Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

Στο αρχικό σχέδιο εκεί τα είχαν βάλει και με βάση αυτό και τις προδιαγραφές της περιφέρειας επιλεκτικάν τα συγκεκριμένα. Το θέμα είναι καθαρά αισθητικό.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Φοβερό! Άλλη μια σύνδεση της opap arena  με την ιστορία μας, μέσω του νέου μπουθ που θα είναι ίδιο με αυτό του Νίκος Γκούμας, μεταφέροντας έτσι τους θεατές σε παλιότερες εποχές!

Αν βαλουν και διαφημισεις φυρογενης, υποδηματα μιλανος, συρτεξ και ακφα, γιναμε.... 

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

mia xara einai

siga mhn valoume kai dermatina kathismata k diasthmikes karekles g na kathetai o ketse o arnaou k to kathe lamogio

oust mounopana ard gamhmenoi

na mas len k axaristous....

oustt mounopana souvlakofagoi

 

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aris2168 said:

Αν βαλουν και διαφημησεις φυρογενης, υποδηματα μιλανος, συρτεξ και ακφα, γιναμε.... 

Και διαφημίσεις από τα μεγάφωνα, με ανακοίνωση αποτελεσμάτων άλλων αγώνων, για να θυμόμαστε τα 80ς. "Υποδηματα Μιλάνος, τα καλύτερα Υποδηματα. Τα Υποδηματα Μιλάνος σααας πληροφορούν: ΟΦΗ ολυμπιακος 1-0"

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Επίσης (αν και δε ξερω πόσο είναι εφικτό σ αυτό το στάδιο της κατασκευής), θα ηταν ωραίο να επαναφέρουν κάποια(ες) από τις κολώνες που έδιναν μια διαφορετική νοτα στη μετάδοση των αγώνων.

kolona.jpg

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, AG21 said:

Να πούμε ότι τα Μπουθ είναι της τομή απο το διαγωνισμό της περιφέρειας, φυσικά δεν είναι δικαιολογία αυτό αφού λογικά όλα περνάνε από την έγκριση του.

Θα μπορούσε να πάει στις σουίτες η στο δωμάτιο της αστυνομίας στα αριστερά των vip αλλά πιθανών δεν τους θέλει στα vip γι'αυτό τους έχει κάνει τους αρδ ξεχωριστό σαλόνι στο +3 

Πραγματικά τους έχει πετάξει στο κλουβί με τα θηρία...

Link to comment
Share on other sites

Για το γήπεδο δεν έχω γκρινιάξει ποτέ εκτός από τις καθυστερήσεις, αλλά το μπουθ πρέπει να αλλάξει.Οκ μπορεί να μην είναι ολοκληρωμένη η εικόνα στα δημοσιογραφικα αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως θα σουλουπωθει αυτό το πραγμα.Νομιζω ότι δεν άρεσε σε κανένα ούτε στους δημοσιογραφους και αυτό φαίνεται από την εντελώς κρύα αναφορά στα sites στην τοποθέτηση του.

Επίσης πολύ φοβάμαι ότι ενω μέχρι και το τελευταίο γήπεδο έχει μπακετ καθισματα στους παγκους, εμείς θα έχουμε καρεκλακια.Ελπιζω να διαψευστώ γιατί πολύ το φοβάμαι αυτό.

Είμαι σίγουρος ότι καποια στιγμή θα γίνουν βελτιώσεις (από άλλη διοικηση) αλλά το θέμα είναι να γίνουν σωστά πράγματα από την αρχή ειδικά αυτά που βγάζουν μάτι.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Man Of Faith said:

Για το γήπεδο δεν έχω γκρινιάξει ποτέ εκτός από τις καθυστερήσεις, αλλά το μπουθ πρέπει να αλλάξει.Οκ μπορεί να μην είναι ολοκληρωμένη η εικόνα στα δημοσιογραφικα αλλά δεν μπορώ να φανταστώ πως θα σουλουπωθει αυτό το πραγμα.Νομιζω ότι δεν άρεσε σε κανένα ούτε στους δημοσιογραφους και αυτό φαίνεται από την εντελώς κρύα αναφορά στα sites στην τοποθέτηση του.

Επίσης πολύ φοβάμαι ότι ενω μέχρι και το τελευταίο γήπεδο έχει μπακετ καθισματα στους παγκους, εμείς θα έχουμε καρεκλακια.Ελπιζω να διαψευστώ γιατί πολύ το φοβάμαι αυτό.

Είμαι σίγουρος ότι καποια στιγμή θα γίνουν βελτιώσεις (από άλλη διοικηση) αλλά το θέμα είναι να γίνουν σωστά πράγματα από την αρχή ειδικά αυτά που βγάζουν μάτι.

Μήπως η περιφέρεια επέλεξε απλά την πιο φθηνή προσφορά; 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μήπως η περιφέρεια επέλεξε απλά την πιο φθηνή προσφορά; 

Δεν μπορώ να πιστέψω ότι μπαίνει κάτι στο γήπεδο χωρίς την έγκριση του προέδρου. Εδώ για να διαλέξουν καρεκλάκια που ήταν της περιφέρειας εφεραν κάπου 100 διαφορετικα. Θεωρώ όμως βέβαιο ότι και αυτός δεν τρελαίνεται με την εικόνα των μπουφ. 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μήπως η περιφέρεια επέλεξε απλά την πιο φθηνή προσφορά; 

Μπορεί και αυτό.

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Μήπως η περιφέρεια επέλεξε απλά την πιο φθηνή προσφορά; 

Ολα αυτά ηταν στον αρχικό προϋπολογισμό όταν έγινε  η προσφορά.

Δεν μπορούν δλδ να επιλέξουν φθηνότερα από τα αρχικα.

Εκτός αν γίνει Ανακεφαλαιωτικος  πίνακας όπου κάνουν οικονομία εκεί για να αυξήσουν κάτι άλλο, κάτι χλωμό στην περίπτωσή μας.

Link to comment
Share on other sites

Κάπου εδώ θέλω να πω και δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναπεί οτι στους πυλώνες θα ήθελα αντί του Σεραφειδη να υπήρχε η μορφή του Σαβεβσκι.Νομιζω οτι με το να ονομαστεί Σεραφειδιον το γήπεδο στα Σπάτα είναι ήδη αρκετό για να τον τιμήσουμε.Απο μια τιμη στον καθένα αρκει.Εχουμε αρκετές μορφές που μπορούμε να τιμήσουμε.Ο Σαβεβσκι άξιζε μια θέση στους πυλωνες σαν ο πιο εμβληματικος ξένος της ΑΕΚ που έπαιξε και ήταν καθοριστικός στην πιο χρυσή εποχή της ομάδας.

  • Δικεφαλάκι 5
Link to comment
Share on other sites

Κοίταξα λιγο τον προϋπολογισμό 

τυπου THEA 105281009 της Glassart ή ισοδύναμα ελεγε

Με τιμή (χωρίς την έκπτωση και το εργολαβικό όφελος) 44.700 ευρώ

Εδώ η εταιρεια

https://www.glassart.gr/el/proionta/polyesterika-polysystimata/thea/dimosiografika-theoreia/

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή που δεν το χτίσανε και βάλανε Μπουθ , τέτοια μαλακία θα ερχόταν .

Ίσως με τους πάγκους των δημοσιογράφων μπροστα , στρώσει λίγο 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, nikos said:

Κοίταξα λιγο τον προϋπολογισμό 

τυπου THEA 105281009 της Glassart ή ισοδύναμα ελεγε

Με τιμή (χωρίς την έκπτωση και το εργολαβικό όφελος) 44.700 ευρώ

Εδώ η εταιρεια

https://www.glassart.gr/el/proionta/polyesterika-polysystimata/thea/dimosiografika-theoreia/

 

 

 

Ακόμα και του ΟΑΚΑ από την ίδια σειρά μου φαίνονται πιο ωραία. Όντως από τη στιγμή που δεν τα κτισαμε θα ήταν μαλακια έτσι και αλλιώς. 

Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Man Of Faith said:

Κάπου εδώ θέλω να πω και δεν θυμάμαι αν το έχω ξαναπεί οτι στους πυλώνες θα ήθελα αντί του Σεραφειδη να υπήρχε η μορφή του Σαβεβσκι.Νομιζω οτι με το να ονομαστεί Σεραφειδιον το γήπεδο στα Σπάτα είναι ήδη αρκετό για να τον τιμήσουμε.Απο μια τιμη στον καθένα αρκει.Εχουμε αρκετές μορφές που μπορούμε να τιμήσουμε.Ο Σαβεβσκι άξιζε μια θέση στους πυλωνες σαν ο πιο εμβληματικος ξένος της ΑΕΚ που έπαιξε και ήταν καθοριστικός στην πιο χρυσή εποχή της ομάδας.

Εγω θα έβαζα Μαρόπουλο αλλά σίγουρα και ο Τονυ είναι ένας από αυτούς που θα μπορούσαν να είναι. Θυμάμαι παλιότερα που ο ΧΧ έλεγε ότι η Ορίτζιναλ ήθελε να του κάνει άγαλμα στο Νίκος Γκουμας. 

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Ευτυχώς πάντως που ο κόσμος σέβεται προς το παρόν το γήπεδο και δεν έχουμε τίποτα " Ορεστιαδα 21" στα etalbond ή στα νέα καθισματα. 

Το θέμα βέβαια είναι......

 

 

Καλό λοιπόν είναι να μην το αναφέρουμε.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×