Jump to content

ΤΙΓΡΗΣ Ο ΤΖΑΜΠΟΜΑΓΚΑΣ


nikos
 Share

Recommended Posts

Guest tony_montana

Βάλτε, επειδή γράφω από κινητό ,το τρύπημα  εκ των έσω  με την μη κατάθεση  ένστασης. 

Link to comment
Share on other sites

Οποιος μπορει και θελει (εγω δεν γνωριζω πως) να βαλει φωτο απο τα πρωτοσελιδα με τις υποθεσεις που ηταν "προσωπικη επιθυμια" και οσες "τις παιρνει πανω του". Σκοκο κλπ.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, tony_montana said:

Βάλτε, επειδή γράφω από κινητό ,το τρύπημα  εκ των έσω  με την μη κατάθεση  ένστασης. 

Η ανακοίνωση της «Ένωσης» αναφέρει τα εξής:

«H ΠΑΕ ΑΕΚ ανακοινώνει ότι δεν πρόκειται να ασκήσει το νόμιμο δικαίωμα ένστασης, που έχει βάσει των διατάξεων του ΚΑΠ, εναντίον του κύρους του αγώνα της με τον ΠΑΟΚ.

Η πρωτοφανής περίπτωση αντικανονικής συμμετοχής δώδεκα ποδοσφαιριστών του αντιπάλου μας, λόγω μη ανανέωσης των Δελτίων Υγείας (ειδικά αυτήν την εποχή) και η δεδομένη συμμετοχή μας στα προκριματικά του Champions League, αν προχωρούσαμε σε ένσταση, δεν αλλάζει τα πιστεύω μας.

Ποτέ καμία διαπραγμάτευση, κανένα βαθμολογικό ή οικονομικό όφελος, όσο μεγάλο κι αν είναι, δεν πρόκειται να μας εκτρέψει από το δρόμο τον οποίο ακολουθούμε απαρέγκλιτα επί σχεδόν έναν αιώνα.

Η ακλόνητη και επιβεβαιωμένη διαχρονικά και με υψηλό τίμημα θέση της ομάδας μας ότι οι αγώνες κερδίζονται και χάνονται στα γήπεδα και όχι στα χαρτιά δεν πρόκειται ποτέ να μπει σε διαπραγμάτευση και δεν δύναται να αλλοιωθεί ακόμα και μπροστά στην επίτευξη ενός τόσο σημαντικού στόχου.

Ο συγκεκριμένος λόγος ένστασης έρχεται σε ευθεία σύγκρουση με τον αξιακό κώδικα της ΑΕΚ! Η ηθική της ομάδας μας είναι πάνω απ’ όλα και δεν μπαίνει σε καμία ζυγαριά!

Η διαφορετικότητά της υποστηρίζεται με κόστος και με ξεκάθαρες αποφάσεις, που δίνουν προς όλους τις κατάλληλες και τις πλέον αποστομωτικές απαντήσεις.

Η παράδοξη για πολλούς απόφασή μας, που έρχεται κόντρα στα ήθη που επικρατούν στο ποδόσφαιρο της χώρας μας ειδικά τον τελευταίο καιρό, θα αποτελέσει σημείο αναφοράς και υπερηφάνειας όχι μόνο των οπαδών της ΑΕΚ, αλλά και ολόκληρου του φίλαθλου κόσμου της Ελλάδας.

Ας ελπίσουμε ότι αυτό το μικρό δικό μας βήμα, θα εξελιχθεί σε άλμα προς τη συνολική αλλαγή κατεύθυνσης του ποδοσφαίρου μας».

Link to comment
Share on other sites

«αντίο»

 


«Αντίο» στην ΑΕΚ είπε για μία ακόμη φορά χθες ο Δημήτρης Μελισσανίδης. Η πρώτη
φορά που έφυγε από τη διοίκηση ήταν όταν πούλησε στον Μιχάλη Τροχανά
(καλοκαίρι '95), η δεύτερη τον χειμώνα του ίδιου έτους όταν παρέμεινε μόνο για
μία (!) εβδομάδα,
η τρίτη χθες.

Link to comment
Share on other sites

Την εμπιστοσύνη του αφεντικού της ΑΕΚ εξακολουθεί να έχει ο Μαρίνος Ουζουνίδης, καθώς δεν θεωρείται αποκλειστικά υπεύθυνος για την κακή πορεία. Στήριξη και με μεταγραφές


 

 

 

Στηρίζει μέχρι τέλους τον Καρέρα ο Μελισσανίδης - «Τελειώνει» παίκτες

Link to comment
Share on other sites

Μελισσανίδης: «Για όλα αποφασίζει ο Ιβιτς, του έδωσα τα κλειδιά της ΑΕΚ»

 

Τον ξέρω πολλά χρόνια και έχει τον σεβασμό και την εμπιστοσύνη μου. Του δίνω τα κλειδιά. Αυτός θα αποφασίζει για όλα! Του εύχομαι καλή επιτυχία! Θα είναι εδώ μαζί μας τα επόμενα τέσσερα χρόνια με ιδιαίτερα αυξημένες αρμοδιότητες. Ο Ίλια θα αποφασίσει ποιος θα είναι ο επόμενος προπονητής σας»

Link to comment
Share on other sites

«Θέλω να κάνω εν
λευκώ το κουμάντο στο τμήμα, δεν γίνομαι υπάλληλος, εσείς έχετε κανάλι και
ομάδα, εγώ μόνο ομάδα», ήταν τα λόγια του παράγοντα προς τους συνομιλητές του.
Τι του απάντησαν; «Πάρε μετοχές»! Και πρόσθεσαν: «πρέπει να συμμετέχεις και
στα έξοδα». Εκεί ο κ. Μελισσανίδης ήταν κάθετα αντίθετος: «Κανέναν δεν θα
βρείτε να βάζει χρήματα και να μην είναι δική του η ομάδα». Η όλη συζήτηση δεν
έβγαλε πουθενά και, βέβαια, ένα καλό ερώτημα είναι «πόσα του ζήτησαν». Πολύ
περισσότερα από το νούμερο των 500 εκατ. για την εκχώρηση του μάνατζμεντ για
τρία χρόνια και το 15% των μετοχών που είχε κάνει λόγο η ENIC. Ίσως μιλάμε για
νούμερο πάνω από 1 δισ. που δεν ήταν επ' ουδενί διατεθειμένος να δώσει ο πρώην πρόεδρος

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Aussie said:

Οποιος μπορει και θελει (εγω δεν γνωριζω πως) να βαλει φωτο απο τα πρωτοσελιδα με τις υποθεσεις που ηταν "προσωπικη επιθυμια" και οσες "τις παιρνει πανω του". Σκοκο κλπ.

Βρηκα αυτό καλο είναι aek 365


To παίρνει πάνω του ο Τίγρης για Τζιμπούρ και Σκόκο

Η περίπτωση Σκόκο είναι τελείως διαφορετική. Οχι μονο ο Μελισσανίδης αλλά κάθε ΑΕΚτζής θα ήθελε σαν τρελός τον Σκόκο πίσω στην ΑΕΚ αφού μιλάμε για έναν από τους πιο ποιοτικούς παίκτες που πέρασαν από το 2000 και μετά από την ομάδα. Ομως ήταν μια περίπτωση που δεν είχε καμία σχέση με του Τζιμπούρ αφού μιλάμε για έναν παίκτη που δεν θα μπορούσε να έρθει στην ΑΕΚ πριν την Σούπερ Λιγκ και που έκανε μεταγραφές πολλών εκατομμυρίων ευρώ με αποτέλεσμα το κασέ του να είναι πάντα ψηλά. Ο Σκόκο είναι υπέρβαση για την ΑΕΚ και για το αν θα προκύψει θέμα πάλι ο Μελισσανίδης θα αποφασίσει αφού δεν χρειάζεται για τέτοιου επιπέδου παίκτη να ερωτηθεί κανείς. Το θέμα είναι οικονομικό αλλά και θέλησης του Νάτσο, που πάντα μιλάει με τα καλύτερα λόγια για την ΑΕΚ και τον κόσμο της, να επιστρέψει στην Ενωση.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Aussie said:

Τετοια εψαχνα, ωραιος. Δεν εχω αλλα ριαξο.

Και αν πρόσεξες κάτω κεφάλα Σωκράτη 😂

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

Και αν πρόσεξες κάτω κεφάλα Σωκράτη 😂

Ναι και Φετφα. Οι αλλοι 3;

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Aussie said:

Ναι και Φετφα. Οι αλλοι 3;

Δεν φαινονται. Σαμαρας, Μόρας μάλλον οι 2.

Link to comment
Share on other sites

«Ρε έχετε καταλάβει που έχετε έρθει; Στην ΑΕΚ είστε ρε! Λοιπόν, το λέω για πρώτη και τελευταία φορά! Όποιος δεν έχει αντιληφθεί που βρίσκεται θα φύγει! Τώρα! Προπονητής σας είναι ο Καρέρα. Αυτός είναι και τέλος! Δεν έχω κανένα θέμα να φτιάξω την ομάδα από την αρχή για να την κάνω και πάλι ομάδα! Τα συγχωροχάρτια σε σας ειδικά τελείωσαν», ήταν τα λόγια του Τίγρη προς τους παίκτες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω τί ειναι πιο αστειο, το οτι ο τυπος που καποτε ψηνοταν για γηπεδο ακονα και στο Λουτρακι βρηκε πατημα να κανει αντιπολιτευση στον Ντεμη μεσω της Νέα Φιλαδελφειας ή ότι ο Μελισσανιδης (εχει σημασια) εβρισκε τον υμνο... παλιομοδιτικο. Απολαυστε υπευθυνα 20210126_011253.thumb.jpg.3912d4434e13124fbd2bf55582b5d962.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Bukowski said:

Δεν ξερω τί ειναι πιο αστειο, το οτι ο τυπος που καποτε ψηνοταν για γηπεδο ακονα και στο Λουτρακι βρηκε πατημα να κανει αντιπολιτευση στον Ντεμη μεσω της Νέα Φιλαδελφειας ή ότι ο Μελισσανιδης (εχει σημασια) εβρισκε τον υμνο... παλιομοδιτικο. Απολαυστε υπευθυνα 20210126_011253.thumb.jpg.3912d4434e13124fbd2bf55582b5d962.jpg

Είχε ήδη προσπαθήσει να καθιερώσει άλλον υμνο το 92-93, τι γέλιο που είχαμε ρίξει τότε, όπως και μετά με αυτόν του Τροχανα. Τελικά ο Λάκης Νικολάου επανέφερε τον κλασικό το 97-98, ο οποίος βέβαια είχε κάτι  αιώνες να ακουστεί από τα μεγάφωνα, εγώ ούτε σαν παιδί στα 80ς δεν θυμάμαι να ακούγεται. 

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×