Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Guest fighter21
30 minutes ago, nikos said:

Εγραψα ότι αν ΤΥΧΟΝ υπάρχει ΜΙΑ ΛΥΣΗ αυτή είναι να παραδώσει σε κανένα ικανότερο.

Απο εκεί και περα κανεις ολόκληρη ανάλυση (γραφοντας μαλιστα και για συννεφάκια και για έλλειψη αντίληψης του το συμβαίνει γυρω μας) για να πεις ότι δεν υπάρχει διαδοχή κατάσταση (επειδή κατα την δικη σου ερμηνεία είναι βρωμικο το ποδόσφαιρο, προφανως το 18 καθάρισε για λιγο), αλλά ο μεγάλος Μελ θα φύγει κι αυτος και θα δικαιωθείς τοτε που δεν θα υπάρξει άλλος.

 

Παμε ξανα

1) ΟΥΔΕΙΣ είπε ότι σιγουρα ενδιαφέρεται αλλος

2) Το ότι φταίει (στο ότι πιθανοτατα δεν υπάρχει άλλος) η βρωμια του ποδοσφαίρου είναι καθαρα δικη σου αποψη και ουδεμία σχέση έχει με τα υπόλοιπα

Δεν διαφώνησα με αυτό που έγραψες αρχικά και είναι ίδιο με το 1) γι αυτό και δεν απάντησα σε εσένα.

Απάντησα στην άποψη ότι σχεδόν σίγουρα θα βρεθεί τουλάχιστον ένας όχι με πολλά λεφτά αλλά τίμιος και θα μας πάει μπροστά. 

Αν θεωρείς όμως κι εσύ ότι δεν παίζει ρόλο η βρωμιά του ποδοσφαίρου και είναι απλά δική μου άποψη τότε διαφωνώ 100%. 

Link to comment
Share on other sites

Να μην φυγει. Να κατσει μια 5ετια ακομα να ολοκληρωσει το γηπεδο αλλα και να γελοιοποιηθει πληρως παρα το γηπεδο για να μην εχει φαντασματα ο επομενος και εξυπναδες με συγκρισεις απο τους σουβλακοφαγους μας. Μαλλον δεν εχετε καταλαβει καποιοι πως εφοσον η ΑΕΚ δεν εκανε το ρισταρτ που επρεπε το 2013, θα το κανει τωρα φυσικα. Ο Μελισσανιδης οταν ερθει η ωρα να αποχωρησει θα μνημονευεται ως οτι χειροτερο περασε παραγοντικα απο την ΑΕΚ, πραγματικα σε κανεναν δεν θα λειψει η περιοδος του. Και μαζι με αυτον τελειωνει και ενα συστημα 30ετιας. Προσωπικα θελω να μεινει στην ΑΕΚ εντελως ανημπορος και βιολογικα να ναι αυτη η τελευταια εικονα του τιγραρου που θα τους γαμουσε ολους τριαντα χρονια τωρα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το ίδιο ενδιαφέρων για αγορά επένδυση έχει μια ομάδα με προπονητήριο , γήπεδο και στάνταρ πάνω απο 20εκ έσοδα ετήσια βρέξει χιονίσει και το ίδιο χωρίς αυτά ? 

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
54 minutes ago, Man Of Faith said:

Εννουμε μαλλον διαφορετικα τα συννεφακια.Δηλαδη τι θες να πεις δεν καταλαβα ειλικρινα; Θες να μεινει ο Μελισσανιδης αλλα λες οτι δυστυχως θα φυγει μετα την ολοκληρωση του γηπεδου;Ετσι κι αλλιως θα φυγει σε λιγα χρονια.Εφτασε και σε καποια ηλικια.Μετα λες δεν υπαρχει κανενας αλλα και να υπαρξει ειναι βρωμικο το πρωταθλημα.Τοτε να βαλουμε λουκετο απο τωρα, τι καθομαστε και χτιζουμε γηπεδα;Ναι ηταν και ειναι βρωμικο το πρωταθλημα αλλα δεν βλεπω να αλλαξε τιποτα και με τον Μελ εκτος το '18.Μαλλον αλλαξε οτι τερματιζουμε με αστρονομικες διαφορες μεγαλυτερες απο παλιοτερα.Αρα τι προσφερει εκτος απο την δευτερη θεση στον παοκ;

Εγω λεω οτι ειμαι ευχαριστημενος και με εναν τεχνοκρατη διαχειριστη και οχι χωστη με πετρελαιοπηγες ξερω γω.Οκ μπορει να μην βρεθει και να ατυχησουμε ακομα μια φορα.Να βαλσαμωσουμε τον Μελ;Το συννεφακι που το βλεπεις;

Το αν θα βρεθεί κάποιος να μας αλλάξει επίπεδο πρόβλημα του καθένα να το πιστεύει ή όχι. Κρίνω ότι δεν πρόκειται να βρεθεί με τα δεδομένα τα τελευταία τουλάχιστον 20 χρόνια.

Και δεν έγραψα πουθενά ότι είμαι ικανοποιημένος με τον Μελ. Το αντίθετο έγραψα. Αυτό που κατακρίνω είναι τις προσδοκίες που δεν στηρίζονται πουθενά. 

Για μένα η τελευταία ευκαιρία να αλλάξει κάτι ήταν όταν έπιασε ο σούπερ κοριός τις συνομιλίες της εγκληματικής οργάνωσης και δεν έγινε απολύτως τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Guest fighter21
14 minutes ago, AG21 said:

Πάντως το ίδιο ενδιαφέρων για αγορά επένδυση έχει μια ομάδα με προπονητήριο , γήπεδο και στάνταρ πάνω απο 20εκ έσοδα ετήσια βρέξει χιονίσει και το ίδιο χωρίς αυτά ? 

Τα 20 εκ. απο που προκύπτουν;

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, fighter21 said:

Δεν διαφώνησα με αυτό που έγραψες αρχικά και είναι ίδιο με το 1) γι αυτό και δεν απάντησα σε εσένα.

Απάντησα στην άποψη ότι σχεδόν σίγουρα θα βρεθεί τουλάχιστον ένας όχι με πολλά λεφτά αλλά τίμιος και θα μας πάει μπροστά. 

Αν θεωρείς όμως κι εσύ ότι δεν παίζει ρόλο η βρωμιά του ποδοσφαίρου και είναι απλά δική μου άποψη τότε διαφωνώ 100%. 

Σχεδον σιγουρα εγω δεν εγραψα.Εγραψα πιθανοτατα να βρεθει καποιος με μια σχετικη επιφανεια.Και αυτο το εγραψα γιατι εγω δεν ονειρευομαι δισεκατομμυριουχους.Εχω απορριψει εδω και χρονια αυτο το μοντελο.Υποστηριζω το μοντελο "ζεις απο τα εσοδα σου" εδω και χρονια ασε που δεν νομιζω να υπαρχουν πλεον για την ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχως απ΄οτι φαινεται απο τα εσοδα σου δεν μπορεις να κανεις ομαδα με παικταραδες.. Ο Τσετσενος χωνει συνεχεια χερι στη τσεπη και δεν εχει παρει τιποτα πισω, ακομα παλευουν να παιξουν c.l. 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω ειμαι 100% της αποψης οτι με εσοδα-εξοδα πρωταγωνιστης δεν γινεσαι.

 

αλλα αν δεν βρεθει χωστης (που οπως παντα δεν βρισκεται), θα προτιμουσα το εσοδα-εξοδα να το κανει οποιοσδηποτε κυριολεκτικα φυσιολογικος ανθρωπος αντι για  αυτον τον ασχετο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

κι εγω ειμαι 100% της αποψης οτι με εσοδα-εξοδα πρωταγωνιστης δεν γινεσαι.

 

αλλα αν δεν βρεθει χωστης (που οπως παντα δεν βρισκεται), θα προτιμουσα το εσοδα-εξοδα να το κανει οποιοσδηποτε κυριολεκτικα φυσιολογικος ανθρωπος αντι για  αυτον τον ασχετο.

Καλα για αρχη υπαρχουν δεκαδες ομαδες στον πλανητη μας που λειτουργουν μια χαρα χωρις... δισεκατομμυριουχους χωστες. Το θεμα ειναι να μην βρεθει η ομαδα να χρωσταει τιποτα περιεργα εκατομμυρια την επομενη μερα και να δουμε τι και πως θα ισχυει με τα ακινητα. Απο εκει και περα μια χαρα ομαδα ανταγωνιστικη μπορει να δημιουργηθει απο καποιον που θα εχει διαθεση να τσονταρει οσο χρειαζεται καθε χρονο για να σε εχει σε επιπεδο μπατζετ 10-15m. Δεν ειναι αναγκη να ειναι και ο Ωνασης. Αρκει να δει πιο σοβαρα την Ευρωπη, να φερει κοσμο στο γηπεδο και να κοιταξει μεσω της ΑΕΚ να γινει και διασημος για αλλες μπιζνες. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι κάπου στη μέση πάντα. Το ό,τι πληρώνεις παίρνεις ισχύει φυσικά... Εμεις ψάχνουμε λαβράκια. Παίχτες του 5 που μάξιμουμ μπορούν να σου δώσουν το 7 αλλά παρασύρονται στη γενική μετριότητα και τελικά δεν αποδίδουν ούτε 5. Καλά τα έσοδα - έξοδα αλλά αν και αυτά τα λίγα τα επενδύσεις σε λάθος πρόσωπα τότε εκτίθεσαι ανεπανόρθωτα. Ποδοσφαιρικά θαύματα σπανίως συμβαίνουν και οταν γίνονται, πρέπει να πετύχεις τρομερή μαγιά 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι το θέμα μας το μπάτζετ αυτό καθ' εαυτό. Με 15M μια χαρά ανταγωνιστική ομάδα μπορείς να φτιάξεις. Αλλά θέλει ΣΧΕΔΙΟ. Και πριν από το σχέδιο την παραδοχή ότι δεν μπορεί να προσαρμοστεί το 2021 σε εσένα αλλά εσύ σε αυτό.

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, nikos said:

κι εγω ειμαι 100% της αποψης οτι με εσοδα-εξοδα πρωταγωνιστης δεν γινεσαι.

 

αλλα αν δεν βρεθει χωστης (που οπως παντα δεν βρισκεται), θα προτιμουσα το εσοδα-εξοδα να το κανει οποιοσδηποτε κυριολεκτικα φυσιολογικος ανθρωπος αντι για  αυτον τον ασχετο.

Αυτο λεω κι εγω.Γι αυτο θα ηθελα να εχει μια αλφα επιφανεια να καλυψει καποια ζημια αν χρειαστει αλλα μεχρι εκει.Δεν λεω να μπει ο οποιοσδηποτε δηλαδη.

Τωρα δεν ξερω αν γινεσαι πρωταγωνιστης αλλα θεωρω οτι μπορεις να διεκδικησεις τιτλους με αυτο τον τροπο.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Δεν είναι το θέμα μας το μπάτζετ αυτό καθ' εαυτό. Με 15M μια χαρά ανταγωνιστική ομάδα μπορείς να φτιάξεις. Αλλά θέλει ΣΧΕΔΙΟ. Και πριν από το σχέδιο την παραδοχή ότι δεν μπορεί να προσαρμοστεί το 2021 σε εσένα αλλά εσύ σε αυτό.

 

Ε ναι εδω πουλαει ο Αστερας και ο ΠΑΣ Μαυροπανους σε Αρσεναλ και Αγγλιες και επειδη εμεις εχουμε τον αουγκανο το ρχουμε αναγαγει σε πυρηνικη φυσικη. Δηλαδη στα σοβαρα τωρα, πρεπει να προσπαθησει πολυ ο επομενος για να μην τα παει καλυτερα απο τον Μελισσανιδη στο αγωνιστικο.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ήθελα να γράψω μόλις. Για τον Κυριακόπουλο του Αστέρα και τον Βαρέλα του ΠΑΟΚ που ήρθε με 500k.

Μια χαρά ομάδα φτιάχνεις ΑΝ δουλέψεις σοβαρά. Αλλά ΠΡΩΤΑ πρέπει να επενδύσεις σε ανθρώπους να σου κάνουν την δουλειά. 

Link to comment
Share on other sites

Ε δεν γίνεται να έχει φτιάξει καλύτερο σύνολο ο Άρης με 3 μύρια μπάτζετ.

Δεν γίνεται.

Link to comment
Share on other sites

Και για να τα λέμε ΟΛΑ. Μπορεί εκείνη η απόφαση να μην κυνηγήσει τον ΠΑΟΚ το καλοκαίρι να ΓΑΜΗΣΕ όλη την ομάδα. Δεν γίνεται να έχει τέτοια διαφορά στην απόδοση μέσα σε ένα χρόνο το κλαμπ με καλύτερους παίχτες.

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Και για να τα λέμε ΟΛΑ. Μπορεί εκείνη η απόφαση να μην κυνηγήσει τον ΠΑΟΚ το καλοκαίρι να ΓΑΜΗΣΕ όλη την ομάδα. Δεν γίνεται να έχει τέτοια διαφορά στην απόδοση μέσα σε ένα χρόνο το κλαμπ με καλύτερους παίχτες.

Απλα τους εχεις αποδειξει μετα το πρωταθλημα και την εισοδο στο CL πως λεφτα δεν προκειται να παρουν οτι επιτυχια και αν φερουν και περσι τους ειπε οτι οι περικοπες για covid δεν θα ισχυαν αν εβγαιναν δευτεροι και επαιρναν και κυπελλο. Αυτος επελεξε να κανει το χατηρι του Ιβαν και φυσικα αυτοι μετα εγραψαν τα παντα στα αρχιδια τους και φυσικα και το Κυπελλο.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, fighter21 said:

Τα 20 εκ. απο που προκύπτουν;

τουλάχιστον 20 εκ και λίγα είπα . 

4-6 γήπεδο ( 2 ονομα , 2-4 υπόλοιπα )  , 7 τηλεοπτικό ( όσο ο βάζελος σήμερα) , 2 χορηγίες ομάδες ( και λίγα λέω) , διαρκείας εισητήρια πάνω απο 5εκ .

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι άσχετος αλλά είναι παρωχημένος , έχει μείνει πίσω.  Και την ΑΕΚ αγαπάει πολύ αλλά δε μπορεί πλεον.

Είναι ο θείος της διπλανής πόρτας που θα σου πετάξει την ατάκα και θα γελάσεις αλλά την ίδια στιγμή μπορεί και να σε απειλήσει αν παρκάρεις στη θέση που κρατάει εκείνος για το αμάξι του χρησιμοποιώντας ένα καφάσι σαπισμένο.

Στα Σπάτα έφευγε και όταν είδε τους δικούς μας να θέλουν να μιλήσουν στους παίκτες ειπε ενα " κουράστηκα θα τα παρατήσω .Μη με στενοχωράτε άλλο, ελα φυγέντε . "  Η Μελισσανίδειος αλήθεια είναι όλη μεσα σε αυτές τις λεξούλες,φυγέντε και στενοχωράτε.

Για την Ετζίαν που λέτε και ξαναλέτε πως γίνεται και πάει καλά..δεν έχει δίπλα του ανθρώπους που τους λέει αυτός τι να κάνουν όπως έχει σε μας τον χ ψ Λύμπε,Ιβιτς και Κονέ. Στην εταιρεία του υψηλή επιστασία κάνει και δεν εμπλέκεται άμεσα. 

Χαρακτηριστικό παράδειγμα είναι το παρακάτω ...Έκανε ολόκληρη συζήτηση με τον Ίλια για το ποιος θαναι ο νεος προπονητής . Ο Ίλια του έλεγε να επιμείνει στον Καρέρα και θα δικαιωθεί. Ο μεγάλος όμως απο την απώλεια του κυπελλου και μετά κ οσο η ΑΕΚ δε βλεπόταν ήθελε να τον διώξει αλλά τον συμπαθούσε ιδιαίτερα για να το κάνει αυτό. Ο Ίλια στο τέλος αφού δεν πήγαινε αλλο και η ΑΕΚ ξεμάκραινε απο τον τίτλο ..του φέρε τελικά 2-3 προτάσεις όλες γνωστές και χιλιοειπωμένες,ο Παπαδόπουλος ήθελε Δέλλα μέχρι το καλοκαίρι να βγούμε Ευρώπη σίγουρα και μετά ξένο ,2 μάνατζερ δικά μας..παιδιά που τα εμπιστεύεται και τα ακούει του πρότειναν ξένους προπονητές αλλά ακριβούς..ε ο μεγάλος επέλεξε τον Χιμένεθ γιατί τον ήξερε ,ψιλοκαταλαβαίνει Ελληνικά ..και δεν ήθελε να μπει σε νεες περιπέτειες με Μάρκο&Μάνταλους.

Θα γινόταν αυτό ποτέ στην Ετζίαν;ΟΧΙ.

Άλλοι θα αποφάσιζαν .

Στην ΑΕΚ όμως γίνεται, γιατί από αυτόν περνούν όλα.Γιατί νομίζει πως κατέχει τα μυστικά της μπάλας .

Αυτά στα γρήγορα για τον Μελισσανίδη του 2021.

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

Αν υποθέσουμε ότι το ενδιαφέρον του Γκαλτσεφ ήταν υπαρκτό, όπως γράψαμε και εδώ μέσα, για ποιο λόγο δεν προχώρησε τελικά ξέρουμε; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hades said:

Αν υποθέσουμε ότι το ενδιαφέρον του Γκαλτσεφ ήταν υπαρκτό, όπως γράψαμε και εδώ μέσα, για ποιο λόγο δεν προχώρησε τελικά ξέρουμε; 

Καλό ερώτημα 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Αν υποθέσουμε ότι το ενδιαφέρον του Γκαλτσεφ ήταν υπαρκτό, όπως γράψαμε και εδώ μέσα, για ποιο λόγο δεν προχώρησε τελικά ξέρουμε; 

Μια καλη εξηγηση θα ταν για να παραλαβει ετοιμο γηπεδο, προπονητικο και στρωμενο τοπιο σε ΕΠΟ πχ και να μην φαει χρονο και χρημα αλα Ιβαν.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 απαντήσεις μου έρχονται στο μυαλό:

Α) Να τελειώσει το γήπεδο πρώτα ώστε να τσεπωσει περισσότερα.

Β) Ποτέ δεν υπήρξε ενδιαφέρον από Καλτσιδη

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Μια καλη εξηγηση θα ταν για να παραλαβει ετοιμο γηπεδο, προπονητικο και στρωμενο τοπιο σε ΕΠΟ πχ και να μην φαει χρονο και χρημα αλα Ιβαν.

Αν είναι έτσι, το θέμα παραμένει stand by, τελειώνουν οι εκλογές της ΕΠΟ και μετά ειναι θέμα χρόνου... Αλλά δε θα διαβάζαμε έστω ένα ρεπορτάζ πάλι; 1-2 ημέρες έπαιξε το θέμα και μετά θάφτηκε 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Hoffman21 said:

2 απαντήσεις μου έρχονται στο μυαλό:

Α) Να τελειώσει το γήπεδο πρώτα ώστε να τσεπωσει περισσότερα.

Β) Ποτέ δεν υπήρξε ενδιαφέρον από Καλτσιδη

Εγω για τον Καλτσιδη το χω μαθει απο εποχες κυβερνησης Σαμαρα και μαλιστα το χα αναφερει στην Βυζαντινη γωνια σε καποιους απο εδω μεσα. Πολυ πριν δηλαδη σκασει το θεμα (περσυ). Υπαρκτο ειναι το θεμα θεωρω, αφου η πηγη ειναι αξιοπιστη πολιτικα απλα πιστευω πως ειναι αυτο που εγραψα. Προφανως ο αλλος δεν θελει να χαλασει καμια δεκαετια και χρημα αλα Σαββιδη αλλα προτιμαει να δωσει ενα εφαπαξ ποσο στον Μελισσανιδη και να παρει γηπεδο, προπονητικο και ΕΠΟ ωστε οτι χρημα πεσει να αφορα το αγωνιστικο και μονο.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×