Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν πέφτω έξω αλλα η κάτοψη του σημείου με τη φωτογραφια δεν μοιάζει και δεν αναφέρομαι στο VIP εστιατόριο που πήγε στις 2 δεξιά σουίτες αλλα στο χώρο αστυνομίας κτλ

ScreenHunter 76.png

ScreenHunter 77.png

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

Σχετικό-Άσχετο.
Η Dimand του Ανδριοπουλου παίρνει το κτιριο του Μινιόν.

https://www.powergame.gr/akinita/162136/andriopoulos-to-schedio-gia-to-minion-kai-ta-ktiria-symvola/?fbclid=IwAR3AKanDYUjhgts05SVLomS-5yx7XitMaeltY7D_f8ogLm9l5FyR959Dk4U

Έχει πάρει φτιάξει πολλά κυρίως δύσκολα και πολυπλοκα έργα  . Το κτήριακο συγκρότημα  του Παπαστράτου ( 2-3 οικοδομικά τετράγωνα ) και το πύργο του Πειραιά αλλα άλλα . Γενικά όπου υπάρχουν μεγάλα πολυπλοκα σε ιδιοκτησία χρηματοδότηση και τεχνικά έργα είναι μέσα άλλωστε ποια καυτερή διαφήμιση από το γήπεδο της ΑΕΚ που θεωρούταν οικονομικοτεχνικα και γραφειοκρατικά αδύνατο η το καραιταβλι που το έφτιαξε σε 12μηνες .

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Σίμος Μήτογλου, πριν καμιά βδομάδα με τον Βαγγέλη Αρναουτογλου στο νέο μας γήπεδο. 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κάνω κάποιο λάθος εδώ είναι η προκήρυξη του διαγωνισμού για τους αναβαθμούς https://diavgeia.gov.gr/doc/Ψ1ΠΣ46ΜΩ0Ι-Α20?inline=true κ εδώ το ποσό που εγκρίθηκε για την ορθή περίφραξη της περιοχής μέχρι να γίνει το έργο https://diavgeia.gov.gr/doc/6ΧΨΠ46ΜΩ0Ι-Ρ4Ρ?inline=true . Μέχρι τέλους της χρονιάς θα ξέρουμε τον ανάδοχο(22/12), μέχρι τέλη Αυγούστου η παράδοση του έργου-το αργότερο-. Αναμένουμε.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζω την αγαπημένη κουβέντα για τη χωρητικότητα και παρακαλώ να βρείτε τις διαφορές  .  Είναι εμφανείς ότι οι πραγματικές θέσεις είναι αρκετές περισσότερες απο το διάγραμμα θέσεων. Το ίδιο σε κάθε θύρα αν και δεν είναι τόσο φανερό . 

 

ScreenHunter 78.png

ScreenHunter 79.png

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω είναι εμφανή ότι στο διάγραμμα θέσεων κάναν πάνω από 0,45 τα Καρεκλάκια γιατί δεν γίνεται στη σειρά μπροστά από τα αμεα πριν κάνει τη καμπυλη στο διάγραμμα να είναι 13 θέσεις ενώ αν της μετρήσεις τώρα να βγαίνουν 15 και αντίστοιχα σε κα σειρά από κατω.

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά δεν θα μου κάνει καμία διαφορά αν θα έχει 31-32-33 χιλιάδες θέσεις γιατί καμία ομάδα στην Ελλάδα δεν μπορεί να έχει τέτοιον μ.ο. εισιτηρίων. Εκτός κ αν ο επόμενος ιδιοκτήτης, είτε ο ίδιος, αποφασίσουν να κάνουν τέτοιο upgrade στο αγωνιστικό επίπεδο της ομάδας που όντως χίλιες ή δυο χιλιάδες θέσεις θα έκαναν την διαφορά. Χλωμόν.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, billy21 said:

Προσωπικά δεν θα μου κάνει καμία διαφορά αν θα έχει 31-32-33 χιλιάδες θέσεις γιατί καμία ομάδα στην Ελλάδα δεν μπορεί να έχει τέτοιον μ.ο. εισιτηρίων. Εκτός κ αν ο επόμενος ιδιοκτήτης, είτε ο ίδιος, αποφασίσουν να κάνουν τέτοιο upgrade στο αγωνιστικό επίπεδο της ομάδας που όντως χίλιες ή δυο χιλιάδες θέσεις θα έκαναν την διαφορά. Χλωμόν.

Κάνεις 5 sold out τον χρόνο; (πρωτάθλημα και Ευρώπη) 2000 τικέτα παραπάνω, μέσος όρος τιμής εισητηρίου χ ευρώ, τα άλλα είναι μαθηματικά. Καθολου λίγα χρήματα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, SpiRos said:

Κάνεις 5 sold out τον χρόνο; (πρωτάθλημα και Ευρώπη) 2000 τικέτα παραπάνω, μέσος όρος τιμής εισητηρίου χ ευρώ, τα άλλα είναι μαθηματικά. Καθολου λίγα χρήματα.

Καλά με 10000 εισιτήρια max που θα είναι η διαφορα, ίσως λέω κ πολλά, δεν σώθηκε κανένας. Καταλαβαίνω βέβαια την λογική σου, αλλά αναλυούμε πολύ ένα θέμα που μπορεί κ να μην υφίσταται αφού μπορεί να φτάσει το γήπεδο τελικά, κάπου μεταξύ 32-33 χιλιάδες θέσεις. Το θέμα των τζαμπατζήδων πχ είναι μεγαλύτερο κ δεν είμαι καθόλου σίγουρος ότι θα λυθεί στο νέο γήπεδο. Πιστεύω θα είχε μεγάλη αξία η κουβέντα, όντως, αν τα νούμερα ήταν 38 με 40 χιλιάδες, γιατί τότε το γήπεδο-αν δεν κάνω λάθος- αλλάζει κατηγορία-αν είναι 40+- στην κατηγοριοποίηση της ΟΥΕΦΑ. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι μόνο το οικονομικό που είναι σημαντικός παράγοντας αλλά υπάρχει και το μέτρο σύγκρισης με του γαυρου. αλλιώς ακούγεται γήπεδο 30.000 , άλλιως 33.000 και αλλιώς 35.000. Το πρώτο φαίνεται μικρό στη πλειοψηφία τουλάχιστον, το δεύτερο φαίνεται οκ αφού είναι αντίστοιχο του γαυρου και το τρίτο φαίνεται όνειρο. 

Με όσα βλέπουμε ( ράμπα , υπερυψωμενες,  περισσότερα καρεκλάκια στην ίδια επιφάνεια κτλ) και ακούμε ( βγαίνει επιβεβαίωση για 33.000) θεωρώ δεδομένο το 33.000 και ελπίζω με διαφορά αλλά τρικ σε 34+

Θεωρώ ότι στο μυαλό τους ήταν  35 από την αρχή αλλά έκαναν σχέδια με 30 χιλιάδες κρύβοντας τις καβατζες και βάζοντας μεγαλύτερα καρακλακοα για να φαίνεται οριακό με βάση τις προδιαγραφές ΟΥΕΦΑ για τελικά τελικό ευρωπαικου και να μην αρχίζουν να κόβουν ύψη και μηκοι ( όπως έγινε τελικά). Άλλωστε και στο σαιτ της παε 32 - 34 χιλιάδες γράφει εδώ και κάτι χρόνια. 

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι πάλι βέβαιος ότι το γήπεδο δεν κατασκευάστηκε…100% βάσει σχεδίων. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι έχει ξεχειλώσει σε μήκος, πλάτος, ύψος. Ποσο; 1 μετρο; Άγνωστο και αδιάφορο. Θυμίζει το Νικος Γκουμας που ενώ βάσει παραχωρητήριου ανήκαν στην ΑΕΚ 26,5 στρέμματα, όταν γκρεμίστηκε διαπιστώθηκε ότι ήταν κάπου 700τμ μεγαλύτερο…

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Μπορεί δεν είναι απίθανο και κάτι είχαμε συζητήσει για τον αριθμό των σειρά αλλά δεν μπορώ να είμαι σίγουρος για το ύψος και μήκος γιατί αν όντως ξεφευγαμε θα βγάζαμε άλλη μια σειρά στο πάνω διάζωμα εκεί που είναι τα παραθυράκια και μου φαίνεται αρκετά  όμοιο τα σχέδια με τις φώτο σε αυτό το σημείο .

Θεωρώ - συγκρίνοντας διάγραμμα και βίντεο- ότι όταν κάνανε το διάγραμμα θέσεων είπαν να τα κάνουν τόσα όσα να βγουν 30000 + ώστε να μην έρθουν μετά και ψάχνονται να κόψουν. Φυσικά οι διαρροές από παλιά ήταν για 33αρι αλλά όλα τα σχεδια ήταν για 30αρι και κάπου μπερδευομασταν. Τωρα με μια πρόχειρη ματιά φαίνεται ότι είναι ανά θύρα περισσότερα καρεκλάκια από ότι στο διάγραμμα. 

Με βάση τα σχεδια έγινε και η παραγγελία της περιφέρειας αλλά έτσι και αλλιώς δεν τους πείραζε να έκαναν δική τους έξτρα παραγγελία για τη διαφορά.  Βγήκαν στη πορεία και έξτρα καθισματα με το κλείσιμο της ραμπας, τα υπερυψωμένα και κάποια άλλα που έβαλαν εδώ και εκεί. 

Βλέπουμε ακόμα ότι αρχίζουν να καλύπτουν τους ημιυπαιθριους χώρους ( 3ο όροφο κτήριο παε και στο κτήριο μουσείων ο ακάλυπτος) και ότι υπάρχουν διάφορες στο κτήριο των vip αλλά εκτός του εστιατορίου που πήγε δεξιά δεν ξέρουμε τι άλλες. Υποψιάζομαι ότι έγινε καλύτερη διαρρύθμιση και εκμετάλλευση χωρών εκεί. 

Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια είναι πιθανό να μπούμε του χρόνου μέσα και η καύλα θα είναι ανείπωτη .

 

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Skepastos said:

Εγώ είμαι πάλι βέβαιος ότι το γήπεδο δεν κατασκευάστηκε…100% βάσει σχεδίων. Είμαι σχεδόν βέβαιος ότι έχει ξεχειλώσει σε μήκος, πλάτος, ύψος. Ποσο; 1 μετρο; Άγνωστο και αδιάφορο. Θυμίζει το Νικος Γκουμας που ενώ βάσει παραχωρητήριου ανήκαν στην ΑΕΚ 26,5 στρέμματα, όταν γκρεμίστηκε διαπιστώθηκε ότι ήταν κάπου 700τμ μεγαλύτερο…

 

:lol:

Link to comment
Share on other sites

Όταν φιάχνεις γηπεδάρα και σου βάζουν μόνιμα μπροστά αυτό το πράγμα...... ( κοντέινερ γεννήτριας , πίνακα αντλιών , πίνακας ΔΕΗ κτλ για υπογειοποίηση  ) 

Πολλαπλά εγκεφαλικά ο Μέλ και δεν το βλέπω καλά το κοντέινερ .... και να μένει εκεί ή να του κάνουν κανένα τοιχάκι κάτι για να το κρύψουν . 

 

ScreenHunter 80.png

Link to comment
Share on other sites

Κυκλοφορεί φωτο του εκπαιδευτή του αετού με Κασιδιάρη και Χρυσή Αυγή.

Καλα θα παει κι αυτό.

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, nikos said:

Κυκλοφορεί φωτο του εκπαιδευτή του αετού με Κασιδιάρη και Χρυσή Αυγή.

Καλα θα παει κι αυτό.

και ? Του δώσαμε τη δουλειά για τις παρέες του ή για τις ικανότητες του ?

Μετά τα ποιστοποιητικά φρονημάτων έχουμε και ποιστοποιητικά παρεών πλέον ? 

Αν και η φώτο δεν δείχνει τέτοιο πράγμα ( παρέα ) άλλα παρουσίαση της δουλειάς του κάπου . 

Εγώ βλέπω ότι προσπαθούν να το κάνουν θέμα με το ένα ή το άλλο τρόπο και αφού οι ερωτήσεις του μερα25 στη βουλή για τη χρήση άγριων ζώων δεν έπιασαν λόγο ότι η χρήση του αετού είναι οκ νομικά όπως αποδείχθηκε βρίσκουν άλλους τρόπους να προκαλέσουν πρόβλημα . 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, SpiRos said:

Τι λέει, θα μπούμε τον Σεπτέμβρη του 22;

Πρώτα ο Θεος νομίζω ότι είναι αρκετά εφικτό.Νομιζω τέλος του μήνα ξεκινάνε τα έργα του ηλεκτρολογικου εξοπλισμου και λίγο μετα και οι αναβαθμοι.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Δείχνουν να γκαζώνουν όλοι και όλα. Μακάρι να γίνει το θαύμα για Σεπτέμβρη του 22. 

Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×