Jump to content

Δημήτρης Μελισσανίδης #3 ​​​🐅🦀🦀


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Ιστορικά πάντως για να είμαστε δίκαιοι, το ΚΜ μόνο έναν κόουτς έχει διώξει εξ αιτίας του @Kostas21 και της αφεντιάς μου. 

Τον Φερνάντο Σάντος επί Ντέμη. 

😁😁😁

 

Link to comment
Share on other sites

25 minutes ago, mobster21 said:

Οκ ας το αφήσει το γήπεδο στην μορφή που είναι τώρα και ας φύγει. Να το γράψω κι εγώ για να πάω με το ρεύμα.

Στο διαολο να παει αμεσα και τα λεφτα της Γ Εθνικης, του CL, των δυο ομιλων EL και των πωλησεων που θα πηγαιναν για να φτιαξει γηπεδο στα ταμεια.

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, enck1 said:

υπομονή σε 1-2 χρονάκια θα  ψοφήσει

Ιδανικα παραμονη εγκαινιων

😂

Link to comment
Share on other sites

αν ήσουν οργανισμός με αρχίδια τον έδιωχνες κλωτσιδόν και τέλειωνες το γήπεδο απο φέτος για επίδειξη δύναμης

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, enck1 said:

ρε αδερφέ όλοι περνάμε προβλήματα και για σένα το ξέρω και το σέβομαι. Μη το γράφεις καν.. Απλά δε το δέχομαι τόσες μέρες μετά να μιλάμε για καρέρα και τις προπονητικές του ικανότητες όταν παίζει τέτοιο έργο μέσα στην ομάδα . Το θεωρώ στρουθοκαμηλισμό

Ε όταν μου λες ότι κάθομαι και ασχολούμαι για να δικαιωθώ για κάτι μέσα από ένα φόρουμ στο ίντερνετ τί θέλεις να σου γράψω? Πραγματικά δλδ. Γράφει ο καθένας την άποψη του εδώ μέσα όπως θα την λέγαμε έξω σε ένα καφέ. Τί είμαι? Ο παντογνώστης των Σπάτων να ξέρω τα πάντα? Λες και δεν έχω εκτεθεί με άλλα που έχω γράψει ή λες και κάνουμε αγώνες εδώ μέσα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, enck1 said:

ε τι γαμιέσαι όλη την ώρα με το καρέρα ?

τι γαμιέστε όλοι με το πεταυράκη

Δεν είναι καθόλου του γούστου μου ο Καρέρα. Προτιμώ τις γυναίκες.

 

Από εκεί και πέρα αυτός ήταν ο coach της ΑΕΚ επί ένα χρόνο. Για εμένα λοιπόν έχει κάποιες ευθύνες η θέση. Για άλλους η θέση είναι διακοσμητική και σημασία έχουν μόνο οι παίχτες. Σεβαστή η άποψη αλλά άφησε κι εμένα να έχω την δική μου. Αν ενοχλεί υπάρχει τρόπος να την ξεφορτωθείς εύκολα.

Κι αν ενοχλεί η επανάληψη νομίζω συμβαίνει από όλους γιατί όλοι μας έχουμε την προσωπική μας άποψη επί των θεμάτων που απασχολούν και αυτή καταγράφουμε απλά με άλλες λέξεις σε κάθε ποστ που κάνουμε. 

Τέλος πάντων. Πάμε παρακάτω.

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά αγωνιστικά όλα θα ήταν πιο ωραία αν έμεναν εκτός 11αδας οι Μάνταλος, Λιβάγια, Σβάρνας, Μπακάκης για αρχή. 

Από το Σεπτέμβρη η ΑΕΚ είχε ΑΝΕΤΑ τη δυνατότητα να ζήσει χωρίς τους παραπάνω. 

Στην πορεία προέκυψε κι ο Μπαναώτης των Σχολών Τροχαίας Μιχαηλίδης. 

Δεν έμειναν εκτός ούτε με τον Καρέρα, ούτε θα μείνουν εκτός με τον Χιμένεθ. 

Συνεπώς, είναι σαφές ακόμα και σε δύσπιστους σαν και εμένα, ότι οι παραπάνω (τουλάχιστον) χαίρουν συμπάθειας ου μην και ασυλίας από τον Μίμη και τον περίγυρο του. 

Το ότι ο Καρέρα και ο κάθε Καρέρα, και ο Χιμένεθ και ο κάθε Χιμένεθ και παλιότερα όποιος τέλος πάντων ανέχτηκε αυτή την κατάσταση, δεν το λες ότι περιποιεί τιμή για την επαγγελματική τους ακεραιότητα και δικαιολογεί τους οπαδούς να ταυτιστούν τόσο μαζί τους. 

Κοινώς πρόκειται για υπαλληλάκια όσον αφορά το θέμα διαχείρισης. 

Ο μόνος που φάνηκε να θέλει να σπάσει αυγά ήταν σαφώς ο Πογέτ και ακόμα περισσότερο σαφώς ο Καρντόσο ο οποίος και τον Λιβάγια τον είχε στην απ' έξω και αντικαταστάτη του Μάνταλου μας είχε φέρει. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Καθαρά αγωνιστικά όλα θα ήταν πιο ωραία αν έμεναν εκτός 11αδας οι Μάνταλος, Λιβάγια, Σβάρνας, Μπακάκης για αρχή. 

Εντωμεταξυ αυτοι εφεραν τον Χιμενεθ, σιγα μην τους αφησει εξω 😂

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, MITSAKLAS said:

 

Ο μόνος που φάνηκε να θέλει να σπάσει αυγά ήταν σαφώς ο Πογέτ και ακόμα περισσότερο σαφώς ο Καρντόσο ο οποίος και τον Λιβάγια τον είχε στην απ' έξω και αντικαταστάτη του Μάνταλου μας είχε φέρει. 

 

και γαμιοντουστον 😂

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εντωμεταξυ αυτοι εφεραν τον Χιμενεθ, σιγα μην τους αφησει εξω 😂

Μάνταλος 2ος σε λεπτά συμμετοχής μέχρι τώρα. 

Λιβάγια 4ος σε λεπτά συμμετοχής έχοντας και δυο ΒΑΡΥΤΑΤΟΥΣ... τραυματισμούς. 

Σβάρνας, 1ος στόπερ σε λεπτά συμμετοχής. 

Μόνο ο καψο-Μπακάκης δεν έχει αγώνες. 

Μανόλο Χιμένεθ, 1 παιχνίδι προπονητής. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, theo said:

και γαμιοντουστον 😂

Συμπέρασμα, άμα είσαι πουριτανικός σύλλογος συνεχίζεις με λεβεντο-Λιβάγιες και λεβεντο-Μάνταλους. 😁😁😁

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MITSAKLAS said:

Μάνταλος 2ος σε λεπτά συμμετοχής μέχρι τώρα. 

Λιβάγια 4ος σε λεπτά συμμετοχής έχοντας και δυο ΒΑΡΥΤΑΤΟΥΣ... τραυματισμούς. 

Σβάρνας, 1ος στόπερ σε λεπτά συμμετοχής. 

Μόνο ο καψο-Μπακάκης δεν έχει αγώνες. 

Μανόλο Χιμένεθ, 1 παιχνίδι προπονητής. 

ειπαμε η κλικα του σβαρνα και του μανταλου πριονιζε καρερα εδω και καιρο, το βλεπαμε ολοι αλλα αυτος τους ειχε βασικους επειδη ειναι επαγγελματιας προπονητης και περιμενε επαγγελματιες ποδοσφαιριστες, παραλληλα εριχνε παγκο στον τανκ επειδη τελευταια ειχε εισχωρησει σε καποια απ τις παραπανω κλικες, αλλα ως γνωστον την πληρωνουν τα γιουσουφακια των αρχικλικαδορων και οχι τα πρωτα βιολια.

btw ο λιβαγια και το αβαταρ του μπουκο μου θυμισε πολλα 5Χ5 μετα απο ξενυχτι που στο πρωτο σπριντ θελαμε να πεθανουμε στο κορνερ

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, theo said:

 

btw ο λιβαγια και το αβαταρ του μπουκο μου θυμισε πολλα 5Χ5 μετα απο ξενυχτι που στο πρωτο σπριντ θελαμε να πεθανουμε στο κορνερ

Ύστερα από 20 χρόνια καριέρας σε κάθε 5Χ5, 6Χ6, 9Χ9, 11Χ11, 45Χ45 της Αττικής, οφείλω να ομολογήσω ότι τέτοια κατάντια δεν είδα σε συμπαίκτη και αντίπαλο. 

Υπήρχε μια αξιοπρέπεια σε όλους μας. 

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα μας δηλαδή εδώ μέσα είναι ποιος την έχει μεγαλύτερη και αν φταίει περισσότερο η διοίκηση, οι τεχνικοί διευθυντές, οι προπονητες η οι παίχτες; Εγώ λέω να κοιτάξουμε λίγο περισσότερο την ΑΕΚ και να τους βάλουμε όλους στο κάδρο. Για εμένα ευθύνες έχει μέχρι και ο Χιμένεθ που στο πρώτο του παιχνίδι συνέχισε την προκλητική ασυλία σε ορισμένους. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ξεκίνησε αγύμναστο παίχτη και θυσίασε την πρώτη του αλλαγη βγάζοντας κανονικό αθλητή και όχι αυτόν. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, MITSAKLAS said:

Ύστερα από 20 χρόνια καριέρας σε κάθε 5Χ5, 6Χ6, 9Χ9, 11Χ11, 45Χ45 της Αττικής, οφείλω να ομολογήσω ότι τέτοια κατάντια δεν είδα σε συμπαίκτη και αντίπαλο. 

Υπήρχε μια αξιοπρέπεια σε όλους μας. 

καμια φορα εκανα την ιδια κουρασμενη γκριματσα εγω για να μην μου τα πρηζουν .

Link to comment
Share on other sites

Just now, theo said:

καμια φορα εκανα την ιδια κουρασμενη γκριματσα εγω για να μην μου τα πρηζουν .

Δεν πέτυχες Κολονέλο γι΄αυτό. 

 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, theo said:

ειπαμε η κλικα του σβαρνα και του μανταλου πριονιζε καρερα εδω και καιρο, το βλεπαμε ολοι αλλα αυτος τους ειχε βασικους επειδη ειναι επαγγελματιας προπονητης και περιμενε επαγγελματιες ποδοσφαιριστες, παραλληλα εριχνε παγκο στον τανκ επειδη τελευταια ειχε εισχωρησει σε καποια απ τις παραπανω κλικες, αλλα ως γνωστον την πληρωνουν τα γιουσουφακια των αρχικλικαδορων και οχι τα πρωτα βιολια.

btw ο λιβαγια και το αβαταρ του μπουκο μου θυμισε πολλα 5Χ5 μετα απο ξενυχτι που στο πρωτο σπριντ θελαμε να πεθανουμε στο κορνερ

Δεν υπήρξε ποτέ δλδ κλίμα και στήσιμο κατά της ομάδας ανάλογα τις διαθέσεις των παικτών ? Ξέρεις καλύτερα εσύ απο τους ίδιους τους παίκτες σοβαρά τώρα ?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, enck1 said:

Δεν υπήρξε ποτέ δλδ κλίμα και στήσιμο κατά της ομάδας ανάλογα τις διαθέσεις των παικτών ? Ξέρεις καλύτερα εσύ απο τους ίδιους τους παίκτες σοβαρά τώρα ?

 ναι υπαρχουν κλικες, και διαλεγουν και παιχνιδια και διαφορα αλλα.

θεωρω οτι αυτα βγαινουν οταν κωλοβαραει η ομαδα στον αγωνιστικο χωρο κι οταν τα εχει γραμμενα ο κοουτς στα τετοια του. ετσι πιστευω οτι πηγε η φαση. ο καρερα ηταν σκετη απογοητευση απο απριλιο 20 καπου εκει και μετα. δεν βλεποταν η ομαδα και δεν τον εστηνε κανεις τοτε, το εχασε και δεν το ψαξε μετα και τον εγραψαν ολοι μετα. ισως ηταν και το προβλημα το προσωπικο του. τετοια απαθεια προπονητη δεν εχω ξαναδει. και ρε φιλε οταν ξερεις οτι σε στηνουν που λες κι οταν φανερα σερνονται 3-4 παιχτες στειλτους στο διαολο, δλδ ημαρτον ετσι κι αλλιως θα εφευγε το εβλεπε. ειχε παιχτες να ξεκιναει στη θεση τους.

γενικα συντασσομαι με μομπστερ πανωκατω. και ναι η ομαδα δεν βλεποταν καιρο πολυ καιρο με ευθυνη δικη του περισσοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, theo said:

 ναι υπαρχουν κλικες, και διαλεγουν και παιχνιδια και διαφορα αλλα.

θεωρω οτι αυτα βγαινουν οταν κωλοβαραει η ομαδα στον αγωνιστικο χωρο κι οταν τα εχει γραμμενα ο κοουτς στα τετοια του. ετσι πιστευω οτι πηγε η φαση. ο καρερα ηταν σκετη απογοητευση απο απριλιο 20 καπου εκει και μετα. δεν βλεποταν η ομαδα και δεν τον εστηνε κανεις τοτε, το εχασε και δεν το ψαξε μετα και τον εγραψαν ολοι μετα. ισως ηταν και το προβλημα το προσωπικο του. τετοια απαθεια προπονητη δεν εχω ξαναδει. και ρε φιλε οταν ξερεις οτι σε στηνουν που λες κι οταν φανερα σερνονται 3-4 παιχτες στειλτους στο διαολο, δλδ ημαρτον ετσι κι αλλιως θα εφευγε το εβλεπε. ειχε παιχτες να ξεκιναει στη θεση τους.

γενικα συντασσομαι με μομπστερ πανωκατω. και ναι η ομαδα δεν βλεποταν καιρο πολυ καιρο με ευθυνη δικη του περισσοτερο.

όλοι θέλαμε να φύγει αργά η γρήγορα ο ιταλός απλά ΕΡΓΑΛΕΙΑΚΑ κ μόνο έπρεπε να βγάλει τη χρονιά με τον ίβιτς , να σπάσουν τα αυγουλάκια να γίνουν ομελέττα

Η φάση χάλασε τότε με το τσ λ και τον παοκ και μετά με την αλλαγή στην αλλαγή λιβάγια. Και όταν κάποιοι παίκτες μετράνε παραπάνω, σε συζητήσεις κοντινές και σόσιαλ τότε είναι θέμα χρόνου να στήσεςι τη δουλειά σου για να φέρεις τον υπέυθυνο που θέλεις.

Στα υπόλοιπα συμφωνώ , έπρεπε να τους καθαρίσει μετά το τελικό και ας γινόταν τσιμπούκι με όλο τον οργανισμό

 

Link to comment
Share on other sites

Η χοντρή μαλακία έχει γίνει με τον Ίβιτς, εκεί γαμήθηκε. 

Αν ο Καρέρα χαλάστηκε με την ένσταση, είχε όλη την άνεση και το δίκιο του κόσμου να μη συνεχίσει. 

Από το Σεπτέμβρη είχε και τους παίκτες να κάνει στην άκρη εκείνους που τον πριόνιζαν. 

Δεν έκανε απολύτως τίποτα. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, MITSAKLAS said:

Η χοντρή μαλακία έχει γίνει με τον Ίβιτς, εκεί γαμήθηκε. 

Αν ο Καρέρα χαλάστηκε με την ένσταση, είχε όλη την άνεση και το δίκιο του κόσμου να μη συνεχίσει. 

Από το Σεπτέμβρη είχε και τους παίκτες να κάνει στην άκρη εκείνους που τον πριόνιζαν. 

Δεν έκανε απολύτως τίποτα. 

κάτσε ρε συ πως δεν έκανε απολύτως τίποτα ? παραλίγο να καθαρίσει μέσα σε ένα καλοκαίρι , οτι δε καθάρισε τότε ο πογίέτ και τρώμε στη μούρη 5 χρόνια

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, enck1 said:

κάτσε ρε συ πως δεν έκανε απολύτως τίποτα ? παραλίγο να καθαρίσει μέσα σε ένα καλοκαίρι , οτι δε καθάρισε τότε ο πογίέτ και τρώμε στη μούρη 5 χρόνια

Τι να καθαρίσει; 

Ούτε μια μεταγραφή δεν έχει την υπογραφή του, ούτε μια αποχώρηση (που δεν έγιναν κιόλας). 

Του είπανε φεύγει ο Χούλτ, ΟΚ να φύγει ο Χουλτ. 

Του είπανε θα έρθει ο Ινσούα, ΟΚ να έρθει ο Ινσούα. 

Του είπανε βρήκαμε λαβράκι στην Τυνησία, ΟΚ βρήκατε λαβράκι στην Τυνησία. 

Του είπανε πουλάμε τον Μάνταλο, ΟΚ πουλήστε τον. 

Του είπανε δεν πουλάμε τον Μάνταλο, ΟΚ μην πουλάτε το Μάνταλο. 

Και έτσι πήγανε όλες σχεδόν οι δουλειές του καλοκαιριού. 

Δεν υπήρχε αυτό που ζήσαμε με τον συγκεκριμένο προπονητή μετά την καραντίνα. 

Πιο διεκπαιρεωτικός κι από το Μανώλη που φέρανε τώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά προπονητής ήταν ο Καρερα. Εντάξει λίγο πολιτισμένος για τύπους που τρέχουν με σώβρακα στην Γλυφάδα, και για 30χρονους άμπαλους με μαθησιακές δυσκολίες. Το επίπεδο της ομάδας θέλει ηρωισμούς και γραφικότητες, ή τρελούς όπως ο αγαπημένος Χιμένεθ. 
 

Πάμε παρακάτω τώρα. Έφυγε ο αμπαλος Ιταλός. Περιμενουμε σύντομα βελτίωση από τους καλούς που ανέλαβαν 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×