψε γιατί στον όμιλό μας ήμασταν με την Ελλάδα. Από εκεί ξεκίνησε η μεταγραφολογία. Μου είχαν κάνει πρόταση παλιότερα από τον Άρη, αλλά δεν πήγα. Ήμουν ΑΕΚτσής».

Τι θυμάται περισσότερο από την καριέρα του στην ΑΕΚ: «Εκτός ότι γράφεις μία ξεχωριστή σελίδα στην καριέρα σου, θεωρώ ότι μου δόθηκε η ευκαιρία να μπω σε έναν κόσμο πολύ διαφορετικό. Καλλιεργήθηκε πολύ περισσότερο από όσο περίμενα. Μου βελτίωσε τον χαρακτήρα μου περισσότερο. Ήμουν βασικός πάντα στην ΑΕΚ. Τους πρώτους έξι μήνες πέρασα πολύ δύσκολα, όμως δεν πέρασε ούτε στιγμή από το μυαλό μου να γυρίσω στην Κύπρο».

«Μιλάμε για μία ομάδα που ούτε στα όνειρα μπορεί να γίνει σήμερα. Μπορείς σήμερα να πας να πιάσεις έναν κορυφαίο παίκτη της Μπουντεσλίγκα όπως ο Οκόνσκι; Ή τον πρωταθλητή Ευρώπης Σαμπανάτζοβιτς; Υπήρχαν και κορυφαίοι παίκτες από την Ελλάδα, διεθνής και υψηλού επιπέδου».

Για την επιστροφή του στην Κύπρο: «Ήταν πρόεδρος ο Μελισσανίδης τότε, υπήρχε ένα θέμα με τον Ζαφειρόπουλο που είχε τις μετοχές της ομάδας, αλλά ο κόσμος δεν τον ήθελε. Με πήρε τηλέφωνο ο Μελισσανίδης και μου έδωσε 75000 λίρες για ένα χρόνο, ενώ η Ομόνοια μου είχε κάνει ήδη πρόταση 50.000 λίρες για δύο χρόνια. Όμως του απάντησα ότι είχα δώσει τον λόγο μου. Σήμερα δεν βρίσκεις παίκτες που να τηρούν τον λόγο τους».

Αν θα άλλαζε κάτι στην καριέρα του: «Θα άλλαζα ένα πράγμα μόνο: Την ημερομηνία γέννησής μου».

Ποιον προπονητή ξεχώρισε: «Ο Σπάσοφ ήταν πολύ μπροστά για τα Κυπριακά δεδομένα. Ο Μπάγεβιτς ήταν άλλο επίπεδο. Αυτοί οι δύο ξεχωρίζουν στην καριέρα μου».

https://www.sport-fm.com.cy/2023/04/18/σαββίδης-ο-μελισσανίδης-μου-έδωσε-75χ/?fbclid=IwAR30B8u_ypCpDF4Rr0Q-DuvtSUz65SPD6U7SN971TTvX5HyafXVB8gERuoc

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, gybe21 said:

Μιαου γράφει πως ο Παπασταθόπουλος έκανε κρούση για επιστροφή κ πως ο ενδιάμεσος έφαγε χυλοπιτα.

😂😂

@Stylianopoulos

Αν ισχύει μιλάμε για απίστευτο θρασος

Link to comment
Share on other sites

Γλιτώσαμε με το Σωκράτη πραγματικά όπως αποδείχθηκε και αγωνιστικά και έξωαγωνιστικά. Εν τκ μεταξύ το αστείο είναι ότι εκτός ότι δεν μίλησε με την ΑΕΚ πρώτα όπως έλεγε αλλά πλέον ψάχνει για συμβόλαιο μέχρι τα 40αντα του ενώ έλεγε ότι δεν σκοπεύει να παίξει μπάλα πάνω από τα 32. 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ο μαθητής ακόμα τότε Φουντας μπαναριστηκε για πολύ λιγότερα.

Link to comment
Share on other sites

Παραδόθηκε η φανέλα που φόρεσε ο  Στέλιος Μανωλάς στο τελευταίο του παιχνίδι το 1998, στον πλειοδότη της δημοπρασίας Χάρη Κανταρέλη. Απο τη δημοπρασία συγκεντρώθηκαν 8.021 ευρώ τα οποία θα δοθούν για καλό σκοπό και τη στήριξη του Κώστα Νικολαΐδη, το σπίτι του οποίου είχε καταστραφεί από τις πυρκαγιές στην Αττική το καλοκαίρι του 2021.

ΥΓ. Απορια: Ο Μελισσανιδης τι θα πάθαινε να δώσει κάτι παραπάνω από όλους, στο τέλος της δημοπρασίας, να αγοράσει την φανέλα για το μουσείο και να βοηθήσει έτσι την παλιά δόξα της ομάδας μας; 

 

 

 

FB_IMG_1682177057392.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×