Jump to content

Recommended Posts

1 minute ago, nikos said:

 

Στα 4 χρονια ο άλλος είχε πάρει κυπελλο τουλαχιστον  και στα 5 πρωτάθλημα και είχε ξεκινήσει το γηπεδο.
Αυτος σηκωσε φλιτζανάκι του καφέ και έλεγε ότι δεν γίνεται γήπεδο εκεί.

Με ζέρο χρέη ο ένας και καμιά 100σταριά μύρια χρέη ο άλλος.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Η μη πρόσφυγη στο CAS όταν είχες ενάντια το Νο1 εχθρό της ιστοριας σου τι είναι τότε; 

"Κοσμοθεωρια"

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Με ζέρο χρέη ο ένας και καμιά 100σταριά μύρια χρέη ο άλλος.

24εκ χρεη ειχε, και 3-4 μεγαλοεφοπλισταδες απο πισω, στην πιο υπερκαταναλωτικη αγορα που εχει δει το συγχρονο Ελληνικο κρατος.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Με ζέρο χρέη ο ένας και καμιά 100σταριά μύρια χρέη ο άλλος.

Ε, όχι και 100

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Με ζέρο χρέη ο ένας και καμιά 100σταριά μύρια χρέη ο άλλος.

Μία δόση πλήρωνε στο 44 και είχε πίσω του καμία 10αρια εφοπλιστές ενώ ο άλλος με τα λεφτά της ομάδας παράλληλα έφτιαχνε γήπεδο.  Οκ μην μας αναγκάζεται να υπερασπιζομαστε το Μελ γιατί και αυτός τα εχει σκατωσει αρκετές φορές. 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, nedved21 said:

Ελα ρε Μπουκο τωρα. Παλι ο κοσμος φταιει; 

Που δεν ειναι σε θεση οταν φερνεις Ριβαλντο να πουλησει 80k φανελες; Οχι φταιει ο πουτσος μου. Σαν να φερει η ΑΕΚ σε δυο χρονια τον Messi, να παραγγειλει 150k φανελες με 60€ η καθε μια (9m), με σκοπο να τις πουλησει 90€ και να βγαλει μερος του συμβολαιου του (4,5m κερδος), να πουλησει τελικα μονο 10k φανελες και να βριζουμε την διοικηση που εβαλε μεσα την ομαδα.

Link to comment
Share on other sites

Just now, Skepastos said:

Η μη πρόσφυγη στο CAS όταν είχες ενάντια το Νο1 εχθρό της ιστοριας σου τι είναι τότε; 

Μαλακία και ηλιθιότητα. Μαζί σου

Αλλά το να δίνεις ηθελημένα κώλο στο παοκάκι γιατί είναι «σύμμαχος» είναι απείρως χειρότερο

 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

24εκ χρεη ειχε, και 3-4 μεγαλοεφοπλισταδες απο πισω, στην πιο υπερκαταναλωτικη αγορα που εχει δει το συγχρονο Ελληνικο κρατος.

Μετά το 44

Πριν;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Skepastos said:

Α και για αυτό οι οπαδοί-φίλαθλοι φταίνε; Δηλαδή ήταν δύσκολο να γίνει συμφωνία για 20 χιλιάδες φανελες και βλέπουμε. Έπρεπε να γίνει μονοκοπανιά για 80. Έτσι λειτουργούν φαντάζομαι όλες οι επιχειρησεις 

20k φανελες και βλεπουμε για τον Ριβαλντο.. Αυτοι ειμαστε. Ναφ σεντ λοιπον.

Link to comment
Share on other sites

Και τελος πάντων δεν χρειάζεται να συγκρινουμε τώρα με τον Μελισανιδη, ο κοντος τι καλο έκανε ας μας πει κάποιος να καταλάβουμε.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AlexKR21 said:

Μετά το 44

Πριν;

Ιδέα του ήταν το 44 δλδ; Να του το πιστώσουμε; 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, AG21 said:

Μία δόση πλήρωνε στο 44 και είχε πίσω του καμία 10αρια εφοπλιστές ενώ ο άλλος με τα λεφτά της ομάδας παράλληλα έφτιαχνε γήπεδο.  Οκ μην μας αναγκάζεται να υπερασπιζομαστε το Μελ γιατί και αυτός τα εχει σκατωσει αρκετές φορές. 

Και οι 2 τα χουν σκατώσει αρκετές φορές

Αυτό που προσπαθώ να πω εγώ είναι ότι δεν μπήκαν κάτω από τις ίδιες συνθήκες

 

Α, και η σύγκριση/κριτική αφορά το αγωνιστικό και μόνο. Στο γήπεδο ο Μελ τους κατουράει όλους, ειδικά αυτόν που έλεγε ότι εκεί δεν γίνεται με τίποτα

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Bukowski said:

Που δεν ειναι σε θεση οταν φερνεις Ριβαλντο να πουλησει 80k φανελες; Οχι φταιει ο πουτσος μου. Σαν να φερει η ΑΕΚ σε δυο χρονια τον Messi, να παραγγειλει 150k φανελες με 60€ η καθε μια (9m), με σκοπο να τις πουλησει 90€ και να βγαλει μερος του συμβολαιου του (4,5m κερδος), να πουλησει τελικα μονο 10k φανελες και να βριζουμε την διοικηση που εβαλε μεσα την ομαδα.

Ρε συ καταλαβαινεις τι λες; Ειναι σα' να φερνει σουβλατζης 100.000 σουβλακια, να του σαπιζουν και μετα να βριζει την γειτονια γιατι "καλα δεν μπορουν να φανε 100.000 σουβλακια;"

Αυτος δεν ηταν ο Μανατζερ της Χρονιας; Να διαβαζε την αγορα. Αληθεια η Ολυμπιακαρα ποσες μπλουζες του Ριμπο πουλησε;

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AG21 said:

Πολλά μπορούμε να πούμε για το Μελ για τη τσιγκουνιά του, τα κολλήματα του, τα λάθη του κτλ αλλά τόσο κακή διαχείριση σε μια ομάδα δεν υπάρχει περίπτωση να κάνει ποτέ. 

Ε ναι.. Οταν πχ παρεδωσε στον Τροχανα και μετα την εκανε επι ΕΝΙΚ εδωσε ρεσιταλ διαχειρισης. 0/2 εχει απο αποψη... διαχειρισης στις θητειες του, αλλα μαλλον στην 3η εμαθε οποτε φευγοντας θα αφησει νοικοκυρεμενα πραγματα 🤡

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Bukowski said:

Που δεν ειναι σε θεση οταν φερνεις Ριβαλντο να πουλησει 80k φανελες; Οχι φταιει ο πουτσος μου. Σαν να φερει η ΑΕΚ σε δυο χρονια τον Messi, να παραγγειλει 150k φανελες με 60€ η καθε μια (9m), με σκοπο να τις πουλησει 90€ και να βγαλει μερος του συμβολαιου του (4,5m κερδος), να πουλησει τελικα μονο 10k φανελες και να βριζουμε την διοικηση που εβαλε μεσα την ομαδα.

Οταν είσαι στη κοσμαρα σου αυτά πιστεύεις. Ότι θα πουλήσεις 80κ φανέλες της ομάδας. 

Στην Ελλάδα που αν φοράς φανέλα ομάδας κινδυνευεις να βρεθείς γυμνός από πέσιμο ποιος ο λόγος να αγοράσεις φανέλες ομάδας? 

Link to comment
Share on other sites

Just now, nedved21 said:

Ρε συ καταλαβαινεις τι λες; Ειναι σα' να φερνει σουβλατζης 100.000 σουβλακια, να του σαπιζουν και μετα να βριζει την γειτονια γιατι "καλα δεν μπορουν να φανε 100.000 σουβλακια;"

 Αυτος δεν ηταν ο Μανατζερ της Χρονιας; Να διαβαζε την αγορα. Αληθεια η Ολυμπιακαρα ποσες μπλουζες του Ριμπο πουλησε;

Κλάμα με το παράδειγμα

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Και τελος πάντων δεν χρειάζεται να συγκρινουμε τώρα με τον Μελισανιδη, ο κοντος τι καλο έκανε ας μας πει κάποιος να καταλάβουμε.

Εκανε ΑΕΚτζηδες την πλειοψηφια των σημερινων 30αρηδων για αρχη. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Bukowski said:

Ποσα πρωταθληματα πηρε στις αλλες 2 θητειες του; Και τι συντρίμμια αφησε φευγοντας, αφου λεμε για αυτα της φυγης του Ντεμη του '08;

2 πρωταθλήματα πήρε. Σύνολο 3. Το 96 που έφυγε συνέπεσε με την παράγκα Κόκκαλη και ίσως έδωσε κωλο για να βγει από τη φυλακή. Το 99 τι να αφήσει; Μπροστινός ήταν. Εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά μεταξύ τους οσον αφορά τον εαυτούλη τους. Αλλά ο ένας έχει πρωταθλήματα, γήπεδο και προπονητικο και ο αλλος ένα άρθρο 44. Αυτά δεν είναι τα παράσημα τους στο τέλος της ημέρας; Δηλαδή άμα έλεγες ποια τα καλά που έχουν κάνει για τον οργανισμό ΑΕΚ, τι θα απανταγες; 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, nikos said:

Ιδέα του ήταν το 44 δλδ; Να του το πιστώσουμε; 

Του πιστώνουμε ότι επί διοικήσεώς του μπήκαμε στο 44 και συνεχίσαμε να υπάρχουμε

Αν ήταν κάτι απλό γιατί ο άλλος μιλούσε για τρελούς και λαμόγια;

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexKR21 said:

Κλάμα με το παράδειγμα

Καταλαβαινεις τωρα... 

Εφερε Ριβαλντο ο αλλος, δεν μπορεσε η ΑΕΚ σε μια σεζον να πουλησει 80k φανελες του και διαβαζουμε για σουβλακια και κοκορετσια σημερα. Ε Μπακακης, Σβαρνας, Μανταλος και πολυ μας ειναι.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Skepastos said:

2 πρωταθλήματα πήρε. Σύνολο 3. Το 96 που έφυγε συνέπεσε με την παράγκα Κόκκαλη και ίσως έδωσε κωλο για να βγει από τη φυλακή. Το 99 τι να αφήσει; Μπροστινός ήταν. Εγώ δεν βλέπω καμία διαφορά μεταξύ τους οσον αφορά τον εαυτούλη τους. Αλλά ο ένας έχει πρωταθλήματα, γήπεδο και προπονητικο και ο αλλος ένα άρθρο 44. Αυτά δεν είναι τα παράσημα τους στο τέλος της ημέρας; Δηλαδή άμα έλεγες ποια τα καλά που έχουν κάνει για τον οργανισμό ΑΕΚ, τι θα απανταγες; 

Ο Καρρας ποσα πηρε;

Link to comment
Share on other sites

Just now, Bukowski said:

Εκανε ΑΕΚτζηδες την πλειοψηφια των σημερινων 30αρηδων για αρχη. 

Για τον παίκτη συζηταμε ή για τον πρόεδρο, για να συνεννοούμαστε.

Τοτε εμένα αγαπημένος μου πρόεδρος είναι ο Θωμάς.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AlexKR21 said:

Μαλακία και ηλιθιότητα. Μαζί σου

Αλλά το να δίνεις ηθελημένα κώλο στο παοκάκι γιατί είναι «σύμμαχος» είναι απείρως χειρότερο

 

Εμένα μου φαντάζουν ίδια ακριβώς, μη σου πω του Ντέμη χειρότερο γιατί κρίθηκε ενα πρωτάθλημα. Όταν έχω έναν υπάλληλο και μου χάσει μισό εκατομμύριο, δεν θα με νοιάξει αν είναι βλακας, αν είναι καλό παιδί, αν ήταν αφηρημένος, αν το έκανε επίτηδες η όχι. Θα φάει καντήλια και θα σκουπιστεί την επόμενη ώρα. 

Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×