Jump to content

Recommended Posts

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη κάπου, υπάρχει στο Amazon prime ντοκυμαντέρ για την ¨αναγέννηση¨ της Chivas, το οποίο ξεκινάει με τον Πισάρο να χάνει πέναλτι, να αποκλείονται απο το κύπελλο και ενώ τα είχαν πάρει όλα την προηγούμενη, μπαίνει ο μάνατζερ στα αποδυτήρια και τους λέει ότι φταίει η αλαζονεία των παιχτών που χάθηκε ο τίτλος και ντροπή τους 

Μέσα στο επόμενο 6μηνο έφυγαν Πίσαρο, Ορμπελίν και Ματίας (εμφανίζονται στιγμιαία στο ντοκυμαντέρ) και ήρθαν παιχταράδες και προπονητάρα που δεν κέρδισαν ούτε κυπελλάκι παγωτό!

  • Sad 2
Link to comment
Share on other sites

Η διοίκηση της Τσίβας δεν γούσταρε που ο Πισάρο πρωτοστάτησε σε διαμαρτυρία.



Image

H παραπάνω φωτογραφία είναι από τον τελικό του CONCACAF Champions League το 2018, το οποίο κατέκτησε η Τσίβας του Αλμέιδα και των Πισάρο, Πινέδα.
Οι ποδοσφαιριστές σε ένδειξη διαμαρτυρίας του ότι δεν τους δόθηκαν κάποια χρήματα από πριμ κλπ., βγήκαν για προπόνηση με χειροποίητες φανέλες που δεν έφεραν το σήμα του χορηγού.
Ο Πισάρο ήταν από τους ηγέτες αυτής της ενέργειας, ενώ και ο Αλμέιδα ουσιαστικά τάχθηκε με το μέρος των ποδοσφαιριστών.
Η κίνηση του πρώτου ως προς αυτήν την ενέργεια, έκανε πιο εύκολη την μετέπειτα πώληση του και όταν τέθηκε ζήτημα να επιστρέψει στο Μεξικό από το ΜLS, η διοικητική ηγεσία της Τσίβας δεν προτίθετο να τον δεχθεί στην ομάδα.
Μάλιστα, φέρεται ο πρόεδρος της με τον ποδοσφαιριστή, να είχαν μία διαμάχη σε ξενοδοχείο της Νέας Υόρκης.
 
Το 2018 πουλήθηκαν ποδοσφαιριστές όπως ο Πισάρο, υπήρχαν οικονομικά ζητήματα συν την διαφορά φιλοσοφίας του Αλμέιδα με τους διοικούντες την ομάδα, οπότε αποχώρησε και ο ίδιος.
 
Επίσης, παλαιότερα έχει δηλώσει το εξής:
"Την ημέρα που θα επιστρέψω στην Αργεντινή δεν θα φύγω ποτέ ξανά και αυτή τη στιγμή δεν είναι η στιγμή για να επιστρέψω".
  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, Kami said:

Δεν ξέρω αν έχει αναφερθεί ήδη κάπου, υπάρχει στο Amazon prime ντοκυμαντέρ για την ¨αναγέννηση¨ της Chivas, το οποίο ξεκινάει με τον Πισάρο να χάνει πέναλτι, να αποκλείονται απο το κύπελλο και ενώ τα είχαν πάρει όλα την προηγούμενη, μπαίνει ο μάνατζερ στα αποδυτήρια και τους λέει ότι φταίει η αλαζονεία των παιχτών που χάθηκε ο τίτλος και ντροπή τους 

Μέσα στο επόμενο 6μηνο έφυγαν Πίσαρο, Ορμπελίν και Ματίας (εμφανίζονται στιγμιαία στο ντοκυμαντέρ) και ήρθαν παιχταράδες και προπονητάρα που δεν κέρδισαν ούτε κυπελλάκι παγωτό!

Τι έχει ζήσει και αυτός ο Ματιας... . Σειρά με πολλούς κύκλους μπορεί να γυριστεί η ζωή του .  Πώς να μην τα έχει φιλοσοφήσει ολα πλέον ο άνθρωπος ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ πάντως επουδενι να φανταστώ ότι θα έκανε ποτέ αυτός το ίδιο με Μπαγεβιτς, ότι θα μας πουλούσε σε μια νύχτα για το γαυρο.

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Vagos21 said:

Άψογος Αλμειδα. Μακαρι 10 χρονια εδώ. Τίγρη φερτού κ αγελάδες από Αργεντινή 

Εγώ θα έλεγα όταν θελήσει να  φύγει για Αργεντινή να μεταφέρει ο νιάου  την ΑΕΚ εκεί για να μείνει και τότε 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Ο Ματθαίος είναι ο.τι καλύτερο μπορούσε να μας τύχει από την πεσαδα και μετά.

Στήριξη και στα δύσκολα 

Link to comment
Share on other sites

Ότι και να πούμε λίγα είναι . Εμένα μου αρέσει εκτός των άλλων που ασχολείται και με τη Β και τις ακαδημίες που τα θεωρω κρίσιμα για το κλαμπ . Τον ενδιαφέρει από τη πρώτη στιγμή που ήρθε γιαυτο και ζήτησε από πέρσι να κάνουν προπονήσεις ίδιες ώρες με τη πρώτη και να μην κάνουν στο πλαστικό αλλά σε κανονικό γήπεδο . Αυτά πέρσι φέτος ζήτησε η ομάδα να έχει ίδια φιλοσοφία , προπόνηση και σύστημα με τη πρώτη και για να το πετύχουν άλλαξαν προπόνηση σε ένα νέο με όρεξη  που έπαιζε με πίεση ψηλά και θα υπηρετήσει το πλάνο επειδή θέλει να αναδειχθεί.  

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

O Aλμειδα ειναι τρομερά συναισθηματικός τυπος και γεματος καλοσύνη. Καλός με την έννοια του όρου.Βοηθαει τους πάντες.Αγνός,ντόμπρος.δοτικός και λογοτιμητής.

Εκεί πηγε και η αστραπιαία αγκαλια του μεγαλου μολις αποκλειστηκαμε απο τους Βέλγους. 

Και ο ιδιος ο Μελ ειχε πικραθεί αλλα φοβηθηκε την αντίδραση του Πελάδο που ειχε ονειρο του τους ομιλους του τσαμιονς λιγκ.

ΥΓ1.Θέλει στηριξη απο ολους μας μιας και η τοξικοτητα αντιπαλων,δημοσιογραφων μας αλλα και μεριδας κοσμου θα τον ριξει.

Διαβάζει και μαθαίνει τα πάντα. Ασχολειται με την ΑΕΚ 24/7 . Εκλαψε μπροστά σε όλους στο τιμ για τον Μιχάλη.

ΥΓ2. ''Δεν κανει για το μπουρδέλο εδώ στην Ελλάδα ο ανθρωπος Αλμέιδα''

  • Δικεφαλάκι 32
  • Μπομπίτσα 13
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Stylianopoulos said:

 

ΥΓ2. ''Δεν κανει για το μπουρδέλο εδώ στην Ελλάδα ο ανθρωπος Αλμέιδα''

Βέβαια και η Αργεντινή είναι  "περίεργη" χώρα, σε πολλά θέματα, ειδικά σε σχέση με το ποδόσφαιρο. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Παραδέχομαι πως δεν ξέρω ούτε το 1/10000 από όσα ξέρεις εσύ Ματθαίε για το ποδόσφαιρο ΑΛΛΑ

είμαι γεμάτος περιέργεια πως αυτό το χοντροκόλικο παρτάλι που παίζει με κατεβασμένες κάλτσες και λυμένα κορδόνια θα με κάνει να καταπιώ την γλώσσα μου μέσα στη χρονιά.

 

παρταλι.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Janjanin said:

Παραδέχομαι πως δεν ξέρω ούτε το 1/10000 από όσα ξέρεις εσύ Ματθαίε για το ποδόσφαιρο ΑΛΛΑ

είμαι γεμάτος περιέργεια πως αυτό το χοντροκόλικο παρτάλι που παίζει με κατεβασμένες κάλτσες και λυμένα κορδόνια θα με κάνει να καταπιώ την γλώσσα μου μέσα στη χρονιά.

 

παρταλι.jpg

παικταρας

Link to comment
Share on other sites

47 minutes ago, Janjanin said:

Παραδέχομαι πως δεν ξέρω ούτε το 1/10000 από όσα ξέρεις εσύ Ματθαίε για το ποδόσφαιρο ΑΛΛΑ

είμαι γεμάτος περιέργεια πως αυτό το χοντροκόλικο παρτάλι που παίζει με κατεβασμένες κάλτσες και λυμένα κορδόνια θα με κάνει να καταπιώ την γλώσσα μου μέσα στη χρονιά.

 

παρταλι.jpg

Τον σιχαίνομαι τον Verde από τα Lidl

Link to comment
Share on other sites

θα παιξει με το χοντροκωλικο παρταλι απο την μια και την σκατογρια τον αμραμπατ απ την αλλη.

χαφ θα παιξει ο σπυριαρης, και δεξι μπακ ο γκαβος με το ηλιθιο μαλλι . μπροστα θα παιξει ενας κουτσος με το μυαλο στα καναρια

για τον πουτσο καβαλα

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 11
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, theo said:

θα παιξει με το χοντροκωλικο παρταλι απο την μια και την σκατογρια τον αμραμπατ απ την αλλη.

χαφ θα παιξει ο σπυριαρης, και δεξι μπακ ο γκαβος με το ηλιθιο μαλλι . μπροστα θα παιξει ενας κουτσος με το μυαλο στα καναρια

για τον πουτσο καβαλα

Εσχωσ

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

Σούπερ ευρωπαικές βραδιές αρκετοί προπονητες μας έχουν κάνει αλλά κανείς δεν έκανε την ΑΕΚ τόσο αδιαμφισβήτητα μεγάλη ομάδα όσο εσύ ρε φίλε!

  • Μπομπίτσα 1
Link to comment
Share on other sites

Και τι ειπε ο πελαδο??? 

Κ για οσους δν πιστευουν μην πιστεψουν..... 

ΜΟΛΙΣ ΤΩΡΑ

ΜΑΤΙΑΣ ΑΛΜΕΥΥΥΔΑ ΜΑΤΙΑΣ ΑΛΜΕΥΔΑ

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για τακτικό σεμινάριο . Σου έβγαλε μια φάση στην περιοχή σου η φουλ παραγωγική Μπράιτον .  Τους έβγαλες καλυτερες . Η πιεση η συγκέντρωση και η πειθαρχία επι 90 λεπτά απίστευτη . Οι αλλαγές για να πάρει το ματς και του βγαίνουν κιόλας με Ελιασον Πόνσε 1 - 2. Φοβεροί όλοι . 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Janjanin said:

Σούπερ ευρωπαικές βραδιές αρκετοί προπονητες μας έχουν κάνει αλλά κανείς δεν έκανε την ΑΕΚ τόσο αδιαμφισβήτητα μεγάλη ομάδα όσο εσύ ρε φίλε!

Γενικα δεν νομιζω πως η ΑΕΚ ειχε ποτε το πακέτο του Αλμειδα. 

  • Δικεφαλάκι 3
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, steluckyy said:

Καντε του ενα αγαλμα διπλα στον Αετό

Θα μεινει καμια 20ετια πρώτα και μετα.

  • Μπομπίτσα 2
Link to comment
Share on other sites

  • stavros 9-11 pinned and unpinned this topic

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×