Jump to content

Αντικαταστάτης Μιλόγεβιτς  

56 members have voted

  1. 1. Ποιον προτιμάτε;

    • Ξένος με αξιοπρεπές βιογραφικό που δεν εχει δουλέψει ξανά Ελλάδα
    • Γιαννίκης
    • Δώνης
      0
    • Πογέτ
    • Ουζουνίδης
      0
    • Χιμένεθ
    • Δέλλας
    • Ίβιτς
    • Άλλος


Recommended Posts

12 minutes ago, Skepastos said:

 

 

 

Συμφωνώ με αυτά που λες και το έχω πει και εγώ. Θες πρώτα μάζεμα και μετά τα υπόλοιπα. Το θέμα είναι οτι ο Λουτσέσκου δεν θα έχει καν περιθώριο για αποτελέσματα λόγω του κόσμου και δεύτερον νομίζω οτι αν δώσεις τα λεφτά που πρέπει, τότε βρίσκεις και προπονητή να σε μαζέψει αλλά και με φόντα να σε εξελίξει. Θέλω να πω, οτι αν έχει αποφασίσει ο αλλος να σπρώξει για προπονητή, τότε έχεις χρυσή ευκαιρία να φέρεις κάποιον πολύ καλό για το επίπεδο σου

Συμφωνώ αλλά εδώ μιλάμε για προσωποντρικο τύπο 

 

Εγώ πιστεύω πως ο Ρουμάνος θα έφερνε αποτελέσματα 

 

Αν δεν έρθει - ελπίζω να έρθει κάποιος και να κάνει γκελ του μεγάλου γιατί βλέπω από Δεκεμβρη να είμαστε στα ίδια 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Skepastos said:

Δε συμφωνώ. Είναι προπονητής για 1-2 γκολ διαφορά που οκ θα έρθουν και ξεσπάσματα. Δεν ρισκάρει ούτε με χαμηλότερης δυναμικότητας αντιπάλους. Τη χρονια που πήραμε εμείς το πρωτάθλημα είχε μολις 9 γκολ πανω απο εμάς ενώ τη χρονιά που πήρε νταμπλ, η διαλυμένη ΑΕΚ περισσότερες φορές έβαλε απο 3 γκολ και πάνω σε αντιπάλους. 

Βαριομουν και με εκανες να το ψαξω αυτο που λες. 

Μανολο Χιμενεθ με ΑΕΚ: 79 αγωνες, 1,65 γκολ/αγωνα - 0,53 γκολ κατα/αγωνα, 8-10 νικες με 3 γκολ διαφορα, 6-8 νικες με 4+. 47-21-11 σε Ν-Ι-Η.

Ραζβαν Λουτσεσκου με ποακ : 94 αγωνες, 2,06 γκολ/αγωνα - 0,74 γκολ κατα/αγωνα, 10-12 νικες με 3 γκολ διαφορα, 8-10 νικες με 4+. 68-12-14 σε Ν-Ι-Η.

Τα παραπανω στατιστικα, ειδικα επιθετικα, δειχνουν συντριπτικη υπεροχη Λουτσεσκου. Επισης ισως φαινεται, οτι μπορουσε να ξεκλειδωσει πολυ πιο ευκολα τα ματς σε σχεση με Μανολο, αν κρινουμε απο την διαφορα στις ισοπαλιες. Ακομα και στην Αλ Χιλαλ, ειχε κοντα 2,1 γκολ μεσο ορο ανα ματς. Εγω λοιπον βλεπω πως σε καμια περιπτωση δε λογιζεται ως αμυντικογενης προπονητης. Ισα ισα το αντιθετο. Τουλαχιστον σε ομαδες που στοχο εχουν το πρωταθλημα και εχουν καλα ροστερ. Αυτο δηλαδη που απαιτει απο τον Μελισσανιδη για να ερθει.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Brom21 said:

Βαριομουν και με εκανες να το ψαξω αυτο που λες. 

Μανολο Χιμενεθ με ΑΕΚ: 79 αγωνες, 1,65 γκολ/αγωνα - 0,53 γκολ κατα/αγωνα, 8-10 νικες με 3 γκολ διαφορα, 6-8 νικες με 4+. 47-21-11 σε Ν-Ι-Η.

Ραζβαν Λουτσεσκου με ποακ : 94 αγωνες, 2,06 γκολ/αγωνα - 0,74 γκολ κατα/αγωνα, 10-12 νικες με 3 γκολ διαφορα, 8-10 νικες με 4+. 68-12-14 σε Ν-Ι-Η.

Τα παραπανω στατιστικα, ειδικα επιθετικα, δειχνουν συντριπτικη υπεροχη Λουτσεσκου. Επισης ισως φαινεται, οτι μπορουσε να ξεκλειδωσει πολυ πιο ευκολα τα ματς σε σχεση με Μανολο, αν κρινουμε απο την διαφορα στις ισοπαλιες. Ακομα και στην Αλ Χιλαλ, ειχε κοντα 2,1 γκολ μεσο ορο ανα ματς. Εγω λοιπον βλεπω πως σε καμια περιπτωση δε λογιζεται ως αμυντικογενης προπονητης. Ισα ισα το αντιθετο. Τουλαχιστον σε ομαδες που στοχο εχουν το πρωταθλημα και εχουν καλα ροστερ. Αυτο δηλαδη που απαιτει απο τον Μελισσανιδη για να ερθει.

Κοιτάς όλα τα ματς και όχι μόνο του πρωταθλήματος, όπως σου ανέφερα. Αλλά ακόμα και απο αυτά τα στατιστικά αυτό που βγαίνει είναι ένα. Οτι είναι προπονητής του 2-1. Τα 2 γκολ ανα ματς, στατιστικά μιλώντας, δεν χαρακτηρίζουν επιθετικο προπονητή. Περίπου 2,5 γκολ και πάνω είναι τέτοιοι. Αλλά ακόμα και αν πούμε οτι οκ, άσε τα στατιστικά, προσωπικά, δεν ειναι και καμιά μπαλάρα απο τον ΠΑΟΚ στα δύο χρόνια που έκατσε στον πάγκο. Καλοδουλεμένη ομαδα, σφιχτή, με πλάνο ναι. Δεν νομίζω οτι καθήλωσε και κανέναν με τη μπάλα που έπαιζε και μάλιστα οι ίδιοι του οι οπαδοι του ζητούσαν να βάλει το σκουφί για να σκοράρουν (αλλο και αυτό)

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Συμφωνώ αλλά εδώ μιλάμε για προσωποντρικο τύπο 

 

Εγώ πιστεύω πως ο Ρουμάνος θα έφερνε αποτελέσματα 

 

Αν δεν έρθει - ελπίζω να έρθει κάποιος και να κάνει γκελ του μεγάλου γιατί βλέπω από Δεκεμβρη να είμαστε στα ίδια 

Είναι ιστορική ευκαιρία θα ξαναπώ (στα χρόνια Μελισσανίδη, όχι γενικά), να φέρεις πολύ καλό προπονητή, αν δίνονται αυτά τα λεφτά. Αν αποτύχει ο Χ Λουτσέσκου δεν θα υπάρξει άμεσα δευτερη ευκαιρία, θα ξαναπάμε σε στοιχήματα. Φέρε όνομα απέξω να καυλώσει και ο κόσμος, στάξε και κάτι παραπάνω και κάνε στην μπάντα Μελισσανίδη.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Skepastos said:

Είναι ιστορική ευκαιρία θα ξαναπώ (στα χρόνια Μελισσανίδη, όχι γενικά), να φέρεις πολύ καλό προπονητή, αν δίνονται αυτά τα λεφτά. Αν αποτύχει ο Χ Λουτσέσκου δεν θα υπάρξει άμεσα δευτερη ευκαιρία, θα ξαναπάμε σε στοιχήματα. Φέρε όνομα απέξω να καυλώσει και ο κόσμος, στάξε και κάτι παραπάνω και κάνε στην μπάντα Μελισσανίδη.

Θα υπάρξουν. Δεν μπορει να παει στην Αγια Σοφια χωρις ομαδα. 

Αν θα το καταφερει δεν ξερω μονο η αν ξαφνικα θα δουμε χρεη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, ΕΝΝΙΑ_ΕΝΤΕΚΑ said:

Θα υπάρξουν. Δεν μπορει να παει στην Αγια Σοφια χωρις ομαδα. 

Αν θα το καταφερει δεν ξερω μονο η αν ξαφνικα θα δουμε χρεη. 

Δεν του έχω εμπιστοσύνη και να σου πω και την αλήθεις δεν ξερω καν αν θα είναι πρόεδρος στον πρώτο αγώνα στην Αγιά Σοφιά

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Skepastos said:

Μετά το πρώτο εξάμηνο και αφού τη γλίτωσε με τη Μίλαν και στηρίχτηκε στην κόντρα με το Φορτούνη, παρουσίασε έργο αμέσως. Και απο τότε συνεχίζει και το εξελίσσει. Σύμφωνα δουλεύει σε περιβάλλον που τον ευνοεί και παίζει μεγάλο ρόλο. Είναι καλός προπονητής ομως. Σύγχρονος

Συμφωνω οτι ειναι καλος απλα να μην νομιζουμε οτι θα παρουσιαζε το ιδιο εργο με Μανταλο και Αλμπανη,και με εθναρχη πανω απο το κεφαλι του,το πιθανοτερο ειναι να χαιρετουσε στο εξαμηνο.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Brom21 said:

Βαριομουν και με εκανες να το ψαξω αυτο που λες. 

Μανολο Χιμενεθ με ΑΕΚ: 79 αγωνες, 1,65 γκολ/αγωνα - 0,53 γκολ κατα/αγωνα, 8-10 νικες με 3 γκολ διαφορα, 6-8 νικες με 4+. 47-21-11 σε Ν-Ι-Η.

Ραζβαν Λουτσεσκου με ποακ : 94 αγωνες, 2,06 γκολ/αγωνα - 0,74 γκολ κατα/αγωνα, 10-12 νικες με 3 γκολ διαφορα, 8-10 νικες με 4+. 68-12-14 σε Ν-Ι-Η.

Τα παραπανω στατιστικα, ειδικα επιθετικα, δειχνουν συντριπτικη υπεροχη Λουτσεσκου. Επισης ισως φαινεται, οτι μπορουσε να ξεκλειδωσει πολυ πιο ευκολα τα ματς σε σχεση με Μανολο, αν κρινουμε απο την διαφορα στις ισοπαλιες. Ακομα και στην Αλ Χιλαλ, ειχε κοντα 2,1 γκολ μεσο ορο ανα ματς. Εγω λοιπον βλεπω πως σε καμια περιπτωση δε λογιζεται ως αμυντικογενης προπονητης. Ισα ισα το αντιθετο. Τουλαχιστον σε ομαδες που στοχο εχουν το πρωταθλημα και εχουν καλα ροστερ. Αυτο δηλαδη που απαιτει απο τον Μελισσανιδη για να ερθει.

Η διαφορα τερματων πρεπει να ειναι τα γκολ του Ματος και του Βιερινια.800Κ και 1.2Κ εκαστος αν θυμαμαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, MikrosKaiAtropos said:

Συμφωνω οτι ειναι καλος απλα να μην νομιζουμε οτι θα παρουσιαζε το ιδιο εργο με Μανταλο και Αλμπανη,και με εθναρχη πανω απο το κεφαλι του,το πιθανοτερο ειναι να χαιρετουσε στο εξαμηνο.

Ε καλά εννοείται αυτό. Απλά στο γαύρο έπεσαν όλοι πανω στο χοντρο και τον έπεισαν. Αλλο όμως να σε πείθει ο Καρεμπέ και άλλο ο Γιαννάκης έτσι;

Link to comment
Share on other sites

У тебя закружится голова, и ты упадешь со своим непослушным тренером, которого я приведу.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Zara said:

У тебя закружится голова, и ты упадешь со своим непослушным тренером, которого я приведу.

Ποστάρισμα και ατάκα είσαι ρε κερατά....😂😂

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, MikrosKaiAtropos said:

Εγω νομιζω οτι ο Μαρτινς παιρνει περισσοτερα credits απ οσα του αναλογουν.Βρισκεται σε μια ομαδα που μπορει να ζητησει να αντικατασταθουν 10 παικτες την πρωτη βδομαδα της περοετοιμασιας και να του πουν ενταξει θα φερουμε αλλους.Επισης ολη αυτη η τακτικη του ευελιξια εμφανιζεται σε μια χρονια που σηκωνει πρωταθλημα περπατωντας εχοντας τεραστια ποιοτικη διαφορα απο τους αντιπαλους.

Δεν νομίζω. Δεν έχει και τόσο λόγο ο προπονητής στον γαύρο, από την στιγμή που ο Μαρινάκης πιστεύει ότι οι παίκτες που έχει είναι καλοί δεν τους αλλάζει θα προτιμούσε να αλλάξει προπονητή. Ο Μαρτίνς στην όλη πορεία του ήταν 2-3 φορές για διώξιμο αλλά δυστυχώς για εμάς το γύριζε την τελευταία στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Epitaph21 said:

Δεν νομίζω. Δεν έχει και τόσο λόγο ο προπονητής στον γαύρο, από την στιγμή που ο Μαρινάκης πιστεύει ότι οι παίκτες που έχει είναι καλοί δεν τους αλλάζει θα προτιμούσε να αλλάξει προπονητή. Ο Μαρτίνς στην όλη πορεία του ήταν 2-3 φορές για διώξιμο αλλά δυστυχώς για εμάς το γύριζε την τελευταία στιγμή.

Θα ζαλιστεις αμα κοιταξεις ποσες αλλαγες παικτων εγιναν επι Μαρτινς

Link to comment
Share on other sites

Αν πηρε νταμπλ και αηττητο με τον ΠΑΟΚ ειναι αστειο να συζηταμε εαν μπορει να πετυχει στην ΑΕΚ. Το οτι εσπρωξε λεφτα και ο Ιβαν φυσικα και ισχυει, αλλα παντα εσπρωχνε λεφτα. Αυτη ειναι η γνωμη μου. Σεβαστο το να ειναι persona non grata για πολλους, αλλα το να συζηταμε αν κανει η δεν κανει ειναι εντελως αλλη συζητηση. Σκεφτειτε απλα τον ΠΑΟΚ χωρις τον Λουτσεσκου. Για ΑΕΚ γενικα ειναι μια ακομα ΟΚ λυση. Για ΑΕΚ του Μελισσανιδη ειναι πολυ καλη λυση. Μακαρι να αποκτηθουν παιχτες και να χει διοικητικη στηριξη θα πω εγω και τα αποτελεσματα θα ερθουν. 

ΥΓ: Επειδη λετε για την διαφορα των γκολ, ο Λουτσεσκου επαιρνε πολλα γκολ απο στημενες φασεις.. 

Link to comment
Share on other sites

Καλός προπονητής είναι αλλά όσον αφορά το μέγεθος του παοκ,  δεν νομίζω ότι στο ποδόσφαιρο οι φανέλες έχουν κάποια υπερφυσική επίδραση στα αποτελέσματα.  Απλά όποια ομάδα έχει εμπορική φανέλα, μπορεί να προσελκύσει ευκολότερα κάποιον με χρήματα. Αμφιβάλλω αν ο πουτσέσκου    στην φετινή ΑΕΚ,  θα είχε καλύτερα αποτελέσματα από Καρέρα και Χιμένεθ, επειδή "πέτυχε στον μικρό παοκ"

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια κανετε λες και δεν ξερετε. Την χρονια που πηρε το πρωταθλημα ο Λουτσεσκου, ειτε καθοταν ο Στεφανος ο Χιος στον παγκο ειτε καθοταν ο Ανδρεακος ο Ευαγγελλοπουλος, το πρωταθλημα ηταν του ΠΟΑΚ.&-

Ηταν πολιτικο το ζητημα και δεν υπηρχε περιπτωση να το παρει ουτε ο Αγιαξ του Κροιφ εκεινη την χρονια. Για αυτο αλλωστε στην Ευρωπη αυτη η "αηττητη υπερομαδα" μαζεψε μεσα σε 3 χρονια οσα πουτσικα απο χωρια δεν εχουν μαζεψει οι 3 της Αττικης σε ολη τους την ιστορια. Επειδη ειχε φτιαξει ομαδαρα ο Λουτσεσκου και τον κατραπακιαζαν ομαδες με μπατζετ Β' Εθνικης, ξανα και ξανα και ξανα.

Τεραστιο λαθος απο αποψη ποιοτητας η επιλογη Λουτσεσκου, γαμα το επικοινωνιακο.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλαβω, θα του δώσει 1χαρτι κ θα  του κάνει κ επτά (7) μεταγραφές ;;;🙄

Με τίποτα λέμε.

Θα τον βάλει να υπογράψει κ μετά θα του εξηγήσει πως χτίζονται τα τρελάδικα .

Link to comment
Share on other sites

1000 φορές σατανάς με απαιτήσεις παρα Άγγελος και γιες μαν.

 

Απο εκεί και περα εγώ τον έχω κοψει τον Λουτσεσκου ότι θα του πει είτε ανεβάζεις μπατζετ και μου δινεις κουμάντα στις μεταγραφες είτε δεν έρχομαι (ή έρχομαι αλλά θα τους πούμε ότι δεν πάμε για πρωτάθλημα).

Αυτα πιστεύω εγώ.

Οχι ότι δεν υπάρχουν πιο σοβαροί προπονητες να του πουν το ιδιο, αλλά ο μπαρμπας πιο ευκολα θα ψηθεί από κάποιον που γνωριζει ήδη παρα από κάποιον άγνωστο (έστω και σοβαρότερου βιογραφικού) τον οποίο είναι ικανός να κοροϊδέψει.

Αποψη μου τα παραπανω βεβαια.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, nedved21 said:

Ρε παιδια κανετε λες και δεν ξερετε. Την χρονια που πηρε το πρωταθλημα ο Λουτσεσκου, ειτε καθοταν ο Στεφανος ο Χιος στον παγκο ειτε καθοταν ο Ανδρεακος ο Ευαγγελλοπουλος, το πρωταθλημα ηταν του ΠΟΑΚ.&-

Ηταν πολιτικο το ζητημα και δεν υπηρχε περιπτωση να το παρει ουτε ο Αγιαξ του Κροιφ εκεινη την χρονια. Για αυτο αλλωστε στην Ευρωπη αυτη η "αηττητη υπερομαδα" μαζεψε μεσα σε 3 χρονια οσα πουτσικα απο χωρια δεν εχουν μαζεψει οι 3 της Αττικης σε ολη τους την ιστορια. Επειδη ειχε φτιαξει ομαδαρα ο Λουτσεσκου και τον κατραπακιαζαν ομαδες με μπατζετ Β' Εθνικης, ξανα και ξανα και ξανα.

Τεραστιο λαθος απο αποψη ποιοτητας η επιλογη Λουτσεσκου, γαμα το επικοινωνιακο.

Ενταξει με τον ΠΑΟΚ ξερω γω ηταν στημενο (οσο στημενα ειναι και του Μαρτινς με Μητσοτακη - αν και εγω πιστευω την χρονια του νταμπλ ειχε την καλυτερη ομαδα) ωστοσο και με αλλες ομαδες εχει παρει πρωταθλημα αν δεν κανω λαθος. Απλα περισσοτερο απο τις δηλωσεις μας εχει τσουξει τον εγωισμο (και οχι μονο) το νταμπλ και οι σερι ψωλιες που φαγαμε σε τελικους Κυπελλου. Γιατι αν τους γλεντουσαμε, αδιαφορες θα ηταν οι πιπες που ελεγε.

Αποψη μου 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ενταξει με τον ΠΑΟΚ ξερω γω ηταν στημενο (οσο στημενα ειναι και του Μαρτινς με Μητσοτακη - αν και εγω πιστευω την χρονια του νταμπλ ειχε την καλυτερη ομαδα) ωστοσο και με αλλες ομαδες εχει παρει πρωταθλημα αν δεν κανω λαθος.

Εσύ δεν έγραφες ότι το πρωτάθλημα του 2019 ήταν 100% στημένο και ότι ο ο ολυμπιακός είχε καλύτερη ομάδα εκείνη την χρονιά; Θυμάμαι που είχαμε διαφωνήσει κιόλας σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Εσύ δεν έγραφες ότι το πρωτάθλημα του 2019 ήταν 100% στημένο και ότι ο ο ολυμπιακός είχε3 καλύτερη ομάδα εκείνη την χρονιά;

Ναι μεχρι που εφαγε το τριμπαλο στην Τουμπα. 

Link to comment
Share on other sites

Meanwhile, ο κόσμος το έχει τούμπανο κι εμείς κρυφό καμάρι.

Πριν λίγο το είπαν στο action 24

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ναι μεχρι που εφαγε το τριμπαλο στην Τουμπα. 

Μα πολύ καιρό μετά το τρίμπαλο την κάναμε την συζήτηση. Οι απόψεις αλλάζουν θα μου πεις.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bukowski said:

Ενταξει με τον ΠΑΟΚ ξερω γω ηταν στημενο (οσο στημενα ειναι και του Μαρτινς με Μητσοτακη - αν και εγω πιστευω την χρονια του νταμπλ ειχε την καλυτερη ομαδα) ωστοσο και με αλλες ομαδες εχει παρει πρωταθλημα αν δεν κανω λαθος. Απλα περισσοτερο απο τις δηλωσεις μας εχει τσουξει τον εγωισμο (και οχι μονο) το νταμπλ και οι σερι ψωλιες που φαγαμε σε τελικους Κυπελλου. Γιατι αν τους γλεντουσαμε, αδιαφορες θα ηταν οι πιπες που ελεγε.

Αποψη μου 

Τι να σου πω, ειχα πολλα χρονια να δω τις σφαγες που ειδα εκεινη την χρονια. Ο γαυρος κατα την γνωμη μου ειχε καλυτερη ομαδα εκεινη την χρονια. Αλλα οκ αποψεις αμπαλων ειναι αυτες, μικρη αξια εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Μα πολύ καιρό μετά το τρίμπαλο την κάναμε την συζήτηση. ΘυΤέλος πάντων. 

Η συζητηση πολυ καιρο μετα το τριμπαλο ηταν για το αν ειχε σπρωξιμο ή οχι ο Ολυμπιακος εκεινη την χρονια και ειχα ανεβασει τα παιχνιδια στα οποια ειχε αδικηθει (ειδικα στον πρωτο γυρο). Εκεινο το πρωταθλημα, κριθηκε απολυτα στα δυο ματς με Ολυμπιακο. Στο πρωτο αυτοκτονησε ο Ολυμπιακος, στο δευτερο τον πηδηξε ο ΠΑΟΚ. Εξτρα κρεντιτς ειχα δωσει στον γαυρο εκεινη την χρονια γιατι ειχε ανταποκριθει και στην Ευρωπη αξιολογα και μαλιστα ειχα πει οτι η πραγματικα καλη ομαδα φαινεται απο το αν ανταποκρινεται και εκει. 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×