Jump to content

ΑΕΚ Β


AG21
 Share

Recommended Posts

mlkies stην 3η. ο τσιαρτας δεν ειναι προπονητης, δεν πρεπει να προπονησει μια ΑΕΚ (εστω και β). ΤΕΛΟΣ.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

καποια στιγμή κάποιοι οπαδοί ήθελαν να αδελφοποιήσουν την ορίτζιναλ με οπαδούς μιας τουρκικής ομάδας και είχαν κάνει και ταξίδι στην Τουρκία γι'αυτο το λόγο ( δεν θυμάμαι καλά άλλα νομίζω την φενέρ ) κυρίως για πολιτικούς λόγους (έτσι θυμάμαι) και έγινε ο κακός χαμός και δεν προχώρησε ποτέ καλός για μένα  . 

Το πανό των οπαδών της «Φενέρ» για την ΑΕΚ! | Filathlos.gr | Το Εγκυρότερο  Αθλητικό Blog!

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Τελοσπαντων, φωνη βοωντος εν τη ερημω.

Τα πιστοποιητικα φρονηματων όπου και όποτε εφαρμοστηκαν δεν εξελίχθηκε καλά η φάση. 

Εγω σαν τελευταια τοποθέτηση σε αυτο το άτυχο νημα θα πω οτι οποιοσδήποτε μπορει να πέσει στην απέναντι πλευρα ανα πάσα στιγμή -να γίνει δηλαδη ενας τσιαρτας εκει που δεν το περιμενει.

Γιατι αυτό που βλέπουμε, συμπεριλαμβανομένου του cancel culture, δεν ειναι κοινωνικό φαινόμενο αλλα πολιτικό. Καθορίζεται και επιβάλλεται απο πολιτικές (ο σκοπος των οποίων δεν ειναι της παρουσης αλλα σε γενικες γραμμες ειναι και ψηφοθηρικου χαρακτηρα), από πάνω προς τα κάτω δηλαδη και δεν προερχεται αυθεντικα από την κοινωνία. Δεν γεννησε η κοινωνία το cancel culture. Γεννηθηκε απο την πολιτική γυάλα των κοινωνικων μεσων δικτυωσης και των ΜΜΕ δευτερευοντως (*).

Αν θέλετε να καταλάβετε ενα πραγματικά αυθεντικό κινημα της κοινωνίας δεν εχετε παρα να κοιτάξετε στα κιτρινα γιλεκα της γαλλιας. Δεν θα αρέσει σε πολλους αυτό που θα δόυν.

Έχουμε στην πραγματικότητα επιβολή πολιτικής και ετεροκαθορισμο (αυτός ειναι έτσι αρα εγω ειμαι by default απέναντι) εναντίων πραγματικής κοινωνίας (**). Θα δουμε πως θα εξελιχθει.

Όπως έγραψε και ο @nikos that's life.

 

(*) Παντα μιλάμε για ΗΠΑ. ευρωπη και λοιπα λοιμα ειναι για πεταμα ετσι κι αλλιως.

(**) Μη βγει κανενας και γραψει οτι εννοω οτι η πραγματικη κοινωνια ειναι ρατσιστικη γιατι του λεω απο τωρα οτι ειναι βλακεντιος και δεν καταλαβαινει τι διαβαζει. Ειναι ενας τσιαρτας.

Link to comment
Share on other sites

η ουσια εινα οτι ο παππους τα εκανε πουτανα παλι.

 

αν ειναι τοσο κουτοπονηρος που τα εκανε επιτηδες ή τοσο αχρηστος που τα εκανε κατα λαθος, θα το δουμε συντομα.

 

δεν υπηρχε ΚΑΝΕΝΑΣ λογος να προσλαβει τον Τσιαρτα, ουτε καν προπονητης δεν ειναι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nikos said:

η ουσια εινα οτι ο παππους τα εκανε πουτανα παλι.

 

αν ειναι τοσο κουτοπονηρος που τα εκανε επιτηδες ή τοσο αχρηστος που τα εκανε κατα λαθος, θα το δουμε συντομα.

 

δεν υπηρχε ΚΑΝΕΝΑΣ λογος να προσλαβει τον Τσιαρτα, ουτε καν προπονητης δεν ειναι.

Βασικα ειμαστε σιγουροι οτι γνωριζει τις δηλωσεις του Τσιαρτα στα social media?

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Βασικα ειμαστε σιγουροι οτι γνωριζει τις δηλωσεις του Τσιαρτα στα social media?

Δηλαδη ο τυπος που ελεγε οτι ο Μπατιστα θα ασπρισει, οι φυλακες ειναι γεματες με Ρουμανους και για αλβανικες κωλοτρυπιδες λες να κωλωνε αν διαβαζε ποσταρισμα Ελ Μαγκο;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Δηλαδη ο τυπος που ελεγε οτι ο Μπατιστα θα ασπρισει, οι φυλακες ειναι γεματες με Ρουμανους και για αλβανικες κωλοτρυπιδες λες να κωλωνε αν διαβαζε ποσταρισμα Ελ Μαγκο;

Οχι βεβαια. Αλλα το θεμα γινεται ακομη χειροτερο αν δεν γνωριζει τι συμβαινει γυρω απο το ονομα του Τσιαρτα και τωρα να προσπαθει να καταλαβει τι εστι twitter.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Aussie said:

Οχι βεβαια. Αλλα το θεμα γινεται ακομη χειροτερο αν δεν γνωριζει τι συμβαινει γυρω απο το ονομα του Τσιαρτα και τωρα να προσπαθει να καταλαβει τι εστι twitter.

Αμα γραψει κανας οπαδος κατι ομως τσακ μπαμ ενημερωνεται.

Link to comment
Share on other sites

Just now, AG21 said:

απο aek365 

τελείωσε ο Τσάρτας . Αναζητείτε άλλος .

 

υποστηρίζουμε μια τίγκα γραφική ομάδα.

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι συνέντευξη τύπου του Τσιάρτα σε εκτός εδρας ματς κ ετοιμάζω τις ρόμπες για να μπουν όλοι στην ΠΑΕ μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Απο την αρχή θα έπερναν το Δέλλα και θα τελείωνε . Τώρα μετά το φιάσκο Τσιάρτα και τη χυλόπιτα Μανωλά δεν νομίζω να δεχτεί κιόλας . 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Hoffman21 said:

Το πανό των οπαδών της «Φενέρ» για την ΑΕΚ! | Filathlos.gr | Το Εγκυρότερο  Αθλητικό Blog!

Δεν υπάρχει αδελφοποιηση σε επίπεδο συνδέσμων νομίζω, αλλά δυνατοί δεσμοί μεταξυ κάποιων οπαδων της Ορίτζιναλ, μεταξυ των οποίων αυτών του κλαμπ στο Περιστέρι και ενός συγκεκριμένου αντιφα συνδέσμου της Φενερ, των Vamos Bien. Με επιφύλαξη όλα αυτα, αφού δεν τα ξέρω από μέσα. Όποιος ξέρει καλύτερα διορθώνει.

Παντως με την Φενερ πάντα υπήρχε μια τάση συμπάθειας, πχ οπαδοι της που δεν είναι εθνικιστές από ελληνικές ομάδες προτιμούν ΑΕΚ είτε λόγω χρώματος και καταγωγής είτε λόγω του Λεφτερ, του κορυφαίου παίκτη στην ιστορία τους που ήταν Ρωμιος της Πόλης , ενώ και ελληνες της Κωνσταντινούπολης πιο συχνά προτιμούσαν την Φενερ στην Τουρκία, μου χουν πει κάποιοι  που είναι από κει. 

Link to comment
Share on other sites

20210714_131846.thumb.jpg.c9092ccdb446afa6a28ab5bdf5a5de47.jpg

Επειδη για εμας ως Club ελπιδα δεν υπαρχει να σοβαρευτουμε, τουλαχιστον ελπιζω να πηρε ενα μαθημα ο Βασιλακης και να παψει απο εδω και περα να επιβεβαιωνει καθημερινα το "οποιος δεν εχει μυαλο εχει ποδια".

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Δεν υπάρχει αδελφοποιηση σε επίπεδο συνδέσμων νομίζω, αλλά δυνατοί δεσμοί μεραξυ κάποιων οπαδων της Ορίτζιναλ, μεταξυ των οποίων αυτών του κλαμπ στο Περιστέρι και ενός συγκεκριμένου αντιφα συνδέσμου της Φενερ, των Vamos Bien. Με επιφύλαξη όλα αυτα, αφού δεν τα ξέρω από μέσα. Όποιος ξέρει καλύτερα διορθώνει. 

ούτε εγώ τα ξέρω άλλα επειδή τότε ασχολιόμουν θυμάμαι το σούσουρο και ο ΧΧ τότε έλεγε τα γνωστά ότι δεν μπορεί ο καθένας που έχει φιλίες με οπαδούς άλλη ομάδας να προσπαθεί να αδελφοποιήσει την ορίτζιναλ και μην μπλέκουμε τα πολιτικά με την ΑΕΚ με το δικό του μοναδικό τρόπο . 

Link to comment
Share on other sites

Στο Ατρόμητος Φενερ πριν λίγα χρόνια νομίζω είχαν πάει κάποιοι  από την Ορίτζιναλ Περιστερίου με τα πανό τους και είχαν υποστηρίξει την ομάδα του Καντικιο`Ι- 

Link to comment
Share on other sites

Πάμε στον επόμενο κ ας ελπίσουμε να το δει πιο σοβαρά το θέμα η ΠΑΕ.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

ααααααααααααααχχαχαχαχαχ

Λες να φέρουν τον Αλεξανδρή?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Στο Ατρόμητος Φενερ πριν λίγα χρόνια νομίζω είχαν πάει κάποιοι  από την Ορίτζιναλ Περιστερίου με τα πανό τους και είχαν υποστηρίξει την ομάδα του Καντικιο`Ι- 

Πλέον δεν νομίζω έτσι και αλλιώς να έχει συνεχίσει με το δρόμο που έχει πάρει η τουρκία . Ο αντίστοιχος Τουρκος πλεύρης είναι ο πιο αριστερός πλέον στην Τουρκία και οι αντιφά το πιο πιθανό να το έχουν γυρίσει ή να  βρίσκονται στη φυλακή ή κρυμμένοι και φοβισμένοι . Η σχετική σελίδα https://m.facebook.com/Aek-Fener-Brothers-1516605781935016/ έχει το τελευταίο πόστ πριν το μούφα πραξικόπημα . 

Link to comment
Share on other sites

Aληθεια γιατι δεν φερνουν Κασαπη που εχει και μια μικρη εμπειρια απο παγκους;;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, Kostas21 said:

Γιατι να φερουν παλαιμαχο?

Αφου ετσι κινειται ο εγγυητης.

Link to comment
Share on other sites

Guest mich21
30 minutes ago, Bukowski said:

9FB_IMG_1626258558385.jpg

Επειδή δεν είναι αυτονόητο (ο Μπάγεβιτς π.χ. όχι μόνο θα ερχόταν αλλά θα έκανε και όσο πιο διχαστικές δηλώσεις μπορούσε) μπράβο του

Link to comment
Share on other sites

Ελα κλειδώστε το. Φέρτε για προπονητή τον Παυλάρα τον Παπαϊωάννου να γουστάρουμε

Link to comment
Share on other sites

  • George_D pinned this topic
  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×