Jump to content

Αντικαταστάτης Μιλόγεβιτς  

56 members have voted

  1. 1. Ποιον προτιμάτε;

    • Ξένος με αξιοπρεπές βιογραφικό που δεν εχει δουλέψει ξανά Ελλάδα
    • Γιαννίκης
    • Δώνης
      0
    • Πογέτ
    • Ουζουνίδης
      0
    • Χιμένεθ
    • Δέλλας
    • Ίβιτς
    • Άλλος


Recommended Posts

Just now, Bukowski said:

Εμενα με παραξενεψαν οι δηλωσεις του μανατζερ του οτι δεν ισχυουν τα περι απολυσης. Ισως τελικα γινει καμια εκπληξη και φυγουν τιποτα παιχτες.

Την αποζημίωση πάει να εξασφαλίσει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εμενα με παραξενεψαν οι δηλωσεις του μανατζερ του οτι δεν ισχυουν τα περι απολυσης. Ισως τελικα γινει καμια εκπληξη και φυγουν τιποτα παιχτες.

Θα δουμε φιλε

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, enck1 said:

Τώρα σοβαρά θες να σου εξηγήσουμε τι ακριβώς? γιατί το παράδειγμα σου είναι τελείως αστοχο με τη συγκεκριμένη περίπτωση ?

Όχι σόρρυ.

Το βουλώνω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Και εγω υπερ Πογιετ ειμαι. Αν του φερουν δεξι μπακ και κεντρικο αμυντικο ισα που το σηκωνει κιολας φετος. Εννοειται φουλ 4-3-3 θα παιξει.

Το έχω ξαναναλυση το παίζει ο Πογετ. Θέλει στο ένα άκρο παίκτη να συγκλίνει γιαυτό έβαζε τσιμπουρ στην ΑΕΚ ( τανκοβιτς λιβαγια αλμπάνης ) και στο αλλο άκρο να δίνει πλατος ( Γκαρσία) μπροστά είναι μια χαρά με Ιρανο ακόμα και με Νέλσον. Στο κέντρο βρίσκει το σιμοες στα καλύτερα του που ήταν εκείνος που του άλλαξε καριέρα και τον πήγε πιο πίσω και βρίσκει αρκετά χαφ που να κάνουν αρκετές δουλειές και πάσες και άμυνα σε επαρκή κατασταση και θα του φέρουν και άλλον φαντάζομαι. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Vargas21 said:

Και η Λιβερπουλ μεχρι να αλλαξει παικτες και προπονητη τα ιδια τραβουσε. Καλες οι συγκρισεις αλλα να ειναι στο ιδιο μετρο. 

Επιμενεις οτι ειναι θεμα προπονητη, Ε θα φυγει ο Καρερα ΜοΒ να δουμε αν θελουν να παιξουν τα παιδια. 

Αν γυρίσεις πίσω θα δεις ότι ήθελα να φύγουν όλοι όσοι έπαιξαν τον τελικό του Βόλου φέτος.

Και αν γυρίσεις ξανά πίσω θα δεις ότι ήμουν ο ένας από τους πέντε στους σαράντα που ήθελε να φύγει ο Λιβάγια.

Οπότε καταλαβαίνεις την άποψη που έχω για το ρόστερ.

Απλά έχω κακή πλέον και για τον προπονητή εδώ και καιρό.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mobster21 said:

Όχι σόρρυ.

Το βουλώνω.

Ε καλά τώρα.... μη παρεξηγιέσαι ρε φίλε, όντως το λέω

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Skepastos said:

Την αποζημίωση πάει να εξασφαλίσει. 

Σιγα τα σοβαρα λεφτα, 2 μηνιατικα

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Τέλος πάντων.

Ας μένει ο Καρέρα. Πραγματικά. Το εύχομαι πλέον ολόψυχα.

Οχι να φυγει. Να παμε χωρις Καρερα Φαληρο.

Link to comment
Share on other sites

Just now, enck1 said:

Ε καλά τώρα, μη παρεξηγιέσαι ρε φίλε όντως το λέω

Διαφωνούμε. Βλέπουμε τα πράγματα από άλλη σκοπιά. Κατανοητό. Και από εμένα σεβαστό.

Δεν υπάρχει λόγος να συνεχίσουμε την συζήτηση. Είπα. Το βουλώνω.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Οχι να φυγει. Να παμε χωρις Καρερα Φαληρο.

Όχι να μείνει μέχρι το καλοκαίρι να του γαμηθεί και αυτού η χρονιά. Όχι μόνο της ΑΕΚ

Link to comment
Share on other sites

Just now, mobster21 said:

Αν γυρίσεις πίσω θα δεις ότι ήθελα να φύγουν όλοι όσοι έπαιξαν τον τελικό του Βόλου φέτος.

Και αν γυρίσεις ξανά πίσω θα δεις ότι ήμουν ο ένας από τους πέντε στους σαράντα που ήθελε να φύγει ο Λιβάγια.

Οπότε καταλαβαίνεις την άποψη που έχω για το ρόστερ.

Απλά έχω κακή πλέον και για τον προπονητή εδώ και καιρό.

Εγω εχω πολυ κακη γνωμη για ΜανταλοΛιβαγιοΜπακακηδες. Γενικα θελω να φυγουν οι λουζερ απο την ομαδα. ΔΕν θελουν το κατι παραπανω. Και Ας φερει ενεν προπονητη να παιξει με τους υπολοιπους'

Δεν θα παω στο θεμα Σβαρνας παουλινιο Λοπες και κακο συναπαντημα. Αυτοι πρεπει να αλλαξουν αμεσα. 

Κια ναι ο χαμενος τελικος με γαυρο επρεπε να φερει εξελιξεις.  Οπως και η πωληση Μανταλου θα το λεω οτι μας γαμησε την χρονια σε ΟΛΑ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, mobster21 said:

Όχι να μείνει μέχρι το καλοκαίρι να του γαμηθεί και αυτού η χρονιά. Όχι μόνο της ΑΕΚ

Ειπαμε να φυγει. Να φυγει λοιπον με την ομαδα στο -8. Και στο τελος της χρονια θα κανουμε σουμα ποσο θα απεχουμε απο την κορυφη ναι αν τελικα επρεπε να αλλαξουμε κοουτς η οχι.

Link to comment
Share on other sites

 

Γιώργος Τσακίρης

 

Αν εκτιμούν στην Ένωση ότι μπορεί να τους το εξυπηρετήσει ένας εκ των Χιμένεθ – Πογέτ, τότε σωστά πράττουν στις επαφές τους, όμως προσωπικά δεν είμαι πολύ σίγουρος γι' αυτό... Πρόκειται για δυο προπονητές που έχουμε (και δικαιολογημένα) εμμονή με το αποτέλεσμα, κάνουν και θυσιάζουν τα πάντα στο... βωμό αυτό (σ.σ.: του αποτελέσματος) και όποιο κέρδος μπορεί να προκαλεί (πόσο επίκαιρο μοιάζει σήμερα) εφήμερη χαρά και τίποτα παραπάνω...

Restart με επένδυση σε προπονητή και ξεκαθάρισμα ρόστερ!

 

Πάμε όμως να δούμε και να αναλύσουμε αυτό που στο δικό μου το μυαλό είναι το σωστό. Με την επισήμανση ότι ευτυχώς εγώ δεν ασκώ διοίκηση και είναι εύκολο απ' έξω απ' τον χορό να... χορεύεις! Ωστόσο ακόμη κι έτσι θαρρώ πως το σκεπτικό μου έχει λογική και βάση για το αγωνιστικό με προοπτική το αύριο και όχι το σήμερα που αν είναι χαμένο σε επίπεδο επίτευξης στόχων, ή έστω μοιάζει δύσκολο να αλλάξει και θα απαιτηθεί ένα θαύμα. Τι θαύμα; Νίκες σε Φάληρο και Θεσσαλονίκη όπως και στα υπόλοιπα έως και τα τέλη Γενάρη, κοινώς με Ολυμπιακό, Άρη και ΠΑΟΚ να κάνεις το απόλυτο των νικών... Πιστεύει κανείς ότι γίνεται; Μακάρι αλλά δεν το βλέπω!

Αυτό που θεωρώ ότι απαιτείται είναι επένδυση σε έτοιμο, ικανότατο (όπως θα επιβεβαιώνει το βιογραφικό του) προπονητή που θα είναι πιο σημαντικός από οποιονδήποτε υπάρχει στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Αυτό δεν αρκεί. Θα πρέπει βέβαια αρχικά να 'χει αποφαίσει σαν club να προχωρήσεις σε σημαντικές αποφάσεις και να παρουσιάσεις (και) να απαιτήσεις συγκεκριμένα πράγματα από τον επόμενο προπονητή τα οποία και θα επικοινωνήσεις στον κόσμο σου. Ξεκάθαρα λόγια και πράγματα για να προχωρήσει το πρότζεκτ. Διαφορετικά θα 'χουμε μια απ' τα ίδια!

Αρχικά πρέπει να τελειώσουμε πριν την απόκτηση προπονητή με όσους πρέπει να απομακρυνθούν (ή να μείνουν) από το ποδοσφαιρικό τμήμα και τους παίκτες. Λιβάια, Ολιβέιρα, Παουλίνιο, Αλμπάνης, Βασιλαντωνόπουλος για αρχή, τα συμβόλαια των οποίων ολοκληρώνονται και όποιον άλλον (ή άλλους) αποδεδειγμένα έχουν κριθεί και αποδειχθεί ότι δεν μπορούν να ανταποκριθούν στο επίπεδο της ΑΕΚ και του πρωταθλητισμού. Δεν ευθύνεται ΠΟΤΕ μόνο ο προπονητής... Να φωνάξουν τον Κροάτη για παράδειγμα και να του πουν ξεκάθαρα: «αυτό είναι το συμβόλαιο, θες; Αν όχι αντίο και καλή συνέχεια...»! Το αυτό με όποιον άλλον.

Αφού ολοκληρώσουν τη διαδικασία αυτή οφείλουν να αξιώσουν από τον προπονητή δυο σημαντικά πράγματα για την ομάδα. Αλλαγή φιλοσοφίας και κυρίως νοοτροπίας στο ποδοσφαιρικό τμήμα και έπειτα το εξής: «υποχρέωσή σου σε μια σεζόν δίχως πίεση πλέον -δυστυχώς- για την επίτευξη στόχων είναι να κερδίσω και να βγάλω για να μου μείνουν και να πάρουν φανέλα βασικού οι Λάτσι, Μιτάι και Μαχαίρας. Θα αξιολογήσεις το υπόλοιπο υλικό και Μάιο θα προχωρήσουμε από κοινού στον αγωνιστικό σχεδιασμό για ομάδα που θα κάνει πρωταθλητισμό»! Δεν το βλέπω να συμβαίνει για να είμαι ειλικρινής...

Ο δρόμος που (δείχνει να) επιλέγει η ΑΕΚ...

 

Αντίθετα το club κινείται σε άλλη... οδό, σε άλλο δρόμο για το θέμα του ποδοσφαιρικού τμήματος και ειδικότερα του προπονητή. Πάει σε μια επιλογή για έξι μήνες κατ' αρχήν και κρίνουμε (και) βλέπουμε. «Και είναι λάθος αυτή η προσέγγιση ρε Τσακ;». Όλα θα κριθούν από το αποτέλεσμα. Προφανώς και δεν συνιστά λάθος αυτή η προσέγγιση και μπορεί μάλιστα να συνδυαστεί με αυτό που σημειώνω παραπάνω σαν (δική μου) αντίληψη για το πώς πρέπει από δω και πέρα να πορευτεί η ΑΕΚ στο θέμα του προπονητή.

Το club μπορεί να 'χει τις ίδιες αξιώσεις και να τις επιβάλλει και στον Χιμένεθ, ο οποίος φαίνεται τούτη τη στιγμή να είναι το νούμερο ένα φαβορί, ή σε όποιον επιλέξει τελικά για τον πάγκο του, χωρίς να βάζει προτεραιότητα το αποτέλεσμα... Διότι ο Σεβιγιάνος κόουτς και ο Ουρουγουανός επαναλαμβάνω ότι είναι προπονητές που ζουν για το τώρα και το σήμερα. Θέλουν το αποτέλεσμα και μόνο αυτό! Δεν είναι παράλογο βέβαια και φυσικά δεν είναι κακό... Όμως η ΑΕΚ έχει ανάγκη από restart και αυτό δεν επιτυγχάνεται κοιτάζοντας το σήμερα μόνο!

Λογικό είναι να επικρατεί και προβληματισμός στον κόσμο. Έχουν δίκιο όταν τους ακούς να λένε «μα καλά τι στο διάολο μόνο Χιμένεθ, μόνο Βράνιες για την άμυνα, μόνο Αραούχο για την επίθεση; Λες και δεν υπάρχουν άλλα πρόσωπα»... Δικαιολογημένη αγανάκτηση και πικρία αναμφισβήτητα. Επαναλαμβάνω το θέμα είναι οι προτεραιότητες που βάζεις και έπειτα να επικοινωνήσεις την αλήθεια στον κόσμο. Η ΑΕΚ πρέπει να βγει κερδισμένη ακόμη και σε μια σεζόν που μπορεί (και μοιάζει) να είναι χαμένη!

Απαγορεύεται να κάνει κι άλλα λάθη η διοίκησή της. Διότι αυτά πληρώνει τώρα η ΑΕΚ, τα λάθη της, ξεκάθαρα και την εμπιστοσύνη της σε λάθος πρόσωπα σε κρίσιμα σημεία της σεζόν. Έπρεπε να ήταν έτοιμη η ομάδα να αλλάξει προπονητή μετά το ματς με τη Ζόρια (αν όχι πριν το ταξίδι εκείνο που δεν πήγε καν ο Ιταλός στην Ουκρανία). Τζόγαρε όμως και έχασε ελπίζοντας -αν και ήταν πασιφανές- ότι η κατάσταση με τον Καρέρα ήταν μη αναστρέψιμη. Τώρα παρουσιάζεται μια ευκαιρία για να αλλάξεις και να επιβάλλεις τη σωστή νοοτροπία και κατάσταση στο ποδοσφαιρικό τμήμα και δεν πρέπει να χαθεί...

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Bukowski said:

Ειπαμε να φυγει. Να φυγει λοιπον με την ομαδα στο -8. Και στο τελος της χρονια θα κανουμε σουμα ποσο θα απεχουμε απο την κορυφη ναι αν τελικα επρεπε να αλλαξουμε κοουτς η οχι.

Εγώ θέλω να μείνει πλέον.

Μόνο με Κολονέλο θα αλλάξω γνώμη που ρίχνει τεσσάρες στη Ευρώπη εκτός έδρας.

Link to comment
Share on other sites

"Λιβάγια , Ολιβέιρα, Παουλίνιο, Αλμπάνης, Βασιλαντωνόπουλος", πρεπει να φυγουν κατα τον Τσακιρη. Μανταλος, Σβαρνας, Μπακακης και Τσιντωτας ακλονητοι.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Bukowski said:

Ειπαμε να φυγει. Να φυγει λοιπον με την ομαδα στο -8. Και στο τελος της χρονια θα κανουμε σουμα ποσο θα απεχουμε απο την κορυφη ναι αν τελικα επρεπε να αλλαξουμε κοουτς η οχι.

Νίκο αγωνιστικά είσαι ευχαριστημένος?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×