Jump to content

Recommended Posts

1 hour ago, tzav said:

Καλή φάση...

-Αν είναι κανάς ογκόλιθος και παίξει μόνος του άμυνα το γαύρο του δίνει την επόμενη 200χιλιάρικα παραπάνω η Μακάμπι και τον ανανεώνει και μένουμε με τη γλύκα... ή ακόμη καλύτερα τον παίρνει ο Μακεδος για Νότιχαμ και χωνόμαστε σε κανά πιθάρι...

-Αν είναι καμιά τιτίκα και τον κανει πουτάνα ο Ελαραμπί, άντε μετά να τον υποδεχτούμε ως την κολώνα που θα συμμαζέψει το μπουρδέλο που λέγεται αμυνα ΑΕΚ...

-Αν τον έχεις κλείσει με κάπαρο, σου παθαίνει κανα χιαστό μεθαύριο και τον γεροκομεις 6 μήνες στα Σπάτα να κάνει παρέα στον Μπακάκη και τον Λε τον Ταλέκ...

Γουιν-Γουιν καταστάσεις...

 

Δηλαδή το μόνο αισιόδοξο σενάριο για εμάς είναι ΚΑΙ να τον έχουμε κλείσει (με τζίφρες και όχι στο μιλητό...) ΚΑΙ να ξεχωρίσει ο παίχτης στα ματς με το γαύρο ΚΑΙ να ενσωματωθεί μάχιμος στην προετοιμασία μας αμέσως μετά τους προκριματικούς...

Υπάρχουν και χειρότερα όμως, να είσαι Βέλγος αμυντικός και να σε έχει ξεκωλιασει ο Σίμος και να σε αγοράζουν για κάνα ταληρο και να φεύγεις σαν άχρηστος μετά από ενα χρονο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει κ η αποψη γτ να βαλω τα ποδια μου στη φωτια αφου παιρνω μεταγραφη

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, CHⓇIS said:

Υπαρχει κ η αποψη γτ να βαλω τα ποδια μου στη φωτια αφου παιρνω μεταγραφη

Και αυτό είναι σωστό και παίζει δυνατά. Εγώ πιστεύω ότι αν είναι καλός με γκέι, θα τον πάρει ο βαγγ

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, tarasfw said:

Και αυτό είναι σωστό και παίζει δυνατά. Εγώ πιστεύω ότι αν είναι καλός με γκέι, θα τον πάρει ο βαγγ

Meta dn tha mporei na paixei eyroph etsi sn einai? 

Link to comment
Share on other sites

Είναι εντελώς αντιποδοσφαιρικό να πει κάποιος ότι ο Πλάνιτς θα είναι αμυντικός ολκής αν έχει εξαιρετική απόδοση ή αμυντικός της πλάκας αν μεταμφιεστεί σε Χνιντ.

Αν ένας ποδοσφαιριστής είναι καλός ή δεν είναι καλός για ένα συγκεκριμένο επίπεδο, κρίνεται από ένα μεγάλο δείγμα αγώνων. Σε μεμονωμένους αγώνες όλοι οι παίκτες θα εμφανιστούν κάποιες φορές και με πολύ αρνητικές επιδόσεις. Και ζεϊμπέκικο να χορέψει ακόμα μπορεί.

Και θα δώσω ένα αντιπαράδειγμα:
O Οικονόμου έπαιξε καλά με την Σέλτικ σε αντίστοιχους προκριματικούς αγώνες, μετέπειτα όμως δεν έπαιξε τόσο καλά.

Και να εξηγήσουμε γιατί γίνεται αυτό:
Mπορεί ο Αραμπί να παρουσιαστεί πολύ μέτριος όπως και ο Ολυμπιακός, και ο Πλάνιτς να φανεί καλύτερος από ό,τι είναι.
Μπορεί ο Αραμπί να παρουσιαστεί εξαιρετικός, ο Ολυμπιακός λειτουργικός, οι συμπαίκτες του Πλάνιτς ιδίως στα χαφ να αμολούν αετό και έτσι εκείνος να φανεί χειρότερος από ό,τι είναι.
 

Βέβαια αρκετοί δημοσιογράφοι, ανεξαρτήτως ομάδας και προτιμήσεων και οπαδοί θα υμνήσουν ή θα κατακρίνουν αντίστοιχα τον τάδε παίκτη αν στον αγώνα που βλέπουν δεν παίξει καλά.

Ο παίκτης λοιπόν δεν έχει κανένα σπουδαίο βιογραφικό αλλά είναι αξιοπρεπές. Προέρχεται από μία ομάδα που κάνει πρωταθλητισμό στη χώρα της και από εκεί ήρθε και ο Βαρέλα στον ΠΑΟΚ, ενώ στο Ισραήλ έκανε επίσης πρωταθλητισμό με εκείνον να διαπρέπει.

Προσωπικά αν ήμουν επαγγελματίας δημοσιογραφος σε θέματα ΑΕΚ, θα διάλεγα να δω τον Πλάνιτς σε δύο-τρία παιχνίδια στο Κόνφερενς πέρυσι, όχι πρόπερσι και κάποιο πολύ δύσκολο με την Τότεναμ που έφαγαν 7(αλλά σε περίεργη περίοδο με την πανδημία), ούτε κάποια εντός Ισραήλ με ομάδες χαμηλής δυναμικότητας. Αλλά επιλογή κάποιων ευλόγως δύσκολων αγώνων. Και γενικότερα ένας δημοσιογράφος που είναι και η δουλειά του, οφείλει να βλέπει ένα δείγμα αγώνων από κάποιους μεταγραφικούς στόχους. Και να μεταφέρει μετά τις εντυπώσεις του.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Bluesman said:

Προσωπικά αν ήμουν επαγγελματίας δημοσιογραφος σε θέματα ΑΕΚ, θα διάλεγα να δω τον Πλάνιτς σε δύο-τρία παιχνίδια στο Κόνφερενς πέρυσι, όχι πρόπερσι και κάποιο πολύ δύσκολο με την Τότεναμ που έφαγαν 7(αλλά σε περίεργη περίοδο με την πανδημία), ούτε κάποια εντός Ισραήλ με ομάδες χαμηλής δυναμικότητας. Αλλά επιλογή κάποιων ευλόγως δύσκολων αγώνων. Και γενικότερα ένας δημοσιογράφος που είναι και η δουλειά του, οφείλει να βλέπει ένα δείγμα αγώνων από κάποιους μεταγραφικούς στόχους. Και να μεταφέρει μετά τις εντυπώσεις του.

Ότι πει ο πρόεδρος. Κολώνα? Κολώνα. Μπετό? Μπετό.  

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, CHⓇIS said:

Meta dn tha mporei na paixei eyroph etsi sn einai? 

Νομίζω ότι δε θα μπορεί, αλλά και πάλι μπορεί να σε ξεφτιλισει εύκολα ο βαγγ

Link to comment
Share on other sites

2/ΝΕΝΤΕΛΤΣΙΑΡΟΥ: το περασμένο καλοκαίρι πουλήθηκε αντί 1.200.000 από την ΑΕΚ στην Κροτόνε. Με την ιταλική ομάδα έκανε μια γεμάτη σεζόν στην Serie B, με 36 ματς και 2 γκολ. Βασικό στέλεχος στην εθνική Ρουμανίας ο 26χρονος Ιονούτ, ψάχνεται να φύγει από την Κροτόνε αφού δεν επιθυμεί για δεύτερη χρονιά να παίζει στην δεύτερη κατηγορία της Ιταλίας. Το εντυπωσιακό όμως, ποιο είναι, σύμφωνα με την ιταλική πιάτσα agents (και όχι μόνο); Πως ο Νεντελτσιάρου συζητάει με ομάδα της ελληνικής  Big 5 για την επιστροφή του στην Super League. Κάτι που αν συμβεί θα αποτελέσει μεγάλη έκπληξη (η ομάδα)!!

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Bluesman said:

2/ΝΕΝΤΕΛΤΣΙΑΡΟΥ: το περασμένο καλοκαίρι πουλήθηκε αντί 1.200.000 από την ΑΕΚ στην Κροτόνε. Με την ιταλική ομάδα έκανε μια γεμάτη σεζόν στην Serie B, με 36 ματς και 2 γκολ. Βασικό στέλεχος στην εθνική Ρουμανίας ο 26χρονος Ιονούτ, ψάχνεται να φύγει από την Κροτόνε αφού δεν επιθυμεί για δεύτερη χρονιά να παίζει στην δεύτερη κατηγορία της Ιταλίας. Το εντυπωσιακό όμως, ποιο είναι, σύμφωνα με την ιταλική πιάτσα agents (και όχι μόνο); Πως ο Νεντελτσιάρου συζητάει με ομάδα της ελληνικής  Big 5 για την επιστροφή του στην Super League. Κάτι που αν συμβεί θα αποτελέσει μεγάλη έκπληξη (η ομάδα)!!

Στον Άρη θα παει που θέλει στόπερ 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Man Of Faith said:

@Bukowski επειδη ρωτουσες για κατασταση Βιντα περυσι, εδω ο αντικειμενικος Σαμπρακος μας τα εξηγει καλα μας τα εξηγει ωραια.

https://www.gazzetta.gr/football/superleague/2136590/binta-akomi-enas-poy-tairiazei-sto-podosfairo-toy-almeida

Δεν αμφιβαλω αλλα γενικα προτιμω να βαλω το σμαρτφοουν βαθια στον κωλο μου απο το να διαβασω Σαμπρακο.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Bukowski said:

Δεν αμφιβαλω αλλα γενικα προτιμω να βαλω το σμαρτφοουν βαθια στον κωλο μου απο το να διαβασω Σαμπρακο.

ΤΙ ΠΙΟ ΣΥΝΗΘΕΣ

Από το να διαβάσει κάποιος Σαμπράκο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Δεν αμφιβαλω αλλα γενικα προτιμω να βαλω το σμαρτφοουν βαθια στον κωλο μου απο το να διαβασω Σαμπρακο.

Δεν κρινω, αλλα εγω θα τον διαβαζα. Αν ηταν αυτο το διλημμα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, aris2168 said:

Δεν κρινω, αλλα εγω θα τον διαβαζα. Αν ηταν αυτο το διλημμα.

Κρυφη;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Στενοχωρημένος εμφανίστηκε τις προάλες ο Μισελέν. Όχι επειδή έχει χάσει τη θέση του βασικού μπακ της ΑΕΚ απ΄ τον Ρότα, αλλά διότι έμαθε ότι φεύγει ένας φίλος του από την Αθήνα. Λίγους κολλητούς είχε ο Κλεμάν στην Ελλάδα. Αλλά τώρα θα αποκτήσει συντροφιά διότι μετακόμισε στο Περιστέρι ο Ρομπάιγ. Συνυπήρξαν οι δυο τους στη Λανς και θα μπορούν να πουν δυο κουβέντες. Ειδικά τώρα που θα φύγει ο άλλος φίλος του. Α δεν μιλώ για τον Λε Ταλέκ. Σε άλλον αναφέρομαι. (SPORTDAY)

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Bluesman said:

Στενοχωρημένος εμφανίστηκε τις προάλες ο Μισελέν. Όχι επειδή έχει χάσει τη θέση του βασικού μπακ της ΑΕΚ απ΄ τον Ρότα, αλλά διότι έμαθε ότι φεύγει ένας φίλος του από την Αθήνα. Λίγους κολλητούς είχε ο Κλεμάν στην Ελλάδα. Αλλά τώρα θα αποκτήσει συντροφιά διότι μετακόμισε στο Περιστέρι ο Ρομπάιγ. Συνυπήρξαν οι δυο τους στη Λανς και θα μπορούν να πουν δυο κουβέντες. Ειδικά τώρα που θα φύγει ο άλλος φίλος του. Α δεν μιλώ για τον Λε Ταλέκ. Σε άλλον αναφέρομαι. (SPORTDAY)

Δροσερο ρεπορταζ

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Δροσερο ρεπορταζ

Εμφανίζεις μια αυξημένη ευαισθησία τώρα τελευταία σε θέματα δροσεροτητας.

Μη μου πεις πάλι ότι γερνάς;

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟΛΑΥΣΤΕ επιλογη ρηματος του enwsi για την συνεντευξη του... Οφρυδοπουλου. 20220723_180058.thumb.jpg.6b1d2780fed51d151e23ecfb4051065d.jpg

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, MITSAKLAS said:

Πάλι ο Όφρυ θα κληθεί να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά.

Μη το μελετας

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Bukowski said:

Δροσερο ρεπορταζ

Δεν προτιμάει Σαμπράκο στο γνωστό δίλλημα ο Μισελεν

Link to comment
Share on other sites

  • Stylianopoulos locked and unlocked this topic
  • Stylianopoulos locked this topic
  • Stylianopoulos unlocked this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×