Jump to content

Γήπεδο στη Νέα Φιλαδέλφεια - Vol. IX


Araujo21
 Share

Recommended Posts

3 minutes ago, Rayo Vallecano 21 said:

Καλά αυτή η ιδέα εντάσσεται και λίγο στην καλώς εννοούμενη  ιδιοτροπία  της Βαρκελώνης σαν πόλη. 

Δεν τη βλέπω και εφικτή - οικονικοτεχνικά χωρίς να είμαι ειδικός - να πώ την αλήθεια και εξαφανίζει το γήπεδο ουσιαστικά χάνοντας τη μεγαλοπρέπεια του όγκου που έχει ( δεσπώζει λόγο όγκου ύψους στη Βαρκελώνη ) άλλα δείχνει ότι τα πάρκα εκτός απο πράσινο έχουν και οικονομικό ώφελος . 

on-a_nou-parc_02.gif

 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, AG21 said:

Δεν τη βλέπω και εφικτή - οικονικοτεχνικά χωρίς να είμαι ειδικός - να πώ την αλήθεια και εξαφανίζει το γήπεδο ουσιαστικά χάνοντας τη μεγαλοπρέπεια του όγκου που έχει ( δεσπώζει λόγο όγκου ύψους στη Βαρκελώνη ) άλλα δείχνει ότι τα πάρκα εκτός απο πράσινο έχουν και οικονομικό ώφελος . 

Ούτε εμένα μου φαίνεται πολύ εφικτό. Αλλά στην Βαρκελώνη θα ήταν ακόμα μια ιδιοτροπία της πόλης. 

Link to comment
Share on other sites

 

Της Κράσνονταρ είναι καθαρά πάρκο.  Θυμήθηκα τώρα και το Ολύμπικο της Ρώμης που είναι δίπλα σε δάσος. Για την ακρίβεια ανάμεσα στον Τίβερη και το δάσος.  Καμία δεκαριά φορές έκανα το ταξίδι Μαδρίτη Αθήνα με ολοήμερη στάση στην ρώμη, δεν μου έκατσε ποτέ να έχει αγώνα το μεσημέρι, μόνο το βράδυ που έφευγε το αεροπλάνο για αθήνα :)

 

olympico.jpg

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SpiRos said:

Και το στάδιο της Νυρεμβέργης είναι δίπλα σε δάσος.

ναι αλλα σε αυτές τις πόλεις το πράσινο είναι παντού όχι σαν την Αθήνα . Πιο κοντά σαν της ΑΕΚ το ολυμπικο όντως . 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, SpiRos said:

Και το στάδιο της Νυρεμβέργης είναι δίπλα σε δάσος.

Κ της λιβαδειας.... 

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Α ναι, και το parc des princes στο Παρίσι είναι σχεδόν δίπλα στο δάσος της βουλωνης- bois de Boulogne, και κάποτε η PSG είχε κάτι οργανωμένους με όνομα Boulogne Boys.  Στα ντέρμπι με την Μαρσειγ τραγουδούσαν "μέσ την Βουλώνη λέμε, θα γίνει μακελειό" 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Σε κάνα ενιαμηνο αν όλα πάνε καλά. 

 

FB_IMG_1640699965604.jpg

Γύφτο, Τσίπη και Αρχικάβουρα .... ΒΑΛΕ ΓΚΟΛΠΟΣΤ ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ !!!!!!

:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

 

Η πιο όμορφη γειτονιά του κόσμου...

Θεέ μου αξίωσε όλα τα αδέρφια να βλέπουν εκεί μέσα την ΑΕΚ να κερδίζει και να σηκώνει πρωταθληματα και κύπελλα.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nestoridis21 said:

 

Η πιο όμορφη γειτονιά του κόσμου...

Θεέ μου αξίωσε όλα τα αδέρφια να βλέπουν εκεί μέσα την ΑΕΚ να κερδίζει και να σηκώνει πρωταθληματα και κύπελλα.

Να την ομορφυνουμε ακόμα περισσότερο, χτίζοντας και ένα νέο Γιώργος Μοσχος για τα ομαδικά τμήματα της Ερασιτεχνικής. 

Link to comment
Share on other sites

Ασυναίσθητα το γήπεδο το σκεφτομαι μονο μερα, γιατι τα πλάνα είναι ημέρας.

Σκεφτειτε (γ)καυλα να το δούμε με γκαζόν και με προβολείς.

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ έχω παβλοφικό με ΝΦ από παλιά, την συνδυάζω αυτόματα με μουντό μεσημέρι Κυριακής Φεβρουαρίου.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Rayo Vallecano 21 said:

Να την ομορφυνουμε ακόμα περισσότερο, χτίζοντας και ένα νέο Γιώργος Μοσχος για τα ομαδικά τμήματα της Ερασιτεχνικής. 

Γίνεται?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Nestoridis21 said:

Γίνεται?

Δύσκολο και δεν ξέρω και που ακριβώς θα μπορούσε να χτιστεί μια μέρα , αλλά οκ είναι σαν τις ευχές της πρωτοχρονιάς,που λέμε "ευτυχισμένος χρόνος για όλους" Μακαρι να γίνει. 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Nestoridis21 said:

 

Η πιο όμορφη γειτονιά του κόσμου...

Θεέ μου αξίωσε όλα τα αδέρφια να βλέπουν εκεί μέσα την ΑΕΚ να κερδίζει και να σηκώνει πρωταθληματα και κύπελλα.

Οποτε βλέπω αυτή την αποψη που έχει το thumbnail σκέφτομαι έναν από αυτούς που τραβάνε βίντεο που έλεγε να κοπούν τα δέντρα που "αγκαλιάζουν" το γήπεδο γιατί με τα δέντρα δεν αναδεικνυεται ή κάτι τετοιο και σκέφτομαι wtf.Οκ respect στην δουλεια που κάνουνε και δεν την κάνουνε ούτε αρδ αλλά το τερμάτισε.Μακαρι να είχε και άλλα δέντρα τριγύρω λέω εγώ.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

  • George_D unpinned this topic
  • George_D locked this topic
Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

×