Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, Bukowski said:

Ο Καρρας ποσα πηρε;

Τα ίδια. Δεν συνδιοικουσαν; Δηλαδή αν έπαιρνε πρωτάθλημα η ΑΕΚ με τους 10 μετόχους, τα πρωταθλήματα θα χρεώνονταν στον καθένα αναλόγως το ποσοστό τους στην εταιρεία η με τα λεφτά που θα είχαν βάλει; Γιατί τότε ο Ντέμης πάλι με μηδέν θα κινδύνευε να βγει 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nikos said:

Για τον παίκτη συζηταμε ή για τον πρόεδρο, για να συνεννοούμαστε.

Τοτε εμένα αγαπημένος μου πρόεδρος είναι ο Θωμάς.

Ως προεδρος για αρχη σε κρατησε ζωντανο το 2004 οταν ο σημερινος Διευθυντης Επικοινωνιας σου εγραφε πως πεθανες ετων 80. Εκανε τις πρωτες σου νικες στο CL, εφερε εναν απο τους μεγαλυτερους προπονητες που περπατησαν στην Ελλαδα και μερικους παιχτες που θα τους μνημονευεις για χρονια (Σκοκο, Μπλανκο, Ριβαλντο πχ). Εγω δεν τα θεωρω και λιγα σε 4 χρονια αυτα ειδικα απο την στιγμη που δεν ανελαβε με μηδεν χρεη.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εμένα μου φαντάζουν ίδια ακριβώς, μη σου πω του Ντέμη χειρότερο γιατί κρίθηκε ενα πρωτάθλημα. Όταν έχω έναν υπάλληλο και μου χάσει μισό εκατομμύριο, δεν θα με νοιάξει αν είναι βλακας, αν είναι καλό παιδί, αν ήταν αφηρημένος, αν το έκανε επίτηδες η όχι. Θα φάει καντήλια και θα σκουπιστεί την επόμενη ώρα. 

Τον αφηρημένο θα τον απολύσω γιατί τον θεωρώ ανίκανο. Και πράγματι ο Ντέμης αποδείχτηκε ανίκανος, δεν διαφωνούμε σε αυτό

Τον στημένο όμως δεν θα τον απολύσω απλά, αλλά θα του γαμήσω ότι έχει και δεν έχει γιατί υπάρχει ο δόλος. Εκεί είναι η διαφορά

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Εκανε ΑΕΚτζηδες την πλειοψηφια των σημερινων 30αρηδων για αρχη. 

Οι 30αριδες δεν έγιναν ΑΕΚ λόγο ντεμη. Μην λες τέτοια. Απο οικογένεια ή από φίλους πάρεις και η δική μου γνώμη είναι πολλη σημαντική η προσφορά της ορίτζιναλ στο να γίνονται οι πιτσιρικάδες ΑΕΚ. 

Ακόμα και ο κοντός ήταν ένα πρότζεκτ της ορίτζιναλ για να κρατάει το κόσμο ζεστό στα δύσκολα χρόνια. Ήταν ένα τπτ και τον έκανε Θεό και αυτός το πίστεψε. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Καταλαβαινεις τωρα... 

Εφερε Ριβαλντο ο αλλος, δεν μπορεσε η ΑΕΚ σε μια σεζον να πουλησει 80k φανελες του και διαβαζουμε για σουβλακια και κοκορετσια σημερα. Ε Μπακακης, Σβαρνας, Μανταλος και πολυ μας ειναι.

Καταλαβαινεις πως λειτουργει γενικοτερα η σχεση του πωλητη-αγοραστη; 

Καταλαβαινεις ποσο εξωκοσμικο ειναι αυτο που γραφεις; 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Τα ίδια. Δεν συνδιοικουσαν; Δηλαδή αν έπαιρνε πρωτάθλημα η ΑΕΚ με τους 10 μετόχους, τα πρωταθλήματα θα χρεώνονταν στον καθένα αναλόγως το ποσοστό τους στην εταιρεία η με τα λεφτά που θα είχαν βάλει; Γιατί τότε ο Ντέμης πάλι με μηδέν θα κινδύνευε να βγει 

Τα Πρωταθληματα τα χρεωνεται αυτος που ειναι Προεδρος αν δεν κανω λαθος με την συμφωνια των μετοχων. Τωρα βεβαια ατην ΑΕΚ τα χρεωνουμε ολα στον Μελ. Θυμαμαι καποτε σε μια συνεντευξη του, ενας ΑΡΔ του χε πει οτι εχει παρει 4 Πρωταθληματα (εβαλε και του Γιδοπουλου μεσα ο αθεοφοβος) και ο Μελισσανιδης δεν εκανε καν τον κοπο να διορθωσει 🤡

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Καταλαβαινεις πως λειτουργει γενικοτερα η σχεση του πωλητη-αγοραστη; 

Καταλαβαινεις ποσο εξωκοσμικο ειναι αυτο που γραφεις; 

Επειδη λοιπον ειναι εξωκοσμικο το να πουλησει η ΑΕΚ 80k φανελες του Ριβαλντο θα μπει Αγια Σοφια με Μανταλο ηγετη και αρχηγο. Αυτο εσυ το καταλαβαινεις;

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Bukowski said:

20k φανελες και βλεπουμε για τον Ριβαλντο.. Αυτοι ειμαστε. Ναφ σεντ λοιπον.

Γιατί θα ήταν ντροπή να παραγγείλεις λιγότερες για αρχή, η μήπως θα έπιανε το χέρι του κόσμου να του πει πόσες παραγγελίες έκανε; Επιχείρηση είναι. Βλέπεις και προχωράς. Μακάρι να πούλαγε και 200. Αν και δεν βγαίνουν 80 χιλιάδες οι φανελες εκτός και αν αγόραζε λιανική.  

Link to comment
Share on other sites

Ο Ντέμης έχει δηλώσει προς τιμήν του άπειρες φορές ότι στην ΑΕΚ πληρωνόταν και πάρα πολύ καλά. Δεν ξέρω πόσα ακριβώς αλλα σιγουρα ήταν από τους πιο ακριβοπληρωμένους στο Ελληνικό πρωτάθλημα. 

Link to comment
Share on other sites

Βρε σεις ο Ντέμης άφησε την εξής κατάσταση:

 

" Ο πρόεδρος της ΑΕΚ, Νίκος Θανόπουλος εκπέμπει «SOS» για την οικονομική κατάσταση της ΠΑΕ.

 
 

Με συγκλονιστική επιστολή που έστειλε στους μεγαλομετόχους της ομάδας, ο κ. Θανόπουλος ζητάει να την ενισχύσουν οικονομικά, καθώς το ταμείο του «δικεφάλου» αντιμετωπίζει πολλά προβλήματα.

Αναλυτικά η επιστολή Θανόπουλου την οποία δημοσιεύει αποκλειστικά αθλητική εφημερίδα:

"Αγαπητοί όλοι,

Μετά από πολλή αγωνία είμαστε στον Τελικό!! Θα είναι μια γιορτή για κάθε ΑΕΚΤΖΗ και αν γίνει και το θαύμα να το πάρουμε....

Επίσης έχουμε πολύ καλό placement για τα Playoffs!! Αυτό πριν από λίγο καιρό φάνταζε αδύνατο, αλλά μετά από πολλά ups and downs είναι μια πραγματικότητα.... Παρόλα αυτά τα προβλήματα που ζούμε καθημερινά.

Από τη μεριά μου προσπαθώ να κάνω το καλύτερο δυνατό σε όλα τα επίπεδα. Και όλοι θα κριθούμε εν του αποτελέσματος... Τώρα κάποια πολύ σημαντικά θέματα:

Αδειοδότηση ΕΠΟ

Όπως ήδη ξέρετε έχουμε θέμα με την καθαρή θέση, το οποίο φέτος νομιμότατα ξεπεράσαμε με την εγγραφή των Απαιτήσεων κατά Ψωμιάδη, που είναι δικαστική απόφαση, εγκεκριμένος ισολογισμός και έκθεση ορκωτών.

Παρ' όλα αυτά η Διεύθυνση αδειοδότησης της ΕΠΟ για δικούς της λόγους, το παίζει βασιλικότερη του βασιλέως και θέλει να εισηγηθεί αντίθετα, δηλαδή να μη μας δώσουν άδεια!! Έχω ήδη αναγάγει το θέμα πολύ ψηλά και έχω ραντεβού με τον Πιλάβιο για να του εξηγήσω ότι δεν ζητάμε καμία χάρη, παρά μόνο να τηρηθούν οι νόμοι και να μην ερμηνεύει κατά το δοκούν ο καθένας και να του απαιτήσω να πάρει αυτός την απόφαση...

Η απόφαση θα είναι πολιτική έτσι και αλλιώς, αλλά πρέπει να φυλάμε τα νώτα μας, γιατί ποτέ δεν ξέρεις στην Ελλάδα. Γι' αυτό, ιδιαίτερα με τον Τάκη πρέπει να βοηθήσουμε όλοι. Περιμένω επίσημη αναφορά από ΕΠΟ και θα σας ενημερώσω

ΤΟ ΘΕΜΑ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ SUPER CRUSIAL SUPER ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ CONFIDENTIAL ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΑΠΟ ΟΛΟΥΣ.... Προφορικά πάντως μας είπαν ότι θέλουν άμεσα αύξηση ΜΚ.... Η απόφαση θα βγει μέχρι 30/4...

e2d-googlenews.pngΑκολουθήστε το Euro2day.gr στο Google News!Παρακολουθήστε τις εξελίξεις με την υπογραφη εγκυρότητας του Euro2day.gr

Απαίτηση της ASPIS BANK

Η τράπεζα απαιτεί 1 mil euros που είχατε βάλει προσωπικές εγγυήσεις (Τάκης, Νάσος, Νίκος, Ντέμης, Γκίκας). Φυσικά ουκ αν λάβοις εκ του μη έχοντος, άρα ετοιμάζουμε νομική επιστολή για να ζητήσουμε περαιτέρω παράταση...(ήδη έχουμε πάρει 3 μήνες).

Έχουμε ήδη κινητοποιήσει τον Πέτρο που ξέρει τον Διευθύνοντα σύμβουλο κ. Σορότο και ελπίζουμε ότι η τράπεζα δεν θα το τραβήξει στα άκρα. Και εδώ χρειάζεται βοήθεια γιατί η τράπεζα αυτή έχει θέμα ρευστότητας.

Και κάποια πιο ΘΕΤΙΚΑ Θέματα: ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΑ / SUPER LEAGUE

Εγκρίναμε επί τη αρχής τη σύμβαση γιατί, παρ' όλο που είχαμε ακόμα ενστάσεις, δεν υπήρχε άλλη επιλογή και έπρεπε να φανούμε όλοι ενωμένοι απέναντι στον Ολυμπιακό, που τα θέλει πάντα όλα. Θα υπάρξουν ακόμα βελτιώσεις, αλλά το θέμα πρέπει να κλείσει κάποια στιγμή... Είναι too much at stake.

ΔΩΝΗΣ

Κερδίσαμε την Πρώτη μάχη και τις εντυπώσεις και αυτό είναι πολύ σημαντικό για εμάς. Ο πόλεμος θα συνεχιστεί, αλλά είμαστε σε πολύ ισχυρότερη θέση από πριν. Αναβάλλουμε όσο μπορούμε.

ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ / ΤΕΧΝΙΚΟΣ Δ/ΝΤΗΣ / ΡΟΣΤΕΡ

Οι σχέσεις μου είναι πολύ καλές και κάθε μέσα βελτιώνονται γιατί έτσι πρέπει να είναι τα πράγματα. Δεν θέλω να επεκταθώ παραπάνω σε αυτό το θέμα. Έχω την βεβαιότητα ότι στη συνάντηση μας για το ρόστερ της χρονιάς θα είμαστε στο ίδιο μήκος κύματος, κάτι που σημαίνει ΔΥΝΑΜΙΚΟ COST REDUCTION ΣΤΟ ΡΟΣΤΕΡ και πολύ προσεκτικές και οικονομικές κινήσεις (τουλάχιστον 5 mil το υπολογίζω το cost cutting).

Θα σας ενημερώσω όταν γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις σε όλα τα επίπεδα. Αύριο θα δω και τον Δημήτρη Χατζηιωάννου για να μιλήσουμε για τη συνεργασία μας. Προς το παρόν είναι σύμβουλος μου σε όλα τα θέματα παικτών...

UEFA

Θυμίζω ότι η πρόκριση μας στο Τελικό με αντίπαλο μάλλον τον ΓΑΥΡΟ μας δίνει ήδη το ΙΣΧΥΡΟΤΕΡΟ εισιτήριο για τον 1 και μόνο προκριματικό του ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ όπου παίζεται η είσοδος στο EUROPA LEAGUE και αρκετά εκατομμύρια (5-6 τα υπολογίζω). Προφανώς είναι όλα τα λεφτά αυτή η πρόκριση...

ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΑ ΘΕΜΑΤΑ

Τέλος, υπενθυμίζω σε όλους την ανάγκη να μην εκτεθούμε οικονομικά μέχρι το τέλος της περιόδου. Ξέρετε ότι έχουμε ένα gap 5,5 mil και αν ξοφλήσουμε ASPIDA 6,5 θα καλύπτονταν από το δάνειο 3,5 και από εσάς 3 mil. Για τους γνωστούς λόγους το δάνειο καθυστερεί και υπάρχετε μόνο εσείς....αλλιώς....

Κινούμαστε κάθε μέρα οριακά (αυτοί που πρέπει να το ξέρουν το ξέρουν ήδη) και στην φάση αυτή ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ η παντός τύπου έκθεση... Για τον Απρίλιο, για να αντιληφθείτε την κατάσταση, δεν έχω πληρώσει δώρο Πάσχα, επιταγές, την Ξάνθη για τον Ρίκα, νοίκια κλπ, κλπ,). Χρειάζεται άμεσα ρευστότητα, εκπέμπω πάλι SOS...

Την MORGAN την πληρώσαμε ΕΥΤΥΧΩΣ με παρέμβαση του ΠΕΤΡΟΥ, αλλά με καθυστέρηση, πράγμα που επιβάρυνε την ήδη δύσκολη θέση μας.

Όπως ήδη έχω δείξει σε αρκετούς από εσάς, εάν γίνουν οι απαραίτητες κινήσεις στο ρόστερ, τα διοικητικά και περάσουμε στο UEFA, και με νέο τηλεοπτικό, η εταιρία θα μπει σε φάση εξυγίανσης, ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΟ BREAK EVEN γιατί τώρα είναι μια ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ επιχείρηση....

Ελπίζω να φτάσουμε μέχρι εκεί... Αυτό εξαρτάται μόνο από εσάς... Σίγουρα η ΑΕΚ δεν είναι απλά μια εταιρία, είναι η ΨΥΧΩΣΗ εκατομμυρίων ανθρώπων και πρέπει να το δούμε και έτσι για να το βάλουμε στην σωστή διάσταση...

Απ' ότι βλέπετε, προσπαθώ όσο μπορώ και είμαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρω. Μερικές φορές αισθάνομαι πολύ άσχημα να σας ζητάω λεφτά, αλλά πρέπει να παραδεχτούμε τα μεγάλα λάθη του παρελθόντος για τα οποία ευθυνόμαστε όλοι και να προχωρήσουμε...
Άλλη option δεν υπάρχει.
Θα σας κρατάω ενήμερους...

ΘΕΡΜΗ ΠΑΡΑΚΛΗΣΗ: ΤΑ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΕΜΑΣ, ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΗΣ ΑΕΚ... Ο ΝΟΩΝ ΝΟΕΙΤΩ...""

 

Δηλαδή:

1) Ομάδα με χρέη και δάνεια σε εμπορικές και άλλες τράπεζες

2) Ομάδα δίχως προπονητικό κέντρο

3) Ομάδα δίχως γήπεδο

4) Ομάδα με γραφεία στο νοίκι

5) Ομάδα χωρίς κούπα ούτε του καφέ, έστω ένα κύπελλο

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, AlexKR21 said:

Τον αφηρημένο θα τον απολύσω γιατί τον θεωρώ ανίκανο. Και πράγματι ο Ντέμης αποδείχτηκε ανίκανος, δεν διαφωνούμε σε αυτό

Τον στημένο όμως δεν θα τον απολύσω απλά, αλλά θα του γαμήσω ότι έχει και δεν έχει γιατί υπάρχει ο δόλος. Εκεί είναι η διαφορά

Ας πάνε στο διάολο τότε και οι δυο και ας μάθουν σε άλλου την καμπούρα να είναι σωστοί. Αυτό είναι το αποτέλεσμα. συν ότι το μισό μυριο θα έχει κάνει φτερά 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Του πιστώνουμε ότι επί διοικήσεώς του μπήκαμε στο 44 και συνεχίσαμε να υπάρχουμε

Αν ήταν κάτι απλό γιατί ο άλλος μιλούσε για τρελούς και λαμόγια;

Απλό ήταν εφοσον έβαζαν πλάτη ο Πέτρο-Στάθης και το κράτος. Ε, έβαλαν. Διαφορετικά στην Δ θα πηγαίναμε και τοτε.

 

Οι τυποι πραγματι μπηκαν όταν ο άλλος έλεγε τρελούς ή λαμόγια. Σωστό. Βεβαια ο Μητσος δεν είχε να κερδίσει κάτι, ενώ ο Ντέμης έψαχνε την επόμενη δουλειά του γιατί είχε μείνει από μέση. Βρήκε και κάτι κορόιδα όπως αποδείχτηκε και τα έψησε με τις ιδέες του και έγινε ο,τι έγινε πριν τα κάνει/κάνουν ολα πουτανα τελικα.

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Επειδη λοιπον ειναι εξωκοσμικο το να πουλησει η ΑΕΚ 80k φανελες του Ριβαλντο θα μπει Αγια Σοφια με Μανταλο ηγετη και αρχηγο. Αυτο εσυ το καταλαβαινεις;

Ειναι εξωκοσμικο στο Ελληνικο ποδοσφαιρο να πουλησει οποιαδηποτε ομαδα 80κ φανελες. Δεν εχει γινει ποτε, με κανενα παικτη και καμια ομαδα.

Ο Ελληνας οπαδος δινει λεφτα στην ομαδα με εισιτηρια και τηλεοπτικα.&-

Ετσι ειναι αγορα του Ελληνικου ποδοσφαιρου και στην αγορα προσαρμοζεσαι, δεν κλαιγεσαι που δεν αλλαζει η αγορα συμφωνα με τις δικες σου "κοσμοθεωριες."

 

Στην Αγια Σοφια θα μπω πρωταθλητης με Τσουμπερ, Αραουχο, Αμραμπατ και Γκαρσια,

και ο Ντεμης δεν θα περναει ουτε απ' εξω. Αφου οπως εχει πει "γηπεδο στην Νεα Φιλαδελφεια δεν γινεται."

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Ως προεδρος για αρχη σε κρατησε ζωντανο το 2004 οταν ο σημερινος Διευθυντης Επικοινωνιας σου εγραφε πως πεθανες ετων 80. Εκανε τις πρωτες σου νικες στο CL, εφερε εναν απο τους μεγαλυτερους προπονητες που περπατησαν στην Ελλαδα και μερικους παιχτες που θα τους μνημονευεις για χρονια (Σκοκο, Μπλανκο, Ριβαλντο πχ). Εγω δεν τα θεωρω και λιγα σε 4 χρονια αυτα ειδικα απο την στιγμη που δεν ανελαβε με μηδεν χρεη.

Κανένα δεν έφερε ο ίδιος. 

Ριβαλντο τον έφεραν οι συγκυρίες κοκκαλη γκλου φερερ . 

Σκοκο τον έφερε Χατζηιωάννου που θα έφερε και το ντιμαρια αν δεν τον έκοβαν 

Μπλανκο γελάω γιατί έβαλε τα κλάματα για να έρθει στην ΑΕΚ από β Αργεντινής 

Τον φερερ όπως έχει βγει τον βρήκαν σε μια ιστοσελίδα με το κιντη και το έφεραν με τρελό συμβόλαιο και στο τέλος του τα πήρε χοντρά. 

Ο αδαμιδης πχ έφερε γκουρντοσεν ντιοπ και πόσους άλλους  και χιμενεν προπονητή. 

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Γιατί θα ήταν ντροπή να παραγγείλεις λιγότερες για αρχή, η μήπως θα έπιανε το χέρι του κόσμου να του πει πόσες παραγγελίες έκανε; Επιχείρηση είναι. Βλέπεις και προχωράς. Μακάρι να πούλαγε και 200. Αν και δεν βγαίνουν 80 χιλιάδες οι φανελες εκτός και αν αγόραζε λιανική.  

Ντροπη και ξεφτιλα θα ηταν και γι αυτο δεν παιζει να ερθει ξανα σοβαρος παιχτης στην ΑΕΚ. Γιατι ο σοβαρος παιχτης (τυπου Ριβαλντο) πρεπει να ξερει πως θα κινησει και χρημα αναλογο (μεσω ενδυσης, χορηγων κλπ) ωστε να σε επιλεξει. Δεν παιζει μονο για το συμβολαιο του ο καθε Ριβαλντο, παιζει και για τους χορηγους του και οσους τον ντυνουν. Αλλα ενταξει εμεις θα παμε με το "Ελα Ιμπραιμοβιτς να πουλησουμε 5,500 φανελες και βλεπουμε" κατα το "ελα δανεικος 5 φορες με οψιον που δεν θα πληρωσω ποτε μπας και βαρεθεις".

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Τα Πρωταθληματα τα χρεωνεται αυτος που ειναι Προεδρος αν δεν κανω λαθος με την συμφωνια των μετοχων. Τωρα βεβαια ατην ΑΕΚ τα χρεωνουμε ολα στον Μελ. Θυμαμαι καποτε σε μια συνεντευξη του, ενας ΑΡΔ του χε πει οτι εχει παρει 4 Πρωταθληματα (εβαλε και του Γιδοπουλου μεσα ο αθεοφοβος) και ο Μελισσανιδης δεν εκανε καν τον κοπο να διορθωσει 🤡

Δηλαδή της ΑΕΚ το πρωτάθλημα το 17 χρεώνεται στον….Ασλανιδη; Να του το πει κάποιος με το μαλακό…Μην του έρθει κολουμπρα από τη χαρά του 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nedved21 said:

Ειναι εξωκοσμικο στο Ελληνικο ποδοσφαιρο να πουλησει οποιαδηποτε ομαδα 80κ φανελες. Δεν εχει γινει ποτε, με κανενα παικτη και καμια ομαδα.

Ο Ελληνας οπαδος δινει λεφτα στην ομαδα με εισιτηρια και τηλεοπτικα.&-

Ετσι ειναι αγορα του Ελληνικου ποδοσφαιρου και στην αγορα προσαρμοζεσαι, δεν κλαιγεσαι που δεν αλλαζει η αγορα συμφωνα με τις δικες σου "κοσμοθεωριες."

 

Στην Αγια Σοφια θα μπω πρωταθλητης με Τσουμπερ, Αραουχο, Αμραμπατ και Γκαρσια,

και ο Ντεμης δεν θα περναει ουτε απ' εξω. Αφου οπως εχει πει "γηπεδο στην Νεα Φιλαδελφεια δεν γινεται."

Ο Ολυμπιακος μια χαρα φανελες πουλαει για τον καθε Ελ Αραμπι που δεν τον λες και Ριβαλντο. Οπως και ο Βαζελος για τον καθε Σισε.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Ο Ολυμπιακος μια χαρα φανελες πουλαει για τον καθε Ελ Αραμπι που δεν τον λες και Ριβαλντο. 

Ζητημα να πουλαει 5.000 φανελες ο τοπ παικτης τους.

Το merch στην Ελλαδα δεν υπαρχει.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Οι 30αριδες δεν έγιναν ΑΕΚ λόγο ντεμη. Μην λες τέτοια. Απο οικογένεια ή από φίλους πάρεις και η δική μου γνώμη είναι πολλη σημαντική η προσφορά της ορίτζιναλ στο να γίνονται οι πιτσιρικάδες ΑΕΚ. 

Ακόμα και ο κοντός ήταν ένα πρότζεκτ της ορίτζιναλ για να κρατάει το κόσμο ζεστό στα δύσκολα χρόνια. Ήταν ένα τπτ και τον έκανε Θεό και αυτός το πίστεψε. 

Προσωπικά ΑΕΚ με έκαναν ο νονός μου και ο πατέρας μου, άρχισα να παρακολουθώ βαθμολογίες και αποτελέσματα το 2003 και να πηγαίνω γήπεδο από το 2004. Μπορεί εσείς οι υπόλοιποι να θεωρείτε ότι υπήρξε downgrade σε σχέση με παλιότερα (και πράγματι έχοντας διαβάσει πλέον για την ιστορία της ΑΕΚ υπήρξε) αλλά εγώ στο δημοτικό έβλεπα μια ομάδα που έφερνε πολύ κόσμο στο γήπεδο, ήταν κάθε χρόνο διεκδικήτρια του πρωταθλήματος τουλάχιστον μέχρι τον Φλεβάρη, έπαιρνε νίκες στο Τσου Λου, είχε παίκτες προσωπικότητες. Μετά ακολούθησε η λαίλαπα των αμετόχων, ο υποβιβασμός οι Β'-Γ' Εθνικές και μέχρι να πάρουμε το πρωτάθλημα το '18 (που πλέον είχα φτάσει 23) οι μόνες χρονιές που χα δει την ΑΕΚ να είναι μεγάλη ομάδα και στο χορτάρι ήταν επί κοντού. Μπορεί σε μεγαλύτερους να φαίνεται κουλό αυτό, αλλά εγώ έτσι μεγάλωσα. Οπότε εγώ θεωρώ ότι ναι, σε ένα ποσοστό έγινα ΑΕΚ και λόγω Ντέμη. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Ντροπη και ξεφτιλα θα ηταν και γι αυτο δεν παιζει να ερθει ξανα σοβαρος παιχτης στην ΑΕΚ. Γιατι ο σοβαρος παιχτης (τυπου Ριβαλντο) πρεπει να ξερει πως θα κινησει και χρημα αναλογο (μεσω ενδυσης, χορηγων κλπ) ωστε να σε επιλεξει. Δεν παιζει μονο για το συμβολαιο του ο καθε Ριβαλντο, παιζει και για τους χορηγους του και οσους τον ντυνουν. Αλλα ενταξει εμεις θα παμε με το "Ελα Ιμπραιμοβιτς να πουλησουμε 5,500 φανελες και βλεπουμε" κατα το "ελα δανεικος 5 φορες με οψιον που δεν θα πληρωσω ποτε μπας και βαρεθεις".

Εμ πες το πως η συμφωνία ήταν να λαδωθεί ο Γλου για να έρθει ο Ριβαλντο και μη λες για ντροπή του κόσμου της ΑΕΚ που δεν κάλυψε τα γαμησιατικα 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, AG21 said:

Κανένα δεν έφερε ο ίδιος. 

Ριβαλντο τον έφεραν οι συγκυρίες κοκκαλη γκλου φερερ . 

Σκοκο τον έφερε Χατζηιωάννου που θα έφερε και το ντιμαρια αν δεν τον έκοβαν 

Μπλανκο γελάω γιατί έβαλε τα κλάματα για να έρθει στην ΑΕΚ από β Αργεντινής 

Τον φερερ όπως έχει βγει τον βρήκαν σε μια ιστοσελίδα με το κιντη και το έφεραν με τρελό συμβόλαιο και στο τέλος του τα πήρε χοντρά. 

Ο αδαμιδης πχ έφερε γκουρντοσεν ντιοπ και πόσους άλλους  και χιμενεν προπονητή. 

 

Με λιγα λογια δηλαδη στην 4ετια Ντεμη στην ΑΕΚ, ολα τα καλα τα εκαναν οι μεγαλομετοι αλλα τα συντρίμμια τα αφησε αυτος φευγοντας. Λογικο μου ακουγεται.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Ας πάνε στο διάολο τότε και οι δυο και ας μάθουν σε άλλου την καμπούρα να είναι σωστοί. Αυτό είναι το αποτέλεσμα. συν ότι το μισό μυριο θα έχει κάνει φτερά 

Προσωπικά εν έτει 2021 δεν συμπαθώ κανέναν από τους 2

Απλά θεωρώ ότι κάποιες διαφορές που υπάρχουν μεταξύ τους θα πρέπει να αναφέρονται
 

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Εμ πες το πως η συμφωνία ήταν να λαδωθεί ο Γλου για να έρθει ο Ριβαλντο και μη λες για ντροπή του κόσμου της ΑΕΚ που δεν κάλυψε τα γαμησιατικα 

Οχι δεν εγραψα αυτο. Εγραψα πως ο καθε Ριβαλντο δεν παιζει μονο για το συμβολαιο του αλλα και για αλλους 10 ειτε αυτοι ειναι χορηγοι ειτε μανατζερς. Οποτε αν θες να παιζεις σε τετοια μεγεθη, θα παιξεις με τους κανονες τους, αλλιως πανε φερε Αραβιδαρο και Πλατελλαρο να σαι ησυχος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Με λιγα λογια δηλαδη στην 4ετια Ντεμη ατην ΑΕΚ, ολα τα καλα τα εκαναν οι μεγαλομετοι αλλα τα συντρίμμια τα αφησε αυτος φευγοντας. Λογικο μου ακουγεται.

Σαφώς όχι αλλά το Σκοκο το έκανε πρόταση ο Χατζηιωάννου όπως είχε προτείνει και το ντιμαρια. Τι να κάνουμε? 

Ο Ντέμης σπαταλουσε λεφτά και μοίρασε συμβόλαια χωρίς καμία διαπραγμάτευση. 

Link to comment
Share on other sites

Επιπλέον να προσθέσω πως και η ΑΕΚ EMPIRE και δεν ήταν μόνο οι φανέλες του Ριβάλντο, είχε τεράστιες οικονομικές υποχρεώσεις.

Γενικότερα δεν υπήρξε νοικοκυριό και η λύση ήταν η εκποίηση περιουσιακών στοιχείων, μνημόνιο, για να βρεθεί άκρη.

 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×