Jump to content

Recommended Posts

Καλά δεν κάνει κ καμία τρομερή ανάλυση. Όποιος δεν το έχει δει αυτό τόσο καιρό ας κόψει την μπάλα κ να δει κάναν Βανταμ στο κινηματογράφο ή κάνα ΝΒΑ, κάτι τεσπά που έχει απλά θέαμα κ δεν απαιτεί καμία προσοχή όταν παρακολουθείς.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, BillR21 said:

Επίσης @amdπως ακριβώς έχει δίκιο; 

ε δικιο εχει σημασια εχουν μονο οι μεσοεπιθετικοι και οι επιθετικοι σε αυτο που θελει να παιξει προφανως χρειαζονται 4 πισω αλλα δεν βλεπω να καιγεται ουτε να τους αλλαξει ουτε να τους αναβαθμισει δραματικα και ο λογος ειναι οτι το στυλ που παιζει απαιτει 70% της προσπαθειας απο το 6 και μπροστα 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, amd said:

ε δικιο εχει σημασια εχουν μονο οι μεσοεπιθετικοι και οι επιθετικοι σε αυτο που θελει να παιξει προφανως χρειαζονται 4 πισω αλλα δεν βλεπω να καιγεται ουτε να τους αλλαξει ουτε να τους αναβαθμισει δραματικα και ο λογος ειναι οτι το στυλ που παιζει απαιτει 70% της προσπαθειας απο το 6 και μπροστα 

Βρε παπαρα δεν διαφώνησα με αυτό, για άλλο λόγο στο έγραψα.

Γράφεις "έχει δίκιο, όπως έχει δίκιο". Κάτι άλλο είχες στο μυαλό σου να γράψεις, κάτι άλλο έγραψες τελικα

  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

Just now, BillR21 said:

Βρε παπαρα δεν διαφώνησα με αυτό, για άλλο λόγο στο έγραψα.

Γράφεις "έχεις δίκιο, όπως έχει δίκιο". Κάτι άλλο είχες στο μυαλό σου να γράψεις, κάτι άλλο έγραψες τελικα

εχεις δικο πηγαινε στον Μαικ και εχει δικιο ο αλμειδα μλκ δεν παρακολουθεις την σκεψη μου κοψε το παραφλου που περνεις 

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mike said:

Το είδα στο FB ,  συμφωνώ απολύτως

 

Αλλά πλέον πρέπει να καταπιούμε,να αποδεχθούμε την πρακτική του: “Λειώνω” τους μεσοεπιθετικούς για 60-70 λεπτά ζητώντας ανελέητο πρέσιγκ απο το κέντρο και μπροστά και αφού τους έχω “πάρει” το 110% τους αλλάζω -σχεδόν ταυτόχρονα, και έχω ακόμα 4-5 φρέσκους-μεσοεπιθετικούς ΠΑΝΤΑ- για τα επομενα 20-25 λεπτά να ορμανε σα σκυλιά απέναντι σε άμυνες οι οποίες ειναι ήδη φορτωμένες με 70 λεπτά τρεξιματος και κόπου.

 

Εκμεταλεύεται το δικαίωμα των αλλαγών στο έπακρο. Αλλάζει, φρεσκάρει σχεδόν ταυτόχρονα την ομάδα κατά 40% (εξαιρουμένου του τερματοφύλακα φυσικά) Αρα δεν “παίζει” με 11. “παίζει” με 16 παίκτες η ομάδα.

 

Δεν ξέρω…θυμάστε καμιά αλλαγή του Αλμέιδα μετά το 80′-85 (εκτός απο κάποια αναγκαστική φυσικά) ή αλλαγή για…καθυστέρηση; Εγώ όχι. Δεν βλέπει κάποιο νόημα σε αυτό. “Θα σε πηδήξω πατόκορφα” λέει στον αντίπαλο. Αν μου τη φέρεις, Ο.Κ.

Η φράση του-πρόσφατα σχετικά- “όταν έρθει η ημέρα όπου θα κοιτάω μόνο το αποτέλεσμα,θα έχω αποχωρήσει από το ποδόσφαιρο”, λέει πάμπολα.Και θυμίζει Φαντροκ (“αν θες να μιλήσουμε για ποδόσφαιρο,ξέχνα το αποτέλεσμα”)

Καλα τα λεει αλλα αφου εξαιρει τον τερματοφύλακα, τοτε οι 5 αλλαγες στους δέκα παικτες είναι 50% δηλαδή μισή ομάδα οχι 40% που γράφει

🤓🤓🤓

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Mike said:

Και θυμίζει Φαντροκ

Αν ήμουν ο Original, θα κρατούσα μετά την προπόνηση μισή ώρα έξτρα Λιβάι και Τσίτσαν. Ο ένας να "μπαίνει" (και να πλασάρει) ο άλλος να "βγαίνει" (και να μπλοκάρει). 🤣

Για να πικάρω τον Λιβάι θα του έδειχνα σε βίντεο το πλασέ του Ιωαννίδη. Κάθε φορά που η μπάλα σε πλασέ έβγαινε αράουτ 10 κάμψεις. 🤣🤣🤣

Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, Bukowski said:

Γενικα δεν νομιζω πως η ΑΕΚ ειχε ποτε το πακέτο του Αλμειδα. 

Κατηγορηματικα οχι

Link to comment
Share on other sites

(τυχαία  το βάζω σε αυτό το τοπικ μην παρεξηγούμαστε )
 

Για ένα πραγμα μονο έχω σκάσει. 
 

Τελικα με την Αντβερμπ τι έφταιξε;


Πιο δύσκολη για μας σε στυλ;

Ελαφρα υποτίμηση πριν το πρώτο ματς; 

Δεν είχαμε φορμαριστεί ακόμα; 

Κουραση στο πρώτο ματς; 

Μπαλα είναι και γυρίζει; 

Λιγο από ολα; 

 

Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Bukowski said:

Ο Προδότης εφτιαξε ομαδαρα για Ελλαδα αλλα Ευρωπη μηδεν. Ο Φαντρονκ εφτιαξε ομαδαρα για Ευρωπη αλλα νταμπλ πηρε ο Τσαϊκόφσκι. Ο Αλμειδα δειχνει να έχει το πακέτο ολων. Ηδη εχει αποκλείσει την Ντιναμο και σημερα ξέρανε την Μπραιτον στην Αγγλία. Νταμπλ πηρε με το καλημερα.

Με Μπαγεβιτς ζήσαμε αρκετές μεγάλες ευρωπαϊκές βραδιες είτε νίκες είτε προκρισεις αλλα πάντα ειμασταν πιο σοφτ απ ότι επρεπε.Η μόνη χρόνια που ήταν πολεμιστές οι παίκτες ήταν το 89 αλλα πέσαμε πάνω στον Ταπί όχι μονο στην Μαρσειγ, υπήρχε μεγάλο ποτενσιαλ τότε.Επισης το 2003 ήταν για μεγάλα πράγματα η ομάδα, δεν ξέρω πως βραχυκυκλωσαμε τότε με τη Μαλαγα εδώ μέσα.

Ο Αλμειδα είναι το κάτι άλλο όμως και πιστεύω είμαστε στην αρχή μεγάλων πραγμάτων.Ισως τελικά η χώρα που μας ταίριαζε πάντα να ήταν η Αργεντινή αλλα αργήσαμε να το ανακαλύψουμε παρόλο που τα σημαδια ήταν εκεί από την εποχή του Ναβας ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, nikos said:

(τυχαία  το βάζω σε αυτό το τοπικ μην παρεξηγούμαστε )
 

Για ένα πραγμα μονο έχω σκάσει. 
 

Τελικα με την Αντβερμπ τι έφταιξε;


Πιο δύσκολη για μας σε στυλ;

Ελαφρα υποτίμηση πριν το πρώτο ματς; 

Δεν είχαμε φορμαριστεί ακόμα; 

Κουραση στο πρώτο ματς; 

Μπαλα είναι και γυρίζει; 

Λιγο από ολα; 

 

Το ταμπούρι μας ζορίζει, η Αντβερπ πηρε πρωτάθλημα λόγω αμυντικής προσηλωσης, δεν μιλάμε για ταμπούρι Ιωνικου ξέρω γω αλλά για σεμιναριακη άμυνα που δεν σ αφήνει να κάνεις φάση.

Παίξανε ρόλο και τα υπόλοιπα που γράφεις με κυρίαρχο ότι παίξαμε τρία ματς υψηλού επιπέδου και κρισιμοτητας σε 9 μέρες αν δεν κάνω λάθος.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, nikos said:

(τυχαία  το βάζω σε αυτό το τοπικ μην παρεξηγούμαστε )
 

Για ένα πραγμα μονο έχω σκάσει. 
 

Τελικα με την Αντβερμπ τι έφταιξε;


Πιο δύσκολη για μας σε στυλ;

Ελαφρα υποτίμηση πριν το πρώτο ματς; 

Δεν είχαμε φορμαριστεί ακόμα; 

Κουραση στο πρώτο ματς; 

Μπαλα είναι και γυρίζει; 

Λιγο από ολα; 

 

1.Το προγραμμα. Πηγες επαιξες το 1ο ματς με μεγαλο ντεσαβανταζ αφου οχι να ξεκουραστεις, ουτε προπονηση δεν προλαβες να κανεις

2. Πιεση. Το πα και χθες η ΑΕΚ με την Μπραιτον επαιξε φουλ απελευθερωμενα, στον επαναληπτικο με τους Βελγους στην Αθηνα το νιωθες οτι η ομαδα ηταν πολυ αγχωμενη, ηθελε τοσο πολυ να τα καταφερει που αυτο εν τελει της γυρισε μπουμερανγκ.

3. Παιζει και ο αντιπαλος ετσι; Μιλαμε για την νταμπλουχο Βελγιου, οχι για κανα χωριο να πεις οτι τους ειχαμε χαμε και ανετα. Και αυτοι καλη ομαδα ειναι με πολυ καλο προπονητη και χαρακτηριστικα που δεν μας πανε. Ε βαλε και τους 2 πρωτους παραγοντες και εδεσε το πραγμα

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, nikos said:

(τυχαία  το βάζω σε αυτό το τοπικ μην παρεξηγούμαστε )
 

Για ένα πραγμα μονο έχω σκάσει. 
 

Τελικα με την Αντβερμπ τι έφταιξε;


Πιο δύσκολη για μας σε στυλ;

Ελαφρα υποτίμηση πριν το πρώτο ματς; 

Δεν είχαμε φορμαριστεί ακόμα; 

Κουραση στο πρώτο ματς; 

Μπαλα είναι και γυρίζει; 

Λιγο από ολα; 

 

Απουσία Levi Garcia, σερί παιχνίδια, ντεφορμέ αρκετοί, σοκ με Μιχάλη και πάνω από όλα, όλη η μαυρίλα που υπήρξε από τον Αύγουστο και μετά.

 

Ειλικρινά πιστεύω (γενικότερα, όχι μόνο στα της Α.Ε.Κ.) ότι όταν υπάρχει μιζέρια στον ορίζοντα, όλα γαμιούνται.

Ο διακόπτης γύρισε προς την ανάποδη εκείνο το βράδυ του Αυγούστου, και γύρισε ξανά προς την καλή, χθες.

  • Δικεφαλάκι 4
Link to comment
Share on other sites

Και λέω ότι γύρισε, ανεξάρτητα τι θα γίνει στο ντέρμπι την Δευτέρα.

Και να χάσει η Α.Ε.Κ. το ντέρμπι, αυτή με τον πουτσαρά προπονητή της (βάλε Ζίνι εσύ μαλάκα) θα πανηγυρίζει τον Μάιο.

  • Δικεφαλάκι 2
Link to comment
Share on other sites

ειχαμε προσφατα ΑΡΔ ΑΕΚ να εχει πει δημοσια οτι ψιλοκομαται ο Αλμειδα στον παγκο και αυτος που τον ξυπνουσε ηταν ο ζαριφ που εφυγε 

τα διαβασαμε και αυτα

  • Δικεφαλάκι 2
  • Hahaha 1
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, amd said:

ειχαμε προσφατα ΑΡΔ ΑΕΚ να εχει πει δημοσια οτι ψιλοκομαται ο Αλμειδα στον παγκο και αυτος που τον ξυπνουσε ηταν ο ζαριφ που εφυγε 

τα διαβασαμε και αυτα

Μεγαλος φελος. Που βρισκεται αυτος?? Ζει?

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, BillR21 said:

Καλά δεν κάνει κ καμία τρομερή ανάλυση. Όποιος δεν το έχει δει αυτό τόσο καιρό ας κόψει την μπάλα κ να δει κάναν Βανταμ στο κινηματογράφο ή κάνα ΝΒΑ, κάτι τεσπά που έχει απλά θέαμα κ δεν απαιτεί καμία προσοχή όταν παρακολουθείς.

Εριστικός εντασιακός Μπιλ21

  • Sad 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, nikos said:

(τυχαία  το βάζω σε αυτό το τοπικ μην παρεξηγούμαστε )
 

Για ένα πραγμα μονο έχω σκάσει. 
 

Τελικα με την Αντβερμπ τι έφταιξε;


Πιο δύσκολη για μας σε στυλ;

Ελαφρα υποτίμηση πριν το πρώτο ματς; 

Δεν είχαμε φορμαριστεί ακόμα; 

Κουραση στο πρώτο ματς; 

Μπαλα είναι και γυρίζει; 

Λιγο από ολα; 

 

Η μεγάλη διαφορά ήταν ο Λιβάι

  • Δικεφαλάκι 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, nikos said:

Λιγο από ολα;

Αυτό μπρο προφανως..

Η ποδοσφαιρικη αδικια ειναι ποδοσφαιρικος νομος πολλάκις ..και οχι Πολάκης..

Link to comment
Share on other sites

Κάνοντας μια ψακτικη στο κινητό μου για παλιές φωτο ανετρεξα στην εποχή πριν αναλάβει ο Αλμέιδα .( λίγο μετά αφότου ήρθε ) .

Και βρήκα ένα μήνυμα του δασκάλου.

 

Ρε Πελαδο. Τι μπουρδέλο παρέλαβες και τι έχεις φτιάξει . Πραγματικά οι εποχές μου μοιάζουν τόσο μακρινές. Παρόλαυτα είναι απλά μια σεζόν πίσω.

 

Είναι απαραίτητο για αυτόν τον τύπο να κλείσει τουλάχιστον 5ετια στην ΑΕΚ .

 

 

ΥΓ. Το ποστ του δασκάλου είναι πραγματικό έπος , τότε δε γελούσα με τα χάλια μας , σήμερα το διαβάζαμε με την παρέα και λυγισαμε.

 

Screenshot_2023-09-23-15-32-54-637_com.facebook.orca.jpg

Screenshot_2023-09-23-15-32-57-907_com.facebook.orca.jpg

  • Δικεφαλάκι 1
  • Hahaha 4
Link to comment
Share on other sites

Please sign in to comment

You will be able to leave a comment after signing in



Sign In Now
 Share

×