Jump to content

Recommended Posts

 

3 hours ago, Aggelos Komvolidis said:

Σημερινός Αρναούτογλου:

Παρατηρώντας κι άλλα πράγματα κατά τη διάρκεια των τελευταίων παιχνιδιών της ΑΕΚ, προβληματίζομαι από επιπλέον ένα γεγονός. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ότι η απουσία του Ομάρ Ζαρίφ, του ανθρώπου ο οποίος ήταν το δεξί χέρι του και τον βοηθούσε καθοριστικά στην ανάλυση και στην τακτική, έχει επηρεάσει αρνητικά τον ίδιο και την ομάδα συνολικά. Προτού πάρει τις αποφάσεις για αλλαγές υπάρχουν συζητήσεις επί συζητήσεων με το επιτελείο του, κάποιες φορές προκύπτουν καθυστερήσεις στις αποφάσεις, πρόσεξα χαρακτηριστικά τον Γκατσίνοβιτς να δυσανασχετεί κάπως πριν μπει στο παιχνίδι κόντρα στον Πανσερραϊκό.

Σημερινός Κετσετζόγλου:

Εύχομαι να μην έχει σχέση η στεναχώρια του Ματίας με τις μπούρδες που εμφανίζονται σε πολύ μικρότερη πυκνότητα και συχνότητα από όλα τα προηγούμενα έτη στους τόπους κατάθεσης απόψεων των κατόχων ΟΥΕΦΑ ΠΡΟ από το… ΠΡΟβατίνα και πτυχιούχων αναλυτών του καφενείου. Και εντελώς συμβουλευτικά η μετάφραση στα Ελληνικά κι από τα Ελληνικά είναι από τις πιο αποτυχημένες στα σόσιαλ. Αλλά και σωστή να είναι δεν είναι ποτέ δυνατόν να ασχοληθεί έστω και για ένα δευτερόλεπτο ο Ματίας Αλμέιδα με τις διάφορες μπούρδες.

Κατάντια ρε μλκς. Για λύπηση κ οι 2. 

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Το βάζω και εδώ. Έγραψα μια απάντηση στον Αρναούτογλου, δεν ξέρω αν δημοσιευτεί.

 

 

"Θεωρώ εντελώς απαράδεκτο να γράφεται, χωρίς κάποια πληροφόρηση ή τεκμήριο, ότι ο Αλμέιδα επηρεάστηκε από την αποχώρηση του Σαρίφ, επειδή τάχα άργησαν κάποιες αλλαγές.
Καφενειακό και αποπροσανατολιστικό.

Και να δώσω ένα αντιπαράδειγμα που καταρρίπτει το επιχείρημα περί καθυστέρησης των αλλαγών;
Πέρυσι με τον Παναθηναϊκό και ενώ η ΑΕΚ ηθελε νίκη, με τον Σαρίφ παρόντα, οι αλλαγές έγιναν στα ίδια χρονικά σημεία, δηλαδη 71ο λεπτό και 81ο λεπτό. Εξαίρεση ο Αμραμπατ που είχε δεχθεί κίτρινη κάρτα και είχε δημιουργηθεί κλίμα ότι σε επόμενο μαρκάρισμα θα ξαναφάει κάρτα.

Ο δημοσιογράφος οφείλει να ψάχνει ενδελεχώς τι λέει και τι γράφει, το έκανα εγώ με αναζήτηση στο google για να δω αν...αργούσαν οι αλλάγες πέρυσι, που η δουλειά μου είναι άλλη.

Και το έχουμε κάνει και για άλλα θέματα, είδε ας πούμε ο κύριος Αρναουτογλου ΟΛΟΚΛΗΡΑ 4-5 παιχνίδια του Αλμέιδα στην Τσίβας ή στην MLS για να μας τον παρουσιάσει; Ή του Πισάρο;
Ή της Αντβερπ και να μας κάνει μία ανάλυση;
Και ισχύει για όλους τους δημοσιογράφους.

Εγώ δεν δουλέυω 8 ώρες την μέρα για τέτοιο αντικέιμενο, αν ήμουν όμως δημοσιογράφος θα φρόντισα να δω παιχνίδια μη γνωστών αντιπάλων, νέου προπονητή, μεταγραφών και να γράψω διάφορα σχόλια.

Όχι μόνο τα ετοιματζίδικα κύριοι.
(παρακαλώ να περάσει το σχόλιο).
"

  • Δικεφαλάκι 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bladerunner21 said:

 

Σημερινός Κετσετζόγλου:

Εύχομαι να μην έχει σχέση η στεναχώρια του Ματίας με τις μπούρδες που εμφανίζονται σε πολύ μικρότερη πυκνότητα και συχνότητα από όλα τα προηγούμενα έτη στους τόπους κατάθεσης απόψεων των κατόχων ΟΥΕΦΑ ΠΡΟ από το… ΠΡΟβατίνα και πτυχιούχων αναλυτών του καφενείου. Και εντελώς συμβουλευτικά η μετάφραση στα Ελληνικά κι από τα Ελληνικά είναι από τις πιο αποτυχημένες στα σόσιαλ. Αλλά και σωστή να είναι δεν είναι ποτέ δυνατόν να ασχοληθεί έστω και για ένα δευτερόλεπτο ο Ματίας Αλμέιδα με τις διάφορες μπούρδες.

Κατάντια ρε μλκς. Για λύπηση κ οι 2. 

Κατσουράνη εννοει; Δεν ξέρω, απλώς λογικά αφορά πρώην ποδοσφαιριστή με δίπλωμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bluesman said:

Κατσουράνη εννοει; Δεν ξέρω, απλώς λογικά αφορά πρώην ποδοσφαιριστή με δίπλωμα.

Μπα δεν χαλάει καρδιές ο Ισπανός. Για τον απλό κόσμο το γράφει. Αυτόν που τον ζει μέσω της ΑΕΚ.

Link to comment
Share on other sites

Δεκελειας, η λεωφορος της ΑΕΚ

30 λ.  · 

ΚΑΤΩ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΛΜΕΙΔΑ

Η ΑΕΚ πρέπει να είναι η μοναδική ομάδα στην Ελλάδα που τα άτομα του περίγυρου της, την περιμενουν στην γωνία στην πρώτη στραβή.

Άνθρωποι που χρωστάνε τη ποδοσφαιρική ζωη τους στην ΑΕΚ, που έφαγαν γλυκό ψωμάκι και έγιναν γνωστοί σε όλο τον κόσμο, να ορμάνε σαν λυσσασμένα σκυλιά στην πρώτη σταγόνα αίματος. Άλλοι το παίζουν κουλτούρα και ιδεολογία, άλλοι ισαποστακηδες και άλλοι φωτεινοί παντογνώστες τη στιγμή που από την ώρα που πέρασαν εκτός των 4 γραμμών του γηπέδου, δεν υπήρξαν τίποτα άλλο εκτός από αποτυχημένοι. Ένας πρώην παιχταρας της ΑΕΚ και αποτυχημένος βοηθός προπονητή, δεν έχει σταματήσει να περνάει πριονοκορδέλα την ομάδα και τον Αλμειδα από την αρχή της περσινής χρονιάς. Ξεκίνησε με το αμίμητο ότι «ο Γκαρσια δεν είναι και ποτε δεν θα γίνει φορ» και αυτός κοστίζει ήδη 20 εκατομμύρια και βάλε. Όσο η ομάδα έχανε ο Αλμειδα ήταν μυρωδιάς, οι παίχτες παλαίμαχοι και πάει λεγοντας. Στο τέλος της χρονιάς συμπορεύτηκε και αυτός με το κλίμα, αλλάζοντας την κασέτα για να καταλήξει λιγο-πολυ οτι η ΑΕΚ πήρε μπρος επειδή κατά κάποιο τρόπο εισακούστηκαν οι παρατηρήσεις του κόσμου, άρα προφανώς και του ίδιου. Ξαφνικά λοιπόν σήμερα η κασέτα μπήκε στη…σωστή πλευρά και η ΑΕΚ ξαναέγινε ομαδούλα της σειράς, ο Αλμειδα μυρωδιάς και οι παίχτες της ρετάλια. Γιατί ασχολούμαστε θα πει κάποιος. Γιατί η «γνώμη» του Βασίλη του Μπορμποκη δεν εχει την ίδια βαρύτητα με τις δικές μας τις καφενειακες. Σεβάσου λοιπόν την ιστορία σου ρε Βασιλάκη αφού δεν σέβεσαι την ΑΕΚ και ασχολησου με τίποτα άλλο. Αφήστε την ΑΕΚ και τον προπονηταρα της να βρουν το δρόμο τους και ασχοληθείτε με κανέναν…Αγροτικό Αστέρα που ήθελε το κύπελλο ερασιτεχνών περισσότερο από την ΑΕΚ όπως δηλώνατε επι Τραιανου . Η μήπως τα ξεχάσατε και αυτά ρε επιστήμονες διαφορετικουληδες;

Υ.Γ. Τουλάχιστον ατυχής η έμπνευση του enwsi.gr να βάλει παράλληλα με τις δηλώσεις του Βασιλάκη και το άρθρο για τον Ζαρίφ.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, bladerunner21 said:

 

Σημερινός Κετσετζόγλου:

Εύχομαι να μην έχει σχέση η στεναχώρια του Ματίας με τις μπούρδες που εμφανίζονται σε πολύ μικρότερη πυκνότητα και συχνότητα από όλα τα προηγούμενα έτη στους τόπους κατάθεσης απόψεων των κατόχων ΟΥΕΦΑ ΠΡΟ από το… ΠΡΟβατίνα και πτυχιούχων αναλυτών του καφενείου. Και εντελώς συμβουλευτικά η μετάφραση στα Ελληνικά κι από τα Ελληνικά είναι από τις πιο αποτυχημένες στα σόσιαλ. Αλλά και σωστή να είναι δεν είναι ποτέ δυνατόν να ασχοληθεί έστω και για ένα δευτερόλεπτο ο Ματίας Αλμέιδα με τις διάφορες μπούρδες.

Κατάντια ρε μλκς. Για λύπηση κ οι 2. 

Που ακριβώς έχει άδικο; 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, philly21 said:

Που ακριβώς έχει άδικο; 

Πιστεύεις ότι ο Ματίας ασχολείται με το τι λέει ο απλός κόσμος? Ή ασχολείται τόσο ώστε να επηρρεαστεί κιόλας? Ή ότι ακριβώς μετά τον αγώνα έψαξε να δει τι λένε στα σόσιαλ? 

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, bladerunner21 said:

Πιστεύεις ότι ο Ματίας ασχολείται με το τι λέει ο απλός κόσμος? Ή ασχολείται τόσο ώστε να επηρρεαστεί κιόλας? Ή ότι ακριβώς μετά τον αγώνα έψαξε να δει τι λένε στα σόσιαλ? 

Ελπίζω πως όχι αλλά το σκηνικό με τον γαύρο στο κύπελλο που κατέβασε τα δεύτερα αυτό ψιλοέδειξε. Είναι η γενικότερη ατμόσφαιρα και γκρίνια που μπορεί να τον επηρέασε. Δεν ξέρω. 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, philly21 said:

Ελπίζω πως όχι αλλά το σκηνικό με τον γαύρο στο κύπελλο που κατέβασε τα δεύτερα αυτό ψιλοέδειξε. Είναι η γενικότερη ατμόσφαιρα και γκρίνια που μπορεί να τον επηρέασε. Δεν ξέρω. 

Το θεωρώ απίθανο. Εδώ μιλάμε να του αλλάξει την ψυχολογία πλήρως όχι να σχολιάσει κάτι όπως με τον γαύρο. Και με το γήπεδο πλήρως υποστηρικτικό ακόμη κ μετά τον αποκλεισμό. Οι άνθρωποι έχουν χάσει το μέτρο. Ας βάλουν περισσότερα άρθρα για βυζιά κ δονητές δεν ξέρω, αλλά πρέπει να κάνουν κράτει στην μπουρδολογία. Αρκετά.

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, bladerunner21 said:

Το θεωρώ απίθανο. Εδώ μιλάμε να του αλλάξει την ψυχολογία πλήρως όχι να σχολιάσει κάτι όπως με τον γαύρο. Και με το γήπεδο πλήρως υποστηρικτικό ακόμη κ μετά τον αποκλεισμό. Οι άνθρωποι έχουν χάσει το μέτρο. Ας βάλουν περισσότερα άρθρα για βυζιά κ δονητές δεν ξέρω, αλλά πρέπει να κάνουν κράτει στην μπουρδολογία. Αρκετά.

Δίνω λίγες πιθανότητες αλλά δεν το θεωρώ απίθανο. Είναι προφανώς πολύ ιδιαίτερος τύπος και συναισθηματικός. Παίζει να έχει ορμονικά, δεν ξέρω. 

Το ότι εσύ το θεωρείς απίθανο δεν σημαίνει ότι είναι για λύπηση ο άλλος που απλά εύχεται να μην ισχύει. Και στο κατω κάτω μπικτή ρίχνει για τους αλέφαντους.  Και καλά κάνει. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, philly21 said:

Δίνω λίγες πιθανότητες αλλά δεν το θεωρώ απίθανο. Είναι προφανώς πολύ ιδιαίτερος τύπος και συναισθηματικός. Παίζει να έχει ορμονικά, δεν ξέρω. 

Το ότι εσύ το θεωρείς απίθανο δεν σημαίνει ότι είναι για λύπηση ο άλλος που απλά εύχεται να μην ισχύει. Και στο κατω κάτω μπικτή ρίχνει για τους αλέφαντους.  Και καλά κάνει. 

Όταν δεν έχει κάνει κάτι ο κόσμος κ ασχολείται έτσι μαζί του είναι για λύπηση. Ούτε αποδοκίμασε, ούτε έβρισε, όυτε δεν στήριξε την ομάδα, ίσα ισα όλα συνέβησαν στο μέγιστο βαθμό στο αντίθετο. Δεν μπορεί να έυχεσαι για κάτι να μην ισχύει, όταν δεν ισχύει πραγματικά. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, bladerunner21 said:

Όταν δεν έχει κάνει κάτι ο κόσμος κ ασχολείται έτσι μαζί του είναι για λύπηση. Ούτε αποδοκίμασε, ούτε έβρισε, όυτε δεν στήριξε την ομάδα, ίσα ισα όλα συνέβησαν στο μέγιστο βαθμό στο αντίθετο. Δεν μπορεί να έυχεσαι για κάτι να μην ισχύει, όταν δεν ισχύει πραγματικά. 

Έχεις φτιάξει αφήγημα που δεν ισχύει. Δεν μιλάει για τον κόσμο. Μιλάει για τους αλέφαντους και μάλιστα λέει ότι είναι και λίγοι. 

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Bluesman said:

(παρακαλώ να περάσει το σχόλιο).

kai γω νομιζα οτι αφορα το ΚΜ ..😁

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, philly21 said:

Δίνω λίγες πιθανότητες αλλά δεν το θεωρώ απίθανο. Είναι προφανώς πολύ ιδιαίτερος τύπος και συναισθηματικός. Παίζει να έχει ορμονικά, δεν ξέρω. 

Σίγουρα φταίει κι η υπερπανσεληνος, το έχουμε σκεφτεί; 

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, philly21 said:

Έχεις φτιάξει αφήγημα που δεν ισχύει. Δεν μιλάει για τον κόσμο. Μιλάει για τους αλέφαντους και μάλιστα λέει ότι είναι και λίγοι. 

Εσύ το επεξηγείς αυτό. Όχι αυτός. Οι.... Αλέφαντοι επηρρέασαν τον Ματίας μέσα στο γήπεδο?Τον αποδοκίμασαν? Τι έκαναν? Γιατί μιλάμε για αμέσως μετά το παιχνίδι. Δεν θα φορτωθεί ο κόσμος τις μλκς του κλάδου του. Αρκετά.

Link to comment
Share on other sites

Περιμένω με αγωνία άρθρο του για τον Βασίλη τον Μπορμπόκη κ όχι μόνο. Με πολύ όμως αγωνία γιατί η ζωή έχει χιούμορ μερικές φορές.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πιθανό να πέφτει ψυχολογικά όταν δεν του κάθεται ένα ματς, όταν χάνει μια μεγάλη ευκαιρία για πρόκριση, όταν κάτι δεν του βγαίνει στο γήπεδο κλπ παρά να ξενερώνει με τους αρδ και τα σχόλια στα σόσιαλ

Το ότι θα βγει να τους την πει ανά στιγμές δε σημαίνει ότι τους παίρνει και στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

On 8/31/2023 at 6:30 PM, Aggelos Komvolidis said:

Σημερινός Αρναούτογλου:

Παρατηρώντας κι άλλα πράγματα κατά τη διάρκεια των τελευταίων παιχνιδιών της ΑΕΚ, προβληματίζομαι από επιπλέον ένα γεγονός. Δεν ξέρω κατά πόσο ισχύει ότι η απουσία του Ομάρ Ζαρίφ, του ανθρώπου ο οποίος ήταν το δεξί χέρι του και τον βοηθούσε καθοριστικά στην ανάλυση και στην τακτική, έχει επηρεάσει αρνητικά τον ίδιο και την ομάδα συνολικά. Προτού πάρει τις αποφάσεις για αλλαγές υπάρχουν συζητήσεις επί συζητήσεων με το επιτελείο του, κάποιες φορές προκύπτουν καθυστερήσεις στις αποφάσεις, πρόσεξα χαρακτηριστικά τον Γκατσίνοβιτς να δυσανασχετεί κάπως πριν μπει στο παιχνίδι κόντρα στον Πανσερραϊκό.

Είπα κι εγώ, ένας δεν θα ανέφερε τον Ομάρ Ζαριφ;

Link to comment
Share on other sites

image.thumb.png.0bdbbdd878a9f47d87566b1635441081.png

Σε σιχαίνομαι κεφτετζόγλου. Και κακώς που κάτι φίλοι με κρατάγανε τότε στο καφέ του Ηλία να σε ψεκάσω με κάτι μπύρες. 

Μακάρι να φτάσεις σε σημείο να είσαι με κασελάσκι γιαούρτι άδειο έξω απο το γήπεδο και να σε φτύνουν οι φίλαθλοι της ΑΕΚ ή να βγαίνεις σε εκπομπές με μαύρο μάτι και να απαντάς οτι έπεσες απο τις σκάλες.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×