Jump to content

ΑΕΚ Β


AG21
 Share

Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

Εγω δεν θα προσλαμβανα καποιον με τις αποψεις και ΚΥΡΙΩΣ την δημοσια ρητορικη του Τσιαρτα στην δουλεια μου. Γιατι θα μου εκανε κακο η δημοσια εικονα του. Φανταζομαι αυτο δεν ειναι αντιδημοκρατικο.

Αποκλεισμός στο δικαίωμα στην εργασία νομίζω λέγεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Το να είσαι κρετινος και να έχεις αυτές τις απόψεις είναι αλληλένδετα. 

Στη Sirina Productions μπορεί να βρεις δουλειά, στην Google ποτέ. 

Τα παράπονα σας στην Google που κόβει τους ηλιθιους 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, flavius said:

Τεσπα, ας δουμε αν ο βαθιλιθ ειπε κατι κακο και αν πρεπει να τον εξολοθρευσουμε.

 

ΥΓ Καπως έτσι οι ναζουλες δικαιολογουσαν τα παντα τον παλιο καιρο εκεινο. Ειχαν και "hard data" από τους επιστημόνες της εποχης (τους οποιους πολλες ευρωπαικες χωρες αντεγραψαν ακόμη και μεχρι το 70, πχ. βλεπε ευγονικη στη σουηδια)

Βασικα κανεις δεν ασχολειται με το να εξοντωσει τον Βασιλη, αυτος απλα θυμηθηκε ξανα την ΑΕΚ και ασχολουμαστε μαζι του.

Οσον αφορα τους ναζι για να μην μπερδευεσαι, αυτοι τότε ηθελαν να εξαφανισουν όσους ήταν διαφορετικοί από αυτό που θεωρούσαν πρότυπο, σήμερα συζητάμε για την ανάγκη του να μην προσβάλουμε (για να τους θεωρήσουμε ίσους έχουμε δρόμο) αυτούς που διαφέρουν από το πρότυπο που έχουμρ στο κεφάλι μας.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Man Of Faith said:

Αποκλεισμός στο δικαίωμα στην εργασία νομίζω λέγεται αυτό.

Ναι ισχυει, δεν θα προσλαμβανα ποτε καποιον που δηλωνει περηφανα δεξια και αριστερα πως ειναι κοπανος. 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Αποκλεισμός στο δικαίωμα στην εργασία νομίζω λέγεται αυτό.

Αποκλεισμός στο δικαιωμα στην εργασια είναι όταν δεν προσλαμβάνουν μια ικανή γυναίκα επειδή είναι εγκυος.

Οταν δεν προσλαμβάνουν καποιον που στον δημόσιο λόγο προσβάλλει μεγάλα κομμάτια της κοινωνίας, δηλαδή καποιους πελάτες και ίσως καποια μελη της εταιρείας σου, ειναι σωστό HR.

Ποσο μαλλον όταν το βιογραφικο του συγκεκριμένου τύπου είναι απορριπτέο.

 

Και δεν ειναι θεμα προσωπικών αποψεων. Δηλαδη αν ειχες εσυ μια εταιρεία, με 100 ατομα προσωπικο αντρες γυναικες 55 45, θα φερνες ποτε καναν μαλακα που όλη μέρα λέει τις γυναικες πουτάνες και πλυντήρια?

Τελος δεν χωράει ο τύπος λέμε. Εχει πρόβλημα με τους γκέι και η ομάδα έχει 4 γκει υπαλληλους, εχει πρόβλημα με τους ξενους και έχουμε 15 ξενους, έχει πρόβληα με τους αριστερους και εχουμε 7 αριστερους. Και αν δεν εχουμε ακόμα, θα παρουμε καποια στιγμή στο μέλλον.

Να γινει ελευθερος επαγγελματιας. Ελευθερη αγορα έχουμε. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, tony_montana said:

Μετα την γιαλτα στην εε,ο ναζισμος εχει εξιθωθει με τον σταλινισμο.

Δεν έχει εξισωθεί, με τον ναζισμό είναι πάρα πολύ ανεκτικοί.

Link to comment
Share on other sites

Μονο και μόνο που ξαναμπλέκουμε τα πολιτικά με την ΑΕΚ είναι κακή επιλογή εκτός φυσικά του αγωνιστικού . Φυσικά και για μένα οι πολιτικές απόψεις δεν είναι κριτήριο για να προσλάβεις προπονητή και δεν θα είχα πρόβλημα και το κιμ πώς λέγεται να είχαμε προπονητή αν μου έπερνε πρωταθλήματα . 

Όσο για τις αξίες που λένε κάποιοι για αγωνιστικούς λόγους πέρνουμε και μουσουλμάνους παίκτες και καλά κάνουμε άλλα στα σύμβολα μας έχουμε το βυζαντινό δικέφαλο με το σταυρό και όταν ιδρύθηκε η ΑΕΚ ήταν στο καταστατικό να παίζουν μόνο Έλληνες πρόσφυγες ( όπως το κρατάνε ακόμα οι βάσκοι ) . Έχουμε κάνει λάστιχο τις αξίες μας για να ξέρουμε τι λέμε . Αν είναι να τις επαναφέρουμε με το Τσιάρτα δεν έχω κανένα πρόβλημα . 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Μονο και μόνο που ξαναμπλέκουμε τα πολιτικά με την ΑΕΚ

Για τον μισανθρωπισμο του Τσιαρτα σχολιαζουμε οχι για το τι ψηφιζει.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AG21 said:

Μονο και μόνο που ξαναμπλέκουμε τα πολιτικά με την ΑΕΚ είναι κακή επιλογή εκτός φυσικά του αγωνιστικού . Φυσικά και για μένα οι πολιτικές απόψεις δεν είναι κριτήριο για να προσλάβεις προπονητή και δεν θα είχα πρόβλημα και το κιμ πώς λέγεται να είχαμε προπονητή αν μου έπερνε πρωταθλήματα . 

Όσο για τις αξίες που λένε κάποιοι για αγωνιστικούς λόγους πέρνουμε και μουσουλμάνους παίκτες και καλά κάνουμε άλλα στα σύμβολα μας έχουμε το βυζαντινό δικέφαλο με το σταυρό και όταν ιδρύθηκε η ΑΕΚ ήταν στο καταστατικό να παίζουν μόνο Έλληνες πρόσφυγες ( όπως το κρατάνε ακόμα οι βάσκοι ) . Έχουμε κάνει λάστιχο τις αξίες μας για να ξέρουμε τι λέμε . Αν είναι να τις επαναφέρουμε με το Τσιάρτα δεν έχω κανένα πρόβλημα . 

Θυμήθηκα τώρα που είχε εκφράσει ενδιαφέρον μια τουρκική εταιρεία να μας αγοράσει τότε λίγο πριν την πεσαδα.Το σύνολο των οπαδών της ομάδας ξεσηκωθηκε, μας κάνει αυτό ρατσιστές ή εθνικιστές ας πούμε;Δεν νομίζω.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, tony_montana said:

Δεν ηταν "κατατρεγμενοι".ηταν ελληνες,με ριζες 2000 ετων οι οποιοι ,οσοι δεν σφαγιαστηκαν ,περασαν διπλα στην μητερα πατριδα,οντας ομοδοξοι ομοθρησκοι και ιδιοι εθνολογικα.δηλαδη ,καμια σχεση με αυτο που θελει η ανακοινωση να εξομοιωσει.

Δεν νομιζω οτι ειχαν την ιδια αποψη με εσενα οι Ελλαδιτες τοτε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα ένας τόσο μεγάλος παίκτης, ίσως το μεγαλύτερο δεκάρι στην ιστορία του ελληνικού ποδοσφαίρου σε αξία, σε προσφορά κάποιοι άλλοι ήταν μεγαλύτεροι αφού έπαιξαν περισσότερα χρόνια σε τοπ επίπεδο, να χαλάει την εικόνα του με τέτοιες δηλώσεις.  

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, έχει τις απόψεις που έχει. Δεν του απαγόρευσε κανείς να πάει να πουλάει κουλούρια ή να κάνει μια ακαδημία ή να ανοίξει ένα καφέ ή ή ή ή...

Άλλο όλα αυτά, άλλο μια θέση στην ΑΕΚ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Geologos said:

Αποκλεισμός στο δικαιωμα στην εργασια είναι όταν δεν προσλαμβάνουν μια ικανή γυναίκα επειδή είναι εγκυος.

Οταν δεν προσλαμβάνουν καποιον που στον δημόσιο λόγο προσβάλλει μεγάλα κομμάτια της κοινωνίας, δηλαδή καποιους πελάτες και ίσως καποια μελη της εταιρείας σου, ειναι σωστό HR.

Ποσο μαλλον όταν το βιογραφικο του συγκεκριμένου τύπου είναι απορριπτέο.

 

Και δεν ειναι θεμα προσωπικών αποψεων. Δηλαδη αν ειχες εσυ μια εταιρεία, με 100 ατομα προσωπικο αντρες γυναικες 55 45, θα φερνες ποτε καναν μαλακα που όλη μέρα λέει τις γυναικες πουτάνες και πλυντήρια?

Τελος δεν χωράει ο τύπος λέμε. Εχει πρόβλημα με τους γκέι και η ομάδα έχει 4 γκει υπαλληλους, εχει πρόβλημα με τους ξενους και έχουμε 15 ξενους, έχει πρόβληα με τους αριστερους και εχουμε 7 αριστερους. Και αν δεν εχουμε ακόμα, θα παρουμε καποια στιγμή στο μέλλον.

Να γινει ελευθερος επαγγελματιας. Ελευθερη αγορα έχουμε. 

Εξαρτάται, αν ήταν ήδη στην δουλεια και παρουσίαζε τέτοια συμπεριφορά, ας πούμε στις γυναίκες στο παράδειγμα που ανέφερες, θα τον απελυα.Αν είχε εκφρασει κάπου μια άποψη αλλά στην δουλειά ήταν τύπος και υπογραμμος δεν νομίζω πως θα είχα δικαιολογία να τον απολύσω.Αν τώρα ήταν κάποιος με ακραίες αποψεις μπορεί και να του έδινα μια ευκαιρία δεν ξέρω, ότι πω είναι εκ του ασφαλούς, αλλά από την άλλη όλοι έχουν δικαίωμα να εργαστούν.Δεν μπορούμε να λέμε για χίλια δυο δικαιώματα αλλά να αποκλείουμε ανθρώπους από την εργασία.Αν αυτό δεν είναι υποκρισία τι ειναι;Και μιλάω για όλους βάζοντας και τον εαυτό μου μέσα.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Man Of Faith said:

Εξαρτάται, αν ήταν ήδη στην δουλεια και παρουσίαζε τέτοια συμπεριφορά, ας πούμε στις γυναίκες στο παράδειγμα που ανέφερες, θα τον απελυα.Αν είχε εκφρασει κάπου μια άποψη αλλά στην δουλειά ήταν τύπος και υπογραμμος δεν νομίζω πως θα είχα δικαιολογία να τον απολύσω.Αν τώρα ήταν κάποιος με ακραίες αποψεις μπορεί και να του έδινα μια ευκαιρία δεν ξέρω, ότι πω είναι εκ του ασφαλούς, αλλά από την άλλη όλοι έχουν δικαίωμα να εργαστούν.Δεν μπορούμε να λέμε για χίλια δυο δικαιώματα αλλά να αποκλείουμε ανθρώπους από την εργασία.Αν αυτό δεν είναι υποκρισία τι ειναι;Και μιλάω για όλους βάζοντας και τον εαυτό μου μέσα.

Δεν συνηθιζεται να προσλαμβανουν στις μερες μας οι εταιρειες δηλωμενους κοπανους περιμενοντας την ευκαιρια να τους απολυσουν στην πρωτη στραβη. Γιατι τοτε η ζημια θα εχει ηδη συμβει. 

Απο εχτες το ονομα του Τσιαρτα τρενταρει στα σοσιαλ μηντια για αρνητικο λογο και ειναι δυσφημιση να τον προσλαβεις.

Σχετικα με το δικαιωμα στην εργασια τωρα, ας παει να δουλεψει αλλου, στον Ολυμπιακο ας πουμε ειχαν προπονητη τον Χρυσαγιτη Αλεξανδρη και κατι τετοιους τους γουσταρουν ή σε καμια ταβερνα σερβιτορος ή ας γραψει βιβλιο με τις αποψεις του περι ζωης.

Link to comment
Share on other sites

Μα προφανώς αν έχεις δουλέψει σε μεγάλη εταιρεία θα ξέρεις ότι κρίνεσαι για όλα, ακόμα και για τη συμπεριφορά σου στα σοσιαλ μίντια. Υπάρχουν εταιρείες που δίνουν και οδηγίες για το τι μπορείς να ανεβάσεις και τι όχι. Κάθε εταιρεία έχει ένα κοινωνικό πρόσωπο, εκτός από το προϊόν που πουλάει. Υποτίθεται ότι η ΠΑΕ ΑΕΚ είναι μεγάλη και γνωστή εταιρεία, αν λειτουργεί σαν μπακάλικο θα γίνει ρεζίλι, όπως και γίνεται. Στην ίδια κοινωνία ζούμε όλοι. 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Man Of Faith said:

Θυμήθηκα τώρα που είχε εκφράσει ενδιαφέρον μια τουρκική εταιρεία να μας αγοράσει τότε λίγο πριν την πεσαδα.Το σύνολο των οπαδών της ομάδας ξεσηκωθηκε, μας κάνει αυτό ρατσιστές ή εθνικιστές ας πούμε;Δεν νομίζω.

Όχι? Σε μια σοβαρή και υπαρκτή περίπτωση, όταν ο Φιλίππου έφερε τον παικταρα Κουτλουάι είχαμε ξεσηκωθεί. Ήταν νορμάλ αντίδραση?

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Δεν συνηθιζεται να προσλαμβανουν στις μερες μας οι εταιρειες δηλωμενους κοπανους περιμενοντας την ευκαιρια να τους απολυσουν στην πρωτη στραβη. Γιατι τοτε η ζημια θα εχει ηδη συμβει. 

Απο εχτες το ονομα του Τσιαρτα τρενταρει στα σοσιαλ μηντια για αρνητικο λογο και ειναι δυσφημιση να τον προσλαβεις.

Σχετικα με το δικαιωμα στην εργασια τωρα, ας παει να δουλεψει αλλου, στον Ολυμπιακο ας πουμε ειχαν προπονητη τον Χρυσαγιτη Αλεξανδρη και κατι τετοιους τους γουσταρουν ή σε καμια ταβερνα σερβιτορος ή ας γραψει βιβλιο με τις αποψεις του περι ζωης.

Εννοείται ας παει να δουλέψει και στον Ολυμπιακό και όπου θέλει.

Όσον αφορά τις εταιρείες που λες αν όντως το κάνουν αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να τις κρίνουμε γι αυτό έτσι δεν είναι;Αν και δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι το κάνουν αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Epitaph21 said:

Όχι? Σε μια σοβαρή και υπαρκτή περίπτωση, όταν ο Φιλίππου έφερε τον παικταρα Κουτλουάι είχαμε ξεσηκωθεί. Ήταν νορμάλ αντίδραση?

Λατρεία ο Κουτουλαις, είχε δηλώσει και ότι είναι τιμή του που θα παίξει σε ομάδα με καταγωγή από Κωνσταντινούπολη. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Man Of Faith said:

Εννοείται ας παει να δουλέψει και στον Ολυμπιακό και όπου θέλει.

Όσον αφορά τις εταιρείες που λες αν όντως το κάνουν αυτό δεν σημαίνει πως δεν μπορούμε να τις κρίνουμε γι αυτό έτσι δεν είναι;Αν και δεν είμαι και πολύ σίγουρος ότι το κάνουν αυτό.

Τι ακριβως θα κρινεις δηλαδη; Οτι προφυλασσουν την φημη τους και κατ επεκταση την επενδυση τους;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Epitaph21 said:

Όχι? Σε μια σοβαρή και υπαρκτή περίπτωση, όταν ο Φιλίππου έφερε τον παικταρα Κουτλουάι είχαμε ξεσηκωθεί. Ήταν νορμάλ αντίδραση?

Να σου πω δεν θυμάμαι αν υπήρξε αντίδραση για τον Κουτλουαι.Θυμαμαι ότι αγαπήθηκε σαν παίκτης αν δεν κάνω λάθος.Σε κάθε περίπτωση είναι διαφορετικό να πάρεις ένα τουρκο παίκτη από το να σε αγοράσει μια τουρκική εταιρεία.Ειναι κατανοητή η διαφορά πιστεύω.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Τι ακριβως θα κρινεις δηλαδη; Οτι προφυλασσουν την φημη τους και κατ επεκταση την επενδυση τους;

Ότι πιθανόν μπορεί να κρίνει ο καθένας με τα κριτήρια που έχει.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Man Of Faith said:

Ότι πιθανόν μπορεί να κρίνει ο καθένας με τα κριτήρια που έχει.

Δηλαδη ο καθε εργοδοτης με τι κριτηρια θα κρινει αν οχι με αυτα που ο ιδιος νομιζει και ικανοποιουν οσο το δυνατο περισσοτερους πελατες του;

Link to comment
Share on other sites

καποια στιγμή πολλά χρόνια πριν κάποιοι οπαδοί ήθελαν να αδελφοποιήσουν την ορίτζιναλ με οπαδούς μιας τουρκικής ομάδας και είχαν κάνει και ταξίδι στην Τουρκία γι'αυτο το λόγο ( δεν θυμάμαι καλά άλλα νομίζω την φενέρ ) κυρίως για πολιτικούς λόγους (έτσι θυμάμαι) και έγινε ο κακός χαμός και δεν προχώρησε ποτέ καλός για μένα  . 

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×