Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Αν υπάρχει μια λυση, αυτή είναι να βρει τώρα διαδοχή κατάσταση, να παραδώσει την ΠΑΕ και ο ιδιος να μπει στο νέο γήπεδο ως αυτό που είναι, δλδ ως Εργολαβος, διαφορετικά θα ανακυκλώνονται τα ίδια και τα ίδια.

Δεν έχει σαν διοίκηση ούτε λεφτα ούτε ικανότητες, μια χρονια στάχτη στα ματια ήταν η παρουσια του στην ΠΑΕ. Πλέον περαν του Μαρινάκη και του Σαββιδη (τον οποίο κυριολεκτικά προσκυνάει) τον περνάει και ο γαυρος β, ο Καρυπιδης δλδ. Σε λιγο θα τον περνάει και ο Αλαφούζος και δεν θα μένει και κανένας.

Μπορει να μην έχει φάει 6αρα εντωμεταξυ, αλλά οι @ουτσες που έχει φάει από τον Μαρινάκη έχουν αρχίσει και δεν μετριούνται πλέον, ξέφυγαν ως νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, nikos said:

 

 μια χρονια στάχτη στα ματια ήταν η παρουσια του στην ΠΑΕ.

"Είναι ετσι 24 χρονια....περιμέναμε να παρουμε -για να είμαι ειλικρινής- το πρώτο μας πρωτάθλημα στο γήπεδό μας, το πήραμε πιο νωρίς....τι να κάνουμε"

Πρακτικά "έκλεισε" εκεί ο Μελ. Με τον έναν ή άλλο τρόπο θα μείνει στην ιστορία της ομάδα για αυτό το πρωτάθλημα. "Αδειασε" εκεί και απλά περιμένει το γήπεδο και να παραδώσει.

Αλίμονο στο τι θα ακολουθήσει αν ακόμα έχουμε Μαρινάκηδες, Σαββίδηδες και άλλους πιστολέρο. Δεν υπάρχει γιατρειά. Αν τώρα μας κατουράνε και είμαστε υποτακτικοί στον Ρώσο, τι προβλέπετε να γίνει όταν τελειώσει το κεφάλαιο Μελισαννίδης από την ΑΕΚ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
6 minutes ago, nikos said:

Αν υπάρχει μια λυση, αυτή είναι να βρει τώρα διαδοχή κατάσταση, να παραδώσει την ΠΑΕ και ο ιδιος να μπει στο νέο γήπεδο ως αυτό που είναι, δλδ ως Εργολαβος, διαφορετικά θα ανακυκλώνονται τα ίδια και τα ίδια.

Δεν έχει σαν διοίκηση ούτε λεφτα ούτε ικανότητες, μια χρονια στάχτη στα ματια ήταν η παρουσια του στην ΠΑΕ. Πλέον περαν του Μαρινάκη και του Σαββιδη (τον οποίο κυριολεκτικά προσκυνάει) τον περνάει και ο γαυρος β, ο Καρυπιδης δλδ. Σε λιγο θα τον περνάει και ο Αλαφούζος και δεν θα μένει και κανένας.

Μπορει να μην έχει φάει 6αρα εντωμεταξυ, αλλά οι @ουτσες που έχει φάει από τον Μαρινάκη έχουν αρχίσει και δεν μετριούνται πλέον, ξέφυγαν ως νουμερο.

Θέλουμε να βρει ο Μελ διάδοχη κατάσταση και μάλιστα ΤΩΡΑ; Ας διαλέξει λοιπόν κάποιον απο αυτούς που περιμένουν και ας ελπίσουμε να κάνει την καλύτερη επιλογή. 

Έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια εδώ και χρόνια.  Ρε παιδιά κοροιδευόμαστε; Δεν υπάρχει σοβαρή διάδοχη κατάσταση. Εχω βαρεθεί να γράφω και τους λόγους. Ας κατέβει ο καθένας απο το σύννεφό του και ας τους αναζητήσει μόνος του. 

Φοβάμαι ότι όταν φτάσουμε στο τέλος της ζωής μας αν προλάβουμε να αναλογιστούμε τις λίγες επιτυχίες που ζήσαμε με την ΑΕΚ πίσω απο όλες θα μας ακολουθεί το όνομα Μελισσανίδης.

Δεκαετία του 90... Μελισσανίδης

Πρωτάθλημα το 18... Μελισσανίδης

Γήπεδο...Μελισσανίδης

Πάντα αναζητούσαμε κάτι καλύτερο. Κάτι που θα μας κάνει μόνιμα διεκδικητές του τίτλου. Που είναι αυτός που θα το πετύχει; Του έκοψε κανείς τον δρόμο;

Λυπάμαι αλλά όταν πίσω απο όλα βρίσκεται πάντα ο ίδιος ανεπαρκής πρόεδρος μάλλον δεν έχεις το μέγεθος και δεν ζεις και στο κατάλληλο ποδοσφαιρικό περιβάλλον για να βρεις κάποιον καλύτερο.

Καλό είναι να ονειρευόμαστε πάντα να αλλάξει κάτι αλλά εγώ τουλάχιστον έχω μάθει να αγαπάω την ΑΕΚ και χωρίς τίτλους γιατί βαρέθηκα να περιμένω τον σωτήρα και να παραμυθιάζομαι.

Δεν περιμένω τίποτα πλέον. Ούτε καν κάποιες σποραδικές επιτυχίες απο τον ίδιο τον Μελ όπως το 18. Επιλογές όπως αυτή του Κονέ δεν μου αφήνουν περιθώρια να υποθέσω ότι πράγματι έχει πλέον το πάθος ο Μελ έστω και με ψίχουλα να αλλάξει κάτι. Λευκή πετσέτα και απο πίσω το χάος.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, fighter21 said:

Θέλουμε να βρει ο Μελ διάδοχη κατάσταση και μάλιστα ΤΩΡΑ; Ας διαλέξει λοιπόν κάποιον απο αυτούς που περιμένουν και ας ελπίσουμε να κάνει την καλύτερη επιλογή. 

Έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια εδώ και χρόνια.  Ρε παιδιά κοροιδευόμαστε; Δεν υπάρχει σοβαρή διάδοχη κατάσταση. Εχω βαρεθεί να γράφω και τους λόγους. Ας κατέβει ο καθένας απο το σύννεφό του και ας τους αναζητήσει μόνος του. 

Φοβάμαι ότι όταν φτάσουμε στο τέλος της ζωής μας αν προλάβουμε να αναλογιστούμε τις λίγες επιτυχίες που ζήσαμε με την ΑΕΚ πίσω απο όλες θα μας ακολουθεί το όνομα Μελισσανίδης.

Δεκαετία του 90... Μελισσανίδης

Πρωτάθλημα το 18... Μελισσανίδης

Γήπεδο...Μελισσανίδης

Πάντα αναζητούσαμε κάτι καλύτερο. Κάτι που θα μας κάνει μόνιμα διεκδικητές του τίτλου. Που είναι αυτός που θα το πετύχει; Του έκοψε κανείς τον δρόμο;

Λυπάμαι αλλά όταν πίσω απο όλα βρίσκεται πάντα ο ίδιος ανεπαρκής πρόεδρος μάλλον δεν έχεις το μέγεθος και δεν ζεις και στο κατάλληλο ποδοσφαιρικό περιβάλλον για να βρεις κάποιον καλύτερο.

Καλό είναι να ονειρευόμαστε πάντα να αλλάξει κάτι αλλά εγώ τουλάχιστον έχω μάθει να αγαπάω την ΑΕΚ και χωρίς τίτλους γιατί βαρέθηκα να περιμένω τον σωτήρα και να παραμυθιάζομαι.

Δεν περιμένω τίποτα πλέον. Ούτε καν κάποιες σποραδικές επιτυχίες απο τον ίδιο τον Μελ όπως το 18. Επιλογές όπως αυτή του Κονέ δεν μου αφήνουν περιθώρια να υποθέσω ότι πράγματι έχει πλέον το πάθος ο Μελ έστω και με ψίχουλα να αλλάξει κάτι. Λευκή πετσέτα και απο πίσω το χάος.

Το πρώτο πραγμα που εγραψα είναι ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΜΙΑ ΛΥΣΗ.

Αν ΔΕΝ υπάρχει ας αράξουμε στα κυβικά μας.

Link to comment
Share on other sites

Μέσα σε όλα πέρασε στο ντούκου και η πουστικη διαιτησία της μικρής Ολλανδέζας. 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, fighter21 said:

Θέλουμε να βρει ο Μελ διάδοχη κατάσταση και μάλιστα ΤΩΡΑ; Ας διαλέξει λοιπόν κάποιον απο αυτούς που περιμένουν και ας ελπίσουμε να κάνει την καλύτερη επιλογή. 

Έχω βαρεθεί να λέω τα ίδια εδώ και χρόνια.  Ρε παιδιά κοροιδευόμαστε; Δεν υπάρχει σοβαρή διάδοχη κατάσταση. Εχω βαρεθεί να γράφω και τους λόγους. Ας κατέβει ο καθένας απο το σύννεφό του και ας τους αναζητήσει μόνος του. 

Φοβάμαι ότι όταν φτάσουμε στο τέλος της ζωής μας αν προλάβουμε να αναλογιστούμε τις λίγες επιτυχίες που ζήσαμε με την ΑΕΚ πίσω απο όλες θα μας ακολουθεί το όνομα Μελισσανίδης.

Δεκαετία του 90... Μελισσανίδης

Πρωτάθλημα το 18... Μελισσανίδης

Γήπεδο...Μελισσανίδης

Πάντα αναζητούσαμε κάτι καλύτερο. Κάτι που θα μας κάνει μόνιμα διεκδικητές του τίτλου. Που είναι αυτός που θα το πετύχει; Του έκοψε κανείς τον δρόμο;

Λυπάμαι αλλά όταν πίσω απο όλα βρίσκεται πάντα ο ίδιος ανεπαρκής πρόεδρος μάλλον δεν έχεις το μέγεθος και δεν ζεις και στο κατάλληλο ποδοσφαιρικό περιβάλλον για να βρεις κάποιον καλύτερο.

Καλό είναι να ονειρευόμαστε πάντα να αλλάξει κάτι αλλά εγώ τουλάχιστον έχω μάθει να αγαπάω την ΑΕΚ και χωρίς τίτλους γιατί βαρέθηκα να περιμένω τον σωτήρα και να παραμυθιάζομαι.

Δεν περιμένω τίποτα πλέον. Ούτε καν κάποιες σποραδικές επιτυχίες απο τον ίδιο τον Μελ όπως το 18. Επιλογές όπως αυτή του Κονέ δεν μου αφήνουν περιθώρια να υποθέσω ότι πράγματι έχει πλέον το πάθος ο Μελ έστω και με ψίχουλα να αλλάξει κάτι. Λευκή πετσέτα και απο πίσω το χάος.

Φιλε μου σε κανενα συννεφο δεν πεταμε, τουλαχιστον εμεις οι καπως παλαιοτεροι.Η ΑΕΚ αυτη την στιγμη απ οσο ξερουμε δηλαδη, ειναι καθαρη και του χρονου σε καποιους μηνες λογικα, πρωτα ο Θεος, μπαινει στο καινουργιο γηπεδο.Αν εχει καψα για να φτιαξει ομαδα αυτη θα ειναι η ευκαιρια πλεον αλλιως καταλαβαμε τι και πως.Αν παλι οχι ας ψαξει να βρει καποιον φερεγγυο που θα του παραδωσει καθαρή ομαδα με εγκαταστάσεις.Αν δεν υπαρχει μπορει να βρεθει πιθανοτατα καποιος σαν τον Αγγελοπουλο που μια σχετικη επιφανεια θα την εχει, οχι για να φερνει σουπερ παικτες, αλλα για να παρεχει μια σχετικη ασφαλεια.Αυτος ο καποιος λοιπον που φυσικα θα ειναι νεοτερος θα κανει διαχειριση και αυτος αλλα πιο συγχρονα.Υποτιθεται οτι πλεον εχουμε μαθει να ζουμε με τα εσοδα μας δεν ονειρευομαστε χωστες, ειπαμε δεν πεταμε σε συννεφακι.Διαχειριση λοιπον σημαινει οτι κοιτας να μεγαλωσεις τα εσοδα σου, ανοιγεις διαυλους με το συγχρονο ποδοσφαιρο, πουλας οταν πρεπει και οχι στα φανταστικομμυρια που φανταζεσαι που στο τελος δεν παιρνεις φραγκο, δεν βαζεις φιλαρακια σε θεσεις κλειδιά.Δηλαδη στη υπόλοιπη Ευρωπη ολες οι ομαδες εχουν ζαμπλουτους στην διοικηση;Δεν νομιζω.Αυτο ειναι το ποδοσφαιρο πλεον.Αν ειναι να το κλεισουμε το μαγαζι αν περιμενουμε τον καθε βασιλια των μαρμαρων των τσιμεντων και των μαγιο.Η καθαρη ΑΕΚ με δικες τις συγχρονες εγκαταστάσεις χρειαζεται καποιον τιμιο με μια σχετικη επιφανεια να κανει σωστη διαχειριση.Αυτον θελω να βρει.Κανενα συννεφο λοιπον.Περασαμε δια πυρος και σιδηρου για να φτασουμε στο σημειο που θελουμε να ειμαστε σε λιγοτερο απο ενα χρονο.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Skepastos said:

Μέσα σε όλα πέρασε στο ντούκου και η πουστικη διαιτησία της μικρής Ολλανδέζας. 

Στο τέλος το μπεναλτι στο σιμοε που λέει και ο μεγιστάνας ήταν? Γιατί προφανώς και δεν είχα καμία διάθεση να ασχοληθώ παραπάνω αλλά μου φάνηκε ότι και ο ένας και ο άλλος τραβαει συν ότι γυρνοντας του δίνει και ένα κουτουλιδι.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Giorgos said:

Στο τέλος το μπεναλτι στο σιμοε που λέει και ο μεγιστάνας ήταν? Γιατί προφανώς και δεν είχα καμία διάθεση να ασχοληθώ παραπάνω αλλά μου φάνηκε ότι και ο ένας και ο άλλος τραβαει συν ότι γυρνοντας του δίνει και ένα κουτουλιδι.

Τραβάει ηλίθια ο Σιμοες. Αν θέλει το δίνει. Ισχύει αυτό για το κουτουλιδι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Τραβάει ο Σιμοες στη μεγάλη περιοχή και το κάνει συχνά και το κάνει και στην εποχή του βάρ.

Και με το Βόλο το είχε κάνει πριν το 1-1 και κάνανε το παγώνι ο κόραξ και οι βαριστες.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, MITSAKLAS said:

Τραβάει ο Σιμοες στη μεγάλη περιοχή και το κάνει συχνά και το κάνει και στην εποχή του βάρ.

Και με το Βόλο το είχε κάνει πριν το 1-1 και κάνανε το παγώνι ο κόραξ και οι βαριστες.

Όντως, την θυμάμαι την συγκεκριμένη φάση.

 

Link to comment
Share on other sites

Εισαι η χαρα του μαρινακη Δημητρακη Δημητρααααακη 

Αν ειχες λιγο ΕΓΩΙΣΜΟ νικαιωτικο θα εφτιαχνες την ομαδα να μην εισαι περιγελος 

Screenshot_34.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
10 hours ago, Man Of Faith said:

Φιλε μου σε κανενα συννεφο δεν πεταμε, τουλαχιστον εμεις οι καπως παλαιοτεροι.Η ΑΕΚ αυτη την στιγμη απ οσο ξερουμε δηλαδη, ειναι καθαρη και του χρονου σε καποιους μηνες λογικα, πρωτα ο Θεος, μπαινει στο καινουργιο γηπεδο.Αν εχει καψα για να φτιαξει ομαδα αυτη θα ειναι η ευκαιρια πλεον αλλιως καταλαβαμε τι και πως.Αν παλι οχι ας ψαξει να βρει καποιον φερεγγυο που θα του παραδωσει καθαρή ομαδα με εγκαταστάσεις.Αν δεν υπαρχει μπορει να βρεθει πιθανοτατα καποιος σαν τον Αγγελοπουλο που μια σχετικη επιφανεια θα την εχει, οχι για να φερνει σουπερ παικτες, αλλα για να παρεχει μια σχετικη ασφαλεια.Αυτος ο καποιος λοιπον που φυσικα θα ειναι νεοτερος θα κανει διαχειριση και αυτος αλλα πιο συγχρονα.Υποτιθεται οτι πλεον εχουμε μαθει να ζουμε με τα εσοδα μας δεν ονειρευομαστε χωστες, ειπαμε δεν πεταμε σε συννεφακι.Διαχειριση λοιπον σημαινει οτι κοιτας να μεγαλωσεις τα εσοδα σου, ανοιγεις διαυλους με το συγχρονο ποδοσφαιρο, πουλας οταν πρεπει και οχι στα φανταστικομμυρια που φανταζεσαι που στο τελος δεν παιρνεις φραγκο, δεν βαζεις φιλαρακια σε θεσεις κλειδιά.Δηλαδη στη υπόλοιπη Ευρωπη ολες οι ομαδες εχουν ζαμπλουτους στην διοικηση;Δεν νομιζω.Αυτο ειναι το ποδοσφαιρο πλεον.Αν ειναι να το κλεισουμε το μαγαζι αν περιμενουμε τον καθε βασιλια των μαρμαρων των τσιμεντων και των μαγιο.Η καθαρη ΑΕΚ με δικες τις συγχρονες εγκαταστάσεις χρειαζεται καποιον τιμιο με μια σχετικη επιφανεια να κανει σωστη διαχειριση.Αυτον θελω να βρει.Κανενα συννεφο λοιπον.Περασαμε δια πυρος και σιδηρου για να φτασουμε στο σημειο που θελουμε να ειμαστε σε λιγοτερο απο ενα χρονο.

Εγώ επιμένω φίλε μου ότι πετάνε οι περισσότεροι σε κάποιο συννεφάκι και η απάντηση σου με κάνει να το πιστεύω ακόμα πιο πολύ. Έγραψα ότι δεν υπάρχει ούτε υποψία διάδοχης κατάστασης και επίτηδες είπα ότι δεν αναφέρω τους λόγους. Ηθελα να δω αν μετά απο τόσα χρόνια έχετε αντιληφθεί τι συμβαίνει γύρω σας.

Βιώνουμε εδώ και 2,5 δεκαετίες ένα στημένο πουλημένο πρωτάθλημα δεμένο απο παντού. Διαιτησία, πολιτική ηγεσία, δικαιοσύνη.

Έγινε προσπάθεια να πέσει η εγκληματική οργάνωση. Δεν έπεσε. Μια μικρή νίκη με την ΕΠΟ βιώνουμε. Η οποία ΕΠΟ δεν μας προσφέρει τίποτα εφόσον δεν θέλουμε ή δεν μπορούμε να στήσουμε κάποια δική μας εγκληματική οργάνωση. Απλά περιμένουμε να έρθει η στιγμή να επιστρέψει και η ΕΠΟ στον γαύρο ώστε να συνεχίσει με όλα τα μέσα στη διάθεση του αυτό που δεν σταμάτησε ποτέ να κάνει.

Δικαίωμα του καθένα να περιμένει ακόμα κάποιον τίμιο όπως λες κυρίως για να κάνει σωστή διαχείριση. 

Εγώ θεωρώ ότι οι τελευταίοι τίμιοι που χτυπάνε το κεφάλι τους για την απόφαση να ασχοληθούν ήταν η ομάδα Ντέμη με Παππά και Νοτιά. Τα γεγονότα του 2008 και η τελική αποτυχία τους με την πλήρη διάλυση της ομάδας έγιναν το αρνητικό παράδειγμα και για οποιονδήποτε άλλο επίδοξο τίμιο επιχειρηματία.

Μπορούμε επίσης να παραμυθιαζόμαστε με το παράδειγμα Αγγελόπουλου ο οποίος είναι και τεράστιος Αεκτζής και πιστεύω αρκετά έξυπνος να διαχειριστεί καταστάσεις. Κι αυτός όμως είναι φίλος και συνεργάτης του Μελ και εμφανίστηκε όταν ένιωσε πιο ισχυρός με την ταυτόχρονη παρουσία του Μελ. Και βέβαια για το μπάσκετ και όχι για το ποδόσφαιρο με λιγότερο ενδιαφέρον απο τον κόσμο και μικρότερες απαιτήσεις και πίεση.

Εδώ ολόκληρος Γιαννακόπουλος στο μπάσκετ του βάζελου μέσα σε αυτό το περιβάλλον δεν τόλμησε ποτέ να κάνει το βήμα προς την ΠΑΕ και τους πουλούσε παραμύθι για χρόνια.

Αυτή λοιπόν την βρωμιά στην οποία είναι βουτηγμένο το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την θυμόσαστε μόνο τη στιγμή κάποιας διαιτητικής ή δικαστικής αδικίας και μετά την αγνοείτε.

Λυπάμαι αλλά δεν την αγνοεί πλέον κανένας τίμιος επιχειρηματίας Αεκτζής και το γήπεδο δεν είναι αρκετό. Δεν ξέρω μήπως περιμένετε και καμιά ENIC να μας κάνει μεγάλους.

Είναι πολλά τα χρόνια για να κρατιέστε ακόμα στο συννεφάκι. Το γήπεδο σε ένα χρόνο τελειώνει. Ο Μελ δεν βλέπω να μένει μετά την ολοκλήρωση του και τότε τα ξαναλέμε για το αν έχω άδικο.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, Skepastos said:

Μέσα σε όλα πέρασε στο ντούκου και η πουστικη διαιτησία της μικρής Ολλανδέζας. 

Όταν η ομάδα πιάνει τη σταθερά κακή απόδοση της που να βρεις κουράγιο να μιλήσεις για διαιτησία, από τη μία είναι θετικό ότι δεν προσπαθούμε να κρύψουμε τα χάλια μας πίσω από μια καkή διαιτησία από την άλλη είναι κακό που δεν υπάρχει διάθεση να αλλάξουμε τα χάλια μας 

Link to comment
Share on other sites

Τι να πείς αφού είναι ξένοι οι διαιτητές, ότι είναι πιασμάν? Ακόμα και για την δική μας γραφικότητα, αυτό είναι υπερβολικό.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, fighter21 said:

Εγώ επιμένω φίλε μου ότι πετάνε οι περισσότεροι σε κάποιο συννεφάκι και η απάντηση σου με κάνει να το πιστεύω ακόμα πιο πολύ. Έγραψα ότι δεν υπάρχει ούτε υποψία διάδοχης κατάστασης και επίτηδες είπα ότι δεν αναφέρω τους λόγους. Ηθελα να δω αν μετά απο τόσα χρόνια έχετε αντιληφθεί τι συμβαίνει γύρω σας.

Βιώνουμε εδώ και 2,5 δεκαετίες ένα στημένο πουλημένο πρωτάθλημα δεμένο απο παντού. Διαιτησία, πολιτική ηγεσία, δικαιοσύνη.

Έγινε προσπάθεια να πέσει η εγκληματική οργάνωση. Δεν έπεσε. Μια μικρή νίκη με την ΕΠΟ βιώνουμε. Η οποία ΕΠΟ δεν μας προσφέρει τίποτα εφόσον δεν θέλουμε ή δεν μπορούμε να στήσουμε κάποια δική μας εγκληματική οργάνωση. Απλά περιμένουμε να έρθει η στιγμή να επιστρέψει και η ΕΠΟ στον γαύρο ώστε να συνεχίσει με όλα τα μέσα στη διάθεση του αυτό που δεν σταμάτησε ποτέ να κάνει.

Δικαίωμα του καθένα να περιμένει ακόμα κάποιον τίμιο όπως λες κυρίως για να κάνει σωστή διαχείριση. 

Εγώ θεωρώ ότι οι τελευταίοι τίμιοι που χτυπάνε το κεφάλι τους για την απόφαση να ασχοληθούν ήταν η ομάδα Ντέμη με Παππά και Νοτιά. Τα γεγονότα του 2008 και η τελική αποτυχία τους με την πλήρη διάλυση της ομάδας έγιναν το αρνητικό παράδειγμα και για οποιονδήποτε άλλο επίδοξο τίμιο επιχειρηματία.

Μπορούμε επίσης να παραμυθιαζόμαστε με το παράδειγμα Αγγελόπουλου ο οποίος είναι και τεράστιος Αεκτζής και πιστεύω αρκετά έξυπνος να διαχειριστεί καταστάσεις. Κι αυτός όμως είναι φίλος και συνεργάτης του Μελ και εμφανίστηκε όταν ένιωσε πιο ισχυρός με την ταυτόχρονη παρουσία του Μελ. Και βέβαια για το μπάσκετ και όχι για το ποδόσφαιρο με λιγότερο ενδιαφέρον απο τον κόσμο και μικρότερες απαιτήσεις και πίεση.

Εδώ ολόκληρος Γιαννακόπουλος στο μπάσκετ του βάζελου μέσα σε αυτό το περιβάλλον δεν τόλμησε ποτέ να κάνει το βήμα προς την ΠΑΕ και τους πουλούσε παραμύθι για χρόνια.

Αυτή λοιπόν την βρωμιά στην οποία είναι βουτηγμένο το ελληνικό ποδόσφαιρο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί την θυμόσαστε μόνο τη στιγμή κάποιας διαιτητικής ή δικαστικής αδικίας και μετά την αγνοείτε.

Λυπάμαι αλλά δεν την αγνοεί πλέον κανένας τίμιος επιχειρηματίας Αεκτζής και το γήπεδο δεν είναι αρκετό. Δεν ξέρω μήπως περιμένετε και καμιά ENIC να μας κάνει μεγάλους.

Είναι πολλά τα χρόνια για να κρατιέστε ακόμα στο συννεφάκι. Το γήπεδο σε ένα χρόνο τελειώνει. Ο Μελ δεν βλέπω να μένει μετά την ολοκλήρωση του και τότε τα ξαναλέμε για το αν έχω άδικο.

Εννουμε μαλλον διαφορετικα τα συννεφακια.Δηλαδη τι θες να πεις δεν καταλαβα ειλικρινα; Θες να μεινει ο Μελισσανιδης αλλα λες οτι δυστυχως θα φυγει μετα την ολοκληρωση του γηπεδου;Ετσι κι αλλιως θα φυγει σε λιγα χρονια.Εφτασε και σε καποια ηλικια.Μετα λες δεν υπαρχει κανενας αλλα και να υπαρξει ειναι βρωμικο το πρωταθλημα.Τοτε να βαλουμε λουκετο απο τωρα, τι καθομαστε και χτιζουμε γηπεδα;Ναι ηταν και ειναι βρωμικο το πρωταθλημα αλλα δεν βλεπω να αλλαξε τιποτα και με τον Μελ εκτος το '18.Μαλλον αλλαξε οτι τερματιζουμε με αστρονομικες διαφορες μεγαλυτερες απο παλιοτερα.Αρα τι προσφερει εκτος απο την δευτερη θεση στον παοκ;

Εγω λεω οτι ειμαι ευχαριστημενος και με εναν τεχνοκρατη διαχειριστη και οχι χωστη με πετρελαιοπηγες ξερω γω.Οκ μπορει να μην βρεθει και να ατυχησουμε ακομα μια φορα.Να βαλσαμωσουμε τον Μελ;Το συννεφακι που το βλεπεις;

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχει να κάνει είναι να δώσει τα κλειδιά της ομάδας σε έναν άνθρωπο που εμπιστεύεται και να είναι αποδεδειγμένα σοβαρός  έχοντας γράψει θετικό αποτέλεσμα με οτιδήποτε ασχολήθηκε. Τέτοια προσωπικότητα είναι ο Λυσσάνδρου. Δεν έχω άλλον στο μυαλό μου από την ΠΑΕ αυτή την στιγμή. Αν δεν κάνει ο Λυσσάνδρου ας έρθει ένας άνθρωπος που να μπορεί να αναλάβει το project έχοντας ένα σχέδιο και όχι ακούγοντας το ένστικτό του την στιγμή που έπρεπε να ακολουθήσει την λογική.

Δεν μπορώ να μηδενίσω τον Μελισσανίδη. Και το γράφω εγώ που τον έχω βρίσει δεκάδες φορές εδώ μέσα στα όρια του ban. Άλλο όμως βρίζω για κάτι που κάνει λάθος και άλλο μηδενίζω και ακυρώνω τα πάντα επειδή εμείς νομίζαμε ότι θα γυρίσει το κλαμπ στα σαλόνια και θα βαρεθούμε να σηκώνουμε πρωταθλήματα.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, fighter21 said:

 

Είναι πολλά τα χρόνια για να κρατιέστε ακόμα στο συννεφάκι. Το γήπεδο σε ένα χρόνο τελειώνει. Ο Μελ δεν βλέπω να μένει μετά την ολοκλήρωση του και τότε τα ξαναλέμε για το αν έχω άδικο.

Εγραψα ότι αν ΤΥΧΟΝ υπάρχει ΜΙΑ ΛΥΣΗ αυτή είναι να παραδώσει σε κανένα ικανότερο.

Απο εκεί και περα κανεις ολόκληρη ανάλυση (γραφοντας μαλιστα και για συννεφάκια και για έλλειψη αντίληψης του το συμβαίνει γυρω μας) για να πεις ότι δεν υπάρχει διαδοχή κατάσταση (επειδή κατα την δικη σου ερμηνεία είναι βρωμικο το ποδόσφαιρο, προφανως το 18 καθάρισε για λιγο), αλλά ο μεγάλος Μελ θα φύγει κι αυτος και θα δικαιωθείς τοτε που δεν θα υπάρξει άλλος.

 

Παμε ξανα

1) ΟΥΔΕΙΣ είπε ότι σιγουρα ενδιαφέρεται αλλος

2) Το ότι φταίει (στο ότι πιθανοτατα δεν υπάρχει άλλος) η βρωμια του ποδοσφαίρου είναι καθαρα δικη σου αποψη και ουδεμία σχέση έχει με τα υπόλοιπα

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
9 hours ago, Vargas21 said:

Εισαι η χαρα του μαρινακη Δημητρακη Δημητρααααακη 

Αν ειχες λιγο ΕΓΩΙΣΜΟ νικαιωτικο θα εφτιαχνες την ομαδα να μην εισαι περιγελος 

Screenshot_34.jpg

Βάλε να μάθουμε τι λέει και ο Τσουκαλάς...Με ενδιαφέρει πολύ.

Link to comment
Share on other sites

Καμιά φορά οι εξελίξεις τρέχουν γρηγορότερα απο ότι έχουμε σκοπό . Πιστεύω πραγματικά ότι το γήπεδο , το προπονητικό , η ΕΦΑ κτλ όλα έχουν φιαχνει και για τη μετά μελ εποχή αφού γνωρίζει και ίδιος όπως γνωρίζουμε όλοι δεν υπάρχει συνέχεια διαδοχή μετά απο αυτόν και θα ήθελε να τακτοποιήσει τα πράγματα πριν φύγει .

Θέλει να μεγαλώσει τα έσοδα , να μειώσει τα έξοδα να υπάρχουν ετοιμες σύγχρονες εγκαταστάσεις και καλές συνθήκες λειτουργίας της ομάδας ώστε να τρέχουν την ομάδα τεχνοκράτες και όχι να έχουμε ανάγκη επενδυτές . Για μένα σωστή σκέψη άλλα μέχρι να γίνει χάνουμε χρόνια αφού ως γνωστόν και παραδοχή του ίδιου δεν βάζει χρήματα στην ομάδα εκτός απο τα οικόπεδα που έχει και παραχωρεί στην ΑΕΚ και όσα έβαλε για το γήπεδο και τη τρέχει με τα έσοδα έξοδα και όποτε έχουμε εξτραδάκια τα ρίχνει σε γήπεδο και προπονητικό . 

Αυτή την εποχή μπορεί να την υπολόγιζε ο ίδιος μετά απο 10 χρόνια λόγο ηλικείας άλλα πιθανών να έρθει συντομότερα γιατί αγωνιστικά εκτός του 2017 δεν του βγαίνει τπτ . Εγώ θεωρώ ότι ασχολείται ενεργά πολλή με την ομάδα εκτός του γηπέδου πλέον και πλέον έχει καταλάβει ότι ποδοσφαιρικά δεν το έχει πλέον άλλα το θέμα είναι ότι μάλλον δεν το έχουν και αυτοί που έχει δίπλα του . 

Πίστευε ότι με το ίβιτς θα ηρεμούσε στο αγωνιστικό και δεν θα αναγκαζόταν να σσχολιόταν με τα ψυχολογία των παικτών και θα είχε μια καλή συνεργασία μαζί του και όταν το κατάλαβε ότι δεν μπορούσε να μαζέψει την ομάδα  επέλεξε κονέ άλλα ήθελε να κρατήσει και τον ιβιτς σαν εκτελεστικό διευθυντή δλδ να πάρει απο πάνω του κάποιες ευθύνες όπως έκανε ο μπάγεβιτς πριν καιρό . Ο ίβιτς δεν ήθελε και έφυγε και συνεχίζει να φιλαθλοκεντρική η διοίκηση και να πρέπει να περνάνε όλα απο αυτόν . 

Κάνει αλλαγές σαν παραδοχή αποτυχίας μοντέλου και ψάχνει πάλι το χρυσό συνδιασμό ανθρώπων ώστε να έρθουν οι επιτυχιές και να ηρεμίσει . 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά, ο φίλος του ο καπετάνιος δεν του λέει τι έκανε στην ομάδα του μετά την τριάρα της Ριζουπολης; 

Link to comment
Share on other sites

Guest tony_montana

ρε ,ας κανει προσκληση ενδιαφεροντος και κανουμε κηδειες στην συνεχεια.

τωρα ειμαστε φιλοι και συμμαχοι με ΗΑΕ,μπορει να μας λυπηθει καποιος σειχης απο κει.🐪

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, mporat said:

Καλά, ο φίλος του ο καπετάνιος δεν του λέει τι έκανε στην ομάδα του μετά την τριάρα της Ριζουπολης; 

Ο Τζιγγερ το εκανε αν θυμαμαι καλα

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×