Jump to content

Αντικαταστάτης Μιλόγεβιτς  

56 members have voted

  1. 1. Ποιον προτιμάτε;

    • Ξένος με αξιοπρεπές βιογραφικό που δεν εχει δουλέψει ξανά Ελλάδα
    • Γιαννίκης
    • Δώνης
      0
    • Πογέτ
    • Ουζουνίδης
      0
    • Χιμένεθ
    • Δέλλας
    • Ίβιτς
    • Άλλος


Recommended Posts

Just now, nedved21 said:

Τι να σου πω, ειχα πολλα χρονια να δω τις σφαγες που ειδα εκεινη την χρονια. Ο γαυρος κατα την γνωμη μου ειχε καλυτερη ομαδα εκεινη την χρονια.

Ο Ολυμπιακος εκεινη την χρονια σταθηκε καλυτερα στην Ευρωπη και κατα διαστηματα επαιξε και ωραιο ποδοσφαιρο, αλλα ηταν τρομερα ασταθης γενικα με νεκρα διαστηματα (θυμιζω μεταξυ αλλων οτι εμεινε εκτος Κυπελλου σε διπλα ματς με Λαμια πχ). Ο ΠΑΟΚ πηγε πολυ πιο συντηρητικα, πεταξε την Ευρωπη και αφοσιωθηκε στα ματς του πρωταθληματος και μονο. Θεωρω πως στο πρωταθλημα ηταν πιο σταθερος.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θυμάμαι που έλεγες για 100% στημένο πρωτάθλημα των βου,  βγαλμένο από ονειρώξεις του Λούβαρη. Δεν έχει και σημασία. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Εγώ πάλι θυμάμαι που έλεγες για 100% στημένο πρωτάθλημα βγαλμένο από ονειρώξεις του Λούβαρη. Δεν έχει και σημασία. 

Το ενα δεν αναιρει το αλλο γι αυτο και το ελεγα Πρεσπαθλημα. Και του γαυρου την τελευταια διετια στημενα τα θεωρω. Οπως και αυτα του Κοκκαλη επισης θεωρω στημενα παρολο που εχω πει οτι τις περισσοτερες φορες ο Ολυμπιακος ειχε καλυτερη ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

 Ο ΠΑΟΚ πηγε πολυ πιο συντηρητικα, πεταξε την Ευρωπη και αφοσιωθηκε στα ματς του πρωταθληματος και μονο. 

Εδω ειναι η διαφωνια μου. Δεν πεταξε καμια Ευρωπη και δεν νομιζω πως γενικοτερα καμια ομαδα στην ιστορια του ποδοσφαιρου, πεταξε την Ευρωπη. Τοσο μπορουσε χωρις τους Περειρογραμμενους. Σε οποια δυσκολια βρηκε στην Ελλαδα καθαρισε ο Γραμμενος και ο Περειρα. 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

Το ενα δεν αναιρει το αλλο. Και του γαυρου την τελευταια διετια στημενα τα θεωρω.

Πως δεν τα αναιρεί; Αν ήταν 100% στημένο τότε δεν είναι επιτυχία του λουτσέσκου. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Εδω ειναι η διαφωνια μου. Δεν πεταξε καμια Ευρωπη και δεν νομιζω πως γενικοτερα καμια ομαδα στην ιστορια του ποδοσφαιρου, πεταξε την Ευρωπη. Τοσο μπορουσε χωρις τους Περειρογραμμενους. Σε οποια δυσκολια βρηκε στην Ελλαδα καθαρισε ο Γραμμενος και ο Περειρα. 

Τον Λουτσεσκου και τον ΠΑΟΚ εκεινη την χρονια τους εκαιγε η Κουπα. Που αν δεν την επαιρναν τοτε, δεν θα την επαιρναν ποτε αφου η ομαδα ηταν ουτως η αλλως ηδη γερασμενη. Δεν θυμαμαι αν επαιξαν ομιλους EL εκεινη την χρονια,

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Τον Λουτσεσκου και τον ΠΑΟΚ εκεινη την χρονια τους εκαιγε η Κουπα. Που αν δεν την επαιρναν τοτε, δεν θα την επαιρναν ποτε αφου η ομαδα ηταν ουτως η αλλως ηδη γερασμενη. Δεν θυμαμαι αν επαιξαν ομιλους EL εκεινη την χρονια,

Δεν θα την επαιρναν ποτε γιατι η συμφωνια με την (Β.) Μακεδονια εγινε εκεινη την χρονια. 

Επαιξαν ομιλους, με βασικοτατους παικτες, και τελειωσανε 4οι κατω απο Μπατε Μπορισοφ και Βιντεοτον με 1 νικη και 5 ηττες.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, Bukowski said:

Ενταξει με τον ΠΑΟΚ ξερω γω ηταν στημενο (οσο στημενα ειναι και του Μαρτινς με Μητσοτακη - αν και εγω πιστευω την χρονια του νταμπλ ειχε την καλυτερη ομαδα) ωστοσο και με αλλες ομαδες εχει παρει πρωταθλημα αν δεν κανω λαθος. Απλα περισσοτερο απο τις δηλωσεις μας εχει τσουξει τον εγωισμο (και οχι μονο) το νταμπλ και οι σερι ψωλιες που φαγαμε σε τελικους Κυπελλου. Γιατι αν τους γλεντουσαμε, αδιαφορες θα ηταν οι πιπες που ελεγε.

Αποψη μου 

Προσωπικά το χω γραμμένο το πρωτάθλημα που πήραν τα παόκια από την στιγμή που η ΑΕΚ τερμάτισε 20 πόντους πίσω και δεν το διεκδίκησε ποτέ. 

Τα 2 Κύπελλα ναι με τσουξαν, αλλά και απ' τον Μάρτινς δεν έχουμε χάσει Κύπελλο; Θα χε κανείς θέμα να ρθει στην ΑΕΚ επειδή μας στέρησε πριν λίγους μήνες ένα Κύπελλο;

Το πρόβλημά μας με τον Λουτσέσκου είναι ότι 3 χρόνια τώρα βρίζει χυδαία την ΑΕΚ όπου σταθεί και όπου βρεθεί, όχι οι επιτυχίες του με τον ΠΑΟΚ

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν την καταλαβαίνω τη γκρίνια για το Λουτσέσκου, αν τελικά έρθει. Αυτοί που πρέπει να τρελαίνονται είναι οι παοκτζήδες. Σε αυτούς πούλησε οπαδιλίκι, το έπαιζε επαναστατης κατά της Αθήνας και λοιπές παπαριές καμαρωτές που αρέσουν εκεί πάνω. Και τώρα θα δουν αυτό τον τύπο, που έφυγε επειδή στον ΠΑΟΚ δεν ήθελαν να ενισχύσουν την ομάδα όπως είπε ο μπαμπάς του, να έρχεται στην ΑΕΚ για να πάρει τίτλους... Τσάμπα και οι επαναστάσεις, τσάμπα όλα. Για τα ευρώ θα έρθει εδώ πέρα και θα κάνει και δηλώσεις μετανοίας. Το αφήγημα που είχαν χτίσει εκεί πάνω και μας έπρηξαν μια τριετία τελειώνει. Ο επαναστάτης τους θα προσκυνήσει τους "κλέφτες"....Για μας, δε σημαίνει τίποτα. Είμαστε μεγαλύτερο μέγεθος από αυτούς, τον παίρνουμε για να μας κάνει ομάδα, αν τα καταφέρει μια χαρά, αν όχι θα σουταριστεί. Και ότι και αν λέει μετά, δε θα έχει την παραμικρή σημασία, όπως δεν είχε και ως τώρα, άσχετα να στην ΑΕΚ ασχολούμαστε με παπαριές όπως τις δηλώσεις που έκανε αυτός τότε και τους δίνουμε μεγαλύτερη σημασία από ότι πρέπει... Μου θυμίζει την περίπτωση Μαουρίτσιο Σάρι, που σαν προπονητής της Νάπολι έκανε κολόχερα στους Γιουβεντίνους και μετά πήγε προπονητής τους. Και όταν δεν τους έκανε, τον σφουγγάρισαν......Προτείνω όταν ανακοινωθεί, να βάλετε ένα σταθμό της Σαλονίκης, παρέα με ουισκάκι και ξηροκάρπι και να χαλαρώσετε ακούγοντας τους στραβοστόμηδες να βογγάνε....Τώρα, σαν προπονητής δεν είναι κάτι φοβερό, για Ελλάδα και μόνο είναι καλός, μέχρι εκεί. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Πως δεν τα αναιρεί; Αν ήταν 100% στημένο τότε δεν είναι επιτυχία του λουτσέσκου. 

Ενστασιακε Ραγιε, εαν η αγωνια σου ειναι να πεις οτι αλλα ελεγα τοτε και αλλα τοτε και με δεδομενο πως το θεμα μας στην παρουσα φαση ειναι το αν ερθει ο Λουτσεσκου και οχι ο ΠΑΟΚ, θα σου προτεινα να εστιασεις στο αν τοτε πχ θεωρουσα τον Ραζβαν πουθενα/αχρηστο κτλ. Για τον ΠΑΟΚ εκεινη την διετια με οσα εκανε και ειπε σε βαρος της ΑΕΚ πολλα μπορει να ειπα και εγω τα οποια ισως και να ηταν υπερβολικα ως ενα βαθμο, μονο που στην παρουσα φαση το θεμα συζητησης δεν ειναι ο ΠΑΟΚ αλλα η ελευση του Ραζβαν.

ΥΓ: Με αλλον προπονητη αντι του Λουτσεσκου, ο ΠΑΟΚ παιζει να εχανε και εκεινο το πρωταθλημα στα δυο παιχνιδια με Ολυμπιακο.

Link to comment
Share on other sites

Και τελος παντων η ΑΕΚ εκεινη προκαλεσε μισος επειδη σηκωσε Πρωταθλημα. Ενταξει μας φαινεται περιεργο, γιατι ειχαμε συνηθισει σε δηλωσεις συμπαθειας για χρονια, αλλα εγω προτιμαω εκεινο το ξεσπασμα μισους ολου του ΠΑΟΚ (μακαρι και Ολυμπιακου συντομα) παρα να μας εβλεπε συμπαθεις ο Μηνος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ενστασιακε Ραγιε, εαν η αγωνια σου ειναι να πεις οτι αλλα ελεγα τοτε και αλλα τοτε και με δεδομενο πως το θεμα μας στην παρουσα φαση ειναι το αν ερθει ο Λουτσεσκου και οχι ο ΠΑΟΚ, θα σου προτεινα να εστιασεις στο αν τοτε πχ θεωρουσα τον Ραζβαν πουθενα/αχρηστο κτλ. Για τον ΠΑΟΚ εκεινη την διετια με οσα εκανε και ειπε σε βαρος της ΑΕΚ πολλα μπορει να ειπα και εγω τα οποια ισως και να ηταν υπερβολικα ως ενα βαθμο, μονο που στην παρουσα φαση το θεμα συζητησης δεν ειναι ο ΠΑΟΚ αλλα η ελευση του Ραζβαν.

ΥΓ: Με αλλον προπονητη αντι του Λουτσεσκου, ο ΠΑΟΚ παιζει να εχανε και εκεινο το πρωταθλημα στα δυο παιχνιδια με Ολυμπιακο.

Ένταση έχεις εσύ που εκνευρίστηκες. Δεν έχω καμιά αγωνία, απλά μου έκανε εντύπωση που τώρα λες για επιτυχία του Λουτσέκου το 2019 και μέχρι πρόσφατα έλεγες για 100% στημένο πρωτάθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ένταση έχεις εσύ που εκνευρίστηκες. Δεν έχω καμιά αγωνία, απλά μου έκανε εντύπωση που τώρα λες για επιτυχία του Λουτσέκου το 2019 και μέχρι πρόσφατα έλεγες για 100% στημένο πρωτάθλημα. 

Δεν εκνευριστηκα, σου εξηγησα τι ελεγα συγκεκριμενα αλλα το θεμα μας ειναι ο Λουτσεσκου (ο οποιος παντως πηρε και αλλου πρωταθλημα πλην του Πρεσπαθληματος στον ΠΑΟΚ οπως ξαναεγραψα πριν αρχισεις τις εστασεις).

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Δεν εκνευριστηκα, σου εξηγησα τι ελεγα συγκεκριμενα αλλα το θεμα μας ειναι ο Λουτσεσκου (ο οποιος παντως πηρε και αλλου πρωταθλημα πλην του Πρεσπαθληματος στον ΠΑΟΚ οπως ξαναεγραψα πριν αρχισεις τις εστασεις).

Αφού δεν εκνευρίστηκες γιατί το πας στο προσωπικό; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Rayo Vallecano 21 said:

Αφού δεν εκνευρίστηκες γιατί το πας στο προσωπικό; 

Μαλων'ς;

Link to comment
Share on other sites

Τεσπα. Μπορεί κάποιος να αλλάξει άποψη. Εγώ πχ τελικά θέλω να έρθει ο λουτσεκου , μόνο και μόνο για τα μπινελίκια που ελπίζω να φάει.

Κωλοτούμπα και εγώ :)

Link to comment
Share on other sites

Ιωάννης Μελισσανίδης ο Μπουκόφσκι. 

Κι εγώ για στημένο πρωταθλημα θυμάμαι που έλεγε. 

Link to comment
Share on other sites

Αυτο παιδιά με τις πρεσπες συνεχίζετε να το πιστευετε καποια χρόνια μετά?

Οτι φοβήθηκε δηλαδή καποια κυβέρνηση τον αδαμαστο λαο του ποακ και για να τον κατευνάσει του δώσανε πρωταθλημα αλλιώς θα γινόταν επανασταση εναντια στη συμφωνία?

Πολύ μεγάλη ιδέα έχετε για τα 50 γραφικά ορκ και για το πόσο επηρεάζουν την πραγματικότητα.

Ο ποακ πήρε πρωτάθλημα με σπρώξιμο γιατι έλεγξε το παρασκήνιο, με την ευλογία και του δικού μας. Είτε με πρέσπες είτε με αλλες λίμνες θα το σήκωνε τότε γιατι είχε το παρασκήνιο αλλα και καλή ομαδα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, parakmiakos said:

Ιωάννης Μελισσανίδης ο Μπουκόφσκι. 

Κι εγώ για στημένο πρωταθλημα θυμάμαι που έλεγε. 

Και αυτα που πηρε ο Βαλβερδε στημενα ηταν.

Link to comment
Share on other sites

Κύριοι κάθε 10 ποστ υπενθυμιζω  απλά ότι δεν παίζει κανένα ρολο η αποψη μας, την γράφει εκεί που δεν πιάνει μελάνι. Οπότε καθαρα κουσκουσακι κάνουμε.

😎

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ποδόσφαιρο, πολιτική, όλα στημένα. Οπότε τι μας νοιάζει ποιος θα έρθει;

Link to comment
Share on other sites

Ο παοκ μια χαρά ομάδα ήταν και την χρονιά που το πήραμε και την επόμενη που πήρε το ντάμπλ. Είχε σφυρίγματα εννοείται αλλά την χρονιά που το πήρε ήταν η καλύτερη ομάδα στην Ελλάδα.

Μια χαρά προπονητής είναι ο λουτσεσκου, δεν είναι να κάνεις πάρτι αλλά οκ δεν είμαστε και για πολύ  παραπάνω. Από κει και πέρα τα υπόλοιπα σχετικά με τις δηλώσεις τού, το βρίσκω απολύτως λογικό να μην γουστάρουν μερικοί, εμένα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Giorgos said:

Από κει και πέρα τα υπόλοιπα σχετικά με τις δηλώσεις τού, το βρίσκω απολύτως λογικό να μην γουστάρουν μερικοί, εμένα δεν με απασχολεί ιδιαίτερα.

Εγω περιμενω δηλωση οτι η ΑΕΚ ειναι το μεγαλο βημα στην καριερα του και υψωμενο κιτρινοναυρο κασκολ στα χερια.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Bukowski said:

Εγω περιμενω δηλωση οτι η ΑΕΚ ειναι το μεγαλο βημα στην καριερα του και υψωμενο κιτρινοναυρο κασκολ στα χερια.

Και για μένα είναι αρκετό αυτό.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Εγω περιμενω δηλωση οτι η ΑΕΚ ειναι το μεγαλο βημα στην καριερα του και υψωμενο κιτρινοναυρο κασκολ στα χερια.

Εσυ ακομα περιμενεις τον Σακχοφ

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×