Jump to content

Recommended Posts

4 minutes ago, Stylianopoulos said:

Δε μελετάνε Στυλιανόπουλο. Κανένας κουβάς - Για τους μελετητάς. Αρχές Αυγούστου είχε καταγράψει το τέλος.

Να δούμε τις κυρώσεις φίλε και για εσένα .Λυπούμαι.

ΥΓ.Ο Πλατανιάς έχει βαφτεί κιτρινόμαυρος.Παρακουμής σοβαρούς ενδοιασμούς αν πρέπει να κρεμαστεί η όχι 5ωρες πριν.. Προχωράμε.

Πλατανιάς? Παραλής και μπρούκλης ο Παρακούμης ή η σύζυγος. Γλέντι στο Πορτοκάλι, στο costa costa?

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο στυλ εντωμεταξυ θα παντρέψει πρώτα όλα τα του τα παιδιά και τα αποπαιδια και μετά θα ηρεμήσει.

Έχει ζητήσει από τον μεγάλο παύση μεταγραφών μέχρι το μεγάλο κρέμασμα. Μετά θα αρχίσει το πατιρντι. Ετοιμαστείτε.

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 2
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, AlexKR21 said:

Το ερώτημα είναι γιατί σκάσαμε 800+ για το 50% του πιτσιρικά Χρυσόπουλου

Ταμειακή διευκόλυνση σε φίλο Κάρυ 

Πάμε για Μπραμπετς 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Hades said:

Ταμειακή διευκόλυνση σε φίλο Κάρυ 

Πάμε για Μπραμπετς 

Και τι ειμαστε εμείς να κανουμε ταμειακες διευκολύνσεις σε κάθε ανύπαρκτο; Γιατί σήμερα μπορεί να τα χουμε καλά μαζί τους, αλλά αύριο-μεθαύριο να το βρούμε μπροστά μας

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Εντελώς παράλογες θεωρίες συνωμοσίας ότι και καλά  έχουμε κλείσει τον Παλμα αλλά για κάποιον λόγο, θα το γνωριζουμε μεν ολοι ότι ειναι κλεισμενος, αλλά θα ανακοινωθεί μετά από κανα τρίμηνο.

Μυαλο δεν βάζετε κύριοι παρασκηνιολογοι.

Θα μου πείτε έχει γεμίσει το νετ με τέτοια σε ολους τους τομείς, το ποδόσφαιρο θα την γλίτωνε;

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, AlexKR21 said:

Το ερώτημα είναι γιατί σκάσαμε 800+ για το 50% του πιτσιρικά Χρυσόπουλου

Ο Φαν Νταηκ στην ηλικια του τοσο κοστιζε αραγε ?

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, panther-21- said:

Ο στυλ εντωμεταξυ θα παντρέψει πρώτα όλα τα του τα παιδιά και τα αποπαιδια και μετά θα ηρεμήσει.

Έχει ζητήσει από τον μεγάλο παύση μεταγραφών μέχρι το μεγάλο κρέμασμα. Μετά θα αρχίσει το πατιρντι. Ετοιμαστείτε.

"Βάλε συμπέθερε άλλες 100, ο νιος είναι λεβέντης" ...

Κεντάει σήμερΟ ο Αστείατρος.

Μπορεί και να βρεις τα λεφτά για Κιάερ μαζεμένα σε σακούλες σούπερ μάρκετ στο πορτ μπαγκάζ του αμαξιού.

:ph34r:

Link to comment
Share on other sites

Εκεινος ο Λατσι τι επαθε πια ρε πουστη, ειχαμε δωσει 600(?) χιλιαρικα. Σε λιγο θα τελειωσει και το συμβολαιο του και ουτε αποσβεση θα κανουμε.

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στο σπορ φμ σας ευχαριστούμε που μας θυμίσατε νωρίς νωρίς πως δεν πρέπει να κλικάρουμε τίποτε από το σαιτ σας.

"Καλή ζωή να χετε" μέχρι να σας πουλήσει ο αλαφου.

Link to comment
Share on other sites

 σχολιαστης σαητ ( με αβαταρ πορνειου )..για τη μεταγραφη Φοφανα,

αναφερει οτι ο παικτης ,

μας καλυπτει πλεον αμυντικα.

Τραγικο επισης τα 4 λαηκ που συνέλλεξε μεχρι τοτε.. 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να προσπαθεις να αποφυγεις σχολια απο τα αρδοσαιτ, και να στα πεταει ο ανταποκριτης του φορουμ μπροστα σου...

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Το θεμα δεν ειναι τι μας πεταει ο καθε ανταποκριτης (!!!) ..

Ειναι αντικειμενο σχολιασμου και δη πολυ σοβαρο ,

οι '' συνοπαδοι '' που μας περιβαλλουν και κυκλοφορουν αναμεσα μας...

Ειναι αντικειμενο σχολιασμου και δη διαχρονικου το αιωνιο ερωτημα..

ποιοι ειμαστε τελικα ημείς οι Αεκτζήδες ?

Δυστυχως ειμαστε καταδικασμενοι αν θελουμε να ''κανουμε κατι''...

να βλεπουμε και να καυτηριαζουμε τετοιες αποψεις στην καθημερινοτητα μας

ειτε αυτη ειναι στα μμε ειτε στο γηπεδο ειτε στον ευρυ κοινωνικο μας χωρο...

Δυστυχως θελει γερο στομαχι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

 

ποιοι ειμαστε τελικα ημείς οι Αεκτζήδες ?

Ερώτημα που χρήζει σοβαρής κοινωνιολογικής κι ανθρωπολογικής μελέτης (και δε κάνω πλάκα). Παραδόξως εχθές το βράδυ που είχα αϋπνίες κατηγοριοποιουσα στο κεφάλι μου γηπεδικες "φυλές" ΑΕΚτζίδων που έχω συναντήσει ανά τα χρόνια.

  • Hahaha 3
Link to comment
Share on other sites

43 minutes ago, ΚΑΤΟΎΝΑ 21 said:

Το θεμα δεν ειναι τι μας πεταει ο καθε ανταποκριτης (!!!) ..

Ειναι αντικειμενο σχολιασμου και δη πολυ σοβαρο ,

οι '' συνοπαδοι '' που μας περιβαλλουν και κυκλοφορουν αναμεσα μας...

Ειναι αντικειμενο σχολιασμου και δη διαχρονικου το αιωνιο ερωτημα..

ποιοι ειμαστε τελικα ημείς οι Αεκτζήδες ?

Δυστυχως ειμαστε καταδικασμενοι αν θελουμε να ''κανουμε κατι''...

να βλεπουμε και να καυτηριαζουμε τετοιες αποψεις στην καθημερινοτητα μας

ειτε αυτη ειναι στα μμε ειτε στο γηπεδο ειτε στον ευρυ κοινωνικο μας χωρο...

Δυστυχως θελει γερο στομαχι

Ρε φιλε ο σχολιασμος στο ιντερνετ γενικα ειναι πιο τοξικος ναι απο το υγρο που πεσε μεσα ο Τζόκερ.

Γράφει ο καθένας τέρατα ασυνδετα και ασυναρτητα, δεν υπαρχει γραμμη μεταξυ σοβαρολογήματος και τρολαρισματος και δεν διαφέρουν στην ουσια απο τις κραυγες που ανταλλασσαν μεταξυτονε οι Νεαντερνταλ.

Τα φορουμς γενικά, αλλα και το συγκεκριμένο που μιλαμε εδώ, αποτελουν μια πιο νορμαλ κατασταση, που γινεται και βορμαλ κουβέντα με αντιπαραθέσεις αποψεων, αναφορά πηγών, επιχειρηματα κτλκτλ. Δεν λεω οτι υπαρχει στα φορουμς μονο αυτο, αλλα αυτο ειναι η βάση σε όλα τα φόρουμς, και αυτό ειναι που κρατάει το πιστό κοινο τους παρόλο που η εποχή μοιάζει να τα ξεπερνάει.

Αισθητικά,το να παραθέσουμε σε ενα φορουμ μια δηλωση ή μια καταγεγραμμενη αποψη,μια είδηση ή την δική μας την αποψη, εξυπηρετει τουςσκοπους της υπαρξης των φορουμ. 

Το να παραθετουμε μεμονωμένα το σχόλιο καποιου μπαγλαμα ανώνυμου που πήγε και το γραψε κατω απο μια ειδηση τριτευουσα, ή καποια απαντηση σε τουιτ καποιου πουθενα, δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. 

Όσο για το θέμα που έθιξες στη δευτερολογία σου, ναι ενδιαφέρον θέμα αλλα θα το υποβαθμισεις αν το προσεγγισεις με πίπες και όχι σοβαρα. Και το ανωνυμο σχόλιο του προφιλ του κώλου σκρινσοταρισμένο απο το κώλος365 δεν βοηθάει καθόλουστο να βγάλεις ενα συμπέρασμα για το τι ειναι οι οπαδοι καθως αυτό το σχόλιο δεν ειναι ενδεικτικο των συνοπαδών μας, μπορει να μην ειναι ενδεικτικο καν για τον συντάκτη ενώ παιζει εντονα να μην εινΙ ο συντάκτης καν συνοπαδος.

Τον μπάτσο στο τι ποστάρει ο καθένας δεν θα τον κανω αλλα σκρινσοτ απο σχόλια ειδικα τετοιου τύπου δηλαδη 5λεξα ειρωνικα κλαπατσίμπαλα είναι αντιαισθητικα και περιττα κατα τη γνώμη μου. Επισης πιστευω οτι η συνεισφορά σου στο νήμα είναι μεγαλύτερη με κατι δικο σου παρα με ενα σκρινσοτ του κώλου, χωρις σχόλιο.

  • Δικεφαλάκι 6
Link to comment
Share on other sites

σωστος ο @Geologosκαι ισως ηταν η πρωτη φορα που διαβασα τοσο μεγαλο ποστ.

γενικα δεν ειναι δουλεια μου και καπου οτι γουσταρει ο καθενας (οκ..) ποσταρει, αλλα μου χτυπαει περιεργα που ανεβαινουν εδω μεσα μαλακιες που εδω μεσα δεν τις συναντας συχνα.

σχολια απο φουμπου , κατω απο αρθρα σδνα στο παρελθον, αρθρα σπορτφμ κλπ κλπ αν θα ηθελα να ανεβασω πιεση και να χαλασω τη μερα μου θα το εκανα και μονος, αρκτες μαλακιες γραφουμε κι εδω μεσα που και που δεν χρειαζονται και των αλλων.

 

κατουνα, με το συμπαθειο ε

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Geologos said:

Τον μπάτσο στο τι ποστάρει ο καθένας δεν θα τον κανω αλλα σκρινσοτ απο σχόλια ειδικα τετοιου τύπου δηλαδη 5λεξα ειρωνικα κλαπατσίμπαλα είναι αντιαισθητικα και περιττα κατα τη γνώμη μου. Επισης πιστευω οτι η συνεισφορά σου στο νήμα είναι μεγαλύτερη με κατι δικο σου παρα με ενα σκρινσοτ του κώλου, χωρις σχόλιο.

Προφανως τον μπατσο κανενας δεν μπορει να τον κανει, αλλιως θα καταντησουμε 365.

Σχετικα με τη συνεισφορα μου ή μη να αναφερω οτι εχω ποσταρει ισως και υπερβολικα σε αριθμο σχολια που πολλοι τα κρινουν σημαντικα και πολλοι αλλοι αδιαφορα..

Προσωπικα οτιδηποτε ποσταρω - πλην των γνωστων φιλικων τρολλαρισματων σε αυτηρως επιλεγμενα ατομα - θεωρω οτι ειναι ακρως σοβαρα και προιοντα σκεψης με γνωμονα ΑΕΚ. 

Επειδη εν προκειμενω μου απαντησες ευθεως , θα κουοταρω και γω με τη σειρα μου,

οτι τον κωλο ( αβαταρ+ποστ του τυπου ) δεν το παρεθεσα ελαφρα τη καρδία..εκτιμωντας οτι ειναι αντικειμενου σκεψης και προβληματισμου .

Λαθος μου ? Ισως ναι ισως και οχι...

Με το σκεπτικο επισης οτι δεν θελω να ενοχλω εγινε εντιτ.

Παμε παρακατω γιατι ο @Νονός καραδοκει να με παρει στο ψιλο..

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

H μεγάλη διαφορά που κάνει ένα φόρουμ ανώτερο από τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης είναι ότι εδώ οι χρήστες έχουμε ο ένας στον άλλο Κούτελο.

Είναι 200 avatar. Δεδομένου ότι υπάρχει και περίοδος αναμονής πριν μπει κανείς, λόγο πολύ γνωρίζουμε τι καπνό φουμαρει ο καθένας. Στα σοσιαλ μιντια, το πλήθος είναι τόσο μεγάλο που ακόμα και αν κάποιος σχολιάσει επόνυμα, χάνεται μέσα στη μάζα. Ακόμα και να τσακωθείς με κάποιον δεν έχει σημασία, γιατί δεν θα τον ξαναβρείς ποτέ στο διάβα σου.

Γνωρίζοντσς αυτό, βγαίνει όλη η χολή προς τα πάνω, οι μετριοπαθείς την κάνουν με ελαφρά δημιουργόντας ένα φαύλο κύκλο.

Link to comment
Share on other sites

Ακούω στο ράδιο τη συνέντευξη τύπου Πελάδο - Γκατσι.

Στην απάντηση που έδωσε στην ερώτηση Τσακίρη, είναι ιδέα μου ή τον έκραξε, αυτόν και τους υπόλοιπους δημοσιογράφους της ομάδας;

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, In A.E.K We Trust said:

Ακούω στο ράδιο τη συνέντευξη τύπου Πελάδο - Γκατσι.

Στην απάντηση που έδωσε στην ερώτηση Τσακίρη, είναι ιδέα μου ή τον εντάξει, αυτόν και τους υπόλοιπους δημοσιογράφους της ομάδας;

Είμαι ένα χρόνο εδώ, σας γνωρίζω όλους, και δεν θέλω να το γενικεύσω, αλλά έχω δει σε κάποιους από εσάς όταν νικάμε και με ρωτάνε στα μάτια και όταν χάνουμε δεν με κοιτάνε.

Link to comment
Share on other sites

My 2 cents σχετικά με την ανταλλαγή απόψεων μεταξύ @ΚΑΤΟΎΝΑ 21 και @Geologos παραπάνω :

Το ΚΜ έχει μια ... μεταφυσική ιδιότητα να οδηγεί τα μέλη - χρήστες του σε μια ιδιάζουσα μορφή "ιδρυματοποίησης". Όλοι το παθαίνουμε. Φτάνουμε να θεωρούμε το επίπεδο που υπάρχει εδώ μέσα και την αντιληπτικότητα των συμμετεχόντων ως δεδομένα και αντιπροσωπευτικά της "κοινής ΑΕΚτζήδικης γνώμης".

Δυστυχώς, Σύντροφοι, η πραγματικότητα "εκεί έξω" είναι άλλη και αρκούντως ζοφερή. Σε σημείο που η μέση άποψη και σκέψη που διατυπώνεται εντός ΚΜ να φτάνει να χαρακτηρίζεται έως και αιρετική.

Θα μου πείτε, ΟΚ, ας αφήσουμε το "εκεί έξω" στην ... ησυχία του και να μην "μολύνουμε" τα ενδότερα του ΚΜ με όσα γράφονται ή λέγονται από την πλειονότητα των ευγενών συνοπαδών μας. Θα συμφωνούσα με αυτή την θέση σε πρώτη ανάγνωση αλλά υπάρχει μια παράμετρος που βάζει προβληματισμό.

Η "κοινή ΑΕΚτζήδικη γνώμη" που συχνά πυκνά είναι σε ευθεία αντιδιαστολή με την "μέση άποψη ΚΜ" επηρεάζει καταστάσεις. Πράγματα που συμβαίνουν στην ΠΑΕ ΑΕΚ, αποφάσεις που λαμβάνονται, ενέργειες που γίνονται, "ακουμπάνε" στην απήχηση αυτής της εκτός ΚΜ σκέψης και λογικής.

Οπότε, καλόν είναι να έχουμε μια αντίληψη περί του τι "παίζει" στο κεφάλι του μη ΚουΜου(ν)ιστή ΑΕΚτζή, όχι για να υιοθετήσουμε αλλά για να κάνουμε τις απαραίτητες συγκρίσεις και βέβαια για να προετοιμαζόμαστε σχετικά με το τι μας "περιμένει" ....

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Για όσους είχατε θέμα με τις περιγραφές του Τσώχου σήμερα διάβασα πως έχει Παπαδημητρίου.....

Τουλάχιστον δεν θα έρθει ο Χελάκης.

Link to comment
Share on other sites

Επί alpha και εκπομπής παίξε μπάλα Ολυμπιακέ,ο Τσουκαλάς ήταν αντικειμενικός μπροστά του.

Είναι ντροπή Παπαδημητρίου και σαμπρακοι να μπαίνουν στο γήπεδο μας αν και με 10 ευρώ θα φώναζαν ΑΕΚ.Καταδικακαζω εννοείται χλεπες και τραμπουκα

Link to comment
Share on other sites

Ένα από τα ευχάριστα της ημέρας είναι ότι σήμερα, μέρα που παίζει η ΑΕΚ στο τσου λου ο πορτοκαλί βόθρος δεν έχει αφιερώσει ούτε δίστηλο. Μακάρι να συνεχίζουν έτσι. Σίγουρα ρόλο έπαιξε κ το κ@υλί του Μπρουμά, αλλά ας ελπίσουμε στην ίδια συνέχεια.

 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

Σημερινός Αρναούτογλου:

Παρατηρώντας κι άλλα πράγματα κατά τη διάρκεια των τελευταίων παιχνιδιών της ΑΕΚ, προβληματίζομαι από επιπλέον ένα γεγονός. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ότι η απουσία του Ομάρ Ζαρίφ, του ανθρώπου ο οποίος ήταν το δεξί χέρι του και τον βοηθούσε καθοριστικά στην ανάλυση και στην τακτική, έχει επηρεάσει αρνητικά τον ίδιο και την ομάδα συνολικά. Προτού πάρει τις αποφάσεις για αλλαγές υπάρχουν συζητήσεις επί συζητήσεων με το επιτελείο του, κάποιες φορές προκύπτουν καθυστερήσεις στις αποφάσεις, πρόσεξα χαρακτηριστικά τον Γκατσίνοβιτς να δυσανασχετεί κάπως πριν μπει στο παιχνίδι κόντρα στον Πανσερραϊκό.

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×